Užitočné tipy

Riešenie problémov so spúšťaním aplikácií po aktualizácii OS X

Pin
Send
Share
Send
Send


Nezáleží na tom, aký ste zaujímavý, musíte sedieť pri počítači a robiť si krátke prestávky. Natiahnite svaly, odpočívajte oči a len sa rozptyľujte. Inak nemožno zabrániť nielen poklesu produktivity, ale aj viacerým zdravotným problémom. Ale ďaleko od každého je schopný brať a prerušovať takhle - čas pri počítači letí bez povšimnutia.

Je však ľahké prinútiť počítač, aby vám pripomenul, aby ste si urobili prestávku. Najjednoduchšou možnosťou je nastavenie časovača. Existuje však mnoho špecializovaných aplikácií, s ktorými môžete flexibilne plánovať svoj pracovný deň.

Jedna z najslávnejších (a možno najvyspelejších) aplikácií tohto druhu. Nastavíte pre vás najvhodnejšie intervaly práce a odpočinku av určenom okamihu, keď sa obrazovka zmení na sivú, zobrazí sa okno s výzvou na prestávku. Ak je to potrebné, môže byť prestávka odložená alebo odložená na chvíľu (tiež uvedené v nastaveniach). Mimochodom, tieto tlačidlá sa dajú úplne vypnúť, potom budete jednoducho nútení pozastaviť sa.

Aplikácia má dva pokojové režimy - „normálny“ a „mikro“. V prvom prípade hovoríme o dobrom odpočinku. Druhé znamená krátke, ale časté výzvy na prestávku. Avšak tam aj tam má užívateľ možnosť ovplyvniť predvolený čas.

Časový limit obsahuje aj niektoré ďalšie nastavenia, ktoré môžu byť užitočné. Môžete napríklad zabezpečiť, aby sa po zapnutí režimu odpočinku začala prehrávať hudba. Alebo prepnite režim prerušenia, keď pracujete s určitou aplikáciou.

Časový limit

Dejalove systémy | 1,5 MB | v. 1.6.5 | zadarmo |DOWNLOAD

Zásadou konania sa Tadam príliš nelíši od časového limitu. Táto aplikácia je však menej „ťažká“, nezdržiava sa neustále v doku a líši sa aj v jednoduchosti rozhrania a minimálnom nastavení. Ako uvádza autor Tadama, počas vývoja sa usiloval predovšetkým o maximálnu jednoduchosť.

Ikona spustenej aplikácie sa zobrazí na paneli s ponukami. Kliknutím naň môžete kedykoľvek zistiť, koľko času ešte máte. Tam môžete požiadať o oneskorenie.

Po uplynutí určeného času sa v strede obrazovky zobrazí veľké čierne okno s návrhom na odpočinok. Môžete sa ho zbaviť kliknutím na tlačidlo „Spať späť do práce“. Ale je lepšie poslúchať a trochu si odpočinúť.

Tadam

Radoslaw pietruszewski | 3,9 MB | v. 1.4 | $3.99 |DOWNLOAD

Aplikácia vyzerá podobne ako Tadam, ale má niekoľko ďalších funkcií. Napríklad si môžete nechať prehrávať hudbu počas dovolenky a prístup k programom je zablokovaný. V opačnom prípade je tento princíp rovnaký: spustíte aplikáciu a nastavíte, koľko času musíte pracovať a koľko musíte relaxovať.

V tomto prípade je ikona aplikácie tiež na paneli s ponukami a kliknutím na ňu môžete zistiť, koľko času zostáva pred pozastavením. V tomto prípade sa vývojár tiež snažil zjednodušiť rozhranie.

V čase prerušenia obrazovky stmavne a objaví sa na nej okno, ktoré vyžaduje náročný odpočinok. V prípade potreby je tiež ľahké sa ho zbaviť.

Skontrolujte kompatibilitu

Najprv by ste mali navštíviť webovú stránku vývojára problémového softvéru a zistiť, či je kompatibilný s vašou novou verziou systému. Aj keď veľa programov dokáže bez problémov pracovať na rôznych verziách systému, často sa stáva, že vývojári neudržujú krok s aktualizáciou a optimalizácia produktu trvá nejaký čas. Preto, aby sa predišlo možným problémom, je veľmi vhodné skontrolovať kompatibilitu pred aktualizáciou (aj keď po jej zranení to nebude bolieť).

Môže byť tiež veľmi užitočné študovať podporné fóra na webe vývojára. Nájdete tu cenné informácie o možných problémoch a chybách, s ktorými sa stretli ostatní používatelia, ako aj o možnostiach ich riešenia, ktoré môžu byť veľmi užitočné (najmä ak vaša verzia systému ešte nie je oficiálne podporovaná).

Skontrolujte aktualizácie

Napriek tomu, že, ako už bolo spomenuté vyššie, niektorí vývojári nemajú čas optimalizovať svoj produkt na novú verziu systému včas, väčšina z nich je stále úspešná. Okrem toho aktualizácie softvéru a systémov zvyčajne prichádzajú takmer súčasne alebo s malým rozdielom (asi deň alebo dva). Preto by ste sa určite mali uistiť, že máte najnovšiu verziu programu, s ktorou máte problémy. Ak to tak nie je, je veľmi pravdepodobné, že vám inštalácia aktualizácie pomôže.

Preinštalujte aplikáciu

Najsprávnejším riešením problému so spustením alebo spustením aplikácie je často jej opätovná inštalácia. Počas aktualizácie systému môžu byť niektoré súčasti programu považované za nekompatibilné alebo nefunkčné a v dôsledku toho môžu byť odstránené alebo presunuté na iné miesto (napríklad priečinok Nekompatibilný softvér, ktorý sme už spomenuli). Odinštalovanie a opätovná inštalácia programu vám umožní umiestniť všetky komponenty potrebné pre správnu činnosť aplikácie na svoje miesto.

Odstráňte dočasné súbory aplikácie

Väčšina programov, rovnako ako samotný systém, ukladá dočasné súbory vo vašom počítači. Môže ísť o rôzne nastavenia, vyrovnávaciu pamäť, možnosti vzhľadu a oveľa viac. Tieto súbory sú spojené skutočnosťou, že všetky ovplyvňujú fungovanie programov, ktorých sa týkajú, a prítomnosť chýb v nich môže spôsobiť zlyhanie. V tomto prípade existuje niekoľko možností, ktoré stoja za vyskúšanie.

  1. Spúšťajte počítač v bezpečnom režime (pri zapínaní držte kláves ⇧Shift) a skúste v ňom spustiť problematickú aplikáciu.
  2. Spustite aplikáciu a okamžite podržte stlačený kláves ⇧Shift, čím obnovíte pôvodné nastavenia okna.
  3. Vo Vyhľadávači otvorte ponuku Prechod, podržte kláves Alt Alt / Option a vyberte zobrazenú položku Knižnica. V okne, ktoré sa otvorí, vyhľadajte priečinok „Predvoľby“, ktorý obsahuje súbory vo formáte „com.COMPANY.APPNAME.plist“, kde COMPANY je vývojár a APPNAME je názov aplikácie (napríklad pre textový editor TextEdit bude mať názov „com.apple“). textedit.plist ", ale pre Adobe Illustrator - „com.adobe.illustrator.plist“). Vyhľadajte a odstráňte súbory zodpovedajúce problémovému softvéru.
  4. Vráťte sa do priečinka „Knižnica“ a nájdite priečinok „Kontajnery“, ktorý bude obsahovať súbory vo formáte „com.COMPANY.APPNAME“, pomenované podľa rovnakého princípu ako v poslednom odseku. Vymažte aj súbory zodpovedajúce problémovému softvéru.
  5. Vyhľadajte v knižnici priečinok „Cache“ a vymažte príslušné súbory s rovnakým názvom ako v predchádzajúcich odsekoch (tento priečinok môže obsahovať aj priečinky obsahujúce názov programu alebo vývojára, mali by sa tiež odstrániť).
  6. Z priečinka Podpora aplikácií presuňte priečinky obsahujúce názvy problémových programov alebo ich vývojárov na vhodné miesto na disku. Tieto priečinky môžu obsahovať údaje používateľa, ktoré, ak táto metóda problém nevyrieši, by sa mali vrátiť späť.
  7. štart terminál z priečinka Utilities a zadajte príkaz open $ TMPDIR ../ V dôsledku toho sa otvorí priečinok, ktorý je priradený k vášmu používateľskému účtu na ukladanie dočasných súborov aplikácií (dočasné nastavenia, súbory na stiahnutie a ďalšie súbory). V priečinku „C“ (zo slova „Caches“) vymažte súbory a priečinky, ktoré zodpovedajú problémovému softvéru (pomenujú sa podľa rovnakej zásady ako v predchádzajúcich odsekoch). To isté by sa malo urobiť aj so zložkou „T“ (z časti „Dočasné položky“). V zásade môžete bezpečne odstrániť celý obsah tejto zložky. Je však lepšie začať so súbormi, ktoré súvisia s problémovým softvérom.
  8. Skúste aplikáciu spustiť znova. Je potrebné zvážiť, že v dôsledku toho môže byť potrebná opätovná aktivácia programov.

Nakoniec

Ak vyššie uvedené kroky nepomohli, mali by ste hľadať konkrétnejší prístup k svojmu problému. Služba technickej podpory alebo komunita používateľov vám s tým môžu pomôcť, a to nielen na oficiálnych, ale aj na tematických fórach tretích strán, ktoré sú dostupné prostredníctvom vyhľadávacích služieb. A ako efektívne využívať tieto zdroje, si môžete prečítať v jednom z našich predchádzajúcich článkov.

Ďakujem Christopherovi Kesslerovi, ktorého pôvodný článok bol považovaný za základ pre vypracovanie tohto materiálu.

Ako pozastaviť a spustiť aplikáciu pomocou PID

Táto metóda je výhodnejšia, pretože sa v systéme predvolene používa, pričom jediným rozdielom je, že do príkazu môžete pridať rôzne kľúče, ktoré ovplyvňujú jeho správanie (v tomto prípade aplikáciu pozastavte). Tiež vám umožňuje rýchlo zastaviť program, čo znamená zastavenie vykonávania jeho kódu a v dôsledku toho zníženie spotreby systémových prostriedkov.

Najprv musíme zistiť PID aplikácie, ktorú pozastavíme. PID je ID procesu, identifikátor čísla aplikácie, ktorý sa zobrazuje na karte CPUv Monitorovanie systému, Napríklad môj identifikátor PID iTunes je 525 (bude sa pre vás líšiť).

otvorenie terminál (z priečinka relácieutilities alebo prostredníctvom svetlomet) a vykonajte nasledujúci príkaz (namiesto aplikácie PID):
kill -STOP PID

Ihneď potom sa hudba prestane prehrávať (ak bola spustená) a aplikácia bude pozastavená. Vykonávanie kódu sa úplne zastaví a bude sa považovať za zavesené (v monitorovaniesystému stav sa zobrazuje - nieje zodpovedný).

Na obnovenie aplikácie sa používa aj príkaz. zabiť, ale s iným kľúčom to vyzerá takto:

Ako pozastaviť a spustiť aplikáciu pomocou AppName

Ak máte nejaké problémy s predchádzajúcou metódou alebo sa nechcete obťažovať s PID, ktorý sa zmení pri každom spustení aplikácie, môžete použiť inú metódu, ktorá pracuje s názvom aplikácie (AppName), ktorá je na rozdiel od PID vždy rovnaká.

Na tento účel použijeme príkaz killall s kľúčmi, ktoré už poznáme. Nezabudnite na názov aplikácie alebo sa na ňu pozrite monitorovaniesystému a nahradiť nasledujúcim príkazom:

killall -STOP "AppName"

Aby ste mohli pokračovať, ako ste už pravdepodobne uhádli, musíme použiť rovnaký príkaz, ale s kľúčom -CONT, Vyzerá takto:

killall -CONT "AppName"

Potom bude žiadosť obnovená a vy sa k nej okamžite vrátite.

Nakoniec vám pripomínam, že tím killall vo svojej čistej forme (bez kľúčov) okamžite ukončite akúkoľvek aplikáciu. Ak sú to systémové aplikácie OS X, napríklad Finder, Dock, jednoducho sa reštartujú.

Stále máte otázky, pripomienky alebo návrhy? Vitajte v komentároch - vždy som rád, že môžem četovať a pomáhať. Zostaňte s nami, pred nami je ešte veľa zaujímavých vecí!

Magický odpočinok

Veľmi pokročilá aplikácia s dobrými funkciami. Na rozdiel od toho istého Tadamu môžete nastaviť nielen krátke prestávky v určitom intervale, ale aj jednu veľkú prestávku na určitý čas (prestávka na obed). V takom prípade môžete upraviť trvanie a začiatok prestávky v závislosti od dňa v týždni.

Príjemným prvkom Magican Rest je odpočítavanie času v ponukovej lište. To znamená, že nemusíte nikde kliknúť, aby ste zistili, koľko pracovného času vám ešte zostáva.

Rozhranie Magican Rest je o niečo zložitejšie ako dve predchádzajúce aplikácie. Používateľ má však viac možností. Môžete teda zmeniť vzhľad pozastavenej obrazovky v pomerne širokom rozsahu.

Pin
Send
Share
Send
Send