Užitočné tipy

Ako nastaviť zvukovú kartu

Pin
Send
Share
Send
Send


Počítače, či už stacionárne alebo prenosné, sú zariadenia, ktoré s istotou vstúpili do každodenného života. Multifunkčnosť zariadení zaručuje možnosť ich prevádzky v práci aj doma, aby sa zlepšil ich voľný čas, hry, komunikácia, profesionálne aktivity a koníčky. Jednou z dôležitých funkcií počítačového zariadenia je reprodukcia zvuku, ktorá umožňuje sledovať filmy, počúvať skladby, hudbu, komunikovať prostredníctvom rôznych softvérov s priateľmi, známymi a príbuznými. Pre niektorých používateľov nie je kvalita zvuku rozhodujúcim ukazovateľom a zameriava sa iba na kritérium, že prehrávanie je prítomné ako funkcia. Niektorí vlastníci počítačov však dávajú zvukovým schopnostiam zariadení osobitné miesto, čo nás núti hľadať možnosti na zlepšenie zvuku. Z tohto hľadiska môže pomôcť zariadenie, ako napríklad externá zvuková karta. Povieme vám, v ktorých prípadoch je nákup externej zvukovej karty odôvodneným rozhodnutím o výbere, pripojení a konfigurácii kondicionovaného zariadenia.

Pripojte externú zvukovú kartu k počítaču.

Prečo potrebujem externú kartu

Každý počítač má schopnosť reprodukovať zvuk vďaka jeho modifikácii integrovanej do systému zvukovou kartou, ktorá spĺňa požiadavky štandardného používateľa, ak sú však požiadavky na výrobu zvuku vysoké, potom má zmysel uvažovať o získaní externého zdroja zvuku.

Je pozoruhodné, že otázku, prečo je potrebná externá zvuková karta, kladú iba ľudia, ktorí nemajú požiadavky na kvalitu zvuku. Hudobníci, hráči a milovníci hudby chápu, že dosiahnutie vynikajúceho, objemného a realistického zvukového efektu je možné iba prostredníctvom zakúpenia ďalšieho vybavenia. Externá zvuková karta je zariadenie, ktoré je akýmsi spojením medzi počítačom a reproduktorovým systémom, ktoré zaručuje ich pripojenie k akémukoľvek notebooku. Karta podmieneného typu sa vyznačuje modifikáciou konektorov, ktoré umožňujú prevádzku reproduktorov formátu 5/1 alebo 7/1 na PC, majú svoju vlastnú pamäť, ktorá umožňuje ich klasifikáciu ako hardvérové ​​zariadenia.

V súlade s tým je potreba nákupu externej zvukovej karty určovaná osobnými preferenciami majiteľa notebooku, pokiaľ ide o kvalitu a dynamiku reprodukovaného zvuku zariadením.

Vlastnosti externých kariet

Ako už bolo uvedené, zvuk na hardvéri počítača je predvolene poskytovaný hardvérovými komponentmi typu zabudovaného do základnej dosky. Takéto prvky integrované do systému počítačových zariadení, ktoré sú v predvolenom nastavení v stereofónnom režime, úplne spĺňajú požiadavky nenáročného a nediskriminačného zvuku v kvalite poslucháča, reprodukujú zvuk prevádzaný samotným procesorom PC. Aby sa zlepšil zvuk prenosného počítača, bude musieť užívateľ čeliť potrebe zvoliť zvukovú kartu, ktorá je prezentovaná v obrovskom sortimente v počítačových obchodoch. Karty určeného účelu sa líšia nielen vzhľadom, technickými vlastnosťami, ale aj typom vonkajších a vnútorných úprav.

Z toho vyplýva, že relevantnými otázkami je to, čo je lepšie získať, aký je rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou zvukovou kartou, ktorej odpovede vyriešia problém s výberom zariadenia. V tejto situácii musí vlastník PC vychádzať z kritérií, na ktoré sa získa podmienené zariadenie. Jednoznačne, ak sa zvuková karta zakúpi výlučne na použitie na prenosnom zariadení, možnosť nákupu modelu pre vnútornú inštaláciu automaticky zmizne, pretože zariadenia tohto typu sú navrhnuté iba na pripojenie prostredníctvom špeciálnych slotov formátu PCI zabudovaných do systémovej jednotky stacionárneho počítača. Pre fanúšikov skvelého zvuku, ktorí majú k dispozícii laptop, je jediným správnym riešením dilemy voľby externá variácia zvukovej karty, ktorá najlepším spôsobom rieši potrebu kvalitného sprevádzania zvukového obsahu.

Externá zvuková karta sa líši od vnútorného modelu svojou univerzálnosťou: synchronizuje a pracuje so stacionárnymi aj prenosnými počítačovými zariadeniami. Externé zariadenie triedy je samotný prvok, ktorý umožňuje pripojenie akéhokoľvek reproduktorového systému, za predpokladu, že model je upravený s dostatočným počtom výstupov na zariadenia tretích strán.

Diskrétna alebo externá zvuková karta je samostatné funkčné zariadenie, ktoré má z dôvodu absencie obmedzenia kritickej veľkosti samostatný zvukový procesor, slušný počet konektorov a niektoré modely sa tiež upravujú svojou vlastnou pamäťou. Prevádzka externej zvukovej karty je charakterizovaná neprítomnosťou počítačových zdrojov a jej diskrétnosť vedie k neprítomnosti elektromagnetického rušenia na funkčnosť zariadenia, ktoré ovplyvňuje integrované a vstavané zariadenia. Takmer všetky predávané modely majú diskrétny, štýlový a sezónny dizajn, ktorý umožňuje ich inštaláciu v akýchkoľvek podmienkach bez negatívneho dopadu na interiér.

Jasná odpoveď na otázku, čo je najlepšie kúpiť, či už ide o interný alebo diskrétny model zvukovej karty, neexistuje, pretože rozhodnutie používateľa závisí od kritérií, kde sa bude zariadenie prevádzkovať, a aké vlastnosti a funkcie tohto zariadenia sú pre spotrebiteľa prioritné. Ak má užívateľ kritický záujem o zvuk, ktorý sa vyznačuje zrozumiteľnosťou prehrávania, prítomnosťou špeciálnych efektov, hlasitosti a realizmu, malo by sa zvoliť v prospech diskrétneho multifunkčného modelu.

Počítač neidentifikuje zvukovú kartu

Po výmene operačného systému alebo po oprave počítača môže dôjsť k strate zvuku v reproduktoroch. Na konektore pre slúchadlá nie je žiadny výstup. Dôvodov môže byť niekoľko. Najčastejšie je potrebné znova nainštalovať ovládač, ale existuje možnosť, keď je zvuková karta v nastaveniach systému BIOS zakázaná. Zakázanie zvukovej karty v systéme BIOS je spojené iba s integrovanými zariadeniami. Pri použití externej karty musíte skontrolovať dostupnosť ovládacieho programu v správcovi zariadení. Ak chcete skontrolovať ovládače, musíte postupne kliknúť na nasledujúce tlačidlá:

 • štart
 • počítačový
 • Kliknite pravým tlačidlom myši na počítač
 • Reťazec „Management“
 • Správca zariadení
 • Zvukové zariadenia

Karta zvukového zariadenia zobrazuje typ reproduktorového systému a nainštalovaného ovládača, napríklad: Philips SPZ 2500 a Realtek High Definition Audio. Ak sa naľavo od názvu produktu nachádza žltý trojuholník s vnútorným výkričníkom, znamená to, že problém je v externom zvukovom zariadení alebo v ovládačoch, ktoré vyžadujú aktualizáciu.

Pred inštaláciou nových komponentov odstráňte staré ovládače. Kliknite pravým tlačidlom myši na požadovaný riadok a vyberte príkaz Odstrániť. Potom stiahnite nový ovládač z webových stránok výrobcu alebo z disku. Po preinštalovaní operačného systému môže byť integrovaná zvuková karta vypnutá. Môžete ho povoliť iba prostredníctvom základného systému vstup / výstup (BIOS). Bez ohľadu na výrobcu základnej dosky sa vstup do systému BIOS vykonáva rýchlym a viacnásobným stlačením jednej z klávesov. Najbežnejšie používané klávesy sú F1, F2, F10, Del + F2 alebo Esc. V závislosti od systému musíte na hlavnej stránke vybrať a otvoriť časť „Advanced“ alebo „Integrated Peripherals“. Ďalej vyhľadajte riadok „Onbord Audio Device“ alebo „Onbord HD Audio“ a zmeňte „Disabled“ na „Enabled“.

Nastavenie mikrofónu na zvukovej karte

Pred nakonfigurovaním mikrofónu je potrebné ho pripojiť, inak sa zariadenie nezobrazí. Za týmto účelom sa zástrčka mikrofónu zasunie do ružového konektora na ovládači zvuku. Potom musíte otvoriť aplikáciu „Realtek HD Sound Manager“. To sa dá vykonať prostredníctvom ovládacieho panela, otvorením riadku s príslušnou ikonou alebo kliknutím na farebný symbol reproduktora na paneli oznámení.

Ďalej v hlavnom okne musíte pomocou jazdcov nastaviť zisk mikrofónu a úroveň záznamu. Zosilnenie by sa nemalo vykonávať nad +20,0 dB, pretože môže dôjsť k skresleniu. Odporúča sa zapnúť systém redukcie hluku zaškrtnutím „Redukcia hluku“ a „Zrušenie ozveny“. Môžete urobiť testovacie nahrávanie a upraviť zisk a úroveň na základe výsledkov počúvania. Nastavenie externej zvukovej karty možné iba s pripojenými zariadeniami a nainštalovanými ovládačmi.

Kde sú nastavenia zvukovej karty

Neskúsení používatelia majú často otázku, ako nastaviť zakúpenú zvukovú kartu, Všetky konfiguračné operácie sa vykonávajú v správcovi zvuku. Každá zvuková karta má rôzne konektory na pripojenie externých zariadení. Líšia sa farbou a dizajnom. Farebné kódovanie slotov je nasledujúce:

 • Ružový - mikrofónny vstup
 • Blue - Line Out
 • Zelené reproduktory alebo slúchadlá.
Okrem toho majú moderné zvukové dosky koaxiálne konektory, optický výstup a rozhranie HDMI. Po pripojení všetkých externých zariadení sa tieto zariadenia zobrazia po otvorení správcu zvuku. Nastavenia výstupu zvukovej karty, ako aj nastavenia, sú na hlavnej stránke dispečera. K dispozícii je položka na konfiguráciu reproduktorov, v ktorej môžete zvoliť stereofónny alebo štvoritý zvuk. Sú tam uvedené aj vonkajšie zariadenia pripojené k zvukovej karte. Posuvníky nastavujú celkovú hladinu zvuku a rovnováhu medzi pravým a ľavým kanálom. Otvorením karty Zvukový efekt si môžete vybrať akýkoľvek typ prostredia od Obývacej izby po Kanalizačné Potrubie. Zoznam obsahuje 24 možností. Ak chcete získať jasný a bohatý zvukový doprovod, pomocou ekvalizéra vyberie jeden zo 14 tónov.

Zanechajte žiadosť a my vám zavoláme späť do 48 hodín!

Krstné meno
manažér, odborník
vyšší prof. ARR.

2. Čo máme

Mám teda k dispozícii operačný systém Windows 7 SP1 Ultimate x64 OS (nastavenie opísané v článku je vhodné pre všetky operačné systémy od systému Vista), do základnej dosky (ASUS P7H55-V) je zabudovaný kodek ALC887 (existuje údajový list), externý zosilňovač pripojený k zadným konektorom mikrofón (zelené a ružové konektory). Upozorňujeme, že nakonfigurujeme kartu na výstup stereo znieť analógový na rozhranie.

3. Inštalácia softvéru

Najprv musíte nainštalovať ovládač. Samozrejme, Windows pravdepodobne už našli a nainštalovali ovládače pre samotné zvukové zariadenie, avšak kvôli získaniu prístupu ku všetkým funkciám, ako aj pokoju, nainštalujeme balík ovládačov priamo z programu Realtek, ktorého najnovšiu verziu si môžete stiahnuť na zodpovedajúcu stránku môjho webu. Mimochodom, tu uvedené nastavenia boli skontrolované vo verzii ovládačov R2.67.

Stiahnite si ovládače, vykonajte jednoduchý postup inštalácie (spustením HD_Audio / Setup.exe), reštartujte počítač.

Po načítaní OS by sa na systémovej lište mala zobraziť hnedá ikona reproduktora:

4. Nastavenia ovládača

Najprv choďte na Ovládací panel systému Windows-> Hardvér a zvuk-> Zvuk a uistite sa, že naše slúchadlá alebo reproduktory sú pripojené k zelenej zásuvke zvukovej karty, vypnite všetky nepotrebné zariadenia a urobte z pripojeného zariadenia predvolené zariadenie:

Zároveň urobíme to isté s rekordérmi:

Teraz dvakrát kliknite na ikonu panela. Ak ikona neexistuje, vyhľadajte ju v skrytých ikonách, ak ikona neexistuje, prejdite na Ovládací panel-> Hardvér a zvuk-> Realtek HD Dispatcher, Tak či onak by sa malo otvoriť okno dispečera:

Tu okamžite nastavíme konfiguráciu reproduktorov (stereo), nastavíme analógové zariadenie na predvolené zariadenie (po ktorom zhasne príslušné tlačidlo), ak je zapnutá funkcia Bože, zakážte priestorový zvuk.

Odkazom „Rozšírené nastavenia zariadenia“ Môžete povoliť alebo zakázať oddelenie predných a zadných vstupov (predný / zadný mikrofón, predný / zadný vstup).

Tlačidlo vo forme žltého priečinka sa dá použiť na vypnutie definície konektorov na prednom paneli:

Upozorňujeme, že pripojené konektory sa zobrazujú v jasných farbách - v našom prípade sú reproduktory pripojené k zelenému výstupu a mikrofón je pripojený k ružovému vstupu. Tu je jeden veľmi dôležitý detail: dvojitým kliknutím na ikonu konektora sa zobrazí okno s výberom typu pripojeného zariadenia. Je to dôležité, pretože ak sa rozhodnete "Headphones", potom kodek použije špeciálny prídavný zosilňovač (v opačnom prípade bude zvuk v slúchadlách príliš tichý), pre pripojené aktívne reproduktory alebo externé zosilňovače by ste mali zvoliť „Výstup z predných reproduktorov“, Toto okno tiež umožňuje automatické otváranie tohto okna, keď je zariadenie pripojené k niektorému z konektorov karty:

Pomocou tlačidla „i“ môžete otvoriť okno s informáciami o verzii ovládača, DirectX, zvukovom radiči a verzii kodeku a tam sa zapína / vypína ikona v systémovej lište:

Teraz vypnite efekty:

Nastavenia „Oprava priestorov“ pre stereofónnu konfiguráciu nie sú k dispozícii, čo je všeobecne zvláštne - v tej istej konzole od spoločnosti THX (ktorá je zahrnutá napríklad v balíku ovládačov Creative X-Fi) môžete upraviť vzdialenosť a uhol smeru k reproduktorom vzhľadom na vašu polohu, ktorá je veľmi užitočné, keď nesedíte priamo pred reproduktormi alebo ak sú o vás asymetrické. No dobre, nechajme to na svedomí vývojárov.

Posledná karta duplikuje nastavenia ovládacieho panela (väčšina nastavení z Manažéra sa však nachádza aj na ovládacom paneli):

Tu môžete nastaviť parametre systémového mixéra - s akou vzorkovacou frekvenciou a bitovou hĺbkou systém Windows zmieša všetky reprodukované zvuky. Nastaviť 24 bit, 96 kHz. Prečo - poviem to ďalej.

Keďže ma neustále znepokojujú otázky, ako nastaviť mikrofón (ktorý by podľa môjho názoru mal spôsobiť najmenšie zmätok), budem sa naďalej zaoberať konfiguráciou záznamových zariadení. Ich nastavenia, mimochodom, ako aj prehrávacie zariadenia, sú na samostatných kartách v hornej časti okna. Začnime stereofónnym mixérom:

Všetko je tu elementárne. Toto zariadenie zaznamenáva všetko, čo počujete cez reproduktory, to znamená hotový zvukový tok, ktorý systém Windows prenáša na zvukovú kartu. Zníži sa na uvedenú formu (pretože mixér pracuje so vzorkovacou frekvenciou 96 kHz, potom dodáme rovnaké množstvo).

Naše hlavné nahrávacie zariadenie je samozrejme mikrofón:

Preto sme nastavili maximálnu hlasitosť záznamu a vypnite zisk mikrofónu (potom ho môžete v prípade potreby zapnúť). Ľudia sa tiež veľmi často sťažujú, že prehrávajú zvuk vnímaný mikrofónom, aby to tak nebolo - vypnite prehrávanie. Podľa vášho vkusu - filtrovanie hluku, zrušenie ozveny, pútko „Štandardný formát“, opäť sa nastaví formát záznamu:

Vzhľadom na charakteristiky záznamovej cesty je tu dosť štandardných 16 bitov / 44,1 kHz.

5. Konfigurácia foobar2000

Vykonaná práca je v zásade dostatočná na zabezpečenie najvyššej kvality zvuku (pre túto kartu) v každom prehrávači. Ale pre skutočný paranoid, dám nastavenie foobar2000. Potrebujeme v skutočnosti samotného hráča a niekoľko doplnkov - Podpora výstupu WASAPI a SoX Resampler, No, alebo si môžete stiahnuť moje zhromaždenie, v ktorom už je všetko.

Takže v nastaveniach výstupu prehrávača (File-> Preferences-> Playback-> Output) vyberte WASAPI: , nastavte bitovú hĺbku 24 bitov:

Pri výstupe cez WASAPI Exclusive sa vynechajú všetky efekty zvukovej karty (ak je povolená), ako aj mixér Windows (pre ktorý sme určili vzorkovaciu frekvenciu).

Teraz prejdime k nastaveniam DSP:

Tu pridáme do reťazca reťazce SOund eXchange a Advanced Limiter. V nastaveniach prevzorkovača nastavte frekvenciu na 96 kHz.

A teraz - prečo 96 kHz. Urobil som sériu experimentov a tu je to, čo sa mi podarilo zistiť. Ak je v režime „výstup predného reproduktora“ nastavený ovládač hlasitosti na viac ako 90%, pri prehrávaní signálu z testov udial sa ozve silné skreslenie (vzorkovacia frekvencia - 44,1 kHz). Skreslenie zmizne, ak znížite hlasitosť alebo prepnete do režimu slúchadiel alebo zmeníte zvuk na 96 kHz.

Podľa dostupných údajov je ťažké posúdiť príčiny tohto javu, môžeme však vyvodiť závery a hrať to dvakrát bezpečne: výstup všetkého zvuku so vzorkovacou frekvenciou 96 kHz a nezvyšujte hlasitosť o viac ako 90%.

A pár slov o potrebe konfigurácie foobar2000. V zásade môžete zvuk prenášať do zariadenia DS: Primary Sound Driver. V tomto prípade prevzorkovanie vykoná Windows (resampler tam nie je najhorší), okrem toho všetky ostatné zvuky nebudú stlmené (ako pri hraní cez WASAPI Exclusive). Кроме того, выбрав данное устройство, Windows будет выводить звук на то устройство, которое установлено по умолчанию в панели управления, что бывает удобно (например, при отключении одного из устройств звук автоматически переключается на другое). Так что выбор за вами — удобство, или же уверенность в качестве.

6. Воскрешение трехмерного звука и аппаратного микширования

И конечно же я не забыл про геймеров. Pretože v systéme Windows, počnúc operačným systémom Vista, neexistuje žiadny prístup k hardvérovému miešaniu tokov (všetky operácie sa vykonávajú v systéme Windows a potom sa na zvukovú kartu vydá jeden jediný prúd), vývojári prišli so špeciálnym programom podobným programu Creative ALchemy, ale pre program Realtek - 3D SoundBack. Pripojí sa k hardvérovým prostriedkom prostredníctvom rozhrania OpenAL, emuluje pre tieto programy Windows emuluje zariadenie DirectSound (ako v systéme Windows XP) a následne jednoducho vykoná prevod príkazov DirectSound (alebo DirectSound 3D) na príkazy OpenAL - výsledkom je skutočný EAX 2.0 v hrách, ako aj schopnosť previesť viackanálový zvuk na stereofónne s environmentálnymi efektmi.

Program spustíte otvorením priečinka , / Programové súbory / Realtek / 3D Sound Back Beta0.1vo vlastnostiach súboru 3DSoundBack.exe na karte "Kompatibilita" inštalovať režim kompatibility s balíkom Windows Vista SP2:

Teraz spustite tento súbor. Ak chcete pridať aplikáciu, kliknite na Pridajte hru, zadajte názov a adresu priečinka, v ktorom je spustiteľný súbor programu obsiahnutý. Napríklad:

Po pridaní nezabudnite vybrať pridanú aplikáciu a stlačte tlačidlo umožniť.

Zadaná aplikácia teraz štandardne použije emulované zariadenie DirectSound a získa prístup k hardvérovým zdrojom zvukovej karty:

Bol dokončený ďalší grandiózny článok. Mimochodom, myslel som: ale dobrým spôsobom, tento článok musel byť napísaný ako jeden z prvých. V tom čase by som však nemal dostatok vedomostí na to, aby som všetko opísal tak podrobne, aby to mohlo byť k lepšiemu.

Ak niečo nie je jasné, zostanú nejaké otázky - opýtajte sa, komentujte. Veľa šťastia!

Vyberte model diskrétnej karty

Vo chvíli, keď sa používateľ rozhodol, že potrebuje externú počítačovú zvukovú kartu, dilema voľby nekončí, ale nadobúda iba trochu odlišný charakter. Moderný trh tovaru podmieneného typu je dosť rôznorodý, modely sa líšia cenou, funkčnosťou, značkou, technickými charakteristikami a mnohými ďalšími parametrami dôležitými pre spotrebiteľa, čo si vyžaduje zistiť, ktorá zmena je lepšia a racionálnejšia, ako si vybrať kartu, ktorá dokáže úplne uspokojiť preferencie, želania a očakávania potenciálneho kupujúceho. V prípade, že si vyberiete kartu pre počítač alebo notebook s možnou potrebou pripojiť reproduktory alebo iné hardvérové ​​zariadenia tejto kategórie k notebookom, mala by sa venovať pozornosť počtu výstupov dostupných na zvukovom modulátore. Čím väčší je počet portov, na ktorých je karta upravená, tým väčšie budú možnosti a variabilita jej fungovania.

Ak potrebujete vybrať medzi externými zvukovými kartami, musíte okrem počtu portov venovať pozornosť aj charakteristike, ako je štandard zvukového výstupu. Tento parameter určuje indikátory kvality zvuku, ktoré môže spotrebiteľ získať po pripojení zariadenia k notebooku, a je určený skratkami uvedenými na obale modelu. Napríklad štandardy pre prehrávanie audio obsahu vo formátoch Dolby Digital a DTS sú prioritou pre divákov, pretože väčšina moderných filmov a kín je takýmito stopami vybavená. Pre profesionálnych hráčov je lepšie zvoliť drahší model, upravený štandardom EAX ADVANCED HD, čo je viackanálový inovatívny režim, ktorý vám umožňuje úplne „zažiť“ všetko, čo sa deje vo virtuálnom svete v skutočných farbách, s účinkom prítomnosti. Nemenej dôležitá je značka výrobku: kvalita zostavy a spoľahlivosť výrobcu určuje súlad prístroja so špecifikáciami výrobcu, prevádzkovú dobu výrobku, dostupnosť záručných povinností.

Funkcie pripojenia

Otázka, ako pripojiť externú zvukovú kartu k počítaču alebo notebooku, sa často kladie na internete, avšak navrhuje odpoveď, ktorá nie je pre proces vykonávania príliš ťažká. Pretože externý typ karty je relatívne novým riešením na reprodukciu zvuku vynikajúcej kvality, ktorý je univerzálny, je relatívne ľahko pripojený: cez USB. Na synchronizáciu stačí mať na prenosnom počítači voľný USB port: pripojte kartu rovnakým spôsobom ako ostatné zariadenia, ktoré sa synchronizujú cez konektory USB.

Ďalej musíte nainštalovať hardvérové ​​ovládače, ktoré, ak je zariadenie nové, sa dodávajú s kartou. Ak chcete nainštalovať ovládače, pri pripájaní karty k počítaču jednoducho vložte disk do optickej jednotky a potvrďte príkazové príkazy. V prípade prenosného počítača, pokiaľ nie je upravený takým slotom, je možné inštalovať možnosti stiahnutia ovládača z miesta oficiálneho výrobcu karty. Po inštalácii ovládačov a reštarte notebooku je možné pripojiť zariadenia, pre ktoré bola zakúpená zvuková karta. Po zistení, ako pripojiť zvukovú kartu k počítaču, je vhodné začať s nastavením multifunkčného hardvérového zariadenia.

Nastavenie mapy

Po nainštalovaní ovládačov by počítačové zariadenie malo automaticky rozpoznať externý modulátor. V tomto štádiu sa práce na nastavení nekončia: na to, aby sa zvuk reprodukoval cez kondicionované zariadenie v nastaveniach PC, musí byť zariadeniu pridelený prioritný stav. Na dokončenie tejto úlohy bude užívateľ musieť vykonať nasledujúce jednoduché manipulácie:

 1. Na paneli úloh vyhľadajte zväzok „mixérov“ a dvojitým kliknutím pravým tlačidlom myši naň otvorte okno ponuky úprav.
 2. V okne, ktoré sa otvorí, vyberte pozíciu „Prehrávacie zariadenia“, kde budete musieť nájsť nainštalované zariadenie a vybrať ho pravým tlačidlom myši.
 3. Potvrďte v nastaveniach výber zariadenia na prehrávanie zvuku prenosným počítačom potvrdením smernice „Predvolené“.
 4. Podobný postup by sa mal vykonať s pozíciou „Zariadenia na záznam zvuku“, ak sa má karta používať nielen na prehrávanie, ale aj na nahrávanie zvukového obsahu.

Na tomto základe možno považovať nastavenia externej karty za dokončené: zostáva len skontrolovať jej funkčnosť, nastaviť parametre prehrávania zvuku, ktoré spĺňajú požiadavky používateľa, ak je zariadenie vybavené regulátormi.

Možné problémy so spojením

Ak je pripojené nové zariadenie a proces pripojenia je vykonávaný postupne, podľa pokynov nie sú problémy so synchronizáciou zariadenia. Ak napriek tomu dôjde k zlyhaniu počas testovania funkčnosti zariadenia, karta nefunguje, potom je vhodné skontrolovať niektoré body, ktoré sú často zdrojom problému:

 1. Ak počítačové zariadenie „nenajde“ externú kartu, v prvom rade je potrebné vylúčiť možnosť poruchy portu USB. To sa dá dosiahnuť opätovným pripojením zariadenia pomocou známeho pracovného konektora. Na tento účel môžete použiť iný port na počítači alebo prenosnom počítači alebo skontrolovať zvukovú kartu na inom počítačovom zariadení.
 2. Ak počítač rozpozná kartu, zvuk sa však neprehráva, ovládač môže byť spôsobený nesprávne nainštalovanými ovládačmi. Ak chcete problém vyriešiť, budete ho musieť znova nainštalovať a potom by zariadenie malo fungovať.
 3. Ďalším dôvodom, prečo sa zvuk nemusí prehrávať, je: nedbanlivosť používateľov. Multifunkčné karty drahej triedy sú vybavené mnohými možnosťami a prepínačmi, ktoré musia byť aktivované na spustenie prehrávania zvuku, čo pomôže porozumieť starostlivému preštudovaniu návodu na obsluhu priloženého k produktu.

Opísané manipulácie, ktoré sa vykonávajú starostlivo a správne, pomôžu eliminovať poruchy a aktivovať kartu, ak problém nie je poruchou samotného zariadenia z dôvodu odmietnutia vo výrobe, čo môže určiť iba špecializované servisné stredisko.

sčítanie

Externá zvuková karta je zariadenie určené na zlepšenie prehrávania zvukového obsahu počítačovým zariadením. Toto zariadenie, na rozdiel od analógov integrovanej triedy, získajú milovníci hudby, profesionálni hráči a hudobníci na zlepšenie kvality zvuku audio obsahu. Toto vybavenie, aj keď nejde o rozhodnutie o nákupe rozpočtu, je žiadané medzi znalcami vysokokvalitného zvuku, populárnym medzi určitými skupinami spotrebiteľov. Tento článok vám pomôže zistiť, ako zvoliť zvukovú kartu externého štandardu, vlastnosti pripojenia zariadenia a jeho nastavenia.

Pin
Send
Share
Send
Send