Užitočné tipy

K Ako si vybrať pieseň pre súťaž talentov

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo je potrebné na to, aby ste urobili príjemný dojem na členov poroty vokálnej nominácie? Samozrejme je dobré spievať. Preto pri výbere piesne výkonní umelci alebo skôr ich lídri často berú do úvahy jednu vec - jediné kritérium:

1. Spevák spieva túto pieseň dobre.

Toto je, samozrejme, najdôležitejšia vec a predovšetkým to, ako dobre sa vykonáva zloženie, ovplyvňuje primárne dojem, a teda aj hodnotenie výkonnosti.

Často sa však stáva, že veľa účastníkov hrá svoje skladby dobre a málo víťazov je. Samotné toto kritérium teda nestačí. Aké ďalšie kritériá by sa preto mali zohľadniť pri výbere piesne pre konkurenčné počúvanie?

2. Umelcovi sa páči pieseň

Naši vážení členovia poroty sú veľmi skúsení ľudia a vždy pochopia, kedy zloženie ukladá vodca a kedy sa vykonáva úprimne as radosťou. Pred predstavením je pieseň nacvičovaná stokrát, možno tisíckrát, a ak spievate niečo, čo sa vám tak dlho nepáči, nahromadené podráždenie bude mať určite vplyv na predstavenie.

3. Pieseň sa hodí k umelcovi

Niekedy sa stáva, že kompozícia je slušná a účinkuje na vysokej úrovni, zdá sa však, že pieseň je v rozpore so samotným účinkujúcim, že spievajú o veciach, ktorým nerozumejú. Stáva sa to napríklad vtedy, keď malé deti spievajú zjavne piesne pre dospelých. A naopak, dospelí účastníci nikdy neprestanú hrať piesne z karikatúr. To, samozrejme, môže dosiahnuť komický efekt, ale ani zďaleka nie je vhodné. Okrem veku by sa mali zohľadniť aj ďalšie kritériá - vzhľad, temperament, životná situácia. Ak sa všetko vyvíja a pieseň zapadá vo všetkých ohľadoch, potom sa hrá s porozumením alebo, ako hovoria deti, „s významom“, a to je už polovica úspechu.

4. Pieseň v cudzom jazyku znie iba v dobrom cudzom jazyku

Väčšina členov poroty nášho súťažného festivalu pracuje v zahraničí, a preto hovoria cudzími jazykmi, takže je pre nich dosť ťažké počuť zlú výslovnosť. Skutočne to môže pokaziť dojem dobrého vokálneho predstavenia, takže ak ste odhodlaní spievať pieseň v cudzom jazyku, mohlo by byť užitočné pracovať nielen s učiteľom vokálu, ale aj s učiteľom cudzích jazykov. Ak nie, nájdete mnoho vynikajúcich skladieb vo vašom rodnom jazyku.

5. Máte kvalitný zvukový záznam / usporiadanie

Nízka kvalita zvukového záznamu môže mať nepriaznivý vplyv na výkon a vnímanie piesne. Nevyberajte si tiež fonogramy s doprovodným vokálom, ak to nie je potrebné.

6. V skladbe nie je nič zbytočné

Je to predovšetkým o neprimerane dlhých príchodoch a stratách. Pri príprave diela musíte pamätať na účel súťaže, nie na koncertné vystúpenie. Výkonný umelec samozrejme môže potrebovať úvodné informácie na naladenie a straty, aby sa počas predstavenia trochu uvoľnil. Ak však trvajú dlhšie ako päť sekúnd a v tejto chvíli sa na javisku nič nedeje, mali by ste ušetriť drahocenný čas členov našej poroty a ďalších účastníkov. S pomocou cenovo dostupných a jednoduchých programov v našej dobe môžete ľahko orezať všetko, čo je zbytočné (samozrejme, ak plánujete prehrať očarujúci tanec, nemusíte nič orezávať). Najmä by mali venovať pozornosť majiteľom dlhých úvody. Účastníci hlasových súťaží sú dobre oboznámení s tým, ako sa zvyčajne konajú akustické skúšky - každý účastník dostane iba jednu alebo dve minúty. Zvyčajne existujú dve kompozície. A to znamená, že nie je toľko času venované jednej kompozícii, aby sa „strávila“ stratou. Je ľahké si predstaviť sklamanie účastníka, ktorý mlčky stál na pódiu po dobu 20 sekúnd od svojho predstavenia, a hneď ako spieval prvé dve slová, jeho skúška skončila ...

Na záver by som chcel povedať, že všetko vyššie uvedené nie je návodom na konanie, poučenie a ani radu, pretože je napísaný človekom, ktorého postoj k hudbe je veľmi sprostredkovaný (z tohto dôvodu sa tu o hudbe písalo málo). Pri práci v organizačnom výbore festivalu však nedobrovoľne upozorňujeme na skutočnosť, že niektoré komentáre poroty sa opakujú každý rok, festival po festivale, mesto za mestom ... A čo je najdôležitejšie, tieto komentáre sa často nedostanú k účastníkom, pretože pri okrúhlych stoloch, kde je čas obmedzený, všetci Zaujímavé sú iba vokály. Dúfame však, že tieto pozorovania niekomu pomôžu a raz na našom festivale nič nebude rozptyľovať porotu od krásnych vokálov našich obľúbených účastníkov.

P Varovanie

  • Konkurencia by sa mala vnímať ako motivácia, a nie ako hlavný cieľ.
  • Nemusí to byť bez chýb, ale v každom prípade bude aj naďalej spievať a sudcovia si všimnú váš profesionálny prístup k prípadu - alebo vôbec nie.
  • Ak spievate pod CD nahrávkou, uistite sa, že presne viete, akú hlasitosť by mala nahrávka hrať - nerobte to príliš ticho, ale nerobte to príliš nahlas.
  • Spievajte čisto.
  • Ak sa všetko pokazilo od samého začiatku, musíte sa prekonať a ďalej spievať - ​​to najhoršie, čo môžete urobiť, je požiadať o začatie znova od začiatku, pretože to vytvorí dojem, že robíte všetko pre verejnosť, nie pre seba.
  • Talentová show by mala byť iba výhovorkou pre zábavu a vzrušenie z toho, že je na pódiu.
  • Hoci je pomocný leták dobrý, nerobte mu pokazený nápad a nesústreďte naň iba svoju pozornosť. Je veľmi ľahké skrývať sa za poznámkami, výsledkom bude však to, že publikum bude sklamané a sudcovia nebudú nadšení!
  • Bavte sa, nielen súťažte.

Čo potrebujete

Budete potrebovať sprievodcu vo forme CD alebo klaviristu / gitaristu atď. Jasná predstava o tom, aký typ vokálneho talentu chcete demonštrovať. Dobré pochopenie toho, čo sa očakáva od konkurencie, na ktorej sa chystáte (amatérska, poloprofesionálna, profesionálna súťaž?) (Iba hudba? Alebo rôzne žánre vrátane komédie a žonglovania?)

VÝBER SONGOV PODĽA VOKÁLNEJ ÚROVNE

Pravdepodobne najdôležitejšou vecou pri výbere piesne je správna úroveň vokálov.

Pieseň musí byť urobená krásne. Úroveň vokálov by mala zodpovedať vášmu veku a úrovni konkurencie. Ak vyberiete veľmi jednoduchú skladbu, nebudete môcť preukázať svoju úroveň hlasových schopností. Ak vyberiete veľmi komplexný spôsob, s najväčšou pravdepodobnosťou odhalí váš nedostatok vlastníctva určitých techník.

Samozrejme, ak máte 7 rokov a chodíte do školskej súťaže, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou musíte len dostať do poznámok, nezachádzať sa a nezabudnite na slová. Vyberte si jednoduchú skladbu so svojím rozsahom.

Ale čím ste starší a čím prestížnejšia konkurencia vás čaká, čím slávnejšia skladba ste si vybrali, tým väčšie sú požiadavky na spev.

Bohužiaľ, mnoho učiteľov detských vokálnych štúdií je obmedzené výlučne na lineárny spev. Teenageři spievajú v poznámkach, držte sa dobre na pódiu. A to je všetko. To je dosť často na úspešné vystúpenie na miestnych koncertoch. A deti sú veľmi prekvapené, prečo sa na ne členovia poroty neobracajú.

Na prestížnej súťaži musia dospievajúci preukázať ovládnutie moderných vokálnych techník, sebavedomý rozsah, ako aj moderné vokálne techniky, alebo sa tiež nazývajú „vokálne čipy“. Ak slová „melisma“, „subton“, „slide“, „kričanie“, „baling“, „vrčanie“ atď. Nie ste oboznámení, ak o tom prvýkrát počúvate, dôrazne vám odporúčame prečítať si o tom na internete a pozerať sa na vysvetlenia na Youtube. Dobré vlastníctvo čipu odlišuje začiatočníka od profesionála.

Nie každá skladba bude mať samozrejme „žetóny“. Preto by sa pri výbere piesne malo zvážiť vaše vlastníctvo konkrétnej techniky. Ak ste úžasne zvládli jeden z trikov, mali by ste zvoliť skladbu, v ktorej bude tento trik vhodný.

Celú skladbu by ste samozrejme nemali načítať čipmi. Všetko by malo byť ekologické. Čerešňa na torte je často vnímaná atraktívnejšie ako torta pozostávajúca z čerešní.

Je potrebné poznamenať, že porota nie vždy počúva pieseň až do konca. Pokúste sa upútať pozornosť od prvej poznámky. Zároveň nechajte pieseň príležitosť na rozvoj.

Spev nie je len „spievanie v poznámkach“!

AKO ZVOLIŤ SONGOVÝ Žáner do SÚŤAŽE?

Žáner závisí od vašej postavy aj od konkrétnej konkurencie.

Najskôr si prečítajte, ktorý žáner je vám bližšie v duchu, v ktorom žánri vyzeráte organicky, prirodzene. Nemali by ste si vybrať skladbu v žánri, ktorý nie je vám najbližší.

Pozorne si prečítajte nariadenie o hospodárskej súťaži. Niekedy obsahuje požiadavky na žáner. Ak je to možné, pozrite si záznamy z predchádzajúcich rokov. Čo účastníci zvyčajne spievajú? Ktoré skladby majú najvyššie skóre? Ak spievate rap, ale rovnako ako pop v tejto súťaži, potom neregistrujte porotu - stačí zvoliť inú súťaž.

Žáner si vyberáme podľa jeho charakteru a so zreteľom na zvyky konkrétnej súťaže!

POŽIADAVKY NA VOZNÉ SÚŤAŽNÉ SONGY

Pokúste sa vybrať skladbu, ktorá zodpovedá vašej postave a veku. Najmä ak je pieseň v ruštine. Ak je pieseň v cudzom jazyku, riziko nesprávneho výberu je o niečo menšie. Mnoho členov poroty hlasových súťaží však hovorí cudzími jazykmi alebo aspoň pozná význam mnohých zahraničných piesní.

Ak máte 14 rokov, nemali by ste už brať naivnú detskú pieseň. Zároveň to bude vyzerať anorganicky, ak vezmete pieseň dospelého strýka, ktorý videl život v súťaži. Všetko by malo byť prirodzené.

Dávajte pozor na piesne obsahujúce pochybné morálky: zmienka o alkohole, fajčení, sexe, drogách atď. Ak spievate cudziu pieseň, prečítajte si pozorne preklad. Nedotýkajte sa pochybných politických tém.

Pravdepodobne nestojí za to pripomenúť, že texty by mali zodpovedať vášmu pohlaviu.

Samozrejme, ak iba v tejto piesni dokážete odhaliť geniálne vlastníctvo vokálnych čipov, môžete skúsiť využiť šancu. To, čo porota vyváži - obdiv k dômyselným vokálom alebo rozpaky nesúladu piesne s účinkujúcim - nie je známe. Nezabudnite však, že často aj pri dômyselnom predstavení, ale pri nesúlade piesne s interpretom, sa hodnotenie znižuje, pretože porota chápe, že výber skladieb, s ktorými sa stretnete, nie je zrejme príliš veľký, pretože ste sa nenašli podľa veku.

Sledujeme súlad textov s pohlavím a vekom interpreta!

ČO JE LEPŠIE NA VOKÁLNU SÚŤAŽ, ZNALÉ ALEBO NOVÝ SONG?

Odpoveď na túto otázku vážne závisí od vašich schopností a konkrétnej konkurencie. Tu je potrebné venovať pozornosť.

Najznámejšie piesne sú najčastejšie počúvané. Porota spieva s vami pieseň „pre seba“. Toto je plus.

Člen poroty počul túto pieseň viackrát. Možno aj v rámci tejto konkrétnej súťaže ju už niekoľko účastníkov spievalo. Mnohí z toho už sú unavení. Toto je mínus.

Porota vie, ako by mala znieť pieseň - majú v hlave hlboko zakorenený vzor. Odchýlky od tejto šablóny môžu znamenať veľké plus aj veľké mínus. Niektorí pokročilí speváci sa snažia vytvoriť úplne nové verzie predstavenia slávnych piesní, aby porotu prekvapili svojou vynaliezavosťou. Tento krok však nanešťastie nesprávne hodnotí aj najkonzervatívnejšia porota. Všetci sme otrokmi našich návykov. Neobvyklé interpretácie sú niekedy vnímané ako nepriateľské.

Členovia poroty počuli a spomenuli si, ako profesionálny umelec spieval túto pieseň. S vysokou pravdepodobnosťou budete spievať „nie lepšie“ ako dospelý profesionál. Niekto bude môcť získať zľavu na vek. Celkovo je to však mínus.

Na druhú stranu, nová pieseň sa môže jednoducho „zastaviť“ prvýkrát. Aj zásahy sa často stávajú hitmi až po 3. ... 10. konkurze. Toto je riziko.

Ak je však nová pieseň kvalitná, naopak, pre porotu sa stáva príjemným prekvapením. Toto je plus.

Ak máte profesionálneho učiteľa spevu a naplnili ste novú pieseň zaujímavými čipmi, vyzerá to výhodne. A čo je najdôležitejšie, porota nevie, ako by ju mohla spievať skúsená hviezda - váš výkon je v každom prípade zatiaľ najlepší zo všetkých dostupných. Toto je plus.

Vo všeobecnosti by stratégia výberu nových alebo slávnych piesní mala byť takáto:

    Ak máte príležitosť predstaviť novú hitovú skladbu a vy (spolu so svojím učiteľom) ste pripravení urobiť úžasné vokálne usporiadanie - neváhajte vytvoriť novú pieseň. Ak máte jedinečný talent, ale nemáte vlastnú skladbu, zoberte skladbu, ktorá bola napísaná pre tých istých teenagerov, a skúste ju spievať lepšie ako originál. Existuje viac šancí na „opätovné spievanie“ rovesníka ako na opakovanie spevu hviezdneho majstra. Na našich webových stránkach olhanskiy.ru nájdete moderné piesne pre tínedžerov a stiahnite si pre ne bezplatné sprievodné stopy. Ak vezmete slávnu pieseň, zoberte niečo viac či menej nové, moderné. Starostlivo vyberajte slávne piesne, ktoré sú spievané omnoho lepšie, ako si vyberiete. Ak ste si vybrali pieseň spievanú profesionálnymi umelcami skôr, skúste zobrať všetky kúsky z originálu a pridať vlastné, v súlade s vašimi jedinečnými hlasovými schopnosťami. Nepreháňajte to však zmenami - to je riziko.

Kvalitná nová pieseň s kvalitným vokálnym usporiadaním je lepšia ako opotrebovanie!

ČO JE LEPŠIE NA VOKÁLNU SÚŤAŽ, ZAHRANIČNÉ ALEBO RUSKÉ SONGY?

V súťažných podkladoch sa spravidla uvádza, ktoré piesne môžu byť počúvané. V mnohých súťažiach neexistujú žiadne obmedzenia. Často existujú dokonca samostatné nominácie za piesne v ruštine alebo v cudzom jazyku.

Ak má súťaž osobitnú nomináciu na zahraničné piesne, účasť na nomináciách nie je obmedzená a vy chcete vyskúšať svoju ruku, potom vítajte.

Ak máte na výber, mali by ste sa riadiť nasledujúcimi úvahami.

Pri spievaní piesne v cudzom jazyku sa pozornosť viac sústredí na vaše vokály. Ak však niektorý z členov poroty nie je veľmi cudzí v cudzom jazyku a pieseň nie je veľmi dobre známa, môže uvoľnenie „kanála vnímania významu“ pri hraní cudzej piesne viesť k skutočnosti, že táto skladba bude nudná.

Vystúpenie piesne v ruštine na jednej strane vám umožní zahrnúť ďalšie kanály pre zapojenie poroty do vašej atmosféry. Či sa vám to páči alebo nie, je vnímaná celá pieseň. A dobrý text (najmä nový) môže členom poroty pridať pozitívne emócie a zvýšiť vaše hodnotenie. Správna prezentácia textu, skúsenosť významu textu môže tiež priniesť výhody.

Na druhej strane, zle vybraná téma piesne alebo nesúlad s postavou, ako aj banálny alebo neprofesionálny text, sú výrazne viditeľnejšie, keď sa pieseň hrá v materinskom jazyku poroty.

Zvyčajne známe piesne v angličtine pochádzajú speváci, ktorí vlastnia vokálne „triky“ používané v západnej hudbe. Táto situácia bola spôsobená pocitom, že v ruskej hudobnej kultúre nie sú žiadne skladby so zaujímavými vokálnymi nálezmi a netransparentnými textami. Nedávno sa však objavilo stále viac a viac piesní v ruskom jazyku, ktoré nemali menej príležitostí predvádzať moderné vokály a situácia sa začína meniť.

Podľa nášho názoru, ak dokážete súčasne predviesť vynikajúce vokály a vynikajúce majstrovské umenie v piesni v ruštine, potom by bola táto možnosť vhodnejšia.

A určite by ste nemali hrať pieseň v cudzom jazyku, ak si nie ste istí kvalitou výslovnosti. Primitivizácia cudzieho jazyka je vždy nepríjemná.

Dobrá pieseň v ruštine v dobrom výkone je dobrá! Zahraničnú skladbu berte iba v prípade, že ste nenašli dobrú skladbu v ruskom jazyku alebo pokiaľ sa necítite istí, že sprostredkujete jej význam!

POŽIADAVKY NA SÚBORY ŠTRUKTÚRY (FORMULÁR) NA VOKÁLNU SÚŤAŽ

V hlasovej súťaži sú vaše vokály vyhodnotené ako prvé. Preto sa snažte vyhnúť výberu skladieb s dlhými inštrumentálnymi intro, dlhými stratami a inštrumentálnymi vložkami, dlhým inštrumentálnym koncom.

Ak je vaša pieseň práve taká, je vhodné bezohľadne vystrihnúť všetko, čo je zbytočné, zo sprievodnej skladby v štúdiu. Mali by ste mať dosť pauzy, aby ste nadýchli, a nič viac. Nezabudnite, že porota chce počuť váš hlas, nie krásu orchestra. Sú unavení a chcú ísť domov a stále musia počúvať desiatky interpretov. Prítomnosť dlhých prestávok v speve ich spôsobuje podráždenie, čo znamená, že znižuje vašu šancu na úspech.

Ak nie je možné vyhnúť sa inštrumentálnemu vloženiu, porozmýšľajte nad tým, či na tomto mieste môžete porotcom niečo nalákať. Napríklad krásna vokalizácia. V extrémnych prípadoch (ak to umožňuje formát súťaže) zápalný tanec. Je dôležité, aby ste počas celej piesne udržiavali pozornosť poroty. A je lepšie, ak sú to vaše vokály.

Žiadne dlhé časti náradia!

POŽIADAVKY NA DOBU TRVANIA SONGU PRE VOKÁLNU SÚŤAŽ

Organizátori najčastejšie preferujú nie príliš dlhé skladby. Zlatý štandard je 3 minúty. Даже если в конкурсной документации требования к длительности не указаны, старайтесь придерживаться выбора именно таких песен.

В слишком короткой песне Вы, скорее всего, не успеете раскрыть все грани своего таланта.

Слишком длинная песня будет вызывать желание Вас остановить. Ведь во время конкурса жюри вынуждено слушать десятки выступающих. Злоупотребление временем может сыграть злую шутку в восприятии Вас членами жюри. Krátkosť je sestrou talentu (ospravedlňujeme sa za dlhý článok).

Nezabudnite tiež, že v mnohých súťažiach má porota právo zastaviť účinkujúceho. Ak si vezmete dlhú pieseň, potom je problém s distribúciou „žetónov“ (pozri nižšie). Ak rozdáte všetky žetóny na začiatku piesne, nebudete môcť pridať ďalší vývoj a nakoniec nebudete mať čo prekvapiť porotu. Ak necháte nejaké žetóny na konci, riskujete, že ich vôbec nebudete ukazovať, ak porota zastaví váš výkon skôr.

Samozrejme, ak váš batoh s pesničkami ešte nie je veľký a pre „načasovanie“ (trvanie) nie je vhodná pieseň, mali by ste sa vopred poradiť s organizátormi o možnosti vykonať pieseň inej dĺžky.

Prednosť pre krátke skladby - nie dlhšie ako 3 minúty!

POŽIADAVKY TEMPU A SONGOVÁ TONALITA PRE VOKÁLNU SÚŤAŽ

Vyberte si tempo a tón v súlade s vašou postavou a vašimi hlasovými schopnosťami.

Hádať tempo je ťažké. Nevieš, aké piesne budú mať ostatní členovia. Pieseň s dobrým tempom, ako aj úprimná otáľka, môžu vyzerať nádherne samostatne a zároveň neznie vôbec, ak predtým existovalo 20 rock'n'rollov alebo 20 pretrvávajúcich filmov.

Existuje však niekoľko tipov.

Nevyberajte skladby príliš smútiace. Toto nie je pre súťaže. Do 20. predstavenia boli členovia poroty už unavení. Váš môže jednoducho zaspať.

Pri výbere tempa skladby sa uistite, že vyslovujete všetky slová (nemáte problém so slovníkom) a máte čas sa nadýchnuť.

Tiež si uvedomte, že ak je tempo melódie príliš rýchle, je ťažké ukázať hlas - ukázalo sa, že je takmer opakujúci sa. Existujú skladby, ktoré vyzerajú skvele na koncertoch av rozhlase, ale sú úplne nevhodné na súťaže. Nezabudnite, že musíte spievať.

V poslednom čase sa v súťažiach stále častejšie vyberajú skladby s pomerne rýchlym aranžovacím rytmom a súčasne s priemerným tempom melódie. To vám umožní udržať dynamiku súťaže a zároveň je užitočné demonštrovať spevské vokály.

Podľa tonality je všetko jednoduchšie. Len sa uistite, že je vaša. Nie ste ani nízky ani vysoký. Nemrčíte a nedáte penis. Dynamika piesne môže tiež závisieť od správnej tonality. Vyskúšajte rôzne tóny so svojím učiteľom a pozrite sa, ako váš hlas znie krajšie a dynamickejšie. Nájdite alebo zapíšte vhodnú sprievodnú stopu. Tonita „nie je tvoja“ môže zničiť celý výkon.

Starostlivo si zvoľte tempo a tonalitu!

VOÁLNE SÚŤAŽNÉ SONGOVÉ MINÚCIE

Pri všetkých hlasových súťažiach hrá pieseň spevák „live“.

Pri všetkých popových súťažiach sa ponúka výkon pod fonogramom „mínus“.

Popravy na živé nástroje sú už zriedkavé. Ak uvažujete o speve s gitarou, klavírom, akordeónom alebo s vlastným orchestrom, nezabudnite, že organizátori súťaže nie sú vždy pripravení poskytnúť takúto inscenáciu. Aj keď to nebude vadiť, nie je ani zďaleka to, že mikrofóny nástrojov budú vyvážené. Nie všetky súťaže poskytujú možnosť konfigurácie pred počúvaním. A dokonca aj po predbežnom naladení môže zvukový technik náhodou všetko zraziť. Pokus o obnovu mikrofónov pred predstavením počas počúvania spôsobí zádrhel, ktorý porotu porazí. Začne sa chodiť po chodbe a nedostanete potrebnú pozornosť. Preto je lepšie to riskovať! Prístroj vykonávajte iba vtedy, ak ste si istí, že je všetko predkonfigurované a nevyskytnú sa žiadne poruchy.

Na niektorých súťažiach je zakázané predstavenie podľa zvukového záznamu, ktorý má „spätný vokál“. To znamená, že na zvukovom zázname by spravidla nemali byť žiadne vokály. Aj keď to nie je uvedené v nariadení o súťaži, nezabudnite si to overiť u organizátorov, aby ste sa nedostali do neporiadku.

Ak však takýto zákaz neexistuje, môžete výrazne vylepšiť dojem z vášho vystúpenia tým, že vokály vrátite na správne miesta a do skladby pridáte silu. Toto by sa malo robiť iba s profesionálnymi štúdiami. Nepreháňajte to!

A kvalita „mínus“ by samozrejme mala zodpovedať úrovni konkurencie. Nemali by ste sa zúčastňovať vážnych súťaží s „trikmi“ (sprievodné stopy získané z pôvodnej skladby „rozdrvením“ frekvencií, pri ktorých zvuk znie). Nepoužívajte tiež sprievodné stopy s prepracovanými klávesmi, ak sa zmeny vykonávajú automatickým ladením o viac ako 1 tón. V takých prípadoch nástroje znejú neprirodzene. Aj keď to nepočujete, členovia poroty, profesionálni hudobníci budú počuť „falošné“ a „špinavé“, čo určite zníži vaše body.

Používame iba profesionálne sprievodné stopy!

Pin
Send
Share
Send
Send