Užitočné tipy

Tip 1: Ako sa chrániť v boji

Pin
Send
Share
Send
Send


Street. Koľko v tomto slove. Neexistujú žiadne pravidlá, kolá, obmedzenia. Tu často nezískava technológia, ale dôvtipná a vynaliezavá myseľ. Väčšina ľudí, ktorých som videl bojovať na ulici, nemá vôbec žiadne vybavenie. Sebaobrana na ulici je predovšetkým záležitosťou psychologickej prípravy, nie športového vybavenia.

Ulica a tatami sú rôzne miesta. Na ulici to môže byť klzké, tmavé a môžu tu byť traja oponenti. Tí, ktorí to vedia, sa často dostanú do omylu a veria, že bojová technika je vo všeobecnosti nedôležité a dôležitá je iba psychológia. Vo väčšine konfliktov je to pravda. Ale vôbec nie.

Ak sa špeciálne pouličný bojovník na blízko zúčastňuje pouličného boja, jeho výsledkom je predchádzajúci záver v prospech posledného. V mojej pamäti bol prípad, keď som v Odese hovoril s námorníkom, ktorého ruky boli zrazené a rukáv bol roztrhaný. Ukázalo sa, že krátko pred naším stretnutím do neho narazilo pár kormoránov s „zarobiť pivo“. Potom som dostal dve cenné rady v pouličnom boji - vždy zasiahnite prvý a „zasiahnite zadok v čase koľají“ (zachovaný pôvodný text). To znamená, že akonáhle sa agresor začne podvádzať, aby zvýšil svoju odvahu a rozdrvil vás, musíte poraziť. Ostré a tvrdé. To veľmi psychologicky človeka zlomí a je prakticky nemožné pokračovať v konflikte.

Poďme hovoriť o psychológii biť. Klasická „gop-stop“ sa podobá chovaniu zvieracích zvierat. Spravidla sa malé zvieratá neroztrhajú okamžite, ale „prebehnú“, aby sa určila ich hodnosť. Ústne zdôvodnenie kolízie môže byť akékoľvek. Účelom kolízie často nie je spôsobiť ďalšie zranenie alebo škodu, ale uplatniť seba a následnú lúpež. Lúpež je tu spravidla sekundárna. Takto sa správajú nielen ľudia, ale aj psy, opice, hyény. Je to kvôli povahe, že jednotlivci s nízkym postavením poslúchajú vysoko postavených jednotlivcov dobrovoľne - bez boja. teda tí, ktorí prichádzajú najčastejšie, nechcú bojovať. Medzi jeho plány patrí zastrašovanie obete, vytvorenie hierarchického rebríka, v ktorom by bolo jasné, kto dlhuje komu. V žiadnom prípade tieto plány nezahŕňajú boj proti smrti.

Potenciálna pripravenosť obete na tvrdú bitku sa nevyhnutne považuje za neúspech - teda mechanizmy v hlave agresora. Odtiaľ nasleduje ďalšie zlaté pravidlo sebaobrany na ulici - nesmiete sa báť. Ak agresor vidí váš strach, zvážte, že ste takmer stratili. Je dôležité vedieť, že pred vami je „zlý“ lupič (inak by zaútočil okamžite a nehovoril by s vami). Ak ste prejavili strach, máte iba jeden spôsob, ako napraviť situáciu - začnite bitku a začnite najprv. Jeden z mojich súdruhov najskôr vbehol do tváre a potom sa opýtal, čo od neho v temnej bráne chceli dva subjekty.

Pamätajte, že ak „konverzácia“ na ulici dosiahla útok, vašou úlohou je čo najťažšie potlačiť agresiu proti sebe.

Najlepšie je, samozrejme, vyhnúť sa nebezpečným situáciám vždy, keď je to možné, obchádzať nebezpečné miesta a podozrivé spoločnosti. Ak môžete uniknúť v nebezpečnej situácii, je najlepšie to urobiť. Pamätajte, že päť z nich je zábavnejšie poraziť a so spoločnosťou sa môžete kedykoľvek vrátiť. Ak ste však boli napadnutí a bojom sa nedá vyhnúť, musíte poznať niekoľko jednoduchých pravidiel, aby ste ich hneď nestratili.

Obsah článku

Pamätajte, že v situácii, keď sa potrebujete postarať o seba, by sa malo násilie uchýliť iba v krajných prípadoch. Rovnako aj jednotlivci, ktorí nemajú čo povedať, ktorí sa obávajú nechať situáciu vymknúť spod kontroly kvôli nedostatku sebavedomia. Nie je potrebné znova prejavovať agresiu voči iným, ale je tiež nemožné uraziť seba. Naučte sa obhajovať svoje vlastné práva tak, ako to robíte bez extrémov.

Technika a zručnosti

Ak chcete použiť akúkoľvek techniku, musíte mať určitú minimálnu fyzickú silu - bez nej bude ťažké sa brániť. Preto, ak je vaša fyzická kondícia na nule, starajte sa o seba. Dobrá bojová sekcia je schopná vyriešiť problém fyzickej zdatnosti a naučí vás, ako pracovať so svojou päsťou.

Ak je nevyhnutný boj - zasiahnite najskôr, nečakajte na zásah nepriateľa. Existuje dokonca taký koncept - „predpoklad prvej rany“. To znamená, že ten, kto udrie ako prvý, má oveľa väčšiu šancu na výhru. Aby ste sa ochránili pred nárazom, musíte byť schopní aspoň niečoho a získať výhodu z nepriateľského štrajku, musíte to vedieť a vedieť dosť. Často sa zistí, že človek nikdy nebojoval a má veľmi rozumný strach z boja. Takáto osoba je s najväčšou pravdepodobnosťou v pouličnom konflikte stratená. Ak nemá pripravenosť vykonať prvý úder, nie je pripravený bojovať až do konca a ísť o krok ďalej ako jeho súper - je obeťou. Strach ho paralyzuje v extrémnej situácii a núti ho upadnúť.

Najskôr poraziť tvár. Je nevyhnutné to urobiť. Ak sa bojíte ešte na sekundu, vaše šance na výhru sú takmer nulové. Ak vás môžu zlomiť, určite vás zlomia.

Je potrebné poraziť päsťou alebo hlavou v tvári, najlepšie bradou alebo nosom a nohou na kolennej kosti. Mnoho ľudí si myslí, že je potrebné poraziť slabiny, ale nie je tomu tak. Kop do slabín je veľmi objemný a môže sa použiť, ak sa protihráč v útoku ponáhľa k vám. Kop do slabín, ako je tento, bez prípravy vo forme ručného úderu s najväčšou pravdepodobnosťou nedosiahne svoj cieľ. Všetky ostatné údery sú pre tých, ktorí vedia, ako niečo urobiť. O rovnaké miesta sa musí postarať - darebáci ich tam porazili. Vždy udržiavajte pohodlnú vzdialenosť, aby ste sa nedostali na prvé miesto. Je dôležité poznať niekoľko jednoduchých pravidiel:

  • Nikdy neznižujte ruky, pästi držte v tvári. Akýkoľvek pouličný boj spravidla ide skôr, ako prvý prízvuk zasiahne hlavu.
  • Vždy kontrolujte situáciu, útočník nemusí byť sám alebo mať esá na rukáve. Eso v takejto situácii môže byť nôž. Ak sa to stalo, ale nemáte nič, používať improvizované predmety, ak, samozrejme, máte čas.
  • Agresor musí byť zbavený ďalšej príležitosti pokračovať v konflikte. Samozrejme nie v zmysle noža v žalúdku. ale uistite sa, že sa nevstane a nezasiahne vás zadom kúskom rúry. Zapnite fantáziu.
  • Okamžite opustite scénu. Prečo? Pozri predposlednú vetu predchádzajúceho odseku.

Pokračovanie: v ňom sa bližšie pozrieme na psychologické aspekty boja.

Páči sa vám článok? Nech sa radujú ostatní - kliknite na tlačidlo vašej obľúbenej sociálnej siete a zdieľajte zaujímavé správy so svojimi priateľmi! A pripomíname vám, že sa s vami radi stretneme v našich skupinách, kde každý deň zverejňujeme nielen užitočné, ale aj vtipné. Pripojte sa: sme Vkontakte, sieť Facebook a Twitter.

Sebavedomie

Hlavnou kvalitou, ktorá vám pomôže obhajovať vaše záujmy a chrániť svoje vlastné práva, je sebavedomie. Je to táto vlastnosť, ktorá umožňuje jednotlivcovi vyrovnať sa s okolnosťami a riešiť konflikty s ostatnými. Ak si neceníte sami seba, môžete mať problémy so svojím životným postavením. Niektorí ľudia cítia vašu slabosť a môžu ju využiť.

Skontrolujte si svoj postoj k sebe. Nedávajte iných ľudí nad seba. Nedávajte ostatným zľavy, keď ste voči sebe príliš kritickí. Sebaúcta vedie k tomu, že v kritickej situácii jednotlivec preukáže všetky svoje nerozhodnosti. Nepochybujte o svojich silných stránkach a schopnostiach.

Stanovte hranice

Ak si všimnete, že vás iní používajú znova a znova na svoje vlastné účely, je čas stanoviť osobné hranice, ktoré nikto nesmie prekročiť. Najskôr sa naučte povedať nie. Toto veľmi užitočné slovo vám pomôže obhájiť vaše osobné záujmy. Mäkké, príliš vyhovujúce osoby môžu mať ťažkosti, keď sa budú musieť starať o seba.

Po druhé, poznať svoje práva. Nedovoľte iným ľuďom, aby ich porušovali. Platí to pre život vo všetkých jeho prejavoch. Ak dôjde ku konfliktu medzi vami a inou osobou, skúste sa odvolať na príslušné pravidlá, nariadenia a normy. Táto technika niekedy funguje aj s kotviskami. Najmä ak im pokojným, ale pevným a sebavedomým hlasom sľubujete, že sa budú sťažovať na vyššiu autoritu.

Zachovaj pokoj

Ak budete reagovať príliš násilne na akýkoľvek prejav nespravodlivosti, môže vám to zabrániť v rozhodovaní o účinnej stratégii správania. Tvoje rozhorčenie a vzrušenie je pochopiteľné. Keď sú však vaše práva porušené, je dôležité zhromaždiť vaše myšlienky a emócie vám môžu zabrániť v tom.

Možno beriete situáciu zbytočne vážne. Ak sa chcete upokojiť, predstavte si, aké dôležité je na úrovni celého vášho života. Určite bezvýznamné. Preto sa oplatí trápiť sa kvôli tomuto prípadu. Naučte sa pustiť sa z situácie, ale zároveň nenechajte ostatných, aby boli voči vám hrubí a drzí. Keď nájdete správnu rovnováhu medzi pokojom, sebavedomím a silou, úspešne sa budete chrániť bez použitia násilia.

Ochrana manipulátora

Najťažšie odolať je manipulácia s mäkkými, láskavými ľuďmi, ktorí nemôžu povedať nie. Títo ľudia sú prakticky bez problémov, ktorí ich často používajú iní. Vyhodnoťte sa - musíte často odmietať niečo príbuzným, priateľom, pracovným kolegom? Ľudia potrebujú pomoc, to je všetko. Niekedy môžete dokonca pomôcť na vlastnú škodu. To by sa však nemalo stať pravidlom. Ak ste triviálne využívaní pre svoje vlastné účely znova a znova, naučte sa hovoriť nie, je to veľmi dôležité.

Buďte ostražití. Keď sa vás niečo znova opýta a nemáte radi, odmietnite to. Môžete sa dokonca ospravedlniť tým, že dnes to nebude nijako fungovať - ​​máte iné plány atď. Najdôležitejšou vecou v tejto situácii nie je cítiť sa za niečo vinným. Rešpektujte svoje právo žiť a konať tak, ako uznáte za vhodné. Ak sa vás budú snažiť presvedčiť, znovu to odmietnite. Keď niekto narazil na rozhodné „nie“, rozmýšľa trikrát, než sa vás znova niečo opýta.

Existuje jednoduché pravidlo: ak ste oslovení, znamená to, že od vás niečo chcú. Chcete niečo od niekoho, kto vás kontaktuje? Ak nie, buďte pripravení okamžite zastaviť akýkoľvek pokus o ovplyvnenie vás. Neverte tomu, keď začnú hovoriť o vašich výhodách a ponuke na kúpu produktu, otvorenie vkladu, zmenu niečoho starého za nový atď. atď. - V tomto svete je veľmi málo dobrodincov a pravdepodobnosť, že sa s jedným z nich stretnete, je zanedbateľná.

Nedovoľte vyvíjať tlak. Nevstupujte do zdĺhavých rozhovorov - ak vás nezaujíma návrh partnera, okamžite prerušte konverzáciu, nenechajte sa presvedčiť. Fráza „Ďakujem, už mám“ funguje dobre, dá sa použiť v mnohých situáciách.

Psychologická nezraniteľnosť

Naučte sa nespoliehať sa na názory ostatných ľudí, ich slová by vás nikdy nemali zraniť. Buďte „transparentní“ pre akékoľvek vplyvy - osobu možno „zaháknuť“ iba vtedy, ak má čo chrániť. Boli ste verejne urazení - áno, môžete okamžite bojovať alebo niečo povedať ako odpoveď. Alebo sa môžete jednoducho usmiať, uvedomujúc si, že urážka je tiež manipulačnou technikou, prostriedkom na vyvedenie človeka z rovnováhy, získať od neho určitú reakciu. Nesledujte manipulátorov, nenapĺňajte ich očakávania. Konajte v rozpore s očakávaním provokatéra a okamžite ho vyrazíte z koľaje, zbavíte ho všetkej jeho arogancie.

Ak nastane situácia v boji, bojujte, ochráňte seba a ľudí vo vašom okolí všetkými dostupnými spôsobmi. Nesledujte však líniu správania, ktorú pre vás definujú manipulátori. Zničte ich plány, konajte v rozpore s ich logikou. Buďte spontánni, nepredvídateľní a nebudete môcť manipulovať.

Pin
Send
Share
Send
Send