Užitočné tipy

Ako pripraviť koktejl Mimosa podľa podrobného receptu s fotografiou

Pin
Send
Share
Send
Send


V Británii sa považuje za svadobný nápoj a najlepší liek na opicu, vo Francúzsku sa podáva na neskoré raňajky. Zlatožltý odtieň koktailu pripomína kvetinu mimózy, ktorá je v Rusku spojená s ôsmym marcom, a ľahká príjemná chuť okamžite vytvorí slávnostnú náladu.

Historické pozadie. Podľa jednej verzie sa koktejl Mimosa objavil v roku 1925 v bare hotela Paris Ritz. Jej autorom je legendárny barman Frank Meyer, o ktorom Hemingway napísal: „Mixológ, psychológ, slávnostný majster, dôverník a priateľ.“ Okrem pomarančovej šťavy a šampanského zloženie obsahovalo pomarančový likér na koňaku Grand Marnier, ktorý bol v tom čase oficiálnym nápojom všetkých hotelov Ritz.

Podľa inej verzie bol recept Mimosa v roku 1921 vynájdený barmanom londýnskeho klubu Bucks McGarry. V Anglicku sa tento koktail stále nazýva Buck's Fiz. Návštevník raz chcel získať módny benátsky Bellini koktail (zmes šampanského s broskýňovým pyré). Barman nenašiel broskyne, ale navrhol svoju vlastnú verziu, ktorá svojím vkusom a farbou pripomínala Belliniho.

Klasický koktejl Mimosa

Recept International Barmen Association (IBA) obsahuje iba dve zložky: šampanské a pomarančový džús, ktoré sa zmiešajú v rovnakých dieloch.

Zloženie a proporcie:

 • šampanské (šumivé víno) - 40 ml,
 • čerstvo vylisovaná pomarančová šťava - 40 ml,
 • ľad v kockách - 50 gramov,
 • pomarančová kôra (alebo plátok) - 5 gramov.

1. Naplňte pohárom šampanského (nazývaný flauta) ľadom, počkajte 2-3 minúty a ľad vyhoďte. Alternatívnou možnosťou chladenia je umiestniť drážku na niekoľko minút do mrazničky.

2. Nalejte studenú pomarančovú šťavu do pohára.

3. Pridajte šampanské a zmiešajte lyžičkou.

4. Horná časť s pomarančovou kôrou alebo plátkom. Koktejl je pripravený!

Alternatívny recept "Mimosa"

Milovníkom silnejších koktailov sa to bude páčiť, pretože okrem tradičných prísad obsahuje aj pomarančovú tekutinu.

 • pomarančový likér - 10 ml,
 • cukor - 1 čajová lyžička,
 • pomarančový džús - 50 ml,
 • šampanské - 100 ml.
S pomarančovým likérom

1. Nalejte cukor na tanier. Okraje pohára navlhčite vodou a namočte ich do cukru, aby ste vytvorili okraj.

2. Do pohára nalejte likér, džús a šampanské, potom dobre premiešajte.

Tipy pre prísady

 • Pre "Mimosa" môžete použiť akékoľvek šampanské podľa vášho vkusu, ako aj akékoľvek šumivé víno. Výber pomarančovej šťavy by sa však mal brať s plnou zodpovednosťou - na obale vyhľadajte značku „priamo vylisovaná šťava“.
 • Táto šťava si uchováva maximum vitamínov a živín. Nekupujte rekonštituovanú šťavu ani koncentrát - bude mať pre organizmus minimálne výhody.
 • Pomarančový džús si samozrejme môžete pripraviť na kokteil sami - váš nápoj bude nielen veľmi chutný, ale aj čo najužitočnejší.

Tipy na recepty:

- - Do koktailu môžete pridať drvenú ľadovú frapku. Aby ste to dosiahli, rozdrvte kocky ľadu v mixéri alebo vložte ľad do plastového vrecka a rozbite ho kuchynským kladivom.

- - Do koktailu Mimosa môžete pridať sirup Grenadine. Môžete ho variť sami zmiešaním cukrového sirupu a šťavy z granátového jablka.

- - Ak namiesto pomarančovej šťavy zmiešate citrónovú alebo limetkovú šťavu so šampanským, pridáte rozdrvený ľad, dostanete koktejl Mimosa Super.

Krokové varenie

 1. Nalejte 200 ml pomarančovej šťavy do ľadových foriem. Zmrazte to.
 2. Keď šťava zamrzne, vyberte ju z foriem. Dajte ľad do sklenenej karafy.
 3. Nalejte ju šampanským (400 ml).

Dekorácie a podávanie

Koktejl sa môže takto podávať v karafe s kokteilovou rúrkou alebo sa môže naliať do vysokých, úzkych pohárov na víno ozdobených šupkou vo forme skrúteného prúžku alebo plátku pomaranča. Tento nápoj sa podáva na svadbách av Amerike - tiež na brunch. Koktejl bude vhodný na oslavu Nového roka, narodenín a iných sviatkov.

Zložky

Pomarančová šťava200 ml
šampanské400 ml
Oranžová na dekoráciu1-2 plátky

Tipy pre prísady

 • Pre "Mimosa" môžete použiť akékoľvek šampanské podľa vášho vkusu, ako aj akékoľvek šumivé víno. Výber pomarančovej šťavy by sa však mal brať s plnou zodpovednosťou - na obale vyhľadajte značku „priamo vylisovaná šťava“.
 • Táto šťava si uchováva maximum vitamínov a živín. Nekupujte rekonštituovanú šťavu ani koncentrát - bude mať pre organizmus minimálne výhody.
 • Pomarančový džús si samozrejme môžete pripraviť na kokteil sami - váš nápoj bude nielen veľmi chutný, ale aj čo najužitočnejší.

Video receptov

Pozrite sa, ako rýchlo a ľahko sa pripravuje Mimosa. Toto video sa počas varenia stane vaším „podvádzacím listom“.

Klasický recept na koktejly Mimosa

Zložky

Pomarančová šťava60 ml
šampanské60 ml

Krokové varenie

 1. Nalejte do odmerky 60 ml šampanského. Nalejte ju do vysokého tenkého pohára.
 2. Odmeriame 60 ml pomarančovej šťavy. Nalejte do pohára so šampanským.
 3. Miešanie obsahu pohára nie je potrebné, zložky sa zmiešajú samy.

Video receptov

Toto video predstavuje najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako pripraviť kokteil. Odporúčam prezerať!

Tipy na varenie

 • Môžete tiež pripraviť granátové jablko „Mimosa“ naliatím šampanského, šťavy z granátového jablka do pohára v rovnakých dieloch a pridaním niekoľkých semien granátového jablka.
 • Všetky súčasti koktailu musia byť čo najchladnejšie.
 • Klasický recept používa šampanské a pomarančový džús v rovnakých častiach, ale môžete experimentovať s pomermi ingrediencií. Sila Mimózy závisí od množstva šampanského v kokteile, takže si môžete pripraviť kokteil s nižším obsahom alkoholu tak, že vezmete 2 diely šťavy na 1 diel alkoholického nápoja a naopak.

Ďalšie možnosti varenia

Ak máte radi ľahké alkoholické koktaily, venujte pozornosť „Modré lagúne“, ako aj osviežujúcemu kokteilu Mojito s mätou a limetkou. Existujú veľmi chutné „koktaily s rumom“, napríklad „Pina Colada“ -. Môžete si tiež pripraviť nealkoholické koktaily. Patria sem všetky - mliečne koktaily - s rôznymi ovocnými náplňami.

Pin
Send
Share
Send
Send