Užitočné tipy

Detaily8 tipov pre používateľov Tumblr

Pin
Send
Share
Send
Send


3. mája 2015 o 9:44 h

1. Na rozdiel od iných sociálnych sietí môžete v Tumblr vytvoriť hashtag iba v špeciálnom poli pre hashtagy: značku nemôžete vytvoriť jednoduchým vložením # pred slovo v texte.

2. Hashtags v Tumblr je vyhľadávací nástroj, ktorý umožňuje používateľom nájsť vaše príspevky na celej platforme.

3. V hashtagoch ​​na Tumblr môžete použiť nasledujúce znaky: medzery, apostrofy, čiarky, bodky a iné znaky.

4. Môžete použiť ľubovoľný počet značiek, ale je dôležité si uvedomiť, že pri vyhľadávaní sa bude brať do úvahy iba prvých päť.

5. Do výsledkov vyhľadávania sa dostane jedinečná správa, takže nemá zmysel umiestňovať značky hash na opakovanie.

6. Hashtagy v Tumblre sú skvelým spôsobom, ako nájsť nových účastníkov, ako napríklad každé vyhľadávanie hashtag vráti zoznam používateľov, ktorí nedávno použili ten istý hashtag s návrhom na prihlásenie na odber.

7. V predvolenom nastavení sú výsledky vyhľadávania Tumblr zoradené podľa popularity, ale môžete tiež prepnúť na zoradenie podľa dátumu.

Pozrite sa na mňa každý týždeň, ako vyťažiť maximum z populárnych aplikácií. V novom čísle - celosvetová zbierka krásnych obrázkov a smiešnych vtipov Tumblr.

1. Skopírujte odkaz na príspevok priamo z pásky.

Jedným z neintuitívnych rozhodnutí vývojárov spoločnosti Tumblr je schopnosť kopírovať odkaz na príspevok priamo z informačného kanála. Namiesto toho, aby ste šli do blogu, kde ste uverejnili to, čo chcete zdieľať, alebo skopírovali odkazy na každý obrázok v príspevku, môžete presunúť kurzor do pravého horného rohu príspevku. Zdá sa, že okraj stránky je ohnutý - to je miesto, kde musíte kliknúť, aby ste dostali odkaz na príspevok.

2. Zverejniť na Tumblr na Pintereste.

Pinterest získal slávu do značnej miery vďaka schopnosti „koktat“ obraz, ktorý priťahoval internet. To sa vykonáva pomocou rozšírení, ktoré buď pridajú tlačidlo Pinterest na všetky obrázky na stránke, alebo ich zhromaždia v samostatnom okne. Nie každý však vie, že Tumblr má veľmi podobnú funkciu: zdá sa, že je pravdepodobnejšie, že bude vnímaný ako platforma pre blogy. Na panel so záložkami môžete pridať tlačidlo Odoslať do Tumblr - odtiaľto. Kliknite naň a otvorí sa okno, v ktorom sa zhromažďujú všetky obrázky z otvorenej stránky.

3. Použite klávesové skratky.

Áno, každý je zvyknutý na listovanie páskou Tumblr pomocou rolovania, ale profesionálne dievčatá z tumblru používajú klávesové skratky. Ak chcete pásku posúvať nadol, stlačte J, hore - K, L - aby sa príspevok páčil, Tab - pre umožnenie vyhľadávania.

4. Pozrite sa, čo sa ostatným používateľom páči.

Jednou z príjemných funkcií Tumblru je uloženie všetkých vašich obľúbených položiek do samostatného denníka, ktorý sa stáva skutočným bahnom. Predpokladajme, že vykonávate mimoriadne gotické prepínanie - a zdá sa, že video s twerkujúcimi psami je na mieste. Nájdenie denníka s vašimi obľúbenými je ľahké, ale Tumblr vám tiež umožní zistiť, čo sa páči iným používateľom. Ak to chcete urobiť, do panela s adresou prehliadača zadajte tumblr.com/liked/by/ a za lomítko napíšte prezývku používateľa. Ak nechcete, aby niekto videl, že sa vám páči, v nastaveniach môžete protokol skryť pred zvedavými očami.

5. Hrajte s webovou adresou.

Nie všetky zaujímavé veci nájdete na prepínacej obrazovke alebo na prepínacej stránke. Ak chcete vyhľadávať príspevky sofistikovanejšie, môžete použiť šablóny adries URL s rôznymi funkciami. Napríklad:

Všetky príspevky v thumblogu na jednej stránke:

Všetky príspevky v poháriku so špecifickou značkou:

Všetky príspevky v thumbloglogu so špecifickou značkou v chronologickom poradí:

Všetky príspevky v stavítku pre konkrétny dátum:

Náhodný príspevok z pohárika:

6. Hromadná úprava príspevkov.

Ak ste si náhle uvedomili, že musíte vložiť značku #me na všetky smiešne obrázky v miniatúre, s postavami, ktoré pociťujete duchovnú príbuznosť, a toto ste neurobili roky blogovania, môžete použiť dosť nenápadnú funkciu Mass Post Editor. Je skrytý v informačnom kanáli, ktorý zobrazuje iba vaše príspevky (ale nie v samotnej miniatúre). Ak to chcete urobiť, na hlavnej stránke informačného panela musíte kliknúť na minimalistický obrázok osoby v pravom hornom rohu, potom vybrať stavítko a potom nájsť editor hromadných príspevkov v pravom stĺpci na otvorenej stránke.

7. Nastavte časovač odpovedí.

Jednou z najnepríjemnejších vecí, ktorej čelia čitatelia populárnych prepínateľných blogov, je nekonečný prúd odpovedí na správy od fanúšikov, vďaka ktorým páska nie je vždy vzrušujúcou reláciou AMA. Ak ste do určitej miery hviezdou Tumblra, radšej by ste neznepokojili fanúšikov a nepoužívajte funkciu oneskoreného prehrávania. Ak na to odpoviete na verejnú správu, podržte Alt a vyberte možnosť Fronta - takto môžete rovnomerne distribuovať príspevky.

8. Obnovte staré motívy.

Tí, ktorí nezávisle rozvíjajú témy pre svoj pohár, potom často ľutujú, že nakoniec zmenili vlastnú verziu na niečo iné. Ak sa váš súčasný návrh zdal príliš náročný alebo naopak „príliš chudý“, môžete sa vrátiť k predchádzajúcej verzii a nehľadať ju v rozsiahlom katalógu tém. Použite denník, ktorý môžete prejsť na tento odkaz.

Pin
Send
Share
Send
Send