Užitočné tipy

Metódy odstránenia Norton Internet Security z počítača

Pin
Send
Share
Send
Send


Existuje dostatočný počet dôvodov, ktoré môžu používateľa prinútiť odstrániť antivírusový softvér z počítača. Najdôležitejšou vecou v tomto prípade je zbaviť sa nielen samotného softvéru, ale aj zvyškových súborov, ktoré následne systém jednoducho upchajú. V tomto článku sa dozviete, ako správne odinštalovať antivírusový program Norton Security z počítača so systémom Windows 10.

Metódy odstránenia zabezpečenia Norton v systéme Windows 10

Celkovo existujú dva hlavné spôsoby odinštalovania uvedeného antivírusu. Obidve sú v zásade podobné, ale líšia sa vo vykonávaní. V prvom prípade sa postup vykonáva pomocou špeciálneho programu av druhom prípade pomocou obslužného programu systému. Ďalej opíšeme podrobne každú z týchto metód.

Metóda 1: Špecializovaný softvér tretích strán

V predchádzajúcom článku sme hovorili o najlepších programoch na odinštalovanie aplikácií. Môžete sa s ním zoznámiť kliknutím na odkaz nižšie.

Hlavnou výhodou tohto softvéru je, že dokáže nielen správne odinštalovať softvér, ale aj vykonať komplexné čistenie systému. Táto metóda zahŕňa použitie jedného z týchto programov, napríklad IObit Uninstaller, ktorý sa použije v nižšie uvedenom príklade.

Od vás sa bude požadovať:

  Nainštalujte a spustite odinštalačný program IObit. V ľavej časti okna, ktoré sa otvorí, kliknite na riadok „Všetky programy“, Výsledkom je, že na pravej strane sa zobrazí zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií. V zozname softvéru nájdite antivírus Norton Security a potom kliknite na zelené tlačidlo vo forme koša pred menom.

Ďalej začiarknite políčko vedľa možnosti. „Automaticky odstrániť zvyškové súbory“, Upozorňujeme, že v takom prípade túto funkciu aktivujte Pred odstránením vytvorte bod obnovenia nie nevyhnutne. V praxi existujú zriedkavé prípady, keď sa počas odinštalovania vyskytnú kritické chyby. Ale ak chcete hrať bezpečne, môžete to označiť. Potom kliknite na tlačidlo OK "Uninstall".

Nasleduje proces odinštalovania. V tejto fáze budete musieť chvíľu počkať.

Na nasledujúcej stránke budete požiadaný o zanechanie kontroly alebo uvedenie dôvodu odstránenia produktu. Toto nie je nevyhnutná podmienka, takže stačí kliknúť na tlačidlo znova „Odstrániť môj Norton“.

V dôsledku toho sa začne príprava na odstránenie a potom samotná procedúra odinštalovania, ktorá trvá asi minútu.

Po 1-2 minútach sa zobrazí okno so správou, že proces bol úspešne dokončený. Na úplné vymazanie všetkých súborov z pevného disku je potrebný reštart počítača. Stlačte tlačidlo Teraz reštartujte počítač, Pred kliknutím na toto tlačidlo nezabudnite uložiť všetky otvorené údaje, pretože postup reštartovania sa začne okamžite.

Preskúmali sme postup na odstránenie antivírusu pomocou špeciálneho softvéru, ale ak ho nechcete používať, vyskúšajte nasledujúcu metódu.

Metóda 2: Štandardný pomôcka Windows 10

V akejkoľvek verzii systému Windows 10 je zabudovaný nástroj na odstránenie nainštalovaných programov, ktorý sa tiež dokáže vyrovnať s odstránením antivírusového programu.

  Kliknite na „Štart “ na pracovnej ploche ľavým tlačidlom myši. Otvorí sa ponuka, v ktorej musíte stlačiť tlačidlo "Možnosti".

Ďalej prejdite do sekcie "Aplikácia", Kliknite na názov LMB.

V zobrazenom okne sa automaticky vyberie potrebná podsekcia - „Aplikácie a funkcie“, Musíte iba prejsť nadol do pravej dolnej časti okna a nájsť Norton Security v zozname programov. Kliknutím na riadok s ním sa zobrazí rozbaľovacia ponuka. V tom kliknite na "Delete".

Vedľa „vyskakovacieho okna“ sa zobrazí ďalšie okno so žiadosťou o potvrdenie odinštalovania. Kliknite naň "Delete".

V dôsledku toho sa objaví okno antivírusu Norton. Označte riadok „Odstrániť Norton a všetky údaje používateľa“, zrušte začiarknutie políčka nižšie a kliknite na žlté tlačidlo v dolnej časti okna.

Kliknutím na môžete prípadne uviesť dôvod svojej činnosti „Povedzte nám o svojom rozhodnutí“, V opačnom prípade stačí kliknúť na tlačidlo „Odstrániť môj Norton“.

Teraz musíte počkať, kým sa dokončí bežiaci proces odinštalovania. K tejto správe bude pripojená správa s výzvou na reštartovanie počítača. Odporúčame vám postupovať podľa pokynov a kliknúť na príslušné tlačidlo v okne.

Po reštarte systému sa antivírusové súbory úplne vymažú.

Preskúmali sme dve metódy odstránenia Norton Security z počítača alebo notebooku. Nezabudnite, že na nájdenie a odstránenie škodlivého softvéru nie je potrebné nainštalovať antivírus, najmä preto, že program Defender zabudovaný do systému Windows 10 zaisťuje bezpečnosť veľmi dobre.

Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

Ktorú vakcínu uprednostňujete?

Ak potrebujete antivírus odstrániť, aby ste mohli nainštalovať ďalší, je to najjednoduchšia možnosť. Zvyčajne stačí použiť bežný odinštalačný program operačného systému, t. otvorte Ovládací panel, ukážte na položku Programy a funkcie, v zozname nájdite Norton Internet Security alebo Norton Avtivirus, vyberte ho a kliknite na tlačidlo Odstrániť. Po odinštalovaní programu sa počítač určite musí reštartovať.

V zriedkavých prípadoch musíte tiež manuálne odstrániť priečinok programu, ktorý sa nachádza v systémovom oddiele pevného disku v priečinku Program Files.

A samozrejme, pred odinštalovaním musíte program určite zastaviť, t.j. zavolajte ho zo zásobníka (oblasť blízko hodín) kliknutím pravým tlačidlom myši na logo a vyberte položku z výsledného menu, čo znamená ukončenie programu.

Darček? Ďakujem, zober to späť!

Druhou najťažšou možnosťou je posledná z vyššie uvedeného zoznamu, t. v ktorom bol Norton nainštalovaný spolu s iným programom - s aktualizáciou prehliadača, doplnku Flash atď. V takom prípade stačí zopakovať všetky kroky uvedené v predchádzajúcej časti. Ak antivírus nie je odstránený, stačí skontrolovať, či je zastavený, čo sa dá ľahko zistiť pomocou ikony programu o hodinách na paneli úloh. Problémy s odinštalovaním akéhokoľvek programu sa vyskytujú najčastejšie práve preto, lebo nebol ukončený, čo znamená, že antivírusová ochrana je zastavená.

V budúcnosti by ste si mali pozorne prečítať sprievodný text k nainštalovanému softvéru a včas vypnúť všetky nepotrebné možnosti.

War. A vôbec nie zima

Najnepriaznivejšou možnosťou je konflikt antivírusových programov. V tomto prípade často vznikajú problémy, a to ani pri odstránení nepotrebného programu z počítača, ale pri úplnom spustení počítača!

V profesionálnom prostredí je všeobecne známe, že produkty McAfee nie sú „priateľské“ k antivírusovému softvéru NOD (a všeobecne k balíku ESET Security), ako aj k skutočnosti, že Norton je v konflikte s KIS, ako aj s ďalšími vzájomnými problémami niektorých programov. Priemerný používateľ to nemusí vedieť, inštaluje to, čo mu jeho priatelia alebo priatelia v obchode doporučili ako „najlepší antivírus“, a získa buggy alebo nepracujúci počítač.

Z tohto hľadiska je najlepším spôsobom odstránenia druhého antivírusu reštart systému po jeho inštalácii. Preto je potrebný prvý tip: pri inštalácii antivírusového programu (ľubovoľný)! zrušte začiarknutie políčka „Reštartovať počítač po inštalácii“ alebo iný podobný význam alebo ak to systém požaduje, zrušte reštartovanie počítača.

Čo to dáva? Po reštarte sa prejavia zmeny v systéme a ak dôjde ku konfliktu medzi programami, objaví sa v celej svojej kráse a nebude možné bezbolestne vymazať program. A pred reštartovaním bude odinštalovanie programov z ovládacieho panela s touto úlohou v poriadku.

A napriek tomu, ako odstrániť Norton Internet Security, ak už nie je obvyklým spôsobom odstránený?

Ak sú problémy obmedzené na jednoduché „chyby“, t. dočasných problémov s počítačom, najlepšie je manuálne odstrániť všetky priečinky programu z pevného disku. Pre spoľahlivosť sa oplatí použiť funkciu vyhľadávania (F3 alebo Služba - Vyhľadávanie v počítači). Potom budete musieť otvoriť systémový register (Start - Run - regedit) a odstrániť z neho všetky kľúče a parametre obsahujúce slová "norton" alebo "nis". Na konci tohto postupu reštartujte počítač a buďte opatrní, pokiaľ ide o nainštalovaný softvér.
Problémy sa vyskytujú už pri spustení. Najnepriaznivejšou možnosťou je uzamknutie systému pri štarte systému, ktorý vyzerá, akoby počítač, ktorý sa práve zapína, zamrzol. Tesne.

V tomto prípade je lepšie zavolať niektorému zo špecializovaných priateľov (iba skutoční špecialisti!), Alebo sa zásobte odvahou.

Najprv musíte reštartovať počítač pomocou tlačidla Reset a okamžite začať stlačiť kláves F8. Po zobrazení možností spustenia systému na obrazovke vyberte „Núdzový režim“ a počkajte na prevzatie. Musíte byť prihlásený pod účtom správcu!

Otvorte program Počítač, vyhľadajte priečinok s programom, vyvolajte v ňom kontextové menu (pravé tlačidlo myši) a vyberte položku „Zdieľanie a zabezpečenie“, ak tam nie je, potom položku „Vlastnosti“, kde vyberte kartu „Zabezpečenie“.

Táto karta definuje skupiny používateľov a ich práva vo vzťahu k tomuto priečinku. Horné okno zobrazuje skupiny používateľov a v dolnom okne sú zobrazené práva každej skupiny. V hornom okne musíte vybrať skupinu „Administrators“ (ideálne, ak používate účet „administrator“, pretože sa zhoduje so skupinou) a kliknite na tlačidlo „Advanced“ v dolnom okne. V otvorenom dialógovom okne vyberte položku Administrators, kliknite na tlačidlo „Change“ a nainštalujte všetko! začiarknutia v 1 stĺpci. Takto zadaná skupina získa plný prístup k priečinku. Zostáva opakovane kliknúť na „OK“ a potom priečinok odstrániť. Ďalším krokom je vyčistenie registra a reštartovanie systému, ktoré už bolo opísané.

Samozrejme je desivé používať bezpečný režim zavádzania systému prvýkrát. Ale v skutočnosti to nie je také zložité. Hlavná vec je, že to vyrieši problém.

Odstránenie Norton a Symantec Antivirus pomocou ovládacieho panela

Otvorte Ovládací panel systému Windows a vyberte položky „Odinštalovať programy“, „Pridať alebo odstrániť programy“ alebo „Programy a funkcie“. Nájdite produkty Norton / Symantec v zozname a postupne ich odstraňujte.

V okne odstránenia kliknite na položku Odstrániť všetky údaje používateľa a počkajte na dokončenie odstránenia:

Na dokončenie odinštalovania je potrebné reštartovať počítač:

Po reštarte bude antivírusový program Norton odstránený.

Odstránenie verzií Norton Home pomocou nástroja na odstránenie a preinštalovanie Norton

Obslužný program Norton Remove and Reinstall slúži na odstránenie antivírusových produktov Norton zo systému, aj keď nie je možné program odinštalovať štandardným spôsobom alebo nie úplne.

Dôležité! Tento nástroj neodstraňuje Norton Utilities, Norton Family ani Norton Identity Safe Local Storage.

1. Stiahnite a spustite obslužný program (súbor NRnR.exe):

2. Kliknutím na „Prijať“ vyjadríte súhlas s podmienkami licenčnej zmluvy:

3. Kliknite na položku „Rozšírené možnosti“:

4. Prečítajte si upozornenie a kliknite na „Iba odinštalovať“:

5. Ďalej sa zobrazí upozornenie, že počítač zostane nechránený. Potvrďte kliknutím na tlačidlo Odstrániť.

6. Začne sa proces odstraňovania antivírusových programov Norton z počítača. Tento proces môže trvať dlho.


7. Po odinštalovaní kliknite na „Reštartovať teraz“ a reštartujte počítač. Upozorňujeme, že v niektorých prípadoch nebude možné reštartovať počítač a tlačidlo „Reštartovať neskôr“ nebude aktívne.

Odstránenie podnikových verzií antivírusu Symantec pomocou CleanWipe

CleanWipe je určený na úplné odstránenie aplikácií Symantec Endpoint Protection, Symantec Antivirus, Windows LiveUpdate a ďalších podnikových bezpečnostných riešení pre Windows. Podporuje sa odinštalovanie nasledujúcich verzií:

 • Symantec Endpoint Protection Manager 11.0 a novší
 • Symantec Endpoint Protection 11.0 a novší
 • Symantec Protection Center (SEP Small Business Edition) 12.0 a novšie verzie
 • Symantec Network Access Control 11.0 a novší
 • Symantec Antivirus 10.0 a novší
 • Zabezpečenie klienta Symantec 3.0 a vyššie
 • Windows LiveUpdate 2.0 a novší

1. Stiahnite si archív CleanWipe.zip pomocou obslužného programu a rozbaľte ho:

2. Spustite súbor CleanWipe.exe. V okne pomôcky kliknite na tlačidlo „Ďalej“:

3. Akceptujte podmienky „Licenčnej zmluvy“ začiarknutím políčka „Súhlasím“ a kliknutím na tlačidlo „Ďalej“:

4. Skontrolujte, ktoré komponenty chcete odstrániť, a kliknite na tlačidlo „Ďalej“:

 • Klientsky softvér - klientske verzie,
 • Manegement Server - serverové verzie,
 • Windows LiveUpdate - aktualizácie wynh.

V ďalšom okne môžete skontrolovať možnosť „Nevyžadovať reštart“, aby ste zakázali požiadavku reštartu systému. Ak táto položka nie je začiarknutá, potom, ak je potrebné reštartovať, pomôcka zobrazí upozornenie. Kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ spustíte proces odstraňovania antivírusových komponentov zo systému:

Po dokončení procesu odinštalovania sa zobrazí riadok „Odstránenie bolo úspešne dokončené“. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“:

Kliknutím na tlačidlo Dokončiť program zatvoríte.

Ak je na dokončenie odstránenia potrebný reštart, zobrazí sa okno so správou „CleanWipe vyžaduje na dokončenie procesu odstránenia reštart. Kliknutím na OK reštartujte teraz.“ Kliknutím na tlačidlo „OK“ reštartujte počítač.

Pin
Send
Share
Send
Send