Užitočné tipy

Ako chrániť telefón pred krádežou?

Pin
Send
Share
Send
Send


Telefón často ukladá naše dôverné údaje, ako sú heslá, správy, fotografie a informácie o bankových účtoch, a zároveň je jedným z najbežnejších cieľov zlodejov a vreckových vreciek, ktoré vás v zlomku sekundy môžu pripraviť o túto cennú vec.

Ako chrániť váš smartphone pred zlodejmi

Vreckové vrecká pracujú veľmi efektívne a ich metódy sa z roka na rok zlepšujú. To však neznamená, že proti nim nemôžete bojovať. Aby bol smartfón menej citlivý na krádež, stojí za to nasledovať niekoľko jednoduchých tipov, ktoré uvádzame v tomto článku.

Záchranné prídu aj mobilné aplikácie a samotný smartphone - ukážeme vám ako chrániť citlivé údajeaby nespadli do nesprávnych rúk. Aj keď je krádež telefónu ukradnutá, zlodej z toho nebude mať nijaký úžitok. Niektoré programy, napríklad Lockwatch, môžu dokonca odfotiť zlodeja a vďaka aplikácii G Data Mobile Internet Security môžete na diaľku spustiť poplach a vymazať osobné údaje z pamäte.

Malo by sa však pamätať na to, že opatrnosť bude vždy najdôležitejším pravidlom ochrany a nebude nahradená žiadnou technológiou.

Bezpečnostné funkcie uvedené v článku boli nakonfigurované na telefóne LG G6 s nainštalovaným systémom Android 8.0. V prípade iných verzií systému Android sa názvy prezentovaných funkcií môžu mierne líšiť, podobne ako v prípade zariadení iPhone a iPad.

V preplnených izbách buďte opatrní.

Dnes je dobre známe, že preplnené miestnosti môžu predstavovať hrozbu pre bezpečnosť vášho smartfónu. V dave je ľahšie stratiť pozornosť a výsledkom môže byť zánik hodnotného zariadenia.

Polícia varuje, že by ste nemali smartphone predvádzať verejne a príliš otvorene. Uvedenie týchto tipov do praxe je ťažké, pretože si môže vyžadovať úplné odmietnutie používania telefónu, preto stojí za to prijať niekoľko ďalších opatrení.

V preplnených miestnostiach a preplnených miestach sa snažte dôkladne monitorovať životné prostredie a monitorovať bezpečnosť telefónu. Prenášajte svoj smartphone blízko tela a je najlepšie ho nosiť na miestach neprístupných pre neoprávnené osoby - napríklad vo vnútornom vrecku bundy alebo v prednom vrecku nohavíc. Nenechávajte prístroj v batohu a nenechávajte ho bez dozoru, napríklad na stole v kaviarni, keď idete na záchod.

Zapamätajte si funkcie zariadenia

Ďalšou akciou, ktorú môžete vykonať na rýchle vyhľadávanie telefónu v prípade krádeže, je študovať a zapamätať si všetky menšie škody na puzdre smartphonu a niektoré z nich môžu byť vytvorené aj úmyselne.

Zariadenie, ktoré je nejako označené, bude ľahšie rozpoznateľné pre políciu a orgány, ktoré hľadajú ukradnutý majetok. V súčasnosti je väčšina telefónov natoľko podobných, že je ťažké ich od seba rozlíšiť a ukradnúť.

Ak chcete zvýšiť rozpoznanie svojho smartfónu, nezabudnite na farbu jeho tela a okrem toho ho môžete označiť mikroškrabancami alebo iniciálami mimo dosahu očí. Dobrým miestom je vstup nabíjacieho kábla alebo okolie konektorov 3,5 mm jack.

Nastavte zámok karty SIM

PIN kód bol kedysi použitý ako základ na ochranu prístupu k SIM karte telefónu. Na prístup na obrazovku musíte zadať štvorcifernú množinu čísel.

Časy sa zmenili a úlohu „strážcu“ smartfónu teraz vykonávajú čítačky odtlačkov prstov a algoritmy rozpoznávania tváre. Android však stále obsahuje funkciu uzamknutia PIN karty SIM.

Ak chcete nakonfigurovať tento zámok, prejdite na hlavné nastavenia smartfónu a v ponuke nájdite kartu Uzamknúť obrazovku a bezpečnosť, Potom kliknite na tlačidlo Nastaviť zámok karty SIM.

Aktivujte funkciu pomocou posúvača. Zámok karty SIM a zadajte štvorciferný kód, ktorý budete musieť zadať pri zapnutí telefónu.

Zaznamenajte jedinečné číslo IMEI

Jedným z najdôležitejších princípov, od ktorých závisí bezpečnosť vášho smartfónu, je zachovanie jedinečnosti IMEI v telefóne. Toto je individuálny kód pre každý telefón, ktorý si môžete skontrolovať zadaním kódu na klávesnici smartfónu *#06#.

IMEI môžete skontrolovať aj v nastaveniach telefónu výberom informáciea potom Telefónne informáciea Informácie o IMEI.

Predtým - kvôli získaniu identifikátora - bolo potrebné otvoriť telefón a vybrať batériu - čísla boli pod ním. Väčšina smartfónov má v súčasnosti nevyberateľné batérie, takže výrobcovia často tlačia svoje číslo IMEI na posuvný slot na kartu SIM a kartu microSD.

Prijatý kód by mal byť vždy po ruke, pretože v prípade krádeže bude veľmi dôležitý pri kontakte s políciou a zabezpečí správnu identifikáciu telefónu.

Chráňte svoj telefón odtlačkom prsta

V súčasnosti má väčšina vyrábaných smartfónov pokročilé funkcie zabezpečenia prístupu, napríklad skener odtlačkov prstov. Ak chcete odomknúť obrazovku smartfónu, musíte sa prstom dotknúť skenera na zadnej alebo prednej časti puzdra. Skener rozpoznáva odtlačok prsta vlastníka a umožňuje vám používať telefón.

Aby sme nakonfigurovali prístup odtlačkom prsta, prejdime k základným nastaveniam smartfónu. Vyberte kartu odtlačky prstov alebo ich nájdite pomocou vyhľadávacieho nástroja. Kliknite na tlačidlo Pridať odtlačok prsta.

Teraz postupujte podľa pokynov na obrazovke smartfónu a položte prst na skener. Skúste tiež zmeniť uhol, pod ktorým kliknete na čítačku - tým sa uloží ostrejší obrázok vašich odtlačkov prstov. Po správnom nastavení odtlačku prsta sa telefón odomkne pri každom stlačení prsta na skeneri. Potenciálny zlodej to nebude schopný urobiť.

Zašifrujte údaje smartfónu

Telefóny sú cenné pamäťové médiá, ktoré môžu byť v nesprávnych rukách. Smartfóny často ukladajú osobné fotografie, správy, kontakty, heslá účtov a čísla kreditných kariet. Všetky tieto informácie, ak sú v rukách zlodeja, môžu predstavovať vážne nebezpečenstvo a môžu byť použité proti vám.

Môžete sa však chrániť pred stratou citlivých údajov automatickým šifrovaním. Tento proces zmení textové súbory, multimédiá a heslá na reťazce nepochopiteľných znakov a prístup k týmto informáciám bude závisieť od zadania hesla alebo použitia prstu na snímač odtlačkov prstov.

Správa každému, kto nájde smartphone

Predchádzajúce tipy sa týkali účinnej ochrany smartfónu pred spadnutím do nesprávnych rúk, ako aj ochrany údajov v pamäti zariadenia. Po uplatnení týchto pravidiel sa zariadenie stane zbytočným v rukách zlodeja alebo nálezcu. Vynára sa však otázka, ako informovať osobu, ktorá našla telefón, o možnosti vrátenia zariadenia? Základné nastavenie telefónu prichádza k záchrane znova.

 1. Prejdite na nastavenia svojho smartfónu a vyberte položku Uzamknúť obrazovkua potom Prispôsobte uzamknutú obrazovku.
 2. V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na tlačidlo Kontaktné informácie a do textového poľa zadajte text správy.

 • Nezabudnite začiarknuť políčko Zobraziť tieto informácie na uzamknutej obrazovke. Teraz sa na uzamknutej obrazovke smartfónu zobrazí zadaná správa.
 • Zálohovať

  Strata cenných údajov môže viesť nielen k odcudzeniu, ale aj k zlyhaniu systému smartfónov. Podľa zásady, že je lepšie predchádzať ako liečiť, sa oplatí vytvoriť záložnú kópiu súborov telefónu a uložiť ju na internetový účet (Google, Samsung, LG - tam, kde je to pohodlnejšie).

  Ak dôjde k poškodeniu citlivých údajov alebo k strate zariadenia, môžete súbory kedykoľvek obnoviť.

  Ak chcete vytvoriť zálohu, vyhľadajte kartu v nastaveniach telefónu Obnova a reset a kliknite na tlačidlo Zálohovať. V nasledujúcom okne nastavte režim na Zapnuté. , Vráťte sa do ponuky a uistite sa, že je zapnutá funkcia zálohovania a pridajte účet, na ktorý sa záloha uloží.

  Ako konať po krádeži smartphonu

  Napriek používaniu špeciálnych bezpečnostných opatrení nie je možné telefón úplne chrániť pred krádežou a žiadna z ochranných metód nemôže nahradiť opatrnosť a zdravý rozum.

  Čo robiť, keď dôjde k nepríjemnej situácii s krádežou? Základným princípom je udržiavať chlad a rýchlo konať.

  Ohlásiť krádež polícii

  Ihneď po zamknutí karty SIM a zmene hesla je potrebné o tejto situácii informovať príslušné služby. Policajné prihlášky sa môžu podávať kdekoľvek v krajine.

  Polícia, rovnako ako operátor, potvrdí vaše údaje, ako aj skutočnosť, že telefón patril vám. Preto by ste mali byť pripravení poskytnúť číslo IMEI vášho smartfónu, opísať farbu prípadu, špeciálne funkcie telefónu a okolnosti krádeže.

  O priebehu alebo výsledkoch vyšetrovania budete informovaní.

  Zablokujte kartu SIM u operátora

  Smartfón v rukách zlodeja je vážnou hrozbou pre váš účet, takže ak ide o zločin, obráťte sa čo najskôr na svojho operátora a zablokujte možnosť volania z karty SIM nainštalovanej v zariadení.

  Blokovanie je možné vykonať aj prostredníctvom zákazníckeho servisu alebo na webovej stránke. Toto je, samozrejme, spojené s potvrdením totožnosti, takže noste dokumenty a informácie o ukradnutom smartfóne.

  Ak používate mobilné bankovníctvo, musíte o krádeži čo najskôr informovať pobočku banky, na ktorej máte účet.

  Zmena hesiel účtu

  Smartfóny dnes obsahujú obrovské množstvo informácií a dôverných údajov. Pamäť telefónu ukladá heslá sociálnych sietí a bankových účtov, osobné fotografie a správy.

  Tieto informácie v rukách zlodeja sú hrozbou pre vašu bezpečnosť. Použitie tipov z nášho článku by malo stačiť na účinnú ochranu prístupu k vášmu smartfónu, stále však stojí za to zmeniť si heslá pre vybrané webové služby, ako sú sociálne platformy alebo bankové účty, čo najskôr.

  Nájdite ukradnutý telefón

  Technológia, ktorá vám pomôže nájsť stratený smartphone a ukázať cestu k nemu, bude neoceniteľná pri hľadaní ukradnutého smartfónu. Najpopulárnejší systém pre mobilné zariadenia, to znamená, že Android má vstavanú funkciu Vyhľadajte telefón, čo vám umožňuje určiť polohu zariadenia podľa niekoľkých kritérií.

  Ak chcete zistiť, kde sa ukradnutý smartphone nachádza, musí mať zapnutú funkciu určovania polohy - spustite ju zatlačením horného panela nadol s hodinami a aktiváciou ikony umiestnenia, Okrem toho musí byť telefón pripojený k účtu Google a musí mať tiež pripojenie k sieti.

  Poloha smartfónu nájdete na stránke https://myaccount.google.com/find-your-phone - prihláste sa pomocou svojho účtu Google a zo zoznamu zariadení vyberte požadovaný telefón a potom kliknite na odkaz Ak chcete nájsť.

  Funkcia Nájsť môj telefón vám tiež umožňuje používať ďalšie bezpečnostné funkcie, napríklad uzamknutie smartfónu a kontaktovanie vášho operátora siete.

  Obsah článku

  Mobilné telefóny sú už dlho obľúbeným cieľom krádeží. Mnoho zločincov má záujem o prístup k vašim osobným informáciám. Ak nechcete platiť za nepredvídané výdavky, zakúpte si nový prístroj, pravdepodobne ho budete chcieť v prípade krádeže vrátiť alebo zabrániť zlodejom v získavaní osobných údajov.

  Postupne sa objavujú technológie, vďaka ktorým je krádež zariadení zbytočná:

  Už testované v prenosných počítačoch spoločnosťou Apple - všetky funkcie zariadenia sú zablokované, jeho použitie nie je možné. Moderné programy je možné kúpiť v obchodoch, ale zlodeji sa už naučili obísť ich, resetovanie smartfónu a jeho reflashovanie. Ale pôvodne zabudovaná funkcia vypínača zabíjania úplne ničí vypchávanie zariadenia, všetky osobné údaje a súbory jedinečným číslom IMEI. Spoločnosť Samsung sa tiež rozhodla vybaviť všetky pomôcky funkciou prepínača kill.

  Prenosné skenery používajú vývojári mobilných zariadení na identifikáciu vlastníka smartfónu, príbuzní používateľa budú môcť zariadenie používať, ak budú jeho odtlačky prstov vložené do databázy zariadenia. Teraz má skener špičkové modely mobilných telefónov, napríklad táto funkcia je v zariadeniach iPhone, HTC One Max, Samsung Galaxy S5, Motorola ES400 a niektorých ďalších modeloch,

  • poplašný systém.

  Program, ktorý je k dispozícii pre všetky modely smartfónov, funguje aj na najlacnejších zariadeniach. Niektorí vývojári vám umožňujú zapnúť budík na diaľku - prostredníctvom SMS so špeciálnou sadou znakov alebo pomocou internetu.

  Ako chrániť mobilný telefón pred krádežou?

  V prípade nepredvídaných okolností napíšte do poznámkového bloku:

  • názov výrobcu, model,
  • farba a popis vzhľadu,
  • PIN a blokovací kód,
  • Číslo IMEI (pre telefóny GSM).

  Na uľahčenie vyhľadávania môžete na prístroj a batériu vopred použiť svoju domácu adresu, alternatívne telefónne číslo alebo e-mailovú adresu pomocou UV atramentu. Nezabudnite, že sa po niekoľkých mesiacoch vymažú, takže podľa potreby aktualizujte štítky.

  Môžete tiež použiť blokovací kód, PIN kód, vďaka ktorému je telefón pre zlodejov menej cenný, chráni osobné údaje pred neoprávneným prístupom. Ak bolo zariadenie odcudzené, musíte okamžite informovať políciu a poskytovateľa služieb o zablokovaní modulu gadget a účtu. Na to musíte poznať číslo IMEI. Ak operátor zablokuje modul gadget, stane sa neaktívnym, aj keď zmeníte kartu SIM. Neaktívne zariadenie však nemôžete použiť ani vy ako vlastník pri jeho vrátení.

  Uložte informácie o hovore - dátum, čas, meno kontaktnej osoby prevádzkovateľa, trvanie hovoru, požiadajte o zablokovanie zariadenia, aby zlodej z vášho účtu nevykonával podvodné akcie.

  Spôsoby ochrany smartfónu s Androidom

  Aby ste sa ochránili pred možnou stratou alebo odcudzením telefónu, ako aj pred osobnými údajmi v ňom, musíte mať:

  • platný účet Google
  • Prístup na internet v telefóne
  • povolená geolokácia na zariadení (GPS).

  Prístup k internetu je potrebný na komunikáciu s miniaplikáciou GPS, aby bolo možné určiť a preniesť súradnice, účet Google - pre službu „Diaľkové ovládanie Android“.

  Ak je vyššie uvedené povolené, môžete pokračovať v nastavovaní služby „Diaľkové ovládanie Android“. Ak to chcete urobiť, prejdite do ponuky, položka „Nastavenia“ - „Zabezpečenie“. Zapneme funkcie „Vyhľadávanie vzdialených zariadení“ a „Diaľkové blokovanie a resetovanie“. Ďalej skontrolujeme, či je zapnutá možnosť geolokácie (GPS) prostredníctvom vstupu do „Menu“ - „Nastavenia“ - „Poloha“ a prepínač prepnite do polohy „ZAPNUTÉ“.

  varovanie

  Je nevyhnutné okamžite viesť rozhovor so zástupcom telekomunikačného operátora, aby sa predišlo konfliktom v súvislosti so zostatkom na účte. Čím skôr nahlásite krádež polícii, tým je pravdepodobnejšie, že nájdete útočníka. Ak zlodej zavolá zo zariadenia ihneď po krádeži v zahraničí a neinformoval ste prevádzkovateľa, budete musieť zaplatiť veľkú faktúru.

  Venujte pozornosť!

  Niektorí dopravcovia vyžadujú potvrdenie, že telefón je ukradnutý a nestratený.

  Na potvrdenie krádeže je potrebné kontaktovať políciu, pretože žiadosť orgánov činných v trestnom konaní podnieti telekomunikačného operátora k spolupráci, najmä ak sa problém týka poistenia. Ak odmietnu zablokovať zariadenie, požadujú platbu za služby, ktoré zlodej nariadil, aby bolo jasné, že podáte sťažnosť na Federálnu komunikačnú komisiu, generálnu prokuratúru a na spoločnosť na ochranu práv spotrebiteľa.

  Orgány činné v trestnom konaní odporúčajú dodržiavať nasledujúce preventívne opatrenia:

  • na ulici, aby ste držali telefón vo vnútornom vrecku bundy alebo kabátu,
  • Nenechávajte modul gadget bez dozoru, musíte ho uložiť na bezpečnom mieste,
  • za žiadnych okolností nezobrazovať cudzí kód PIN alebo blokovací kód cudzím osobám, okrem prípadov, keď o to požiadajú úradníci činní v trestnom konaní
  • uložiť bezpečnostný kód - telekomunikační operátori poskytujú iba kód PIN, ale bezpečnostný kód, ktorý ste nastavili vo svojom telefóne, je možné obísť iba pomocou špeciálneho softvéru od výrobcu telefónu. Budete musieť navštíviť servisné stredisko.

  odporúčanie

  Aby ste zabránili krádeži telefónu, dodržiavajte základné bezpečnostné opatrenia:

  • používajte ho opatrne na verejnosti. Nenechávajte prístroj v dohľade na preplnených miestach, kde je ľahké ho ukradnúť,
  • ak máte účet MobileMe a iPhone, použite funkciu Nájsť môj iPhone (rovnaká funkcia platí pre iPad),
  • Majitelia telefónov Nokia Series 60 (napr. E61, 6620) môžu aktivovať funkciu diaľkového ovládania, ktorá im umožňuje zablokovať zariadenie zaslaním SMS. Ak váš model túto možnosť nepodporuje, pomôže vám aplikácia Theft Aware,
  • Ak ste vo Veľkej Británii, choďte na bezplatnú imobilizačnú službu, ktorá vám umožní zaregistrovať vaše zariadenie pomocou vašich kontaktných informácií. Ak dôjde k strate alebo krádeži, polícia získa prístup k informáciám IMEI.

  3. miesto - FlexiSpy program pre Android (v ruštine)

  Program FlexiSpy (v ruštine) - Tento program sa považuje za jeden z najlepších programov na ochranu telefónu pred stratou alebo krádežou. Самые нужные функции из всех которые есть, является у программы FlexiSpy функции перехвата вызова и прослушки окружения в режиме Онлайн. Вы сможете удаленно включить прослушку и в режиме реального времени слышать все что происходит вокруг Вашего украденного телефона – согласитесь, это действительно необходимо в этот конкретный момент. Но, к огромному сожалению, FlexiSpy официальный сайт сейчас закрыт.Dúfame, že bude odblokovaný a znova začne poskytovať svoje služby.

  Aplikácia pre Android FlexiSpy si môžete stiahnuť na webe. Nástroj je platený a poskytuje sa až po predplatbe. Výkon programu môžete skontrolovať až po zaplatení. Ďalším „mínusom“ a prečo sa tento program nezúčastňuje na 1. mieste - počet dostupných funkcií priamo závisí od ceny (čím vyššia je platba, tým viac príležitostí), čo nie je „dobré“. Cena je výrazne vyššia ako väčšina podobných programov na ochranu telefónov pred stratou a krádežou. ,

  Program FlexiSpy je vďaka svojej obrovskej funkčnosti, ale pomerne vysokým nákladom, v roku 2019 na 3. mieste spomedzi 5 najlepších programov na ochranu systému Android pred krádežou.

  2. miesto - nástroje Talklog a Talklog

  Program rozhovoru - spywarový program, ktorý vám umožňuje chrániť telefón v čase jeho straty alebo odcudzenia. Má malú funkčnosť, ale bude užitočná pre úspešný návrat zariadenia domov. Nahrávanie vášho prostredia a polohy sú dve funkcie Talklogu, ktoré vám môžu pomôcť obnoviť stratený alebo ukradnutý smartphone.

  Inštalačný súbor Talklog si môžete zadarmo stiahnuť a nainštalovať do telefónu. Inštalácia nie je komplikovaná, prístupná aj pre jednoduchého používateľa. Funguje to správne, zriedka havaruje.

  Napriek svojej skromnej funkcii, ale primeranej cene a ľahkej inštalácii, sa aplikácia nástrojov Talklog a Talklog stáva striebornou pri posudzovaní piatich najlepších spôsobov ochrany proti krádeži telefónov s Androidom.

  1. miesto - špionážny program VkurSe

  Program VkurSe - Toto je najlepšia ochrana telefónov s Androidom pred stratou alebo krádežou. Aplikácia je nainštalovaná na smartfóne a umožňuje ju plne ovládať. Dostanete údaje o všetkých akciách, ktoré sa vykonávajú na tomto telefóne. Ak dôjde k strate alebo krádeži telefónu, môžete pomocou VkurSe:

  • sledovať polohu ukradnutého smartfónu,
  • počúvajte všetky hovory zlodejov,
  • zistiť, kde a kedy zmenili kartu SIM,
  • vzdialene povoliť nahrávanie do prostredia,
  • na diaľku zapnite alarm, ktorý bude kričať srdcom
  • vzdialene vymazať celú pamäť a SD-kartu,
  • vzdialene fotografovať tvár zlodeja,
  • pri odomykaní telefónu urobte snímky obrazovky,
  • a oveľa viac (pozri Možnosti).

  Služba VkurSe má silnú technickú podporu vo forme nepretržitej podpory v listoch, online konzultantov a možnosť objednať si spätné volanie. Bola napísaná podrobná inštalačná príručka, kde snímky obrazovky zobrazujú všetky kroky tohto procesu. Každý, kto vie čítať rusky, môže túto aplikáciu ľahko nainštalovať do telefónu s Androidom.

  A je tu aj úvodný článok „Ako správne nainštalovať aplikáciu VkurSe»O tom, ako prebieha registrácia, kam môžete ísť do kancelárie, do ktorej dáta prídu, ktoré funkcie fungujú bez rootovacích práv a ktoré s právami root a o inštalácii aplikácie.

  Okrem toho sa poskytuje bezplatné 3-dňové obdobie, počas ktorého funguje plná funkčnosť. Platba sa uskutočňuje za 1 účet (kabinet), a to je 10 (!) Zariadení.

  To je dôvod, prečo program VkurSe zaujal 1. miesto v zozname najlepších aplikácií na ochranu pred krádežami telefónu pre rok 2019!

  A pamätajte - výber je vždy na vás!

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send