Užitočné tipy

Ako krotiť koňa: nadviazať kontakt, poznať muníciu

Pin
Send
Share
Send
Send


Napriek tomu, že kôň je pomerne veľké zviera, je svojou povahou plachý. Ale ani statočný kôň nemusí chcieť spolupracovať s človekom. Preto je pre mnohých jazdcov dôležitá otázka, ako dosiahnuť dôveru. Koniec koncov, každý chce mať blízkeho priateľa, s ktorým sa bude dobre baviť v sedle aj zo zeme.

Vzťahy s koňmi by sa mali budovať v jazyku, ktorý je pre ňu zrozumiteľný. Áno, to znamená, že by ste sa mali naučiť myslieť ako kôň a dať mu príslušné príkazy, ako kone spolu. Najprv je dôležité naučiť koňa základné signály, aby sa naučil rešpektoval váš osobný priestor.

Všetci jazdci sa radi maznajú s koňmi, však? Ale bez rozsahu priestoru na vás môže padnúť aj ten najmilnejší kôň, ktorý pravdepodobne skončí zle. Sledujte svoje nohy - ak sa kôň pohybuje smerom k vám, požiadajte ju o prijatie, vytlačte ho z vášho priestoru, ale nohy by mali zostať na svojom mieste. Odveďte koňa rukou alebo chombrou. Ak kôň príde a vy ustúpite, je zrejmé, že je to ten hlavný. Kôň by mal vstúpiť do vášho priestoru iba vtedy, keď preukážete uvoľnené držanie tela - sklopte ruky a ramená.

Ďalej prichádza otázka, ako sa stať autoritou pre koňa. Táto otázka je obzvlášť naliehavá žrebce. Musíte pochopiť, že negatívne správanie koňa môže byť spôsobené skutočnosťou, že jeho základné potreby nie sú uspokojené. Hormonálne prepätia potom negatívne ovplyvnia prácu. Existujú dva spôsoby: buď kastrovat, alebo poskytnúť sexuálnu aktivitu žrebcovi. V ideálnom prípade by sa s každým koňom malo zaobchádzať od mladého veku zo zeme, čo by ho malo naučiť rámci správania.

Obhajovať seba a svoj priestor, musíte sa postarať ochráň svojho koňa, To znamená chrániť ju pred ľuďmi, zvieratami alebo predmetmi, ktoré by jej mohli ublížiť.

Ako naučiť koňa pohybovať sa slobodne? Ak vás kôň opustí v Levade, začnite s ním pohybovať. Použite metlu, nechajte koňa klusať alebo cval pár kôl. Kôň v prírode nie je naklonený tomu, aby sa veľa hýbal (pohybuje sa krokom a iba občas utečie), a preto sa skôr či neskôr chce zastaviť. Je dôležité, aby ste si všimli toto znamenie: kôň sa na vás pozrie, skloní hlavu. Dajte koňa, aby sa pohol o jeden krok, a potom, keď vás prestane venovať pozornosť, začnite sa blížiť k nej. Keď sa zastaví - zastavte tiež, musíte zabezpečiť, aby kôň prišiel k vám. Buďte pripravení, že to bude trvať veľa času. Dávajte si pozor na výrazy tváre koňa - sklonená hlava a olizovanie sú znamením, že kôň sa uvoľnil. Keď sa zastavila - choďte k nej, železo, chvíľu stojte. Potom urobte pár krokov. Ak vás kôň nenasledoval, vráťte sa k nemu, upútajte pozornosť, môžete sa ho jemne dotknúť bičom. Ak iba kôň opäť opúšťa smer, nechajte ho bežať. Kôň musí pochopiť, že je pohodlnejšie vás sledovať.

Keď sa stanete vodcom koňa, musíte si určiť svoje spoločné úlohy, Kôň musí pochopiť, čo sa od neho vyžaduje. Napríklad, kôň by mal stáť v pokoji, keď ho čistíte. Ak sa začne pohybovať - ​​pokojne, bez napätia, mali by ste ho vrátiť na svoje miesto. Nie je potrebné držať alebo nepretržite ťahať koňa, pretože vaším cieľom je zabezpečiť, aby sa kôň nemusel báť, ale videl vodcu. Pamätajte, že vašou úlohou by mala byť sila koňa. Primerane posúdte úroveň svojho tréningu (najmä s ohľadom na cvičenia pod jazdcom).

Nebojte sa povzbudzovať koňa pre svoje vlastné nápady. Napríklad, ak pracujete s neaktívnym koňom a chcete zväčšiť rysa, kôň vám môže ponúknuť cval. Najprv okamžite nepreneste koňa späť do rysa. Kôň odpovedal na váš sľub. Potom to opravte, preneste do rysa. Potom sa kôň nebude báť ponúknuť svoje nápady, nebude sa báť trestu. V budúcnosti už nájdete spoločný jazyk a porozumenie.

Mali by ste však dávať pozor, aby vám kôň nedovolil úlohu zmeniť. Váš cieľ by mal byť jasný a mali by ste k nemu pokojne ísť. Ak ukážete neistotu - kôň to bude cítiť.

že urobte plachého koňa odvážnejším, mali by ste ju oboznámiť s tým, čo ju desí, ale postupne. Pokúste sa udržať bod, v ktorom bol kôň vystrašený, a postupne ho priblížte k objektu. Ak sa kôň uvoľní, môžete o krok ustúpiť trochu späť. Potom príďte znova, a tak bližšie a bližšie. V okamihu „čakania“ by mal kôň stáť pred hrozivým predmetom. Kôň sa teda nebude báť utiecť ani ustúpiť, keď sa bojí. Čakáte len na mieste, kde sú príznaky úzkosti.

Predpokladajme, že sa blížite k objektu a kôň zdvihne hlavu. Zastavte a vyčkajte na tom istom mieste, kým kôň nespustí hlavu a / alebo neotočí ucho vo vašom smere. Keď sa kôň trochu uvoľnil, môžete o pár krokov ustúpiť. Potom znova požiadajte o prístup k téme. Tým, že preukážete koňa, že ju nebudete trestať, ale chápete, získavate jej dôveru. Kôň vás takto uvidí ako sebaistého vodcu.

Keď sa kôň už viac nebojí určitých vecí, začnite ho predstavovať novým. Získajte kreatívne a stanovené ciele. Napríklad zastavte medzi tyčami alebo požiadajte koňa, aby položil nohu na podstavec.

Nezabudnite na to, že chováte kone, vychovávate sa. Predstavte si, ako by ste sa cítili, keby váš kôň zadržal dych? Samozrejme by ste sa báli. Kôň je tak vystrašený, keď sa cítite nervózny, nepravidelne dýchate alebo zadržiavate dych. Kôň dokonca cíti na chrbte muchy, toto zviera je také citlivé, že si len musíte myslieť - a kôň už reaguje. Kôň môžete upokojiť dychom a sebavedomím. Preto sa naučte jazyk svojho tela a ovládajte ho.

Charakteristiky skrotenia koní rôznych plemien

Už začiatočník v jazdeckých záležitostiach si na prvý pohľad všimne rozdiely vo vzhľade koní rôznych plemien. Rozdiel v farbe, výške v kohútiku, hmotnosti a proporciách tela, ako aj ďalšie fyziologické vlastnosti sú nepochybne dôležité, ale temperament koňa je ešte dôležitejší. Spoločne všetky tieto vlastnosti určujú vhodnosť alebo nevhodnosť plemena pre konkrétnu aplikáciu.

Porovnávacia analýza výskytu koní rôznych plemien

Jedným z historických cieľov koňa je doprava.

Kôň môžete krotiť, ale predstavitelia niektorých plemien si budú vyžadovať oveľa viac času a úsilia. Ide napríklad o plemená "horúcej krvi", napríklad čistokrvnej angličtiny a angličtiny arabské kone. Vyznačujú sa tvrdohlavosťou, ostrým, asertívnym charakterom, niekedy dokonca agresiou voči novému neznámemu človeku. Miestne alebo domorodé plemená, najmä tie, ktoré nepoznali sedlá, by mohli byť ešte viac neovládateľné. Ťažkosti pri skrútení takýchto zvierat sú podrobne opísané v beletrii. Nepríjemná povaha koní je však zriedkavá a prejavuje sa hlavne pri absencii náležitej starostlivosti.

Chytanie divých koní

Mnoho plemien od narodenia má poslušnú povahu a pokornú dispozíciu. Tieto vlastnosti sú často charakteristické pre väčšinu závodných a ľahkých plemien, ako aj pre prechodné plemená, ktoré sa získavajú z kríženia a miestnych. Ale najpokojnejší, skutočne flegmatický ťažké nákladné vozidlá. Tieto dobromyseľné giganty boli špeciálne vybrané pre tvrdú každodennú prácu a najlepšie zo všetkých prichádzajú do styku s osobou.

Jazda na koni len na sedenie

Mladý jazdecký jazdec, ktorý si užíva svojho koňa. wundervisuals / Getty Images

Vďaka tomuto mýtu sa kone smejú. Núti ich tiež, aby boli schopní donútiť človeka, ktorý sa domnieva, že sa dostal na svojho koňa a oblečený v drezúre, alebo ísť na prechádzku desať míľ. Tí z nás, ktorí jazdia, vedia, že jazda na koni vyžaduje oveľa viac, ako len sedieť. Posedenie je to, čo robíte na gauči, ale na koni používate omnoho viac svalov, rovnováhu a mozog. Toto nesedí. Je to aktivita, ktorá zahŕňa veľa zručností a znalostí.

Musíte iba veriť svojmu koni

Obrázok: 2009 C. Bloksdorf

Jazdci musia pochopiť, ako si kone myslia, a že hlavným záujmom nášho koňa nie je bezpečnosť a pohodlie, ale ich vlastné. Rovnako ako obete zvierat, aj kone nie sú naprogramované na nesebeckosť. Jazdci musia porozumieť tomu, ako im prinútiť, aby im verili, vždy boli dôslední a dobrí vodcovia. Ak necháte koňa myslieť sám za seba a dôverujete mu, že prijíma vlastné rozhodnutia, požiadate koňa, aby bol vodcom, čo môže viesť k problémom. Byť vodcom je vaša práca. Je ich veľa. VIAC príbehov koní, ktoré zachránili pokožku jazdca pomocou bolestivých zážitkov. Keďže sú však tieto príbehy romantické, je pravdepodobnejšie, že sa kone dostali do zlej situácie a jazdci boli schopní (našťastie alebo zručnosť) zostať na palube.

Kone milujú jazdu alebo si užívajú určité športy.

2006 C. Bloksdorf

V živote koňa sú tri hnacie sily: jedlo, chov a hľadanie bezpečnosti. Zatiaľ čo niektorí z nich môžu byť dobrovoľnejšími pracovníkmi ako iní, ani jeden kôň nikdy neskočil z plotu, nešiel na dlhú túru, nevykonal drezúrnu skúšku, neznížil hovädzí dobytok ani neuvádzal sudy do rozmarov , Kone nechali samy seba radi, aby jedli, cítili sa bezpečne so svojimi priateľmi a chovali sa. Aj keď dobre trénovaný kôň môže pre jazdca urobiť veľa, je nepravdepodobné, že by nejakého ponúkal. VIAC z týchto vecí. Mnoho ľudí sa to nepáči, ale kone neradi jazdia.

Znamená to, že by sme ich nemali jazdiť? Kompromisom v riadení alebo riadení našej reprodukcie je to, že nám záleží na tom, ako sa živia a zachraňujú svoje životy. Každý potrebuje prácu. Nie každý má rád svoju prácu. A keďže naši kone nemajú na výber, musíme zabezpečiť, aby sme túto prácu robili čo najpohodlnejšie, aby sme sa naučili dobre jazdiť a starať sa o veci, ako sú sedadlá a správna výživa.

Ľudia, ktorí sa boja jazdiť, potrebujú viac skúseností s porozumením koní.

2006 C. Bloksdorf

Je mýtom, že ľudia, ktorí si nie sú istí jazdcami, sú neskúsení jazdci, ktorí musia pochopiť, ako si kone myslia. Keby to tak bolo, neboli by jazdci s mnohoročnými skúsenosťami s prácou s koňmi a jazdeckými koňmi a zrazu zistili, že „stratili nervy“. Či už je to dôsledok zlej nehody alebo ste práve začali hrať hru „čo keby“ vo vašom mozgu, najlepším jazdcom môže dôjsť k strate dôvery. Dobrou správou je, že strach môže byť. VIAC PRENOSU. Môže to chvíľu trvať a môže pomôcť.

Prenasledujúce kone sa ľahšie jazdia ako bežné kone

Honiace kone nie sú ľahšie jazdiť ako ktorýkoľvek iný kôň. Jediným rozdielom medzi jazdou na koni, ako je chôdza a davy, je to, že nemusíte klusať. Toto je len jedna z mnohých menších zručností, ktoré sa možno budete musieť naučiť. Kôň je kôň bez ohľadu na jeho návnadu a stále potrebujete dobré sedadlo a ruky a pochopíte, že váš kôň je pohodlný a bezpečný.

Jazda na koni nie je cvičenie

Opäť je to požiadavka, ktorú urobil ten, kto sa nezúčastnil jazdy na koňoch ani s nimi nepracoval. Účelom cvičení je posilnenie svalov, zvýšenie výdrže a zlepšenie rovnováhy. Jazda na koni to všetko robí a používa niekoľko svalov, napríklad tie, ktoré sa nachádzajú vo vnútri stehien a ktoré robia niekoľko ďalších vecí. Cvičenie spaľuje kalórie a jazda na koni je tiež vhodná pre tento účet. Zdvíhanie a prenášanie sedla, starostlivosť a trávenie času v sedle - to všetko prispieva k vašej fyzickej zdatnosti. , VIAC Jazda na koni je tiež vhodná pre vaše vnútorné orgány. Dokonca aj na prechádzke je tu možnosť pre fitness a zdravie na jazdu.

Jazdenie na koni pre mladých a atletických

Horisha Hoketsu v polovici sedemdesiatych rokov a stále sa aktívne podieľa na drezúre. Zúčastní sa olympijských hier 2016, pretože má pocit, že jeho kôň a nie on je príliš starý. Getty obrázky

Jazda na koni iba pre mladých a atletických? Tu je niekoľko odkazov, ktoré úplne odstraňujú tento mýtus:

  • Julia Sur - 76 rokov. Starý vytrvalostný jazdec
  • 70+ rokov 2012 Olympijský jazdec Hiroshi Hoketsu Rider
  • Rosalie Nietzsche a Bonnie Glen Ahoj Jack
  • 85-ročná kráľovná jazdí s Edwardovými deťmi

Ako nadviazať kontakt so zvieraťom?

V počiatočných fázach komunikácie medzi človekom a koňom je hranica medzi dôverou zvierat a strachom veľmi slabá. Napriek obrovskej fyzickej sile a vytrvalosti majú kone pomerne jemnú mentálnu organizáciu, ktorá vyžaduje, aby človek bol schopný komunikovať a porozumieť, aby cítil charakter a náladu zvieraťa.

Prvé zoznámenie s koňom

Prvým a najdôležitejším pravidlom, ktoré je veľmi dôležité dodržiavať počas skrútenia koňa, je priateľskosť. Akékoľvek prejavy agresie voči zvieraťu môžu anulovať všetky výsledky vašej práce. Preto je dôležité nadviazať stabilný psychologický kontakt od samého začiatku. Dodržiavajte nasledujúci algoritmus správania:

krokpopis
1Nevykazujte strach, neistotu, nervozitu - kone sú schopné interpretovať ľudské pocity.
2Preukážte svoje vodcovstvo, jemne potlačte neoprávnené správanie a tvrdohlavosť u zvierat.
3Strávte toľko času spolu, ako môžete, nakŕmte a vyčesajte svojho koňa sami.
4Zdvihnite škrabance a tvár zvieraťa, ukážte lásku a starostlivosť.

Nechajte zviera, aby sa cítilo potrebné a milované

Niektorí skúsení tréneri sú schopní zviera na prvý pohľad zaujať. Začiatočníkom môže trvať veľa času, než bude krotiť koňa, najmä ak predchádzajúci majiteľ nevenoval veľkú pozornosť otázkam výchovy.

Hlavnou vecou je preukázať prvenstvo od samého začiatku, ale zároveň musí byť zrejmé, že nepoškodíte koňa a ste pripravení sa oňho všetkými možnými spôsobmi postarať.

Každý kôň potrebuje individuálny prístup. Mladí žrebce sú často plaché a naivné, je jednoduchšie chovať, ale nemali by byť príliš prísne - zviera by vás malo vidieť ako priateľa a mentora, nie tyrana. Dospelé kone majú tendenciu usilovať sa o vodcovstvo a spochybnia vaše právo na dominanciu. Takéto zviera musí preukázať silu charakteru, získať si rešpekt.

Mnoho koní sa chce cítiť chránených - pre nich je prvoradá starostlivosť

Pri oboznámení sa a pri prvých triedach je dôležité vziať do úvahy všetky nuansy - od počasia po vôňu. Zvieratko by sa nemalo cítiť nepohodlne alebo podráždene, malo by sa vyskytnúť hlad, chlad, zvlhnúť dážď. Stajňa a školiaca plocha by mali byť vybavené všetkým potrebným. Váš vzhľad a vystupovanie sú nesmierne dôležité - oblečte si pohodlný oblek bez zbytočných šperkov, buďte si istý, ale nie vzdorný.

Osobitná zmienka si zaslúži zlé návyky. Kone netolerujú vôňu alkoholu a tabaku a ľudia, ktorí sú dokonca intoxikovaní, budú veľmi opatrní a nepriateľskí. Vône sú všeobecne veľmi dôležité pre každé zviera, preto by ste si mali vždy udržiavať čistotu na dvore a stajniach.

Kone nemôžu tolerovať vôňu alkoholu a tabaku

Zoznámenie s muníciou

Strelivo je potrebné na zabezpečenie „tímovej práce“ koňa a človeka počas jazdy. Optimálny je individuálny výber všetkých prvkov podľa anatomických znakov zvieraťa. Najprv hovoríme o vrtáku, ktorý je pripevnený v ústach koňa a musí zodpovedať veľkosti jeho čeľuste. Veľkosť a tvar papule má vplyv na výber zvyšných prvkov uzda, výšku zvieraťa, šírku a profil jeho chrbta - na výber sedla. Postarajte sa o bežecký pás, ktorý vám poskytne jazdný komfort, ako aj obväzy alebo nechty potrebné na zabránenie poranenia konských končatín.

Hlavné prvky munície

Kôň by mal byť zvyknutý na postupnú muníciu a pozorovať jeho reakciu. Je dôležité vziať do úvahy nielen psychologickú zložku (kôň, ktorý predtým nepoznal chrbty a sedlá, môže byť potlačený alebo naopak vzrušený), ale aj fyzickú pohodu. Takže pri nesprávnom výbere jednotlivých prvkov na tele zvieraťa môže dôjsť k odieraniu a odieraniu. Takéto strelivo sa musí okamžite vymeniť.

Všeobecná technika zvyknutia na strelivo:

krokpopis
1Dajte všetky prvky postroja na koňa do stajne a bezpečne ich zaistite. Po 5-15 minútach, v závislosti od reakcie zvieraťa, odstráňte všetku strelivo. Zopakujte nasledujúci deň a predĺži sa čas.
2Через несколько дней, когда лошадь начнет привыкать к манипуляциям со сбруей, выведите ее из конюшни и проведите по кругу, придерживая за узду. Takéto školenia môžu trvať až dva týždne a sú potrebné, po prvé, na zabránenie stresu u zvierat, a po druhé, na analýzu súladu munície s vlastnosťami jej anatómie.
3Keď munícia prestane spôsobovať nepríjemné pocity na koni, môžu sa uskutočniť prvé hodiny jazdy. Spočiatku by mali byť krátke, do dvoch až troch týždňov, môže byť čas predĺžený na pol hodiny alebo viac.

Uzda, martingale, sedlo, prikrývka, rôzne doplnky - za týmito exotickými názvami sú všetci dobre oboznámení s výrobkami pre deti. Munícia na kone sa zvyčajne delí na 3 skupiny: ochranné zariadenia, ovládacie zariadenia a vybavenie, ktoré zaručuje pohodlné umiestnenie jazdca v sedle. Viete o nich v článku.

Pri analýze jazdeckého streliva si bič zaslúži osobitnú pozornosť. Existujú rôzne názory týkajúce sa štádií začiatku jeho aplikácie, ale hlavnou vecou, ​​ktorú treba venovať, je reakcia koňa. Príliš časté uplatňovanie takejto kontrolnej metódy môže nepriaznivo ovplyvniť povahu vzťahu so zvieraťom. Zvyčajne po zvládnutí základných príkazov a jazdných schopností odmietajú bič.

Druhy jazdcov

Časté používanie biča môže viesť k extrémnemu strachu

Východisková poloha jazdca

Aby ste zvládli aspoň základné jazdné zručnosti, musíte trénovať dlho a tvrdo, rovnako ako trénovať a trénovať koňa. Musí ísť o jedného so svojím jazdcom v najmenšom náznaku, aby chytila ​​jeho tím. Nie je potrebné začať triedy okamžite, ale po niekoľkých prípravných prácach. Prinajmenšom upokojte zviera a zostaňte v pokoji.

Dnes je jazda na koni viac spojená. Schopnosť dobre jazdiť a jazdiť sa považuje za znak šľachty. Z tohto článku sa môžete dozvedieť, ako jazdiť na koni.

Potom je kôň osedlaný. Najskôr mu pomôže pristávací blok - špeciálny krok, ktorý pomôže nielen začiatočníkom vyliezť na sedlo, ale tiež zníži zaťaženie zadnej časti zvieraťa. V tomto prípade je žiaduce mať asistenta, ktorý bude držať koňa na hlave, ale môžete jednoducho držať opraty pevne a sebavedome. Skúsenejší jazdci jazdia bez bloku - opierajú ľavú nohu o ľavý strmeň a odtlačia sa od neho, stúpajúc na úroveň sedla. Zostane len hádzať pravú nohu cez chrbát koňa a viesť ho do druhého strmeňa.

Pri sedení v sedle je dôležité správne umiestniť nohy. Otočte ich kolenami dovnútra, akoby objímali strany koňa, ale príliš ho nestláčajte. Päty smerujú mierne nadol a prsty na nohách hore. Ak vás táto situácia znepokojuje, cvičte doma. Postavte sa na okraj schodov, zaveste si päty a udržiavajte rovnováhu tak dlho, ako je to možné.

Správna poloha chodidla

Správne držte opraty - povaha kontroly koňa závisí od toho v mnohých ohľadoch. Rukoväť by mala zodpovedať štýlu jazdy. Angličtina navrhuje, aby sa opraty zavesili nahor zaťatými päsťami. Zároveň sú malé prsty umiestnené zvonku a palce sa pevne stlačia opraty. V západnom štýle nie sú žiadne slučky a povinná obojručná priľnavosť. Opraty sa držia v ohnutej, uvoľnenej ľavej ruke.

Jazda na koni - základy

Jazdu na koni sa môžete naučiť sami, ale je lepšie kontaktovať špecializované stajne. V každom prípade proces učenia začína výberom štýlu. Hlavné sú angličtina a západná. Angličtina je charakterizovaná nasledujúcou postupnosťou zručností:

krokpopis
1Študujú a opravujú v praxi základné techniky na začatie pohybu a zastavenia - kopanie, hlasové povely, prácu s výhovorkou.
2Ovládnite techniku ​​udržiavania rovnováhy pohybom trupu, položením nôh do strmeňa a inými činnosťami.
3Pohyby hlavy koňa a rúk jazdca sú synchronizované, aby sa zabránilo bolesti zvieraťa a prenosu nepravdivých príkazov v dôsledku nedobrovoľného ťahania príležitosti.
4Naučte sa otáčať trochu, pohybovať trupom alebo ovládať svoje nohy.
5Ovládajú rysa a cvalu a po získaní vhodných zručností prechádzajú na zložitejšie a nebezpečnejšie prechádzky.

Hlavné typy chôdze

Anglický štýl jazdy

Učenie západného štýlu jazdy sa od angličtiny príliš nelíši. Hlavný dôraz je kladený na riadenie otcov a pohyby rúk nie sú také aktívne a intenzívne. Po tomto kroku pokračujú v joggingu, ktorý je o niečo pomalší ako klasický rys a líši sa od neho povahou chôdze.

Ako rozrušiť koňa?

Rozčuľovať koňa znamená posunúť sa dozadu, vzad. Je to ťažká jazdecká technika, s ktorou nemá kontrolu nad každým jazdcom. Najjednoduchší spôsob, ako naučiť mladého koňa rozrušiť je, že zriedka kráčal pod sedlom. Ak máte pred sebou známe zviera, bude oveľa ťažšie zvládnuť túto úlohu.

Na efektívne rozrušenie koňa je potrebné skombinovať tri metódy kontroly - pohyb vašej vlastnej hmotnosti, práca s príležitostou a zvládnutie vašej dolnej končatiny. Správna postupnosť akcií je nasledovná:

krokpopis
1Zaujíma východiskovú polohu (rovnaká ako pri pohybe vpred).
2Jazdec sa pohybuje dopredu v oblasti jeho trupu, po ktorom pevne stlačí nohy zvieraťa nohami.
3Ak sa kôň pohne vpred, mal by byť vytiahnutý oprel, zastavený a nútený ťah.

Je dôležité sledovať pohyb konských koní. Mala by sa začať pohybovať od prednej nohy - inak existuje vysoké riziko straty rovnováhy a pádu zvieraťa. Ťahaním motívu šikmo, to znamená prenášaním väčšieho úsilia na jednu zo strán, môžete prinútiť koňa, aby pohol ľavou alebo pravou nohou. Táto technika sa používa pomerne často a veľa pomáha pri riadení.

Venujte pozornosť anatomickým vlastnostiam zvieraťa - ak má slabé chrbát, pri vyrušovaní sa príliš neohýbajte, aby sa nepoškodilo. V takom prípade bude stačiť mierne sa ohnúť, nezabudnúť na prácu s nohami.

O odmenách a trestoch

Chov koňa, ako aj všetkých ostatných zvierat, je zložitý a zdĺhavý proces. Jeho účinnosť do značnej miery závisí od správneho výkladu správania zvierat, od rozdielu medzi pojmami „dobrý“ a „zlý“. Preto je dôležité podporovať usilovnosť, pozornosť, asimiláciu tímov a včasné potlačenie prejavov nespokojnosti a rozvážnosti.

Jednou z najbežnejších metód propagácie koní je pochvalu. Nezáleží na tom, ktoré slová vyslovujete, aj keď je vhodné používať rovnaké jednoduché konštrukcie, aby si ich kôň pamätal rýchlejšie. Hlavná vec je intonácia. Hovorte tichým, spokojným hlasom bez zbytočných výkrikov. Chvála musí byť sprevádzaná neverbálnymi prostriedkami schválenia: úsmev, mŕtvica koňa, jemne ho potľapkajte po pleci.

V osobitných prípadoch môžu byť dobroty použité ako povzbudenie a motivácia. Výber konkrétneho produktu závisí od preferencií zvieraťa, ale najčastejšie sa používa mrkva, sušienky a kúsky rafinovaného cukru. Toto je najspoľahlivejší spôsob, ako upevniť získané zručnosti, vyjadriť svoju spokojnosť s prácou koňa. Nemali by ste sa však k tomu príliš často uchýliť, inak je riziko, že zviera rozmaznajú.

Trest koňa je nepríjemným, ale neodcudziteľným prvkom jeho domestikácie a vzdelávania. Pamätajte, že trest v žiadnom prípade nezahŕňa hrubé a kruté zaobchádzanie so zvieratami - takéto správanie je nielen neprijateľné etickými normami, ale tiež ničí dôveryhodný vzťah medzi koňom a človekom, sťažuje ho a neprispieva k asimilácii príkazov. Použitie fyzického nárazu (vrátane biča a ostrohy) je prípustné iba vo výnimočných prípadoch a na krátky čas.

Ostrohy - neoddeliteľná vlastnosť jazdeckého športu

Najúčinnejšou a najzrozumiteľnejšou metódou trestu pre kone je dodatočná práca. Ak zistí, že po neúspechu jedného tímu nasledujú dva nové, už nebude chcieť tvrdohlavo. Je dôležité skombinovať metodiku s odmenami za poslušnosť, inak to nebude mať žiadny význam. Účinným spôsobom, ako zastaviť neprijateľné správanie zvieraťa, je kričať. Opäť platí, že slová nie sú primárne, ale intonácia - krik by mal byť ostrý, prísny, plný nespokojnosti a pokiaľ možno krátky.

Osobitným prípadom neposlušnosti je zvyk hryzenia koňa. Tu spravidla výkriky nepomáhajú, ale niekoľko miernych fackov v tvári a zákrutách zvieraťa bude dosť efektívne. Je dôležité si uvedomiť, že tento a ďalšie druhy trestov musia nasledovať okamžite po vine zvieraťa. Aj nepatrné oneskorenie bude kôň zmiasť a namiesto správneho vzdelávacieho účinku získate iba urážku a nedorozumenie.

Osobitným prípadom neposlušnosti je zvyk hryzenia koňa.

Pin
Send
Share
Send
Send