Užitočné tipy

Plnenie Apple Pie

Pin
Send
Share
Send
Send


Dezert zlepšuje lahodnú náplň, na prípravu ktorej sa ovocie často používa. Plnenie jablkových koláčov sa pripravuje rýchlo. Ovocie sa navyše kombinuje s mnohými ďalšími prísadami a nie sú príliš drahé.

Jablkový koláč s mandľami.

Plnenie jablkového koláča

Na varenie potrebujete panvicu. Pečenie s touto náplňou, ktorej recept je jednoduchý, zaujme svojou vynikajúcou chuťou. Vyžadujú sa tieto produkty:

 • jablká - 1 kg
 • maslo - 30 g,
 • cukor - 4 lyžice. l.

Najskôr sa pripravia ovocie, umyjú sa, odreže sa kôra a odstráni sa jadro. Potom nakrájajte na malé kocky, natierajte na panvici namazanú olejom a smažte asi 4 minúty za stáleho miešania. Potom sa pridá granulovaný cukor a varí sa asi 3 minúty. Ovocná zmes by mala vychladnúť. Ak je v náplni jablkového koláča šťava, potom je vypustená.

Jablková náplň do listového pečiva

Konzistencia výplne pre výdychy by mala pripomínať hustý džem. Na jeho prípravu budete potrebovať:

 • 1 kg jabĺk
 • 4 lyžice. l. cukor,
 • 1/2 lyžičky škorica.

Najskôr sa jablká do koláčov dôkladne umyjú, olúpajú, jadro sa odstráni a trie sa na jemnom strúhadle. Po vylisovaní čerstvo vylisovanej šťavy z čerstvých jabĺk pridajte cukor a škoricu. Zmes sa zapáli, zahrieva sa do varu, varí sa 5 minút, podľa potreby sa pridá vanilkový cukor a hmota sa dobre premieša. Aby sa plnivo chutilo, je granulovaný cukor nahradený šťavou z banánov alebo jahôd.

Výplň z lístkového koláča by mala pripomínať jam.

Plnenie škrobu Apple

Mnoho žien v domácnosti má otázku, ako pripraviť jablkovú náplň do koláčov s pridaním škrobu, čo je nevyhnutné pre hustotu. Takto pripravené ovocné plnivo je vhodné na pečenie z rôznych druhov cesta, ako aj na palacinky.

Na tento účel pripravte nasledujúce zložky:

 • ovocie - 1 kg
 • cukor - 4 lyžice. l.,
 • rum - 3 lyžice. l.,
 • kukuričný škrob - 4 lyžičky,
 • škorica podľa chuti.

Ovocie umyje, olúpa, odstráni jadro, nakrájame na kocky, posypeme granulovaným cukrom a vloží do mikrovlnnej rúry na 4 minúty, pričom sa zapne plná sila. Po vytiahnutí nádoby sa zmes mieša, zalieva sa rumom, znova sa premieša a pridá sa škrob. Hmota sa používa ako náplň jabĺk do koláčov po úplnom ochladení.

Zimná náplň do koláče

Výplň na zimu.

Na prípravu plniva je vhodný akýkoľvek druh ovocia. Po zakúpení je potrebné ovocie spracovať vriacou vodou, zbaviť šupky špinu a vosk.

Jadrá sa odstránia z jabĺk, nakrájajú sa na malé kocky, naleje sa 150 g granulovaného cukru na 1 kg ovocia. Ak je to potrebné, posypte zmes škoricou. Na expozíciu sa prideľuje najmenej 5 hodín, kým ovocie nedáva šťavu.

Na prípravu náplne do koláčov sa zapáli nádoba s ovocím a varila sa 5 minút, ak sa šupka odstránila z jabĺk, a 7 minút, keď sa šupka nechala nedotknutá. Hotová zmes sa naleje do sklenených nádob, zvinie sa vekom, prevráti sa a zabalí sa, až kým sa úplne nevychladí. V zime sa nádoba otvorí, šťava sa z nej vypustí a dužina sa hodí späť do cedníka. Po určitom čase bude náplň do jablkových koláčov pripravená na použitie.

Plnenie rúry na kvasnice

Na koláč s jablkami v rúre použite klasický recept na prípravu náplne s cukrovým sirupom. Vyžaduje si to:

 • jablká - 1 kg
 • cukor - 3 lyžice,
 • voda - 300 ml
 • citrónová šťava alebo chuť podľa chuti.

Najskôr umyjú ovocie, šupku a semeno, nakrájajú na plátky, zalejú teplý cukrový sirup, ktorý sa pripravuje vopred. Nádoba so zmesou sa vloží do ohňa, zahrieva sa do varu a varí sa po dobu 5 až 7 minút, pričom sa hmota kontinuálne mieša drevenou špachtľou. Pred použitím sa náplň ochladí a prebytočná tekutina sa odstráni. Recept na prípravu náplne na koláče v rúre je jednoduchý. Za účelom zmeny môžu byť do jablka okrem jabĺk pridané hrušky.

Jednoduché plnenie Apple a škorica

Vynikajúci koláč je vyrobený z jabĺk so škoricou. Pečením získa korenie a príjemná vôňa a sladká chuť.

Na prípravu výplne budete potrebovať:

 • jablká - 1 kg
 • hnedý trstinový cukor - 55 g,
 • pšeničná múka - 30 g,
 • mletá škorica - 1/2 lyžičky,
 • ovsené vločky - 80 g,
 • maslo - 75 g.

Na prípravu náplne na koláč je potrebná obilnina, ktorá trvá približne 15 minút. Ovocie sa olúpa z jadra a šupky a nakrája sa na plátky s hrúbkou najmenej 1 cm. Cukor, múka, ovsená múka a škorica sa zmiešajú v samostatnej nádobe. Votrel sa do výsledného strúhaného oleja. Najskôr roztiahnite jablká a potom omrvinky. Výplň je určená pre otvorené koláče.

Plnenie vlašských orechov

Orechové koláče majú osobitnú chuť. Na plnenie sú potrebné tieto výrobky:

 • jablká - 4 ks.,
 • maslo - 2 lyžice. l.,
 • citrónová šťava - 2 lyžičky,
 • cukor - 100 g
 • mletá škorica - 1/2 lyžičky,
 • nakrájané vlašské orechy - 200 g,
 • muškátový oriešok - štipka.

Ak neexistujú vlašské orechy, môžete na naplnenie jablka použiť pistácie alebo mandle. Ovocie je umyté, ošúpané a nakrájané na malé kocky. V malej nádobe rozpustite maslo pridaním citrónovej šťavy a roztiahnite ovocie. Zmes sa varí na miernom ohni, až kým plody nie sú mäkké. Potom pridajte zostávajúce prísady a dôkladne premiešajte. Teraz sa pripravte na plnené koláče, cesto si môžete kúpiť hotové alebo samostatne.

Plnená jablká s orechmi.

Plnená tekvica a jablko

Pre jablkový koláč je vhodné plniť tekvicu. Na jej varenie budete potrebovať:

 • sladké jablká - 3 ks.,
 • tekvica - 500 g
 • cukor - 200 g
 • voda - 5 lyžíc. l.,
 • maslo - 25 g,
 • vanilkový cukor a škorica podľa chuti.

Plnenie sa môže pripraviť niekoľkými spôsobmi, vrátane v panvici. Tekvica sa olúpa, semená sa odstránia a nakrájajú na stredné kúsky. Na panvici rozpustite maslo, rozotrite tekvicu a premiešajte. Produkt duste asi 3 minúty. V tomto čase sa ovocie umyje, kôra sa nakrája, jadro sa odstráni a nakrája na kocky.

Potom sa ovocie pridá do tekvice a premieša sa. Zmes sa dusí ďalších 6 minút. Následne sa zvyšné zložky zavedú a dusia sa pod vekom, kým tekvica a jablko nie sú mäkké. Hotové plnivo sa vyberie štrbinovou lyžičkou a tekutina sa okamžite vypustí.

Na prípravu náplne v panvici musíte pripraviť sirup vopred. Z tohto dôvodu sa 1/2 cukru a škorice rozpustí vo vode. Kvapalina sa zahreje do varu a potom sa odstráni z ohňa. Ovocie a tekvica sa olúpajú a nakrájajú na kocky v rovnakej veľkosti. Výrobky sa umiestnia na panvicu, zmiešajú sa so zvyšným cukrom a maslom a dusia sa, kým sa neuvaria. Na odstránenie prebytočnej tekutiny sa náplň vyberie štrbinovou lyžicou a umiestni sa na sito.

Najjednoduchšou a najpohodlnejšou metódou je pripraviť výplň pre jablkový koláč v pomalom hrnci. Na varenie zvoľte režim „Hasenie“. Výrobky sa pripravujú lúpaním, odstraňovaním semien a kockami stredne veľkých kociek. Zložky sa umiestnia do viacvrstvovej misky, do ktorej sa pridá cukor, korenie a voda. Prístroj je uzavretý vekom a dusené jablká s tekvicou na pol hodiny.

Potom položte zmes na sito a odstráňte prebytočnú tekutinu. Potom plňte jablkové koláče. Chuť misky sa dá zmeniť pridaním dusených sliviek do plniva. Počas varenia sa jablká postriekajú citrónovou šťavou. Voda a maslo je možné nahradiť tekutým krémom.

príprava

Omyl som ovocie, nakrájal jadro, olúpal. Nakrájajte na stredné kocky. Nespechajte vyhodiť čistenie, môžete z nich uvariť kompot.

Na panvici rozpustené maslo. Margarín sa nezmestí!

Pridala plátky ovocia a dusila 3-4 minúty na miernom ohni, bez veka, jemne premiešala špachtľou.

Posypané granulovaným cukrom a škoricou. Tomila ďalšie 2-3 minúty, kým nezmäkne. Kusy by nemali byť úplne pripravené, inak nedostanete náplň, ale šťouchané zemiaky.

Z misky som vypustil všetku šťavu - nemala by byť prebytočná tekutina. Plátky ovocia úplne ochladené na izbovú teplotu (môžu sa uchovávať v chladničke a skladovať 1 deň).

Plnenie je pripravené na použitie. Teraz môžete miesiť cesto a vyrezávať koláče.

Aké prísady zlepšia chuť jablkovej náplne?

Klasický recept je možné vylepšiť rôznymi prísadami:

 • škorica - prepožičiava chuť, zjemňuje zvýšenú kyslosť jabĺk,
 • vanilín alebo vanilkový cukor - klasické príchute, ktoré sú spravidla vhodné na prípravu akýchkoľvek domácich sladkých pečiva,
 • pomarančová alebo citrónová kôra - dodávajú originálnu citrusovú príchuť,
 • citrónová šťava - uvoľňuje chuť, zabraňuje stmavnutiu jabĺk, ale pri jej používaní musíte vziať viac cukru.
 • hrušky, arónia, brusnice, banány - obohatia a obohatia náplň, prinesú sladké alebo krehké tóny.

Na aké pečenie je vhodná klasická náplň?

Klasická jablková náplň je vhodná pre vyprážané a perníkové torty, bez kvasiniek, kvasníc, chudých a tvarohov, ako aj pre koláče a palacinky. Ak sa ukázalo, že je príliš tekutá a vodnatá, môžete pridať omrvinky zo sušienok - prebytočné šťavy sa absorbujú a z cesta nebudú unikať.

V prípade výrobkov z listového pečiva by náplň mala byť ešte hustejšia a hustejšia v konzistencii, ako je džem. Dajte to do kukuričného škrobu. Na 1 kg ovocia potrebujete 4 lyžice. l. cukor a 4 lyžičky škrob, trochu škorice podľa potreby. Jablká ošúpeme, nakrájame na malé kocky, posypeme cukrom. Varte 5 minút za stáleho miešania - je možné na kachle alebo v mikrovlnnej rúre pri plnom výkone. Nakoniec pridajte škrob, premiešajte a ochladte, použite na pečenie lístkového cesta.

Klasický recept na zber jabĺk na koláče na zimu

Akákoľvek odroda, ktorá je k dispozícii, urobí. Ak ovocie nepochádza z vašej záhrady, ale zo skladu, najskôr ich musíte naliať vriacou vodou, aby ste z pokožky umyli vosk a nečistoty. Nakrájajte jadro, nakrájajte na strednú kocku, posypte cukrom - 150 g na 1 kg pripraveného ovocia, posypte škoricou. Namočte 5-6 hodín, aby ste dostali šťavu. Zapálte, varte 5 minút (ak ste olúpali ovocie) alebo 7-8 minút (ak ste kožu neodstránili). Nalejte do sterilizovaných bánk, zrolovať. Otočte sa a zabaľte, až kým nevychladne. V zime otvorte nádobu, nalejte šťavu do šálky a hodte dužinu do cedníka. Ukázalo sa, že je vynikajúcou náplňou a je úplne pripravený na použitie.

Recept na zimnú úrodu z jabĺk bez cukru

Na konzervovanie sú najvhodnejšie kyslé odrody ako Antonovka alebo Semereno. Ak je odroda sladká, budete musieť pridať citrónovú šťavu - z polovice citróna na každý kilogram ovocia. Plody musia byť olúpané a nastrúhané na hrubom strúhadle. Pevne pritlačte sterilizované nádoby k pleciam (počas sterilizácie šťava stúpa k krku). Sterilizujte 0,5 1 počas 25 minút, 1 1 - 35 minút. Korok s viečkami, prevrátený a zabalený do vychladnutia. To je všetko, zostáva presunúť do pivnice na uskladnenie. Cukor sa nemusí pridávať, v kyslých odrodách je veľa prírodnej kyseliny, ktorá bude slúžiť ako vynikajúci konzervačný prostriedok, a sterilizácia zničí všetky baktérie. Potom, keď otvoríte nádobu, potom ju osladte podľa chuti, podľa ktorej sa bude náplň používať.

Recept na zber jabĺk na zimu bez varenia, s blanšírovaním

Plody nie sú prevarené, ale spracované vriacou vodou, čo znamená, že si uchovávajú viac vitamínov. Ovocie nasekané na kocku sa naleje vriacou vodou a nechá sa pôsobiť 5 minút. Vypustite vodu a vložte kúsky do sterilizovaných 0,5-litrových pohárov. Nalejte čistú vriacu vodu na krk, sterilizujte 15 minút a korok.

Varenie

Vypĺňanie koláčov z jabĺk nie je náročná úloha, ale neznalosť niektorých bodov môže viesť k zlyhaniu.

 • Jablká na plnenie koláčov môžu byť vybrané z akejkoľvek triedy. Je dôležité, aby neboli rozmaznané. Hnilé ovocie, ktoré sa dostane do koláča, nezlepší jeho chuť.
 • Množstvo cukru pridaného do jablkovej náplne sa môže upraviť s ohľadom na rozmanitosť ovocia, ktoré sa preň berie, a na gastronomické preferencie kuchára.
 • Či už sa jablká olúpajú pred prípravou náplne, každá hosteska sa rozhodne pre seba. So šupkou sú trochu zdravšie, ale z olúpaných jabĺk je výplň jemnejšia a chutnejšia.
 • Aby náplň nebola príliš tekutá, vypráža sa v masle v kombinácii s výrobkami s hustejšou konzistenciou a zmieša sa s malým množstvom múky alebo škrobu. Ak je náplň sama o sebe hrubá, takéto opatrenia nebudú potrebné.
 • Nakrájané jablká sa odporúča spracovať citrónovou šťavou, aj keď v recepte nie je žiadny náznak. Dodá náplni nielen príjemnejšiu chuť a arómu, ale tiež zabráni stmavnutiu jabĺk.
 • Aby sa jablková náplň stala chutnejšou a aromatickejšou, pridáva sa do nej škorica, vanilka a citrusové ovocie.
 • Pred pridaním do koláčov sa jablková náplň často podrobuje tepelnému spracovaniu, takže má čas piecť. Ak sú jablká v strede koláča tvrdé a surové, je nepravdepodobné, že by ich niekto chutil. Ak sa na plnenie použijú strúhané jablká, nemôžete ich zohriať.
 • Koláče s jablkami sa začnú tvoriť až po ochladení náplne, inak koláče nebudú chutiť a cesto bude chutiť ako guma.

Náplň z jabĺk si môžete pripraviť, keď je cesto vhodné, alebo ho pripraviť vopred. Mnoho typov tohto plniva je dlhodobo skladovaných a starostlivé ženy v domácnosti ich pripravujú na zimu.
Výplň z jabĺk je rovnako vhodná pre pečené a vyprážané koláče vyrobené z ľubovoľného placky.

Jemná jablková náplň s maslom na koláče

 • jablká - 1 kg
 • citrónová šťava - 5 ml
 • maslo - 50 g,
 • cukor - 80 - 120 g,
 • vanilín - 1 g.

 • Jablká umyte, osušte ich obrúskom. Šúpajte tak, aby nepoškodila jemnú chuť výplne.
 • Vystrihnite jablká z jadra. Dužinu nakrájajte na kocky s veľkosťou asi 1 cm alebo dokonca o niečo menšiu.
 • Vložte kocky jablka do misky, posypte ich citrónovou šťavou a premiešajte.
 • Roztavte maslo v hlbokej panvici. V tomto recepte ho nemôžete nahradiť rastlinným olejom alebo margarínom, nátierka nebude fungovať.
 • Vložte jablkové kocky do masla. Varte ich na miernom ohni bez veka 5 minút. V tomto okamihu by sa kocky ovocia mali jemne zmiešať špachtľou.
 • Jablká posypte cukrom a vanilkou. Opatrne ich premiešajte a potom stmavte ďalších 5 minút.
 • Odstráňte jablká z panvice a preneste ich do misy. Pokúste sa nechať všetku šťavu v panvici: nemá miesto v náplni.

Zostáva ochladiť náplň na izbovú teplotu a bude pripravená na použitie. V chladničke sa počas dňa nezhorší, ale nemá sa uchovávať dlhšie.

Jednoduchý recept na plnenie jablkového koláča

 • jablká (najlepšie sladké) - 0,6 kg,
 • fruktóza - 50 g
 • citrónová šťava - 5 ml.

 • Umyte, osušte jablká obrúskom, oslobodte ich od škrabiek a semienok.
 • Jablkové mäso rozdrvte na hrubom strúhadle, nalejte na citrónovú šťavu a premiešajte.
 • Po 5 minútach vypustite prebytočnú šťavu.
 • Do jablkovej omáčky nalejte fruktózu, premiešajte.

Táto verzia jablkovej náplne sa dá použiť bez tepelného spracovania. Fruktóza zvyšuje prirodzenú chuť a arómu ovocia, takže táto náplň nevyžaduje ďalšie arómy.

Tvarohová náplň do koláčov

 • jablká - 1 kg
 • tvaroh - 0,5 kg
 • cukor - 80 - 120 g,
 • vajce - 1 ks.,
 • škrob - 30 g.

 • Očistené a sušené jablká, šupky a drvené. Zlikvidujte zostávajúce škatule na osivo.
 • Jablkovú omáčku posypte škrobom a cukrom, premiešajte.
 • Utrite tvaroh v samostatnej miske, pridajte do neho vajíčko a porazte mixérom.
 • Pridajte do tvarohovej hmoty jablkovú omáčku, dobre ju premiešajte lyžičkou alebo mixérom.

Výplň pripravená podľa tohto receptu je uspokojivá, zdravá, má originálnu chuť.

Plnená jablká s orechmi a hrozienkami na koláče

 • sladké jablká - 0,7 kg
 • práškový cukor - 70 g
 • vlašské orechy - 50 g,
 • hrozienka - 50 g
 • škorica - 10 g
 • vanilkový cukor - 10 g
 • škrob - 30 g.

 • Nalejte hrozienka vriacou vodou. Po 15 minútach vypustite vodu. Sušené ovocie sušené papierovou utierkou. Nalejte do misky.
 • Olúpajte jablká, odstráňte z plodov jadra. Buničinu opatrne potiahnite alebo jemne nasekajte. Pošli rozinky.
 • Rozinky a jablká posypte práškovým cukrom, vanilkovým cukrom, škrobom a škoricou, dobre premiešajte.
 • Jemne nakrájajte jadrá ošúpaných orechov nožom, posypte ich inými prísadami, premiešajte.

Koláče s jablkovou náplňou pripravené podľa tohto receptu sú sladké a zdravé. Rozinky v recepte je možné nahradiť iným sušeným ovocím. Veľké ovocie, ako sú sušené slivky alebo sušené marhule, sa musia pred krájaním s jablkami jemne nakrájať.

Plnená jablká s mrkvou

 • jablká - 0,6 kg
 • mrkva - 0,2 kg
 • citrónová šťava - 5 ml
 • cukor - 60 g
 • maslo - 40 g.

 • Zoškriabte, umyte mrkvu. Osušte ju utierkou. Hrubo trieť.
 • Mletie jabĺk na hrubom strúhadle. Ak chcete, aby výplň bola jemnejšia, je vhodné jablká olúpať.
 • Rozdrvené jablká posypte citrónovou šťavou.
 • Maslo rozpustite na panvici.
 • Zmiešajte jablká s mrkvou a dajte túto zmes na panvicu.
 • Потомите продукты 2–3 минуты, добавьте сахар, перемешайте, снимите с огня.
 • Слейте лишний сок. Ak je náplň stále tekutá, pridajte do nej trochu škrobu.

Mrkva v tomto recepte môže byť nahradená tekvicou. Chuť náplne sa bude meniť, ale nebude sa zhoršovať.

Apple náplň do koláčov môže byť veľmi odlišná, pretože tieto plody sa kombinujú s rôznymi výrobkami. Koláče plnené jablkovou náplňou môžu byť vyprážané a pečené, stále budú chutné.

Pozrite si video: Svieži jablkový koláč. Adriana Poláková. Kuchyna Lidla (Jún 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send