Užitočné tipy

Ako porozumieť knihe, ktorú čítate

Pin
Send
Share
Send
Send


Čítanie kníh dáva človeku veľa, ale tento efekt sa môže mnohokrát zosilniť, ak sa naučíte správne čítať knihy. Pri pohľade na stránku za stránkou sa väčšina z nás nemôže ponoriť do hĺbky zámeru autora. Veľmi často sa však jedná o zložité a zmätené myšlienky autorových vyjadrení skutočná nádhera a hodnota čítanej knihy.

Čítať knihu znamená ponoriť sa priamo do jej obsahu. Sú to literárne publikácie, ktoré rozširujú naše obzory, dopĺňajú prasiatko našej slovnej zásoby, otvárajú pre nás úžasné portály v nových a neznámych svetoch! Preto, aby proces čítania priniesol maximálny úžitok a potešenie, je potrebné neustále zlepšiť svoje zručnosti čitateľ. Akákoľvek práca si vždy vyžaduje veľa úsilia, usilovnosti a času. Ak sa však naučíte pár jednoduchých tajomstiev o tom, ako čítať knihy, výhody čítania sa občas zvýšia. Ste pripravení Potom začnite s riadkom!

7 vecí o knihách a živote, ktoré som sa naučil čítaním 100 kníh ročne

Po prečítaní stotej knihy som si uvedomil, že čítanie nie je len príležitosťou naučiť sa nové zručnosti. Čítanie môže zmeniť. A nehovorím o zoznamoch kníh, ktoré menia životy ľudí. Hovorím o činnostiach, ktoré ticho prenikajú do všetkých sfér nášho života a postupne ich transformujú. Tento rok výrazne ovplyvnil môj vývoj. Rozhodol som sa prísť na to, prečo, a zdôraznil 7 kľúčových bodov, ktoré s vami zdieľam.

Odpovede na časté otázky

Môj výber rozumných kníh vyvolal veľa otázok v komentároch a sociálnych. siete. Aby som tomu zabránil, rozhodol som sa okamžite odpovedať na často kladené otázky.

Ako čítať rýchlo a porozumieť?

Väčšina z nich sa rozhodla, že čítanie 100 kníh za rok by sa malo čítať rýchlo. Snažil som sa umelo zvýšiť rýchlosť čítania, ale nič z toho neprišlo. Ak čítate veľa, rýchlosť čítania sa zvyšuje nezávisle. Ale tu nejde o rýchlosť, ale o čas, ktorý sa tejto lekcii venujete.

Kniha je čítaná od 1 do 6 hodín. Ukazuje sa, že na čítanie 100 kníh za rok je potrebné čítať najviac 2 hodiny denne. Mnohí túto kvótu splnia na ceste do práce a domov.

Je tiež pravda, že nestačí len prečítanie knihy. Milujem papierové knihy, ale hlavne využívam iBooks, vďaka schopnosti exportovať poznámky do e-mailu. Po ich pridaní do všeobecnej vedomostnej základne v Evernote, kategorizované. Možno sa ani nebudete musieť do tejto základne znovu nahliadnuť. Samotné potrebné informácie vznikajú v pravý čas, pretože ste s nimi niekoľkokrát interagovali.

Aké knihy som čítal?

90% je fikcia. Fikcia trvala 10 až 20 minút pred spaním. Nikdy som nečítal knihy sammari.

Kde som dostal knihy?

Kupujem knihy. Teraz je oveľa jednoduchšie kúpiť, ako nelegálne stiahnuť. Knihy na litres.ru stoja asi 1-2 šálky kávy a ich výhody prinášajú neporovnateľne vyššie. Koncom roka som začal spolupracovať s vydavateľmi odbornej literatúry Alpina Publisher a Mann, Ivanov a Ferber a začal som dostávať knihy zadarmo.

Prečo som toľko čítal? Otázka motivácie

Neviem prečo. Milujem knihy a tento nápad ma vyvolal. Online komunita mi poskytla motivačnú podporu. Potom som nevedel o službe dosahovania cieľov SmartProgress a zdieľaný úspech na sociálnej stránke. siete. Verejný prísľub občas zvyšuje šance na úspech. Ľudia vás zaujímajú, podporujú a niekedy sa k vám dokonca pripoja.

Ako som si mohol vyzdvihnúť knihy?

Porovnávam hodnotenia Ozónu, Amazonu a počúvam odporúčania zaujímavých a úspešných ľudí. Niekedy píšem autorom autorov a 9 z 10 odpovedí.

Kde a kedy som čítal?

Každá pauza je príležitosťou na čítanie, takže som čítal niekoľko kníh súčasne. Papier, telefón, tablet - je to všetko.

Aká hodnota pre nás číta?

Nezáleží na tom, či uprednostňujete fikciu alebo či ste bližšie k vedeckým informáciám. Akákoľvek informácia má nepopierateľnú hodnotu, či už ide o podrobný opis výskumu v oblasti vojenského vybavenia alebo o biografiu kreatívneho génia naplneného romantizmom. Čítanie literatúry súvisiacej s povolaním alebo špecializáciou osoby je spravidla najvýhodnejšie.

Správna čitateľnosť je veľmi dôležitá, pretože objem a kvalita informácií, ktoré sme priamo absorbovali ovplyvňuje náš osobný rast. Avšak neoceniteľná hodnota čítania má mnoho ďalších prejavov! Pripomeňme si výhody čítania kníh pre každého z nás:

Čítanie pamätí. Čím viac človek trávi čítaním kníh, tým ľahšie a rýchlejšie si zapamätá akékoľvek informácie. Počas výskumného experimentu na Americkej neurologickej akadémii, ktorého sa zúčastnilo okolo 300 starších dobrovoľníkov, sa zistilo, že čítanie viac ako 33% spomaľuje oslabenie pamäti spôsobené starnutím.

Knihy nás robia šťastnejšími. K tomuto záveru dospeli odborníci z Liverpoolskej univerzity. Pri rozhovoroch s viac ako 4 000 ľuďmi zistili, že ľudia, ktorí trávia voľný čas čítaním, majú dobrú sebaúctu, ľahko prekonávajú prekážky života a vyznačujú sa jasným pozitívnym myslením.

Knihy rozvíjajú inteligenciu. V tejto oblasti profesori na King's College London a University of Edinburgh vykonali experiment, ktorý preukázal, že čítanie priamo ovplyvňuje osobný rozvoj osoby a zlepšuje analytické schopnosti.

literatúra nás učí myslieť široko. Knihy otvárajú dvere do iných svetov fantázie pred nami, vytvárajúc v našich mysliach rôzne obrazy, hrdinov a zápletky, na ktoré sme nemohli ani len myslieť. Myslenie mimo krabičky je dobrá zručnosť, ktorá sa hodí v situáciách, ktoré si vyžadujú osobitnú vynaliezavosť.

Knihy rozširujú vaše obzory. Vďaka obrovskej rozmanitosti žánrov: história a beletria, hrôzy a dobrodružstvá, detektívi a humor - knihy sú obrovským skladom najrozmanitejších a najhodnotnejších poznatkov.

Každý z nás je schopný rozvíjať v sebe tieto brilantné aspekty a úžasné vlastnosti! Takéto zmeny sú však možné iba pod podmienkou, že dokážeme správne čítať knihy. Čítanie by nemalo byť bezcieľné kvôli „kliešťom“. Musíme sa presunúť do deja, ponoriť sa do autorovho plánu, cítiť všetky skúsenosti a radosti popísané na stranách knihy. Ideme ďalej.

Klasifikácia metód čítania

Americký filozof M. Adler vo svojej výskumnej správe z roku 1940 identifikoval a podrobne opísal 4 spôsoby čítania:

 1. Elementary. Najjednoduchší spôsob, ktorý si nevyžaduje zručnosti vyššie, ako sú nadobudnuté v škole. Čítali sme text, správne a ľahko vnímame jeho význam, jasne sledujeme rozloženie pozemku.
 2. Inšpekcia. Čitateľ rýchlo naskenuje stránku od začiatku do samého konca a „vytrhne“ najdôležitejšie body. Táto možnosť je užitočná pre tých, ktorí pravidelne musia pracovať s obrovskou hromadou vzdelávacích alebo pracovných materiálov.
 3. Analytická. Účelom čitateľa je dôkladné preštudovanie materiálu. Vkĺzneme do textu a zamyslene „chodíme“ po stránke. Dôležité doplňujúce poznámky, dekódovanie temných slov a výrazov - to sú základy analytického čítania.
 4. Research. Čitateľ je úplne a úplne ponorený do konkrétnej témy, pomocou 2 alebo viacerých zdrojov naraz vyvracia, potvrdzuje alebo dopĺňa fakty.

Znalosť tejto klasifikácie metód čítania je nevyhnutná na pochopenie Rôzne knihy majú iný spôsob čítania. Pri zakladaní novej knihy majte toto na pamäti vždy - skúste určiť, ktorá metóda čítania bude pre túto knihu najvhodnejšia. Toto je prvý krok pri učení sa správneho čítania kníh. Ideme ďalej.

3. Máme viac času, ako si myslíme

Som si istý, že ste sa stretli so študentmi, ktorí sa sťažujú na nedostatok času. To je smiešne. Poznáme desiatky príkladov úspešných ľudí, ktorí rozvíjajú podnikanie, sú aktívne zapojení do športu, majú rodinu a všetko dokonale robia.

Nie je ľahké opustiť informačnú ihlu, na ktorú sme boli zvyknutí už od detstva. Trvá to čas. Po tom, čo som začal veľa čítať, obmedzil som čítanie médií a zistil som, že bez vedomia súčasnej politickej alebo hospodárskej situácie som sa nestal domorodcom. Vnútorný stav sa zlepšil a mozog mal viac času na premýšľanie.

- Uskutočnite experiment. Odpojte sa od zábavných webov na týždeň. Ak to nie je možné, choďte online do 16:00. Som si celkom istý, že váš život sa zmení.
- Zistite, koľko času budete venovať čítaniu každý deň.

Za výber každej knihy zodpovedá.

Nečítajte všetko, čo vám príde do rúk. Predtým, ako začnete čítať - prečítajte si recenzie a recenzie, pozorne si prečítajte obsah a uistite sa, že na stránkach publikácie nájdete presne to, čo sa vám páči. Takže za pár minút si môžete vytvoriť predstavu o knihestojí to za pozornosť a budete mať záujem si ho prečítať. Verte mi, že výberom len stojatých materiálov z hromady dizajnérskeho štukatúry ušetríte veľa času, ktorý môžete stráviť na zaujímavejších a užitočnejších materiáloch. Držte sa iba kvalitnej literatúry.

4. Knihy sa menia

Hovorí sa, že knihy sa nemenia, ale iba okolnosti môžu ovplyvniť život človeka. Nesúhlasím. Kniha „Číslo 1“ vo mne vzbudila záujem o sebavyvinutie. Tim Ferris ukázal, že môžete žiť a pracovať inak.

Čítanie vás naučí správne vyjadrovať svoje myšlienky, čo je veľmi dôležité, pretože komunikujeme každý deň. A úspech podnikania alebo kariéry v určitej fáze môže závisieť od niektorých dialógov (alebo listov).

Knihy, ktoré ma ovplyvnili, si môžete pozrieť v tejto zbierke.

Pri čítaní sa vyzbrojte ceruzkou

Ceruzka je vynikajúcim pomocníkom nielen pri kreslení, ale aj pri čítaní. nutne zdôrazniť nepochopiteľné momenty v textevrátiť sa k nim neskôr a dôkladnejšie premýšľať. Takže aj zdanlivo nepochopiteľné zamotané úlomky sa otvoria vašim očiam v úplne novom svetle! Nie je zbytočné skladovať niekoľko záložiek a poznámkový blok pre najdôležitejšie poznámky.

5. Peniaze vynaložené na knihy sa vyplácajú

Predpokladá sa, že z desiatich startupov sa 3 platia za seba a jeden platí za všetkých 10. V prípade kníh je situácia o niečo lepšia. Jeden zo sto ľudí môže zmeniť život, ale viac ako polovica ho pozitívne ovplyvňuje (so správnym výberom literatúry). Vo svojich študentských rokoch som strávil 3 - 5 tisíc mesačne na knihách. Sused krútil prstom v chráme a ja som veril, že robím správnu vec. O niečo neskôr som si kúpil online kurz dizajnu od tilda.education pre 8 000 rubľov, čo zmenilo môj prístup k dizajnu. Tento kurz sa vyplácal občas hneď nasledujúci mesiac.

- Dnes je škoda minúť niekoľko tisíc za niečo, čo zajtra nemusí byť užitočné. Ale iba skúšaním máme príležitosť byť lepšími. Áno, jedna kniha môže byť hlúpa, ale po prečítaní 10 ju určite nebudete ľutovať.
- Na konci experimentu som nazhromaždil desiatky papierových kníh. Môžu sa predávať, darovať alebo hrať.

Sledujte konkrétne ciele

Mnohí z nás úplne bezcieľne prevracajú knihy. Aby sme sa naučili správne čítať literatúru, je však potrebné stanoviť si niekoľko cieľov. Vopred si premyslite, čo vás zaujíma, na ktorú otázku by ste chceli nájsť odpoveď? Aký prínos by ste chceli získať z knihy? Možno čítaním románu hľadáte riešenie konkrétnej dilemy? Potom by ste mali maximalizovať svoju pozornosť, snažte sa nevynechať jediný riadok. Nezabudnite na svoj cieľ, kým knihu nedokončíte až do konca.

6. Pozorne si prečítajte

Knihy motivujú a to je dobré. Stáva sa to a naopak. Môžete úprimne uveriť, že musíte napísať knihu alebo založiť spoločnosť, a až po niekoľkých rokoch straty si uvedomíte, že toto všetko nepotrebujete.

- Analyzujte, čo čítate, hádajte sa s autorom. Je užitočné to urobiť ako súčasť blogu. Teraz nemá veľa ľudí názor.
- Skontrolujte všetky ciele a sny. Kto ich inšpiruje? Móda, spoločnosť alebo ísť dovnútra?

Nezabudnite vykonať inventúru

Správne prečítanie knihy znamená šírenie prijatých informácií do políc v hlave. Mentálne napíšte správu o tom, čo ste čítali, a zdôraznite najdôležitejšie: „Čo som čítal?“, „Čo sa stalo?“, „Čo spôsobilo toto odtrhnutie?“, „Čo sa stalo udalosťami, ktoré ma naučili a boli zaujímavé?“, „Súhlasím? Som z pohľadu autora? “„ Aké závery môžem vyvodiť? “.

7. Nečítame knihy správne

Myslel som si, že po prečítaní 100 kníh dostanem kopec teoretických informácií, ktoré sú užitočné pri implementácii nápadov. To je čiastočne pravda, ale čítanie s týmto prístupom nie je efektívne. Zo školy sme sa učili čítať slovo za slovom. Takže čítajte fikciu. Beletria si vyžaduje iný prístup. Pri otváraní ďalšej knihy musíte pochopiť, aké informácie hľadáte. Ak to neurobíte, budete sa túlať, akoby ste sa v hmle pokúsili nájsť niečo užitočné.

- Pred prečítaním novej knihy si napíšte pár otázok, na ktoré chcete nájsť odpovede.
- Pokúste sa pochopiť hlavnú myšlienku autora. Aj medzi najpredávanejšími knihami existujú knihy jednej myšlienky.

Možnosti odpovede:

 • >15
 • Povedz mi, prečo si dokonca čítal?

Možnosti odpovede:

 • Každý číta, ale som hlupák, alebo čo?
 • Nájsť inšpiráciu
 • Pre zábavu
 • Zlepšiť sa
 • Čo znamená „prečo“? Prečo dýchaš?

Možnosti odpovede:

 • Moderná literatúra
 • Klasická literatúra
 • Žiadny rozdiel

Možnosti odpovede:

 • Vzdelávacia literatúra. Ak chcete byť inteligentnejší a krajší s každou líniou
 • Detektív. Ak chcete mať radi fantáziu / fikciu, ale bez týchto upírov
 • Historická literatúra. Cítiť kožu inej éry
 • Bez ohľadu na žáner, hlavná vec je láska!
 • Horor alebo, v horšom prípade, thriller. Viac krvi a bez tváre hrôza.
 • Fantasy / fantasy. Do chladného sveta a vzrušujúcich dobrodružstiev

Možnosti odpovede:

 • Je to v poriadku, ale nudné
 • Škoda. Kreatívny úpadok, naliehavo potreboval nápor inšpirácie!
 • Dobre, ale niečo chýba. Ja viem! Jeden a pol litra ružového uzla v ústnej forme!
 • Dobre, ale niečo chýba. Zmysel života v štúdiu!
 • Huby. Dajte knihu, kým niekoho niekoho zabijete

Možnosti odpovede:

 • Krátkosť je sestrou talentu. Ak je kniha hrubšia ako môj prst, autor je priemerný.
 • Milujem dlhé príbehy! Čím hrubší je Talmud, tým lepšie!
 • Podporujem moderovanie. Musíte uznať, že gróf Tolstoy zašiel príliš ďaleko s jedným notoricky známym románom.

Možnosti odpovede:

 • Voliteľné. Hodnota knihy sa môže prejaviť aj v inom (v zápletke, bojových scénach, premyslenom svete, filozofii atď.)
 • Áno, samozrejme!

Možnosti odpovede:

 • Fu. Zober to.
 • Je mi to jedno. Dôležitejšie je ďalšie (dej, žijúci hrdinovia, premyslený svet atď.)
 • Bez nich nie je kniha knihou.

Možnosti odpovede:

 • , prinútiť ma to prečítať
 • , neurobím mi nič

Možnosti odpovede:

 • , to môže byť dobrý dôvod na jeho prečítanie
 • , Naozaj mi to nezáleží

Možnosti odpovede:

 • , dobrý koniec
 • , zlý koniec
 • , Pieseň ľadu a ohňa?
 • , nie koniec

Pravidelne trénujte svoje zručnosti

Pokúste sa prečítať každý deň. Tento „rituál“ by pre vás mal byť taký bežný ako varenie. Čítajte, ponorte sa do podstaty plánu, ponorte sa do knihy hlavou. Čoskoro budete sami vidieť, ako sa váš život začína meniť k lepšiemu! vy naučte sa sústrediť na proces čítaniabez rozptyľovania ničím iným. Vaše obzory sa stanú oveľa bohatšími, reč reprezentatívnejšia. A všetky ťažkosti v živote vás prestanú vystrašiť. Ak sa chcete naučiť, ako si zvyknúť na neustále čítanie kníh, prečítajte si tento fascinujúci článok.

záver

V polovici roka som sa zastavil. Čítanie sa zmenilo na mučenie a každý odsek sa stal banalitou. Čítal som dlhšie ako mesiac. Teraz sa záujem o knihy objavil s obnovenou energiou. Knihy si uvedomujú, že nadobudnuté marketingové, predajné, dizajnérske alebo programovacie schopnosti vám môžu zajtra pomôcť. Knihy sa z nej stanú zlatá baňa. Hlavnou vecou nie je stať sa pasívnou vedomostnou základňou, ale nasledujúci deň uplatniť nadobudnuté zručnosti v praxi.

Nenechajte sa zavesiť na konkrétny žáner

Existuje pomerne málo žánrov kníh - od beletrie po vedecké publikácie. Každý konkrétny žáner rozvíja osobitnú stránku osobnosti. Ak sa chcete naučiť, ako čítať knihy správne, musíte trénovať v rôznych žánroch. Nebojte sa objavovať nové informácie, ktoré sa zdali až doteraz nudné alebo príliš zneužívané. Rozšírte svoje obzory, bude to určite mať vplyv na efektívnosť školenia.

Prečítať nepochopiteľné okamihy

Ak pri čítaní čítate ťažké okamihy, neobývajte ich. Pokračujte v čítaní knihy spôsobom, ktorý je vám známy, bez zložitých slov, metafor a výpovedí. ale nezabudnite ich označiť. Po úplnom prečítaní knihy sa vráťte k zmätenému fragmentu a venujte mu maximálnu pozornosť. Použite ďalšie zdroje, prečítajte si kontroverzný alebo nepochopiteľný okamih ešte raz, zapnite všetku svoju logiku. Musíte materiál dôkladne preštudovať, porozumieť mu tak presne a správne, ako autor sám pochopil. В книге не должно остаться ни слова, посыл которого остался для Вас не понятен. Не ленитесь проработать материал, пусть даже это займет много времени. Иначе, вы так и не научитесь правильно воспринимать литературу.

Попробуйте пройти эти тесты:

Каков Ваш психологический возраст?

HTML-кодНикитин Константин Количество прохождений: 558 073 767 735 просмотров - 21 декабря 2016 Пройти тест

Лучший в мире тест на четкость зрения и мышления? Сможете пройти?

HTML-кодНикитин Константин Количество прохождений: 222 321 363 705 просмотров - 26 декабря 2016 Пройти тест

Сможете ли вы узнать 20 людей, определивших ход истории?

HTML-кодАндрей Количество прохождений: 341 925 481 054 просмотров - 12 февраля 2019 Пройти тест

HTML-кодTravel Business School Количество прохождений: 200 786 253 046 просмотров - 17 июля 2018 Пройти тест

Dokážete uhádnuť film naraz?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 183 942 324 900 zobrazení - 15. júna 2018 Zúčastnite sa testu

Aké je vaše meno podľa vašej postavy

HTML codeTests from Spitz Počet priechodov: 364 210 646 295 zobrazení - 30. augusta 2018 Vykonajte test

Iba tí, ktorí vyrastali v ZSSR, môžu ľahko odpovedať na všetky otázky týkajúce sa nášho testu

HTML codeAndrey Počet prechodov: 188 429 273 399 zobrazení - 23. novembra 2018 Urobte test

Ak viete, kde sú tieto mestá, potom je potrebné poznať vašu geografickú znalosť!

HTML codeAndrey Počet prechodov: 304 586 470 092 zobrazení - 14. februára 2019 Urobte test

Vieš variť? Komplexný kulinársky Blitzov test od reštaurátora Ivana Shishkina

HTML kódAdministrator Passes: 201,814,398,188 zobrazení - 01.12.2016 Vykonajte test

Tento test identifikuje 5 hlavných znakov vašej postavy.

HTML kódNikitin Konstantin Počet prechodov: 197 797 266 278 zobrazení - 03.01.2017 Urobte test

Test erudície, ktorý sme nešťastne zlyhali. A čo ty?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 521 949 770 744 zobrazení - 13. marca 2019 Zúčastnite sa testu

Aký si typ ženy?

HTML codeNikitin Konstantin Počet prihrávok: 190 351 240 163 zobrazení - 24. februára 2017 Urobte test

Test: Hádajme, kedy sa vydáš?

HTML codeNikitin Konstantin Počet prechodov: 206 528 258 743 zobrazení - 12. januára 2017 Urobte test

Aká čistá je vaša karma?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 240 539 418 358 zobrazení - 29. novembra 2018 Urobte test

Vytáčať 8/8 budú iba tí, ktorí naozaj milujú sovietske filmy

HTML-kódAndrey Počet prechodov: 190 855 281 824 zobrazení - 26. februára 2019 Vykonajte test

Z čoho sú sovietske fascinujúce filmy?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 189 341 406 717 zobrazení - 24. júla 2018 Zúčastnite sa testu

Ako sa máš erudovaný?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 199 000 255 947 zobrazení - 23. januára 2019 Urobte test

Test, ktorý otestuje vašu erudíciu: kde ste na stupnici od 0 do 12?

HTML kódAndrey Počet prechodov: 911 366 1 710 373 zobrazení - 18. februára 2019 Zúčastnite sa testu

Ako dobre viete geografiu?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 294 070 529 054 zobrazení - 26. júna 2018 Urobte test

Hádajte vojenské pozície Ruska v nárameníkoch

HTML codeAndrey Počet prechodov: 438 795 628 140 zobrazení - 11. marca 2019 Urobte test

Prihláste sa na odber našich stránok! Určite ich zdieľajte so svojimi priateľmi! Pred nami je veľa nových zaujímavých testov! Denné prírastky! Stránky: Yandex Zen, VKontakte, Spolužiaci, Facebook

Populárne testy

Aký je váš psychologický vek?

HTML codeNikitin Konstantin Počet prechodov: 558 073 767 735 zobrazení - 21. decembra 2016 Urobte si test

Najlepší svetový test jasnosti videnia a myslenia? Dokážete prejsť?

HTML codeNikitin Konstantin Počet prechodov: 222 321 363 705 zobrazení - 26. decembra 2016 Urobte si test

Poznáte 20 ľudí, ktorí určovali priebeh histórie?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 341 925 481 054 zobrazení - 12. februára 2019 Urobte test

HTML-kódCestovanie obchodnej školy: 200 786 253 046 zobrazení - 17. júla 2018 Absolvujte test

Dokážete uhádnuť film naraz?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 183 942 324 900 zobrazení - 15. júna 2018 Zúčastnite sa testu

Aké je vaše meno podľa vašej postavy

HTML codeTests from Spitz Počet priechodov: 364 210 646 295 zobrazení - 30. augusta 2018 Vykonajte test

Iba tí, ktorí vyrastali v ZSSR, môžu ľahko odpovedať na všetky otázky týkajúce sa nášho testu

HTML codeAndrey Počet prechodov: 188 429 273 399 zobrazení - 23. novembra 2018 Urobte test

Ak viete, kde sú tieto mestá, potom je potrebné poznať vašu geografickú znalosť!

HTML codeAndrey Počet prechodov: 304 586 470 092 zobrazení - 14. februára 2019 Urobte test

Vieš variť? Komplexný kulinársky Blitzov test od reštaurátora Ivana Shishkina

HTML kódAdministrator Passes: 201,814,398,188 zobrazení - 01.12.2016 Vykonajte test

Tento test identifikuje 5 hlavných znakov vašej postavy.

HTML kódNikitin Konstantin Počet prechodov: 197 797 266 278 zobrazení - 03.01.2017 Urobte test

Test erudície, ktorý sme nešťastne zlyhali. A čo ty?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 521 949 770 744 zobrazení - 13. marca 2019 Zúčastnite sa testu

Aký si typ ženy?

HTML codeNikitin Konstantin Počet prihrávok: 190 351 240 163 zobrazení - 24. februára 2017 Urobte test

Test: Hádajme, kedy sa vydáš?

HTML codeNikitin Konstantin Počet prechodov: 206 528 258 743 zobrazení - 12. januára 2017 Urobte test

Aká čistá je vaša karma?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 240 539 418 358 zobrazení - 29. novembra 2018 Urobte test

Vytáčať 8/8 budú iba tí, ktorí naozaj milujú sovietske filmy

HTML-kódAndrey Počet prechodov: 190 855 281 824 zobrazení - 26. februára 2019 Vykonajte test

Z čoho sú sovietske fascinujúce filmy?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 189 341 406 717 zobrazení - 24. júla 2018 Zúčastnite sa testu

Ako sa máš erudovaný?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 199 000 255 947 zobrazení - 23. januára 2019 Urobte test

Test, ktorý otestuje vašu erudíciu: kde ste na stupnici od 0 do 12?

HTML kódAndrey Počet prechodov: 911 366 1 710 373 zobrazení - 18. februára 2019 Zúčastnite sa testu

Ako dobre viete geografiu?

HTML codeAndrey Počet prechodov: 294 070 529 054 zobrazení - 26. júna 2018 Urobte test

Hádajte vojenské pozície Ruska v nárameníkoch

HTML codeAndrey Počet prechodov: 438 795 628 140 zobrazení - 11. marca 2019 Urobte test

Výhody

Na svoje stránky môžete vložiť theta. Test sa zobrazuje na našich a ďalších stránkach. Flexibilné nastavenie výsledkov. Možnosť podeliť sa o test a výsledky. Lavínová („vírusová“) premávka za test. Rusky hovoriace publikum. Žiadne reklamy!

Vytvorte testy, vložte na svoje stránky, zdieľajte odkaz na sociálnych sieťach a získajte desiatky tisíc používateľov. Vytvorte testy pre svojich zamestnancov, študentov, priateľov, návštevníkov vašich stránok atď. - Všetko je ZDARMA!

Pre používateľov

Chcete si oddýchnuť? Alebo sa len dobre bavte? Vyberte si a urobte online testy, zdieľajte výsledok s priateľmi. Skontrolujte, či môžu prejsť rovnako dobre ako vy, alebo možno lepšie?

Ru Test Designer je obrovské množstvo zaujímavých a bezplatných testov na rýchle premýšľanie, IQ, zrak, znalosť dopravných pravidiel, programovanie a oveľa viac. Ak sa vám to páčilo, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo iba s odkazom. A môžete ľahko vytvoriť svoj vlastný test a desiatky tisíc ľudí si ho vezmú.

Varovanie! Naše testy nepovažujú spoľahlivosť - neberajte ich príliš vážne!

Kontrolné čítanie

Ako je uvedené vyššie, tento typ čítania je použiteľný v mnohých situáciách. Napríklad v obchode musíte rýchlo posúdiť vhodnosť kúpy konkrétnej knihy, rýchlo pochopiť podstatu správy o objeme, poznať najnovší vývoj vo vašej oblasti záujmu atď. V žiadnom prípade nebudete potrebovať hlboké ponorenie do textu, ale rýchle zachytenie a vyhodnotenie potrebných informácií. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť nasledujúce.

Prečítajte si názov a prečítajte si prednú a zadnú stranu knihy

Táto rada sa zdá zrejmá, ale toľko ju zanedbáva a okamžite sa presúva k obsahu. Každý však vie, že autor vždy prikladá veľký význam názvu a dizajnu obálky, pričom do nich často vkladá hlavný význam (alebo náznak) celej knihy. Ak dokážete uhádnuť túto správu, potom bude veľa jasné ešte pred prvými riadkami textu.

Prečítajte si recenzie

Ak vyberiete knihu na webe, nebude pre vás ťažké oboznámiť sa s názormi ostatných čitateľov. Aj keď by sa tieto pripomienky mali brať s určitým stupňom skepticizmu, pretože niekedy sú diktované sebeckými motívmi na zvýšenie predaja alebo naopak, na „utopenie“ autora. Stále však môžete nájsť stránky s knihami, ktoré zverejňujú recenzie skutočných ľudí.

Tým, že budete postupovať podľa týchto jednoduchých bodov, môžete ľahko urobiť predbežný názor na takmer každú knihu. Táto zručnosť vám pomôže doslova za 5 až 10 minút zvoliť skutočne hodnotné materiály a odrezať zbytočné predradníky, ktoré vám ušetria celé roky života.

Analytické údaje

Je potrebné poznamenať, že nie každá kniha si zaslúži, aby sa týmto spôsobom čítala. Tento typ čítania by sa mal používať iba vtedy, keď chcete skutočne načítať maximum z čítania. Ak neviete, ako používať analytickú metódu čítania, žiadna kniha - dokonca ani tá najužitočnejšia a potrebná - vám nemôže dať všetko, čo v nej autor obsahuje. Pozrime sa, ako získať čo najviac z toho, čo čítame.

Dozviete sa niečo viac o autorovi a jeho ďalších dielach.

Jednoduché otázky o totožnosti autora môžu do značnej miery objasniť motívy a črty jeho práce. Súhlasíte s tým, že kniha o tom, ako dosiahnuť finančný úspech, bude oveľa dôveryhodnejšia, keby ju napísal praktizujúci podnikateľ, a nie bankrotujúci. Alebo napríklad román o vojne sa bude čítať veľmi odlišne, ak autorova životopis obsahuje relevantné epizódy.

Vráťte sa do zložitých okamihov

Prečítajte si celú knihu až do konca, ale snažte sa tento proces príliš nepredlžovať. Adler nazýva toto „povrchné čítanie“, to znamená, počas ktorého sa oboznámite s obsahom knihy bez toho, aby ste sa museli zaoberať príliš podrobnými údajmi. To znamená, že ak narazíte na ťažké alebo nepochopiteľné miesto, nesnažte sa o to okamžite pracovať, ale jednoducho si urobte poznámku a pokračujte v čítaní. Po dokončení knihy sa musíte vrátiť k svojim záložkám a venovať maximálnu pozornosť všetkým kontroverzným a nepochopiteľným bodom. Prilákajte ďalšie zdroje, znova si znova prečítajte niektoré miesta, v dôsledku toho by ste v študovanom materiáli nemali mať žiadne tmavé miesta.

Pripravte si krátke zhrnutie

Po dokončení práce s knihou (a analytické čítanie je presne práca) urobte krátku správu, ktorá odráža vaše hlavné dojmy a získané znalosti. Najlepšie je, ak ho uvediete vo forme odpovedí na nasledujúce jednoduché otázky. Ideálne, ak to urobíte písomne.

 1. O čom je táto kniha? Niekedy sme tak ponorení do zložitosti deja alebo do zanedbateľných detailov, že na konci príbehu úplne zabudneme na hlavnú myšlienku autora. Stačí uviesť v niekoľkých vetách hlavný význam diela.
 2. Čo sa stalo a prečo? Urobte veľmi krátky obrys knihy. Pre fikciu to môže byť reťaz udalostí hlavného deja, pre fikciu - hlavné tézy a dôkazy autorovej koncepcie.
 3. Sú udalosti, fakty a názory opísané v knihe zaujímavé, pravdivé, poučné? Aký je váš postoj k čítaniu? Súhlasíte s názorom autora alebo ho považujete za chybný?
 4. Aké závery ste vyvodili z toho, čo ste osobne čítali? Knihy sú mocným nástrojom na zmenu seba a svojho prístupu k svetu. Ak sa k tomuto problému priblížite na maximum, potom môžeme povedať, že ak vám kniha, ktorú ste si prečítali, nedala vôbec nič, stratili ste čas. Pokúste sa opraviť v tejto odpovedi všetko, čo by ste mohli z tejto knihy získať, aby ste sa mohli rozvíjať.

Áno, taký starostlivý prístup k čítaniu neprispieva k rýchlemu vstrebávaniu literatúry a pravdepodobne sa môže zdať príliš únavný. Ale na druhej strane si môžete byť istí, že každá kniha vo vašom živote zanechá svoje znamenie a dostanete maximum z každej hodiny strávenej s knihou vo vašich rukách.

Podeľte sa o to, čo ste čítali.

Najlepším spôsobom, ako vyjadriť svoj názor, je napísať svoje myšlienky písomne. Posaďte sa, vypite čaj a opatrne analyzovať sprisahanie knihy, ohodnoťte užitočnosť informácií a nezabudnite na dojmy, ktoré sa po prečítaní diela prehĺbili. Zvýraznite najužitočnejšie myšlienky.

Ak máte pocit, že ste pripravení, potom odvážne pokračujte napísať recenziu. V modernom svete je na to vhodná takmer každá sociálna sieť. Skvelé, ak máte vlastný osobný blog. Pri písaní nezabudnite použiť svoje obľúbené citácie z knihy, formulácie, cenné myšlienky. Možno prídete na pomoc predtým prečítanej literatúre, s ktorou môžete nakresliť paralelu.

Zdieľanie vašich myšlienok s ostatnými čitateľmi je veľmi obohacujúcim zážitkom. Môžete spoločne diskutovať o detailoch, ktoré vás vzrušujú, alebo nájsť odpoveď na otázku, ktorá vás trápi.

Pin
Send
Share
Send
Send