Užitočné tipy

Prihláste sa na web

Pin
Send
Share
Send
Send


Tibetská medicína, staroveká veda o liečení, mala koncepciu najstrašnejších ľudských chorôb vrátane cukrovky už pred šestnástimi storočiami. V kanonickom lekárskom pojednávaní „Chzhud-shi“ (VIII. Storočie) o príznakoch tejto hroznej choroby sa uvádza najmä: „Moč sa zakalí a včely sa hrnú na miesto, kde pacient močí“.


Lekárska veda v Tibete úspešne lieči všetky typy a formy cukrovky. Na tento účel je potrebné v prvom rade napraviť povahu výživy a životného štýlu v súlade s individuálnou ústavou a zistiť, v ktorom scenári - „zima“ alebo „teplo“ sa choroba vyvíja. Pretože tibetská medicína, rovnako ako mnoho iných lekárskych tradícií, využíva regeneračné schopnosti ľudského tela ako hlavný terapeutický faktor, jej výhoda oproti ostatným sa môže prejaviť v zložitosti diagnózy a vo vyváženom účinku na procesy, ktoré si vyžadujú úpravu pri liečbe tohto závažného ochorenia.


Tibetská medicína považuje osobu za integrálny systém, v ktorom harmonicky existujú tri ľudské regulačné systémy: „vietor“ (nervový systém), „žlč“ (tráviaci systém “) a„ hlien “(hormonálne a lymfatické systémy). Nerovnováha troch regulačných systémov tela (dosha), ktoré kontrolujú procesy v našom tele, vedie k chorobám. Diabetes mellitus je „silné“ ochorenie a tieto choroby by sa mali liečiť štyrmi metódami tibetského liečenia:

1. Korekcia životného štýlu
2. Korekcia výkonu
3. Interné metódy - použitie rastlinných liekov
4. Vonkajšie postupy.

„Slabé choroby“ možno liečiť pomocou prvých dvoch metód a každý človek sa môže uzdraviť v skorých štádiách. Takéto metódy vystavenia, ako je použitie rastlinných liekov a externých postupov, si vyžadujú starostlivý a premyslený prístup a plánovanie pre riadenie pacienta. Fytoterapia by mala zodpovedať nielen symptómom choroby, ale aj etiopatogenéze. Bez znalosti príčin ochorenia nie je možné správne predpísať liečbu. "Lekár, ktorý nepozná spôsoby liečby, je ako človek, ktorý strieľa v tme," hovorí lekárske pojednanie Zhud-shek. Ak je ich použitie nesprávne, predpísaný liek ani externé postupy nezasiahnu cieľ a v niektorých prípadoch môžu osobe uškodiť.


Pri chorobách „tepla“ (zápalových, infekčných a autoimunitných stavov - poruchy „žlče“, diabetes mellitus „horúceho“ typu), tibetská medicína používa liečivé rastliny s chladnými vlastnosťami, antipyretické zlúčeniny. Medzi bylinky s takýmito vlastnosťami patria: slezina, šupinovka červená, termopsis, sverthia, saláma, listnatka veľká. Podľa terminológie tibetských lekárov je vodičom alebo „koňom“, ktorý dodáva liek na miesto určenia, snehová (roztavená) voda. Ak takáto nie je, používa sa teplá prevarená voda, ochladená vriaca voda, len studená voda, vriaca voda, z ktorej prestala prúdiť para.
Proti „studeným“ chorobám sa v tibetskej medicíne používa rododendron, plamienok, rakytník, dlhá paprika, cibuľa, cesnak, namáčanie, lopúcha, nakúpené, yarut, had, špargľa, spracovaný kalcit. Vodičom pre ne je horúca voda (vriaca voda). Buddha uzdravenia povedal, že „horúca voda“ je prvým liekom na zažívacie ťažkosti a choroby „nachladnutia“.


Vlastnosti užívania tibetských liekov

Počas dňa by sa mali fytopreparáty robiť podľa predpisu lekára, ale lekár sa zameriava nielen na čas aktivity konkrétneho poludníka (t. J. Orgánu), ale aj na aktivitu ústavy počas dňa (zvyčajne má priemerný človek ráno hlien). “,„ Bile “popoludní a„ vietor “večer). Lekár by sa však mal zamerať na predpisovanie rastlinných prípravkov pre stupeň plnosti žalúdka: na lačný žalúdok, pred jedlom, počas jedla, po jedle, jedení jedla, naliehavo, medzi jedlami, miešaním s jedlom, v noci, pred jedlom a po jedle. Ak užijete tento liek v období pokojného trávenia potravy, tj 1 - 2 hodiny po jedle, liek nedosiahne cieľ. Tento liek by mal dostať „kameň do tváre“ choroby.

Známky vystavenia rastlinným rastlinám

Pod vplyvom bylinných prípravkov, nie okamžite, ale postupne, na konci dávky, sa vylučovanie hlienu a tekutín z tela zvyšuje (veľa uzla, spúta, hlienu z vagíny, slín), stolica vysychá, zlepšuje sa celkové zdravie, zvyšuje sa telesná sila, normalizuje sa spánok. Existujú príznaky upokojenia choroby, čo znamená, že choroba je vylúčená najbližšími dverami (prirodzené fyziologické otvory, z ktorých na ľudskom tele je sedem).

Pri liečení cukrovky, ktorej príčinou je porušenie „veternej“ ústavy („studený“ typ cukrovky typu I podľa štandardov západnej medicíny), je potrebné predpisovať lieky, ktoré regulujú nervový systém, zlepšujú vodivosť nervového impulzu a tým prispievajú k trofickým vnútorným orgánom. Tieto bylinné prostriedky zvyšujú „oheň“ žalúdka a v dôsledku toho odstraňujú tráviace ťažkosti a následky nesprávneho pitia. Bylinné prípravky prispievajú k úplnému dozrievaniu potravy, jej správnej asimilácii.

Pri cukrovke, ktorej príčinou je porušenie ústavy „hlien“ („studený“ typ), sú tiež vhodné lieky, ktoré zlepšujú trávenie, „zahrejú“ žalúdok a privádzajú potravu do úplného rozkladu a vstrebávania v tele. Tieto lieky tiež pomáhajú odstraňovať prebytočný tuk, hlien, tekutinu, vodu a lymfy a toxíny z tela cez najbližšie dvere. Účelom týchto rastlinných zberov je oslobodiť pankreatické bunky od tuku, vody, hlienu a žlče. A už „voľné“ bunky v Langerhansových ostrovčekoch začínajú normálne fungovať a produkujú inzulín potrebný pre organizmus. Lieky sú umývané horúcou vodou, jahňací vývar, červené víno - všetko individuálne. Horúca voda však bude najlepším liekom, ktorý zvyšuje „ohnivé teplo“ ľudí s diabetom podľa „studeného scenára“.

Pri cukrovke „horúceho“ typu - predstavitelia „žlčovej“ ústavy - sa predpisujú lieky s chladiacimi vlastnosťami. V takom prípade sa liek môže umyť teplou vodou alebo chladenou prevarenou vodou, snehová voda (izbová teplota). Bylinné liečivá majú vlastnosti čistenia s preháňajúcim účinkom. Takéto ošetrenie pomáha čistiť krv a pečeň. Nadbytočná žlč sa vylučuje do tenkého a hrubého čreva a vylučuje sa z tela. Tibetské fytopreparáty poskytujú zrozumiteľnosť zmyslovým orgánom, ľahkosť tela a zlepšujú fyzickú aj duševnú výkonnosť. Nadbytočný tuk, žlč sa vylučuje z vnútorných orgánov, najmä z pankreasu, pečene, čo nakoniec vedie k trvalému poklesu hladiny cukru v krvi, zatiaľ čo k zvýšeniu hladu a smädu dochádza podľa biorytmov tela, tvoria sa výkaly a plyny voľne odchádzajú.

Okrem viaczložkových bylinných liekov používaných pri liečbe cukrovky existuje v tibetskej medicíne mnoho rastlín, ktoré sú zahrnuté do tých istých fytosancií ako prísady a ktoré sú pri tomto ochorení užitočné ako samostatné lieky. Obzvlášť sa odporúčajú pre inzulínové formy diabetu typu II, ktoré nie sú závislé od inzulínu, ako aj pre zápalové typy choroby (typ „žlče“), pretože všetky majú výrazný účinok na znižovanie cukru a chlad. Mnohé z týchto rastlín, ktoré majú teplú povahu, sa používajú aj na „chladné“ formy cukrovky (typy „vietor“ a „hlien“).

Úroda tibetského fytu má vnútorný vplyv na ľudské telo a je veľmi účinnou metódou v komplexnom systéme liečby. Sú zložené tak, že nemusia nevyhnutne „pracovať“ na priamom znížení hladiny cukru v krvi, nepriamo ovplyvňujú metabolizmus, v niektorých prípadoch spomaľujú metabolizmus (žlčou), v iných - zrýchľujú (vo vetre a hliene). Bylinné zbery majú vplyv na celý organizmus ako celok, vždy je to pozitívny lekársky efekt. Ako sme už uviedli, cukrovka neprichádza sama, ale s „priateľmi“ vo forme hypertenzie, cievnych a srdcových chorôb, obezity, cievnych chorôb, chorôb mužov a žien, ktoré sú niekedy početné a ktoré z hľadiska moderných lieky, musíte sa vysporiadať s prehĺtaním veľkého množstva tabliet. Tibetské bylinné liečivá sa dajú kombinovať s modernými liekmi. Účinnosť tibetských bylinných liekov je taká, že majú pozitívny vedľajší účinok. Čistia telo od prebytočného cholesterolu, vylučujú prebytok hlienu, lymfy, tekutín, rôznych solí.

Existuje veľa príkladov z praxe, keď pacient plne veril v tibetskú medicínu a zbavil sa zákerných prejavov a komplikácií cukrovky. Tibetské rastlinné plodiny, ako aj naše jedlo na metabolickú korekciu, majú rôzne chute. Úroda s horkou, svíravou a sladkou chuťou s čistiacimi vlastnosťami je vhodná na vyhladenie „narušenej“ žlče. Ostré, brakické, kyslé liečivé prípravky urýchľujú metabolizmus, ohrievajú „ochladenú nádobu“ - žalúdok, a preto sa odporúča, aby zástupcom „studenej“ boli prirodzené zloženia hlienu a vetra.

Vonkajšie metódy expozície

Štyri liečebné metódy v komplexnej liečbe kliniky Naran sú zmeny životného štýlu (myšlienky, správanie atď.), Korekcia výživy, bylinná medicína (vnútorné účinky na telo) a vonkajšie účinky na ľudské telo prostredníctvom akupresúry, akupunktúry, zahrievania cigary z paliny, tvrdé plechovky, hirudoterapia atď. Masáž ako liečebná metóda je nevyhnutnosťou pre pacienta trpiaceho akýmkoľvek typom cukrovky, a to tak z hľadiska modernej medicíny, ako aj z hľadiska tibetskej medicíny. s.

Akupresúrna masáž otvára brány pre rovnomerný tok energie v tele, odstraňuje energetické „bloky“, zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, najmä v najmenších cievach, podporuje normálnu trofiku (výživu) orgánov, tkanív a buniek, odstraňuje preťaženie, opuchy, lymfhostáziu. Akupresúra sa môže používať doma aj u profesionálneho lekára. Sila bodového účinku na organizmus závisí od veku a závažnosti ochorenia. Odporúčam začať s liečbou profesionálnym lekárom (1 - 2-krát ročne), potom sa môžete naučiť, ako sa masírovať.

Otočte chorobu späť, POTTENDER CATS A PRECIOUS ENZYMES

Monumentálny objav Dr. Francis Pottenger sa stal náhodou. Lekár experimentoval s extraktom nadobličiek, aby zachránil životy zomierajúcich. Ako pokusné zvieratá sa použili mačky. Mačky sa podávali extrakty nadobličiek s odstránenými nadobličkami. Týmto spôsobom sa skontrolovala účinnosť a kalibroval sa prípravok. Zvedavá myseľ Feline Aibolit si všimla, že povaha výživy zvierat je kľúčovým faktorom prežitia. Zvieratá boli najskôr kŕmené potravou.

Otočte chorobu späť, DÔVODY ZVYŠUJTE CHOLESTEROL. POKRAČOVANIE

HUMANITA SA NACHÁDZAJE S CHOLESTEROLOM, AKO SA TÝKA ZÁCHRANA. A úplne zbytočne. Ľudský imunitný systém závisí od vysokého obsahu cholesterolu na ochrane pred silným stresom. Vysoký cholesterol je faktorom ochrany pred sepsou. U pacientov, ktorí zomreli v dôsledku vážneho zranenia, sa hladina cholesterolu pred smrťou znížila o 33 a pre tých, ktorí prežili, sa zvýšila o 28 rokov. Ak si ceníte svoj život, mali by ste prestať liečiť cholesterol ako zdroj nebezpečenstva. A dozviete sa viac o skutočných.

Otočte chorobu späť, DÔVODY ZVYŠUJTE CHOLESTEROL

ZVÝŠENÝ CHOLESTEROL NIE JE PRÍČINOU ISCHEMICKEJ CHEMICKEJ CHOROBY (IHD.) A unáhlené predpisovanie statínov v skutočnosti spôsobuje dvojité poškodenie. Po prvé, existuje nebezpečenstvo vedľajších účinkov statínov. Po druhé, ignoruje sa hľadanie skutočnej príčiny zvýšenia hladiny cholesterolu. HYPOTYROIDIZA Veľký chirurg Theodor Billroth vedel, že hypotyreóza zvyšuje hladinu cholesterolu a štítna žľaza vykonáva v tele veľa funkcií vrátane regulácie.

Otočte chorobu späť STATIN: BENEFIT OR HARM

V severnej Číne rastie malá rastlina nazývaná ryža z červených kvasníc (ČERVENÁ). Rastlina obyčajná má veľa nepriateľov, ktorí majú radi jej chuť. Avšak odvážna rastlina má liek, ktorý sa nazýva lovostatín. Vedci americkej armády sa zaujímajú o jedovatý potenciál rastliny a ukázalo sa, že KDR je schopná blokovať reakciu tvorby cholesterolu v pečeni (enzým HMG).

Otočte chorobu späť AKO CHRÁNIŤ CHOLESTEROLOVÉ ČÍSLA

Približne množstvo cholesterolu nahromadilo veľa mýtov a legiend. Odborníci bohužiaľ nemajú prístup k modernému porozumeniu počtu cholesterolu. Dnes objasním výklad štandardného panelu cholesterolu a tukov. Štandardný panel cholesterolu a lipidov obsahuje: lipoproteíny s vysokou hustotou (HDL, HDL-cholesterol, lipoproteíny s nízkou hustotou (LDL, LDL-cholesterol, triglyceridy (triglyceridy, celkový cholesterol (celkový cholesterol). CELKOM CHOLESTEROLU).

Otočte chorobu, ischemickú chorobu srdca a diabetu - dve strany

Čo by mal robiť obyčajný smrteľník, ak moderná medicína nemôže zachrániť ani celebrity pred predčasnou smrťou? Medzitým bude mať obyčajný občan možnosť predĺžiť svoj život, ak získa prístup k informáciám, ktoré sú známe už dlho. Len farmaceuticky zameraný liek nie je ziskové venovať pozornosť týmto informáciám. Čo spája predčasnú smrť Julie Nachalovej a Sergeja Dorenko? Latentná cukrovka. Z tlačových správ je známe, že Julia Nachalova trpěla dnou. A.

Obrátiť chorobu, ANYTHING GUILT ANTIBIOTICS?

V polovici 19. storočia francúzsky mikrobiológ a chemik Louis Pasteur, známy procesom pasterizácie, objavil baktérie alebo mikroorganizmy, ktoré vedú k infekčným chorobám. O sedemdesiat rokov neskôr škótsky biológ Alexander Fleming začal používať antibiotiká na liečbu infekčných chorôb. ZAČIATOK UPLATŇOVANIA ANTIBIOTIKY NA ZAOBCHÁDZANIE S INFEKČNÝMI CHOROBAMI DRAMATICKY ZMENY ĎALŠIEHO VEKTORA ROZVOJA LIEKOV Nemám strach tvrdiť, že zavedenie antibiotík do praxe.

Otočte chorobu, CHOLESTERINOVÝ PLOT A ČÍTAČKY PRE ČITATEĽOV

Bývam bez vákua. A venujem pozornosť tomu, aké výrobky kupujú ľudia s metabolickým syndrómom (vzhľad pseudo-tehotenstva je dobre viditeľný aj pre laikov, počujem od pacientov, aké odporúčania lekári dávajú pacientom s vysokým obsahom cholesterolu. Okrem toho mi listy čitateľov hovoria, aké sú obavy, že sú skutočnosť, že obsahuje vysoké hladiny cholesterolu, ako aj obavy z vysokého obsahu tukov v potravinách. Od písania článku 2019-05-04 19:07:33 + komentár ubehol päť rokov

Otočte chorobu späť, LIEČITE OSTEOPORÓZU

LIEČBA OSTEOPORÓZY, JE POTREBNÉ RIEŠIŤ DVA ÚLOHY: ODSTRÁNIŤ, ČO JE ZNAMENÁ (napríklad absorpcia alebo metabolizmus živín, a PRIDAJTE, ČO NIE JE POTREBNÉ. S prihliadnutím na tieto dve úlohy si dnes vytvoríme úplný obraz liečby osteoporózy. zamerať sa na kvalitu trávenia a zvýšiť nutričnú hustotu stravy. Proces trávenia a vstrebávania potravín si vyžaduje viac energie ako iné denné typy ľudskej činnosti.

Otočte chorobu späť, OSTEOPORÓZU a ODSÁVANIE KALCIU

Nezmyselné a nezmyselné predpisovanie vápnikových prípravkov na liečbu osteoporózy prinesie skôr škodu ako úžitok. Konzumácia vápnikových prípravkov bude mať rovnaký vplyv na hustotu kostí ako konzumácia veľkého množstva hovädzieho mäsa. Všetko je oveľa komplikovanejšie. Dnes sa dozviete o sledovanom spojení metabolizmu vápnika v tele. JEDEN KRITICKÝ, ALE Zvyčajne Zostatok Z POHĽADU, FAKTORY ZDRAVIA JE MOŽNOSŤ ORGANIZMU KOMPLETNE ÚSPECH.

Ornish strava: štíhla dlhovekosť a zdravé srdce

Diéta Ornish podporuje dlhovekosť, pretože sa výrazne zvyšuje telomeráza, Telomeráza je enzým zodpovedný za udržiavanie dĺžky telomérov. Teloméry sa nachádzajú na koncoch chromozómov, ktoré kontrolujú starnutie, čím viac telomeráz, tým dlhšie žijeme.

Napokon, diéta Ornis pomáha chudnúť bez toho, aby poškodzovala zdravie, hoci jej zriaďovateľ také ciele nestanovil.

Medzi 25 najväčšími diétami (podľa hodnotenia USA) je Ornish strava uznávaná ako najlepšia srdcová strava pre koronárne srdcové choroby.

Ornish strava má plné zloženie, bezpečná a prospešná pre svoj účinok na kardiovaskulárny systém. Ornishove recepty sú viac ako dosť. Недостаток системы в том, что она слишком строгая, и придерживаться рациона, в котором так ограничены жиры, непросто.

Как работает диета Орниша?

Диета названа по имени своего основателя Дина Орниша — профессора Калифорнийского университета, основателя профилактической медицины, кардиолога и личного диетолога Билла Клинтона. V roku 2007 vydal knihu Spectrum, výsledok 35 rokov výskumu a praxe, ktorý načrtáva základy jeho výživového systému, cvičenia, zvládania stresu a emočnej podpory (a sebapodpory).

Výber konkrétnych produktov

Ornish rozdelil všetky potraviny do piatich kategórií alebo skupín, od najpriaznivejších na zdravie (skupina 1) po najškodlivejšie (skupina 5). Do jednej skupiny spektra patrí napríklad celozrnný chlieb, do 5 krémových sušienok. Keď teda naplnímeme košík v supermarkete, môžeme si zvoliť vedome, s pochopením veci.

Fyzické cvičenia

Sú nevyhnutné nie menej ako „správne“ jedlo. Môžete si vybrať aerobik, silový tréning alebo strečing pre flexibilitu. Nakoniec, chôdza 30 minút denne rýchlym tempom je užitočnejšia ako nehybnosť. Ornish sám, ako fanúšik jogy, uprednostňuje solídne statické cvičenia.

Reverzné ochorenie srdca?

Strava Ornish má veľa výhod. Preslávila sa však tým, že dokázala fenomenálne výhody pre srdce.

Vzhľadom na to, aký komplexný a netriviálny je cieľ, pri výbere jedla môžete byť na samom konci zdravého spektra. Ak naozaj chcete zvrátiť srdcové choroby, máte žiadny produktový manéver, Buďte pripravení na plné pracovné miesto, na dlhú dobu a možno navždy.

V praxi to znamená, že si môžete dovoliť iba 10% tukov z dennej dávky kalórií (a to je iba 15 - 25 g tuku). Orechy, semená, avokádo, olivy a olivy, rastlinné oleje sa neodporúčajú, pretože všetky tieto výrobky obsahujú tuky. Väčšina cholesterolových výrobkov, rafinovaných uhľohydrátov, kofeínu a takmer všetkých živočíšnych produktov, okrem vaječných bielkovín a jednej šálky odstredeného mlieka alebo jogurtu niekoľkokrát týždenne, je zakázaná. Ostré korenie sa tiež neodporúča.

Hlavným cieľom je zvrátenie koronárnych srdcových chorôb a vy sa rozhodujete, či to stojí za obmedzenie potravín.

Skutočnosť, že zvrátenie je možné iba zmenou životného štýlu a výživy, dokázala práve Dr. Ornish. Uskutočnilo sa niekoľko randomizovaných štúdií, podľa ktorých skupina ľudí praktizujúcich Ornishovu diétu zastavila nielen progresiu aterosklerózy, ale aj regresiu stenózy koronárnych artérií.

Výsledky nechirurgickej liečby aterosklerózy bez statínov (bez statínov) sú pôsobivé a povzbudivé. V priebehu jedného roka sa záchvaty angíny pectoris takmer úplne zastavia, po 5 rokoch je tento výsledok zachovaný a tepny vyzerajú ako po operácii stentovania.

Niektoré fakty, V štúdii z roku 1990 trvajúcej jeden rok praktizovalo Ornish diétu 28 pacientov a 20 pacientov sledovalo obvyklú diétu na liečbu srdcových chorôb (obmedzovanie tukov na 30% kalórií a cholesterolu na 200-300 mg za deň). Po roku boli pacienti v skupine Ornish identifikovaní významná všeobecná regresia aterosklerózy koronárnych artérií (podľa kvantitatívnej koronárnej arteriografie), zatiaľ čo ateroskleróza postupovala v kontrolnej skupine. Pacienti v skupine Ornish dosiahli takmer úplnú alebo úplnú úľavu od angíny pectoris (bolesť na hrudníku), pravdepodobne kvôli zvýšeniu prietoku krvi do srdca. Štúdie vykonané v rokoch 1992 a 1995 použili ďalšie diagnostické postupy na meranie progresie a regresie aterosklerózy a preukázali aj účinnosť programu Ornish. Je zaujímavé poznamenať, že v každej zo štúdií stupeň regresie aterosklerózy priamo súvisel so stupňom zmeny životného štýlu. Malé zmeny životného štýlu spomalili rozvoj koronárnych srdcových chorôb, ale úplná zmena životného štýlu zvrátila chorobu alebo prinajmenšom zastavila patologický proces.

Pravidlá výživy Dr. Ornish

Ornishova strava je nízkotučné a vysoko sacharidové diéty. Pomer tukov, bielkovín a uhľohydrátov vyzerá z hľadiska obvyklých odporúčaní dosť kontroverzne:

  • Tuk - 10% kalórií
  • Bielkoviny - 15 - 20% kalórií
  • Sacharidy (väčšinou dobré) - 70 - 75% kalórií

tuky - najviac 10% celkových kalórií. (Všeobecne prijaté odporúčanie výživy je 20 - 25, zatiaľ čo v USA a Rusku sa denne konzumuje 45% tukov), To sa dosahuje vďaka prirodzenému obsahu tuku v obilninách, zelenine, ovocí, fazuli a sójových výrobkoch. Dá sa povedať, že diéta Ornis má veľmi nízky obsah tuku.

Naučte sa štítky! 1 porcia by nemala obsahovať viac ako 3 g tuku, preto sa pozrite na "celkový obsah tuku" a vydelte počtom porcií.

cholesterol - najviac 5 miligramov cholesterolu za deň. Je to asi 2 porcie mliečnych výrobkov s nízkym obsahom tuku denne a potom nie každý. Namiesto mliečnych výrobkov sa môžu použiť sójové výrobky, pretože neobsahujú cholesterol.

Živočíšne výrobky: mäso, hydina, ryby a všetky výrobky vyrobené z týchto výrobkov sú obmedzené alebo takmer úplne vylúčené. Ornish strava je vegetariánska strava.

kalórií - neobmedzené. Jedna z najpredávanejších kníh napísaná Dr. Deanom Ornishom sa nazýva: Jedzte viac, Jedzte menej. Ornish ponúka jesť veľa „malých jedál“ - frakčnú výživu, pretože to vám umožní častejšie sa cítiť hlad. Častejšie budete cítiť pocit sýtosti s vlákninou, ktorá vám umožní jesť bez zvyšovania počtu kalórií.

cukor nežiaduce. Ak to však nebude možné, povedzme nie viac ako 2 porcie / deň vrátane beztukových sladkostí. Podávanie zodpovedá jednej polievkovej lyžici alebo 12 g cukru.

kofeín: vylúčené sú všetky zdroje kofeínu vrátane kávy a čaju, čokolády, kakaa, coly okrem zeleného čaju. Kofeín v diéte Ornis je zakázaný z toho istého dôvodu, že je odmietnutý v potrave jogínov - pretože jeho účinok na centrálny nervový systém narúša spojenie medzi telom a mysľou, a preto narúša meditáciu a relaxáciu.

A predsa zelený čaj je povolenýPrečo? Nedávny výskum ukazuje, že jeho zdravotné prínosy prevažujú nad rizikami pre väčšinu ľudí. Zelený čaj obsahuje veľa silných antioxidantov nazývaných polyfenoly. Obsahuje najmä flavonoidy, ako sú katechíny, ktoré môžu znížiť riziko vzniku mnohých chronických chorôb.

Tu sú však potrebné aj výhrady. Ľudia s arytmiou a vysokým krvným tlakom by sa mali vyhnúť akýmkoľvek kofeínovým nápojom. Preto sa musia obmedziť na jeden šálka zeleného čaju denne alebo ho dokonca úplne opustiť, prejsť na zelený čaj alebo nápoje bez kofeínu, ako napríklad čakanku a jačmennú kávu a iné bylinné čaje bohaté na polyfenoly.

sodík - mierne použitie soli, ak to nie je zakázané zo zdravotných dôvodov. S hypertenziou - povinné obmedzenie.

Mimochodom, diéta Ornis má ... farbu. A určite nie biely. Ornish tvrdí, že všetky najškodlivejšie potraviny sú biele: soľ, cukor, ryža, prémiová múka, snehobiele špagety, rožky atď. Prvým krokom k zdravej výžive je zmena bielej na hnedú: prechod na ražnú múku, tmavý cestoviny, hnedá ryža, olivový olej. Vyskúšajte to a už vám bude dobre.

alkohol - v malom množstve, ale lepšie bez neho. Ak sa konzumuje, podáva sa jedenkrát denne, čo zodpovedá 50 g alkoholu, 100 g vína alebo 350 g piva.

Sója - jedna porcia všetkých sójových výrobkov za deň. Pri kúpe sójových výrobkov vždy dbajte na štítok:

  • 1 porcia sóje by nemala obsahovať viac ako 3 gramy tuku.

Doplnok výživy - nízke dávky multivitamínov a minerálnych doplnkov s B 12 (2,4 mcg / deň) železoak ste v plodnom veku a bez železa, ak nie ste v plodnom veku, omega 3 (3 g vo forme rybieho oleja alebo ľanového oleja sú potrebné denne) a prípadne na odporúčanie lekára, doplnky vápnik, Antioxidačné vitamíny (C, selén, E) a kyselina listová sú voliteľné.

O Omega 3, Je lepšie uprednostňovať hotové doplnky namiesto rýb, najmä OMACOR, pretože ryby obsahujú dostatok nasýteného tuku a cholesterolu. Musíme sa usilovať o dávku, ktorá obsahuje asi 1 g kombinovanej EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová) za deň. Táto dávka sa obvykle nachádza v 4 gramoch rybieho oleja vo forme kapsúl denne.

Je dôležité: Ľudia s nestabilnou anginou pectoris a kongestívnym zlyhaním srdca by nemali užívať omega-3 mastné kyseliny (rybí olej), pretože to môže zvýšiť riziko náhlej srdcovej smrti.

Skepticizmus a námietky

1. Príliš tesná strava

Podľa skeptikov (samozrejme tiež existujú) je strava príliš rigidná a veľa ľudí ju nebude môcť dlho udržiavať. Ľudia sú unavení z jedenia potravín s nízkym obsahom tuku.

2. Nízkotučné diéty neovplyvňujú koronárne srdcové choroby, ovplyvňujú kvalitu tukov

Toto je vážnejšia námietka. Údaje z mnohých štúdií ukazujú, že kardiovaskulárne choroby nie sú spojené s množstvom konzumovaných tukov, ale s ich kvalitou. V tejto súvislosti sa dokonca objavil pojem „zlé tuky“ a „dobré tuky“. Polynenasýtené a mononenasýtené oleje (ktoré sa nachádzajú napríklad v rybách a orechoch) skutočne chránia pred kardiovaskulárnymi príhodami, zatiaľ čo nasýtené tuky by mali byť obmedzené.

Na tento účel Ornish odpovedá, že rovnaké ryby a rovnaké orechy, okrem bezpodmienečne zdravých tukov, obsahujú určité množstvo nasýtených tukov. Preto je lepšie opustiť tieto výrobky úplne, najmä u ischemických pacientov, tj ľudí už chorých.

3. Strava vedie k poklesu HDL

Ornishova diéta s vysokým obsahom sacharidov vedie k poklesu nielen „zlej“ hladiny cholesterolu, ale znižuje aj „dobrú“ (HDL) hladinu cholesterolu, ktorá je spojená s rizikom kardiovaskulárnych príhod. V reakcii na túto obavu svojich kolegov Ornish navrhuje (jeho diéta je dokázaná ako praktická), že nízka hladina HDL u človeka, ktorý konzumuje nízkotučné jedlá s nízkym obsahom cholesterolu, nepredstavuje rovnaké riziko rozvoja aterosklerózy ako nízka hladina HDL u jedinca, ktorý konzumuje jedlo. s vysokým obsahom tuku.

4. Ešte niekoľko deficitov

Medzi ďalšie nevýhody stravy Ornis patrí možný nedostatok bielkovín (pri nesprávnej organizovanej strave), priaznivé účinky mononenasýtených kyselín (vyskytujú sa v orechoch, olivách a olivovom oleji, avokáda), ktoré spomaľujú vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch.

Najbežnejší záver

Ak sa prax považuje za kritérium pravdy, potom je 35 rokov praktického liečenia komplexného ochorenia diétou najlepším dôkazom liečivej sily systému zdravého životného štýlu Deana Ornisha. Možno sa prvýkrát vedecky dokázalo, že:

  • srdcové ochorenie sa dá zvrátiť
  • je možné regulovať starnutie (predĺžením merača tepla na konci chromozómov).

Pin
Send
Share
Send
Send