Užitočné tipy

Ako rýchlo variť kukuricu v mikrovlnnej rúre

Pin
Send
Share
Send
Send


Okrem toho, že kukurica je veľmi chutnou liečbou, posilňuje aj zdravie ľudí. Aby si však tento produkt zachoval čo najviac svojich užitočných vlastností, mal by byť riadne pripravený. Najbežnejšou metódou spracovania je varenie. Niektoré stopové prvky a vitamíny, ktoré obsahuje kukurica, sa samozrejme počas tepelného spracovania nevyhnutne strácajú, takže by sa nemali variť príliš dlho.

Avšak v našom veku pokročilých technológií existuje v mikrovlnnej rúre jemnejšia metóda, napríklad varená kukurica na klase. Celý proces varenia bude trvať asi 45 minút a aby sa dosiahla obzvlášť jemná chuť, stigmy sa varia v mlieku alebo smotane s pridaním vajíčok, múky a masla. Varenú kukuricu nie je vhodné skladovať, ale ihneď ju zjesť.

Pri tomto spôsobe prípravy klasov sa ukladajú vitamíny B9, B1, B6, K, PP, ktoré stimulujú a regulujú metabolizmus, stabilizujú stav vnútorného prostredia tela, zúčastňujú sa procesu asimilácie výživných látok a odstraňujú nepotrebné látky. Vďaka tomu sa posilňujú kosti a svaly, obnovujú sa bunky a zrýchľujú sa regeneračné procesy. Z stopových prvkov je prítomný fosfor, meď, draslík, nikel a horčík. Kontrolujú látky, ktoré prenikajú tkanivom cez bunkovú stenu a podieľajú sa na stabilizácii nervového systému a tvorbe buniek. Po oboznámení sa so všetkými výhodami tohto produktu, milovanými od detstva, sa pokúsime prísť na to, ako variť kukuricu v mikrovlnnej rúre.

Čo si vybrať varenie klasov?

Správnou voľbou by bolo kupovať jedlo, mladú, takzvanú „mliečnu“ kukuricu. Okrem toho, že je veľmi chutný, bude varenie trvať minimálne čas. Mali by ste však vedieť, že mladé kozy nemôžete držať dlho. Po rozrezaní sa cukor v zrnách postupne premení na škrob. Existujú odrody krmiva, ktoré sa musia na rozdiel od potravín variť asi 5-6 hodín. Pri výbere mladých klasov musíte nechty stlačiť nechtom. Mali by byť mäkké. Úspech zŕn pomáha chrániť listy, takže ich nemusíte odstraňovať až do prípravy.

Čo potrebujete vedieť o varení kukurice v mikrovlnnej rúre?

Pre správnu prípravu tohto užitočného produktu je potrebné pamätať na jedno pravidlo, podľa ktorého musíte kukuricu variť iba v nesolenej vode. Soľ pridaná počas varenia dáva tuhosti a tvrdosti aj mladému klasu.

Kukurica nepraskne v mikrovlnnej rúre, čo jej umožní zachovať všetku chuť a vitamíny. Na varenie klasov v mikrovlnnej rúre sa musia dôkladne očistiť od chĺpkov a listov, umyť sa, dlho sa rozlomia na niekoľko častí a umiestnia sa do nádoby určenej pre mikrovlnné rúry a potom sa naleje obsah vriacej vody.

Môžete tiež zmraziť klasy, aby ste potešili seba a svoju rodinu v chladných zimných dňoch pomocou svojho obľúbeného chutného jedla. Pred varením je kukurica predtým rozmrazená a potom zabalená do vlhkej papierovej utierky alebo vložená do vrecka na jedlo. V tejto forme sa musí vložiť do riadu a vložiť do mikrovlnnej rúry na 10-12 minút.

Mikrovlnná kukurica. Recept je univerzálny a najrýchlejší.

Na prípravu uší týmto spôsobom nie je potrebná voda ani panvica. Postarajme sa najprv o kukuricu. Je potrebné odstrániť všetky listy a očistiť chĺpky vlasov. Potom odrežte konce na oboch stranách a opláchnite uši pod studenou vodou. V ďalšom štádiu je potrebné zabaliť kukuricu do papierovej utierky a výsledný zväzok ponoriť do vody. Musíte to urobiť rýchlo, aby sa uterák nerozpadol. Potom by sa mal zvlhčený ucho stlačiť pokiaľ možno tak, aby voda nevytiekla z uteráka. Vlhký zväzok sa umiestni na misku alebo na platňu sporáka a varí sa pri maximálnom nastavenom mikrovlnnom výkone počas 6-8 minút. Po varení nechajte kukuricu ešte pár minút ležať v rúre a vytiahnite ju. Vaše jedlo je pripravené, môžete si ho pochutnať.

Korenie na korenie

Ak si chcete chuť naplno vychutnať, nestačí len vedieť, ako variť kukuricu v mikrovlnnej rúre. Zvyčajne je po varení mierne solený a pokročilí gurmáni rozmazávajú klasy maslom. Je to naozaj veľmi chutné, ale existujú dve koreniny, ktoré dávajú miske špeciálnu piknik.

Najprv budete potrebovať koriander, soľ, čierne a červené korenie. Všetky tieto korenia je potrebné rozdrviť v trecej miske a potom zmiešať s mäkkým maslom. Horúce kukuričné ​​klasy sa pred podávaním lubrikujú takouto zmesou.

Na prípravu druhého korenia, ktoré sa nazýva „zelený olej“, potrebujete:

• citrónová kôra - 2 polievkové lyžice,

• paprika (sladká) - 1 kus,

• zelená cibuľa, kôpr, koriander,

• maslo - 40 gramov,

• jedna lyžička soli.

Lúpané papriky a zelenina by sa mali dôkladne umyť a nasekať. Potom sa všetky ingrediencie zmiešajú s olejom a nasolia sa. Výsledná hmota sa pred podávaním namaží horúcou kukuricou.

Na záver chcem povedať, že toto jedlo môže byť plné raňajky, obed alebo večera a ako variť kukuricu v mikrovlnnej rúre, záleží na tom, ako výživný a užitočný tento produkt, ktorý všetci milujeme, zostane.

Ako vyrobiť šťavnatú kukuricu v mikrovlnnej rúre

Pripravte kukuricu. Najlepšie je zbierať uši v auguste, počas tohto obdobia budú zrná mäkšie.

Kukuricu čistíme. Odstránime horné listy a chĺpky, ktoré z nich vyčnievajú. V takom prípade musí zostať jedna vrstva listov. To poskytne šťavu. Rozložíme klasy vo vrecku, konce skrútime, zafixujeme svorkou.

V balení robíme niekoľko vpichov. Použite nôž. Balenie s obsahom vložíme do mikrovlnnej rúry, vyberieme maximálny výkon, pripravíme ošetrenie na 2 minúty.

Na konci programu vytiahneme kukuricu z mikrovlnnej rúry, vyberieme ju z vrecka a položíme na tanier.

Nechajte misku mierne vychladnúť, odstráňte zvyšné listy. Podávajte teplé jedlá na stôl. Kukuricu posypte soľou a čiernym korením. Plátky masla položte na tanier. Pochúťka je hotová, ochutnávame ju.

Užitočné vlastnosti

Majster kukurice v obsahu živín. Kukuričné ​​zrná sú bohatým dodávateľom vlákniny pre naše telo, preto použitie tohto produktu zlepšuje kontraktilnú a sekrečnú aktivitu tráviaceho systému a podporuje zrýchlené odstraňovanie toxínov, rádionuklidov, jedov a toxínov z tela.

„Kráľovná polí“ je bohatá na vitamíny. Dennou normou vitamínov B je 150 gramov kukurice, čo znamená dobré fungovanie nervového systému, odolnosť voči stresu. Vitamín E má pozitívny vplyv na ostrosť zraku.

Málokto vie, že kukuričné ​​klasy sú porovnateľné s pečeňou, pokiaľ ide o obsah železa (3 700 mikrogramov), čo spôsobuje, že kukurica je nevyhnutná na liečbu a prevenciu anémie, najmä u tehotných žien.

Horčík a draslík majú priaznivý vplyv na fungovanie kardiovaskulárneho systému a znižuje sa riziko vzniku mozgových príhod, infarktu myokardu a iných ochorení srdca. Vitamíny a antioxidanty majú dobrý vplyv na pokožku, nechty, vlasy, spomaľujú proces starnutia.

Pozrite si video o výhodných vlastnostiach kukurice:

Ktorý si vybrať?

Ak chcete pripraviť chutné a zdravé jedlo, musíte zodpovedne pristupovať k otázke výberu výrobkov. Nezrelé, zrelé alebo rozmaznané ovocie môže pokaziť nielen chuť jedla, ale môže tiež výrazne poškodiť zdravie. Aby ste si vybrali ten pravý kukurica, musíte postupovať podľa jednoduchých pravidiel.:

 • Nakupujte iba v obchodoch alebo na overených miestach. Neber si jedlo z rúk. Nikto nezaručuje ich správne uloženie.
 • Posúdiť vzhľad klasu. Listy by mali byť zelenej farby a dobre priliehať k klasu, farba zŕn je jednotná, svetlo žltá.
 • Venujte osobitnú pozornosť prítomnosti plesní. Aj malé množstvo naznačuje, že takéto ovocie by sa nemalo jesť.
 • Ak rozdrvíte zrno, vo vnútri sa objaví hustá, ľahká tekutina - to je znak toho, že kukurica nezrela.

Na uskladnenie v chladničke musíte najprv:

 1. Vyberte šupky z uší a odrežte „kefu“.
 2. Ošúpané uši namočte do vody so soľou a plátkami citróna na 20 minút.
 3. Zložte cedník, počkajte, kým sa všetka tekutina nevypustí.
 4. Odstráňte zrno z klasov.
 5. Kukuričné ​​jadrá skladujte v tesne uzavretých nádobách na potraviny.

výcvik

Predtým, ako začnete variť kukuricu, musíte ju pripraviť, Nie je to ťažké urobiť:

 1. Opláchnite klas pod tečúcou vodou.
 2. Rezajte suché a špinavé listy nožom.
 3. Veľké klasy sú rozdelené na dve časti.
 4. Nalejte studenú vodu a nechajte jednu hodinu.

Ak je prezretá kukurica namočená v mlieku štyri hodiny pred varením, jedlo z nej bude mäkké a šťavnaté (koľko varíte starú kukuricu tak, aby bola mäkká a šťavnatá, čítajte tu).

Je možné jedlo rýchlo uvariť?

Ak je otázkou, koľko variť kukuricu, potom je príprava tejto cereálie dlhý proces. Varenie trvá od 30 minút do 3 hodín v závislosti od stupňa zrelosti kukurice., Ak použijete mikrovlnnú rúru, tento čas sa môže výrazne skrátiť. Teraz je v každej kuchyni mikrovlnná rúra. Mnoho žien v domácnosti ich používa na ohrievanie a rozmrazovanie potravín, hoci funkčnosť moderných spotrebičov vám umožňuje variť plnohodnotné jedlo.

Na rýchle varenie kukurice budete potrebovať:

 • mikrovlnná rúra,
 • celofánový vak na jedlo,
 • riad vhodný na použitie v mikrovlnnej rúre,
 • pár klasov kukurice
 • soľ, korenie.

Princíp varenia kukurice vo vrecku pre rôzne jedlá je rovnaký:

 1. Kukuricu dôkladne opláchnite, z uší odstráňte listy.
 2. Pripravené uši posypte dvoma štipkami soli a vložte do plastového vrecka na pečenie.
 3. Nalejte dve alebo tri polievkové lyžice vody do jedného balenia.
 4. Vak pevne pritiahnite k uzlu alebo ho zaistite špeciálnymi sponami, aby z neho obsah nemohol vypadnúť.
 5. Zospodu opatrne vytvorte pár vriec vo vrecku s nožom o veľkosti 1 cm, aby z nich unikla para, ale obsah sa nevylial.
 6. Obsah balenia vložte sklenené misky bez veka.
 7. Varte v mikrovlnnej rúre 7-10 minút pri plnej kapacite.

Tento spôsob varenia je veľmi pohodlný a jednoduchý na vykonanie, šetrí čas, vyžaduje si minimálne náklady. Kukurica rýchlo varí obal chráni mikrovlnnú rúru pred kontamináciou v prípade zlomenia zŕn.

Pozrite si video o varení kukurice v mikrovlnnom obale:

Najobľúbenejšia kukuričná múka. Mikrovlnné rúry vo vrecku je ľahké riadiť sa jednoduchými pokynmi.

Bude to trvať:

Na prípravu budete potrebovať:

 • klasy kukurice
 • maslo,
 • soľ alebo cukor.

Pokyny na varenie krok za krokom:

 1. Kukuricu dôkladne opláchnite a zrná opatrne odstráňte z uší nožom.
 2. Nalejte dve lyžice rastlinného oleja do spodnej časti plastového vrecka na pečenie.
 3. Zrná vložte do vrecka, pevne ich pritiahnite k uzlu alebo zaistite špeciálnou svorkou, aby sa zrná nemohli vysypať.
 4. Obsahový vak pretrepte tak, aby všetky zrná vo vnútri boli rovnomerne namazané olejom.
 5. Varte v mikrovlnnej rúre pri plnom výkone počas 2-3 minút.
 6. Pripravený popcorn nalejte z vrecka do misky, podľa chuti posypte soľou alebo cukrom.
 7. Podávajte teplé alebo chladené.

Na klas

Zvláštnosťou tejto pochúťky je to, že klas sa pripravuje priamo v listoch. Na to sa najlepšie hodia mladé klasy so zelenými listami. V tomto prípade nepotrebujete vodu, čerstvá vlhkosť klasu dodá potrebnú vlhkosť.

Bude to trvať:

 • pár klasov kukurice
 • maslo,
 • soľ, korenie, bylinky.

Pokyny na varenie krok za krokom:

 1. Ucho dobre opláchnite pod tečúcou vodou.
 2. Suché listy nakrájajte nožom, nechajte iba zelené.
 3. Sušte klas s papierovou utierkou na všetkých stranách.
 4. Vložte do igelitového vrecka na pečenie bez pridania vody, pevne zviazajte uzol alebo ho uzavrite špeciálnou sponou.
 5. Vo vrecku vedľa uzla urobte pomocou noža pár otvorov s veľkosťou 1 cm, aby počas varenia unikla para, ale obsah sa nerozptyľoval.
 6. Vložte vrece do sklenenej misky bez veka.
 7. Varte v mikrovlnnej rúre po dobu 5 až 7 minút pri plnom výkone.
 8. Odstráňte hotovú kukuricu z vaku, preneste ju na misku, namažte každý ucho maslom navrch.
 9. Podávajte bez olupovania listov, jesť rukami, držať sa listov, bez použitia príborov.

Tento spôsob varenia je vhodný na desiatu na ulici. Takto varená kukurica je pre deti veľmi príjemná.

Na špajdlech

Bude to trvať:

 • pár klasov kukurice
 • maslo,
 • soľ, korenie, bylinky,
 • špajdle na jednohubky.

Pokyny na varenie krok za krokom:

 1. Odstráňte listy z klasov rovnakej veľkosti, dobre ich opláchnite pod tečúcou vodou.
 2. Uši nakrájajte priečne na niekoľko častí 5-6 cm.
 3. Vložte plátky do plastového vrecka na pečenie, pridajte do nich 2 - 3 polievkové lyžice vody.
 4. Vak pevne pritiahnite k uzlu alebo ho uzavrite špeciálnou sponou.
 5. V sáčku na vrchu urobte dva otvory nožom s priemerom 1 cm, aby sa para uvoľnila.
 6. Vložte vrece do sklenenej misky bez veka.
 7. Mikrovlnná rúra po dobu 5 až 7 minút pri plnej kapacite.
 8. Hotové tyčinky preneste z vrecka do misky, ochutte kúskom masla, pridajte soľ, bylinky a korenie.
 9. Upevnite drevený špíz do stredu každého malého bloku tak, aby ste ho pohodlne držali rukou.
 10. Podávajte rozložené na miske ako desiatu.

Smažená paprika

Bude to trvať:

 • 1 cibuľa,
 • 2 papriky
 • 400 g varenej kukurice
 • 200 g mäsového vývaru,
 • rastlinný olej
 • soľ,
 • mleté ​​čierne korenie.

Pokyny na varenie krok za krokom:

 1. Lúpajte cibuľu nakrájanú na malé kocky.
 2. Cibuľu opečte na panvici s použitím rastlinného oleja, kým nedosiahne zlatistú farbu.
 3. Opláchnite kukuricu, olúpajte listy.
 4. Varte, oddelte zrná od klasu nožom.
 5. Pridajte panvicu na varenú cibuľu na panvici a varte ďalších 5 minút
 6. Umyte korenie, odstráňte semená a jemne nasekajte na prúžky.
 7. Pridajte papriku na panvicu na cibuľu a kukuricu.
 8. Všetky prísady dôkladne premiešajte, soľ, korenie podľa chuti a nalejte mäsový vývar.
 9. Varte pod vekom, kým sa neuvarí na miernom ohni.

Viac receptov na varenie v mikrovlnnej rúre nájdete tu.

Ako slúžiť?

Kukuričné ​​jedlá sa dajú použiť ako desiatu alebo ako príloha k hlavnému jedlu. V prvom prípade sa môže podávať studená alebo horúca, naolejovaná, solená, ochutená korením a bylinkami.

Ak sa kukurica varí priamo na klase, môžete ju jesť bez použitia príborov, rúk držiacich lístie alebo špeciálnych špajlí. Kukuričná ozdoba podávaná po častiach alebo na spoločnej miskejesť vidličkou, v prípade potreby pomocou noža.

Tipy a varovania

Napriek priaznivým vlastnostiam sú kukuričné ​​zrná kontraindikované u ľudí s peptickým vredom žalúdka alebo dvanástnika. So schopnosťou zvýšiť zrážanie krvi je kukurica pri tromboflebitóze škodlivá. Nadmerná konzumácia môže spôsobiť plynatosť, zhoršenú stolicu, dokonca aj u zdravého človeka. Nejedzte kukuričné ​​jedlá pre ľudí s individuálnou neznášanlivosťou na tento produkt.

Pri varení kukurice v mikrovlnnej rúre musíte pamätať na:

 • Na varenie v mikrovlnnej rúre nepoužívajte kovové alebo potiahnuté riady!
 • Čas varenia závisí od kapacity mikrovlnnej rúry, veľkosti uší. Je dôležité nepreexponovať kukuricu, inak sa ukáže, že je suchá a tvrdá.

záver

Jesť kukuricu je dobrý spôsob, ako diverzifikovať svoje menu chutným a zdravým jedlom., Príjemným bonusom je, že varenie trvá dosť dlho. Zvládnuť takýto obed alebo večeru nie je vôbec ťažké. Niekoľko uší kukurice uvaríme v mikrovlnnej rúre, ochutíme olejom a korením a krásne poslúži aj neskúsenej domácnosti.

Ak nájdete chybu, vyberte časť textu a stlačte Ctrl + Enter.

Pin
Send
Share
Send
Send