Užitočné tipy

Palačinky - NA VODE VEDECKÉ

Pin
Send
Share
Send
Send


Autor: Aleksandr dňa 9. februára 2014 v kategórii Zábava. Komentáre k tejto položke môžete sledovať cez RSS 2.0. Môžete zanechať komentár alebo poslať Trackback k tomuto príspevku.

Plochý kameň môže padnúť päťdesiatkrát po vodnej hladine. Toto sa považuje za svetový rekord, ale môžete to dosiahnuť tak, že si pamätáte recept na výrobu palaciniek na vode.

Po prvé, aby kameň neklesol po dlhú dobu, musíte ho hodiť čo najťažšie. Faktom je, že na tele drží každé telo tzv. Dynamickú silu. Čím menšia je sila pohybu, tým menej dynamická sila. Tento vzor používajú vodáci.

Ak chcete uvariť viac palaciniek na vode, musíte hodiť kameň po špeciálnej ceste. Ak kameň spadne do vody pod nesprávnym uhlom, okamžite sa utopí. Kameň by mal lietať čo najbližšie k vode, aby ste dosiahli lepší odraz. Správnu techniku ​​nízkeho hodu je možné dosiahnuť iba tréningom svalovej pamäte. Na tento účel sa odporúča hádzať puky pod dolnú lištu.

Na určenie „zlatého“ uhla rozstrekovaného kameňa francúzski fyzici použili kameru s urýchleným záznamom. Ich experiment ukázal, že ak je projektil stiahnutý zo širokého povrchu, a dokonca aj v uhle dvadsiatich stupňov, jeho odraz bude ideálny.

Ešte jeden tip. Nezabudnite, že projektil sa musí otáčať. Pri hádzaní musí byť kameň držaný medzi stredom a palcom. Ukazovák, požiadajte ho, aby sa otočil. Faktom je, že po prvom odrazení stráca strela za letu stabilitu a pri nasledujúcom kontakte s vodnou hladinou môže byť uhol medzi kameňom a vodou nepredvídateľný. A ak sa kameň otáča, tak vďaka gyroskopickému efektu si udržuje stabilnú polohu počas letu. Tento efekt je možné pozorovať pri spustení pradenia, keď sa točí, nikdy neklesne.

Hlavnou ingredienciou v tomto recepte je kameň pravidelného tvaru. Príroda vytvorila rôzne kamienky, ale na skákanie na vode, ako žiadny iný, pôjdu naplocho a zaobliť. Čím väčší je priemer kameňa, tým lepšie skočí na vodu. Avšak veľký nahý nebude fungovať, je ťažký a rýchlo sa utopí. Zlatým priemerom je kameň s priemerom desať centimetrov. Taký kameň bude vážiť asi sto gramov a medzi fyzikmi sa považuje za optimálny.

Hádzanie kameňov na vodu v Amerike sa nazýva stroutne skipeng. A svetový rekord, päťdesiatjeden, tiež patrí Američanom. Prvým oficiálnym záznamom kamenného skipengu je dvadsaťdva palaciniek.

Pin
Send
Share
Send
Send