Užitočné tipy

Ako vytvoriť odkaz na obrázok? Ako vložiť odkaz na obrázok

Pin
Send
Share
Send
Send


Okrem textu je možné kresby použiť aj ako odkazy. V takom prípade sa musí obrázok umiestniť medzi značky a ako je znázornené v príklade 1.

Príklad 1. Vytvorenie prepojeného obrázka

Okolo odkazu na obrázok sa automaticky pridá rámček s hrúbkou jedného pixelu a farbou zodpovedajúcou farbe textových odkazov.

Ak chcete rám odstrániť, nastavte na značku atribút border = "0" (príklad 2).

Príklad 2. Odstránenie rámu okolo obrázka

Môžete tiež použiť CSS na skrytie orámovania pre všetky obrázky, ktoré sú odkazmi. Na tento účel použite vlastnosť štýlu orámovania s hodnotou none (príklad 3).

Príklad 3. Použitie CSS

Konštrukcia A IMG definuje kontext pre použitie štýlov - iba pre značku, ktorá je vo vnútri kontajnera. Preto obrázky v budúcnosti môžu byť použité ako zvyčajne.

Kde sa používa odkaz na obrázok?

Predtým, ako hovoríme o tom, ako urobiť obrázok v obrázku odkazom, zistíme, kde a prečo sa používajú. Koniec koncov, bude ľahšie pochopiť, čo od obrázku chceme.

Odkazy na obrázky sa zvyčajne používajú ako bannery pozývajúce reklamné kresby. Príkladom toho je obrázok v rovnakom „VKontakte“. Pamätáte si, koľkokrát ste klikli na fotografiu, na ktorej bola vložená táto alebo táto adresa? Okrem toho sa často používajú ako zoznam skupín a komunít, najmä ak obsahujú špeciálne záznamy. Mnoho takýchto obrázkov sa nachádza na iných stránkach.

Vložte odkaz do obrázka

Najjednoduchšia vec je odkaz na obrázok. Je to o nej, s ktorou si začneme hovoriť. Táto ilustrácia je pripravená referencia. To znamená, že kliknutím na taký obrázok budete presmerovaný na novú stránku.

Ak presne viete, ako sa pomocou štandardného odkazu HTML nastavuje bežný odkaz, nemali by ste mať žiadne problémy. Jediným rozdielom je, že namiesto textu odkazu je určený obrázok.

Aby ste mohli realizovať plán, budete potrebovať samotný obrázok, stiahnutý na internet alebo umiestnený vo vašom počítači (v závislosti od toho, či pracujete v online režime, na samotnej stránke alebo používate editory).

Hľadáme adresu obrázku, zapíšte si ho, aby sme nezabudli. Opravíme tiež odkaz, ktorý by sa mala otvoriť táto fotografia.

Potom napíšeme toto: obrázok je špeciálny kód. Odkaz na obrázok je nastavený presne pomocou jeho pomoci.

Preto predpíšeme odkaz, ktorý sa zobrazí ako ilustrácia. Docela jednoduché a jednoduché. Je to však vhodné iba vtedy, ak si myslíte, že by to mal byť iba jeden odkaz. Čo ak by však malo byť viac? Potom prejdeme na ďalšie možnosti.

Vytvorenie ponuky z obrázka

Prvá z metód bola vyvinutá nezávisle počas štúdia značkovacieho jazyka webových stránok. Vytvorenie takéhoto menu môže trvať niekoľko hodín.

Táto metóda je vhodná pre tých, ktorí sa radi zapájajú do rôznych editorov, pretože je dosť pracná a trvá trochu dlhšie, ako vytvorením ponuky alebo mapy druhým spôsobom. Spočíva v tom, že sa urobí snímka, ktorá je nakrájaná na niekoľko prúžkov alebo štvorcov. Každý obrázok je podpísaný a na základe neho sa vytvorí odkaz, ako je opísané vyššie. Ďalej v kóde stránok sú značky napísané v požadovanom poradí. To je všetko, otázka, ako urobiť obrázok na obrázku odkazom, je prakticky vyriešená. Nezabudnite však na druhú možnosť.

Pozostáva z vytvorenia menu s účasťou iba jedného obrázka a vytvorenia prepojenia pre každú oblasť ilustrácie. Nenechajte sa znepokojiť, o tom nie je nič archaické. A teraz, prvé veci ako prvé.

Ako na to

Poďme analyzovať prvú metódu podrobnejšie.

Na začiatok budete potrebovať znalosť grafických editorov a HTML. Ako urobiť obrázok odkazom, vám povie tento konkrétny typ rozloženia stránky.

Takže, ak sa rozhodnete ísť týmto spôsobom, budete potrebovať obrázok a jednoduchý grafický editor, ktorý vám umožní orezávať obrázky a umiestňovať na ne nápisy, ako aj miesto, kde ich môžete vyplniť.

Ak je to vaša vlastná stránka, je vhodná obvyklá galéria alebo knižnica súborov, pre VKontakte to môže byť album skupiny alebo komunity (pokiaľ možno uzavretý).

Ďalej by ste mali obraz rozdeliť na časti, nezabudnite však pamätať na poradie, v akom sa prijímané časti pohybujú. Vložíme na ne nápisy a odovzdáme ich na server, zapíšeme odkazy na každú ilustráciu.

Berieme kód uvedený vyššie a tam nahradíme potrebné údaje. Potom vyplníme obrázky na webe v presnom poradí, v akom by mali ísť. Zároveň, ak ho nakrájate na prúžky, musíte nastaviť každý odkaz z nového riadku, ale ak ste fotografiu rozdelili na štvorce, musíte do riadku vložiť toľko odkazov, koľko ich bolo.

Prečo musím vytvoriť odkaz z obrázka

a) Napríklad máte krásny obrázok nádherného produktu. Vytvoríte z neho odkaz a prilepíte ho do konkrétneho prostriedku. Osoba navštívi túto stránku, uvidí obrázok, klikne na ňu a vstúpi do online obchodu, kde sa nachádza tento produkt!

Pohodlné, myslím, áno! Kliknutie na krásne obrázky je vyššie ako na obyčajný obyčajný odkaz. Často pod obrázkami skrývajú svoje pridružené odkazy.

b) Ak ste zaregistrovaný v pridruženom programe, máte vlastnú webovú stránku a vlastník pridruženého programu neposkytol potrebné reklamné materiály. Čo robiť v tomto prípade?

Stačí skopírovať obrázky jeho tovaru, umiestniť snímku obrazovky na web a urobiť z neho odkaz. Bude to niečo ako banner, ale s menšou záťažou na webe. Podľa môjho názoru je to veľmi pohodlné a krásne. Najmä ak kreslíte krásne (alebo ak poznáte niekoho, kto pre vás môže krásne nakresliť konkrétny banner). Vytvorte odkaz z tohto obrázka bannera a opäť sa zvýši klikateľnosť na tento obrázok banneru.

c) Tretí dôvod je podobný ako druhý. Myslím, že ti nebudem hovoriť tajomstvo, že v dôsledku bannerov sa výrazne zvyšuje zaťaženie stránok. Čo je koniec koncov, aký je banner inej osoby na vašich stránkach?

Toto je obrázok umiestnený na cudzom prostriedku, ktorý požaduje váš web pri načítaní jednej z jeho stránok. Pointa je, že čas tejto žiadosti sa môže výrazne líšiť, od zlomkov sekundy po niekoľko sekúnd.

Napríklad som mal na svojom webe statický banner od známej spoločnosti. Transparent bol krásny a neustále sa menil. Záverom však je, že skutočne spomalil čas načítania stránky. Čas sťahovania dosiahol až 50 sekúnd. To je veľa!

Keď som tento banner odstránil, môj blog sa začal načítavať niekoľkokrát rýchlejšie (stránka sa začala načítavať za 1,5 sekundy, nie 50!)! To znamená, že si môžete vytvoriť snímku obrazovky tohto banneru, vložiť odkaz na snímku obrazovky a čas načítania nebude niekoľko sekúnd, ale zlomok sekundy! Aj keď, samozrejme, nie také krásne. Nezmení sa, ale čas načítania stránok je drahší!

d) Myslím, že nebudem prekvapený web. majstrov, ak poviem, že používatelia niektorých vašich bannerov jednoducho nevidia. V prehliadačoch takýchto ľudí sa nachádza prípona „Anti-block“ alebo „Adguard“. Tieto rozšírenia jednoducho blokujú reklamy. Vrátane časti bannerov.

Ak máte odkaz na obrázok, blok blokuje podobný pruh ako normálny obrázok, a nie blok. Napríklad, nejaký čas som mal banner so živými obrázkami, ale bolo naň málo kliknutí. Na začiatku som nerozumel tomu, čo sa stalo, potom som videl, že Adguard to jednoducho blokuje.

Išiel som na webovú stránku výrobcu, urobil som snímku časti materiálu, ktorý sa mi páčil, vytvoril odkaz z obrázku a výsledok je zrejmý, viac ako jeden blokátor ho už neblokuje. Navyše, kópia vyšla ešte krajšia ako originál a funguje skvele, môžete sa sami presvedčiť!

e) Ďalším dôvodom, prečo je lepšie vytvoriť baner z reklamného pruhu, je iba obrázok. Hovoril by som, že vyhľadávacie nástroje, najmä Google, sa nepáčia, keď sa na webe nachádza veľa reklám. A budú vnímať váš obrázok ako odkaz, jednoducho ako ďalší obrázok, a nie ako reklamu. Je to vhodné? Myslím, že áno! Vráťme sa však k podstate našej otázky.

Vytvorenie mapy stránok

Ak teda nie ste spokojní s prvou možnosťou a chcete sa naučiť, ako urobiť obrázok v obrázku odkazom iným spôsobom, potom vám môžeme ponúknuť vytvorenie mapy odkazov. Je to jednoduchšie, ale môžem mať len problémy s nastavením parametrov. Prečo rozumieť ďalej.

Najskôr nezabudnite, že mapa stránok je spojená s obrázkom pomocou príkazu usemap = "# map1, ktorý je napísaný v značke img. Preto pri odovzdávaní obrázka na webovú stránku nezabudnite pridať druhú časť do značky - usemap =" # map name ".

Ďalšie označenie obrázku v zónach, ku ktorým sú prepojenia pripojené, sa vykonáva pomocou párovej značky, ktorá sa môže umiestniť na akékoľvek vhodné miesto medzi párovými značkami.

Ako vložiť obrázok - html tagy Obr

Povedzme, že na písanie článkov používate vizuálny editor, ktorý vám umožňuje nemyslieť na to, ako presne sú obrázkové značky a hypertextové odkazy napísané v kóde. Faktom však je, že žiadny editor nie je dokonalý a často treba opraviť ďalšiu chybu v dizajne textu článku, stačí prejsť do html režimu editora a priamo zmeniť značky značiek obrázkov a odkazov.

Ak viete, ako vkladať obrázky a odkazy do dokumentu HTML, môže to výrazne zjednodušiť váš život a ušetriť čas. Štúdium desiatich najbežnejších prvkov navyše nie je ťažké. V modernom sadzobníku nie je toľko skutočne používaných značiek a dnešní hrdinovia sú, samozrejme, jedným z najbežnejších a často používaných.

Na druhej strane pri navrhovaní šablóny sa aktívne používajú tie isté prvky - vkladanie odkazov, obrázkov, kontajnerov, zoznamov (tu sa uvádza), rôznych formulárov a tabuliek (Tr, Th, Td, Table).

A preto, aby sme pochopili štruktúru šablóny (tu hovoríme o šablónach Joomla a tu o témach WordPress) a ak je to potrebné, vykonajte zmeny, musíte znova poznať aspoň malý počet prvkov kódu. Verte mi, že čas strávený na tom sa v budúcnosti viac ako vyplatí. Budeme predpokladať, že som vás presvedčil o potrebe oboznámiť sa so značkovacím jazykom a je čas ísť priamo k hrdinom našej publikácie dnes.

Vkladanie obrázkov Na stránke sa zobrazuje html značka Img. Pomocou tohto obrázka sa vloží nasledujúci obrázok:

Atribút Src vám umožňuje zadať názov a umiestnenie obrazového súboru (inými slovami cestu k nemu). V takom prípade môže byť uvedený relatívny alebo absolútny odkaz na obrazový súbor. Cesty sú špecifikované pomocou znaku '/', ktorý slúži ako oddeľovač medzi názvami podadresárov, v ktorých sú uložené obrazové súbory.

Absolútna cesta k Src sa začne http://vash_sait.ru (pre môj blog - https://ktonanovenkogo.ru). Ďalej pomocou '/' na oddelenie názvov podpriečinkov sa zapíše úplná cesta k obrazovému súboru, ktorá končí na konci názvom a príponou samotného súboru. Napríklad /images/kakvstavitvhtmlssilkuikartinkufoto_9F70C277.jpg

Relatívna cesta v Src sa nastavuje určením relatívnej cesty zo zdrojového priečinka, ktorý obsahuje súbor samotného dokumentu HTML a od ktorého sa snažíte otvoriť obrázok, do obrazového súboru. Ak je tento súbor umiestnený na serveri v rovnakom priečinku ako dokument, z ktorého je prístupný, nemusíte zadávať cestu k nemu - stačí zadať iba názov grafického súboru (s ohľadom na veľké písmená).

Ak je tento súbor umiestnený na rovnakom serveri, ale v inom adresári, musíte zadať cestu k nemu z adresára, v ktorom sa nachádza dokument, z ktorého je prístupný (v príklade uvedenom vyššie sa použije relatívna cesta - image / finik.jpg) ,

Nastavte šírku a výšku obrázka pomocou atribútov Šírka a Výška

Atribúty Html Width a Height vám umožňujú nastaviť veľkosť oblasti (šírka a výška, v danom poradí), ktorá bude na stránke priradená k tomuto obrázku. Vložia sa napríklad do značky Img takto:

Ak táto oblasť nezodpovedá skutočnej veľkosti obrázka, ktorý chcete vložiť, obraz sa zodpovedajúcim spôsobom roztiahne alebo zúži na zadanú veľkosť. Táto metóda by sa však nemala používať, napríklad, na zmenšenie veľkosti obrázka vloženého do dokumentu. Jej hmotnosť bude koniec koncov stále veľká, čo spomalí načítanie webovej stránky.

Je lepšie najskôr zmeniť veľkosť obrázka v grafickom editore (môžete to urobiť aj v online fotoeditore) a až potom ho vložiť do dokumentu. Pri ukladaní grafického súboru by ste mali venovať pozornosť jeho celkovej hmotnosti. Nemalo by byť príliš veľké. Niekedy je lepšie trochu obetovať kvalitu obrazu (výhodou je to, že pri malých rozmeroch to nebude prakticky viditeľné), aby sa znížila konečná hmotnosť.

Pri ukladaní obrázkov používajte kompaktné rastrové grafické formáty, ako napríklad GIF (na vkladanie schematických obrázkov) alebo JPG (na vkladanie fotografií). Šírka a výška, na rozdiel od atribútu Src (iba požadované v značke Img), sú voliteľné. Mnohé ich jednoducho neuvádzajú, ale napriek tomu to umožňujú mierne zrýchlenie načítania dokumentu.

Faktom je, že ak prehliadač nenájde šírku a výšku vo vnútri html značky Img, potom bude nejaký čas trvať, kým zistí veľkosť obrázka, načíta ho a až potom bude pokračovať v načítavaní zvyšku dokumentu. V prípade, že ste zadali výšku a šírku, prehliadač si automaticky vyhradí miesto pre obrázok veľkostí uvedených v týchto atribútoch a naďalej načíta webovú stránku ďalej.

Ak sú grafické súbory zobrazené na tejto stránke veľmi ťažké a je ich veľa, potom vložením Výška a Šírka umožníte používateľom začať čítať text webu, zatiaľ čo grafika sa bude naďalej načítavať.

Tiež, ak nezadáte šírku a výšku vo vnútri Img, potom môže nastať situácia, keď s malým obrázkom a veľmi dlhým alternatívnym textom (nastaveným atribútom Alt v značke Img, bude to popísané nižšie), pred grafickým načítaním dôjde k dočasnému posunu. dizajn stránok, pretože dlhý alternatívny text zaberie toľko miesta, koľko potrebuje.

Ak sa použije šírka a výška, miesto na zobrazenie alternatívneho textu bude obmedzené veľkosťami, ktoré sú v nich uvedené. Väčšinou sa preto snažím tieto atribúty zapísať do značky Img.

Alt a Title v html Img tagu

Z hľadiska optimalizácie interného vyhľadávacieho nástroja na webe sú atribúty Alt a Title veľmi užitočné. Prečítajte si o propagácii a propagácii stránok sami alebo v publikácii „Ako propagovať lokalitu“.

Prvá z nich definuje tzv. Alternatívny text k obrázku. Tento text sa zobrazuje, ak v prehliadači zakážete zobrazovanie grafiky. Alt je určený na tento účel - povedať vyhľadávacím nástrojom o tom, aký obrázok tu mal byť. Názov je určený na informovanie používateľa o obsahu obrázka.

Obsah titulu zo zloženia značky Img sa zobrazí v kontextovom riadku, ak používateľ presunie myš na obrázok. Oba tieto atribúty (ak ste ich zaregistrovali) vám umožňujú zahrnúť obrázky vášho webového projektu do vyhľadávania obrázkov Yandex a Google Images. Preto nezabudnite na túto príležitosť a nezabudnite zaregistrovať aspoň spoločnosť Alt. Dizajn vašich obrázkov by mal byť takýto:

V skutočnosti existuje veľa atribútov, ktoré možno použiť v značke html Img, a všetky ich môžete vidieť aspoň na poskytnutom odkaze. V praxi však budete pravdepodobne používať iba tie, ktoré sú uvedené v tomto článku.

Ešte raz vám pripomínam pravidlá písania značiek. Po úvodnej trojuholníkovej zátvorke, nevyhnutne bez medzery, sa zapíše jej názov, potom za medzerou zapíše názov atribútu, ktorý je preň platný. Za názvom atribútu, bez medzery, sa umiestni rovnaké znamienko a jeho parameter sa zapíše do úvodzoviek (napríklad šírka v pixloch pre šírku).

Ďalší atribút vnútri značky html je oddelený medzerou od predchádzajúceho atribútu. Na konci je umiestnená uzatváracia trojuholníková konzola. Upozorňujem na skutočnosť, že Img nie je pár, t. nemá zatváraciu značku.

V ideálnom prípade by niečo také malo byť navrhnuté pre všetky obrázky použité vo vašom webovom projekte. Tento typ je možné dosiahnuť bez manuálnej úpravy html kódu pre každý obrázok. Vizuálne editory rôznych CMS (Joomla, WordPress, atď.) Vám umožňujú nastaviť všetko toto bohatstvo v užívateľsky príjemnom grafickom rozhraní, ale po nastavení skúšobnej verzie nezabudnite skontrolovať kód (v ľubovoľnom vizuálnom editore môžete prepnúť na zobrazenie html kódu článku).

Vytvorte hypertextové odkazy pomocou značky odkazu html „A“

Odkaz je jedným z hlavných prvkov organizácie dokumentu v html. Bez nich by webová stránka bola iba stránkou. Vytvárajú sa pomocou značky „A“. Povinným atribútom je iba Href. Nastaví URL (cestu), kam by mal užívateľ ísť kliknutím na tento hypertextový odkaz.

Ссылка может вести как на внутреннюю страницу вашего же ресурса (очень важный момент внутренней оптимизации связан именно с перелинковкой страниц сайта)), так и на страницу другого проекта. Html тег A является парным и, соответственно, имеет закрывающий элемент. Текст гиперссылки (анкор — тут про него подробно написано в плане способствования SEO продвижению) размещается между открывающим и закрывающим тегами «A».

Поисковые системы анализируют не только сам анкор, но и слова окружающие ее. Это следует учитывать при размещении ссылок на свой сайт на других ресурсах. Для того, чтобы она выглядела более натурально, можно часть текста вынести за пределы анкора, например:

Otvorenie v novom okne a odkaz na obrázok (obrázok)

Dobre, dobre, opäť sme sa rozptyľovali optimalizáciou vyhľadávacích nástrojov. Opäť k značkám. Pre značku html „A“ existuje jeden veľmi potrebný atribút, ktorý vám umožní otvoriť stránku, na ktorú vedie tento odkaz. v novom okne, Môže to byť potrebné, ak na jednu zo svojich stránok odkazujete na mnoho externých dokumentov. V takom prípade by bolo pre návštevníka pohodlnejšie udržiavať svoju stránku vždy otvorenú.

Cieľ na tento účel má parameter, ktorý vám umožní otvoriť stránku v novom okne, ktoré sa nazýva _blank, Ak cieľ nie je nastavený v značke A, odkaz sa otvorí v rovnakom okne. Príklad použitia atribútu Target:

Upozorňujeme, že poradie atribútov vnútri značiek nie je žiadnym spôsobom regulované. Môžete tiež napísať:

Ako kotva pre značku odkazu html namiesto textu obrázok môže byť použitý, V tomto prípade je Img otváracou a zatváracou značkou A:

Predpokladá sa, že vyhľadávacie nástroje hodnotia odkazy z vyššie uvedeného obrázka a podľa niektorých zdrojov je opak pravdou. Pri použití tohto typu odkazov však neexistuje kotva, do ktorej môžete vložiť požadované kľúčové slová. V takom prípade môžete pre značku A použiť atribút Title.

Názov je možné použiť v prípade bežnej textovej kotvy. V takom prípade budú informácie v ňom zapísané, ak presuniete kurzor myši na hypertextový odkaz. V skutočnosti sa tento atribút dá použiť takmer vo všetkých značkách HTML, ale nebude sa naň veľa využívať.

Vytváranie kotiev a hash odkazov

Ďalším zaujímavým atribútom je NÁZOV, ktorý sa do značnej miery používal na vytváranie takzvaných spojovacích kotiev, ku ktorým bolo možné pristupovať pomocou tzv. Hashových odkazov. Trochu mätúce, ale teraz sa pokúsim objasniť to. Povedzme, že to potrebujete odkazovať na konkrétne miesto v texte dokumentu (nie na začiatku), kde sa diskutuje o konkrétnej otázke.

Ak na tento článok vložíte jednoduchý hypertextový odkaz, potom sa po jeho kliknutí otvorí článok na samom začiatku a používateľ bude musieť v ňom nájsť miesto, na ktoré sa chce sústrediť. Takže pomocou kotiev a hákových prepojení môžete článok otvoriť presne v mieste, kde ste vymysleli, a používateľ nemusí prebytočný materiál odhadzovať.

Ak chcete implementovať opísanú metódu vytvárania hypertextových odkazov v dokumente HTML, predtým ste museli najprv vložiť kotvu do článku, ku ktorému povedie odkaz hash. Kotva bola stavbou pripomínajúcou pravidelné spojenie, ale zároveň zostala pre návštevníka neviditeľná. Vyzeral takto:

tj Ukazuje sa, že kotva pozostávala iba zo začiatočnej a zatváracej značky „A“, zatiaľ čo neobsahovala kotvu a mala jeden povinný atribút NAME. Parameter tohto atribútu bol štítok, ktorého meno ste si museli sami nastaviť. Tento štítok bol neskôr použitý na vytvorenie odkazu hash.

Teraz je to spôsob, ako vložiť kotvy považované za zastarané a validátor HTML sa bude považovať za hrubá chyba, Venujte tomu pozornosť. Teraz sú kotvy umiestnené pridaním selektora ID k najbližšej značke.

Predpokladajme, že názov článku bude vyzerať takto:

Po vložení všetkých nevyhnutných kotiev do textu článku môžeme začať vytvárať hašovacie odkazy, ktoré budú odkazovať na miesta v texte článku, ktoré sú predtým označené vyššie opísaným spôsobom (pomocou selektora ID).

Hypertextový odkaz sa vytvára štandardným spôsobom, s výnimkou toho, že na konci adresy URL napísanej v Href sa umiestni znak libry (ostrý znak alebo symbol hash) a po ňom sa v texte článku nachádza názov kotviaceho štítku.

Odkaz hash bude vyzerať asi takto:

Pomocou odkazu hash prejdete nielen na požadovanú stránku, ale aj prehliadač automaticky prejde na správne miesto v texte.

Ak je kotva v tom istom dokumente Html ako hash link, je možné zadať iba kotvu.

Pin
Send
Share
Send
Send