Užitočné tipy

Šesť prírodných liekov na alergie

Pin
Send
Share
Send
Send


Alergie na peľ alebo senná nádcha ovplyvňujú mnoho ľudí na celom svete. Senná nádcha je sprevádzaná príznakmi, ako je alergická nádcha (senná nádcha), alergická konjunktivitída (alergia na oči), astma, kýchanie, vodnaté oči, upchatie nosa, výtok z nosa, svrbenie v krku a kašeľ. Tieto príznaky sú výsledkom nadmerného pôsobenia imunitného systému tela, ktorý produkuje histamín, ktorý chráni pred rôznymi mikroorganizmami. Pretože tieto príznaky sú spôsobené nadbytkom histamínu, peľové alergie sa môžu liečiť odstránením tejto látky. V predaji sú stovky rôznych antialergických liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, ale mnohé z nich majú vedľajšie účinky, preto by ste mali vyskúšať prírodné antihistamíny, ktoré vám pomôžu zmierniť alergie na peľ.

Ako liečiť alergie

Podľa lekára naturopat Laurie Steelsmith z Honolulu, lieky dostupné pre všetkých a pre všetkých, ktoré sa dajú ľahko kúpiť v ktorejkoľvek lekárni, niekedy pomáhajú zmierniť všetky nepríjemné príznaky sennej nádchy uvedené vyššieale sú príčinou závažných vedľajších účinkov. Stillsmith sa zaviazala k naturopatii, lekárskej oblasti, ktorá kombinuje základy klasickej medicíny a tradičnej medicíny. Je to prítomnosť toľkých vedľajších účinkov, podľa Dr. Stillsmitha, a mal by byť dôvodom na použitie rastlinných liekov v boji proti alergiám. Takéto lieky sa môžu vyrovnať so symptómami sennej nádchy s prakticky žiadnymi vedľajšími účinkami.

Avšak aj s takýmito liekmi by ste mali byť opatrní. Podľa otolaryngológa z Los Angeles, doktorka Murray G. Grossan Pokiaľ ide o tehotné ženy alebo dojčiace matky, skôr ako začnete užívať aspoň nejaké rastlinné lieky na alergie, musíte sa nevyhnutne poradiť s lekárom. Nech je to akokoľvek, upozornite na šesť najúčinnejších prírodných antialergických liekovktoré vám určite pomôžu vyrovnať sa s väčšinou nepríjemných príznakov bez toho, aby spôsobili vážne vedľajšie účinky.

Proti alergiám

Je možné, že pre väčšinu milovníkov záhrad a záhrad je žihľava (alebo, ako sa tiež nazýva žihľava kopřivová) iba nepríjemným burinou. Ale vlastne táto rastlina bohatá na minerály sa môže považovať za jeden z najlepších prírodných prostriedkov proti vodnatým očiam a aktuálnemu nosu. Keďže žihľava obsahuje takú účinnú látku, ako je slopoletín - prírodný antihistamín, extrakt zo žihľavy pomáha úspešne zvládnuť príznaky sennej nádchy, ako je kýchanie, upchatie nosa a slzenie očí. Túto skutočnosť oficiálne potvrdili vedci z University of Miami . „Krása tejto rastliny je, že nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky- hovorí Stillsmith. - Cítite sa dobre a antihistamínový účinok je na vysokej úrovni. ““.

Odporúčania na použitie

„Odporúčam lyofilizované listy žihľavy v kapsuláchhovorí Stillsmith. - "Vezmite dve kapsuly po 300 miligramoch, každé 3-4 krát denne.", Okrem toho odborníci odporúčajú dusiť 2-3 čajové lyžičky suchých strúhaných listov žihľavy, asi v pol litri vody - dostanete druh žihľavy čaju.

Ak trpíte alergiami, nezhromažďujte žihľavy sami, pretože táto rastlina môže výrazne zvýšiť príznaky sennej nádchy.

2. FALSE MEDICINE

Liečivé, alebo, ako sa tiež nazýva, maslo buriny, je rastlina z čeľade harmančeka. Táto rastlina je v Európe veľmi populárnym alergickým liekom.ktoré prešli skutočnou skúškou času. Je známe, že sa používal už v 17. storočí na zastavenie kašľa a na zvládnutie mnohých chorôb horných dýchacích ciest. Uskutočnili sa aj špeciálne štúdie, ktoré potvrdili účinnosť tejto rastliny ako vynikajúceho antihistamínu, ktorý môže pomôcť v boji proti alergiám. Navyše tento liek nemal absolútne žiadny sedatívny účinok, na rozdiel od iných alergických liekov, Testy tejto liečivej rastliny u ľudí poskytli množstvo dôkazov založených na dôkazoch, ktoré nám umožňujú jednoznačne považovať bielené liečivo za vynikajúci prostriedok na alergickú nádchu.

Odporúčania na použitie

Podľa odporúčaní odborníkov z Lekárskeho strediska na Zdravotné stredisko University of Pittsburgh , ktoré osobne preukázali účinnosť tohto lieku, by sa kapsuly na báze tejto rastliny (každá 50-75 gramov) mali užívať dvakrát denne.

Mali by ste zvoliť výťažok z masla, ktorý neobsahuje takzvané pyrolysidínové alkaloidy - toxíny a rakovinové patogény, ktoré sa v zásade nachádzajú v rôznych bylinách.

Tento enzým, ktorý sa nachádza v ananásoch, je silný protizápalový liek, ktorý dokáže pri alergiách nielen znížiť opuch nosa a dutín, ale má tiež priaznivý vplyv na kĺby a zmierňuje bolesť.

Odporúčania na použitie

Bohužiaľ množstvo bromelínu obsiahnuté v celom ananáse alebo v pohári ananásovej šťavy je veľmi malé a sotva môže pomôcť v boji proti alergiám všeobecne, Preto by ste mali užívať kapsuly obsahujúce túto látku - od 80 do 320 gramov v kapsulách, 2 - 3-krát denne, podľa predpisu lekára.

Bromelain nie je predpísaný pre ľudí trpiacich alergiami, ktorí nedávno podstúpili akúkoľvek operáciu, pretože lieky založené na tejto látke môžu spôsobiť krvácanie. Taktiež by ste nemali užívať bromelín, ak užívate antibiotiká ako amoxicilín alebo tetracyklín. Brómelín tiež nemôžete užívať s liekmi, ktoré podporujú zrážanie krvi, pretože tento enzým zvyšuje vedľajšie účinky týchto liekov. Okrem toho sa bromelín neodporúča ľuďom, ktorí majú zvýšenú alergickú reakciu na ananás.

Quercetin je prírodný antioxidant, ktorý poskytuje vynikajúci antihistamínový účinok, Táto látka sa nachádza v ovocí (jablká, červené hrozno a grapefruit), v zelenine (napríklad cibule) a v niektorých rastlinných výrobkoch (napríklad v čajoch). Kvercetín bráni bunkám nášho imunitného systému vo vytváraní látky, ktorá vyvoláva alergickú reakciu - histamíny. „Quercetin je môj najobľúbenejší liek na rastlinnú alergiu.“- hovorí Melissa Josselsonová , Naturopatický lekár a vedúci tzv. Soulského zdravotného ústavu.

Odporúčania na použitie

„Jesť potraviny, ktoré obsahujú vysoké hladiny kvercetínu, pomáha vyrovnať sa s príznakmi sennej nádchy. Ale aby vaše telo dostalo dávku tejto látky, ktorú skutočne potrebuje, často sú potrebné vhodné výživové doplnky"- vysvetľuje Josselson. Podľa jej názoru by ste pre lepšiu absorpciu mali užívať jednu kapsulu doplnku výživy s quercetínom v dávke 500 miligramov trikrát denne na lačný žalúdok.

Ak sedíte na liekoch, ktoré odďaľujú zrážanie krvi, podstupujú chemoterapiu alebo užívajú cyklosporín (ktorý je predpísaný na reumatoidnú artritídu alebo psoriázu), mali by ste sa pred užitím kvercetínu poradiť s lekárom.

Prírodný prostriedok na posilnenie imunitného systému tela, vitamín C, má tiež veľmi priaznivý vplyv na vaše zdravie tým, že pôsobí na telo ako antihistamín. "Vitamín C pomáha stabilizovať bunkovú membránu alebo funkciu membrány takzvané žírne bunky, ktoré uvoľňujú histamín “správy Stillsmith. Hladina histamínu v tele skutočne významne klesá so zvyšujúcimi sa hladinami vitamínu C - vedci z USA Arizonská štátna univerzita späť v 90. rokoch minulého storočia.

Odporúčania na použitie

Na zvládnutie príznakov sennej nádchy potrebuje telo asi tisíc miligramov vitamínu C, ktorý sa musí prehltnúť pomocou tzv. Rastlinných bioflavonoidov (väčšinou ovocia). Stillsmith odporúča presne tento spôsob užívania vitamínu C, pretože je najmenej nebezpečný pre žalúdok.„Je to lepšie ako tráviť kyselinu askorbovú v čistej forme.“hovorí.

Vitamín C sa považuje za bezpečný pre telo, keď sa užíva v odporúčaných dávkach. Nekontrolovaný príjem vitamínu C vo forme tabliet veľmi často spôsobuje fenomén, ako je napríklad patologické odieranie zubov. Veľké dávky vitamínu C za deň - viac ako dvetisíc miligramov - môžu tiež spôsobiť hnačky, nevoľnosť a žalúdočné ťažkosti.„Ľudia trpiaci príznakmi akútnej alebo chronickej hnačky by sa mali vyhnúť takémuto množstvu vitamínu C. To isté platí pre ľudí trpiacich gastritídou alebo žalúdočnými vredmi.“"Varuje Stillsmitha."

Listy tohto stromu majú mimoriadne intenzívny aromatický efekt a podľa Stillsmitha sú schopné, vyrovnať sa aj s najsilnejším a najviac kašľom, ktorá je dôsledkom alergickej reakcie tela.

Odporúčania na použitie

Eukalyptus je k dispozícii v mnohých formách, čo znamená, že každá osoba má možnosť vybrať si presne tú formu, ktorá mu najviac vyhovuje: tablety, sirupy, čaje, masti alebo balzamy. Môžu sa tiež použiť inhalácie na báze eukalyptu. Okrem toho je eukalyptus k dispozícii vo forme oleja, z ktorého niekoľko kvapiek v akomkoľvek inhalačnom roztoku zvýši jeho účinnosť pre každú osobu trpiacu alergiami.

Odborníci neodporúčajú použitie kvapiek proti kašľu obsahujúcich eukalyptus na odstránenie alergických symptómov u detí mladších ako 6 rokov. K tomuto záveru dospeli vedci z roku 2005 Zdravotnícke stredisko University of Maryland , Mali by ste sa tiež poradiť so svojím lekárom o možnosti použitia liekov obsahujúcich eukalyptus, ak už užívate lieky na báze pentobarbitálu alebo akékoľvek amfetamíny.

Pin
Send
Share
Send
Send