Užitočné tipy

Ako ušetriť energiu v kancelárii

Pin
Send
Share
Send
Send


Vedenie vlastného podnikania vyžaduje veľa nákladov, počnúc platy zamestnancov a končiac nákladmi na údržbu kancelárskych priestorov. Ako vlastník môžete ušetriť peniaze znížením množstva elektriny spotrebovanej vami a vašimi zamestnancami. Úspory znížia fakturáciu a znížia emisie skleníkových plynov. Energia sa dá ušetriť, ak sa kancelárske vybavenie aktualizuje a kancelária funguje správne.

Zbavte sa upírov

Nemusíte sa obávať, nemusíte sa vydávať po stopách Buffy, vampíra zabijáka, aby ste zistili, ktorý personál stráca energiu.

Bude stačiť „loviť“ upírske prístroje, ktoré sa skrývajú v každej miestnosti. Zariadenie sa môže považovať za „upíra“, ak spotrebováva energiu, aj keď je vypnuté alebo v pohotovostnom režime.

Medzi takéto zariadenia patria televízory, nabíjačky mobilných telefónov, bezdrôtové internetové smerovače. Zoberte inventár a vypnite zariadenia, ktoré sa používajú zriedka: v noci vypnite smerovač zo siete a odpojte všetky poplatky od zásuvky.

Investujte do kancelárskych rastlín

V skutočnosti neexistujú žiadne magické elektrárne, ktoré by dokázali šetriť elektrinu. Rastliny v kvetináči však v tom môžu trochu pomôcť - sú celkom schopné obmedziť používanie klimatizácie.

A to všetko preto, že rastliny sú prírodné zvlhčovače, ktoré vďaka procesu transpirácie dodávajú vzduchu 90% vlhkosti. Umožní vám to vyčistiť vzduch a miestnosť sa ochladí. Okrem toho prírodná zelená farba zlepšuje náladu a zvyšuje morálku tímu.

Nečakajte na koniec dňa

Väčšina podnikov využíva služby čistiacich prostriedkov na začiatku alebo na konci dňa, v kancelárii nie je nikto. Môžete však vyčistiť v čase, keď príde napríklad prvý zamestnanec - takže zahrnuté svetlo v kancelárii nebude zbytočné.

Sex ako zdroj energie

Keď uvažujeme o úspore energie, ide predovšetkým o osvetlenie a elektronické zariadenia, ale o obyčajné poschodie v kancelárii? Chladná podlaha môže spotrebovávať energiu nie menej ako rôzne kancelárske vybavenie.

Čím je teda podlaha teplejšia, tým menej energie sa vynakladá na počítač alebo tlačiareň, hovoria odborníci. Ideálne - drevené a korkové podlahy, horšie betónové a kovové.

Lov upíra

Pokiaľ ide o lov upíra, zvyčajne sa spomínajú mystické príbehy a hororové príbehy. V skutočnosti však „energetickí upíri“ nie sú fikciou hollywoodskych scenáristov. Toto je názov všetkých druhov elektrických spotrebičov, ktoré sa zvyčajne nevypínajú zo siete.

Nájdete ich v ktorejkoľvek miestnosti. Súhlasíte, zakaždým, keď vstávanie z pracoviska na pripojenie telefónneho poplatku k sieti je jednoducho príliš lenivé. Je oveľa pohodlnejšie nevypnúť ho úplne, ak je to potrebné, pripojte svoj obľúbený smartfón ku káblu ukrytému v obchodnej dokumentácii.

Ďalším príkladom sú sieťové smerovače. Pri odchode z večera zamestnanci spravidla vypínajú počítače, zatiaľ čo rozbočovače a smerovače neúnavne blikajú girlandami ukazovateľov po celú noc.

Áno, a samotné počítače. Operačný systém ich samozrejme vypína. Zatiaľ čo zástrčka zostáva v pätici, elektróny „usrkávajú“ na lstivej strane a čakajú, až sa majiteľ dotkne dotykového tlačidla alebo príkazu siete ľahko, aby sa spustil a prebudil sa v reálnom stave.

Každý z upírov sám spotrebuje malé množstvo energie. Ale kto spočítal celkové straty?

Pred niekoľkými rokmi si nemecký vedci stanovili taký cieľ. Ukázalo sa, že straty môžu dosiahnuť 10%. Ako vidíte, kancelária „lov upírov“ môže priniesť značné výhody.

Ako spoznať upírov? Sú vydávané horiacimi indikátorovými očami a teplom. Zdvihnite ruku k vypnutému zariadeniu. Ak je teplo (aj najmenšie), „kradne“ energiu.

Zelené úspory

Na prvý pohľad vnútorné rastliny nemajú nič spoločné s úsporou energie. V skutočnosti však palmy v kvetináčoch a fialky v kvetináčoch môžu znížiť potrebu klimatizácie.

Akákoľvek rastlina je účinný zvlhčovač. V dôsledku transpirácie proces odparovania vody rastlinami až 90% vlhkosti spotrebovanej kvetmi v interiéri spadá do atmosféry kancelárie. Vysoká vlhkosť preto pomáha vyrovnať sa s teplom - šetrí tak prácu klimatizačných zariadení.

Ako ušetriť na osvetlení kancelárie?

V súčasnosti veľa ľudí používa osvetlenie LED. Prvé modely, ktoré mali LED svetlá, boli namontované na výrobnú linku. Vďaka tomu bolo možné výrazne znížiť náklady na tento produkt. Musíte tiež vedieť, že tieto panely LED môžu byť vysoko efektívne. Ak do svojej kancelárie inštalujete panely LED, môžete ušetriť až 50% peňazí.

Ak si prenajímate svoje priestory alebo kanceláriu, je nevyhnutné vymeniť budovy. Vo veľkom množstve produktov sa vypláca oveľa rýchlejšie. Dnes sú panely LED považované za veľmi populárne. Na ich výrobe sa podieľa veľké množstvo výrobcov, ale z celej škály spoločností by ste mali zvoliť to najlepšie.

Ak chcete moderné LED panely, potom nájdete produkty na stránkach Clusterwin. Je to spoločnosť, ktorá vyrába ultratenký model žiarovky KUP-6060-40W. Dizajn príslušenstva sa považuje za pomerne komplikovaný. Z tohto dôvodu musia určité časti vymeniť iba odborníci.

Hlavným rozdielom tejto technológie je, že systém má chladič. Chladič môže mať zase významnú úlohu ako svietidlo. LED žiarovky majú malú hrúbku krytu, ale svoju hlavnú úlohu vykonávajú s vysokou kvalitou. Dnes je záruka na výrobok 3 roky.

LED panel má obrovské množstvo svietidiel. Všetky svietidlá umiestnené v paneli emitujú obrovské množstvo tepla. Preto sú panely v mnohých moderných modeloch vyrobené z hliníka. Teraz môžete tiež čeliť problému prepätia. Preto výrobca pridal do svojho dizajnu špeciálny ovládač. Je schopný chrániť všetky skupiny svietidiel pri vysokom aj nízkom napätí.

V súčasnosti sa veľa výrobcov pokúša vyrábať žiarovky, ktoré je možné ovládať stmievačom. Je to potrebné, aby ste mohli výrazne rozšíriť rozsah tohto produktu.

Vďaka možnosti dodatočného nastavenia osvetlenia môžete výrazne ušetriť energiu. Napríklad, ak je ulica príliš slnečná, musíte znížiť jas panelov LED.

Výrobok má odolné a krásne puzdro. Preto sa výrobky zmestia do takmer každého dizajnu.

Pri výbere tohto produktu je potrebné pamätať na to, že výrobca sa neustále snaží robiť významné zľavy. Ak plánujete vymeniť osvetlenie v kancelárii alebo nákupnom centre, nezabudnite, že cena výrobkov môže tiež klesať. Ak je to potrebné, môžete si tiež zvoliť nev ultratenký model. Ak potrebujete, môžete si zvoliť jednoduchú LED lampu. Ak máte záujem, môžete si prečítať informácie o LED svetlách, aby ste ušetrili energiu.

V súčasnosti môžu náklady na trojdielnu LED lampu Kreonix KTP-6060 pre kancelárske priestory predstavovať 1900 rubľov.

Ak máte v úmysle zvoliť si takéto žiarovky, musíte pamätať na to, že môžete dosiahnuť významné úspory. Ak chcete vidieť, že výrobky majú počas používania výhody, pozrite si nižšie uvedený obrázok obrazovky.

Ako vidíte, ak tieto lampy plánujete používať, môžete ušetriť značné peniaze.

Dúfame, že vám tento článok pomôže. Ak si prenajímate alebo vlastníte kanceláriu, mali by ste vymeniť staré príslušenstvo za nové. Vďaka tomu môžete veľa ušetriť.

Čistite cez deň - ušetrite 24 hodín denne

Čistenie žien pobehujúcich z kancelárie do kancelárie obťažuje manažérov kancelárií a návštevníkov, odvádzajúcich pozornosť od práce. Preto veľa organizácií upratuje neskoro večer alebo dokonca v noci, keď sú skrinky prázdne. Na jednej strane je to výhodné, nikto sa nikoho neobťažuje. Na druhej strane svetlo v oknách niekedy horí celú noc. Je to skutočne nevyhnutné? Ak vykonávate leví podiel na čistiacich operáciách počas bežných pracovných hodín, účty za elektrinu sa nepochybne znížia.

Populárne na webe

Naše webové stránky All-Electricity vám poskytujú podrobné elektrické informácie. Publikovanie našich materiálov môže byť povolené, iba ak uvediete odkaz na zdroj, ktorý naznačuje náš projekt. Pred použitím nášho projektu vám odporúčame prečítať si používateľskú zmluvu. Všetky informácie na webovej stránke All-Electricity sú poskytované iba na informačné a vzdelávacie účely. Správa stránok nie je zodpovedná za použitie týchto informácií.

Pin
Send
Share
Send
Send