Užitočné tipy

Dropbox na iPade

Pin
Send
Share
Send
Send


Moderný človek je spravidla šťastným majiteľom množstva elektronických zariadení, na ktorých sú uložené všetky druhy pracovných súborov. A to robí z jeho arzenálu dobrého programu na synchronizáciu týchto súborov veľmi naliehavú úlohu. Riešením tohto problému je služba Dropbox, služba, ktorej meno sa v tejto oblasti už stalo slovom domácnosti. Poskytuje pohodlné rozhranie, jednoduché pridávanie súborov a rýchlu synchronizáciu pomocou špeciálnych algoritmov. Táto služba poskytuje zákazníkom takmer akékoľvek zariadenie vrátane iPadu.

Funkcie rozhrania

Ihneď po spustení aplikácie sa dostanete na modrú uvítaciu obrazovku, na ktorej sa zobrazí výzva na prihlásenie alebo vytvorenie nového účtu. Väčšina z nich už samozrejme má účet v Dropboxe, ale je pekné, že sa môžete stále registrovať priamo z iPadu a nemusíte na tieto stránky chodiť. Po autorizácii sa zobrazí ďalšia uvítacia obrazovka, na ktorej sa zobrazí prehľad aplikácie so základnými informáciami, napríklad ako zobraziť a zdieľať súbory.

Ak kliknete na logo Dropbox v ľavom hornom rohu, vypadne ponuka so 4 možnosťami - Dropbox, Favorites, Downloads a Settings. Táto ponuka sa zobrazí, ak držíte iPad vo zvislej polohe, ak je zariadenie v horizontálnej polohe, tieto možnosti vyzerajú ako stĺpec na ľavej strane obrazovky.

Obľúbené položky sú priečinky, v ktorých nájdete súbory označené hviezdičkou. Táto hviezda predstavuje spôsob, ako určiť najdôležitejšie súbory, aby ste k nim mali prístup nielen rýchlo, ale aj offline, pretože klient Dropbox pre iPad neuchováva súbory na samotnom zariadení a na prístup k nim potrebujete internet, ale súbory označené hviezdičkou sú vždy k dispozícii a všade, aj keď ste offline.

V časti Nastavenia môžete vidieť percentuálny podiel miesta, ktoré používate, zvoliť kvalitu odovzdávania fotografií a videí, nastaviť ochranu prístupu do Dropboxu vo forme štvormiestneho kódu, nastaviť limit pre súbory offline - neobmedzený, 100, 200 alebo 500 megabajtov alebo 1 gigabajt. Okrem toho v tejto ponuke môžete tento konkrétny iPad odpojiť od aktuálneho účtu Dropbox, ak ho potrebujete.

Ponuka Na stiahnutie zobrazuje naposledy stiahnuté súbory.

Ako vidíte, všetko je celkom jednoduché, ale je to dobré. Môžete rýchlo prísť na všetko a okamžite pracovať s Dropboxom na vašom iPade, a nečítať balíčky pomoci.

Ach áno, zabudol som, tlačidlo Dropbox zobrazí zoznam vašich priečinkov Dropbox.

Čo je Dropbox?

Vysvetlite jasným jazykom, čo je Dropbox - Citujem sa:

Existujú služby, v ktorých je užívateľovi počas registrácie pridelené určité množstvo gigabajtov pamäte a užívateľ môže podľa vlastného uváženia doň vkladať akékoľvek súbory, kedykoľvek ich sťahovať, prezerať ich, sprístupňovať ich priateľom. Informácie sa ukladajú na internete na špeciálnych serveroch a osoba môže použiť svoje údaje kdekoľvek, kde má prístup na internet.

Takéto služby sú zvyčajne bezplatné. Podpora serverov spoločnosti však vyžaduje peniaze. Spoločnosti zarábajú peniaze predajom ďalších priestorov. Napríklad v Dropboxe sú zadarmo 2 gigabajty, ktoré je možné rozšíriť prilákaním priateľov až do 18 gigabajtov.

Tieto slová sú prevzaté z prehľadu SugarSync - konkurenta Dropboxu.

Používanie Dropboxu na iPade.

Samotná sekcia Dropbox je uložením všetkých synchronizovaných súborov a priečinkov. Keď pôjdete dovnútra, nájdete všetky svoje priečinky usporiadané v abecednom poradí, rovnako ako na pracovnej ploche. + Pridané do všetkých týchto súborov PDF Vitajte v Dropbox! Ak máte veľa súborov, k zoznamu priečinkov je priložené pohodlné vyhľadávacie pole. Pomocou tlačidla Upraviť môžete rýchlo odstrániť niekoľko súborov a priečinkov alebo ich môžete odstrániť naraz.

V najnovšej verzii aplikácie sa objavil nový systém sťahovania súborov. Stlačte „Stiahnuť“, potom „+“ a vyberte súbor, ktorý chcete nahrať do Dropboxu. Konečne bolo možné nahrať niekoľko súborov naraz a dokonca ich umiestniť do rôznych priečinkov - predtým to nebolo možné vykonať. Bohužiaľ, stále nemôžete presunúť súbory do nového priečinka, ktorý je pre ne okamžite vytvorený - na pracovnej ploche to môžete urobiť a je to veľmi pohodlné.

Okrem toho stojí za zmienku také nepríjemnosti, ako je skutočnosť, že program Dropbox pre iPad nezobrazuje upozornenia, keď sú všetky súbory nahraté na server a musíte ich monitorovať sami. Vzhľadom na skutočnosť, že najnovšia verzia klienta už podporuje všetky radosti systému iOS5, bolo možné vykonať varovania.

Zdieľanie súborov pomocou klienta Dropbox pre iPad je veľmi jednoduché - stačí vybrať súbor a potom kliknúť na ikonu komunikácie v pravom hornom rohu obrazovky. Dostanete nasledujúce možnosti - pošlite odkaz na súbor e-mailom, skopírujte odkaz do schránky alebo skopírujte obrázok do schránky. Rovnako ako počítačová verzia, Dropbox pre iPad nemá zabudovaný textový editor.

Prehľad klientov schránky Dropbox IPad

Na prvý pohľad sa zdá, že klient je rovnako jednoduchý ako dva alebo dva, ale v skutočnosti to nie je také jednoduché:

Dropbox podporuje prácu so zložkami:

Pridávanie fotografií z knižnice (karta Odovzdané).

Dropbox na iPad podporuje prehliadanie rôznych textov a ďalších formátov. Najmä DOC, PDF, RTF, JPG. Ak vám niečo nevyhovuje, potom to, čo Dropbox dáva, môžete dokument otvoriť v inej aplikácii.

Úplný zoznam súborov dostupných v ukážke Dropboxu:

 • Obrázky (.jpg, .tiff, .gif)
 • Hudba (.mp3, .aiff, .m4a, .wav)
 • Video (.mov, .mp4, .m4v)
 • Dokumenty programu Microsoft Word (.doc, .docx)
 • Prezentácie programu Microsoft PowerPoint (.ppt, .pptx)
 • Tabuľky programu Microsoft Excel (.xls, .xlsx)
 • Adobe PDF (.pdf)
 • Prezentácie hlavných prejavov (.key)
 • Dokumenty stránok (.pages)
 • Číselné tabuľky (.čísla)
 • Webové stránky (.htm, .html)
 • Textové súbory (.txt, .rtf)

Dôležité! Dropbox na iPad neukladá súbory v samotnom tablete. Preto na ich zobrazenie potrebujete neustále pripojenie k internetu. Ak však označíte súbor hviezdičkou v pravom hornom rohu, uloží sa lokálne (robím to so súbormi, ktoré vyžadujú nepretržitý prístup).

Užitočné by som poznamenal: schopnosť nastaviť štvorciferné heslo pre program. Ak do Dropboxu uložíte niečo hodnotné, odporúčam vám použiť túto funkciu.

Čo potrebujete vedieť:

Čo najlepšie využiť Dropbox

2. Nainštalujte si do svojho počítača bezplatných klientov. Existujú klienti Dropboxu pre Windows, Linux, Mac OS.

3. Inštalácia mobilných klientov. Existujú pre iPad, Android, iPhone, BlackBerry, Kindle Fire.

Dropbox - bezplatný servis a všetci zákazníci sú za to bezplatní. Ale ak chcete niečo viac ako 2 gigabajty (alebo 18, získané prilákaním priateľov), potom existujú rôzne tarifné plány. Napríklad za 99 dolárov ročne získate do svojho online úložiska ďalších 100 gigabajtov.

Používanie Dropbox v praxi

Osobne vám poviem, ako používam Dropbox.

1. Aby som si mohol vymieňať súbory s rodičmi (najčastejšie fotografie), nainštaloval som a nakonfiguroval klienta Dropbox na svojom počítači. Teraz, aby som im mohol preniesť obrázky, stačí skopírovať priečinok so súbormi do nášho zdieľaného priečinka. To je všetko! Nepotrebujem vedieť, či sú online alebo nie. Po zapnutí počítača automaticky vymenia priečinok.

2. Je veľmi výhodné používať Dropbox na iPade ako univerzálny prehliadač. Používam ho veľmi často. Na počítači ukladám súbory priamo do Dropboxu a na iPade čítam vo vhodnom čase.

Myslím si, že to už stačí na to, aby sa Dropbox považoval za mimoriadne užitočnú vec! :)

Typ programu: Zadarmo softvér, cloudové úložisko (všetky programy podľa kategórie pre iPad)
Veľkosť aplikácie App Store: 291,6 Mb
Jazyk aplikácie: Anglicky rusky
Vývojár / vydavateľ: Dropbox
Program je univerzálny pre iPhone a iPad
Minimálna verzia pre iOS: 10.0

Vytvorenie účtu v cloudovom úložisku

Aby ste mohli vyskúšať Dropbox v akcii, musíte najprv vyplňte jednoduchý registračný formulár na tejto stránke (bohužiaľ táto buržoázna služba doteraz nemala ruské rozhranie, čo je pravdepodobne spôsobené malým počtom platených účtov zaregistrovaných používateľmi siete RuNet).

PS: Je pozoruhodné, že týždeň po uverejnení tohto článku sa webové rozhranie Dropboxu a program, ktorý inštalujete do svojho počítača, stanú plne podporujú ruský jazyk, Buď počuli moje stonanie, alebo náhodu. Aj keď moja megalománia hlasuje, samozrejme, pre prvú možnosť.

Pokiaľ ruskom nebol predvolene vybraný ruský jazyk, môže sa toto nedorozumenie ľahko napraviť kliknutím na tlačidlo výberu jazyka v pravom dolnom rohu okna webovej stránky Dropbox:

Registračný formulár (už v ruštine):

Svoje údaje môžete zadať v azbuce a potom môžete použiť ruské znaky v názvoch súborov a priečinkov, ktoré budú synchronizované a uložené v Dropboxe. Prihlasovacím menom bude následne e-mailová adresa, ktorú ste zadali pri registrácii.

Po kliknutí na tlačidlo vytvorenia účtu budete presmerovaný na stránku, kde váš prehliadač bez úvodnej časti preambuly zobrazí dialógové okno na stiahnutie programu, aby ste ho nainštalovali do svojho počítača. Napokon, niekto si nemusí všimnúť tlačidlo na stiahnutie programu a určite. Avšak pre vaše ďalšie počítače vás si môžete stiahnuť dropbox z tejto stránky:

V prvom kroku sa Sprievodca inštaláciou opýta, či už máte účet v Dropboxe (druhý tick) alebo či ho ešte potrebujete získať (zaškrtnite prvý riadok):

Už sme si vytvorili účet, takže označíme druhú možnosť a klikneme na Ďalej. Ďalej sa zobrazí výzva na zadanie informácií o vašom účte a podľa potreby zmeníte názov počítača, ku ktorému bude táto verzia programu viazaná:

Po kliknutí na tlačidlo Ďalej sa program pripojí k službe a skontroluje informácie o účte, ktoré ste zadali. Potom budete musieť čeliť výberu - neplatiť nič a mať k dispozícii iba nešťastie 2 GB úložného priestoru v cloudealebo zaplatiť desať alebo dvadsať dolárov mesačne za sto alebo dokonca dvesto gigabajtov na platenom účte:

Čo Rusovi nepáči zadarmo. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa majitelia Dropboxu neponáhľali s prekladom do ruštiny. Samozrejme 2 GB nebude stačiť, ale je možné tento priestor rozšíriť niekoľkými jednoduchými prechodmi alebo prilákaním nových používateľov do cloudového úložiska prostredníctvom odkazu na sprostredkovanie (na referencie môžete zadať až 16 koncertovktorý je už oveľa lepší ako dva).

Musím využívať služby Google Translate, integrované v prehliadači Google Chrome, pretože v angličtine som veľmi slabý a bezmocný. Mimochodom, prekladá sa každý rok lepšie a lepšie.

Program sprostredkovania je navyše veľmi zložitý. Za každého nového náborového pracovníka dostanete v cloudu ďalšiu polovicu koncertného priestoru na disku. Rovnakú polovicu koncertu však dostane ten, kto sa zaregistroval prostredníctvom odkazu na sprostredkovanie. Napríklad som išiel na webovú stránku Dropboxu odkazom na sprostredkovanie a po chvíli som dostal list s vysvetlením, že teraz mám v cloude až 2,5 koncertov a ponúkol som sa ísť na stránku, kde to bolo možné získajte odkaz na sprostredkovanie:

Tu je môj odkaz. Všeobecne majú všetko vymyslené. Dropbox je mimochodom veľmi výnosná spoločnosť, ktorej príjmy sa merajú v stovkách miliónov dolárov ročne a to všetko vďaka obrovskému publiku používateľov, jednoduchému a intuitívnemu rozhraniu, ako aj vysokej spoľahlivosti a dostupnosti. Program sprostredkovania prispieva k zvyšovaniu týchto výnosov, ktoré sa v nedávnej dobe asi tak jednoducho neurobili, pretože sa objavilo niekoľko desiatok analógov, ktoré nie sú funkčné voči Dropboxu a niekedy ich dokonca prekonávajú.

Nainštalujte a nakonfigurujte Dropbox v počítači

Dobre, späť k našim baranom. V poslednom kroku sprievodcu inštaláciou programu sa zobrazí výzva premiestniť priečinok Dropbox v počítači (štandardne „typické“ a „pokročilé“ - s možnosťou nezávislého výberu):

Osobne sa snažím umiestniť na systémovú jednotku nič navyše, aby obraz vytvorený v Akronise nebol príliš veľký, takže v tomto prípade vyberiem možnosť Advanced a zadám inú cestu pre zdieľaný priečinok (nie na systémovú jednotku):

Potom sa zobrazí otázka, ktoré priečinky chcete synchronizovať so serverom cloudového úložiska a podľa toho so všetkými ostatnými programami Dropbox nainštalovanými na vašom počítači. Začiarknutie v prvom riadku bude znamenať úplnú synchronizáciu všetkých podpriečinkov a súborov. Keď nastavíte začiarknutie na druhé miesto, budete musieť odstrániť začiarknutia z tých priečinkov, ktoré nechcete z jedného alebo druhého dôvodu synchronizovať.

To je všetko, kroky sprievodcu inštaláciou sú dokončené a potom vám budú stále ponúknuté ukážkové obrázky o práci s touto cloudovou úložnou službou a jej časťou na pracovnej ploche. Mimochodom, ukázalo sa celkom jasne, mimochodom, objavila sa veľká zelená šípka, ktorá vyzerala obzvlášť chladne, ktorá sa húpala a naznačovala blikanie ikony programu Dropbox v zásobníku, dvojitým kliknutím na ňu sa otvorí okno v úložisku cloudových údajov:

Ak kliknete na ikonu programu na paneli pravým tlačidlom myši a vyberte položku nastavenia z kontextovej ponuky ikony ozubeného kolieska (môžete ju ešte kopať):

Zobrazí sa okno, v ktorom môžete niečo upraviť a zobraziť percento svojho limitu v úložisku typu cloud. V čase synchronizácie sa zobrazí percento dokončenia a rýchlosť prenosu dát. Zobrazí sa aj zoznam súborov, ktoré boli nedávno pridané do cloudu. Stále nás zaujíma nastavenie, takže vyberte "Možnosti".

Na prvej karte „Všeobecné“ bude možné vypnúť vzhľad upozornení na rôzne udalosti, ktoré sa vyskytli v úložisku typu cloud (pridanie súboru, zmena dokumentu, na ktorom pracujete s niekým atď.), A tiež môžete vypnúť spustenie programu. Dropbox spolu so systémom Windows a zakázať rýchlu synchronizáciu údajov s počítačmi vo vašej miestnej sieti.

Vysvetlím posledný bod. Ak je Dropbox nainštalovaný napríklad na počítačoch vás a vášho spolužiaka, ktorý sedí v tej istej domácej domácej sieti a ste doň prihlásení pod jedným účtom, potom súbory umiestnené v zdieľanom priečinku najprv skopírované cez lokálnu sieť do druhého počítača a až potom budú stiahnuté do cloudového úložiska prostredníctvom internetu. Tým sa výrazne urýchli výmena ťažkých súborov v miestnej sieti, čím sa vylúči dvojité čerpanie súborov cez internet.

Nazýva sa ďalšia karta v okne Nastavenia Dropboxu "Účet" a umožňuje vám vykonať iba jednu akciu - odpojte program v tomto počítači od účtu v úložisku cloudových údajov. pútko "Traffic" Počas synchronizácie môžete v prípade potreby obmedziť rýchlosť sťahovania a nahrávania súborov z cloudu do cloudu. Pravdepodobne by to malo zmysel robiť so spoločným internetovým kanálom pre mnoho používateľov, napríklad v domácej alebo pracovnej sieti.

Bude tiež možné nastaviť nastavenia servera proxy, ak ho z nejakého dôvodu používate na prístup na internet. pútko "Advanced" uvidíte všetky rovnaké nastavenia ako pri inštalácii tohto programu do počítača - možnosť zmeniť umiestnenie priečinka Dropbox a zakázať synchronizáciu pre jednotlivé priečinky cloudového úložiska. Samozrejme by bolo možné zvoliť si jazyk, pretože nedávno sa objavila plná podpora veľkého a mocného ruského jazyka.

Ako používať Dropbox?

Po dokončení inštalácie sa otvorí obsah priečinka Dropbox, kde v skutočnosti nebude nič iné ako priečinok „Fotografie“ a stručná príručka. V priečinku Fotografie nájdete otca s ukážkovým albumom. Albumy Dropbox sú založené na priečinkoch vytvorených vo vnútri «Fotografie»:

Po vytvorení priečinka pre nové album a presunutí nových fotografií do neho sa vľavo od jeho ikony zobrazí modrá karta, ktorá sa po dokončení synchronizácie zmení na zelenú (odovzdanie nových súborov z priečinka počítača do cloudového úložiska).

Ak chcete umožniť svojim priateľom alebo všetkým vidieť fotografie z vášho fotoalbumu, môžete kliknutím pravým tlačidlom myši na priečinok s albumom vybrať z kontextovej ponuky tohto priečinka „Dropbox“ - „Zdieľať odkaz“ (zdieľať priečinok alebo súbor):

Potom budete presmerovaný do prehliadača, ktorý je v systéme predvolený, a zobrazí sa vám okno s ponukou na odoslanie odkazu na prezeranie tohto fotoalbumu poštou (môžete ho vidieť na pozadí tohto okna) alebo na kopírovanie verejného odkazu na tento priečinok do schránky kliknutím na tlačidlo „Získať odkaz“:

Každá osoba, ktorá od vás dostala tento odkaz alebo skopírovala tento odkaz na web, si bude môcť zobraziť zoznam fotografií v albume, stiahnuť ich všetky ako jeden archív alebo sa jednoducho po kliknutí na obrazovku načítať ďalšiu fotografiu a načítať ďalšiu fotografiu:

V Dropbox môžete zdieľať nielen priečinky, ale aj jednotlivé súbory. Napríklad všetko, čo som opísal vyššie, som použil na súbor Začíname.pdf, ktorý bol v predvolenom nastavení v priečinku cloud. Tento súbor je teraz k dispozícii všetkým prostredníctvom zdieľaného odkazu:

В зависимости от умолчательных настроек вашего браузера, он будет либо открыт для просмотра в обозревателе, либо активируется диалог его загрузки на ваш компьютер.

Чуть выше мы сделали возможным просмотр содержимого папки всеми пользователями интернета без исключения, которые перейдут по соответствующей ссылке. Но зачастую возникает необходимость иметь общую папку для совместной работы с находящимися там файлами, причем доступ в нее должен быть ограничен.

Для этого нужно будет выбрать из контекстного меню этой папки пункты «Dropbox» — «Доступ к папке»:

V prehliadači sa otvorí okno, kde budete musieť zadať e-mailovú adresu osoby, s ktorou chcete pracovať so súbormi v tomto priečinku, a kliknite na tlačidlo „Poskytnúť prístup“:

Výsledkom je, že list od Dropboxu tohto druhu príde na zadanú poštovú schránku:

Po kliknutí na odkaz sa vášmu návštevníkovi (kto je tento?) Zobrazí buď výzva na registráciu v cloudovom úložisku, alebo, ak už má účet Dropbox, nový priečinok (v našom príklade „Všeobecné“) na zdieľanie:

Teraz môžete dva súbory upravovať, prípadne ich pridávať a mazať. vďaka Schránky zruší všetky zmeny a pri podrobnej histórii úprav môžete byť pokojní, pokiaľ ide o nekoordinované akcie. Všetko je opraviteľné. Ak chcete, môžete pridať potrebný počet používateľov rovnakým spôsobom, ktorí budú môcť pracovať so súbormi v tomto priečinku.

Zobraziť predchádzajúcu verziu súboru v DropBox a obnoviť ho

Ako funguje rollback roll change uložené v úložisku cloudu Dropbox? Prekvapivo jednoduché. Napríklad som umiestnil súbor „Koncept“ do priečinka „Všeobecné“ a upravil ho v oboch účtoch, pre ktoré bol tento priečinok zdieľaný. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na tento súbor a vyberte príkaz „Zobraziť predchádzajúce verzie“:

Výsledkom je, že sa otvorí okno prehliadača s webovým rozhraním tohto cloudového úložiska, kde pre tento konkrétny súbor budú všetky vykonané úpravy vykonané za minútu s menom osoby, ktorá to urobila. Okrem toho bude možné umiestniť začiarknutie pred požadovanú záložnú kópiu dokumentu a kliknutím na tlačidlo „Obnoviť“ vrátite neúspešné alebo náhodne uložené zmeny:

Práve pre túto príležitosť milujem Dropbox. Teraz mám všetky súbory, ktoré pravidelne robím zmeny, uložené v mojom lokálnom priečinku Dropbox, aby som bol pokojný nielen kvôli svojej bezpečnosti, ale aj kvôli skutočnosti, že chybné uloženie nezabije všetky roky práce. Pravda, v bezplatnom účte história zmien sa uchová iba jeden mesiaca potom sa odstráni.

Ak je pre vás dôležité uchovávať históriu zmien dlhšie, budete musieť službu Packrat aktivovať prepnutím na niektorý z platených taríf vopred. Keď už hovoríme o vtákoch.

Bonusové rozšírenie cloudu

Okrem priťahovania odporúčaní opísaných vyššie (na tomto môžete mlátiť až 16 koncertov ďalšieho priestoru) je tu aj miesto, kde Samsung + Dropboxčo ma v mojom prípade ihneď priviedlo 48 GB voľného miesta v tomto cloudovom úložisku dva roky:

Práve som nainštaloval Dropbox na mobilný telefón mojej ženy (Gnusmas Galaxy S3), prihlásil som sa na svoj účet a takmer okamžite som dostal blahoželanie. Ak pridáte všetky ostatné bonusy na maximum, dostanete niekde okolo 64 Gigabajtov, čo je porovnateľné s prvým plateným tarifom 100 gigabajtov, za ktorý by sa každý mesiac muselo vyplácať tucet ihličnanov. Docela pekné freebie.

Mimochodom, okrem odporúčaní môžete stále vyplniť kontrolný zoznam na stránke. “Kde začať", čím pridáte do svojho cloudu trochu tvrdšie gigabajty, najmä preto, že to bude ten istý" kurz mladého bojovníka ", po ktorom sa s Dropboxom budete úplne cítiť. Vo všeobecnosti skombinujte podnikanie s radosťou:

Pozrime sa teraz online verzia služby, ktorá bude k dispozícii vždy a bez inštalácie ďalších programov - prostredníctvom bežného alebo mobilného prehľadávača. Ak chcete získať prístup k cloudovej jednotke, musíte zadať e-mailovú adresu zadanú pri registrácii a heslo, ktoré sa v nej vynára.

Práca s webovým rozhraním Dropboxu

V predvolenom nastavení sa otvára obsah priečinka Dropbox, kde sa bude opakovať celá štruktúra priečinkov a súborov, ktoré ste vytvorili v počítači (kvôli synchronizácii). Webové rozhranie vám v skutočnosti umožňuje robiť všetko rovnaké ako desktopový program, ale súčasne môžete pracovať s cloudovými súbormi z ľubovoľného počítača - stačí sa prihlásiť.

Kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok sa otvorí kontextové menu, ktoré vám umožní vykonať niekoľko akcií s týmto objektom zobrazeným na snímke obrazovky (sťahovanie za účelom úpravy, odstránenie, zdieľanie, zdieľanie priečinka, presunutie, kopírovanie alebo premenovanie).

Tlačidlá sú umiestnené o niečo vyššie na stiahnutie upraveného alebo nového súboru, na vytvorenie nového priečinka, na zdieľanie (ponúkneme vám buď vytvorenie nového priečinka a jeho spoločné, alebo výber z existujúcich), ako aj zobrazenie všetkých odstránených vami alebo inými používateľmi. súbory účtu.

pútko "Zdieľanie" Zobrazia sa všetky zdieľané priečinky, v ktorých pracujete so súbormi, spolu s ďalšími pozvanými používateľmi Dropboxu (dobre alebo s tými, ktorí vás pozvali). A na karte "Referencie" Nájdete zoznam všetkých verejných odkazov na priečinky a súbory vo vašom účte:

Tam môžete znova skopírovať verejný odkaz alebo vylúčiť možnosť verejne zobraziť tieto priečinky a súbory pomocou krížikov umiestnených na konci riadkov. pútko "News" Nájdete protokol udalostí (protokol), kde môžete včas sledovať všetky akcie vykonané niekým vo vašom účte. O účele karty „Kde začať“ sme sa práve rozprávali.

Ak kliknete na svoje meno a priezvisko, ktoré sa nachádzajú v pravom hornom rohu, potom z rozbaľovacieho zoznamu môžete vybrať položky na ukončenie účtu (ak potrebujete zadať ďalšie), prepnúť na iný tarifný plán (rozšíriť svoje možnosti), aby Stiahnite si najnovšiu verziu Dropbox (Inštalácia) a nakoniec, aby ste sa dostali do nastavenia tejto úžasnej cloudovej služby (Settings):

Na prvej karte Nastavenia Dropboxu sa volá "Informácie", môžete skontrolovať svoj existujúci priestor na disku v tejto cloudovej službe a koľko je stále voľného.

pútko „Nastavenia účtu“ Môžete zmeniť meno a priezvisko, priloženú e-mailovú adresu a tiež prepojiť svoj účet Dropbox so službami Twitter, Facebook, Gmail alebo Yakhu. Možno tu nakonfigurovať aj niečo iné až po úplné odstránenie účtu z tohto cloudu (odkaz v dolnej časti okna nastavení).

Ochrana schránky proti hackerstvu

Spodok okna "Protection" nájdete zoznam zariadení, z ktorých ste k tomuto účtu niekedy pristupovali, aby ste mohli sledovať neoprávnené pripojenie, a o niečo nižšie bude zoznam prehliadačov, ktoré pracovali s Dropboxom pod vaším používateľským menom a heslom.

V hornej časti tohto okna bude možné zmeniť toto heslo a tiež zrušte začiarknutie políčka po doručení upozornení na vašu poštu, keď je k cloudu pripojené nové zariadenie alebo ak k nemu pristupuje nejaká aplikácia.

Zaujímavé bude, že tam bude aktivujte verifikáciu v dvoch krokoch, čo môže vážne zvýšiť bezpečnosť práce s vaším účtom v tejto cloudovej službe (prečítajte si o podobných bezpečnostných opatreniach v poštovej schránke Gmail). Čo je to?

Všetko je jednoduché. Popri zadaní prihlasovacieho mena a hesla budú teraz po pripojení z nového zariadenia vyžadovať potvrdenie mobilným telefónom určeným v nastaveniach (buď bude kód odoslaný v správe SMS alebo kód z mobilnej aplikácie). Ak znova vstúpite z toho istého zariadenia (počítač, mobilný telefón, tablet), postačí bežná autorizácia. Veľmi pohodlné a čo je najdôležitejšie, výrazne sa zvyšuje bezpečnosť práce so súbormi v tomto cloudovom úložisku.

Takže neváhajte kliknúť na odkaz "Zmena" a v rozbaľovacom okne kliknite na tlačidlo „Začíname“. Keďže ide o veľmi dôležitú firmu, budete požiadaní o zadanie hesla pre účet Dropbox. Ďalej vám bude ponúknutý výber z dvoch pracovných možností - buď zadajte kód z prichádzajúcich SMS správ, alebo si do mobilného telefónu nainštalujte špeciálnu aplikáciu:

SMS správy sú zadarmo, takže som si bez ďalších krokov vybral prvú možnosť a v ďalšom kroku som označil svoju krajinu a svoje mobilné číslo, ktoré bolo okamžite odoslané na SMS s kódom, ktorý som musel zadať v ďalšom okne sprievodcu dvojstupňovým overením. Potom som bol požiadaný, aby som uviedol záložné číslo mobilného telefónu, ktoré môže byť potrebné, ak prvé nie je k dispozícii alebo stratené.

Na samom konci navrhli zapamätajte si (zapíšte) bezpečnostný kód, čo pomôže vypnúť verifikáciu v dvoch krokoch, ak s ňou nemáte prístup k svojmu účtu Dropbox:

Teraz, ak niekto ešte rozpozná vaše používateľské meno a heslo z vášho účtu Dropbox, potom, keď sa pokúsite vstúpiť, bude veľmi zmätený požiadavkou na zadanie bezpečnostného kódu, ktorý sa odošle na váš mobilný telefón:

Ako používať mobilné verzie Dropboxu

Poďme sa trochu porozprávať o mobilnej verzii Dropboxu, ktorá nám umožní prezerať dokumenty a súbory z tohto cloudového priečinka na tablete alebo smartfóne, ako aj upravovať alebo pridávať vlastné. Princíp fungovania mobilných verzií programov sa trochu líši od toho, ako funguje verzia pre počítače.

Faktom je, že verzia programu pre stolné počítače sa v predvolenom nastavení pokúša úplne synchronizovať súbory z priečinka cloudového úložiska so súbormi z lokálneho priečinka Dropbox. Je to celkom logické a pohodlné, pretože veľká väčšina používateľov tohto programu má neobmedzený prístup na internet a tvrdé gigabajty jednotiek sú také, že veľkosť súborov stiahnutých z cloudu nebude pravdepodobne príliš zreteľná. Vždy však môžete vylúčiť nepotrebné priečinky z procesu synchronizácie v nastaveniach verzie programu pre počítač (pozri vyššie).

Ďalšou vecou sú mobilné telefóny alebo tablety, kde veľkosť úložného priestoru môže byť výrazne menšia ako veľkosť priečinka v cloude. Ako tu byť? Vývojári urobili celkom jednoducho - v predvolenom nastavení sú súbory v cloude úplne neskopírované ani uložené na mobilných zariadeniach, Keď používateľ otvorí niektorú z priečinkov a chce vidieť obrázok, kancelársky dokument alebo niečo podobné, tento súbor sa na požiadanie nahrá do svojho mobilného telefónu.

Ak v telefóne alebo tablete potrebujete kópie súborov z cloudového úložiska, ktoré by boli dostupné v režime offline, stačí pridať takéto súbory k obľúbeným, Je to veľmi pohodlné, napríklad pripojením sa cez Wi-Fi doma môžete pridať k svojim obľúbeným všetky dokumenty alebo mediálne súbory, ktoré potrebujete na ceste do práce, a nemôžete sa rozpadnúť na drahej mobilnej premávke, ktorá nemusí byť vždy rovnaká v tom istom metre. ,

Ak máte smartphone s technológiou Gnusmas (Samsung) so systémom Android (Samsung), ktorý ste potom našli na serveri Google Play, nainštalovali ho a prihlásili sa do svojho účtu Dropbox, môžete do cloudového úložiska získať bonus vo forme ďalších gigabajtov. Osobne som dostal okolo 50 koncertov zadarmo.

To však vôbec neznamená, že pre majiteľov telefónov iPhone a iPad nemá zmysel ísť do obchodu App Store a nainštalovať podobný program na svoje zariadenie - Dropbox vám dá veľa vybavenia a príjemných pocitov, a to aj bez ďalších buchtov.

Fotografie modulov gadget sa automaticky ukladajú do Dropboxu

Pri prvom spustení vám program ponúkne uložiť automaticky všetko, čo ste urobili na svojom mobilnom telefóne alebo tablete fotografia a video do samostatného priečinka v cloudu Dropbox. Zároveň v predvolenom nastavení ponúkajú automatické sťahovanie záberov iba pri pripojení prostredníctvom siete Wi-Fi k internetu, aby sa nespotrebovala mobilná prevádzka, ale môžete si zvoliť druhú, nehospodárnejšiu možnosť:

Toto bola snímka obrazovky z iPadu, ale v smartfóne založenom na android bude obraz podobný:

Tu sa opýtate na pravdu o osude fotografií a videí, ktoré sú už vo vašom telefóne - ak je začiarknuté, všetky sa zlúčia do cloudovej zložky „Nahrávanie z fotoaparátu“, Je pozoruhodné, že pre každé z vašich mobilných zariadení nevytvorí samostatný priečinok - všetko sa zlúči do jedného „Odovzdanie kamery“. Ale stále je to veľmi pohodlné.

Dokumenty alebo súbory, ktoré vytvoríte v iných programoch na mobilných zariadeniach, je možné preniesť do programu Dropbox, ktorý tieto súbory zlúči, následne do cloudovej služby, aby ste mohli s týmto dokumentom pokračovať v práci doma. Ako príklad možno uviesť veľa možností použitia Dropboxu a nie všetky sú zrejmé. Musíte nainštalovať program a pokúsiť sa pochopiť krásu cloudu.

Okno programu na iPade môžete vidieť na obrázku nižšie:

V dolnej časti ľavého stĺpca sú štyri karty: obsah priečinka Dropbox, ukladanie fotografií a videí z iPadu, vybrané súbory a nastavenia programu, ktoré boli práve otvorené na snímke obrazovky. Nie je veľa nastavení, ale stále je to niečo.

Akýkoľvek súbor z priečinka Dropbox môžete pridať k obľúbeným pomocou ikony v tvare hviezdyumiestnené v pravom hornom rohu obrazovky. Všetky súbory pridané k obľúbeným sa uložia do pamäte vášho mobilného zariadenia a prístup k nim je možné získať aj v režime offline na príslušnej karte v ľavom stĺpci okna programu. Pri prezeraní súborov v priečinku Dropbox budú vaše obľúbené položky označené hviezdičkami:

Trochu nad ikonou druhej karty v ľavom stĺpci programu (ukladanie fotografií a videí z vášho iPadu) sa zobrazí počet nových súborov, ktoré ešte neboli nahraté do cloudovej služby. Na odstránenie tohto nepríjemného nedorozumenia bude stačiť prejsť na túto kartu a synchronizácia súborov sa začne okamžite (ak ste pripojení cez Wi-Fi). Týmto spôsobom je celkom vhodné preniesť mediálne súbory zachytené na mobilnom zariadení do počítača.

Práca v programe pre smartfóny je organizovaná približne rovnakým spôsobom. založené na android:

Jednotlivé súbory z priečinka Dropbox môžete pridať do svojich obľúbených položiek a uložiť ich do pamäte zariadenia a zlúčiť do cloudu všetky fotografie a videá zachytené mobilným zariadením. Celkom pohodlné a nenápadné. Napríklad hádzam knihy do formátu djvu na iPad, aby som ich otvoril v čítačke, ktorá je tam nainštalovaná.

Niektoré mobilné aplikácie môžu používať túto cloudovú službu. na synchronizáciu súborov s počítačovými aplikáciami, Keď som písal o správcovi hesiel Kipas, ktorý teraz používam na zabránenie krádeži hesiel z môjho počítača trójskymi koňmi (potom boli moje stránky napadnuté vírusmi). Kipas teda ukladá heslá do šifrovanej databázy, ktorú však nikto nechce vložiť do priečinka Dropbox, kvôli väčšej bezpečnosti a dostupnosti z iných počítačov.

Potom na Aypad bude možné nainštalovať napríklad aplikáciu KyPass, ktorá môže používať databázu Kipas stiahnutú z Dropboxu. A existuje veľa takýchto programov. Môžu pristupovať k vášmu cloudovému úložisku a používať ho na svoje vlastné účely, z ktorých niektoré môžu byť celkom neočakávané.

Existujú aplikácie pre stolné počítače, ktoré sa môžu pripojiť k vášmu účtu Dropbox a používať jeho priečinok na prenos súborov alebo údajov. Týmto spôsobom môžete napríklad sledovať na inom počítači - program sníma snímky obrazovky z pracovnej plochy v určených intervaloch a odosiela ich do cloudu. Existuje program, ktorý zjednodušuje synchronizáciu nastavení programu na rôznych počítačoch umiestnením súborov s nastaveniami do priečinka cloud a ponecháva štítky na svojom mieste.

Existujú aj programy, ktoré vám umožňujú šifrovať obsah priečinka Dropbox za behu a iný program nainštalovaný v inom počítači dešifruje celú vec za chodu. V tomto prípade sa však zdá prijateľnejšie používať časom overený šifrovací program. Napríklad je pomerne ľahké vytvoriť priečinok šifrovaný v Trukript v cloudovom adresári a umiestniť prenosnú verziu toho istého programu do blízkosti, aby sa tento kontajner mohol dešifrovať na inom počítači.

K dispozícii je dokonca aj doplnok pre WordPress s názvom wp Time Machine, ktorý môže vytvárať a umiestňovať do priečinka tejto záložnej súbory a databázy cloudovej služby vášho blogu (adresár obsahu wp a výpis z databázy). V nastaveniach doplnku budete musieť zadať iba prihlasovacie meno a heslo pre svoj účet Dropbox a pomenovať priečinok, do ktorého sa budú ukladať zálohy.

Vo všeobecnosti sú možnosti obrovské a ja budem rád ak zdieľate svoje osvedčené postupy o používaní Dropboxu.

Pozrite si video: Dropbox for iPad (August 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send