Užitočné tipy

3 spôsoby, ako zohriať materské mlieko

Pin
Send
Share
Send
Send


wikiHow funguje na princípe wiki, čo znamená, že mnohé z našich článkov napísali viacerí autori. Pri tvorbe tohto článku dobrovoľní autori pracovali na jeho úprave a vylepšovaní.

Počet zdrojov použitých v tomto článku: 7. Zoznam týchto zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Materské mlieko uložené v chladničke alebo mrazničke sa musí pred kŕmením dieťaťa ohriať. Nie je ťažké zohriať mlieko, ale je dôležité prijať všetky potrebné opatrenia, aby sa mlieko neprehrialo a počas zahrievania si nezachovalo všetky užitočné vlastnosti.

Ovplyvňuje zahrievanie prospešné vlastnosti ľudského mlieka

Zahrievanie, ak sa nevykonáva správne, výrazne ovplyvňuje zložky materského mlieka. Z tohto dôvodu sa neodporúča variť výrobok ani po zamrznutí. Niektoré ženy sterilizujú svoje mlieko počas infekčných chorôb, aby nedošlo k infikovaniu dieťaťa, ale to vedie k opačnému výsledku. Počas vystavenia vysokým teplotám sa strácajú výhody imunoglobulínov, čo by mohlo pomôcť imunite dieťaťa vyrovnať sa s pôvodcom choroby.

Zmrazené v chladničke

Ak sa mlieko skladovalo v mrazničke, rozmrazte ho, položte ho na poličku chladničky a počkajte, kým sa nestane homogénna tekutá konzistencia. Bude to trvať 3 až 12 hodín, v závislosti od veľkosti porcie. Potom sa musí produkt jemne premiešať a uistiť sa, že už nezostal žiadny ľad.

Ďalším krokom bude vyhrievanie vo vodnom kúpeli, špeciálny systém na fľaše alebo teplá tečúca voda.

Vo vodnom kúpeli

Ak chcete použiť túto metódu, musíte vziať hrniec vody a zahriať ho na oheň. Je dôležité neprivádzať tekutinu do varu. Po vypnutí plynu sa do vody vloží fľaša mlieka pri izbovej teplote. Počas zahrievania by sa nádoba s detskou stravou mala otáčať tak, aby sa teplota rovnomerne menila.

Aká by mala byť teplota mlieka na kŕmenie dieťaťa?

Ak matka dojčí, nemusí myslieť na teplotu. Jej telo produkuje jedlo, ktoré je pre dieťa príjemné. Pri používaní ohrievacích zariadení je potrebné uviesť detskú výživu na teplotu 36 - 37 stupňov.

Správne zahrievanie materského mlieka zaisťuje maximálne zachovanie užitočných látok, cenných proteínov, vitamínov a mikroživín v ňom. V súlade s pravidlami dieťa nestratí prakticky nič, jesť exprimovaný zahriaty produkt.

Nedávno vyjadrené mlieko

Čerstvé materské mlieko sa môže uchovávať pri izbovej teplote až 6 hodín. Je to prírodné antiseptikum a samo osebe zabraňuje rastu patogénov. Skladovacie nádoby sa musia dôkladne umyť a sterilizovať.

Ak matka nebude chýbať na krátku dobu alebo ak bude vyjadrená dieťaťu, ktoré sa nedá efektívne vysávať, materské mlieko sa nemusí chladiť ani ohrievať. Takže v ňom zostanú všetky užitočné látky.

rozmrazovanie

Ak bolo mlieko uložené v mrazničke, musí sa pred zahriatím rozmraziť. Najlepšie sa to robí v chladničke. Nezabudnite to dať včas, aby sa úplne roztopila. V extrémnych prípadoch sa môže materské mlieko rozmraziť pri izbovej teplote. Ale začať ohrievať mlieko, aj keď je v ňom ešte ľad, to nestojí.

Je prísne zakázané znovu zmraziť materské mlieko. Nielenže obsahuje podstatne menej výživných látok, ale je pravdepodobnejšie, že dieťa otrávi. Takéto mlieko sa musí naliať.

Ďalej sa mlieko z chladničky alebo rozmrazené upraví rovnako. Jeho optimálna teplota na kŕmenie dieťaťa je 36-37 stupňov.

Najjednoduchší spôsob, ako ohriať mlieko, je jednoducho umiestniť nádobu pod prúd teplej vody. Jeho teplota by nemala prekročiť 40 stupňov. Vyhrievané mlieko sa musí zmiešať.

Mlieko sa môže zohrievať vo vodnom kúpeli. V akejkoľvek vhodnej nádobe je potrebné naliať vodu s teplotou 36 - 40 stupňov. Dajte tam fľašu a počkajte, kým sa mlieko nezahreje. Na stanovenie teploty mlieka a potom doplnkových potravín je vhodné mať infračervený teplomer.

Ktorá z týchto metód je lepšia? Môžete použiť ľubovoľný. Len mlieko neprehrievajte a nezabudnite ho zmiešať.

Hlavné chyby, ktoré sa vyskytli pri zahrievaní mlieka

  • Nezohrievajte mlieko v mikrovlnnej rúre. Jeho žiarenie robí mlieko „mŕtvym“ a zabíja všetky biologicky aktívne prvky. Kúrenie v mikrovlnnej rúre je nerovnomerné. V prehriatom mlieku sa mení štruktúra proteínov. Okrem toho môže dôjsť k popáleniu dieťaťa.
  • Nesvarte mlieko. V tomto prípade sa tiež zničia užitočné látky.
  • Vyhrievané mlieko by sa malo dieťaťu podať okamžite. Nemôžete to znova zahriať.

Materské mlieko je živou vodou pre dieťa. Môže sa a mal by sa skladovať pre budúce použitie. Perfektne znáša skladovanie a dokonca aj mraz, bez straty výhodných vlastností. Ale z tohto dôvodu je potrebné ju správne zahriať. A potom dieťa dostane chutné a zdravé mlieko, aj keď matka dočasne nie je.

Správne skladovanie

Materské mlieko je možné skladovať pri izbovej teplote niekoľko hodín. Produkt nestráca svoje vlastnosti a je vhodný na výživu 4, maximálne 6 hodín.

Na dlhodobé uloženie materského mlieka sa musí mlieko uložiť do mrazničky. V mraziacej komore zostáva mlieko kvalitné 6 mesiacov. V štandardnom mraziacom priestore sa môže mlieko skladovať 3 mesiace. Ak sa mraznička kombinuje s chladničkou, skladovacia doba by nemala presiahnuť 2 týždne.

rozmrazené materské mliekoje zakázané opakovane zmrazovaťako každé mrazené jedlo. Preto je najvýhodnejšie zmraziť mlieko v malých dávkach (60 - 120 ml), ktoré môžete z chladničky vyberať jeden po druhom a použiť na jedno kŕmenie.

rozmrazovanie

Keď dostanete mlieko z chladničky, môžete ho navrstviť. Neboj sa, len tuková časť klesla na dno a tekutina zostala na vrchu. Toto je platný a normálny proces. Rozmrazovanie materského mlieka by nemalo byť prudké. Vďaka teplotným rozdielom sa nielen stratia užitočné vlastnosti produktu, ale zmení sa aj jeho chuť.

Vyberte mlieko z mrazničky, plak z fľaše opláchnite teplou vodou a umiestnite ho na dvierka chladničky. Roztopenie mlieka bude trvať asi 8 hodín. Ak potrebujete rýchlo rozmraziť mlieko, vložte fľašu pod prúd teplej vody. Fľašu neustále pretrepte tak, aby rozmrazovanie bolo rovnomerné.

Roztopené mlieko sa najlepšie používa okamžite. Ak zostane, uložte ho do chladničky, kde ho môžete uložiť na jeden deň.

Môžete ohriať mlieko pod tečúcou teplou vodou, Teplota vody postupne zvyšujte z horúcej na horúcu. Fľašu pomaly otáčajte tak, aby bol ohrev kvapaliny rovnomerný.

Zvažuje sa jednoduchý a dobrý spôsob vykurovania vodný kúpeľ, Naplňte polovicu hrnca vodou na polovicu a zapálte. Teplo zohrejte, ale nepriveďte k varu. Vyberte panvicu zo sporáka a vložte do nej fľašu alebo nádobu s mliekom. Ak panvica nie je v ohni, na dno nádoby sa dá umiestniť sklenená fľaša. Aby sa mlieko rovnomerne zahrievalo, pravidelne ho pretrepte. Týmto spôsobom môžete ohriať už roztopené aj mrazené mlieko.

Najlepšie je ohriať mlieko v špeciálnom ohrievači detská výživa. Prístroj rýchlo a presne rozmrazuje a ohrieva produkt na teplotu materského mlieka bez rizika prehriatia. Ohrievače môžu pracovať zo siete, z cigaretových zapaľovačov, takže bude pre vás výhodné kŕmiť svoje dieťa na výlete. Predhriaty produkt sa môže mierne líšiť v farbe a chuti, ale je to normálne a nemalo by sa tým obávať.

Nezmrazujte a nezahrievajte materské mlieko v mikrovlnnej rúre, Stratí to užitočné vlastnosti a navyše mikrovlnka nepravidelne zahrieva mlieko a riskujete spálenie vášho dieťaťa.

Zásoba materského mlieka pomôže vyriešiť problém kŕmenia dieťaťa v neprítomnosti. Rozmrazujte a riadne zohrejte mlieko. Pred odovzdaním fľaše dieťaťu sa riaďte našimi odporúčaniami a nezabudnite skontrolovať teplotu produktu.

Pin
Send
Share
Send
Send