Užitočné tipy

Ako uvariť mlieko ošípané v rúre: recept

Pin
Send
Share
Send
Send


 • mlieko ošípané 1 ks
 • olivový olej
 • zelenina
 • biely olej
 • kuchynské byliny
 • soľ
Nutričná hodnota (na 100 g)221.9 kcal.
tuky17.7 c.
sacharidy0,0 c.
proteíny19.6 c.
V kuchyniruský
Dávky na jeden kontajner5 kg
Čas varenia2 hodiny 30 m.
Extra čas1 deň
Dátum vydania02/12/2013 01:47
Uverejnil používateľCOOK
recenzia11
Porosmotry55 167
kategóriebravčové maslo a olivová pohanka pečená v peci / všetko

Ako variť prasa v rúre doma

Predtým, ako začnete s varením, by sa prasiatko malo správne ošetriť - z porážky veterinárnych služieb odstráňte modriny, ktoré môžu byť na mŕtvom tele, stigma na ušiach, stopy z pečiatky (kožu nemusíte odstraňovať, stačí ju zoškrabať), ako aj chlpy, ktoré vždy zostávajú v ušiach a medzi nimi. chodidla.
Vlasy je najlepšie odstrániť plameňom. Ak je ošípané malé, možno to urobiť priamo v kuchyni na plynový sporák. Veľké prasiatko sa najlepšie ošetruje na nádvorí pomocou fúkača.

Vyčistené prasiatko dôkladne umyte teplou vodou. Telo prasiatka nastrúhajte soľou a ochucovadlami, vonkajšou aj vnútornou stranou. Nechajte ho stáť najmenej 8 - 10 hodín pri izbovej teplote.
Vyberte si chuťové prísady podľa vlastného uváženia, môžete použiť bravčovú marinádu.
Ak chcete úplne zmierniť vôňu korenia v mäse, zabaľte jatočné telo do lepiacej fólie alebo vložte do veľkého plastového vrecka.

Je lepšie okoreniť a večer večer osoliť, aby ciciaky marinovali celú noc. Ráno vyberte prasiatko z vrecka a utrite pokožku dosucha papierovou utierkou alebo kuchynskou utierkou.

Po usušení pokožky je potrebné určiť výplň. Zvyčajne sa náplň umiestni tak, aby držala tvar ošípaných, pretože prázdne ošípané po tom, čo rúra zreteľne zmení svoj tvar.
Mnohé ženy v domácnosti používajú ako náplň pohánky alebo cibule a šalvie. Môže sa použiť aj zelenina a ovocie. Ak sa rozhodnete použiť pohánku, potom ju pohnite a opečte na panvici s cibuľou.

Vyplňte brucho prasiatka varenou pohorkou. Vyplňte všetky dutiny tak, aby sa prasiatko svojím tvarom stalo ako živé prasiatko.

Ak sa rozhodnete investovať zeleninu alebo ovocie, vložte všetko do brucha ošípanej.

Na vyšívanie dutiny nohavíc použite drevené špajle dlhé asi 10 centimetrov. Ústup okolo okraja rezu v bruchu prasiatka o 2,5 cm a prepichnutie špízom kĺbu - dva protiľahlé okraje rezu v bruchu. Vzdialenosť medzi špajdľami by mala byť tiež 2,5 cm. Počet špajlík závisí od dĺžky brušného rezu.
Potom, čo sú špajle napnuté, zoberte vlákno asi meter dlhé a špajle zabaľte do ôsmej postavy. Na švy použite hrubú bavlnenú niť.
Aby sa okraje výrezu uzavreli v bruchu ošípanej, je potrebné počas navíjania niť čo najviac dotiahnuť. Na koniec pripevnite uzol a odstráňte prebytočný závit.

Po šití brucha utrite celé telo prasiatka vodkou alebo alkoholom. Týmto sa odstráni všetka vlhkosť, ktorá je prítomná na pokožke ošípaných. Potom namažte celé telo prasiatka ghí. Nenahradzujte olej, pomôže prasiatku získať zlatú farbu.
Uši, chvost a náplasť by mali byť zabalené vo fólii, aby nespálili. Chvost nie je možné zabaliť do fólie a vytvoriť v tele malý otvor (konečník je tiež vhodný) a vyplniť ho.
Do prasačieho ústa vložte buchtu alebo zemiaky, aby vaše ústa zostali otvorené. Podľa môjho názoru to bude tak, aby vnútorná časť hlavy nezostala vlhká.
V plechu na pečenie je vhodné roztiahnuť prasiatko so žalúdkom na dne, avšak ak sa vám to nepodarí, nebude nič strašidelné.

Voľne namažte olivovým alebo rastlinným olejom a dajte tam ošípané. Ak je vaše prasiatko bacuľaté, použite ostrý nôž, aby ste hlbšie rezy v chrbte neuskutočnili.
Predhrejte rúru na teplotu 200 stupňov a pošlite tam pekáč s prasaťom.

Po 30 minútach otvorte rúru a zistite, koľko tuku a mäsovej šťavy sa nahromadilo v panvici. Ak je obsah tuku nízky, potom ciciak zalejeme teplým olivovým olejom.

O hodinu neskôr, možno ešte skôr, keď koža prasiatok začne zhnednúť, je potrebné znížiť teplotu v peci na 170 - 180 stupňov.
Potom nalejte tuk, ktorý sa získa v plechu na pečenie. Polievanie sa musí opakovať prísne každých 15 minút, aby pokožka nevyschla. Ak ciciak leží na vašej strane, môžete ho otočiť.

zalievali ciciaky tmavým pivom. Tmavé pivo ovplyvňuje farbu pokožky pigmentu.

Približná doba varenia je 5 kg. Prasiatko najmenej 2 hodiny v peci.

Pokúste sa slúžiť celému ošípanému na slávnostnom stole - to je celý vrchol tohto slávnostného jedla. Najskôr preneste hotové ošípané na vhodné jedlo. Odstráňte fóliu, ako ste chránili uši a náplasť pred zahriatím. Odstráňte z úst buchtu fólie alebo zemiaky (ktoré ste vložili, aby boli vaše ústa otvorené) a na svoje miesto vložte jablko. Ozdobte zeleňou, šalátom a nakladanou zeleninou a ovocím.

A musíte ho odrezať priamo na stôl, keď všetci hostia zhromaždia a ocenia vašu prácu.

Podľa môjho názoru bude stačiť, aby ste si sami mohli pripraviť prasiatko na sviatočný stôl.
Ak niečo nie je jasné, položte otázky pomocou komentárov.

predčistenie

Je dôležité pochopiť, že mäso z ošípaných na mlieko sa výrazne líši od mäsa dospelých ošípaných, preto je k nemu potrebný osobitný a dôkladný prístup. Samozrejme si môžete vždy kúpiť (v obchode alebo od farmára) jatočné telo prasiatka, ktoré už je nakrájané, ale doma ho budete musieť „vykúzliť“ trochu viac. Doma by ste mali z pokožky odstrániť zvyšný tuk a dôkladne ho očistiť od existujúcich ťahaní (štetín).

Odporúča sa tiež dôkladne opláchnuť jatočné telo, pričom sa osobitná pozornosť venuje oblasti hlavy a hrádze. Pomocou noža sa odstráni zvyšková krv. Skúseným ženám v domácnosti sa dokonca odporúča, aby sa uchýlili k procesu paľby na oheň, aj keď na prvý pohľad tento okamih nie je potrebný.

Prípravný proces

Mlieko ošípané v rúre - misa, ktorá je ocenená svojou neuveriteľne jemnou chuťou, príjemnou arómou mäsa a sviežou chrumkavosťou v ústach. Aby sa dosiahol tento výsledok, malo by sa v procese varenia vyvinúť maximálne úsilie.

Spravidla sa v mestských kuchyniach môžete naučiť recept na mlieko ošípané v peci, ktorého hmotnosť je od dvoch do siedmich kilogramov. Ak samozrejme bývate v súkromnom dome a máte vždy po ruke veľké ruské kachle, ciciak môže vážiť desať kilogramov alebo viac. Za základ považujeme malé prasiatko, ktorého hmotnosť nepresahuje 3–4 kg. Bude pohodlnejšie pracovať s takým trupom a určite sa zmestí do štandardnej rúry.

Po spracovaní a umytí jatočného tela by sa malo mäso marinovať. Doba morenia je od 24 do 36 hodín. Ako sa hovorí, čím dlhšie, tým lepšie.

Marinádové prísady

Na prípravu marinády budete potrebovať:

 • Dve pomaranče (šťava a kôra).
 • Jeden citrón (kôra a šťava).
 • Chine. lyžica mletého koriandra.
 • Strúčiky - pol čajovne. lyžice.
 • Nové korenie, čierne korenie, samozrejme mleté ​​- 2 lyžičky.
 • Pár lyžičiek tekutého medu.
 • Pohár vody.
 • Bobkový list - 2-3 ks.
 • Olivový olej
 • 4-5 zubov cesnak.
 • Soľ - tabuľka 2-2,5. lyžice.

morenie

Zo všetkých týchto zložiek vytvárame voňavú zmes na morenie. Keď trúšnu kôru citrusovými plodmi a stlačíte ju, nevyhadzujte zvyšky, o čom neskôr prídu vhod.

Vezmite pomerne priestrannú plastovú tašku a dajte tam prasa. Mäso pretrite navrch a zvnútra marinovacou zmesou. Balenie by malo byť čo najviac pevne zviazané. Čím tesnejšie je vrece zviazané, tým menej sa do neho dostane vzduch a tým lepšie je marinované prasiatko. Okrem toho, keď je vak pevne zviazaný, je ciciak takmer úplne v tekutej marináde.

Minimálna doba morenia je jeden deň. Maximálne - 48 hodín V priebehu tohto procesu môžete prasiatko prevrátiť bez otvorenia vrecka. Urobte to častejšie, potom marináda prenikne na najprístupnejšie miesta a úplne namočí mäso.

príprava

Po uplynutí času uvedeného v recepte odstavíme ciciaky z vrecka. Dôkladne ho umyte pod tečúcou vodou a osušte ho papierom alebo utierkou. Počas zahrievania rúry by sa malo prasiatko „odpočívať“ pri izbovej teplote asi 30 - 40 minút.

Ako uvariť mlieko ošípané v rúre? Na začiatok predhrievajte rúru na teplotu 180 g. Je dôležité, aby bola rúra zahrievaná asi pol hodiny po dosiahnutí požadovanej teploty. Je to potrebné, aby sa počiatočné tepelné spracovanie mäsa začalo správnym spôsobom.

Na pečenie mlieka ošípaných v rúre budete potrebovať najväčšiu panvicu, ktorá je v kuchyni a vojde do rúry. Brucho ciciaku sa potrie korením (uvedené vyššie) a do neho sa vložia zvyšky citrusových plodov. Teraz trup položíme tak, aby sa brucho rovnomerne rozložilo v strede panvy.

S cieľom chrániť kopytá, náplast a uši pred spálením zabalíme tieto časti jatočného tela fóliou. Mäso porciovajte navrch zmesi olivového oleja, medu a korenia. Zaslané do rúry na 20 minút. Potom znížime teplotu v rúre na 160 stupňov. A nechajte až do konečnej pripravenosti. Čas varenia v druhej fáze pečenia bude priamo závisieť od počiatočnej hmotnosti ošípanej. Výpočet je nasledujúci: jeden kilogram mäsa trvá 40 minút. V dôsledku toho sa pečie asi 2 hodiny mliečne ošípané v peci asi dve hodiny. Pridajte ďalších 20 minút. primárne tepelné spracovanie, dostaneme 2,5 hodiny.

Počas pečenia sa na jatočnom tele môžu objaviť spálené miesta, niekedy aj čierne. Nerobte si starosti: spálil med, ktorý je v zložení na poťahovanie. Tieto miesta nebudú horké ani nebudú mať nepríjemnú arómu. Vytiahneme prasiatko z rúry.

Teraz potrebujeme dostatočne veľký kus fólie. Musia úplne zakrývať jatočné telo ciciaku a nechať ho v tejto forme 30 až 40 minút „odpočívať“.

Spravidla sa podáva mliečne ošípané pečené v peci (fotografia hotového jedla je uvedená vyššie) s pečenými zemiakmi. Na varenie potrebujete 10-15 stredne veľkých zemiakov. Predtým by sa mali variť v mierne osolenej vode, až kým nebudú pripravené na polovicu. Potom dajte zemiaky do veľkej nádoby, pridajte štipku soli, mletého korenia, pár polievkových lyžíc oleja, ochutte zeleninu, sušenú petržlenovú vňať alebo kôpr. Zemiaky zamiešajte tak, aby každá zelenina bola pokrytá korením. Zemiaky rozprestierame na fóliu rozloženú na plech. Zemiaky by sa mali pečiť asi 20 minút.

Mlieko ošípané v rúre - univerzálne jedlo. Dá sa pripraviť vopred a keď prídu hostia, stačí ju v rúre zohriať na teplotu 160 stupňov. Na to stačí 20 minút. Mimochodom, počas kúrenia bude jatočné telo ešte viac podzolot a mäso bude ešte jemnejšie.

Podáva sa prasiatko s pečenými zemiakmi alebo zeleninovým šalátom. Pokiaľ ide o omáčky, výber je obrovský: cesnak, majonéza, krémová, horčica a ďalšie.

Pin
Send
Share
Send
Send