Užitočné tipy

Ako sa naučiť doma vyrábať sviečky vlastnými rukami

Pin
Send
Share
Send
Send


V modernom svete sa sviečky častejšie používajú ako súčasť dekorácie, zdobenia interiéru a vytvárania pohodlnejšej celkovej atmosféry. Ak chcete doma pripraviť sviečku, musíte poznať niekoľko pravidiel, napríklad, čo správne vyrobený knôt Je to veľmi dôležité, pretože od toho závisí rovnomernosť horenia sviečky.

Stojí to za to vedieť hrúbka sviečky závisí od počtu vlákienktoré sa používajú pri jeho príprave. Napríklad na výrobu sviečky s hrúbkou 2 až 7 cm je potrebné pripraviť 15 nití a na sviečku s priemerom 10 cm je potrebných 24 nití. Sviečka s priemerom presahujúcim 10 cm potrebuje 30 nití.

Prejdite do požadovanej sekcie:

Niekoľko užitočných informácií o výrobe sviečok

Na roztavenie vosku použite dvojitý kotol. Môže byť nahradená elektrickou rúrou. dôležité: Nepoužívajte sklo.

Existuje veľa druhov vosku, ale takmer všetky sa topia pri teplote 90 stupňov Celzia.

tiež je žiaduce mať v blízkosti teplomerčo pomôže sledovať teplotu. Je lepšie používať teplomer s oceľovou tyčou a stupnicou navrchu. Môže sa kúpiť v špecializovaných predajniach laboratórneho vybavenia. Na miešanie vosku je možné použiť teplomer z oceľovej tyče.

Buďte opatrní, ak sa rozhodnete roztaviť vosk na otvorenom ohni, pretože v tomto prípade môže vosk vznietiť.

Na uhasenie použite sódu na pečenie, ale nie vodu. Tiež by ste mali vedieť, že prehriaty vosk sa začne vydávať akroleín je toxický vedľajší produkt, Nezabudnite sa postarať o dobré vetranie v interiéri.

Ako vyrobiť sviečku vlastnými rukami

- stará panva na roztavenie parafínu,

- formy odolné voči teplu, v ktorých sa budú nachádzať budúce sviečky,

- niekoľko knôtov, ktoré môžu mať papier aj drôtené jadro,

- špeciálny držiak na napínanie knôtu v roztavenom parafíne.

Na výrobu 3 sviečok pripravte:

- 40 g stearínového prášku,

- 400 g granulovaného parafínu,

- farbivo na farbenie vosku,

- aróma (môžete ju nahradiť éterickým olejom).

1. Vyrábame základ pre sviečky:

- Dajte misku na hrniec vriacej vody a nalejte do nej stearínový prášok,

- počkajte, kým sa stearín neroztopí a do tej istej misky pridajte 1/4 tablety farbiva na vosk,

- vložte parafín do misy a zohrievajte vodu na 80 °,

- vždy dôkladne premiešajte,

- po roztopení celej hmoty kvapnite niekoľko kvapiek éterického oleja alebo príchute.

2. Pripravte knôt

- ponorte knôt na 5 minút do roztaveného parafínu,

- Nechajte uschnúť na fólii.

3. Pokračujte priamo k výrobe sviečok

- rezať knôt - jeho dĺžka by mala byť o niečo väčšia ako výška formy,

- jeden koniec knôtu prešiel špeciálnym držiakom a zovrel ho kliešťami a druhý si musíte ovinúť okolo palice (napríklad ceruzkou) a upevniť ju,

- spustite držiak spolu s knôtom na spodok formy a začnite liať parafín,

- po naliatí parafínu na okraje musíte nalepiť na okraje formy tyčinku v takej polohe, aby knôt bol v strede,

- počkajte, kým hmota nestvrdne,

4. Niečo zvláštne

Ak chcete, aby bola vaša sviečka jedinečná, môžete použiť svoju obľúbenú kvetinu, suvenír alebo smrek alebo kužeľ, ak je sviečka pre nový rok. Vo formulári môžete tiež niečo znázorniť (môžete použiť šablónu dovolenky).

- vosk je lepšie hľadať ten, ktorý sa zvyčajne používa pri výrobe kostolových sviečok,

- na farbenie sviečok používajte práškové farby (najlepšia možnosť), anilínové farby, oleje na báze alebo prírodné látky.

Ako vyrobiť gélovú sviečku doma

Pri výrobe sviečok musíte byť opatrní a dodržiavať všetky bezpečnostné predpisy, najmä ak chcete do sviečky vložiť nejakú dekoráciu. tiež starostlivo si vyberte druh aromatického oleja a farbiva.

Teraz sa musíte rozhodnúť, ktorú sviečku chcete uvariť. Gélové sviečky sú rôzne a sú rozdelené do niekoľkých skupín:

- akváriá, terária a sviečky s pokladmi,

- poháre na pivo a cappuccino s penou,

- Coca-Cola a iné koktaily,

- dúhy, víchrice, ohňostroje a neónové žiary,

- zmrzlina a dezerty,

Potom ste sa rozhodli pre danú tému, vyberte vhodnú sklenenú nádobu pre sviečku. Prípadne môžete zobrať štvorcovú vázu, pohár, pohár džemu alebo hrnček.

Výroba dekoratívnych sviečok ako hobby

Vďaka jednoduchej technológii tvorby a veľkému výberu materiálov pre prácu a dekoráciu môže teraz každá remeselník otvoriť doma miniatúrnu „továreň na sviečky“, ktorá prinesie nielen potešenie z kreativity, ale môže sa stať aj ďalším zdrojom zisku.

Výhodou tohto typu koníčka je to, že lekcia je jednoduchá, nie nudná a krásny výsledok získate pomerne rýchlo. Z týchto dôvodov bude výroba sviečok doma apelovať a bude schopná ihličiek všetkých vekových skupín - tak úctyhodných, ako aj málo skúsených.

Užitočné tipy

- je lepšie použiť formy, ktoré majú priemer najmenej 5 centimetrov (čo neumožňuje, aby bol plameň príliš blízko okrajov nádoby),

- hľadajte priehľadný alebo farebný tvar (sviečka bude vyzerať nádherne),

- sklo vašej formy musí byť silné.

Na varenie budete potrebovať:

Materiály na výrobu sviečok

Naozaj, ako si vyrobiť sviečky vlastnými rukami bez špeciálnych materiálov? V práci sa nám hodí:

 • Vosková taviaca nádoba
 • Sviečkové formy
 • Kastrol (pre vodný kúpeľ)
 • Tyčinky (prvým je fixácia knôtu, druhým je zmiešanie vosku)
 • Dekoratívne predmety na ozdobenie produktu
 • Voskové pastelky
 • Sviečky pre domácnosť alebo škvarky starých sviečok
 • Papierové vlákno (100% bavlna)

To všetko nám pomôže vytvoriť, ak nie voskové majstrovské dielo, krásnu originálnu sviečku. Tak sme tu!

Čo je potrebné pre kreativitu

Najlepšie na tom je, že na to, aby ste mohli začať, potrebujete minimálnu množinu materiálov:

 • sviečkový gél, vosk alebo parafín,
 • knôt z priadze z bavlny alebo bavlny bez syntetických nečistôt na jeho výrobu,
 • odlievacia forma na sviečky,
 • prvky na dekoráciu.

Vosk alebo parafín je možné použiť z bežných domácich sviečok, z ktorých nebude ťažké odstraňovať hotový knôt. Sviečkový gél sa ľahko robí aj vlastnými rukami. Namiesto drahej formy si môžete vziať akýkoľvek vhodný žiaruvzdorný obal - krásny pohár, nádobu, plechovú krabičku. Jedným slovom, začiatok nového hobby nebude stáť príliš veľa. Môžeme povedať, že toto je jedna z ekonomických záľub.

Na základe hlavného materiálu používaného na výrobu sviečok sa rozlišujú dve základné technológie - vosk a gél, ktoré sú v mnohých ohľadoch veľmi podobné, ale napriek tomu majú svoje vlastné nuansy.

Príklad gélovej sviečky

Ako príklad uvážte prípravu akvarijnej sviečky, ktorá bude obsahovať morské ozdoby.

- gél na sviečky (je možné niekoľko farieb),

- niekoľko čistých dekoratívnych predmetov, ktoré budú vo vnútri sviečky, a ozdobte ich. Keďže téma je morská, môžete na morskú tému použiť napríklad škrupiny alebo hračky.

1. Dajte gél na sviečky do vodného kúpeľa,

2. Použite pomalý oheň na zahriatie gélu na 100 ° C,

3. pripevnite knôt nohou na spodok formy pomocou lepidla tak, aby knôt bol v strede, čo zaisťuje najlepšie pálenie sviečky, musíte tiež knôt pripevniť na vrch formy (môžete použiť bežné závity),

4. je čas použiť ozdobné predmety, ktoré môžete, ako by ste sa chceli rozprestrieť na spodnej časti formy - samozrejme, nemali by byť horľavé, v počiatočnej fáze môžete umiestniť niekoľko objektov a iné o niečo neskôr,

5. dekoračné predmety vo vnútri sviečky by nemali byť umiestnené bližšie ako 6 milimetrov k knôtu a pokiaľ možno bližšie k stenám formy, aby boli lepšie viditeľné,

6. Predtým, ako začnete liať gél, je vhodné zahriať pleseň, čo sa dá dosiahnuť sušičom vlasov - aby ste sa zbavili bublín,

7. sledujte teplotu gélu a po ochladení na 80 - 90 ° môžete začať pomaly naplňovať sviečku,

* Najlepšie je vyplniť vrstvy, t. najskôr vyplňte malý gél a po chvíli, keď gél v spodnej časti formy trochu stuhne, môžete vyplniť novú vrstvu a tak ďalej, až kým sa forma nenaplní,

* Ak nechcete, aby boli hranice vrstiev viditeľné, nemali by ste dlho čakať,

* ak používate niekoľko farieb, môžete ich vo formulári plynulo pretekať, pričom musíte trochu počkať, kým spodná vrstva trochu stvrdne, inak sa farby zmiešajú,

8. Sviečku môžete použiť za deň.

Tajomstvo výroby sviečok z vosku alebo parafínu

V procese vytvárania produktu z vosku je najzodpovednejším momentom tavenie materiálu. Tu potrebujete dobrú obratnosť a rýchlosť pôsobenia, pretože roztavený vosk alebo parafín rýchlo ochladzuje, navyše je veľmi horúci a ľahko horí.

Predtým, ako vyrobíte sviečku vlastnými rukami, je tiež potrebné správne zvoliť hrúbku knôtu: ak ho urobíte príliš silným, bude sa sviečka príliš topiť a fajčiť a veľmi tenká bude neustále zhasínať. Hustota krútenia knôtu zohráva dôležitú úlohu - v prípade voskových a parafínových sviečok by sa nite mali krútiť mierne voľne, aby plameň nevyšiel.

Neexistuje žiadna univerzálna rada - optimálna hrúbka a hustota skrútenia nití pre knôt sa bude musieť odvodiť iba z osobnej skúsenosti, metódou testov a experimentov. Každý majster si nakoniec vyvinie svoju vlastnú receptúru a tajomstvo úspešnej práce.

DIY gélové sviečky

Na výrobu krásnych priehľadných sviečok, ktoré nevydávajú zápach ani dym, môžete použiť hotový gélový vosk alebo sami pripraviť spotrebný materiál. V druhom prípade musíte kúpiť prísady, ako je glycerín, tanín, želatína, destilovaná voda a zmiešať ich, variť na miernom ohni, až kým sa kvapalina úplne neodparí.

Táto technológia je o niečo zložitejšia ako vosk, ale výsledok stojí za námahu - výrobky sú veľmi elegantné a jedinečné. Počas varenia sa zmes môže zakaliť, jedná sa však o dočasný jav, ktorý zmizne okamžite po ochladení gélu.

Gél otvára množstvo rôznych možností dekorácie. Napríklad škrupiny, kamienky, hviezdice, sušené citrusové plody alebo kvety, ktoré sú plné priehľadného vosku, vyzerajú veľmi krásne. Ženy tak môžu doma doma vyrábať sviečky vlastnými rukami a hľadať koníček na materskej dovolenke, pretože škodlivé látky sa pri práci neuvoľňujú.

VEĽMI DÔLEŽITÉ

* vosk roztavte iba vo vodnom kúpeli a riaďte sa pokynmi formy alebo vosku, pretože teplota, pri ktorej sa vosk topí, závisí od faktorov, ako sú: kvalita vosku a plesne, ako aj druh sviečky, ktorú chcete vyrobiť,

* prehriatie vosku je zdraviu škodlivé a jeho pary sa môžu pri dosiahnutí teploty 180 ° C vznietiť,

* na hasenie horiaceho vosku NEPOUŽÍVAJTE vodu - použite handru.

* používajte čistú a suchú formu,

* Suveníry, ktorými chcete ozdobiť sviečku, by mali byť čisté a nehorľavé (môžete ich umyť teplým minerálnym olejom).

Vytvorte domáce sviečky

Samostatne by sa malo hovoriť o aromatických sviečkach - je ľahké ich vyrobiť aj doma. Výhodou domácich vonných sviečok je tiež to, že môžete mať stopercentnú dôveru v šetrnosť k životnému prostrediu a neškodnosť aromatických zložiek.

Tradičným spôsobom aromatizácie je pridanie niekoľkých kvapiek éterického oleja do vosku alebo gélu. V zásade môžete použiť akýkoľvek, ale treba mať na pamäti, že počas spaľovacieho procesu môžu niektoré oleje meniť vôňu. Napríklad ružová aróma v dôsledku zahrievania sviečky sa stáva ťažšou a maskujúcejšou, čo sa nemusí páčiť každému.

Z toho, že každá žena v domácnosti má vždy po ruke, môžete použiť obilnú kávu, čajovú zmes alebo exotické korenie. Vo všetkých ostatných ohľadoch sa výrobný algoritmus nelíši od vytvárania obyčajnej sviečky.

Tipy na zdobenie

Dekoratívny dizajn produktu odlievaného z parafínu alebo vosku je najkreatívnejším a najzaujímavejším procesom, počas ktorého môžete ukázať svoju osobnosť a tvorivú poistku. Jediným pravidlom, ktoré by sa malo dôsledne dodržiavať, je umiestnenie veľmi blízko horiacemu knôtu horľavých prvkov.

Výhoda, ktorá je výhodná pre všetkých - dizajn v súčasnom ekologickom štýle. Na tento účel sú užitočné rôzne prírodné materiály: kamienky, vetvičky, šišky, sušené listy, kvety, aromatické byliny.

Veľmi populárnou technikou na zdobenie sviečok je decoupage s obyčajnými obrúskami a špeciálnym lepidlom na sviečky, ktoré dobre drží dekor na povrchu a súčasne chráni papier pred ohňom.

Farebné sviečky vyzerajú krásne. Najjednoduchším spôsobom ich zafarbenia je použitie voskových ceruziek alebo pasteliek, ktorých hobliny by sa mali pridať do roztaveného vosku.

Niektorí skúsení remeselníci používajú na výzdobu rezbárske práce, čím dodávajú produktu krásne prelamované. V našej publikácii nájdete ďalšie nápady, ako ozdobiť sviečky vlastnými rukami.

Prečo sa naučiť vyrábať sviečky

Dizajnéri a maliari veľmi často používajú krásne interiérové ​​sviečky na vytvorenie falošných krbov v domoch a bytoch. Môže to byť tiež dobrý darček alebo romantický suvenír. Ak sa teda naučíte vyrábať kvalitný a originálny produkt, je skutočne dobré zarobiť si peniaze na svoje obľúbené koníčky.

Najmä ak v predvečer veľkých všeobecne uznávaných sviatkov vyrábať výrobky s tematickým dizajnom. Ručne vyrobené výrobky môžu byť ponúkané aj majiteľom reštaurácií, ktorí často používajú sviečky na vytvorenie komornej atmosféry v zariadení vo večerných hodinách alebo na pridanie špeciálnej slávnostnej atmosféry.

Postupné workshopy s fotografiami

Pripravili sme jedinečné workshopy s postupnými fotografiami, aby sme pomohli tým, ktorí sa práve snažia vytvoriť „domov“. Podrobné pokyny vám pomôžu pochopiť komplikácie zvládnutia a zvládnuť ťažké okamihy.

Aj keď zarobíte peniaze na výrobu sviečok - nie je to samoúčelné, vlastníctvo tohto druhu úžitkového umenia nebude zbytočné, pretože vaše obľúbené koníčky sa môžu vždy použiť na potešenie seba alebo svojich blízkych.

Odporúčame vám pozrieť si ďalšie publikácie a publikáciu MK na našej webovej stránke. Existuje veľa záľub pre ženy, nájdite si nejaké nové záľuby.

Sviečka knôt

Teraz sa musíme naučiť, ako si vyrobiť sviečkový knôt vlastnými rukami. Vyrábame gélové, parafínové alebo voskové sviečky, v každom prípade však potrebujeme knôt. Aby sme to dokázali, potrebujeme prírodnú bavlnenú niť bez akýchkoľvek nečistôt. Ako možnosť si zobrať farebnú niť ako knôt. Vyzerá to veľmi roztomilé a nezvyčajné.

Hrúbka a štruktúra knôtu závisí predovšetkým od hrúbky časti sviečky, ktorá by mala horieť. Napríklad sú to sviečky, čiastočne pozostávajúce z horľavých materiálov. V nich vyhorí iba jadro.

Pre tých, ktorí hodia sviečku z vosku, musíte vziať silné vlákna a nie príliš ich skrútiť. Naopak, parafínové a gélové sviečky potrebujú tesnú väzbu nití (inak knôt počas spaľovania bude fajčiť).

Knot na sviečky

Knot na gélové sviečky

Musíte byť opatrní pri nasledujúcich detailoch: ak je sviečka natretá voskovými pastelkami, malé hobliny môžu upchať knôt bez toho, aby sa rozpustili v parafíne alebo vosku. Všeobecne platí, že v tejto veci je veľa nuancií, buďte pripravení na skutočnosť, že budete musieť vyskúšať knot pre určitý typ sviečky.

Ak použijete veľmi hrubý knôt, nadmerné topenie sviečky nie je vylúčené, čo je plné sadzí. Ak urobíte veľmi tenký knôt, bude neustále vyjsť.

Knot má niekoľko konštrukčných možností: môže byť háčkovaný, pletený, skrútený lanom. Pred naliatím sviečok je možné niť namočiť voskom, ale súčasne ju môžete naplniť a namočiť.

Ak nechcete strácať čas výrobou knôtov, použite knôt z hotových domácich sviečok.

Sviečka forma

V tejto veci hrá vaša predstavivosť rozhodujúcu úlohu. Môžete použiť akúkoľvek formu plastu alebo kovu, o ktorej si myslíte, že je pekná a vhodná na výrobu sviečok. Neobmedzujte sa na hotové rezačky cookie: svoju úlohu môžu zohrávať aj obaly z jogurtov, smotanových pohárov, plechoviek na pečenie, plechoviek na konzervy, pohárov alebo hrnčekov, ktoré vydrží vysoké teploty. Niektorí dokonca používajú tetrapack mlieka ako formu pre budúcu sviečku.

Sviečky nalejeme do čajových šálok

Sviečkové sviečky

Ale pre vašu prvú skúsenosť je lepšie byť chytrý: zobrať niečo jednoduché. Napríklad pohár jogurtu. Papierový štítok najskôr odstráňte, pretože by sa mohol vznietiť.

Zoberieme naše sklo a uprostred jeho dna hrubou ihlou prepichneme otvor - vložíme tam hotový knôt. Na zadnej strane pohárika musí byť knôt zviazaný v uzle. В этом самом месте узелка будет верх нашей свечи, ведь заливка её будет «вверх ногами»: узелок минимизирует течь парафина, стеарина или воска через дырочку, проделанную нами на дне стаканчика.

Идём дальше. Поперёк на стаканчик нам нужно уложить любую палочку — зубочистку, кисточку или карандаш. Na to musíme zviazať druhý koniec knôtu. Mal by byť umiestnený striktne v strede vo zvislej polohe. Zaručujete sa tak, že sviečka horí rovnomerne a topí sa.

Sfarbenie sviečok

Získate naozaj krásne sviečky za predpokladu, že ich nezabudnete zafarbiť. Najjednoduchším a najprijateľnejším spôsobom je zafarbiť sviečky jednoduchými voskovými pastelkami pre deti.

Myslíte si, že by bolo múdrejšie používať akvarel alebo kvaš? Paleta týchto farieb je skutočne bohatšia ako farebná škála pasteliek. Problém je však v tom, že kvaš aj akvarel sa vyrábajú na báze rozpustnej vo vode: tieto farbivá nie sú vhodné na prácu so sviečkou. Zle sa zmiešajú s voskom alebo parafínom, môžu v nich vznášať nepochopiteľnú farbu vo vločkách a potom sa úplne usadiť na dne.

Dekoratívne sviečky sa môžu a mali by sa vyrábať iba pomocou farbív na báze tuku, a to sú naše voskové pastelky.

Mnoho remeselníkov pri výzdobe sviečok často používa rúž alebo tieň. Ak vám nie je ľúto kozmetiky, nasledujte ich príklad. Ale nezabudnite, že vôňa rúžu, ktorá nie je vždy príjemná, bude plávať po celom dome. Pre mnohých sa tento zápach môže zdať rušivý.

Ak ste sa už zaviazali vyrábať ozdobné sviečky vlastnými rukami, je lepšie používať menej agresívne materiály. Pri výbere voskových pasteliek sa zaoberáme mäkkými typmi tohto farbiva. Obzvlášť dobré sú sviečky vyrobené pomocou pasteliek z perlete.

Ak narazíte na tvrdé pastelky, proces ich topenia bude ťažký. Áno, a ich umiestnenie je dosť problematické. Vybrali sme pastelku, pomocou strúhadla ju odvážili a tieto hobliny sme pridali do voskových škvŕn. Dôkladne premiešané hobliny a škvarky.

Existuje však aj iná možnosť farbenia. V špeciálnych obchodoch je ľahké nájsť tabletové pigmenty rôznych farieb. Môžu sa navzájom zmiešať a dávkovať. Použitím takýchto pigmentov budete môcť vyrobiť skutočne nezvyčajnú, svetlú alebo jemnú sviečku. Pigmenty v tabletách výrazne rozširujú možnosť získania zaujímavých odtieňov.

Nemali by ste odmietnuť používať farbivá: dodávajú sviečke jedinečný vzhľad a vytvárajú jedinečný vzor.

Sviečková náplň

Teraz je knôt pripravený, je čas vyplniť. Potrebujeme pravidelnú plechovku. Musí sa trochu sploštiť, aby sa vytvoril zvláštny nos. Tým sa uľahčí proces liatia roztaveného materiálu.

Vopred pripravená forma je najlepšie namazaná tenkou vrstvou tekutého prostriedku na umývanie riadu alebo obyčajného rastlinného oleja. To aj ďalšie prostriedky sú rovnako dobré.

Do pohára musíme vložiť úlomky sviečok (sviečky by mali mať rovnakú kvalitu). Ak sa chystáme vyrobiť parafínovú alebo voskovú sviečku, môžete si na roztavenie vziať panvicu alebo naberačku, čo nie je škoda. V každom prípade by sa mal tento kontajner umiestniť na panvicu, ktorá sa použije ako vodný kúpeľ. V zásade môžete použiť čokoľvek, s výnimkou skleneného tovaru.

Naplňte panvicu vodou, vodu prevarte a potom nádobu ponorte do vosku alebo parafínu. Takže náš materiál sa topí.

Keď sa materiál a triesky úplne roztavia, môžete začať naplniť sviečky.

Naplňte spodok našej formy voskom, nechajte vychladnúť. Nespúšťajte okamžite, aby ste vyplnili celý formulár, v opačnom prípade môže veľa vosku alebo parafínu uniknúť cez otvor v spodnej časti. Naplňte vosk vrstvami a potom to, čo uniklo, sa pošle znova na pretavenie. Keď je sviečka úplne naplnená, musí sa ochladiť. Teplota by mala byť teplota miestnosti.

Mnoho ľudí urobí v tomto bode chybu: snažia sa urýchliť chladiaci proces umiestnením sviečky do mrazničky. V tomto prípade sa môže šíriť nerovnomerne.

Toto nie je rozhodujúce, ak naplnímame sviečku hore nohami. Ak použijete inú metódu, mali by ste zanechať malý vosk, aby ste vyplnili vrúbky vedľa knôtu. A po vysušení sa určite objavia.

Keď sa už teplota sviečky rovná teplote v miestnosti, musíte uzol uviaznuť v dolnej časti formulára. V tomto okamihu samotný produkt odstránime jemným potiahnutím knôtu.

Ak to nemôžete urobiť, formulár môžete vystrihnúť. Alebo ho vložte na chvíľu do chladničky a potom ho na pár sekúnd vymeňte pod horúcu vodu.

Potom sme odrezali prebytočnú časť knôtu a ponechali sme špičku 1 cm. Ak z formy zostanú škaredé švy, môžu sa odstrániť horúcou vodou. S týmito manipuláciami však môže byť sviečka zakalená a jej lesk môže vyblednúť. Optimálnym riešením by preto bolo zvoliť tvar sviečky, ktorý neobsahuje švy.

DIY aróma sviečky

Výroba aromatických sviečok vlastnými rukami je celkom realistická. Predovšetkým stojí za to urobiť tým, ktorí sú skutočným fanúšikom aromaterapie. Aby ste dostali presne aromatické sviečky, musíte pred naliatím do vosku pridať nejaké éterické oleje. Výber oleja závisí od vášho vkusu: môžete pridať akýkoľvek druh oleja, pokiaľ ružová nestojí za to. Napokon, jeho pálivá vôňa bude dusivá, ťažká.

Je skvelé, ak sa aróma sviečky zhoduje s rastlinou, ktorej olej používame. Napríklad v aróme sviečky by mali prevládať napríklad levanduľové oleje ako základ arómy.

Pomocou vavrínového alebo mäty pieporného oleja ozdobte sviečku lepšie zelenými odtieňmi.

Vanilka alebo škorica budú ekologické v teplých béžovo-hnedých odtieňoch sviečky.

Aromatickú sviečku môžu pripraviť nielen oleje, ale pravidelná káva je silná a príjemná aróma.

V zásade nie je dosiahnutie vône sviečky také ťažké. Aromatické oleje sa pridávajú do parafínu, vosku alebo gélu. A potom sa proces výroby aromatickej sviečky nelíši od vytvárania obyčajnej sviečky.

Experimentátorom sa odporúča miešať oleje: je vám zaručená nezvyčajná vôňa arómy. Ak sa bojíte „postrčiť“ a syntetizovať nekompatibilné pachy, prečítajte si recepty týkajúce sa parfumov. Postupujte podľa ich pokynov, ale nepridávajte ružový olej.

Gélové sviečky

A teraz si povedzme, ako vyrobiť gélové sviečky vlastnými rukami. Aby sme dostali gélové sviečky, je lepšie použiť hotový gélový vosk. Na obaloch s tým je často písaný recept na výrobu sviečok, ktorý môžete použiť.

Nasledujúci recept môže pomôcť tým, ktorí sú zvyknutí robiť všetko sami:

 • 5 g želatíny
 • 2 g tanínu
 • 20 ml vody
 • 35 ml glycerínu

Najprv musíme počas zahrievania tanín rozpustiť v glyceríne. Pokračujeme v zahrievaní a do zloženia zvyškov pridávame glycerín a želatínu. Do výsledného číreho roztoku sa pridá voda. Zmes sa privedie do varu. Určité zakalenie roztoku by vás nemalo vystrašiť: čoskoro zmizne. Kým sa voda úplne neodparí, je potrebné roztok uvariť.

Potom nalejte zmes do sklenenej formy so žiaruvzdornými vlastnosťami. Ak horiace sviečky nevydávajú zápach a dym, sú priehľadné.

Do gélových sviečok môžete tiež pridať éterický olej, čo nie je v rozpore s receptúrou. Osobitný, zvlášť príjemný proces zdobenia gélových sviečok. Dekoratívne prvky sa voľne ukladajú na spodnú časť akéhokoľvek priehľadného obalu: korálky, korálky, kamienky, mušle, flitre, kávové zrná, suché stonky rastlín alebo kvety. Potom všetko naplňte gélovým priehľadným voskom. Takáto sviečka vyzerá jednoducho neuveriteľne: priehľadne, jemne a vo vnútri mágie.

Kávové sviečky

Výroba dekoratívnych sviečok tiež nie je náročná. Napríklad môžete pripraviť originálnu kávovú sviečku. Výzdoba - samozrejme, zrnková káva. Princíp činnosti je nasledujúci: malá forma sa vkladá do veľkej formy. Medzi stenami dvoch tvarov musíte vyplniť kávové zrná a potom ich naliať sviečkou.

Akonáhle omáčka s kávovými zrnami zamrzla, steny je potrebné vyfúknuť teplou fénom. Z tohto dôvodu bude nadbytočné množstvo parafínu zreteľne viditeľné kávové zrná.

Vonkajšia vrstva s kávovými zrnami je teda pripravená. Dali sme ju späť do tvaru, naplňte ju parafínom / voskom inej farby ako zvnútra.

Kávové sviečky môžu byť nasledujúce:

Rovnakým spôsobom môžete vyrábať morské sviečky: namiesto zŕn budú mať kamienky alebo mušle. Ako voliteľná možnosť - priehľadné gélové sviečky s malými kamienkami alebo zrnkami kávy.

Sviečky dekorácie Možnosti

Ako inak môžete ozdobiť sviečku, ktorú ste vyrobili vy? Prvým spôsobom, ako dať svojej sviečke originalitu, je použitie nezvyčajných neočakávaných formulárov. Niekedy môže byť zaujímavý tvar výhodnejší ako najnáročnejší dekor. Nádherným prvkom výzdoby sviečok sú rôzne druhy sklenených tácok.

V špecializovanom obchode nájdete špeciálne nálepky na výzdobu. Alebo decoupage je skvelý spôsob, ako ozdobiť sviečky. Mimochodom, medzi profesionálnymi sviečkami je veľmi módny. Najčastejšie sa servítky používajú ako základ pre oddelenie. Nezabudnite na bezpečnosť: na sviečky používajte špeciálny lak.

Pre fanúšikov originálnej výzdoby je vhodná táto možnosť:

Pred naplnením položte na okraje formulára škrupiny, kúsky sušeného ovocia, škoricu, semená, sušené kvety. Alebo nechajte to byť kávové zrná v súbore s kamienkami a korálkami. Ale v druhom prípade bude vhodnejšie hovoriť o dekorácii hotového výrobku: do roztaveného parafínu / vosku vkladáme ozdobné prvky.

Už zmrazenú sviečku je možné nalepiť pomocou bambusových alebo škoricových tyčiniek. Môžete k nim pridať hviezdy anízu hviezdy alebo rovnaké kávové zrná. Bude to krásna dekorácia pre aróma sviečky.

Ak používate sušené rastliny (alebo akékoľvek iné ozdobné prvky, ktoré sa môžu stať horľavými), knôt sviečky by mal byť tenký, aby sa sviečka topila iba uprostred.

V zásade, ak máte možnosť požiadať o materiál v špecializovaných predajniach, získate veľa užitočných nástrojov. Napríklad sa tu predávajú značkovače a obrysy, nehoria a počas tlejúceho knôtu sa topia spolu s voskom / parafínom.

Nechcete zbierať staré sviečky - použite parafínové gule alebo sviečkový gél. V špecializovaných predajniach nájdete dokonca hotové knôty (s kovovým držiakom). Pre plávajúce sviečky si môžete kúpiť špeciálne navrhnutý vosk.

Dnes je fantázia kreatívneho človeka prakticky neobmedzená: ceny materiálov na výrobu sviečok „sa nekousajú“, proces je vzrušujúci a nie tak dlho, ako by sa mohol zdať. Po vytvorení krásnej sviečky vlastnými rukami je nepravdepodobné, že by ste popreli potešenie z experimentovania.

A pre inšpiráciu vám odporúčame pozerať si úžasnú triedu videa na vytváranie vyrezávaných sviečok

Pin
Send
Share
Send
Send