Užitočné tipy

Prejdite vo futbale, ako prejsť loptu

Pin
Send
Share
Send
Send


  • Normálne - jednoduchý prechod otáčaním lopty cez pole od jedného hráča k druhému.
  • Markíza - prenesenie lopty hodením lopty do vzduchu a jej odovzdanie hráčovi svojho tímu.
  • Účasť do výrezu (na otočenie) - doručenie lopty do voľnej zóny (často medzi hráčmi iného tímu), odkiaľ ju potom prichádza hráč svojho tímu.
  • Dlhá výstroj na koňoch - guľka smerovaná baldachýnom na veľkú vzdialenosť.

Klasifikácia preukazov [upraviť |

Poloha chodidla

Zarážka je napnutá av polohe znázornenej na obrázku. Prsty smerujú nahor. V tejto polohe je zahrnutá veľká oblasť chodidla, ktorá umožňuje lepšiu kontrolu lopty a významne zlepšuje presnosť. Pri prihrávke je hlavným cieľom snaha o presnosť. Pretože ak vynecháte, budú mať súperovi loptu.

Podporná noha

Keď sa chystáte míňať - vaša oporná noha by mala byť na línii s loptou vo vzdialenosti asi 8-10 cm. Ponožka je nasmerovaná k cieľu. Takáto vyvážená poloha robí prihrávku loptou výraznejšou a pohodlnejšou: vzdialenosť medzi opornými a údernými nohami je dostatočná na to, aby zabránila zakopnutiu o seba. Počas úderu ide všetka váha na podpornú nohu, čo zvyšuje priechod.

Úder do stredu lopty. Mŕtvica s lícom je najjednoduchšia a najpresnejšia. Ohýbanie nôh vám umožňuje perfektne padnúť do lopty pri náraze. Sila úderu nastane, keď je chodidlo stiahnuté dozadu, a nie iba tlačenie lopty. Taktiež sa uistite, že nárazová sila pri kopnutí lopty pochádza z bedra a nie z ohýbania nohy v kolene - významná časť sily sa pri ohýbaní stratí.

Pokračujte v pohybe

Po štrajku musíte pokračovať v pohybe smerom k cieľu a zároveň udržiavať váhu na podpornej nohe. Závisí to od toho, koľko sily dáte do pasu. Vaša vstupenka bude presnejšia a ľahšie získateľná, čo je veľmi dôležité. Ale ak je priechod slabý a na krátku vzdialenosť - neodporúčam. Prečo? Áno, pretože nemôžete okamžite. Z tohto dôvodu strácate cenné sekundy, čo je neodpustiteľné. Preto vždy spoliehajte na to, či to potrebujete alebo nie. Na krátke vzdialenosti stačí strčiť loptu nohou. Smer tela po náraze veľmi dobre ovplyvní váš dopad na loptu.

Ramená smerujúce k cieľu

Áno, presnosť smeru určuje aj smer ramien. Ak sú ramená nasmerované opačným smerom, celé telo sa za nimi otočí spolu s opornou nohou. Výsledkom je, že presnosť klesá, lopta nelieta tak, ako sme chceli. Prečo to potrebujete?

Ak chcete prejsť dobre, mali by ste sa pokúsiť, pokiaľ je to možné, opraviť smery celého tela počas návratu preukazu - mali by byť

Tu je video ukazujúce, na ktorú techniku ​​by ste sa mali zamerať. Nie je problém, ak nepoznáte angličtinu, len sa pozrite a zapamätajte si.

Futbalová lopta Pass Training

Postavte sa k stene. Lopta dostal všetky vyššie uvedené. Keď sa lopta vráti, zasiahnite ju znova, ale druhou nohou (viem, že je ťažké zasiahnuť slabú nohu, ale je to veľmi dôležité). Trénujte svoju slabú nohu: Sú chvíle, keď jednoducho nemôžete zasiahnuť inak. Vlak, kým nemôžete normálne prejsť.

Trénujte priechod s partnerom alebo so sebou z rôznych uhlov a hrajte rôzne situácie.

Čo by sa mohlo pokaziť

Tu som poukázal na hlavné chyby pri prihrávke vo futbale. Ak pre vás niečo nefunguje, skontrolujte, čo je uvedené nižšie.

    Paz letí rôznymi smermi a vo všeobecnosti nie tam, kde chcem.

Uistite sa, že vaše plecia a podporná noha smerujú k cieľu.

Môj úder je príliš slabý

Uistite sa, že sila úderu nepochádza z ohnutého kolena, ale z bedra. Tiež sa uistite, že prenášate svoju váhu na podpornú nohu: týmto spôsobom vkladáte telesnú hmotnosť do kopu.

Pozrite sa tiež, ako mincovať loptu a ako driblovať, pretože je to dobré pre túto zručnosť dať priechod vo futbale potrebná dobrá kontrola lopty.

Cíťte loptu, užite si účasť na hre. Cvičením a precvičovaním určite získate dobrý priechod a pocítite celú šťavu z hry.

1) Obvyklý priechod „líc“

Toto je hlavná a najbežnejšie používaná forma prihrávky. Čo je to priechod? Pri vykonávaní tohto futbalového prvku tento pohyb nepochádza z kolena, ale z bedra. Prechádza sa dovnútra chodidla. V tomto prípade sa telo pohybuje v smere prenosu. Variáciou takýchto prihrávok je prihrávka z vonkajšej strany chodidla (Swede).

Je dobré si predstaviť, čo je to baldachýn, a pomôže vám štúdia pravidelného úderu. Jediným rozdielom je, že noha nejde do lopty, ale pod ňu. V takom prípade by sa teleso malo pohybovať priamo v smere prenosu, v opačnom prípade môže dôjsť k nadmernému skrúteniu a smer prenosu bude nepresný. Tento typ výstroja sa najčastejšie používa pri presúvaní lopty z vlastnej pokutového územia, pri vykonávaní baldachýnov do pokutového územia alebo pri zatáčaní.

3) Prechod rezaním

Tento typ prenosu lopty sa používa v prípadoch, keď je potrebné hodiť blízkeho súpera. Tento prenos sa často používa na hádzanie lopty za chrbát obrancov, s následným výstupom jeden na jedného s brankárom. Je potrebné urobiť niečo podobné vybrať s veľkým prstom pod loptou.

Technika absolvovania

Pri vykonávaní rôznych druhov výstroja je potrebné dodržiavať hlavné technické dogmy. Preto pri vykonávaní niektorého z vyššie uvedených priechodov je potrebné umiestniť podpornú nohu do vzdialenosti najviac 10 centimetrov od boku lopty. Zároveň by to malo byť na rovnakej úrovni ako lopta. Ak lopta nie je k dispozícii alebo je prekročená, bude lietať nepresne a nie dostatočne silne. Toto je veľmi dôležitý bod, pretože čo je priepustka daná nepresne? To je lopta proti súperovi, možnosť protiútoku a gól.

Noha, ktorá kope loptu, by mala byť pevne nastavená. Pohyb by mal začať od bedra športovca. Pred kopom by ste mali urobiť dozadu takú silu, aby sa lopta mohla ľahko dostať k adresátovi. Je tiež vhodné pokračovať v pohybe tela v smere prenosu. To pozitívne ovplyvní presnosť prenosu.

Počas prenosu je teleso osou, po ktorej sa sily pohybujú. Preto je na zabezpečenie maximálnej presnosti prenosu potrebné, aby sa ramená „pozerali“ v smere priechodu. Toto sú základné pravidlá pre presný vstup pre začínajúceho futbalistu, skúsenejší hráči môžu vykonať presný vstup pomocou sofistikovanejších metód z pomerne nevýhodných pozícií. Ale nie všetci naraz, hlavná vec je trénovať tvrdo!

Pozrite si video: Il signor Robinson (Október 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send