Užitočné tipy

Ako krásne zabaliť darček: 22 nápadov

Pin
Send
Share
Send
Send


Fotogaléria: Ako zabaliť darček do darčekového papiera

Každý z nás bezpochyby rád prijíma dary. Zažívame však ešte väčšie potešenie, keď prinášame radosť blízkym a príbuzným. Oči žiariace šťastím a úprimným úsmevom drahého človeka - čo by mohlo byť krajšie!

KLASICKÉ BALENIE VO ZÁSOBNÍKACHNajjednoduchší spôsob balenia, vhodný pre volumetrický alebo plochý obdĺžnikový darček (napríklad niečo, čo sa už predáva zabalené v škatuli) - darčekový papier. Na balenie budete potrebovať hárok elegantného papiera vhodnej veľkosti s potlačou alebo prísnym papierom, lepiacou páskou alebo lepidlom.


TYP PAPIER S FASTENEROM

Takáto farebná papierová škatuľa je vhodná na zakrytie malého alebo stredne veľkého darčeka. Veľkosť hrudníka sa môže líšiť - podľa potreby upravte veľkosť vzoru a zoberte väčší list.
Budete potrebovať: hárok hrubého farebného papiera, pravítko a ceruzku, nožnice, nôž na cesnak.

Vopred si nakreslite a vystrihnite dva vzory z papiera, jeden s ventilom, druhý so štrbinou pre tento papier. Nakreslite na list štvorec, zakrúžkujte vzory, odrežte blank a zložte krabicu.

KARTONOVÉ BALENIE - „PILLOW“Výroba takého balíka je pomerne jednoduchá, hoci je univerzálna a môže vyzerať striktne alebo romanticky - v závislosti od výberu papiera.

Budete potrebovať: hárok farebného papiera alebo lepenky so vzorom alebo bez neho, lepidlo na papier, ceruzku, pravítko, uhlopriečku alebo akýkoľvek okrúhly predmet, ktorý sa môže použiť ako šablóna, nožnice, stuha alebo čipka na dekoráciu.Pripravte si kartón alebo papier správnej veľkosti. Dĺžka listu bude zodpovedať dĺžke budúceho balenia, šírka listu je dvakrát väčšia ako šírka škatule. Ponechajte na troch stranách „švové kvóty“.Na zadnú stranu listu nakreslite čiary ohybu. Na nakreslenie zaoblených čiar použite uhlopriečku (podšálka alebo niečo vhodné). Zakrúžkujte tupý koniec nožníc pozdĺž pravítka a šablóny s vonkajšími okrajmi budúceho balenia - ľahšie sa zloží.Rezané pozdĺž vonkajšej hrany.Zložte obrobok pozdĺž vyznačených čiar.Krabicu nalepte pozdĺž bočného švu. Keď tam darček schováte, zviazajte ho stuhou alebo šnúrou.

BALENIE - „CAKE“Takéto balenie je vhodnejšie na to, aby niečo dalo dievčaťu, dievčaťu alebo žene - napríklad vo videu v jednom z „kúskov koláča“ je v puzdre skrytý prsteň. Ak je však váš milovaný alebo otec milý zub, môžete mu v takom „koláčiku“ skryť darček. Ak chcete darovať celej rodine alebo spoločnosti, môžete skryť jeden darček v každom „kuse“.

Budete potrebovať: 12 listov hrubého farebného papiera „čokolády“ alebo inej „cukrovinky“ farby, nožnice, lepidlo, biela stuha, kvetiny na ozdobenie, papierová utierka alebo krabica na tortu na servírovanie.

Ak chcete začať, stiahnite a vytlačte šablónu balenia.

Ďalej postupujte podľa krokov zobrazených vo videu.

JEDNODUCHÁ KLASICKÁ BOWZabalte darček stuhou a zviazajte jednoduchý uzol. Darček otočte uzlom nadol a otočte ho o 90 stupňov, znova ho zabalte stuhou, aby ste vytvorili kríž, zviazajte uzol znova. Na ostatných koncoch stuhy urobte luk a kravatu.

KOMPLEXNÁ KLASICKÁ BOWTento roztomilý luk je tiež klasická a skvelá ozdoba pre akýkoľvek darček. Vyberte si farbu a šírku stuhy - môžete si vyrobiť miniatúrny monofónny luk alebo veľký luk zo stuh rôznych farieb.

Budete potrebovať: baliaca páska (používa sa napríklad v kvetinárstvách), nožnice, zošívačky a kancelárske sponky, lepidlo.Vystrihnite z pásky 6 kusov: 3 - autentickejšie, 2 - trochu kratšie, 1 - najmenšie. Z piatich segmentov urobte „osem“ ako na obrázku a pripevnite ich zošívačkou. Rozviňte najmenší kus v kruhu a tiež ho upevnite.Zošívačku pripevnite k prírezom pre tri veľké „osem“ a dve malé. Potom prilepte zvyšný valec do stredu malého obrobku tak, aby sa skryli kancelárske sponky. Výsledný obrobok nalepte do stredu veľkého obrobku.Zabalte darčekovú stuhu. K tomu prilepte výsledný luk.

Výber papiera

Najbežnejším spôsobom, ako zariadiť darček, je darčekový papier.

Je niekoľkých typov, z ktorých každý má svoje vlastné rozdiely:

 • Lesklý listový papier. Zároveň môže mať papier rôzne farby, či už monofónne alebo viacfarebné. Hustota dosiek je minimálna, čo umožňuje ich použitie v rôznych zaujímavých variantoch obálky.

Tento typ papiera sa najčastejšie používa na balenie škatúľ v tvare štvorca a obdĺžnika.

 • Kraft. Vyznačuje sa zvýšenou odolnosťou proti opotrebeniu a hustotou. Na dotyk je sulfátový papier oveľa drsnejší ako predchádzajúca verzia a má rebrovaný povrch s prierezom.

Skvelé pre dary v retro štýle alebo provence štýle, rovnako ako veľké veľkosti. Takéto balenie vyžaduje navrch dodatočný dekor.

 • V tkanive. Tento typ balenia je papyrus Whatman. Jeho tenká vzdušná štruktúra umožňuje dať darčeku elegantný a elegantný vzhľad.

Ticho sa tiež používa ako výplň v darčekovej krabičke. V tomto dokumente je vhodné zabaliť predmety zložitého geometrického tvaru, čo im dodáva ďalší objem.

 • Polysilk. Je to napínací film, na ktorý sa nanáša metalizovaný odtieň. Stáva sa to iba v monofónnej verzii.

Používa sa na balenie predmetov s ostrými rohmi, ako aj hračiek. Darček sa umiestni do stredu balenia a okraje sa zdvihnú a sú ozdobené lukom z toho istého materiálu.

 • Vlnitý papier. Na balenie darčekov sa používa materiál s veľkým razením. Tento vzhľad je často doplnený polysilikónovými mašľami, čo dodáva obalu prepracovaný vzhľad.

Do tohto papiera môžete zabaliť akékoľvek predmety: škatule, fľaše, skúmavky.

 • Moruše. Dizajnový pokrčený pokrčený papier. K dispozícii v rôznych farbách av niektorých prípadoch má ozdobu alebo vzor.

Používa sa ako obal pre objekty ľubovoľného tvaru. Ak je to potrebné, darček je doplnený malým dekorom navrchu.

Výber farieb

Ako zabaliť darček do darčekového papiera, ako aj jeho prepracovanosť a prezentovateľnosť, pomôže študovať vlastnosti použitia rôznych odtieňov materiálu.

Obal a predmet vo vnútri musia byť vo vzájomnom súladepretože nezhoda farieb môže zničiť celkový dojem prekvapenia.

Základné farby:

 • Žlto. Slnečná farba pripomínajúca lúč slnka. Darčekový obal vyrobený v takom tóne dáva teplý a útulný odtieň. Ideálne pre prekvapenie detskej spontánnosti a hravosti. Neodporúča sa miešať s inými farbami. Vrchnú časť však môžete doplniť fialovým, hnedým, modrým alebo zeleným dekorom.
 • Orange. Odtieň, ktorý zosobňuje násilné pozitívne emócie, ako aj naladenie. Je však dôležité to nepreháňať, pretože práve táto farba dokáže ozdobiť darček a pokaziť ho. Ideálne kombinovať oranžový obal so zelenou, žltou, hnedou, fialovou, modrou a červenou.

 • Ružová. Skvelé pre darčeky pre ženy, pretože spôsobujú dojemné a radostné emócie. Najlepšie je kombinovať ho so všetkými odtieňmi červenej a fialovej a ďalší dekor bieleho odtieňa pomôže účinne zdôrazniť tón.
 • Fialové. Táto voľba je ideálna pre záhadný a mimoriadny darček, pretože symbolizuje tajomstvo, tajomstvo a fantastickosť. Najlepšie je pre darčekové balenie kombinovať tento tón s bielou, striebornou, žltou a ružovou farbou.
 • Red. Tento tón balenia znamená ohnivé pocity a vášeň a niekedy symbolizuje podráždenie a hnev. Preto by sme uprednostnili túto farbu pri darčekovom balení, a preto by sme mali zvážiť všetko, ak nehovoríme o prekvapeniach pre nový rok, pretože červený odtieň je pre túto dovolenku veľmi dôležitý.

Ideálne kombinovať červené obaly so striebornými, zlatými, bielymi, ružovými a šedými odtieňmi.

 • Modro. Odporúča sa použiť tento tón na zabalenie darček človeku, pretože je spojený s úspechom, šľachtou, vernosťou. Tmavo modrá farba je v dokonalej harmónii s modrou, striebornou, bielou, žltou a pre svetlejšie tóny sa odporúča zvoliť bledé odtiene žltej a ružovej.
 • Bielu. Tento tón je univerzálny, pretože sa dá kombinovať s akoukoľvek jasnou farbou. Neposkytujte mu však prednostnú farbu balenia, pretože je studená, a preto bude dojem daru rovnaký. Najlepšie je použiť ho na kontrast, v tomto odtieni používam detaily, ktoré prekvapeniu dodajú pocit slávnosti.
 • Zelene. Považuje sa za neutrálny odtieň, ktorý je v každom prípade vhodný. Rôzne tóny tejto farby vám umožňujú vybrať si správnu voľbu pre balenie. Zelený tón symbolizuje bohatstvo a rešpekt. Odporúča sa kombinovať tmavé odtiene so žltou, oranžovou, bielou a zlatou a svetlé farby s hnedou, šedou, žltou farbou.

 • Gray. Používa sa na balenie darčekov, ktoré symbolizujú šľachtu a zdržanlivosť. Ak chcete pridať prepracovanosť, mali by ste ju kombinovať s červeným, ružovým a fialovým odtieňom.
 • Hnedá a čierna. Tieto tóny sa používajú zriedka, aj keď sa odporúčajú na oficiálny darček. Aby sa však tón rozriedil, odporúča sa doplniť obal do detailov v striebornej, fialovej alebo zlatej farbe.
 • Striebro, oceľ a zlato. Najlepšie je použiť tieto farby ako doplnok základnej farby. Malo by sa však pamätať na to, že oceľ a striebro patria medzi studené tóny, a preto by mali tieňovať obal vyrobený z tej istej palety.

Ale s detailmi v zlatom tóne je lepšie ozdobiť darček vyrobený v teplých farbách. Okrem toho sa tieto farby úspešne kombinujú s bielou a čiernou.

V prípade výberu viacfarebného darčekového papiera by sa podrobnosti mali uvádzať z tónu prítomného v balení, ale nemali by dominovať.

To nenápadne zdôrazní dar a poskytne mu elegantný vzhľad.

Balenie škatule štandardnej veľkosti

Ako zabaliť darček do darčekového papiera štandardnej veľkosti: pomôže dodržať určité pravidlá postupu. Po prvýkrát by ste mali trénovať v novinách a po vypracovaní postupu použiť pripravený materiál.

Pokyny krok za krokom:

 1. Zmerajte požadované množstvo papiera. Za týmto účelom vložte krabicu do stredu lícom nadol a ponechajte okraj papiera po stranách niekoľko centimetrov tak, aby bol na všetkých stranách úplne dostatočný.
 2. Ohnite zvislú stranu papiera s veľkosťou 1 cm a prilepte na ňu obojstrannú pásku bez odstránenia ochrannej vrstvy z druhej strany. Pripojte obe strany tak, aby tesne priliehali k krabici. Potom ich prilepte podľa osvedčeného princípu, aby križovatka bola presne v strede. Ak sa všetko urobí správne, bude šev takmer neviditeľný.
 3. Na strane ohnite horný okraj papiera tak, aby sa zmestil na krabicu. Potom dotiahnite ventily na boku. Lepiacu pásku prilepte na okraj (1 cm) spodnej strany bez odstránenia ochrannej vrstvy. Ohnite a uvidíte, že šev dopadá presne do stredu. Až potom palica.
 4. Otočte škatuľku hore nohami a uistite sa, že je obal pohodlný.
 5. Ozdobte krabicu stuhou alebo mašľou a vyberte ich so zreteľom na vlastnosti hlavného tieňa.

BALOVÉ KVETY

Ak dáte kyticu, „jedinú“ kvetinu alebo rastlinu v kvetináči, môžete tiež prísť s takýmto darčekom pre balík, ktorý dodáva slávnostnú náladu a robí ju jedinečnou.

Najjednoduchšou možnosťou je zabaliť kvetinu listom obojstranného farebného papiera a obviazať ju páskou dole.


Prísnejšou možnosťou je použitie sulfátového papiera a hrubého lana.

Ak chcete takto zabaliť kvety, najprv zviažte kyticu, potom ju položte na baliaci zoznam s kvetmi do rohu, zabalte stonky spodnou časťou listu a zviazajte obal šnúrou, stuhou alebo povrazom.

Na balenie si môžete vziať dva listy papiera v rôznych farbách a ozdobiť kyticu malou prilepenou pohľadnicou.

Látka môže hrať úlohu baliaceho papiera - napríklad drsné plátno zdôrazní citlivosť farieb.

Ďalšou možnosťou je chúlostivé balenie obyčajného pauzovacieho papiera.

Aby ste zabránili vädnutiu kvetov, ak ich vložíte do vázy priamo v obale, zabalte konce stoniek navlhčenou utierkou a zabalte na ňu lepiacou fóliou predtým, ako ich zabalíte do papiera alebo látky.

Darčekovým balením môžu byť aj samotné kvety, alebo skôr listy. Napríklad môžu ozdobiť veľké sviečky. Na každú sviečku položte kancelársku gumu a pod ňu osolte kvetiny alebo listy. Potom miesto montáže skryte sviečkou pomocou pásky alebo šnúry.

Ak je vaším darčekom rastlina v kvetináči, môžete si pre ňu pripraviť napríklad obal z tkaniny ...

Štvorec alebo obdĺžnik

Najčastejšie už dary majú svoje továrenské balenie v tvare štvorca alebo obdĺžnikovej škatule, ale aby ste prekvapeniu prepracovali dômyselnejší vzhľad, musíte ho zabaliť do krásneho darčekového papiera.

Ako zabaliť darčekové pole alebo obdĺžnikové:

 1. Pripravený materiál rozotrite na stôl zadnou stranou nahor.
 2. Zabalte škatuľu papierom zo všetkých strán a nechajte ďalší okraj 4 - 5 cm, potom odrežte kus z role.
 3. Pozdĺž jednej z dlhých hrán urobte 1 cm ohyb a prilepte naň obojstrannú pásku bez odstránenia ochrannej vrstvy zhora.
 4. Druhý dlhý okraj zaistite malým kúskom lepiacej pásky vzdialenej 1,5 cm od stredu škatule.
 5. Na vrch položte pripravený ohyb, ale prechádza výlučne v strede. Po overení odstráňte ochrannú vrstvu a nalepte ju.
 6. Na zabalenie zostávajúcich strán by ste mali najprv bočné klapky pevne ohnúť.
 7. Potom ohnite 1 cm pozdĺž okraja spodnej strany papiera a lepiacu pásku prilepte navrchu.
 8. Pevne pritlačte hornú hranu k krabici a pripevnite ju v strede malým kúskom lepiacej pásky.
 9. Potom položte pripravenú spodnú hranu na vrchol tak, aby prebehla presne v strede strany.
 10. Ak je všetko rovnaké, odstráňte ochrannú vrstvu lepiacej pásky a pevne ju prilepte.

Výsledkom je, že stredný šev môže byť skrytý saténovou stuhou požadovanej farby.

Dlhá krabica

Ak chcete dať darček v dlhej krabici reprezentatívny vzhľad, musíte dodržiavať určité postup:

 • Zmerajte dĺžku a šírku škatule.
 • Podľa výpočtov orežte prúžok papiera a pridajte okraj 3 cm.
 • Pripravený list roztiahnite nesprávnou stranou nahor na tvrdý povrch.
 • Vycentrujte rámček.
 • Pozdĺž okraja urobte ohyb 1 cm a na neho nalepte obojstrannú pásku.
 • Zložte hornú stranu pozdĺž okraja škatule a zaistite malým kúskom lepiacej pásky.
 • Vrch s pripraveným ohybom a rovnomerne prilepte.
 • Na ostatných stranách musíte ohnúť bočné klapky dovnútra, aby ste vytvorili trojuholník.
 • Potom pevne pripevnite hornú hranu pozdĺž krabice.
 • Na spodnej strane urobte ohyb 1,5 cm a lepiacu pásku navrchu.
 • Potom ju pripevnite k predchádzajúcej vrstve.

Okrúhle alebo oválne

Ako zabaliť darček do darčekového papiera okrúhleho alebo oválneho tvaru, tieto odporúčania pomôžu porozumieť, pretože v tomto prípade sa postup vykonáva trochu inak.

Ako zabaliť darček do darčekového papiera, ak je guľatý: pokyny krok za krokom

Krok za krokom:

 1. Zmerajte výšku a šírku škatule a po pridaní 3 cm k výsledkom odrežte prúžok darčekového papiera.
 2. Škatuľu otočte na stranu, úplne ju zabalte a nechajte okraj 1,5 cm nad a pod, ale po odstránení krytu.
 3. Opatrne zabalte zostávajúce hrany hlboko do a dole do škatúľ a pripevnite ich páskou.
 4. Vystrihnite kruh darčekového papiera, ktorého priemer bude o 0,5 cm menší ako spodná strana darčeka, a nalepte ho.
 5. Vytvorte podobný viečko s veľkosťou veka, ale zároveň zväčšte jeho priemer o 1,5 cm, nalepte ho a výslednú pažbu ohnite ozdobnými záhybmi.
 6. Prúžok orežte o 1 cm širšie ako veko škatule, prilepte ho na bok a zvyšný prívod zasuňte do stredu a pripevnite páskou.

Ak chcete zabaliť darček do plochej škatule, je lepšie použiť nasledujúcu najlepšiu možnosť:

 • Zmerajte výšku a šírku škatule.
 • Vypočítajte požadovanú veľkosť kusu papiera pridaním hodnoty dĺžky a dvojitého výsledku šírky darčeka.

 • Dajte darček cez zadnú stranu papiera.
 • Na spodný roh papiera nalepte malý kúsok lepiacej pásky a pripevnite ho do stredu škatule.
 • Zhora je potrebné pripevniť protiľahlý roh papiera podľa rovnakého princípu.
 • Konce na strane zahnite a na ostatných stranách ohnite smerom dovnútra vo vzdialenosti 1,5 - 2 cm.
 • Zvyšné 2 strany pripevnite striedavo lepiacou páskou v strede.
 • Maskovať miesto fixácie ďalším dekorom.

Vlastná veľkosť

Dary majú niekedy neštandardný tvar, čo mierne komplikuje ich baliaci proces.

В этом случае можно прибегнуть к таким хитростям:

 1. Вырезать из плотного картона основание, размер которого должен быть равен диаметру подарка.
 2. По такому же принципу отрезать полосу гофрированной бумаги или полисилка, добавив запас 2 см.
 3. Na bočnom okraji urobte ohyb 1 cm a na hornú stranu prilepte obojstrannú pásku bez odstránenia ochrannej vrstvy z hornej strany.
 4. Spodnú hranu papiera pripevnite zdola v strede pripravenej základne lepiacou páskou, čím vytvoríte ozdobné záhyby.
 5. Vložte darčekovú krabičku dovnútra a okraje prilepte na boky tak, aby prekryli pripravený ohyb.
 6. Zväzte hornú časť obalu farebnou stuhou.

Ako zabaliť skvelý darček

Veľkosť darčeka niekedy môže výrazne prekročiť normy - stačí prilepiť výrobný obal svojim obľúbeným materiálom a ozdobiť ho saténovou stuhou alebo mašlí.

V prípade obrovskej veľkosti darčeka stačí obaliť fóliou alebo ju zakryť darčekovým papierom a ozdobiť ho ďalším dekorom navrchu. Takéto balenie sa dá ľahko po doručení daru ľahko odstrániť.

Ak je darček malý

Ak sa darček zmestí do malej škatule, nemali by ste ho príliš zaťažovať obalom.

Je lepšie použiť nasledujúce možnosť balenia:

 • Vystrihnite štvorec z darčekového papiera, ktorého dĺžka strán by mala byť dvojnásobkom výšky a šírky darčeka.
 • Vycentrujte rámček cez papier.
 • Konce materiálu nadvihnite tak, že ich spojíte v strede.
 • Zaistite tenkou páskou a jemne narovnajte okraje.

Niekoľko ďalších nápadov, ako zabaliť malý darček.

Balenie bez škatule

Originálny darček môžete zabaliť, aj keď nemá krabicu. V takom prípade si môžete z darčekového papiera pripraviť špeciálne balenie, ktoré prekvapí osobitným vzhľadom.

Ako zabaliť darček:

 1. Vystrihnite prúžok darčekového papiera podľa veľkosti darčeka a pridajte dĺžku a šírku 5 cm.
 2. Ohyb urobte na vrchole 2 cm a na strane 1 cm.
 3. Obojstrannú pásku prilepte k bočnému ohybu a okraje spojte.
 4. Na opačnej strane držte ruku a vytvorte jednotný ohyb.
 5. V spodnej časti zabaľte papier do výšky 3-5 cm, v závislosti od šírky darčeka.
 6. Rozložte hornú a dolnú stranu a otočte bočné klapky do stredu.
 7. Na spodnom okraji urobte ohýbanie 1 cm a nalepte ho na obojstrannú lepiacu pásku.
 8. Hrany navzájom zafixujte a stranu položte páskou navrchu.
 9. Dajte ruku do vrecka, vyrovnajte dno a ohýbajte sa smerom do strán.
 10. Zhora urobte otvory pre rukoväte s dierovačom a do nich ich uviazajte, pričom uzly upevnite na koncoch.

Ako zbaliť nezvyčajný a kreatívny darček

Ako nezvyčajným a kreatívnym spôsobom zabaliť darček do darčekového papiera, vám pomôžu nasledujúce možnosti:

 • obal vo forme košele, Táto metóda pomôže darovať vášmu milovanému človeku v pomerne originálnom balení. Tvar balenia pripomína mužskú košeľu vyrobenú z baliaceho papiera.
 • Vo forme cukroviniek. Tento spôsob balenia je obzvlášť dôležitý, keď by sa mal darček zabaliť veľmi rýchlo. Zároveň však nezvyčajná forma balenia môže dať elegantný vzhľad.
 • Vo forme obálky. Tento typ balenia je vhodný pre malé dary s plochým tvarom. Ak je to potrebné, na obálku je možné napísať aj adresáta budúceho príjemcu.

Balenie košele

Táto možnosť balenia darčekov je vhodná ako darček pre malých mužov.

Ak ju chcete použiť, musíte postupovať v určitom poradí:

 1. Vystrihnite list papiera, ktorý je dvakrát väčší ako šírka a dĺžka darčeka, a pridajte okraj 2-3 cm.
 2. Otočte materiál.
 3. Ohýbajte strany tak, aby sa zbiehali presne v strede. Toto bude predná časť košeľa.
 4. Otočte budúcu košeľu späť a zložte hornú hranu papiera smerom k sebe.
 5. Obal prevráťte pomocou predných políc a ohnite rohy tak, aby napodobňovali golier.
 6. Otočte spodné okraje polovíc smerom von tak, aby vyčnievali za okraje košeľa.
 7. Celý produkt ohnite na polovicu a položte za formovaný golier.
 8. V tomto prípade budú okraje otočené smerom von hore a budú mať rukávy.

Ak je to potrebné, môže byť obal doplnený malými detailami.

Vo forme cukroviniek

Skvelá voľba pre zabalenie darčeka bez krabičky je tvar cukrovinky.

Túto metódu môže vykonať dokonca aj dieťa:

 1. Vezmite potrebný hárok darčekového papiera, ktorého šírka sa rovná darčeku, pridajte okraj 2 cm a jeho dĺžka presahuje 1/3.
 2. Zabalte darček a zviazajte bočné chvosty stuhou alebo motúzom.

Niekedy stačí zabaliť prekvapenie do ozdobenej obálky z darčekového papiera.

Ak to chcete urobiť, musíte vykonať niekoľko základných krokov:

 1. Rozviňte papier a zložte ho na polovicu.
 2. Položte darček hore, ale zároveň by na všetkých stranách mal zostať okraj 3 cm.
 3. Vystrihnite podľa prijatých parametrov.
 4. Rozložte papier v jednej vrstve a položte lícom nadol.
 5. Boky ohnite smerom dovnútra o 1 cm a horný okraj o 2 cm.
 6. Boky prilepte tak, aby bol horný ohyb nezmenený.
 7. Dajte darček a urobte dieru do otvoru zhora na boku.
 8. Prejdite stuhou a zviazajte chlopňu obálky na prove.

Dizajn škatule

Darček musíte zabaliť nielen do darčekového papiera, ale mali by ste ho tiež doplniť neobvyklým dizajnom. Ale ako to urobiť správne a čo používať improvizovanými prostriedkami, musíte to zistiť.

Najoriginálnejšie nápady na dekoráciu škatule:

 • Tagy. Tento doplnok vyzerá veľmi štýlovo a môžete naň napísať aj svoje želanie a meno príjemcu. Ak to chcete urobiť, vystrihnite štítky z hrubej lepenky a urobte do nich diery dierovačom. K krabici sa môžete pripojiť pomocou pásky alebo povrazu.

 • Noviny. Ak nemáte darčekový papier, môžete si pomocou starých novín vytvoriť jedinečný dizajn. Pomôže to urobiť darček v retro štýle.
 • Motýle. Táto výzdoba pomôže dať darčeku neobvyklý romantický vzhľad. Zároveň by mali byť motýle vyrezané z lepenky rôznych veľkostí. Ohnite krídla a pripevnite na obal obojstrannou páskou.
 • Guľa nití. Vo vnútri viacfarebnej gule nite môže byť umiestnená malá škatuľka. Ak to chcete urobiť, musíte si darček vyzdvihnúť a pripojiť k nemu štítok s potrebnými pokynmi a želaniami.
 • Tlačidlá. Neobvyklé balenie je možné zdôrazniť pomocou tohto príslušenstva lepením škatule s nimi na jednej alebo viacerých stranách. Ak to chcete urobiť, musíte zvoliť tlačidlá rôznych veľkostí, ale vhodný tón.

 • Brmbolce. Týmto spôsobom môžu byť vyzdobené darčeky v zime. To zdôrazní teplé pocity a dodá krabici originálny vzhľad. Najlepšie je vyrábať pompony z vlnenej priadze a zvoliť si optimálny odtieň podľa hlavného tónu škatule.
 • Pictures. Pomocou fotografií môžete dať darček určitý šarm. Mali by byť prilepené na bočné a na viečko škatule.
 • Geometrické tvary. Na listy položte niekoľko druhov tvarov pomocou papiera rôznych odtieňov. Odrežte ich a prilepte ich vo vzdialenosti 5-7 cm nad povraz. Ozdobte škatuľu tak, že ju zabalíte niťou pozdĺž a priečne.
 • Čerstvé kvety. Táto možnosť je skvelým doplnkom hlavného darčeka. Najlepšie je použiť kvety malého priemeru, ktoré umiestnia do podoby kytice do stredu škatule a obinú sa saténovou stuhou vhodného tónu.

 • Vetvičky ihiel. Doplnením darčekom o taký dekor môžete dať neobvyklý originálny vzhľad. Najlepšie je použiť čerstvo nakrájané konáre, ktoré vytvárajú príjemnú ihličnatú arómu a zabezpečujú ich darčekovou stuhou.

Uvedené odporúčania pomôžu zvládnuť princíp darčekového balenia do darčekového papiera. Každý sa však rozhodne, ako ich použije sám, pretože by ste mali vždy používať svoje vlastné originálne nápady. Len v tomto prípade môže darček priniesť pozitívne emócie a pozitívne naladiť.

Dizajn výrobku: Natalie Podolskaya

Pin
Send
Share
Send
Send