Užitočné tipy

Ako vyčistiť nôž od hrdze: 5 spôsobov

Pin
Send
Share
Send
Send


Odstraňujeme hrdzu WD-40! Odpusť Bohu prostriedky do kúpeľne. Objaví sa patina, okraj sa rozpadne atď. (pozrieme sa na učebnicu chémie na tému „Ako alkálie zabíjajú nebezpečnú britvu“))))))

RK. berieme kameň na ostrenie, ktoré nie je škoda a nie príliš hrubé (400 štrku) a začneme zarovnávať okraj (podľa princípu krájania chleba). Holiaci strojček je nudný ako plsť.))) Potom ho začneme čistiť (dobre alebo predtým) kožou alebo dremelom. Zdvíhame pokožku zo 400 na 2000, potom vezmeme Dremel, plsťovú dýzu, GOI. a SONG!

Ak je britva iba v patine, potom kladivo na všetko. Vezmite Dremela, cítil sa, GOI. a SONG !!)))))))

Rust je začiatok

Pri každodennom používaní je nôž vystavený vlhkosti. Lovecký nôž napríklad interaguje so živočíšnou krvou a rôznymi chemikáliami. Nezabudnite, že nôž musí byť pred použitím opláštenia ihneď po použití dobre vyčistený. Ak vložíte nôž do puzdra v špinavom stave, spôsobíte na ňom tvorbu nečistôt, ktoré nebudú mať nepriaznivý vplyv na čepeľ a iné oceľové časti noža.

Ak potom nôž dôkladne vyčistíte, zvyšky znečistenia zostanú vo vnútri krytu a po opätovnom vložení noža do jeho práce budú pokračovať.

Ako môže byť hrdza odstránená?

Na viniči musí byť potlačený výskyt hrdze. Môžete to urobiť doma. Existuje mnoho spôsobov, zvážime 5 z nich:

  • Zemiaky. Čerstvé zemiaky obsahujú kyselinu šťaveľovú, ktorá v tejto veci pomáha. Ak je hrdzavé miesto malé, napríklad na čepeľ noža, posypeme posekanými zemiakmi soľ a nôž ošúpeme. Zemiaky a soľ môžete držať na hrdzavom mieste asi 15 minút, potom opláchnuť a osušiť.
  • Ocot a citrónová šťava. Tieto komponenty je potrebné zmiešať a zmes naniesť na hrdzavé škvrny na čepeli. Pokiaľ ide o kov, zmes sa musí uchovávať dve hodiny, v prípade ostatných materiálov 15 - 20 minút. Po spracovaní povrch tiež umývame a sušíme.

  • Jedlá sóda. Na prípravu zmesi zmiešajte obyčajnú jedlú sódu s vodou, aby sa ukázalo, že nejde o veľmi hustú suspenziu. Túto zmes nanášame na hrdzavé miesto noža po dobu 15 - 20 minút, potom ho odstránime kovovou žinku. Možno budete musieť tento postup zopakovať niekoľkokrát.
  • Coca-Cola alebo iná perlivá voda. Americké ženy v domácnosti začali prvýkrát používať Coca-Cola, ktorý si všimol, že dobre zvláda škvrny od hrdze. Je to všetko o kyseline fosforečnej, ktorá rozpúšťa hrdzu.
  • Kečup. Kečup alebo paradajková omáčka pokvapkajte na hrdzavé škvrny, počkajte 5 až 10 minút, potom utrite dosucha. Pokiaľ ide o profesionálne metódy, existuje v predaji veľké množstvo konvertorov alebo odstraňovačov hrdze, ktoré fungujú na rovnakom princípe - kompozícia reaguje chemicky s hrdzou a premieňa ju na hustý čierny alebo tmavomodrý povlak, ktorý sa potom môže natrieť. Ako sa hovorí, rýchlo a spoľahlivo.

Prevencia hrdze

Aby boli kovové povrchy po odstránení kontaminantov v dobrom stave, musia sa utrieť dosucha a potom utrieť alkoholom alebo acetónom. Niektoré položky sa utierajú kusom látky namočenou v strojovom oleji alebo petroleji, zatiaľ čo iné sa na uskladnenie prikryjú vrstvou vosku.

Používajte ho, aby ste zabránili hrdzaveniu čepele. Faktom je, že nôž, ktorý sa neustále používa, sa pravidelne utiera, spracováva a je v úplnom stave. Medzitým je čepeľ, ktorá je uložená a nepoužíva sa, s menšou pravdepodobnosťou poškodená koróziou ako čepeľ, ktorá sa používa aktívne, ale nie je vyčistená. Ak kovové časti pravidelne neupravujete a nevyčistíte, hrdza takmer 100%. Faktom je, že vlhkosť je obsiahnutá všade, a to aj vo vzduchu. Postupným usadením na povrchu čepele to nevyhnutne povedie k procesu oxidácie železa.

Mnoho majiteľov profesionálnych a poľovníckych nožov sa vyhýba preventívnej úprave oleja. Predpokladá sa, že olej je schopný vstúpiť do ďalších interakcií s rôznymi látkami a poškodiť oceľ. V tomto prípade sa vosk etabloval ako spoľahlivejší prostriedok. Okrem toho by sa nôž, ktorý sa občas používa, nemal skladovať v puzdre alebo pochve. Akékoľvek nepriaznivé podmienky, predovšetkým vlhkosť vzduchu, v takom stiesnenom priestore sa zhoršia a proces poškodenia sa urýchli. Okrem toho môžete preskočiť začiatok procesu bez toho, aby ste ho jednoducho videli. Je lepšie zakryť nôž, keď príde čas, aby ste si ho vzali so sebou na výlet, na lov atď.

Správnym prístupom a dostatočnou pozornosťou na predmet sa dá zabrániť vzniku korózie. Je lepšie tráviť čas varovaním pred problémom, ako s ním bojovať. Odstraňovanie hrdze a predchádzanie jej výskytu je starostlivý proces, ktorý vyžaduje pravidelnosť. Možno je to však jeden z mála prípadov, keď je starostlivosť o vec zábavná a má upokojujúci účinok. Hladký, leštený povrch noža je najlepšou odmenou pre majiteľa úsilia.

Ak chcete konzultovať akékoľvek problémy týkajúce sa nožov, môžete sa obrátiť na náš obchod. Sú pripravení vám pomôcť nestratiť sa v sortimente nožov a vybrať si najvhodnejší. Naši konzultanti vám tiež povedia, ako sa správne postarať o ostrie alebo odpovedať na inú otázku akýmkoľvek spôsobom, ktorý je pre vás vhodný!

Pin
Send
Share
Send
Send