Užitočné tipy

Ako uložiť vo Photoshope

Pin
Send
Share
Send
Send


Archivácia je proces umiestnenia súborov a priečinkov do špeciálneho „komprimovaného“ súboru, ktorý spravidla zaberá oveľa menej miesta na pevnom disku.

Z tohto dôvodu je možné na akékoľvek médium zaznamenať oveľa viac informácií, tieto informácie sa rýchlejšie prenášajú cez internet, čo znamená, že archivácia bude vždy požadovaná!

V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako archivovať súbor alebo priečinok v počítači, ako aj najpopulárnejšie programy na archiváciu.

Zálohovanie systému Windows

Ak máte modernú verziu systému Windows (Vista, 7, 8), potom má jeho prieskumník možnosť pracovať priamo s komprimovanými zložkami zip. Je to veľmi pohodlné a umožňuje vám rýchlo a ľahko komprimovať veľa typov súborov. Pozrime sa na kroky, ako to urobiť.

Povedzme, že máme dokumentový súbor (Word). Jeho skutočná veľkosť je 553 Kb.

1) Ak chcete takýto súbor archivovať, kliknite naň pravým tlačidlom myši a potom v kontextovej ponuke prieskumníka vyberte záložku „odoslať / komprimovať priečinok zip“. Pozri obrázok nižšie.

2) To je všetko! Archív by mal byť pripravený. Ak prejdete na jeho vlastnosti, všimnete si, že veľkosť takého súboru sa znížila asi o 100 kB. Trochu, ale ak komprimujete megabajty alebo gigabajty informácií - úspory sa môžu stať veľmi výraznými!

Mimochodom, kompresia tohto súboru bola 22%. Prieskumník zabudovaný do systému Windows uľahčuje prácu s takýmito komprimovanými zložkami zip. Mnoho používateľov si ani neuvedomuje, že sa zaoberajú archivovanými súbormi!

Archivácia podľa programov

Samotná archivácia priečinkov ZIP nestačí. Po prvé, už sú k dispozícii pokročilejšie formáty, ktoré vám umožňujú komprimovať súbor ešte viac (v tomto ohľade zaujímavý článok o porovnávaní archivátorov: https://pcpro100.info/kakoy-arhivator-silnee-szhimaet-faylyi-winrar-winuha-winzip -ili-7z /). Po druhé, nie všetky operačné systémy podporujú priamu prácu s archívmi. Po tretie, rýchlosť operačného systému s archívmi nemusí vždy vyhovovať. Po štvrté, ďalšie funkcie pri práci s archívmi nikomu neubližujú.

Jedným z najpopulárnejších programov na archiváciu súborov a priečinkov je WinRar, 7Z a veliteľ súboru - Total Commander.

Po inštalácii programu v kontextovej ponuke bude možné pridať súbory do archívov. Kliknite pravým tlačidlom myši na súbory a vyberte funkciu, ako je to znázornené na nasledujúcom obrázku.

Ďalej by sa malo zobraziť okno so základnými nastaveniami: tu môžete určiť stupeň kompresie súboru, pomenovať ho, zadať heslo do archívu a oveľa viac.

Vytvorený archív „Rar“ komprimoval súbor ešte silnejšie ako „Zip“. Je pravda, že program trávi viac času prácou s týmto typom ...

Veľmi populárny archivátor s vysokým stupňom kompresie súborov. Jeho nový formát „7Z“ vám umožňuje komprimovať určité typy súborov silnejšie ako WinRar! Práca s programom je veľmi jednoduchá.

Po inštalácii bude mať prieskumník kontextové menu so 7z, stačí si vybrať možnosť pridať súbor do archívu.

Potom nastavte nastavenia: kompresný pomer, meno, heslá atď. Kliknite na „OK“ a archívny súbor je pripravený.

Mimochodom, ako už bolo spomenuté, 7z nie je veľa, ale je komprimovaná silnejšie ako všetky predchádzajúce formáty.

V akom formáte sa má súbor uložiť?

PSD, Toto je štandardný formát súboru Photoshop. V ňom uložíte svoj súbor, aby ste mohli kedykoľvek pokračovať v práci. Vo formáte PSD nemôžete ukázať svojim priateľom (rodičom, priateľke atď.) Fotografie alebo obrázky, ktoré ste nakreslili. Tento formát je možné otvoriť iba pomocou aplikácie Photoshop.

JPG, Formát je vynikajúci pre fotografie a ďalšie grafické obrázky. Pred uložením do aplikácie Photoshop môžete optimalizovať uložený súbor JPG - to znamená, že môžete upraviť kvalitu obrazu tak, aby vám vyhovovala veľkosť súboru. Formát sa otvorí na všetkých počítačoch a telefónoch. Dobrým riešením je ukázať fotografie príbuzným, poslať ďalej plán práce, uložiť zázemie webu atď.

PNG, Používajú ho hlavne dizajnéri pre grafiku na webových stránkach, online reklamu (bannery), grafiku pre mobilné aplikácie atď. Formát je pozoruhodný tým, že podporuje priehľadnosť v obraze. Ak chcete objekt uložiť na priehľadné pozadie, uložte ho vo formáte PNG.

GIF, Tento formát sa používa, ak chcete animáciu uložiť. Napríklad animovaný banner, smajlík, krátke video alebo nálepka. Pamätajte na známe gify chôdze po internete - to je presne ten formát.

Ako ušetriť na PSD

súborUložiť (CTRL + S)

Keď budete pripravení uložiť svoju prácu vo Photoshope, postupujte podľa tohto jednoduchého príkazu v ponuke.

Pomenujte súbor a vyberte formát PSD (predvolene vybraný).

Ak chcete uložiť súbor do iného súboru s iným názvom - použite príkaz súborUložiť ako.

Ako ušetriť na jpg

  1. Spustite príkaz Súbor - uložiť.
  2. Vyberte formát JPG.

Potom sa objaví okno, kde môžete nakonfigurovať nastavenia uloženého súboru.

Tu môžete upraviť kvalitu fotografie nastavením hodnoty kvalita od 1 do 12.

Zaškrtnite voľbu na prezeranie a uvidíte, ako sa zmení kvalita fotografie, keď zmeníte nastavenie kvalita.

Okamžite uvidíte, koľko bude súbor pri ukladaní vážiť. Čím je súbor menší, tým rýchlejšie ho môžete odoslať cez internet, tým rýchlejšie sa stiahne od iného používateľa. Pamätajte, že nikto nechce dlho čakať na sťahovanie fotografií na internet, najmä prostredníctvom mobilného telefónu.

Najlepšia alternatíva pre formát je progresívne, Teraz sa nebudeme venovať technickým detailom, ale táto možnosť je najoptimálnejšia.

Ako ušetriť vo formáte PNG

Ukladanie fotografií vo formáte PNG nie je potrebné. Tento formát použite, ak potrebujete kvalitne uložiť obrázok s priehľadným pozadím.

Súbor - Export - Uložiť na web (stará verzia)

Zobrazí sa okno s nastaveniami pre uložený obrázok.

Vyberte formát PNG-24 - bude to vysoko kvalitný obrázok s najmenšou hmotnosťou súboru a všetkými farbami.

Začiarknite políčko priehľadnosťaby bol obraz priehľadný.

Možnosti - prekladané a Vložený profil od tej doby musí byť odstránený Toto je zbytočné a zbytočné zaťaženie súboru.

obrázok s priehľadným pozadím uložený vo Photoshope

Ako uložiť ako GIF

Súbor - Export - Uložiť na web (stará verzia)

Vyberte formát GIF.

Formát GIF vážne komprimuje obrázok vo farbách a podľa toho aj do hmotnosti súboru. K dispozícii je maximálne 256 farieb.

Nezabudnite zaškrtnúť políčko oproti priehľadnosťtak, aby v prípade potreby existovalo priehľadné pozadie.

adaptívne farebný model je najlepší, keď ho potrebujete udržiavať v maximálnej kvalite.

váhať Nastavil som 100%, v tomto prípade sú prechody prechodov plynulejšie.

Ak máte animáciu v GIFe, môžete upraviť počet opakovaní. Zvyčajne povedané Mnohokrátaby sa animácia nekonečne opakovala.

Teraz viete, ako uložiť vo Photoshope pomocou najpopulárnejších formátov. Stále máte otázky? Pozývam vás na vyjadrenie.

Základné informácie

Všetky tri príkazy je možné vykonať pomocou ponuky Súbor:

Príkaz Uložiť umožňuje uložiť dokument vo formáte, v ktorom bol pôvodne otvorený. Odporúča sa použiť v prípade, keď upravujete obrázok, aby v prípade zmrazenia programu nedošlo k strate výsledkov. Ďalší príkaz Save As bude pre vás najužitočnejší, umožní vám zvoliť formát uloženia, kvalitu a meno. Príkaz Uložiť pre web a zariadenia je užitočný na ukladanie obrázkov webových zdrojov alebo zariadení, čo vám umožňuje výrazne komprimovať a meniť veľkosť obrázkov. Na preštudovanie nastavení tohto príkazu je potrebná samostatná lekcia.

Ukladá sa súbor JPEG

Jeden z najbežnejších formátov našej doby. Veľkú obľubu získal skutočnosť, že aj pri malej veľkosti si dobre zachováva farby. JPEG podporujú takmer všetky multimediálne zariadenia a všetky webové prehliadače.

Ak chcete obrázok uložiť v tomto formáte, vyberte Súbor - Uložiť ako, potom sa otvorí okno s nastaveniami uloženia, ktoré bude podrobnejšie opísané nižšie:

  1. V hornej časti je okno na výber, kam sa má pevný disk uložiť.
  2. Zmeniť názov súboru
  3. V poli Formát môžete vybrať formát súboru. Vyberte formát JPEG a kliknite na Uložiť.

Zobrazí sa okno s nastaveniami súboru:

V časti Možnosti obrázka môžete vybrať kvalitu a stupeň kompresie: Nízka (Stredná), Stredná (Vysoká), Vysoká (Vysoká) a Maximálna (Maximálna). Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je pomocou posúvača. Pamätajte, že čím väčšia kompresia, tým horšia kvalita. Veľkosť súboru je uvedená vľavo. V časti Možnosti formátu môžete vybrať jednu z troch metód kompresie:

  • Základný štandard Táto metóda kompresie je najbežnejším, ideálne zrozumiteľným formátom pre zariadenia a webové prehliadače.
  • Základná optimalizácia (Základná optimalizovaná) metóda, ktorá vám umožňuje komprimovať obrázok, ale zároveň zachováva čistotu a farbu.
  • Progresívny (uložením tejto metódy) sa obraz nebude načítať riadok po riadku, ale bude sa načítavať v niekoľkých prechodoch. Každý z nich zobrazí úplný obraz, ktorý sa z pasáže na pasáž vylepší. Niektoré prehliadače a zariadenia s nimi nefungujú dobre.

Opustite základný štandard a kliknite na tlačidlo OK.

Uloženie súboru vo formáte PSD

Pri ukladaní súboru vo formáte PSD sa ukladajú všetky editačné procesy vrátane vrstiev, masiek, filtrov atď. Preto, ak otvoríte tento formát vo Photoshope, môžete ľahko vykonať zmeny.

Znova vyberte Súbor - Uložiť ako. V okne, ktoré sa otvorí, v poli Formát vyberte položku PSD:

Článok Formáty grafických súborov podrobnejšie popisuje obrazové formáty.

Pozrite si video: vložení a uložení obrázku; Speed cover (December 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send