Užitočné tipy

Ako byť anarchistom

Pin
Send
Share
Send
Send


Čo to znamená byť anarchista? Vo všeobecnosti znamená anarchia nedostatok sily alebo jej neprítomnosť. Myšlienkami spoločnosti sú extrémny dobrovoľný prístup, ktorý je možný pri univerzálnej spolupráci, bez toho, aby diktátori a despoti využívali slabé vrstvy spoločnosti, ak to bolo možné. Kritici anarchizmu opisujú mnoho typov negatívnych stereotypov myšlienok. Maľujú obrázky zlých a krutých gangov, ktoré poškodzujú štátny majetok, hromadné krádeže, rabovanie, lúpeže, lúpeže, útoky a zavádzanie všeobecného chaosu. Aj keď niektoré skupiny násilníkov tvrdia, že sú anarchisti, väčšina dnes uznávaných anarchistov je mierových a proti vládnym protestom. Je však zrejmé, že príslušníci orgánov presadzovania práva by mali požadovať rovnosť.

rozhodnúťči chcete alebo nechcete podporovať anarchizmus, organizovaný chaos a politiku návratu k menej štruktúrovanému životu, alebo absolútnu kontrolu nad „štátom“ pomocou prvkov a odborových výborov (tribalizmus). To znamená študovať a skúmať tému anarchizmu. Prvým krokom je prečítanie niekoľkých základných úvodov do anarchizmu. Prezrite si myšlienky niektorých najdôležitejších teoretikov a spisovateľov anarchistov. Prečítajte si anarchistické spisovatele z 19. storočia, ako napríklad: Pierre Joseph Proudhon, Peter Kropotkin, Daniel De Leon, Michail Bakunin („Boh a štát“), Alexander Berkman („ABC komunistického anarchizmu“) a Benjamin Tucker. Prečítajte si autorky 20. storočia, ako sú Emma Goldman (Anarchizmus a iné eseje), Errico Malatesta (Anarchia), Alfredo Bonnano, Bob Black, (Zrušenie práce), Wolfe Landstreacher (Dobrovoľná neposlušnosť), John Zerzan, Murray Bookchin, Crimethinc. Kolektív bývalých pracovníkov (recepty na katastrofy), Daniel Guerin (Anarchizmus: od teórie k praxi, bez bohov - bez majstrov: Antológia anarchizmu), Rudolf Rocker (Anarchosyndikalizmus: Teória a prax), Colin Ward (“ Anarchizmus: veľmi stručný úvod “), Noam Chomsky („ Chomsky o anarchizme “).

Vyskúšajte s rôznymi školami myslenia. Existujú desiatky rôznych anarchistických škôl, napríklad: libertariánsky socializmus, anarchokomunizmus, individualistický anarchizmus, anarchokapitalizmus, minarchizmus (minimálna moc), syndikalizmus (odbory ako vláda), platformizmus (decentralizovaný komunizmus), post ľavicový anarchizmus, vzájomný vzťah (nelegálny) príjmy z úrokov, nájomného, ​​akcií, dlhopisov atď.), indigenizmu (ponuka z miestnych zdrojov), anarchofeminizmu, zeleného anarchizmu a ďalších.

Pozrite sa na históriu anarchizmu. Prečítajte si o anarchistických hnutiach počas španielskej revolúcie v roku 1936, machnovských povstaniach na Ukrajine, v Paríži v roku 1968, o protestoch v týchto čiernych časoch ao činnostiach hnutia, ako napríklad o prejavoch protestu počas stretnutia WTO v Seattli.

Pozrite sa na anarchistické symboly a vlajky. Podobne ako všetky politické hnutia a verejné organizácie, aj anarchisti používajú symboliku na identifikáciu seba a svojich princípov. Symboly sa líšia podľa miesta a v priebehu času sa menia. Pôvodný symbol čiernej vlajky sa objavil v 80. rokoch 20. storočia. O viac ako sto rokov neskôr sa stal dominantným symbolom anarchie kruhový symbol s písmenom „A“. Sú aj iní.

Nájdite si čas. Vyvíjate svetonázor. Neponáhľajte to, pretože je to zvláštne alebo sa nudíte. Starostlivo zvážte hľadisko každého mysliteľa a každý princíp. Čo ti dáva zmysel?

Začnite so sebou, žiť podľa osobných zásad. Vykonajte maximálnu kontrolu nad svojím vlastným životom. Nikto vás nevlastní, ale žijete v spoločnosti. Žiadna moc nad vami nie je legálna, ak neporušujete práva ostatných alebo dobrovoľne nedáte ostatným právomoc pri svojej práci, hre alebo riadení spoločnosti, rovnako ako by ste nemali mať moc nad ostatnými, ak s tým nesúhlasia. Premýšľajte o svojich vlastných vzťahoch. Máte rovnaké vzťahy s priateľmi, členmi rodiny, príbuznými, kolegami? Ak nad nimi máte moc a oni s ňou nesúhlasia, nájdite spôsob, ako situáciu napraviť. Porozprávajte sa s nimi o svojich anarchistických presvedčeniach. Vysvetlite, že chcete vytvoriť rovnostársky vzťah. Môže to byť verejná utopická skupina.

Zvážte svoj postoj hierarchickej moci. Mnoho anarchistov má problémy so štátom, hierarchickým náboženstvom a veľkými regulovanými organizáciami. Zamyslite sa nad postojom ku každému z týchto objektov. Myslíte si, že štát je príliš silný? Myslíte si, že štát príliš zasahuje do vášho života? Zamyslite sa nad opatreniami, ktoré môžete podniknúť na zníženie prítomnosti energie vo svojom živote. Môžete sa presťahovať do inej krajiny, kde je štát menej rušivý, ale má menej zákona a poriadku. Alebo môžete opustiť pódium a obísť zákony. Alebo môžete protestovať. Prečítajte si nasledujúcu časť. Mnoho anarchistov prichádza k ateizmu, pretože sa im nepáči hierarchická štruktúra cirkvi. Iní radšej zostávajú prívržencami svojho náboženstva, ale kvôli bohoslužbám túto štruktúru odmietajú v prospech individuálnych alebo malých skupinových stretnutí. Niektorí anarchisti, najmä komunisti a syndikalisti, majú problémy s prácou v organizáciách s niekoľkými úrovňami vlády. Ak sa vás to týka, zvážte opustenie zamestnania a začatie podnikania ako samostatného podnikateľa. Niektorí môžu dokonca prejsť na kolektívne poľnohospodárstvo.

podporovať rovnosť, ale pochopte, že bez vládneho nátlaku by to nebolo možné. Premýšľajte o rodovej rovnosti, sexuálnom, rasovom, náboženskom, rovnakých príležitostiach a rovnakej mzde. Solidarita prostredníctvom sna o neautorizovanej / prepustenej rovnosti je základným princípom anarchizmu, ktorý by nehovoriaci nazvali davom. Pomôžte tým, ktorých „systém nespravodlivo urazil“. Podporte výber a odhodlanie pracovať vo vami vybranom odbornom odbore, aby ste získali vedomosti, skúsenosti a zručnosti pre kariérny postup. Ženy sú na pracovisku naďalej klasifikované ako menej kvalifikované osoby s nízkym príjmom. Pomáhať pri zabezpečení práva na rovnakú odmenu vo vybranom povolaní. Rasové menšiny sú často porušované. Podporovať rasovú rozmanitosť. Vyskúšajte tieto príležitosti a to, čo spoločnosti ponúkajú. Pamätajte, že použitie veľkej vlády na posilnenie štátnych názorov na rovnosť je socializmus alebo marxizmus. Hlavnou myšlienkou anarchizmu je, že si zarobíte, čo si zaslúžite, a ak štát od vás vezme príjem, potom je to proti týmto presvedčeniam.

Pojem a hodnotenie negatívneho pozadia anarchie. premýšľať za negatívne konotácie založené na tom, čo ste sa dozvedeli o anarchizme. O anarchizme existuje veľa negatívnych stereotypov. Mnohí spájajú anarchizmus s násilím, podpaľačstvom a vandalizmom. Ako každý systém myslenia, musíte sa pokúsiť vyhodnotiť, ako ľudia vytvárajú a uplatňujú anarchizmus.

Naučte sa byť presvedčivý. Šíriť informácie. Zdôraznite, čo máte spoločné so svojimi partnermi. Obzvlášť efektívne budete mať, ak vaše otázky nasmerujú odpovede na vaše závery. Zabezpečte, aby pochopili, že anarchizmus nie je rozšíreným chaosom alebo kolapsom všetkého, ale politickou a sociálnou ideológiou, ktorá obhajuje samoorganizáciu a nehierarchický politický a ekonomický systém založený na priamej demokracii, radikálnej demokracii alebo individualizmu v závislosti od typu. anarchizmus.

Buďte pripravení reagovať o poplatkoch. Obvinenia z utopianizmu s príkladmi anarchie v akcii, väčšina domorodých spoločností v celej histórii bola anarchistická, a dokonca aj dnes existuje mnoho cieľových komunít, ktoré fungujú podľa anarchistickej línie - nie vždy tam, kde by ste očakávali. Amanity sú napríklad vynikajúcim príkladom neideologického anarchizmu v akcii.

zapoj na protesty, priame akcie a primárne organizácie. Ale nezabudnite, že protest nezmení nič, ak za tým nie je žiadny pohyb. To znamená hodiny strávené organizovaním komunity, stretnutiami, prácou s ľuďmi, s ktorými možno nesúhlasíte, a dokonca sa vám nepáči. Nie je to ľahké, ale ak naozaj chcete šíriť vedomosti, je to potrebné. Aby ste pritiahli pozornosť ľudí, pravdepodobne budete musieť uskutočniť veľa chladných hovorov, vydať brožúry a postaviť stánky na miestnych podujatiach. Ak ste skutočne presvedčení o šírení vašej filozofie, je potrebné urobiť toto.

usporiadať anarchistické udalosti. Príklad. Po celom svete existuje veľa miestnych udalostí, ktoré vedú anarchistické skupiny. Siahajú od neformálnych stretnutí a pozdravov po veľtrhy kníh a koncerty.

použitie sociálne siete na šírenie informácií. Existujú takí anarchisti, ktorí vítajú využívanie sociálnych sietí, pretože to spravidla podporuje veľké mediálne spoločnosti. V našom veku sociálnych sietí môžete ľahko nájsť ľudí s podobnými záujmami. Vyhľadajte rovnako zmýšľajúcich ľudí na platformách vašich sociálnych sietí (Facebook, Reddit, 4-kanálový, 8-kanálový, YouTube, Google+, Twitter, Tumblr, Instagram, Vine, Steam a ďalšie.) Okrem toho môžete prostredníctvom sociálnych sietí propagovať organizovanie protestov a iných anarchistických udalostí. Je to skvelý spôsob, ako si uplatniť svoj pohyb zadarmo.

Nájdite ľudíktorí zdieľajú podobné názory. Nájdite komunitu ľudí, ktorí veria v to isté ako vy a žijú v malom neformálnom kruhu priateľov (pravdepodobne v komunite). Musíte sa spoľahnúť na ostatných. To je nevyhnutné. Môžete sa učiť jeden od druhého, učiť sa jeden druhého a rozširovať okruh svojich známych.

preskúmať kapitalizmus, marxizmus, fašizmus a iné politické ideológie. Poznajte svojich „konkurentov“. Vedieť, čo je dôležité v iných systémoch myslenia, aby ste mohli zdôrazniť, aký je váš uprednostňovaný názor. Porozumieť argumentom pre štátnu kontrolu, zákon a poriadok. Uvedomte si, že štátnosť je založená na myšlienke, že ľudské bytosti sa nemôžu účinne organizovať na rovnakom základe. Potrebujú centralizovaný štát, ktorý by sa bránil proti totalitnej moci, podporoval ľudí v boji proti násiliu, gangom, aby mali všeobecnejšie zákony a morálne princípy a systémy obehu meny / peňazí, obchodu a obchodu / hospodárstva, aby sa zabránilo konfliktom medzinárodných, národných, štátnych a miestna úroveň, skupina a osobný.

Pozrite si video: Jste neoliberální anarchista, vyčetl šéf komunistů Pirátovi (August 2021).

Pin
Send
Share
Send
Send