Užitočné tipy

Ako sa pohodlne, rýchlo a lacno dostať z Milána do Benátok

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak ste v Miláne, možno vás zaujíma, ako sa dostať z Milána do Benátok. Obidve tieto mestá si zaslúžia turistov najbližšiu pozornosť. Benátky sú, samozrejme, celým svetom s malebnými ulicami, jedinečnými kanálmi a krásnou architektúrou. Pretože Benátky sa nachádzajú neďaleko Milána, môžete skúsiť spojiť výlety do oboch týchto miest na jednu cestu.

Vzdialenosť od Milána k večnému mestu na vode je 273 km. S veľkou túžbou môžete dokonca mať čas ísť z Milána do Benátok za jeden deň a vrátiť sa späť. Ale je lepšie zostať tam pár dní. Potom bude možné pokojne preskúmať najzaujímavejšie pamiatky Benátok, prejsť sa po kanáloch po slávnych gondolách, prejsť sa po stredovekých uliciach a všeobecne sa ponoriť do jeho osobitnej atmosféry.

Uvažujme podrobnejšie, ako sa dostať z Milána do Benátok. Upozorňujeme, že existujú rôzne spôsoby: vlak, autobus, auto a dokonca aj lietadlo. Existujú však dôležité nuansy, ktoré stojí za zváženie. Budeme hovoriť podrobne o výhodách a nevýhodách každej metódy.

Odchádzame vlakom do Benátok

Ak je vašou cestou Benátky-Miláno, ako sa tam dostať, každý turista sa rozhodne sám. Okrem toho berie do úvahy svoje preferencie, potom aký čas a peniaze má. Najlepšie je ísť vlakom z Benátok do Milána. Na to potrebujete iba 2,5 - 3 hodiny. Táto metóda je doteraz najpohodlnejšou, najbezpečnejšou a najdostupnejšou metódou. Všetky vlaky, ktoré odchádzajú smerom na Benátky, odchádzajú zo stanice zvanej Milano Centrale, to znamená, že ide o hlavnú stanicu v Miláne. Beží pomerne často, asi raz za hodinu. Ako sme už uviedli, cesta bude trvať asi 2,5 - 3 hodiny. Všetko bude závisieť od toho, ako sa stretnete s vysokorýchlostným vlakom a od koľkých zastávok vedie do cieľovej stanice.

Väčšina turistov považuje železničné spojenie za najpohodlnejší spôsob, ako sa dostať z Milána do kanálového mesta. A majú pravdu. Každú hodinu odchádza vlak z Milána z hlavnej stanice do Milána. Napriek rušnej sezóne je možné lístok na vlak získať takmer vždy. Ale stojí za zváženie, že vlaky sa môžu líšiť v úrovni komfortu, cestovného a času cesty.

 • Maximálna cena pre vás je cesta vlakom druhej triedy vlaku Miláno - Benátky. Je to obyčajný vlak s priemerným stupňom pohodlia. Lístok na to stojí asi 20 eur. To je asi desaťkrát lacnejšie ako lietanie lietadlom. Ak chcete ďalej znižovať svoje náklady, zakúpte si lístok na pár týždňov. Potom to bude stáť polovicu ceny. Cesta vlakom do tohto cieľa trvá 3,5 hodiny.
 • Ak to trvá dlho, choďte rýchlikom. V takom prípade ušetríte asi hodinu a do Benátok pôjdete za 2,5 hodiny. Ale stojí za zváženie, že náklady na jeho lístok sú dvakrát vyššie. Bude to asi 45 eur. Ale ak si kúpite lístok skôr, potom sa táto cena môže znížiť o takmer polovicu.

Ak neviete, ako sa dostať z Milána do Benátok, ponáhľame sa, aby sme vám poskytli užitočné rady. Lepšie dostať vlakom. Je lacný, pohodlný a bezpečný. Ak chcete nájsť najziskovejšiu možnosť pre vás, oplatí sa vykopať do cestovného poriadku. Za zmienku tiež stojí, že v tom istom aute môžu byť miesta s rôznymi triedami pohodlia. Veľmi často sa dajú rozlíšiť podľa vonkajších znakov. Existuje aj taká služba, ako je vysielanie jedla. Najčastejšie sa jedná o balené jedlo, napríklad hranolky, čokoláda.

Pri kúpe lístkov na vlak by ste mali zvážiť niekoľko nuancií:

 1. Niektoré z nich budú musieť byť kompostované, zatiaľ čo iné nie. Pokladník o tom musí počas nákupu varovať. Ak ste si ich objednali na internete, pozorne si prečítajte pokyny, ktoré vám zašleme e-mailom.
 2. Na vlakovej stanici sú veľmi pohodlné elektronické displeje, biele a oranžové. Uvádzajú čísla vlakov, umiestnenie a presný čas ich odchodu. Konečný cieľ je veľký. Je tiež potrebné venovať pozornosť linke vedúcej nižšie. Uvádza sa v ňom, cez ktoré prechodné body bude vlak sledovať.
 3. Vo väčšine prípadov majú cestujúci možnosť vrátiť sa domov rovnakým spôsobom. Neexistuje však žiadny prísny odkaz na konkrétny čas. Vlaky do Benátok, pamätajte, jazdte každú hodinu.

Väčšina vlakov zastavuje vo veľkých talianskych mestách - Verona, Padova, Vicenza. Cena lístkov bude závisieť od toho, ktorú triedu si vyberiete. Pre druhú triedu bude cena lístka asi 40 - 50 eur, za prvú - asi 65 eur. Ale niekedy si môžete kúpiť lístok a lacnejšie. Za týmto účelom sa môžete zúčastniť akcie alebo si ju objednať online. Z Milána odchádza väčšina vlakov smerujúcich do Benátok z hlavnej stanice, niektoré však môžu odchádzať aj z iných staníc. Cestovné poriadky vlakov je možné objasniť na staniciach alebo na ich oficiálnych stránkach. Podrobne popisuje, ako sa dostať z Milána do Benátok a späť.

Ako najlepšie kúpiť vstupenky

Aby ste sa do vlaku dostali určite, môžete si kúpiť lístky nielen online vopred, ale aj na samotnej stanici. Ale na stanici môžu lístky stáť o niečo viac ako na internete, najmä ak ich kúpite hneď v deň odchodu. Cena cestovných lístkov v Taliansku je stanovená na rovnakom princípe ako v prípade leteniek. Lístok bude drahší, čím bližší je dátum navrhovanej cesty. Tí, ktorí chcú ušetriť peniaze, by sa mali o lístok postarať vopred.

Ak ste v Taliansku na vrchole sezóny, mali by ste byť pripravení na to, že stanica bude veľmi preplnená, ale ak si chcete kúpiť lístok, budete musieť trochu stáť v rade. Nákup lístka v tomto prípade môže byť oneskorený. Ďalšou prekážkou môže byť to, že veľa zamestnancov železnice v Taliansku prakticky nehovorí anglicky. Niekedy je dosť ťažké im vysvetliť, aký lístok potrebujete v akom smere, v aký dátum a kedy.

Miláno - Benátky je pomerne populárna vlaková trasa. Toto stojí za zváženie, pretože v Taliansku je po celý rok veľa turistov. Aj keď vlaky na tejto trase jazdia veľmi často, môžu sa dočasne prerušiť cestovné lístky.

Je oveľa spoľahlivejšie kúpiť lístok online. Na tento účel existuje niekoľko zdrojov, napríklad Selectitaly. Určite budete potrebovať bankovú kartu a e-mailovú adresu. Zakúpený lístok sa pošle poštou ako súbor PDF. V priemere bude tento postup trvať asi 15 minút. Ak si želáte, na internete nájdete dokonca aj video o tom, ako si v Taliansku zarezervovať lístok online. Upozorňujeme, že je lepšie vytlačiť zakúpený lístok. Iba v tomto prípade budete môcť vlak chytiť. Pri nástupe do vlaku by sa mal predložiť výtlačok lístka zakúpeného online. Lístok zakúpený týmto spôsobom nie je potrebné kompostovať. Ak ste si vzali lístok na vlak regionálnej dôležitosti, musíte si ho kúpiť priamo na stanici a potom ho potvrdiť počas nástupu do lietadla. Upozorňujeme, že po zakúpení online sa odošlú podrobné pokyny týkajúce sa spôsobu riešenia tohto lístka. Pokyny sa odosielajú na e-mail kupujúceho.

Zakúpili ste si lístok a už ste nastúpili do vlaku Miláno-Benátky. Konečne ste na cestách. Venujte však pozornosť zaujímavému rysu tejto trasy. Faktom je, že narazíte na dve stanice, ktoré sa nazývajú Benátky. Pravdepodobne budete potrebovať stanicu zvanú Venezia Santa Lucia. Toto je stanica, ktorá sa nachádza priamo v Benátkach. Väčšina lístkov je rezervovaná presne na túto stanicu. Ale je tu druhá stanica - Venezia Mestre. Toto nie je konečný bod na trase.

Choďte lietadlom

Podrobne sme opísali, ako sa dostať z Milána do Benátok vlakom. Ale to nie je zďaleka jediný spôsob, ako sa dostať do tohto večného mesta na vode. Niektorí turisti sa radšej sem dostanú lietadlom. Existujú však určité nevýhody. Napriek tomu má vlak pohodlnejšiu logistiku trasy a je oveľa lacnejší. Pozrime sa podrobne na logistiku presunu lietadla do Benátok.

Ako viete, musíte sa najskôr dostať na letisko. V tomto prípade je to Malpensa. Aby ste sa dostali na toto letisko z centra Milána, budete musieť stráviť asi hodinu času. To je v najlepšom prípade. Potom bude treba určitý čas stráviť registráciou a samotným letom. Samotný let nie je príliš výhodný v tom, že je potrebný presun. Neexistujú žiadne priame lety z Malpensa do Benátok. Celkom budete musieť stráviť asi 4 hodiny transferovým letom. Zároveň nebudete lietať do vody samého mesta, ale na letisko Marco Polo. A už od neho bude potrebné sa nejakým spôsobom dostať do samotných Benátok. Ako vidíte, táto metóda je dosť nepohodlná, vyžaduje veľa času a vyžaduje veľa energie pre početné prevody a registrácie. V každom prípade, dokonca aj na vrchole sezóny, bude oveľa pohodlnejšie, rýchlejšie a lacnejšie dostať sa do Benátok vlakom z Milána. Ak hovoríme o cene, potom cestovanie lietadlom do Benátok z Milána a späť v priemere môže stáť 200 a viac dolárov. To je, samozrejme, oveľa drahšie ako jazda vlakom.

Ako sa dostať do Benátok z Milána autobusom

Hneď ako opustíte Benátky zo železničnej stanice, ocitnete sa hneď pri zastávke. Do mesta sa rýchlo dostanete vodou z Milána a autobusom. Ide o skvelú formu dopravy, najmä vzhľadom na to, že Taliansko má veľmi kvalitný povrch vozovky a všetky autobusy sú nové, priestranné a spĺňajú všetky požiadavky Európskej únie týkajúce sa ich pohodlia a bezpečnosti. Osobitné požiadavky sa kladú aj na vodičov. Majú dlhoročné skúsenosti s riadením vozidla a pred letom vždy absolvujú potrebné kontroly.

Taliansko nemá vlastnú autobusovú spoločnosť na vnútroštátnej úrovni, ktorej lety by spoľahlivo spojili všetky hlavné mestá. To sa však nestalo prekážkou rozvoja vysokokvalitných autobusových služieb v tejto krajine. Každý región má svoje vlastné dopravné spoločnosti, ktoré poskytujú spoľahlivé služby na mnohých autobusových trasách. Tieto trasy najčastejšie prebiehajú v rovnakom regióne. Pretože turisti pravdepodobne nebudú môcť cestovať z jedného konca Talianska na druhý koniec bez prestupov. Dostať sa z jedného mesta do druhého v rámci toho istého regiónu je však celkom možné.

Zatiaľ však neexistuje priama trasa Miláno - Benátky. V Miláne Padovej je smer. Je to tradične jeden z najpopulárnejších. Medzi turistami je veľmi populárny, pretože dopravcovia sa ubezpečili, že mu slúžil dostatočný počet autobusov. Napriek tomu sa lety vykonávajú iba každý druhý deň. Samotná preprava je veľmi priestranná a pohodlná. Ale jazda autobusom opäť stráca vlak. Faktom je, že na jednej strane ešte neexistuje priama cesta do Benátok a na druhej strane samotná cesta je dosť dlhá. Z Milána do Padovy sa dostanete najskôr za 5 hodín. Autobusy v tomto smere jazdia okrem toho iba trikrát týždenne a vykonávajú iba jeden let. Vstupenka do Padovy stojí v priemere asi 25 eur. Nevýhodou tejto metódy je, že sa stále musíte dostať z Padovy do Benátok. A to sú dodatočné náklady na čas, peniaze a úsilie.

Môžete tiež využiť autobus, ktorý ponúka zájazdy do Benátok. Túto službu ponúka mnoho spoločností. Je veľmi žiadaný kvôli svojmu pohodliu a nízkej cene. Mimochodom, ceny za jednodňové zájazdy sa môžu úplne líšiť. Ak si myslíte, že skúsení turisti, je lepšie nezaplatiť. Vyššia cena zájazdu neznamená, že zahŕňa návštevy viacerých atrakcií. Zvýšené pohodlie v tomto prípade tiež nie je zaručené. Cena často záleží jednoducho na úrovni reštaurácie alebo kaviarne, v ktorej vám bude ponúknutá večera, ako aj na ambíciách samotného organizátora.

Výlety sa najčastejšie uskutočňujú na rovnakých trasách. A ich schéma je približne rovnaká:

 1. Čas na cestu do Benátok je tri hodiny v oboch smeroch.
 2. Čas strávený v meste kanály je asi 5 hodín.
 3. Program často zahŕňa jazdu gondolou. Asi 40 minút za 100 eur. Mimochodom, cena často nie je zahrnutá v cene samotného zájazdu.
 4. Určitý čas sa venuje nákupom a obedom. Môžete si však kúpiť iba drobné suveníry. Pridelený čas nestačí na nákup oblečenia alebo šperkov.

auto

Autom je ďalší spôsob, ako sa dostať do Benátok. Pozrime sa podrobne na jeho výhody a nevýhody. Ak jazdíte dobre a viete používať cestovnú mapu, je to pre vás dobrá voľba. Poskytne vám slobodu pohybu, ušetrí čas a poskytne príležitosť lepšie spoznať krajinu. Požičanie auta v Taliansku je veľmi ľahké. Bude to však stáť viac ako len jazda vlakom alebo autobusom. Medzi Milánom a Benátkami je vybudovaná veľmi kvalitná a moderná rýchlostná cesta, takže milovníci rýchlej jazdy budú môcť jazdiť s vánkom. Aby ste si ju však mohli prejsť, musíte zaplatiť. Je to pre príspevky motoristov a jeho vynikajúci stav je udržiavaný.

Za vstup na diaľnicu A4 budete musieť zaplatiť približne 43 eur. Pre mnohých vodičov je táto suma značná. Dostanete však príležitosť jazdiť po vynikajúcej diaľnici s krásnou krajinou. Je lepšie platiť cestovné v hotovosti. Ak to chcete urobiť, musíte vstúpiť na cestu cez bránu, ktorá hovorí Biglietto. Existujú tiež brány so špeciálnymi poznámkami z rôznych platobných systémov. Vo všeobecnosti by ste si mali tieto nápisy pozorne prečítať a zarobiť si peniaze. Ak však urobíte chybu a vstúpite do brány tohto platobného systému, ktorého kartu nemáte, je to spojené s problémami:

 1. Budete zadržaní hliadkou na kontrolu premávky a stratíte drahocenný čas.
 2. Mnohí z vás sa zoradia, zatiaľ čo zistíte aktuálnu situáciu s pracovníkmi cestnej premávky.
 3. Niekedy sa ukáže, že „prekĺzava“, riskujete však pokutu vo výške 70 EUR.

Keď platíte cestovné na diaľnici s cestným úradníkom alebo v špeciálnom stroji, dostanete lístok vo vašich rukách. Musí sa uchovať až do úplného konca cesty. Veľmi dobrá znalosť angličtiny a dobrej vôle. Nebojte sa ospravedlniť, ak sa niečo pokazilo.

Na takomto výlete je nejaká romantika. Na tejto ceste budete radi. Väčšina z nich bude prechádzať po diaľnici A4. V niektorých sprievodcoch sa označuje ako diaľnica Padova Venezia. Hlavná vec - dostať sa z Milána do Padovy a tam do Benátok - na dosah. Smer do mesta pri vode je vyznačený orientačným bodom E70 a za ním - SR11. Pred vstupom do Benátok budete musieť prejsť veľkým mostom. Prevádzkuje nielen autá, ale aj početné vlaky.

Nepopierateľným plusom cestovania autom - vždy sa môžete zastaviť a pozrieť sa na ďalšiu atrakciu. Vďaka vozidlu si môžete slobodnejšie naplánovať výlety. Ale v Benátkach nemôžete cestovať autom. Je lepšie prejsť na vaporetto. Jedná sa o farebný vodný autobus. Je veľmi ovládateľný a beží dobre prostredníctvom mnohých kanálov. Cesta za hodinu bude stáť asi 4 eurá.

Prenajaté auto je lepšie nechať hneď po vstupe do mesta na špeciálnom parkovisku. V Benátkach je usporiadané iba jedno parkovisko. Nachádza sa na Piazzale Roma. To je veľká mínus, pretože v období sviatkov je veľmi zaneprázdnený.

Ak analyzujete všetky vyššie uvedené skutočnosti, vlak je najdostupnejším a najpohodlnejším spôsobom, ako sa dostať z Milána do večných Benátok. Existujú však turisti, ktorí sa neboja problémov. Radšej obetujú časť svojho vybavenia kvôli romantike a šoférovaniu. Pre týchto cestujúcich je najlepším riešením iba výlet autom.

Pre týchto turistov poskytujeme podrobnejšie informácie o vlastnostiach požičovne áut v Taliansku. V tejto krajine existuje veľké množstvo súkromných spoločností, ktoré poskytujú služby požičovne áut. Ak sa rozhodnete pre požičanie automobilu, nemusíte ponáhľať vybrať konkrétneho dopravcu. Analyzujte náklady na prenájom v niekoľkých spoločnostiach. Faktom je, že sa môžu značne líšiť. Dokonca aj prenájom automobilu rovnakej značky v rôznych spoločnostiach sa môže veľmi líšiť v cene.

Aby ste nepreplácali, pri hľadaní automobilu na prenájom je lepšie použiť špeciálny vyhľadávací nástroj na internete. Vďaka nemu môžete rýchlo nájsť veľa najlacnejších ponúk. Hotelové portály majú takéto služby a môžu byť aj nezávislou službou. Teraz môžu turisti sledovať online, aké zmeny ceny sa udiali. Môžu tiež rýchlo nájsť najlepšie ponuky od prevádzkovateľov autopožičovne.

Когда вы окажетесь в удивительной и сказочной Венеции, вам обязательно захочется посмотреть как можно больше ее знаменитых достопримечательностей. Чтобы не терять время. Нужно заранее составить точный маршрут, в котором вы укажете все, что хотите увидеть. Так вы сэкономите драгоценное время и свои силы. Поверьте, что в этом городе есть на что посмотреть. Обязательно сфотографируйтесь на фоне его живописных архитектурных шедевров, незабываемых каналов и колоритных гондол.

Итак, мы очень подробно описали, как доехать от Милана до Венеции, а также как вернуться обратно. Ну а конкретный способ передвижения выбирать только вам.

На ночном поезде

В пути 2 ч 55 мин. Стоимость проезда 29–45 EUR. Vzdialenosť 265 km.

Carrier Trenitalia Frecce

Nezávisle choďte autom za 156 minút. Vzdialenosť medzi Milánom a Benátkami je 264 km. Minete 21 litrov plynu za približne 27,3 EUR.

Zistite, ktorá požičovňa je výhodnejšia na prenájom automobilu.

Ako naplánovať cestu vlakom z Milána do Benátok

Vzdialenosť medzi oboma mestami je asi 270 km. Medzi nimi je aktívne železničné spojenie, takže turisti, ktorí sa chcú dostať z Milána do Benátok vlakom, si môžu vybrať medzi rôznymi možnosťami cestovania: od najrýchlejšej po najlacnejšiu.

Aktívni cestujúci si môžu naplánovať jednodňový výlet do mesta na vode. Prídu ráno elektrickým vláčikom, jedného dňa jazdia na gondolách a navštevujú historické pamiatky a večer sa vracajú späť do Milána.

Vysokorýchlostné vlaky - rýchle, ale nie lacné

Medzi oboma mestami vedie zloženie súkromnej spoločnosti Trenitalia s názvom FRECCIAROSSA (Red Arrow).

Vysokorýchlostné vlaky FRECCIAROSSA. S-F

Jeho maximálna rýchlosť je asi 300 km za hodinu.

Toto je najrýchlejší spôsob, ako pokryť vzdialenosť medzi Benátkami a Milánom.

Nevýhodou metódy je jej vysoká cena. Cena lístka na červenú šípku závisí od vybranej triedy.

Možnosti vysokorýchlostného vlaku

Z Milána do Benátok vlakom

Vlak je najrýchlejším, najpohodlnejším a často najlacnejším spôsobom, ako sa dostať z Milána do Benátok a / alebo z Benátok do Milána. Vlaky do Milána z Benátok odchádzajú zo stanice Milano Centrale takmer každú hodinu a cesta sama trvá asi 2,5 až 3,5 hodiny, v závislosti od toho, ktorý vlak si vyberiete. Okrem toho takmer všetky vlaky sledujú trasu so zastávkami vo Verone, Vicenze a Padove.

Pokiaľ ide o náklady na cestovné lístky, začína sa rýchlymi vlakmi z 19,9 EUR na miesto v druhej triede a od 29,9 EUR - do prvej (2019). Propagácia sa uskutoční vtedy, keď si lístky môžete kúpiť lacnejšie.

Väčšina vlakov z Milána odchádza zo stanice Milano Centrale

Kúpiť lístky na vlak Miláno-Benátky je to možné vopred online aj priamo na stanici. Pri nákupe na stanici - najmä v deň odchodu - musíte byť na to pripravení lístky budú stáť viac (pre rýchly vlak - od 60 EUR v druhej triede a od 75 do 100 EUR v prvej triede). Systém stanovenia cien železníc v Taliansku je veľmi podobný letenkám - čím bližší je dátum cesty, tým je letenka drahšia.

Navyše na talianskych staniciach - najmä počas hlavnej sezóny - v doslovnom zmysle slova „nie je kam padať jablko“. Zložitou situáciou je skutočnosť, že veľmi málo zamestnancov železnice hovorí po anglicky - nebude ľahké to vysvetliť.

Na najobľúbenejších trasách (medzi ktoré patria Miláno-Benátky), napriek pomerne častému harmonogramu, môžu nastať prerušenia aj s lístkami „zo dňa na deň“: koniec koncov, Taliansko je jednou z najnavštevovanejších krajín sveta.

Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, čo môžete na stanici očakávať, pozrite si video nižšie, ako BlogoItaliano strieľal na vlakovej stanici v Bologni. Mimochodom, odporúčame sa prihlásiť na odber nášho kanála YouTube, kde sa pravidelne zverejňujú užitočné videá pre cestujúcich:

Jedným zo spôsobov, ako skontrolovať cestovný poriadok a zakúpiť vstupenky, je populárny portál Omio.ru [predtým GoEuro]. Tu si môžete ľahko vziať lístky vopred za cenu pokladne a všetko je v ruštine.

Na zaplatenie cestovného budete potrebovať kreditnú kartu a zakúpený lístok sa zašle e-mailom ihneď po zaplatení, Stačí si ho vytlačiť a vziať so sebou do vlaku, aby ste sa dostali k riadeniu. Všetko o všetkom bude trvať asi 15 minút.

Silnou črtou Omio je možnosť získať zľavu 10 eur za lístok, ak to stojí viac ako 40 eur. Za týmto účelom pred nákupom Musíte sa zaregistrovať v službe na tomto špeciálnom odkaze. Okamžite sa objaví možnosť uplatniť zľavu.

Všetky podrobnosti o tom, ako získať a uplatniť svoj 10 eurový kupón, nájdete v našom podrobnom článku Ako získať zľavu 10 eur vo vlakoch v Taliansku za 5 minút.

Vlaky Regionale (v popredí) a rýchlo (v pozadí) na stanici Milano Centrale

Ak si kúpite lístky na rýchly vlak a máte dátum odjazdu a miesto vo vozidle, stačí si ho vytlačiť a zaujať miesto vo vlaku. V tomto prípade vy nepotrebujem Kompostujte zakúpený lístok na stanici.

Ak ste dostali potvrdenie pre regionálny vlak (Regionale - oveľa pomalšie vlaky, ktoré vedú k mnohým zastávkam), budete si musieť pred nástupom do vlaku vyzdvihnúť lístok a zaúčtovať ho. Podrobné pokyny pre každý konkrétny prípad sa posielajú na e-mail uvedený v čase nákupu.

Ak cestujete vlakom z Milána do Benátok, uvedomte si, že na tejto trase budú 2 stanice zvané Venezia. Spravidla väčšina turistov potrebuje zavolať Venezia santa lucia - stanica sa nachádza priamo v „meste na vode“.

Zavolá sa druhá stanica Venezia mestrea nie je to koncový bod trasy.

Regionálne vlaky - rozpočet, ale dlhšie

Druhým spôsobom, ako sa dostať z Milána do Benátok, sú regionálne vlaky.

Zvážte toto:

Nie sú také rýchle ako FRECCIAROSSA, ale turista, ktorý chce organizovať cestu sám, stojí lacnejšie. Medzi mestami vedie viac ako 60 trás denne.

Regionálny vlak vo vnútri. fotoliza

Koľko ísť z jedného bodu do druhého? Presný čas cesty závisí od zvolenej trasy a odletovej stanice. Približná doba cesty medzi oboma mestami bude 2 hodiny 44 minút.

Cena lístkov na vlak sa líši v závislosti od hodiny odchodu a komfortu vozidla. Pohybuje sa od 25 do 36 eur. Turistická voľba je na základe jeho preferencií a finančných možností.

Regionálny vlak na vlakovej stanici v Benátkach. Oleg Proskurin

Z Milána do Benátok lietadlom

Dostať z Milána do Benátok Môžete ale aj lietadlom - to nie je najlepšia možnosť. Cena ani logistika takéhoto riešenia nemôžu porovnávať s vlakmi. Ak je východiskovým bodom cesty do centra Milána, musíte sa najskôr dostať na letisko Malpensa, ktoré bude trvať nanajvýš asi hodinu. Potom sa pozrite na let a v skutočnosti na let. Tá bude tiež trvať asi 4 hodiny, pretože musíte lietať s prevodmi.

Z vlakovej stanice v Benátkach idete rovno na zastávku vaporetto

Nakoniec budete musieť cestovať z letiska Marco Polo do samotných Benátok. Takže, aj keď nezohľadníte cenu problému, cestovanie vlakom je ľahšie.

Pokiaľ ide o cenu, vyhľadávanie v Aviasales ukázalo, že v októbri 2018 by takáto spiatočná cesta stála za najlepšiu 200 dolárov, čo je tiež drahšie ako lístok na vlak.

Z Milána do Benátok autom

Dostať z Milána do Benátok autom celkom jednoduché. Medzi mestami existuje vynikajúca diaľnica, podobne ako v prípade iných autobahnov v Taliansku to bude spoplatnené. O diaľniciach sme už písali podrobnejšie v autobusovej stanici v Taliansku. Zatiaľ pridávame len to, že väčšina ciest vedie po diaľnici A4, ktorá sa nachádza aj v sprievodcoch a nazýva sa „Autostrada Padova Venezia“.

Po prejazde Padou by ste mali hľadať orientačné body v Benátkach, a to je E70 a potom SR11. Cesta priamo do Benátok vedie cez most, ktorý slúži ako pre automobily, tak aj pre vlaky.

Pokiaľ ide o jazdu po samotných Benátkach, je nepravdepodobné, že by ste sa stretli s ťažkosťami, pretože cez kanály nemôžete prejsť. Jediné parkovanie v Benátkach sa nachádza na Piazzale Roma a viete si predstaviť jeho načítanie počas dovolenky.

Pri porovnaní všetkých možností by sa preto malo uznať, že najlepší spôsob cestovania z Milána do Benátokrovnako Benátky do MilánaStále slúži ako vlak.

Ak stále dávate prednosť automobilu, má zmysel vziať na vedomie nasledujúce. V Taliansku existuje veľa spoločností, ktoré poskytujú služby spojené s prenájmom auta, a ich ceny za rovnaké vozidlá sa môžu v pomerne širokom rozsahu líšiť. Navyše, talianske autopožičovne často hrešia so skrytými platbami a pridávajú ich za všetko: poistenie, detské sedačky, navigátor atď.

Všetky vyhľadávacie nástroje na prenájom automobilov vedú k jedinému pohľadu

Aby ste sa vyhli nadmerným platbám, je lepšie prenajať si auto v Taliansku prostredníctvom významnej porovnávacej ceny prenájmu automobilov v Európe. Takéto služby v režime online monitorujú zmeny cien v stovkách požičovne áut, čo vám umožní nájsť najvýhodnejšie možnosti za pár kliknutí.

Je lepšie si zapožičať auto čo najskôr - to môže tiež výrazne ušetriť. Ak sa plány zmenia, rezervácie je možné kedykoľvek zrušiť. Preto nič neriskujete. Môžete vyskúšať vyhľadávač v akcii a porovnať ceny prenájmu automobilu v Benátkach alebo Miláne pomocou odkazu nižšie.

Z Milána do Benátok autobusom

Ďalším spôsobom, ako sa dostať z Milána do Benátok a späť, je použitie autobusu. Približne 10 letov odlieta denne z rôznych staníc v Miláne do rôznych staníc v Benátkach a jeho satelitu - Mestre.

Čas cesty autobusom môže v závislosti od trasy trvať 4 až 8 hodín. To je menej výhodné ako vlaky, ale niekedy úspornejšie.

Stanice v Miláne, kde sa uskutočňuje nástup na palubu a nástup na palubu: na letisku Malpensa, San Donato a Sesto S.G., v Benátkach - Tronchetto, na vlakovej stanici v Mestre a na letisku.

Na tejto stránke si pozrite aktuálny cestovný poriadok a ceny.

A tu ste

Ak prídete na 1 deň do Milána alebo Benátok, môže byť problematické pokryť všetky najdôležitejšie veci bez dôkladnej predbežnej prípravy. Preto sme v službe BlogoItaliano pripravili sériu postupných krokov na 1 deň [pozri tu].

Naše trasy sú hotovým plánom na návštevu mesta, aby bol čas v maximálnej možnej miere. Zahŕňajú asi 25 hlavných atrakcií každého mesta, obsahujú hlavné informácie o nich a podrobný režim činnosti.

Každý sprievodca má online mapu s optimálnou pešou trasou, ktorú si môžete stiahnuť do svojho telefónu a používať ju bez internetu, odporúčania pre bezplatného zvukového sprievodcu, miesta, kde si môžete pochutnať na farebnej káve alebo dobrom jedle, ako aj veľa ďalších užitočných informácií.

Ak plánujete zostať v Benátkach alebo Miláne cez noc, tieto špeciálne hotelové zbierky sa môžu hodiť:

Bez ohľadu na to, v ktorom regióne sa chystáte navštíviť, odporúčame vám zaregistrovať sa na naše bezplatné ihrisko pre cestujúcich do Talianska - jedná sa o sériu listov s hodnotnými tipmi, ktoré vám pomôžu zorganizovať cestu čo najefektívnejšie a zároveň výrazne ušetriť.

Z ktorej stanice odísť v Miláne a na ktorú sa dostať do Benátok

Vlaky do Benátok odchádzajú zo stanice Milano Centrale, ktorá sa nachádza v centre mesta. Kde sa potrebujete dostať tak blízko k turistickým atrakciám Benátok?

Pozornosť sa bude vyžadovať od turistov: na trase sú dve stanice s podobným znejúcim názvom:

 • Venice Mestre je medziľahlá stanica, musíte ísť ďalej,
 • Benátky Santa Lucia - priamo stanica "mestá pri vode", tu chodia turisti.

Vlaky premávajú každú hodinu, takže cestujúci si zostavujú svoj program v meste bez toho, aby boli viazaní na čas odchodu konkrétnej trasy.

Vlaková stanica v Benátkach. AD-ADVANCED Fotografie

Kde vidieť spoľahlivý harmonogram vlakov Miláno-Benátky

Cestovný poriadok medzi mestami v Taliansku nájdete na každej hlavnej železničnej stanici v krajine. Je to panel bieleho alebo žltého svetla, ktorý udáva čas odchodu a príchodu vlakov.

Cestou sa turisti môžu pozrieť na číslo vlaku a čas odchodu uvedený na letenke. Zlým rozhodnutím je hľadať trasu okolo stanice, kde leží.

Terminál označuje konečnú stanicu pre pohyb vlaku, ktorá sa vždy nezhoduje s miestom príchodu cestujúceho. Ďalšie zastávky na ceste sú vedľa nich vyznačené bežeckou čiarou.

V Taliansku sa lístky niekedy predávajú, ak nie sú uvedené čísla vlakov a vagónov.

Aby ste pochopili, odkiaľ vlak prichádza, musíte sa pozrieť na cieľové alebo medzistanice uvedené v hodnotiacej tabuľke.

Číslo nástupišťa, na ktorom je vlak vhodný, sa objaví 15 minút pred jeho príchodom. Tento čas stačí na dosiahnutie požadovaného bodu a prispôsobenie sa.

Kde v Miláne kúpiť lístok na vlak online

Najlepším spôsobom, ako si kúpiť vstupenky, sú špecializované rezervačné stránky. Na nich nájde turista odpovede na nasledujúce otázky:

 • koľko kilometrov zdieľajú príchody a ciele
 • ako dlho bude cesta trvať
 • aké služby budú zahrnuté v letenke,
 • Budem musieť urobiť transplantácie?

Rezervácia vstupeniek za výhodnú cenu je k dispozícii na oficiálnej webovej stránke Omio. Cestujúci označuje miesto odchodu a príchodu, požadovaný dátum ...

Výber stanice a dátumy

... a potom dostane zoznam všetkých možností cestovania od talianskych lodných spoločností. V rámci tejto rozmanitosti si turisti môžu ľahko vybrať, čo im vyhovuje z hľadiska nákladov a času odchodu.

Po rozhodnutí o možnosti cestovateľ stlačí tlačidlo „Vybrať“ a prejde na ďalšiu stránku, ktorá obsahuje podrobné informácie o letenke. Môže si zvoliť triedu vozidla (položka menu „Trieda a cestovné“): otvorí sa dialógové okno, v ktorom bude uvedené, koľko musíte zaplatiť za ďalšie vybavenie.

Výber ďalších možností

Ďalším krokom je vloženie údajov o cestujúcom: uvedie sa jeho celé meno, e-mailová adresa a krajina občianstva. Keď je všetko pripravené, turista prejde do poslednej fázy registrácie - overenie uvedených informácií a platba z platobnej karty systému Visa alebo MasterCard.

Poznámka: stránka má teraz ruskú jazykovú verziu, takže používanie Omio nespôsobí žiadne ťažkosti!

Zakúpenie letenky online je príležitosť rezervovať si ju v najvhodnejšom čase za príjemnú cenu: úspory dosiahnu 50% ceny cesty.

A ako si kúpiť lístok na stanici, nájdete v nasledujúcom zaujímavom videu:

Ako organizovať výlet z Milána do Benátok autobusom

Ak sa zdá, že suma 25 - 50 EUR na lístok pre turistu je príliš vysoká, existuje pre neho alternatívny spôsob, ako prekonať vzdialenosť z Milána do Benátok - kyvadlový autobus.

Autobusovú komunikáciu medzi mestami zabezpečuje spoločnosť FlixBus.

Jeho trasy sa odchyľujú od autobusovej stanice Lampugnano, ktorá sa nachádza neďaleko stanice metra s rovnakým názvom na vetve M1. Doprava do Benátok odchádza každé 1-2 hodiny a prichádza na vlakovú stanicu Mestre alebo autobusovú stanicu Tronchetto.

Mestre, Benátky. Kresťanské vína

Presný cestovný poriadok autobusov, ceny a rezervácia sa môžete zoznámiť na webovej stránke https://shop.flixbus.ru. Lístok obsahuje jednu batožinu.

Existujú však možnosti:

Pri nákupe na webovej stránke má cestujúci právo zvoliť si konkrétne miesta v kabíne a zaplatiť si ďalšiu batožinu. Bude povinný zadať svoje priezvisko a meno a previesť prostriedky z bankovej karty.

Výber autobusu Miláno-Benátky

Poznámka: rezervácie vstupeniek za výhodnú cenu je možné aj prostredníctvom služby Omio. Funguje to iba s dôveryhodnými európskymi dopravcami, takže sa môžete spoľahnúť na pohodlný a bezpečný výlet!

Ako šoférovať z Milána do Benátok

Rýchly spôsob, ako sa dostať z Milána do Benátok a späť, je prenájom automobilu.

K tejto cene sa pripočítava sadzba za prenájom automobilu. Závisí to od typu, triedy vozidla a vybranej spoločnosti.

Turisti používajú na prenájom auta špecializované stránky.

Je to výhodnejšie ako výber automobilu priamo na letisku v Miláne: cena je nižšia a existuje viac ponúk.

Napríklad na portáli Rentcars je uvedené, že používanie automobilu počas dvoch dní bude stáť cestujúceho 3 000 - 7 000 rubľov. Na porovnanie nákladov na všetky dostupné možnosti prenájmu použite filtre, ktoré web ponúka:

 • prepravná spoločnosť
 • hodnotenie poskytovateľa služieb
 • trieda automobilov
 • charakteristiky dopravy
 • palivová politika
 • vklad po prijatí automobilu,
 • škoda odpočítateľná, atď.

Pred rezerváciou automobilu je dôležité oboznámiť sa s podmienkami jeho požičanie. To vám pomôže vyhnúť sa väčšine problémov počas cestovania.

Požičovňa áut dáva turistom slobodu pohybu. Po návšteve Benátok môžu nezávisle odcestovať do iných známych miest Talianska: Rím, Verona alebo Florencia, aby sa mali dobre na prehliadku pamiatok.

Cesta autom. Priblížiť tím

Má zmysel lietať lietadlom z Milána do Benátok

Lietanie medzi mestami nie je najvhodnejšou možnosťou, pretože neexistuje priame priame spojenie. Lietadlá lietajúce medzi dvoma bodmi na trase uskutočňujú transfery v Londýne, Neapole a Ríme.

Napríklad spoločnosť RyanAir ponúka let z jedného mesta do druhého s nezávislým spojením v Londýne (jeho trvanie je 4-5 hodín). Dĺžka cesty - 8 hodín. K tomuto číslu je potrebné pridať čas na letisko a čas potrebný na registráciu.

Ak turisti hľadajú možnosť, ako sa dostať lacne z Milána do Benátok, lietadlo nie je ich riešením.

Príklad možností letu

Charakteristiky mestskej dopravy v Benátkach

Jednou z hlavných čŕt Benátok je jeho poloha na ostrovoch obklopených kanálmi. Toto je „zvýraznenie“, ktoré priťahuje turistov z celého sveta a má nevýhodu. Pohybovať sa môžete iba pešo alebo po vode.

Gondoly v Benátkach. dali

Для туристов имеется три варианта проезда по городу:

 • такси — самый дорогостоящий вид транспорта (но вы всегда можете воспользоваться сервисом KiwiTaxi для заказа комфортабельного трансфера по самым выгодным ценам),
 • гондолы — стоят чуть дешевле, но больше подходят для непродолжительной романтической прогулки, а не для путешествия с багажом,
 • вапоретто — водные трамваи, курсирующие по заранее определенным маршрутам.

Всего в городе имеется 22 маршрута вапоретто, соединяющих основные туристические достопримечательности. Plavidlá pozdĺž nich plavia rôzne veľkosti, interval ich pohybu je 10 - 15 minút.

Vaporetto v Benátkach. AlexAnton

Lístky Vaporreto sa kupujú v závislosti od zamýšľaného času použitia.

Ak turista zastaví v meste niekoľko dní a plánuje preskúmať jeho rôzne zákutia, optimálnym riešením je dopravná karta. Napríklad náklady na dva dni budú 30 eur.

transportČas cestycenapohodlie
Vysokorýchlostné vlaky2 hodiny 00 minút45 - 122 eurkomfortne
Regionálne vlakyod 2 hodín 44 minút25-36 eurkomfortne
Autobus4,5 až 5 hodín8-16 eurkomfortne
autoasi 3 hodiny55 + 40 eurkomfortne
lietadlonajmenej 8 hodínod 8 000 rub.časovo náročné a nepohodlné

Na rôznych weboch (rezervácia, hotely, ostrovy a podobne) sú pre rovnaké hotely stanovené rôzne ceny (napríklad rôzne ceny rovnakých produktov v rôznych supermarketoch).

Prečo teda platiť viac za rovnaký produkt / hotel? Správne, žiadny dôvod!

Služba RoomGuru porovnáva ceny na všetkých stránkach hotela a ponúka vám rezerváciu hotela za najnižšiu cenu. Využite až 70%! Samotná služba je bezplatná, pohodlná a spoľahlivá (milióny cestujúcich ju používajú po celom svete). Nájdite teraz svoj ideálny hotel so slušnými výhodami!

Pin
Send
Share
Send
Send