Užitočné tipy

Bezpečné a ľahké zálohovanie súborov do cloudu

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes na internete existujú cloudové služby, ktoré umožňujú používateľom ukladať všetky informácie na ich servery. Sú veľmi vhodné na ukladanie záloh. Po prvé, archívy na vzdialenom serveri sú nezávislé od stavu pevného disku. A za druhé, sú k dispozícii odkiaľkoľvek na svete. Preto dnes zvážime, ako pomocou archivátora a „Plánovača úloh“ Windows zorganizovať zálohu jednej z týchto služieb - Dropbox.

Predovšetkým sa budeme baviť o príprave miesta na ukladanie archívov. Pri prvej návšteve webovej stránky Dropbox sa používateľovi zobrazí výzva na stiahnutie a inštaláciu špeciálneho nástroja. Odmieta to za to nestojí, pretože to výrazne uľahčuje prácu so službou. Samotný postup inštalácie je absolútne nedotknuteľný. Od používateľa jednoducho kliknite na tlačidlo Inštalovať. Po dokončení procesu však pomôcka ponúka zadanie účtu v Dropboxe. Keďže zatiaľ nemáme, vyberte možnosť Nemám účet Dropbox.

Na nasledujúcej obrazovke zadajte svoje údaje.

Ďalej vyberte bezplatný účet. Zároveň budú na serverových diskoch k dispozícii 2 GB.

A nakoniec, v poslednej fáze vyberte položku Typické, pretože nepotrebujeme špeciálne nastavenia.

Po dokončení inštalácie sa v užívateľskom priečinku Windows zobrazí priečinok Dropbox. Pre ľahší prístup sa odkaz naň automaticky umiestni do sekcie „Obľúbené“. Keď sú do tohto priečinka uložené nejaké informácie, automaticky sa odovzdajú na vzdialené servery. Preto musíme iba nastaviť systém na automatické vytváranie a umiestňovanie archívov.

Vo všeobecnosti sme už takýto systém zvážili. Preto jednoducho urobte odkaz, ktorý ste vytvorili skôr, a vykonajte niektoré zmeny jeho vlastností. Najprv zmeňte umiestnenie kópie: opravte G: backup na C: Users User Dropbox. Ďalej je potrebné nastaviť heslo pre vytvorené archívy. Je vhodné to urobiť, pretože prenos údajov na internet je potenciálne nebezpečná operácia. Ak to chcete urobiť, do nášho riadku pridajte nasledujúci kľúč: -p ******* (namiesto hviezdičiek je potrebné zadať heslo). Preto by sme mali získať tento riadok parametrov: „a –p ****** –agYYYY-MMM-DD C: Users User backup @C: list.txt.

Všetko ostatné sa nedotkne. Plánovač akcií spustí so zadanou frekvenciou skratku, ktorú sme vytvorili. Archivátor na pozadí vytvorí archívy a umiestni ich do priečinka Dropbox. Dropbox ich automaticky nahrá na vzdialené servery.

04.01.2011 (aktualizované 8. 8. 2017), Chemtable Software

Zálohujte všetky súbory odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Ak sa chystáte zálohovať kolekciu obrázkov, veľký videosúbor alebo súbor CAD, môžete ich bezpečne uložiť do svojho účtu Dropbox. K súborom Dropbox je možné pristupovať z ľubovoľného zariadenia, operačného systému alebo platformy a na projektoch môžete ľahko pracovať samostatne alebo spolu s tímom.

Nemáte pripojenie k internetu? Nemusíte sa obávať. S Dropbox môžete pracovať na súboroch offline z vášho stolného počítača, Android, iPhone alebo iPad. Hneď ako sa vrátite online, všetky vaše zmeny sa automaticky zosynchronizujú.

Krok 1 - vytvorenie aplikácie

Prejdeme na stránku App Console, klikneme na tlačidlo „Vytvoriť aplikáciu“, vyberieme typ „Dropbox API app“, vybereme položku „Files and datastores“, pretože budeme pracovať so súbormi av nasledujúcom odseku odpovieme „Áno - Moja aplikácia potrebuje prístup iba na súbory, ktoré vytvára “, to znamená, že vaša aplikácia bude obmedzená iba samostatným podpriečinkom v priečinku Aplikácia, nebude mať prístup k iným súborom. Prišli sme s názvom našej aplikácie a kliknite na položku Vytvoriť aplikáciu.
Uvidíte celú stránku nastavení pre vytvorenú aplikáciu, ale nie je potrebné nič konfigurovať. Zatiaľ ho však nezatvárajte.

Krok 2 - Stiahnite a nainštalujte súpravu SDK

Ak chcete písať aplikácie, ktoré budú pracovať so súbormi vo vašom Dropboxe, musíte prejsť do časti Core API. Tam si môžeme stiahnuť potrebnú súpravu SDK, prečítať si dokumentáciu a absolvovať školiace výlety.
Pretože som presvedčený, že Python je pre mňa najlepším skriptovacím jazykom, stiahol som si SDK pre seba a nainštaloval som ho. Inštalácia je veľmi jednoduchá, všetko je obmedzené na stiahnutie, rozbalenie samotnej súpravy SDK a inštaláciu pomocou príkazov “Inštalácia programu python"alebo"pip inštalácia dropboxu".

Získajte ďalšiu dôveru

Strata cenných rodinných fotografií alebo neúmyselné vymazanie pracovných súborov môže byť skutočným testom, akoby ste stratili telefón. Aj keď sa to stane, Dropbox dokáže ľahko obnoviť stratené súbory. Keď presuniete alebo odstránite súbor v priečinku Dropbox alebo vo webovej verzii programu, upozorňujeme vás na akciu, ktorú chcete vykonať. To často pomáha zabrániť náhodnému vymazaniu súborov. Buďte pokojní, uvedomte si, že všetky vaše súbory sú bezpečne uložené v cloude a bolo vytvorených niekoľko záložných kópií týchto súborov.

Obnovte svoje súbory

Ak boli vaše súbory omylom odstránené, stratené alebo aktualizované príliš skoro, nemusíte sa obávať. Vďaka obnoveniu súborov a histórii verzií môžete obnoviť všetky odstránené súbory.

V predvolenom nastavení Dropbox zálohuje všetky súbory vrátane starších verzií súborov po dobu 30 dní (alebo 120 dní pre používateľov Dropbox Business).

Čo je to záloha súborov?

Zálohovanie súborov je ďalšou kópiou údajov, ktorú je možné použiť na obnovenie súborov alebo dokonca celého pevného disku v prípade straty údajov. Zálohovanie súborov do cloudového úložiska je rovnaké ako zálohovanie vášho súboru, ale iba s uložením údajov online na sieť serverov mimo kanceláriu, ktoré sú spravované poskytovateľom cloudového úložiska.

Prečo je dôležité zálohovať súbory na internete alebo v cloude?

Jednoducho povedané, máte cenné súbory, pre ktoré je dôležité zálohovať online. Údaje sú nenahraditeľné, či už ide o dôverné dokumenty, pracovné súbory alebo rodinné fotografie a videá. Je dôležité zálohovať na internete, aby ste vždy mali kópiu týchto nevyhnutných súborov. V takom prípade môžete súbory ľahko obnoviť po nepredvídanej situácii bez straty údajov.

Ako zálohovať všetok počítačový obsah v cloude?

Vďaka Dropboxu môžete ľahko zálohovať všetok obsah svojho počítača do cloudu. Po stiahnutí aplikácie Dropbox do počítača jednoducho presuňte súbory, ktoré chcete zálohovať, do priečinka Dropbox na pracovnej ploche. Môžete tiež zálohovať všetok obsah svojho počítača na server dropbox.com odovzdaním súborov alebo priečinkov, ktoré chcete uložiť do cloudu.

Môžem si zálohovať všetok obsah telefónu v cloude?

Pomocou mobilnej aplikácie Dropbox môžete ľahko zálohovať všetok obsah svojho telefónu do cloudu. Po stiahnutí mobilnej aplikácie Dropbox do telefónu alebo tabletu môžete vytvoriť alebo stiahnuť súbory, ktoré chcete zálohovať, priamo do Dropboxu. Okrem toho sa všetky stiahnuté súbory synchronizujú s Dropboxom v počítači a ďalších pripojených zariadeniach.

Ako používať Dropbox na zálohovanie fotografií do cloudu?

Dropbox môže automaticky nahrávať a zálohovať vaše fotografie do cloudu ich skopírovaním z mobilného zariadenia alebo fotoaparátu do priečinka Dropbox. Keď je zapnutá funkcia sťahovania z fotoaparátu, všetky fotografie alebo videá z vášho mobilného zariadenia sa duplikujú do vášho účtu Dropbox (používatelia programu Dropbox Basic musia nainštalovať program do počítača). Môžete tiež zálohovať svoje existujúce fotografie v cloude ich nahraním do svojho účtu Dropbox.

Pin
Send
Share
Send
Send