Užitočné tipy

Spôsob, akým držíte ruky, hovorí o vašom vzťahu

Pin
Send
Share
Send
Send


Väčšina ľudí považuje svoju túžbu držať sa za ruky príliš primitívne, čo naznačuje, že je to len pekné. A toto, poprieť, je naozaj pekné. Ale je to jediný dôvod, prečo sme nútení niekoho vziať za ruku? Očividne nie. Aj keď o tom nemusíme myslieť, spojenie rúk je najprv psychologické a sociálne, a až potom fyzické konanie.

Štúdia v roku 2013 v Južnej Karolíne ukázala, že medzi ľuďmi, ktorí sa držali za ruky pri chôdzi po pláži, boli výrazne viac „dominantní“ muži (tj tí, ktorých ruky sú hore) ako ženy.

Vedci poznamenali, že podľa ich názoru to platí pre väčšinu krajín. A navrhli, že je pravdepodobné, že ženy budú vždy „dominovať“ deťom, hoci také experimenty sa neuskutočnili.

Tak prečo sa držíme za ruky? A čo táto akcia znamená v širokej škále ľudských interakcií?

Znižuje stres

Štúdia z roku 2006 uskutočnená na University of Virginia so 16 šťastne ženatými pármi ukázala, že pocit ruky milovaného človeka v ruke znižuje úroveň akéhokoľvek, dokonca aj najťažšieho stresu. Okrem toho aktivita oblastí mozgu, ktoré reagujú na stres pod vplyvom malých prietokov prúdu, sa znížila iba vtedy, ak ruku subjektu (alebo skôr subjekt - nepočuli o feminizme) držal partner, a nie niekto iný.

Dlane spolu

Ak takto držíte ruky, znamená to, že váš zväzok je založený na láske, ale nie na vášni. Partner, ktorého dlaň sa pozerá dolu, preberá vo vzťahu viac iniciatívy a má dominantné postavenie. Je to ten, kto je rozhodnejší a snaží sa všetkými možnými spôsobmi chrániť svojho duše.

Zvyšuje toleranciu bolesti

V roku 2009 sa vedci z Kalifornskej univerzity (Kalifornská univerzita) rozhodli uskutočniť podobnú štúdiu, opäť zameranú na reakcie žien, pretože, ako vysvetlili vedci, ženy sú vo všeobecnosti výraznejšie a ich emocionálna reakcia je vždy rýchlejšia. Experimentu sa zúčastnilo 25 mladých žien, ktoré boli v dlhodobom vzťahu. Počas experimentu dostali menšie popáleniny a vedci ich požiadali, aby vyhodnotili úroveň nepohodlia. Bolo teda možné zistiť, že ak sa pozreli na fotografiu svojho partnera alebo ho držali za ruku, podnet sa vždy ukázal byť menej bolestivý, čo umožnilo hovoriť o „účinku anestézie“.

Silná priľnavosť

Pevný záber okolo zápästia jedným z partnerov naznačuje vážnosť jeho úmyslov. Človek verí, že vzťah sa už posunul na hlbšiu úroveň, preto podvedome „miluje“ milenca. Rovnaké gesto môže mať negatívnu konotáciu, čo znamená, že jeden partner je veľmi posadnutý druhým.

Zvyčajne sa takto objavujú páry na spoločenských podujatiach. Ak sa však takéto gesto odohráva v každodennom živote, naznačuje to, že partner, ktorý druhý vzal druhú rukou na podvedomej úrovni, hľadá ochranu, je neistý.

Zvyšuje náklonnosť

Jedným z dôvodov, prečo držíme ruky, a nie za nič iné, je zjavne to, že samotné ruky sú mimoriadne citlivými oblasťami. Toto, pripomína Bustla, súvisí s evolučným vývojom, počas ktorého ruky pomohli našim predkom orientovať sa v hrozbách, používať nástroje a vykonávať ďalšie zložité úlohy. Dnes žijeme v rozvinutom svete a to všetko nie je také dôležité (schopnosť rýchlo písať správy v chlade sa nepočíta), ale nervové zakončenie, ak držíte ruku osoby, ktorá je vám drahá, vykonáva inú významnú funkciu. Konkrétne vytvárajú prílohu podobnú tej, ktorá vzniká medzi matkou a dieťaťom.

Uľahčuje komunikáciu

Psychológovia sú si istí, že okrem iných bonusov, ktoré dostávame, držia sa za ruky, nám tiež poskytuje určitý druh skrytej komunikácie. Vlastný jazyk, ak chcete. Ukazuje sa, že dotyk môže prenášať obrovské množstvo emocionálnych informácií z partnera na partnera, či už o tom vedia alebo nie. Takže v roku 2009, keď profesor Matt Hertenstein požiadal skupinu dobrovoľníkov, aby sprostredkovali rôzne emócie nevidiacim cudzincom jediným dotykom, správne správy boli prijaté v 75% prípadov, píše sa v správe Psychology Today. Netreba dodávať, že ak hovoríme o milovanej osobe, kvalita prenášaných informácií bude mať tendenciu 100%.

Dva prstové väzby

V pároch, ktoré držia ruky týmto spôsobom, obhajuje každý partner svoju nezávislosť a zároveň rešpektuje osobný priestor druhého. Takéto gesto môže tiež naznačovať chúlostivý moment, keď sa milenci rozhodli ukončiť milostný vzťah a zostať iba priateľmi.

Zovreté prsty

Zovreté prsty symbolizujú vášeň a silné spojenie medzi dvoma ľuďmi. Sú k sebe úprimní a úprimní, dôverujú svojmu spolužiakovi. Keď milenci držia ruky týmto spôsobom, je dôležité, aby obaja pevne držali ruku partnera. Ak je jedna ruka príliš uvoľnená, nie je to dobré znamenie. Svedčí o tom, že jeden z partnerov nie je príliš úprimný k vyvolenému alebo vyvolenému, cíti určité nepohodlie a chce sa dištancovať.

Ľahké ťahanie vpred

Toto gesto naznačuje určitý nesúhlas. Ten, kto osloví, sa snaží prinútiť partnera, aby sa rozhodoval rýchlejšie, ako je zvyknutý. Môže to byť tiež znamením, že milenci sú unavení z rutiny vo vzťahu.

1. Keď dlane pozerajú dolu, držte sa za ruky

Ten, ktorého dlaň sa pozerá dolu, ovláda váš vzťah. Táto poloha dlane vyjadruje túžbu chrániť partnera a je charakteristickejšia pre mužov. Berie ju za ruku, aby ju vzal cez cestu alebo cez zástup ľudí.

2. Závitové prsty pri držaní rúk.

Páry, ktoré si pri držaní rúk prepletajú prsty, sa medzi sebou navzájom veľmi úzko spájajú. Ich fyzická príťažlivosť ich udržuje blízko - ich vzťah sa už dlho posunul na inú úroveň. Starajú sa o seba navzájom a sú k sebe úprimní.

3. Keď sa jeden drží za prsty, držte sa za ruky

Ak vás váš partner vedie a nedrží celú ruku, ale pár prstov, niečo to znamená. Ste nezávislí, odvážni, máte vlastné závislosti a záujmy, ktoré presahujú váš vzťah. S najväčšou pravdepodobnosťou ste obaja radi sami so sebou a snažíte sa udržať svoju osobnosť. Na konci dňa sa však určite ocitnete spolu, pretože váš vzťah je silný a spoľahlivý.

5. Uchopte krk, držte ho za ruky

Podobne ako pri zaistených prstoch aj tento typ objatia znamená, že ste veľmi blízko, ale táto možnosť už nezodpovedá pojmu „držanie za ruky“. Ak ste takto prijatý, potom partner vyjadrí svoju ochranu voči vám, ak ste týmto spôsobom prijali svojho partnera duše, ste hrdí na váš vzťah a budete ho chrániť pred akýmkoľvek nebezpečenstvom na úkor svojho života.

6. Držte ruky za pasívneho kontaktu

V tejto polohe rúk jemne, ale pevne držíte ruku partnera. Nie ste na seba uvalení, ale obaja ste stanovili pravidlá a hranice. Týmto spôsobom do svojho vzťahu pridávate neha, ale nevychvaľujte ho.

7. Je moja, ak má ruky tkané do zámku

Toto je najbežnejší spôsob držania rúk. Obzvlášť často ho vidia na svadobných fotografiách, kde jej miniatúrna ruka leží na jeho silnej dlani. Milovníci tak vyjadrujú životnú energiu vo svojom vzťahu, ako aj túžbu navzájom sa chrániť. Tieto vzťahy sa vyznačujú vzájomným rešpektom, dôverou a obdivom.

9. Ruky držte za zápästie

Na prvý pohľad sa môže zdať, že tento spôsob držania rúk je trochu agresívny a vyjadruje pochybnosti. Ale to zďaleka nie je pravda. Ruky si nezväzujete, ale tiež ich spájate pod lakťom. Vyjadruje hlbokú jednotu, vášeň a veľkú potrebu byť blízko seba.

Pozrite si tiež zaujímavé video o tom, ako sa držať za ruky:

A ako sa vám páči alebo uprednostňuje držanie za ruky? Možno máte svoj vlastný, len svoju cestu?

Pin
Send
Share
Send
Send