Užitočné tipy

O tajomstvách vytvárania veľkých mydlových bublín

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako na to nafúknite mydlové bublinyUžiť si svoju dúhovú dúhovú krásu dlhšie? Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať si vybavenie. Fľaše s bublinkovou tekutinou je možné zakúpiť v obchode spolu so špeciálnou prútikom. Existujú dokonca paličky na fúkanie veľkých bublín a mydlové pištole, ktoré vypaľujú obrovskú hromadu bublín. Ale je oveľa zaujímavejšie variť všetko sami.
Výber vybavenia, ktoré potrebujete na prípravu dobrého riešenia pre mydlové bubliny tak, aby nás mohli potešiť svojím vzhľadom dlhší čas. Existuje veľa spôsobov, ako pripraviť riešenie pre trvalé mydlové bubliny, ale odporúčame vám oboznámiť sa s najjednoduchšou, povedzme, domácou možnosťou.

Budete potrebovať:
* 1/2 pohára na umývanie riadu

* 2 čajové lyžičky cukru

Dôkladne premiešajte všetky zložky IIIiiiiii. Hotovo, môžete vyfukovať perlivé mydlové gule!

Namiesto zakúpenia bublina prútik Môžete si vziať pravidelnú slamu na šťavu alebo tyčinku z lopty. Existuje veľa možností, až po použitie lievika alebo vytvorenie skúmavky na vyfukovanie plastových fliaš. Ak chcete získať obrovské bubliny, musíte si vyrobiť „sieť“ drôtu. Čím väčší je priemer krúžku, tým väčšia je bublina. Aj vaše ruky sa môžu stať trubicou na fúkanie. Po dôkladnom navlhčení dlaní mydlovou vodou potiahnite palcom po ukazováku a zaokrúhlite ich, rovnako ako pri geste OK. Medzi prstami sa vytvorí mydlový film a teraz môžete bezpečne vyfúknuť bubliny!

Pamätajte, že predtým, ako vyfúknuť mydlové bubliny, skúmavka musí byť navlhčená v mydlovom roztoku, inak jej suché okraje môžu zničiť vaše majstrovské dielo mydla, pretože bubliny sa boja dotýkania sa suchých predmetov. Dbajte tiež na to, aby sa pri vyfukovaní nedostali sliny do skúmavky.

bubliny môžete ju vyhodiť svojimi vlastnými pľúcami (cez slamu, slamu, motýľ alebo ruky) alebo pomocou veternej energie (motýľ a ruky). V druhom prípade buď silne potiahnite sieť alebo ruku vzduchom, alebo ak je silný vietor, udržujte sieťku alebo ruku rovno a počkajte, kým sa nafúkne bublina.

Skúsení „sprievodcovia mydlovými bublinami“ hovoria, že okrem dobrého riešenia a zariadení, rúr a sietí na fúkanie, v recepte mydlovej bubliny zahŕňa sny, úsmevy, dobrú náladu a silný smiech. Tak silné a magicky krásne bubliny pre vás a viac úsmevov!

Obrovský recept na bublinky

Takmer každý človek sa aspoň raz v živote pokúsil zamiešať mydlové bubliny z improvizovaných prostriedkov (najčastejšie v detstve)

Pre seba si všimneme niekoľko vecí:

 • veľkosť bublín, ktoré ľudia nazývajú veľké, sa pre rôznych divákov veľmi líši (väčšina považuje priemer 50 až 60 cm za niečo z exotického poľa)
 • veľkosť bublín závisí tak od zloženia, ale v menšej miere od dizajnu a materiálov zariadení, ako aj od zručnosti osoby.
 • na internete na rôznych lokalitách s drobnosťami je napísaných asi tucet primitívnych receptov na báze tekutín na umývanie riadu, mydla, glycerínu a ďalších improvizovaných prostriedkov, pomocou ktorých môžete skutočne ľahko vyfúknuť bubliny s priemerom pol metra, ktoré väčšina ľudí považuje za veľké.

Ale pre koho táto veľkosť nestačí, pozrite sa hlbšie! Je nepravdepodobné, že vám niekto povie univerzálny recept, v každom prípade budete musieť experimentovať s koncentráciami.

Pre tých, ktorí túži po skutočne veľkých bublinách s priemerom niekoľko metrov, dávame dôležité vodítko - jedná sa o polyméry rozpustné vo vode, to je tajomstvo! Glycerín a cukor samozrejme tiež pomáhajú (bez nich je to ťažké), ale iba do určitej koncentrácie - ak je vyššia, zhoršuje sa!

Vyskúšajte želatínu, vaječnú bielu, polyvinylalkohol atď. Ale najlepšie (a mnohí odborníci radia) sú étery celulózy (hydroxypropylmetylcelulóza a hydroxyetylcelulóza) alebo CMC dostupné pre všetkých. So želatínou to tiež môže dobre fungovať.

Zostávajúce prísady sú záležitosťou vkusu a cieľov. Experimentujte a uspejete!

Pokiaľ ide o nečistý glycerín, neznepokojujte sa, najčastejšie v lekárňach sa zriedi jednoducho vodou na 70%, aby sa tak kupujúci ušetrili a oklamali.

Étery celulózy nie sú absolútne škodlivé pre zdravie (často ich jeme so zmrzlinou, omáčkami, sladkosťami a pilulkami.) Získanie malého množstva čistej hydroxyetylcelulózy pre priemerného človeka nie je také ľahké, ale výrobky, ktoré ho obsahujú v dostatočnom množstve, sú celkom prijateľné.


Toto je najjednoduchší recept na bublinky, ktorý budú deti milovať:

(Všimnite si, že zloženie je uvedené v gramoch! pre glycerol a ďalšie prísady, hustota sa nerovná jednote, všetko sa musí odvážiť!)

 • Víla - 150 g (je lepšie brať so žltou alebo zelenou farbou)
 • Glycerín (99%) - 50 g alebo 70 g - 70% lekárne
 • Gélové mazivo - 100 g (alebo 0,2 g KVALITY KCM - čím hrubší a priehľadnejší je výsledný gél, tým lepšie)
 • Voda do 1 kg

Príprava: dôkladne a pomaly premiešajte gélové mazivo alebo CMC bez šľahania s glycerínom, pridajte víly, po ochladení pripravte na 1 kg teplej (takmer horúcej) prevarenej vody (ideálne destilovanej), zmes je pripravená na použitie.

Šľahač na koberce je vynikajúcim nástrojom na vyfukovanie bublín (vnútorné krúžky a vzory sú rezané horúcim nožom, pričom vonkajšiu obruč ponecháva iba rukoväť). Rukoväť je zahrievaná v blízkosti samotného obruče a ohýba sa pri 45 stupňoch. aby bolo pohodlnejšie ponoriť sa do nádrže s roztokom. Ráfik z klepača je pevne ovinutý okolo celého obvodu nehrdzavým lanom z hb, aby držal viac riešenia.

Roztok je veľmi citlivý na prítomnosť mastnoty, prachu, atď., Takže si dajte pozor, aby ste ho udržali čistý (najskôr umyte umývadlá, ruky, zariadenie.)

Toto je základné zloženie. môžu sa k nemu pridať rôzne prísady, pričom sa stále zlepšuje, ale každá prísada má svoje vlastné.

Mimochodom, okrem víly je málo vhodné pre bežné bubliny, takže si zoberte iba to - už osvedčená možnosť! ak dostanete čistú hydroxyetylcelulózu, potom je dávka rovnaká ako v kilometroch (0,2 g na liter roztoku „+/-“ 0,1 g) - dávka sa musí prísne dodržiavať, pretože ak je multibubble, bude zle vyfúknutá a rýchlo praskne.

Polyvinylalkohol sa líši vo viskozite a metóde rozpúšťania (rozpustný v studenej a horúcej vode). jej percentuálny podiel, ako aj CMC, sa líšia v rámci desatín gramu na liter roztoku a koľko je už potrebné vybrať pre každú značku osobitne.

Odporúča sa pripraviť 10% roztok PVA vo vode (týmto spôsobom je ľahšie dávkovať): vo vodnom kúpeli zahrejte správne množstvo vody na 80 - 90 stupňov, rýchlo miešajte, nalejte PVA do vody, aby ste zabránili zlepovaniu granúl. Za stáleho miešania vo vodnom kúpeli sa granuly rozpúšťajú za 20-40 minút (v závislosti od značky a veľkosti granúl).

Výsledný roztok uchovávajte v chladničke ako je náchylný na poškodenie mikroorganizmami alebo pripraviť malé množstvá bezprostredne pred použitím (výhodnejšie, pretože niektoré značky PVA počas skladovania roztokov, najmä v chladných podmienkach, menia všetku viskozitu a vlastnosti).

Mať základné zloženie pre pľuzgiere, postupným zvyšovaním koncentrácie PVA výberom, je ľahké nájsť najlepšiu možnosť.


V skutočnosti existuje obrovská bublina wiki a veľa otvorených receptov. Dokonca aj na stránkach YouTube. podľa kľúčových slov obrie bubliny.

Kompozícia je blízka jamblovi jusovi a ďalším. To znamená feri, voda, PEO a PEC, konkrétne: Poli-ox (polyetylénoxid) a Natrosol 250HHR CS. Problém je iný. Nemožno získať stabilné výsledky. Potom funguje jedno a to isté zloženie, nie. Závisí od množstva podmienok a umiestnenia hviezd. Navyše moderné feri pretekajú zahusťovadlami.

Odkazy na starostlivé trávenie (veľmi žiaduce je chemická výučba)

Ako nafúknuť obrovské mydlové bubliny

Najprv pripravíme mydlové riešenie. Budeme potrebovať: Akákoľvek kapacita. Voda (1 liter). Detergent (napr. Víla) alebo sprchový gél (napr. Palmolive) (150-200 ml). Trochu glycerínu, ktorý si môžete kúpiť v lekárňach (25 ml). (Voliteľné) Osobné mazivo na báze oleja, ktoré sa dá kúpiť aj v lekárňach (25 ml). Dve palice ľubovoľnej veľkosti, ale pre istotu, aby boli 30 cm. Bavlnené lano, asi 50 cm.

Aby boli bubliny trvanlivé, voda by mala byť mäkká, je lepšie, ak je destilovaná. Zahrejte vodu a nalejte ju do nádoby. Ako kontajner je lepšie používať kontajner so širokým krytom, aby sa tam naše nafukovacie zariadenie dalo voľne spustiť. Ak budete používať sklenenú nádobu, nezabudnite, že do nej musí byť nalievaná horúca voda postupne, zahrievaním stien nádoby, inak praskne. Ako ľahké je vyfukovať bubliny, závisí od mnohých parametrov, najmä od vlhkosti v oblasti, kde žijete. Preto, ak chcete dosiahnuť ideálne zloženie, nalejte sprchový gél do vody v niekoľkých dávkach, zakaždým skontrolujte, či sa váš roztok zlepšil. Ak ste netrpezliví, môžete okamžite zmiešať 150 ml. na géli s vodou môžu byť bubliny nafúknuté nedokonalou kompozíciou. K roztoku sa pridá 25 ml. glycerín a 25 ml. mazivo (môžete to urobiť bez maziva) a všetko dobre premiešajte. Dbajte na to, aby sa pri miešaní netvorila pena. Ak sa objaví, môžete ho odstrániť lyžičkou. Skontrolujte roztok vyfukovaním bubliny cez skúmavku. Nerobte si starosti, ak sú bubliny stále bežné. Tajomstvo obrovských bublín nie je iba recept na mydlové riešenie. Ak chcete experimentovať, môžete pridať gél alebo iné prísady.

Teraz musíte vyrobiť nafukovacie zariadenie. Skladá sa z dvoch tyčiniek, medzi ktorými je priviazané lano tak, že vytvára trojuholník. Najlepšie je vyfukovať bubliny vonku v pokojnom počasí (alebo s miernym vánkom). Nafukovacie zariadenie ponorte do roztoku, potom ho nadvihnite a začnite ustupovať. Výsledný prúd vzduchu nafúkne bublinu. Bavte sa a pokojne experimentujte!

Tajomstvo vytvárania veľkých mydlových bublín

1. Zloženie, recept na veľké mydlové bubliny (BMP).

Hlavné komponenty už nie sú tajné. V Európe je to tekuté mydlo Fairy, používam nekoncentrované, najlepšie bez parfumových prísad (to však nie je potrebné), 10% roztoku. V Amerike používajte mydlo značky DAWN. Glycerín - 5 - 10% objemu roztoku. Polyméry. Skúšal som rôzne a usadil som sa na J-Lube Gleitgel Pulver. Toto je PEO s veľmi vysokou (dôležitou) molekulovou hmotnosťou. 1 - 1,5 gramu prášku na liter roztoku. S týmto polymérom sa stolica nafúkne a bude lietať. Rovnako ako niektoré prísady, ktoré zlepšujú riešenie. Prečítajte si viac na webovej stránke Soap Bubble Wiki Ingredieents (potrebujete preložiť tucet slov z angličtiny alebo previesť text do jedného z internetových prekladateľov). Toto je najlepšia voľba. Chcel by som doplniť. Odoberte destilovanú vodu, nie z najbližšej studne. A víla je skutočná, nerozliala sa v suteréne za rohom.


2. Prečo bubliny zlyhávajú?

Kúpili ste si drahý zahraničný prášok alebo riešenie od miestnych odborníkov, ale nie je tam žiadna bublina. A neklaďte. Pretože v tomto často nemáme pokyny alebo koncepty, nie celkom jednoduchú záležitosť. Zvyčajne sa ľudia chcú potešiť v teplom a slnečnom dni. A pre normálnu bublinu potrebujete teplotu, najlepšie nie vyššiu ako 20 °, vlhkosť nie nižšiu ako 60% a tieň. Bubliny netolerujú teplo a sucho. Viac ako 50 rôznych videí YouTube ukazuje, že podmienky boli vytvorené alebo boli vhodné. Experimenty s rôznymi riešeniami som robil až ráno. Ak však máte dobré riešenie a správny nástroj, a čo je najdôležitejšie, skúsenosti, môžete prekvapiť deti a známych v tých najhorších (pre bubliny) poveternostné podmienky.


3. Nástroj je dôležitý.

Vzorky nájdete na YouTube. Trojuholník na spustenie bublín by mal byť vyrobený z prírodného materiálu odolného voči vlhkosti. Vlna, bielizeň a iné. Použite trojuholník rozdelený do štyroch sektorov. Čo to dáva? Existuje komplex malých zlepení bublín, z ktorých každá je húževnatejšia. Pančuchy sa získavajú až do dvoch až štyroch metrov a existujú až 5 - 7 sekúnd po oddelení, čo je dosť na obdiv a pre deti - na prepichnutie. Za nepriaznivého počasia (pre bubliny) môžete použiť lano s 5 - 8 malými trojuholníkmi. Ukázalo sa, že sú malé, ale stabilnejšie a veľa. Tu sú však potrebné skúsenosti. Celý nástroj je samozrejme domáci.

Ako vyrobiť obrovské mydlové bubliny

Na získanie veľkých mydlových bublín alebo mnohých menších bublín sa používajú filmotvorné kompozície - roztoky povrchovo aktívnych látok v kompozíciách s alkanolmi s prísadami s vysokou molekulovou hmotnosťou a elektrolyty. V týchto kompozíciách sa ako rozpúšťadlo používa voda, glycerín, glykoly, polyglykoly a ďalšie kvapaliny, ako aj ich zmesi. Použitie nevodných rozpúšťadiel s bodom varu vyšším ako je bod varu vody môže zlepšiť farbu, stabilitu a elasticitu filmu. Obsah vody v kompozícii je obvykle v rozsahu 10 až 99%, obsah nevodných rozpúšťadiel môže dosiahnuť až 90%. Aniónové povrchovo aktívne látky - primárne a sekundárne alkylsulfáty, alkylsulfonáty a aniónové deriváty neiónových povrchovo aktívnych látok, napríklad etoxylované alkanoly, v ktorých je atóm vodíka skupiny -OH nahradený skupinou -OSO3Na, sa ako povrchovo aktívne látky v kompozícii používajú. Kvantitatívny obsah povrchovo aktívnych látok je 0,2 až 10% hmotnostných kompozície. Na zlepšenie spotrebiteľských vlastností kompozície a poskytnutie kompozície potrebnej viskozite a elasticite filmu, primárnych a sekundárnych alkoholov s počtom atómov uhlíka n = 8-15 alebo užších frakcií, napríklad s n = 12-14, ako aj rozpustných zloženie zlúčenín s vysokou molekulovou hmotnosťou, najmä derivátov celulózy - metylcelulózy, karboxymetylcelulózy, hydroxyetylcelulózy atď. Obsah alkanolov a derivátov celulózy je 0,1 až 2% hmotnostné.

Ako elektrolyty sa používajú rôzne soli, ktoré menia rozpustnosť povrchovo aktívnej látky a ďalších zložiek kompozície alebo (a) stabilizujú pH roztoku povrchovo aktívnej látky a ovplyvňujú viskozitu a povrchové napätie filmu. Koncentrácia elektrolytov v kompozícii môže dosiahnuť až 30% hmotn. Okrem týchto zložiek kompozícia obvykle obsahuje konzervačné činidlo.

Príklad. Filmotvorná kompozícia vyfukovaných mydlových bublín obsahuje v hmotnostných%:

 • Voda - 47
 • Glycerín - 47
 • Alkylsulfonát sodný - 4.5
 • Tetraboritan sodný - 0,7
 • Celulóza 0,5
 • Zmes alkanolov n = 12 - 0,2
 • Konzervačné - 0,1 °


Recept na výrobu mydlových bublín na prehliadku

 • 15 dielov destilovanej vody
 • 1 diel rozprávkového ultra tekutého saponátu
 • 0,5 dielu glycerolu
 • 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy
 • 1 lyžica bikarbonátu sódy
 • 1 čajová lyžička J-Lube (J-lube je koncentrované mazivo na sex v práškovej forme, ktoré sa skladá zo 75% sacharózy a 25% polymérov)

Mierne odlišné pomerné zloženie pre mydlové bubliny:

 • 12 dielov destilovanej vody
 • 1 diel rozprávkového ultra tekutého saponátu
 • 0,5 dielu glycerolu
 • 0,25 hodiny Polyvinylalkohol
 • 2 čajové lyžičky lepidla Metylan (pozri fotografiu nižšie)
 • 1 lyžička J-Lube

Potrebné: 6 šálok destilovanej vody, pol pohára gélu na umývanie riadu, pol šálky kukuričného škrobu, 1 polievková lyžica prášku na pečenie a 1 polievková lyžica glycerínu.

Skúsenosti: Kukuričný škrob rozpustite vo vode, zostávajúce zložky premiešajte. Zasahujeme dobre, ale snažíme sa nevytvárať penu. Nechajte zmes stáť asi hodinu. Z improvizovaných predmetov vyrábame rámy akéhokoľvek tvaru, ktoré sa namočia do kvapaliny.

Čo sa stane: Naša bublina môže chvíľu žiť a vďaka povrchovému napätiu sa môže zväčšiť na obrovskú veľkosť. Je však jednoducho nemožné vytvoriť z vody bublinu, je potrebné zvýšiť povrchové napätie pomocou rôznych prísad.

Veľké mydlové bubliny. recepty

Ako vyrobiť veľké mydlové bubliny.

Mydlové bubliny v detskom veku, ktoré sa iba nezabíjali. Ich otvorenie slamkou alebo slamou z balkóna. Čas však pokračuje, pokrok napreduje. A na internete (zriedka na ulici) môžete vidieť mydlovú bublinovú show alebo len obrovské bubliny. Mydlové bubliny až do veľkosti 2 alebo 2 až 4 metre sa lesknú so všetkými farbami dúhy, vzplanú na slnku a zanechajú nezabudnuteľný dojem. Dospelí sa na chvíľu stanú deťmi a deti sa radujú.

Dajú sa vytvoriť veľké bubliny? Je však možné, že to nie je veľmi jednoduchá záležitosť a vyžaduje si to nielen peniaze, ale aj čas. A ak je možné peniaze vyriešiť, potom s trpezlivosťou a časom - nie vždy.


Začnime s receptami.

Pozrite sa na internet a vyhľadajte vo vyhľadávači „mydlové bubliny“ a nájdete stovky receptov. Väčšina z nich sa opakuje, bezbožne kopírovali jeden od druhého. Zvyšok bude tucet dva. Overené na gram, sú často neobvykle odlišné od seba.

Všeobecný vzor je však viditeľný.


1. Riešenie je jednoduché.

 • Voda (Destilliertes Wasser) - do 1000 ml.
 • Rozprávkový prací prostriedok (Spülmittel) - 150 - 200 ml. (Môžete skúsiť nahradiť Fairy, ale výsledok nemusí byť najlepší.)
 • Glycerín (glykolín) - 25 - 50 ml. (Zvyšuje odolnosť mydlovej bubliny).
 • Cukor (Traubenzucker) - 1 lyžica. ( Сахар и глицерин можно заменить сахарным сиропом. Однако, если в наличии мошкара или осы, я бы советовал использовать чуть больше глицерина, без сахара.)
 • Желатин (Gelatine) – 1-2 чайных ложки раствора из следущего рецепта.

При условиях, описанных ниже, этот рецепт дает небольшие, надежные пузыри.


2. Рецепт бюджетный, дающий достаточно большие пузыри.

 • Вода ( destilliertes Wasser ) – до 1000 мл.
 • Моющее средство Fairy (Spülmittel) – 100 – 120 мл. ( В большенстве 10% от количества раствора).
 • Глицерин (Glyzerin) – 30 мл.
 • Сахар (Traubenzucker) – 1 столовая ложка. ( Я использовал виноградный сахар, но это не обязательно. Сахар можно заменить грицерином, а глицерин и сахар – сахарным сиропом. )
 • Раствор обойного клея КМЦ (Tapetenkleister) - 100 – 150 мл. ( Обойный клей КМЦ – на упаковке написано – состав Carboxymethylcellulose – или натриевую соль этого вещества, известную, как пищевая добавка – Е 466. Так вот – чайную ложку без горки растворить в 300 – 400 миллилитрах холодной или теплой воды и в течении суток несколько раз перемешать до полного растворения. 100 - 150 ml tohto roztoku a použitie. Roztok sa skladuje 4 až 5 dní, nie viac).
 • Želatínový roztok (želatína) - 2 - 3 čajové lyžičky. (Rozpustite 3 g želatíny v 50 ml vody vo vodnom kúpeli. Po ochladení pridajte roztok. Začnite s 2 čajovými lyžičkami. Želatína zlepšuje mydlové bubliny, ale pri roztriedení budete želé.)
 • Želatína (želatína) môže byť nahradená malým množstvom Xantánovej gumy (potravinový doplnok E415 - xantánová guma).


Za podmienok opísaných nižšie dáva tento recept, ktorý som testoval, v závislosti od použitého nástroja - rámu - trojuholník, stabilné mydlové bubliny do jedného a pol metra.

Toto riešenie sa neukladá. (Lepidlo môže stratiť viskozitu a cukor a želatína sa môžu zhoršiť). 3 až 4 dni po jeho vytvorení je lepšie naliať.

S týmto riešením môžete trochu experimentovať. Množstvo glycerínu sa môže zdvojnásobiť. Ak použijete trochu viac želatíny, môžete znížiť množstvo lepidla na tapety CMC alebo naopak.


3. Tretí roztok, pre veľké bubliny.

 • Voda (Destilliertes Wasser) - do 1500 ml.
 • Rozprávkový prostriedok (Spülmittel) - 130 - 150 ml. (10% z množstva roztoku je optimálne)
 • J - Lube Pulver - Lubricate - 1,5 - 2 gramy.
 • Glycerín (glykolín) - 50 - 100 ml.
 • Jedlá sóda (Backpulver - Natron) - 1,5 - 2 gr. na liter roztoku.
 • Kyselina citrónová (Zitronensäure) - 1 g. na liter roztoku.

Na zníženie tekutosti roztoku môžete pridať až 0,8 g na liter roztoku Xantánovej gumy (potravinový doplnok E415 - xantánová guma) alebo želatíny.

Za podmienok opísaných nižšie je to lepšie a priaznivejšie riešenie za každého počasia. Chemikáliou, ktorá v tomto roztoku vytvára zázraky, je polymér, ktorý tvorí 25% tohto prášku - polyetylénoxid (PEO) alebo (PEG-90M) s molekulovou hmotnosťou viac ako 35 000. Zostávajúcich 75% je sacharóza, ktorá zabraňuje zlepeniu polyméru a zlepšuje rozpustenie vo vode. Príbuzný tohto polyméru - polyetylénglykol (PEG) - s nižšou molekulovou hmotnosťou nie je taký účinný.

J - Lube Pulver - sa rozpustí v malom množstve vody v maximálne veľkej nádobe v mikrovlnnej rúre, pretože má zlú schopnosť peniť ako mlieko a utekať. Môže sa rozpustiť vo vodnom kúpeli a dokonca aj v horúcej vode, čo zaberie viac času. Umyte si ruky a riad zľahka vodou alebo suchou soľou. Pohárov tohto prášku - 284 gramov stačí na najmenej 200 litrov roztoku. Preto za cenu 20 eur za plechovku - cena litra roztoku bude nízka.

Množstvo lubrikantu, sódy a kyseliny by sa malo pomerne presne sledovať. Môžete požiadať o váženie v lekárni alebo na jednoduchých domácich váhach s použitím 1, 2, 5 centov alebo centu ako váhy. Jedlá sóda a kyselina citrónová sa rozpustia oddelene v malom množstve vody, získa sa citran sodný a potom sa pridá k roztoku.

Mydlá a kyselina citrónová zlepšujú mydlové bubliny.

Výmena Fairy za iný prací prostriedok degraduje. Američania používajú tekuté nekoncentrované alebo koncentrované tekuté mydlo - Non-Concentrated Classic Dawn and Dawn Professional a ďalšie.

Akékoľvek riešenie bude lepšie, ak po varení deň stojí na chladnom mieste. Malo by sa tomu dobre zabrániť dvakrát až trikrát. Celkom až 4 - 5 litrov môže ísť na malú párty s deťmi a dospelými.

Možná náhrada polyméru (PEO) alebo J - Lube Gleitgel Pulver, ale nie vždy ekvivalentná - Macrogol - E1521 (PEG) s maximálnou možnou molekulovou hmotnosťou (môže potrebovať 3 až 4-krát viac ako J-Lube). Rovnako ako DOW WSR301 (PEO), hydroxyetylcelulóza (HEC) - obchodná značka je Natrosol-250 HX, DOW Cellosize QP100MN, KY Gleitgel, KY želé mazivo, Sylk Glietmittel Gel, Hydroxy-propyl-metylcelulóza (HPMC). - E464, SurgiLube, HPMC K15M (DOW), methocelulóza-étery. Informácie o týchto chemikáliách sú dostupné na internete a dávkovanie týchto polymérov je možné nájsť na webových stránkach v anglickom jazyku nastavením „mydlovej bubliny“, „ingrediencie-mydlová bublina Wiki“, „formulácia bubliny“, „bublinová mágia“ vo vyhľadávacom poli.

Nepoznáte angličtinu? Stáva sa to. Na internete existuje desiatky verejne dostupných prekladateľských programov. Prekladajú z angličtiny do ruštiny zle, ale recept je celkom možné zvládnuť.

Na YouTube je viac ako 50 originálnych videí. Nájdete ich vyhľadaním v okne vyhľadávania - „Zobraziť mydlové bubliny“ alebo „obrovské mydlové bubliny“.

Môžete a mali by ste experimentovať s množstvom látok v receptoch.

Teraz o dôležitých.

Nefúkajte bubliny do blízkosti ciest s premávkou. Deti alebo sabaki môžu behať po ceste po bublinách. Osoba, ktorá šoféruje, môže nahliadnuť do mydlových bublín a vstúpiť zlým smerom. To je plné veľkých problémov. Zvyšky bubliny, ktoré zasiahli drahý oblek, hoci ho nezničia, môžu viesť k škandálu. Vnútorne na podlahe, kde sú nahustené mydlové bubliny, film položte. Čistenie podlahy od riešenia nebude ľahké.


Podmienky, za ktorých riešenia fungujú.

Film mydlovej bubliny je tenký. Preto je veľmi citlivý na vlhkosť vzduchu (alebo suchosť). Za dobrého, suchého a slnečného počasia sa bubliny často nenafukujú a prasknú okamžite. A nie, ani to najtajnejšie, ani najdrahšie riešenie tu nepomôže. Vyfukovacie mydlové bubliny sú lepšie v pokoji alebo v miernom vánku, nie v horúcom a vlhkom počasí. Ráno alebo neskoro popoludní. Lepšie v tieni. Ukázalo sa to dobre na pobreží alebo rieke. Po daždi alebo aj keď trochu kvapká.

Vlhkosť môže rýchlo klesnúť. Je dôležité, aby bol vzduch čistý, bez zápachu a prachu, stredných rastlín a peľu stromov. Aj keď z nejakého dôvodu odpadky zachytené v roztoku často nezasahujú. Experimentom však môžete zastaviť odovzdanie mopedu vedľa neho po jeho fajčení. Miestnosť by nemala mať prievan alebo pracovnú klimatizáciu.

Mydlová voda by mala byť destilovaná. Po skontrolovaní výsledného roztoku môžete experimentovať s miestnou vodou.

Nástroj, pomocou ktorého vytvárate bubliny, je dôležitý. Bez dobrého nástroja, bez skúseností a zručností by ste nemali demonštrovať priateľom. Nafukovač sa skladá z dvoch tyčiniek alebo bambusových tyčiniek (alebo rybárskych prútov, medzi ktorými sa vytvára lano, ktoré tvorí trojuholník. Je lepšie použiť lano vyrobené z prírodného materiálu - vlna, bavlna alebo ľan, pretože je viac vodeodolné. Tieto materiály sa hromadia viacej riešení. Lano sa môže skladať z niekoľkých nite s celkovým priemerom do 4 alebo viac milimetrov.Odporúča sa baliť krúžky do rukoväte aj vlnou alebo iným vláknom.

Je zaujímavé použiť na nafúknutie bublín ventilátor. Je dobre známe, ale nie každý vie, že vlhký vzduch pri rovnakej teplote je ľahší ako suchý. A za počasia s malou vlhkosťou by mal vlhký vzduch zachytiť bublinu. Môžete skúsiť použiť ventilátor na sušenie vlasov s ventilátorom a naplniť mydlovú bublinu teplým vzduchom. Po starostlivom pozeraní videí YouTube na YouTube - bublinová show, objavíte veľa tajomstiev. Pre tých najpokročilejších je dobré mať notebook, v ktorom si môžete zapísať zloženie, s ktorým práve experimentujete, počasie - prítomnosť alebo neprítomnosť slnka, denný čas, vlhkosť (bolo by pekné mať vlhkomer alebo psychrometer. Vlhkosť je potrebné merať samozrejme na ulici.), Vietor je jeho sila a smer. (Ráno sa stáva, že úder do kopca spôsobí nepríjemné spustenie lode). Taktiež si všimnite približný priemer gule, dĺžku pančuchy a životnosť mydlovej bubliny.

Hlavné tajomstvo a základ úspechu sú však investované do tohto fascinujúceho podnikania, vášho času.

Video, ako vytvoriť veľkú mydlovú bublinu

Mydlové bubliny budú silné práve vďaka glycerínu, ktorý posilňuje obal mydlovej bubliny.

- 600 ml. HORÚCA voda

- 300 ml. glycerol

- 20 kvapiek amoniaku

- 50 g. akýkoľvek prací prášok.

- všetko premiešajte a nechajte 2-3 dni

- roztok prefiltrujte a chladte 12 hodín.

Táto zmes vám umožní vytvárať mydlové bubliny veľkých rozmerov a rôznych tvarov.

Pomocou drôtu z neho ohnite akýkoľvek tvar. Potom ju pripevnite k tyči elektrickou páskou a namočte ju do mydlovej vody. Takže si môžete vytvoriť mydlové bubliny rôznych tvarov. Môžete vytvoriť niekoľko takýchto „sietí bez sietí“ a spustiť niekoľko veľkých bublín rôznych tvarov naraz.

Pin
Send
Share
Send
Send