Užitočné tipy

Ako stanoviť cieľ v živote a dosiahnuť ho

Pin
Send
Share
Send
Send


Cieľom je ideálne, mentálne očakávanie výsledku konania človeka a spôsoby, ako ho dosiahnuť pomocou určitých prostriedkov.

Inými slovami, cieľom je možná, predstavovaná budúca udalosť alebo stav niečoho, ktorého vykonanie je pre človeka žiaduce (osobný obraz budúcnosti). Zároveň sa na tento účel vždy realizujú prostriedky a možné cesty potrebné na jeho dosiahnutie.

Inak bude táto želaná budúcnosť iba kúzlom prvkov (nedostatok možných prostriedkov) alebo neplodných snov (nedostatok spôsobov, ako ich dosiahnuť). Cieľom je teda vždy niečo, za čo sa vykonávajú konkrétne ľudské činnosti. Žiadne kroky, žiadne ciele. A naopak.

Ako stanoviť ciele

Napĺňanie našich túžob a realizácia snov do značnej miery závisí od toho, ako si stanovíme ciele. Pravidlá stanovovania cieľov pomáhajú premietnuť naše túžby a túžby do reality. Preto v tomto článku podrobne zvážime otázku „Ako správne stanoviť ciele?“ A pochopiť, ako premeniť vaše túžby a sny do kategórie skutočných a jasných cieľov, ktoré je možné dosiahnuť.

1. Spoliehajte sa iba na svoje silné stránky

Pred stanovením cieľa sa nasekajte na nose, že všetka zodpovednosť za jeho implementáciu spočíva výlučne na vašich pleciach. Aby nedošlo k pokušeniu obviňovať všetku zodpovednosť za vaše zlyhania u niekoho iného, ​​stanovte si ciele, ktoré ste schopní dosiahnuť bez vonkajšej pomoci. Toto pravidlo stanovenia cieľov vás v budúcnosti (v prípade, že niečo nedosiahnete) ušetrí od nesprávnych záverov pri práci na chybách.

2. Stanovte správne ciele

Najskôr by sa ciele, ako napríklad nápady, mali zapisovať na papier (zápisník, denník, denník). Podrobný cieľ má oveľa väčšiu šancu na realizáciu. Ak si myslíte, že ich bez toho, aby ste si na papieri sformulovali ciele, môžete si ich nechať vo svojej hlave, potom sa nelichotíte o ich dosiahnutí. Takéto ciele možno bezpečne klasifikovať ako sny. Sny a túžby sa nám v našej hlave náhodne potulujú, sú pre nás chaotické, nevyspytateľné a nejasné až do konca.

Efektivita takýchto vysnívaných cieľov je extrémne nízka, v skutočnosti sa dosahujú veľmi, veľmi zriedka. Aj slovami často nedokážeme opísať, čo skutočne chceme. Formulovanie cieľa sa preto musí nevyhnutne uskutočniť s ceruzkou v ruke. Hovorí sa pravdivo - „Čo je napísané perom, neprerušujte sekerou.“

Stanovenie a formulovanie cieľov pomocou nahrávania zahŕňa našu podvedomie v aktívnej práci, formulovaný cieľ dáva dôveru a robí každý ďalší krok zmysluplným.

Muž chytil zlatú rybku. A ona mu hovorí: „Pusť ma, splním každú tvoju túžbu.“ Nuž, pomyslel si, premýšľal, ako dať všetko do jednej túžby a hovorí: „Chcem, aby bolo všetko so mnou!“ „Dobre,“ odpovedajú ryby, „mali ste všetko.“

Po druhé, správne nastavenie cieľa a jeho formulácia naznačujú, že cieľ by mal mať pozitívny náboj. Preto je lepšie formulovať ho podľa pravidiel potvrdzovania - hovoriť o tom, čo chcete, a nie o tom, čo nechcete. Správnym cieľom je byť bohatý, triezvy, štíhly. Zlým cieľom je „vyhnúť sa chudobe“, „nepiť“, „zbaviť sa nadváhy“. Ak na myseľ neprichádza nič pozitívne a niečo také „Nechcem to, nechcem to“ sa neustále točí, skúste sa opýtať správne: „To je to, čo nechcem. Čo potom chcem? “

Pri formulovaní tohto cieľa je tiež lepšie nepoužívať slová, ktoré vytvárajú odpor a znižujú účinnosť cieľa - „nevyhnutné“, „nevyhnutné“, „mali“, „mali“. Tieto slová sú antipódmi slova „chcú“. Ako chcete použiť motivačné slová na blokovanie? Preto nahraďte „must“ za „I want“, „should with“ I can “,„ should “with„ I will “.

Správnym cieľom je „Chcem sa uvoľniť a ísť na dovolenku“, „Môžem a môžem zarobiť a zarobiť veľa peňazí.“ Nesprávny cieľ - „Musím sa uvoľniť a ísť na dovolenku“, „Na splatenie dlhu musím zarobiť peniaze.“ Najlepšie je tiež formulovať cieľ, pokiaľ ide o výsledok, nie postup: to znamená „urobiť niečo“ a nie „lepšie pracovať“.

3. Rozdeľte veľké ciele na čiastkové ciele

Akýkoľvek veľký cieľ sa zdá nemožný, kým sa nezačne rozdeliť na časti. Napríklad, želanie kúpiť nehnuteľnosť v zahraničí sa zdá na prvý pohľad nemožné. Ak sa však k cieľu posuniete systematickými krokmi a rozdelíte ho na jednotlivé etapy, bude ľahšie dosiahnuť ho.

Najprv si môžete nastaviť cieľ zarobiť 3 000 rubľov denne, potom 5 000 atď. Krok za krokom (cieľ po cieli) dosiahnete úroveň, na ktorej môžete premýšľať o kúpe nehnuteľnosti. Stanovenie zložitých (globálnych) cieľov a cieľov ich rozdrvením na menšie ciele má vynikajúci motivačný účinok. Po dosiahnutí jedného, ​​hoci zanedbateľného cieľa, zažijete uspokojenie a túžbu ísť ďalej. Dosiahnutím blízkych hraníc získate silu a sebadôveru na to, aby ste sa dostali ďaleko.

Spôsob myslenia sa bude postupne meniť. Pochopte, že je nereálne zarobiť si 20 000 mesačne a potom o niekoľko týždňov zvýšiť svoj príjem na 500 000. Veľké peniaze sú pripravené.

4. Špecifikácia účelu

Dôvodom, prečo sa nedosiahne cieľ, je často jeho nešpecifickosť, konkrétne:

 • Nedostatok jasne formulovaného konkrétneho výsledku. Čo to znamená: „Chcem sa učiť čínštinu“, naučiť sa pár stoviek slov alebo to znamená naučiť sa plynulo hovoriť v tomto jazyku a možno „učiť sa čínsky“ znamená naučiť sa všetkých 80 000 znakov a čítať text bez slovníka?
 • Neschopnosť zmerať tento výsledok. Pri stanovovaní cieľov a cieľov je dôležité zvážiť ďalšiu príležitosť na meranie výsledku. Napríklad, ak chcete schudnúť, mali by ste vedieť, koľko chcete schudnúť o päť, desať alebo možno tridsať kilogramov.
 • Nedostatok jasne definovaných termínov. Uvádzame dva príklady stanovenia cieľov: prvým je „Chcem zvýšiť návštevnosť svojich stránok na tisíc jedinečných návštevníkov za deň“, druhý „Chcem zvýšiť návštevnosť svojich stránok na tisíc jedinečných návštevníkov za deň za tri mesiace.“ Prvá možnosť bez jasne definovaných termínov vyzerá skôr ako túžba ako cieľ. Človek chce zvýšiť účasť na jeho zdrojoch a tak čo? K tomu môže prísť len o päť rokov. Druhá možnosť je ďalšia záležitosť - existuje stanovený konečný termín, ktorý bude stimulovať a v každom prípade bude podporovať. Určite bol konečný termín stanovený primerane a nebol prevzatý zo stropu, a preto musíte zabudnúť na lenivosť a pracovať produktívne.

Viac, viac špecifík!

5. Cieľová úprava

Buďte flexibilný! Skutočnosť, že ste si stanovili cieľ, neznamená, že nemôžete urobiť potrebné úpravy. Môže sa stať čokoľvek, môžu nastať okolnosti, ktoré môžu spomaliť alebo urýchliť dosiahnutie cieľa, takže musíte byť pripravení upraviť cieľ. Pamätajte, že stagnácia v ašpiráciách nikoho nepriniesla úspešným alebo šťastným. Život sa mení a vy musíte mať čas sa s tým zmeniť!

7. Verte v dosiahnuteľnosť vášho cieľa

Po formulovaní a stanovení konkrétneho cieľa je potrebné ho preniknúť a upevniť v podvedomí. Stáva sa, že vedome sa usiluje dosiahnuť cieľ, podvedome nie sme na to pripravení. Jeden si môže priať cieľ, ale hlboko dole, aby neveril v jeho uskutočniteľnosť, neveril vo svoje schopnosti, alebo sa jednoducho považoval za nehodného.

Nestačí správne formulovať cieľ, treba ho nabiť energiou dôvery - to je najdôležitejšia podmienka pripravenosti na dosiahnutie cieľa. Všetci úspešní ľudia, od televíznych hviezd (Oprah Winfrey, Larry King ...) a vynikajúcich športovcov (Michael Jordan, Fedor Emelianenko ...), končiaci politikmi (Mitt Romney, Silvio Berlusconi, Arnold Schwarzenegger ...) a podnikateľmi (Richard Branson, Lakshmi Mit) ), čo dosiahli vďaka schopnosti správne formulovať a stanoviť ciele.

8. Úprava cieľov a cieľov

Ak ste už identifikovali svoje základné životné ciele, neznamená to, že ich v priebehu času nemôžete čiastočne zmeniť. Úpravy cieľov a cieľov sa môžu uskutočňovať v každej fáze vašej životnej cesty. Flexibilita v našej dobe je základnou kvalitou, ktorá nám umožňuje prispôsobiť sa meniacim sa podmienkam. Je potrebné pamätať na to, že tuhé pohľady neviedli k úspechu alebo šťastiu. Musíte sa zmeniť s okolitým svetom.

Aspoň raz ročne by mal každý, kto je pripravený na úspech, venovať nejakú činnosť takému prispôsobeniu cieľov. Môžete to urobiť napríklad každé narodeniny, pretože toto je okamih, keď vyrastáte jeden rok a uvedomujete si, že ste sa stali múdrejšími. Venujte sa dnes analýze ovocia, ktoré ste dokázali zozbierať v predchádzajúcom roku.

Zamerajte sa na svoje víťazstvá a nezabudnite sa za ne pochváliť. Zároveň nestrácajte zo zreteľa svoju porážku. Urobte čo najpresnejšie závery a premýšľajte o tom, na čom budete v nasledujúcom období pracovať. Nezabudnite vyhodnotiť zoznam cieľov, ktoré boli stanovené pred rokom. Starostlivo analyzujte každú z pridelených úloh. Zamyslite sa nad tým, čo presne ste za rok vykonali.

Zhodnoťte, ako ďaleko ste sa dostali do svojich ambícií. Opýtajte sa sami seba, či má váš konkrétny účel taký význam, aký ste mali pred rokom. Možno sa vám dnes táto úloha bude zdať zanedbateľná alebo v niektorých ohľadoch dokonca naivná. V takom prípade ho môžete bezpečne odstrániť.

Po splnení všetkých cieľov začnite vytvárať nový zoznam. Môžete upravovať staré úlohy so zameraním na požiadavky súčasného okamihu. Ak máte nové myšlienky o cieľoch, určite ich opravte. Zároveň je potrebné dbať na to, aby nové úlohy neboli v rozpore so stále relevantnými starými. Je potrebné pamätať na to, že ich schopnosti sa musia primerane vyhodnotiť. Pokúste sa stanoviť dosiahnuteľné ciele, pretože nereálne úlohy, ktorých vykonávanie v tejto fáze je takmer nemožné, sa za rok stanú sklamaním.

Ak sa váš život za posledný rok výrazne zmenil, úprava úloh je pre vás takmer povinná. Nie je potrebné nastavovať príliš tesný časový rámec. Na prispôsobenie svojich cieľov nemusíte čakať rok. Pri formovaní nových životných priorít budete mať príležitosť porozumieť a prijať všetky zmeny, ktoré sa vyskytli vo vašom živote.

S najväčšou pravdepodobnosťou máte veľa cieľov. Pokúste sa ich stručne a zreteľne napísať na kus papiera. S najväčšou pravdepodobnosťou to prvýkrát nemôžete urobiť rýchlo a výsledky takejto práce vás môžu prekvapiť. Porovnanie starého a nového zoznamu nebude zbytočné, aby sme zistili, čo ste odmietli a kam sa pohybujete.

Nezabudnite, že máte príležitosť zmeniť ciele samy o sebe a spôsoby ich vykonávania. Napríklad minulá stratégia na dosiahnutie konkrétneho cieľa sa v tejto chvíli môže zdať ako univerzálna hlúposť. Vykonajte zmeny vo svojom živote, inak existuje riziko, že zostanete na rovnakom mieste dlhú dobu.

Výber cieľa v živote

Ľudia nevedia, ako si stanovovať ciele, ani si ich zvoliť. Väčšina z nich ani nechápe, čo chcú na raňajky. Preto sú večne chcem, aby mušt chcieť ako každý iný: peniaze, auto, ľahnúť si pod palmu.

Hlavná otázka nie je „Ako nastaviť cieľ“, ale „Ako zvoliť cieľ“. Správne zvolený cieľ - polovica dosiahnutá.

„Správne“ znamená skutočne vytúžené od vás cieľ.
Toto nie je „správny / nesprávny“ test, nie je to jednoduchá voľba - to je správne, inak to tak nie je.
Správna voľba medzi: VÁŠ cieľ alebo niekto iný, Jednoduché kritérium, ale pekne komplikované pre nepripravenú osobu.

Nezabudnite alebo si sami vyberte cieľ, ktorý teraz stanovíme a analyzujeme spolu s príkladmi.
Pri rozhodovaní vám pomôže nástroj na vyváženie života.
Pozrite si príklady stanovenia cieľov: 100 cieľov, 50 cieľov a 25 cieľov, 20 cieľov, 10 cieľov.

Príklady stanovenia cieľov

 1. Staňte sa finančne nezávislými.
 2. Naučte sa anglicky.
 3. Ak chcete cestovať.
 4. Otvorte firmu.
 5. Naučte sa spievať.

Ak máte také ciele, musíte si prečítať tento článok.

Vyššie uvedený zoznam nie je cieľom., Sú to túžby, sny, „nebolo by to zlé“, ale rozhodne to nie sú ciele, ktoré si môžete sami stanoviť.
Toto sú oblasti, ktoré si zaslúžia bližší pohľad. Možno sú tam vaše ciele.

Tieto ciele je ťažké dosiahnuť - pretože ide o súbor šablón. Tieto ciele môžu večne dosiahnuť.

Ako nastaviť cieľ zo sna

Prvá vec, ktorú robíme, aby sme si stanovili cieľ, je špecifikovať sen (požadovaná budúcnosť).
Určite časový rámec a konkrétny výsledok, ktorý je pre vás hodnotný. Prečítajte si viac - „Ako nastaviť cieľ pomocou metódy SMART“.

Termín na dosiahnutie cieľa: 1 rok.
Zvolený termín už určuje výsledok, ktorý stojí za to sa usilovať.

„Naučte sa spievať“ mesiac od nuly - prinajlepšom môžete spievať jednu pieseň priechodne.
„Naučte sa spievať“ rok od nuly - na takú dobu už môžete v karaoke dokonale spievať 5-10 piesní.

Na našich príkladoch si stanovujeme ciele:

  Staňte sa finančne nezávislou → Dvojitý príjem (zvýšenie).
  Pre Vasya má mať finančná nezávislosť od rodičov 200 dolárov mesačne. Pre vás ďalší.
  Určte si, ktorá konkrétna suma za mesiac je pre vás prijateľná.
  Čiastky 1 500 dolárov mesačne (na osobu) sú dostatočné na to, aby mohli žiť v 85% krajín sveta. Žijem 3 roky v rôznych krajinách. Ak máte nižší príjem, usilovajte sa o toto číslo.
  Je dôležité objasniť - toto je ťažký cieľ, ktorého implementácia bude trvať

  Naučte sa anglicky → Pozrite si originálne filmy.
  Nie je možné „naučiť sa“ ideálny cudzí jazyk, aj tak nám bude chýbať veľa kultúrnych prvkov.
  Dosiahnuteľné ciele: úspešne absolvovať test TOEFL o 60 bodov, vedieť na stredne pokročilej úrovni. Na cestovanie postačuje priemerná konverzácia.

  Cestovanie → Stráviť týždeň v zahraničí.
  Ak máte dosť peňazí na cestu do zahraničia - choďte do toho! Dosť a 500 dolárov. Ak je to drahé, cestujte do iných miest.
  Kemping Go je veľmi lacný výlet. Ak sa nedostanete nikam za rok, neradi cestujete alebo sa bojíte niečoho nového.

  Otvorte firmu → Preskúmajte oblasť konkurencie.
  Ak nemáte obchodné skúsenosti, ale máte v úmysle stať sa podnikateľom (čo ma veľmi potešilo) - lepšie sa ponáhľať. Pochopte, v ktorej výklenku vidíte seba a svoj projekt. Reštaurácia, umývanie auta, internetový obchod, nový Facebook? Usadte sa, že budete pracovať pre inú spoločnosť, druh spoločnosti, ktorú chcete otvoriť. Získajte skúsenosti s účasťou, páči sa vám to? Štúdium, rast v spoločnosti, sledovanie majiteľa.

 • Naučte sa spievať → Nahrajte skladbu v nahrávacom štúdiu.
  Ak snívate iba o speve, ale neexistujú žiadne skutočné zručnosti, neponáhľajte sa na pódium. Od nuly, štúdium 2-3 krát týždenne s učiteľom, po 3-4 mesiacoch budete spievať tak, aby sa vám to páčilo. Zapíšte si to. Rád som sa učil - rozvíjal.
 • Zdroje na dosiahnutie vášho cieľa

  Ak chcete získať, dajte. Cieľ má cenu.
  Cena je vyjadrená v: peniaze, energia, čas, nepohodlie, úsilie.

  Nepohodlie, úsilie, prekonanie seba - to je rastová zóna, do ktorej by ste mali vstúpiť, aby ste dostali, čo chcete. Samotná existencia cieľa v živote vyžaduje napätie, aby sa dosiahol.

  Čo potrebujete na dosiahnutie svojho cieľa?
  Koľko hodín, peňazí, stresu a potu? Čo bude musieť obetovať kvôli cieľu? Ak potrebujete 1 hodinu denne, aby ste sa naučili jazyk, neurobíte nič ako predtým. Keby to bol po práci odpočinok, teraz je menej odpočinku, budete mať dosť sily?

  Zvážte zdroje na naše účely:

  1. Dvojitý príjem.
   • Ak ste zamestnanec:
    • Zistite, či v zásade máte pri svojom súčasnom zamestnaní v zásade správny plat? Áno, potom zistite, ako konať a konať.
    • Vylepšite svoje zručnosti alebo prevezmite novú zodpovednosť alebo zmeňte svoju spoločnosť.
    • Preškolte sa na toho, kto dostáva viac. Nie je to ľahké, ale skutočné.
   • Ak ste vlastníkom:
    • Zvýšte počet zákazníkov dvakrát.
    • Vynásobte priemerný účet.
    • Znížte náklady.
    • Zlepšenie výkonu o 20%
   Zvyšovanie bohatstva nie je ľahká úloha. Jeden taký cieľ často stačí na rok tvrdej práce.
   Vyžaduje sa: zmeniť charakter, zvyky, rast zodpovednosti, dokázať, hľadať nové spôsoby.

  Pozerajte filmy v origináli.
  Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebná pravidelnosť. Je lepšie študovať 1 hodinu každý deň. Naučte sa nové slová, gramatiku, komunikujte v kluboch, cvičte v skupinách alebo individuálne hodiny. Pri stanovovaní cieľa naučiť sa jazyk pochopte, čo vás to stojí a prijmite požadované povinnosti.
  Vyžaduje sa: 30-60 minút každý deň.

  Strávte týždeň v zahraničí.
  Nie je potrebné poznať medzinárodný jazyk, ale je to žiaduce. Existuje mnoho krajín „pre ľahšie“.
  Vyžaduje sa: cestovný pas, vízum, 400 - 700 dolárov, dovolenka, odhodlanie.

  Preskúmajte rozsah svojho projektu.
  Založenie spoločnosti je náročná úloha, ktorá si vyžaduje veľa osobných vlastností. Ale so svetlým snom a silnou túžbou sa všetko ukáže. Хотите ресторан, а работаете бухгалтером – увольняйтесь. Идите работайте официантом, менеджером и потом управляющим рестораном. Разбирайте детали, что и как устроено. Аналогично для других ниш. Идите в ту нишу, в которой намерены строить бизнес.
  Vyžaduje sa: анализ, увлечённость делом, служение клиенту, способность идти на риск.

  Записать песню в студии звукозаписи .
  Следуйте за мечтой. Trochu prekonať seba a ste spevák.
  Vyžaduje sa: 2 hodiny s učiteľom týždenne, 30 minút denne za samostatnú prácu.

  Overenie cieľa

  Fáza, ktorá je lepšie nevynechať. Odpovedzte na tieto otázky:

  • Mám potrebné zdroje? Ak nie, stanovte si cieľ na ich získanie.
  • Som pripravený pracovať na dosiahnutí môjho cieľa? Hodinu denne - je to veľa, je to pripravené?
  • Čo urobím, ak zlyhám? Budem sa hnevať alebo sa pobavím a pôjdem hľadať svoj cieľ?
  • Čo mi to dá? Radosť z víťazstva, šťastie? Na čo sa chystám dosiahnuť tento cieľ?
  • Predstavte si, že máte konečný výsledok - páči sa vám to, ste spokojní so sebou a ako ste išli?

  Efektívny spôsob, ako pochopiť, či to potrebujete alebo nie: žite deň alebo dva, akoby ste si už sami stanovili taký cieľ, ale sami pre seba nepreberáte žiadne záväzky.

  1. Dvojitý príjem. Zlepšite svoje zručnosti - učte sa. Alebo požiadajte o splnenie nových povinností. Alebo zajtra zdvojnásobte počet zákazníkov, ako to urobíte?
  2. Pozerajte filmy v origináli. Sledujte film v origináli s ruskými titulkami. Naučte sa angličtinu jednu hodinu denne. Páči sa ti to? Ste pripravení?
  3. Strávte týždeň v zahraničí. Zistite viac o krajine, ktorú chcete navštíviť. Chceš tam ísť? Stojí to za peniaze, alebo existujú iné alternatívy?
  4. Preskúmajte rozsah svojho projektu. Prečítajte si online rozhovory s inými podnikateľmi. Porozprávajte sa s majiteľom firmy, ktorú by ste chceli mať, vypočujte si jeho názor a čo ho to stálo.
  5. Nahrajte skladbu v nahrávacom štúdiu. Choďte na lekciu hlasovej školy, často je to zadarmo.

  Prvý krok k dosiahnutiu cieľa

  Cieľ je stanovený, overený a prijímajú sa povinnosti na jeho splnenie. Je čas konať.

  Cieľ je stanovený, je jasný, ale stále nie je jasné, čo robiť. Na tento účel okamžite zistite, čo je prvým krokom na ceste k jeho implementácii.

  Prvé kroky k dosiahnutiu našich cieľov:

  1. Dvojitý príjem. Zhodnoťte situáciu a urobte zoznam skutočných spôsobov zdvojnásobenia príjmu - 2 hodiny.
  2. Pozerajte filmy v origináli. Prihláste sa na skúšobnú lekciu v dvoch jazykových školách (zistíte svoju úroveň a podmienky vzdelávania) - 2 hodiny.
  3. Strávte týždeň v zahraničí. Urobte si zoznam krajín, ktoré si môžete dovoliť a ktoré chcete navštíviť - 3 hodiny.
  4. Preskúmajte rozsah svojho projektu. Vytvorte návrh požiadaviek na založenie organizácie vo vašom výklenku - 8 hodín.
  5. Nahrajte skladbu v nahrávacom štúdiu. Prihláste sa na skúšobnú lekciu v hudobnej škole - 1 hodinu.

  Čo robiť v prípade zlyhania?

  Radujte sa! Neuspokojený cieľ je úplne normálny.
  Chcel si, sníval, ale uprostred cesty si si uvedomil, že to nie je tvoje, a nechal si to? To je skvelý výsledok.

  „Zlyhanie“ cieľa - prinieslo vám úžitok.

  • Snívali ste, ale ukázalo sa, že vás nezaujíma? "Teraz sa poznáš lepšie."
  • Tvrdo ste pracovali, ale narazili ste na neprekonateľnú prekážku? - ste sa dozvedeli, že to je a že zvolená cesta je slepá ulička. Pozrite sa na ďalšie.
  • Preceňovali ste svoje schopnosti, aby si zdravie vyžadovalo oveľa viac, ako ste očakávali? - Vaše ďalšie hodnotenie bude presnejšie a už ste na polceste k tak náročnému cieľu.

  Nasledujúce výsledky sú zlyhania?

  1. Dvojitý príjem. Príjmy vzrástli iba o 50%.
  2. Pozerajte filmy v origináli. Sledujete sériu Friends v origináli, ale Sherlock je pre vás komplikovaný.
  3. Strávte týždeň v zahraničí. Vyšiel si na horskú túru do svojej vlasti.
  4. Preskúmajte rozsah svojho projektu. Zistili ste, že potrebujete 50 000 dolárov a partnera (ktorého už hľadáte), aby ste mohli začať.
  5. Nahrajte skladbu v nahrávacom štúdiu. Pracovali ste iba 2 mesiace. Vokály sú tvrdá práca, ktorá vám neprináša radosť.

  Pozrite si video: AKO SI STANOVIŤ CIELE K DOSIAHNUTIU ÚSPECHU (December 2021).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send