Užitočné tipy

Hlboký kašeľ

Pin
Send
Share
Send
Send


Kašľom telo čistí dýchacie cesty hlienu, vírusov, baktérií a spúta. Táto reakcia spôsobuje zápalový proces v pľúcach, sliznici hrtanu, krku, priedušiek. Kašeľ sa objaví, keď sa prach a korozívne plyny dostanú do dýchacích ciest. Príčinami sú alergie, silné vzrušenie, emocionálny stres. Kašeľ je suchý, mokrý, štekajúci, chrapľavý, dlhý, krátky, iné odrody.

Príčiny kašľa

Prach, baktérie a vírusy, sadze sa vzduchom dostávajú do pľúc. Zdravé telo sa ich zbaví pomocou riasovitého epitelu priedušnice a priedušiek. Vďaka svojim baktericídnym vlastnostiam hlien infekciu zabíja. Tento prírodný proces, ktorý udržuje čistotu priedušnice a priedušiek, sa nazýva mukociliárny klírens.

Ak sa fyzikálne alebo chemické vlastnosti hlienu zmenia z rôznych dôvodov - napríklad hlien sa stáva silnejším - hlienový klírens je narušený a vy musíte kašľať, aby ste zachovali správnu čistotu priedušnice a priedušiek.

Príčinou kašľa sa stávajú tieto dráždivé látky:

 • chemikálie: znečistený vzduch, výfukové plyny, tabakový dym,
 • mechanický: prach, sadze,
 • Tepelný: suchý horúci alebo mrazivý vzduch.

Ak chcete rýchlo vyliečiť kašeľ, ktorý je sprevádzaný ďalšími príznakmi, musíte navštíviť lekára, ktorý urobí diagnózu. Lekár spravidla predpisuje lieky so suchým otravným kašľom lieky, ktoré potláčajú kašľové centrum a keď sú mokré, vykašliavacie lieky.

Zbavte sa suchého kašľa

Silný a bolestivý suchý kašeľ sa vyskytuje pri pleuritíde, chronickom zápale seróznej membrány pľúc. Ochorenie je sprevádzané akútnou bolesťou na hrudníku, horúčkou, ťažkosťami s dýchaním a často tlkotom srdca.

Táto reakcia tela sa pozoruje pri akútnej bronchitíde. Na hrudi, potenie a pálenie, dýchavičnosť, slabosť, horúčka.

V prípade čierneho kašľa, ktorý spôsobuje bakteriálnu infekciu prenášanú vzduchom, sa niektorí spočiatku pokúšajú vyliečiť kašeľ samostatne pomocou rôznych opatrení proti chladu - horčičnej omietky, inhalácie, ale neprinášajú výsledky. Naopak, musíte kašľať na záchvaty, najčastejšie v noci na mesiac alebo dlhšie.

Pri akútnych respiračných chorobách (ARI) sliznice dýchacích ciest (výtok z nosa, hltana, hrtan) sa musí človek zbaviť suchého štekotného kašľa, ktorý po správnom ošetrení vymizne o niekoľko dní. V prípade komplikácií sa môže vyvinúť pneumónia, zápal stredného ucha a obličky.

Pre rôzne formy zápalu hltana je charakteristický suchý krk, bolestivé prehltnutie, pálenie, pocit cudzieho telesa, je potrebné liečiť suchý kašeľ.

Pneumónia je infekčné ochorenie, pri ktorom sa zapália dýchacie cesty. Spôsobuje podchladenie, nervové preťaženie, intoxikáciu. Musím liečiť suchý kašeľ, dýchavičnosť.

Okrem toho existuje potreba liečiť suchý kašeľ pri orálnom dýchaní, ktorého príčinou sú polypy v nose. V noci musíte kašľať častejšie, pretože vdýchnutý vzduch nezvlhčuje a nie je číry, dráždi sliznicu priedušnice.

Liečba suchého kašľa pomáha telu produkovať dostatok hlienu, robí ho „mokrý“, aby účinne odstránil mikroorganizmy a ich metabolické produkty a zabránil ich toxínom a jedom preniknúť do krvného obehu.

Je potrebné konzumovať čo najviac tekutín, rôznych čajov a odvarov, aby telo mohlo produkovať dostatočné množstvo hlienu.

Pri zápalovom procese v priedušnici alebo v horných dýchacích cestách:

 • liečte kašeľ 2 - 3-krát denne inhaláciou s odvarom harmančeka, tymiánu, listov podstavca, zeleného šalvie, jedlej sódy, 1 - 2 kvapiek eukalyptu alebo rozmarínového oleja, ktoré obsahujú cineol. Vonný olej je tiež užitočný pri kašli, olej z čajovníkov má protizápalový účinok.

Štúdia potvrdzuje schopnosť oleja mäty piepornej uvoľňovať svaly, uľahčovať dýchanie pri kašľaní. Pepermint je počas tehotenstva kontraindikovaný na liečbu malých detí.

Zmäkčenie a zvlhčenie suchého kašľa:

 • pite čaj z odvarov listov zlatého fúzy a pohánkových kvetov (20 g na 0,5 l vriacej vody).

 • Varte 100 g hrozienok na miernom ohni v uzavretej nádobe, nechajte vychladnúť a stlačte hrozienka.

Vezmite pol pohára 3-4 krát denne.

Cesnak na suchý kašeľ:

 • Rozdrvte 2-3 strúčiky cesnaku, pridajte 1.s. med, 2.s. vodka, dobre premiešajte.

Vezmite 1 lyžičku. ráno a večer dva dni, tretí deň na prestávku. Ak sa zotavenie neobjaví, opakujte ošetrenie. Skladujte na chladnom mieste.

Zázvorový výrobok, ak je suchý kašeľ:

 • Peel zázvor, trieť, dostať šťavu. Miešajte 1 lyžička. zázvor a 1 lyžička citrónová šťava, 1/2 lyžičky. med. Počkajte 20 minút, varte 1/2 šálky vriacej vody, veko uzavrite na 15 minút.

Vezmite 1 lyžičku. každú pol hodinu, pričom drží kompozíciu v ústach.

 • Namočte cez noc do studenej vody sedem mandľových jadier bez kože, ráno rozdrvte, pridajte maslo a cukor.

Užívajte dvakrát denne.

Užívajte 3 g prášku ráno a večer.

Obklady na odstránenie suchého kašľa:

 • Do hrude votrite zmes 2 dielov slnečnicového oleja a 1 dielu amoniaku.
 • Navlhčite gázu vo vodke, položte ju na hrudník, prikryte pergamen, teplú handričku alebo vatu, navrch šál alebo prikrývku na 25 minút. Liečte bronchitídu počas 1 - 2 dní.

Hlboký kašeľ na hrudi

Kašeľ môže byť hrudník a nie hrudník. Závisí to od toho, či je kašeľ spojený s problémami v dýchacích cestách alebo ďalej.

Kašeľ na hrudi sa vyznačuje prítomnosťou hlienu. Môže byť produktívny alebo neproduktívny.

Ak má človek produktívny kašeľ, môže voľne vykašľať spútum. Ak je kašeľ neproduktívny, potom je kvôli kašľu ťažké kvôli viskozite spúta a nadmerného hlienu. Neprodukčný kašeľ sa často objavuje počas prechladnutia alebo chrípky. Dôvodom môže byť fajčenie, ako aj astma.

Je dôležité, aby ste mohli kašľať správne a aby ste dokázali kašľu zvládnuť. Ak to chcete urobiť, musíte poznať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • zhlboka sa nadýchnite, aby sa pľúca naplnili čo najviac,
 • mali by ste cítiť kontakt bránice a horných brušných svalov,
 • kašeľ, takže tlačením vzduchu sa sťahujú horné brušné svaly,
 • to niekoľkokrát, kým hlien neopustí

Hlboký kašeľ na hrudi môže byť niekedy príznakom vážnej choroby:

 • bronchitída alebo zápal pľúc,
 • chronická bronchitída alebo emfyzém,
 • zápal dutín

V prípade stáleho a dlhodobého kašľa by ste sa mali určite poradiť s lekárom.

Suchý hlboký kašeľ

Hlboký suchý kašeľ alebo priedušnica spôsobujú zápal výstelky priedušnice. Prejavuje sa to vo forme suchého a bolestivého kašľa, najmä v noci. Mukózna membrána priedušnice sa zapáli v dôsledku vstupu baktérií a vírusu. Stáva sa, že tabakový dym, chemikálie alebo prach sa stávajú príčinou tracheitídy. Telo sa snaží zbaviť týchto dráždivých látok a začne produkovať hlien. Sputum je spočiatku veľmi viskózne a ťažko sa zotavuje, takže na samom začiatku ochorenia je kašeľ bolestivý a suchý.

Tracheitída sa dá kombinovať s rinitídou a faryngitídou proti prechladnutiu. Vyvoláva vzhľad priedušnice a studeného vzduchu. V prípade akútnej tracheitídy sa môžu na opuchnutej priedušnici objaviť vredy. Počas útoku na hlboký suchý kašeľ človek pociťuje pálivé pocity a bolesť hrdla. Tracheitída môže byť sprevádzaná bolesťou hlavy, horúčkou a slabosťou.

Silný kašeľ

Kašeľ môže mať fyziologický a patologický charakter. Fyziologický kašeľ je prírodný fenomén, ktorý pravidelne odstraňuje spúta z tela.

Na pozadí respiračných ochorení sa prejavuje patologický kašeľ. Pre správnu diagnostiku choroby je potrebné stanoviť charakteristiky patologického kašľa. V závislosti od príznakov a ich trvania sa rozlišuje charakteristika kašľa:

 • akútny kašeľ, ktorý netrvá dlhšie ako dva týždne,
 • pretrvávajúci kašeľ, môže trvať až mesiac,
 • subakútny, trvá od jedného mesiaca do dvoch,
 • chronický kašeľ môže trvať dlhšie ako dva mesiace

Proti akútnej respiračnej vírusovej infekcii sa vyskytuje ťažký alebo akútny kašeľ. Jeho hlavné charakteristiky sú:

 • postupný vývoj v priebehu niekoľkých dní alebo hodín,
 • prítomnosť teploty, nádcha, celková slabosť,
 • prechod suchého kašľa na mokrý

Hlboký kašeľ - prečo sa zdá

Lekári, ktorí určujú príčinu vzniku kašľa, venujú pozornosť jej prejavu a forme: suchý, mokrý, štekajúci, so sipotom, hlboký. Len pri hlbokom kašli sa zastavíme.

 1. Prejavy hlbokého kašľa môžu byť hrudník a nie hrudník. Len hrudníková forma kašľa prechádza so sekrétmi. Ak je povaha kašľa produktívna, uvoľňovanie spúta prechádza rýchlo a bezbolestne.Neproduktívny kašeľ vedie ku komplikáciám, pretože sputum je veľmi viskózne, zhromažďuje sa v hrudnej dutine a nevylučuje sa. Dôvody tejto komplexnej formy môžu byť bežné nachladnutie alebo nebezpečná infekcia (chrípka, SARS), fajčenie, astmatické záchvaty. Oslabujúce záchvaty proti kašľu sú často dôsledkom závažných zápalových procesov: bronchitídy alebo zápalu pľúc, sínusitídy, emfyzému atď.
 2. Ak je kašeľ hlboký, ale suchý, sprevádza zápal priedušnice (priedušnice). Útoky sú také silné, že bránia osobe spať v noci. Tracheitída je spôsobená baktériami alebo vírusmi. Zápalný proces sliznice je niekedy spôsobený cudzími časticami, ktoré vstupujú zvonka. Zapálená sliznica okamžite hromadí ochranné hlien, ktorý sa nedá vykašliavať. To vedie k tomu, že najskôr sa objaví suchý kašeľ, ktorý sa nakoniec zmení na chronický. Všetko sa stáva oveľa komplikovanejším, ak sa tracheitída zhoduje s ochorením spôsobeným vírusom, ako je akútna faryngitída. Ak sa tracheitída nelieči včas, vredy sa objavia na sliznici, čo spôsobuje nepohodlie a bolesť.
 3. Silný hlboký kašeľ sa nemusí vždy báť. Môže plniť prirodzenú fyziologickú úlohu a odstraňuje spúta z pľúc a priedušiek. Môže to však byť tiež spôsobené patologickými zmenami v dýchacích cestách. Pri stanovení diagnózy je veľmi dôležité určiť obdobie príznakov. Hlboký kašeľ môže mať akútnu (až 2 týždne), pretrvávajúcu (až 1 mesiac), subakútnu (až 2 mesiace), chronickú (viac ako 2 mesiace) formu. ARVI môže s najväčšou pravdepodobnosťou viesť k silným reflexom kašľa. K vzniku záchvatov dochádza doslova v priebehu niekoľkých hodín, zatiaľ čo iné príznaky bežnej nádchy (horúčka, upchatý nos, zimnica) sa prekrývajú.
 4. Ak je ochorenie spôsobené vírusovou infekciou, sprievodným symptómom je hlboký kašeľ bez horúčky. Tento príznak je možný v dôsledku iného ochorenia, ktorého príčinu je možné zistiť po diagnostickom vyšetrení.

Prečítajte si tiež užitočný článok a zistite vlastnosti liečby kašľa na tracheoid.

Dôvodom môže byť, že sa do priedušiek dostanú akékoľvek vonkajšie dráždivé látky: prach, alergény, dokonca aj studený vzduch. Dýchanie okamžite reaguje kašľom. Kašeľ bez zvýšenia teploty môže byť spôsobený srdcovými problémami, nervovým kmeňom, ochorením štítnej žľazy, rakovinou, tuberkulózou a kŕčmi v zažívacom trakte.

Bez ohľadu na príznaky príznaku hlbokého kašľa na hrudi je potrebné počúvať lekára a dôkladne ho vyšetriť. Lekári by mali byť kontaktovaní s lekármi okamžite, bez komplikovania situácie.

Suchý kašeľ na hrudníku: ako zaobchádzať a čo treba hľadať? - článok na túto tému.

Hlboký kašeľ bez horúčky

Hlboký kašeľ bez horúčky je jedným z najbežnejších procesov pri ochoreniach dýchacích ciest. Môže naznačovať malú infekciu v tele alebo môže byť príčinou vážnej choroby. Presnú príčinu kašľa môže určiť iba lekár po vykonaní potrebného vyšetrenia.

Ľudské telo je navrhnuté tak, aby pri prenose infekcie, alergénov alebo prachu do dýchacích ciest došlo k podráždeniu receptorov a ku kašľu. Priedušky sa tak očistia od rôznych druhov sekrétov.

Kašeľ bez horúčky môže byť príznakom srdcového zlyhania, stresu, choroby štítnej žľazy, rakoviny, tuberkulózy alebo čriev.

Charakteristické príznaky

U detí kašeľ najčastejšie začína ostrými a ostrými útokmi. Dieťa veľmi trpí neustálym nutkaním, spôsobuje bolesť a nepohodlie. Hlboký kašeľ u dieťaťa je hlavným príznakom, ktorý odráža choroby horných dýchacích ciest pri nachladnutí a infekciách.

Súčasne s kašľom (suchým a hlbokým) sa všetko zhoršuje objavením ďalších príznakov. Bolesť v krku, vysychanie sliznice, čo vedie k kašľu, sú prvé príznaky faryngitídy. Laryngitída je po výskyte suchého hlbokého kašľa komplikovaná chrapotom, v dýchacích cestách sa objavujú kŕče a dieťa sa pri kašľaní dusí. Tracheitída sa okrem suchých kašľových záchvatov prejavuje aj bolestivými kŕčmi v hrudníku.

 • Kašeľ na hrudi s dýchavičnosťou sa objavuje pri rôznych typoch bronchitídy. Kašeľové záchvaty nespôsobujú bolesť, ale vykašliava sa hlien a v pľúcach je počuť pískanie. Ak dôjde k infekcii, dieťa začne trpieť dýchavičnosťou, predpokladá sa rozvoj obštrukčnej bronchitídy.
 • V prípade, že baktéria chlamydie vstúpi do pľúc, okrem silného kašľa sa u dieťaťa objaví slabosť a horúčka.
 • Pri kašeľi je všetko komplikované silnou bolesťou v prieduškovej oblasti. Príčina choroby spočíva v tom, že v dutine hrudnej kosti sa zhromažďuje veľké množstvo hlienu, ktorý však nie je posypaný. Výsledkom je ťažká dýchavičnosť.
 • Vírusové ochorenie, ako sú osýpky, sa často diagnostikuje hlbokým kašľom na hrudi a až po niekoľkých dňoch sa na koži objaví vyrážka.
 • Bežným ochorením vírusového pôvodu je čierny kašeľ, ktorý spôsobuje dlhotrvajúce záchvaty so silným uvoľňovaním spúta a dokonca zvracanie. S čiernym kašľom nie je nutkanie na kašeľ také silné.
 • Príčinou ostrého suchého kašľa v noci u detí sú infekcie hlístami. Začínajú sa pohybovať vo vnútorných orgánoch a spôsobujú ochrannú reakciu tela, ktorá sa prejavuje zvýšenou teplotou a dokonca počas vykašliavania objavuje krvavé sekréty.
 • Pre veľmi malé deti môžu byť ťažké kašeľové príhody výsledkom zápalových adenoidov, krku a nosa s rinitídou alebo sínusitídou.
 • Reflux žalúdočnej sliznice často spôsobuje ostrú reakciu receptorov proti kašľu bez zjavných prechladnutí alebo infekčných symptómov.

Pozri tiež - Čo spôsobuje kašeľ a vyrážky a ako ich liečiť?

Prvým signálom by mal byť hlboký kašeľ, ktorý je príznakom určitej choroby. Ak potrebujete diagnózu, musíte okamžite navštíviť lekára. Oneskorenie s konzultáciou povedie k neznámym dôsledkom.

Ako nebezpečný hlboký kašeľ

Prudké nutkanie na kašeľ sú spôsobené hlbokým dychom, ktorý vedie k silnej bolesti na hrudníku. Bolesť sa líši v prírode: od ostrého kŕče po slabé bolesti. Hlboké vdýchnutie vzduchu často vedie k bronchospazmu, ktorý končí atakami udusenia.

Ak silné nutkanie kašľa s hromadením tekutiny v pohrudnici nepomáha odstraňovať nadmerný hlien, je možné zadusenie.

Hlboké výbuchy čierneho kašľa, kašeľ s bronchitídou a zápal pľúc sú pre novorodencov veľmi nebezpečné. Spôsobujú nedostatok kyslíka, zvracanie a dusenie na spúte oddelené od sliznice. Je veľmi dôležité používať vhodné lieky, aby nedošlo k prudkému odmietnutiu spúta.

Oslabujúci kašeľ, ktorý dieťa dlhodobo trápi, je dôsledkom vrodených chorôb:

 • bronchiektázia sprevádzaná bronchiálnou deformitou a hromadením tekutín,
 • cystická fibróza, ktorá ovplyvňuje endokrinné žľazy s hromadením tekutiny v pľúcach.

Dusivý kašeľ vedúci k zaduseniu nie je vždy správne diagnostikovaný. Preto musí dieťa vykonať komplexné vyšetrenie.

Aké ošetrenie môže lekár predpísať

Stanovenie presnej diagnózy umožňuje lekárom predpísať postup liečby zameraný na odstránenie hlavného zdroja zápalu v tele pri používaní antitusických liekov. V dospelosti a detstve sa drogová liečba uskutočňuje pomocou liekov, ktoré blokujú reflex kašľa. Lieky sa predpisujú s prihliadnutím na to, či je hlboký kašeľ suchý alebo mokrý. V prípade, že sa kašeľ so sputom, vykašliavanie, hlien môže samostatne oddeliť od zapálenej sliznice, bez ďalšieho riedenia sú vhodné ACC, Lazolvan, Brómhexín a ďalšie.

Na liečenie suchého hlbokého kašľa sa často používa antibiotická liečba, ktorá potláča zápalový proces a odstraňuje všetky vedľajšie príznaky. Vhodné sú tiež látky, ktoré pomáhajú zmäkčiť hlien a vyliečiť ich: kodeín, oxiladín, butamirat atď.

Lekári často odporúčajú liečbu suchého kašľa alternatívnymi metódami. Existuje mnoho receptov na tradičnú medicínu. Ими нельзя увлекаться, когда не установлен верный диагноз. Если терапия уже назначена, то под присмотром врача можно проводить:

 • Ингаляции на специальном аппарате (небулайзере) или просто «дышать» над отварной картошкой, отварами трав (ромашки, подорожника, шалфея),
 • Полоскание горла отваром шалфея, ромашки, календулы,
 • Пить отвары и чаи. Подбирать грудные сборы, учитывая природу кашля,
 • Vložte obklady (napríklad z rovnakých častí medu, rastlinného oleja, horčice, vodky) a otrite ich tinktúrami a masťami, ktoré nespôsobujú alergie,
 • Vezmite liečivý med: s mliekom, s čiernou reďkovkovou šťavou, s čajom, brusnicovou šťavou.

Odporúčania pre liečbu

Ak chcete začať s liečbou akejkoľvek choroby, ktorá spôsobuje hlboký kašeľ, musíte pacienta obozretne a pozorne oboznámiť, vytvoriť preňho najpohodlnejšie a najvhodnejšie hygienické podmienky. Toto je jediný spôsob, ako môže telo podporovať a urýchliť proces hojenia:

 • Systematicky vetrajte miestnosť kombináciou s mokrým čistením,
 • Sledujte teplotu v miestnosti, vyhýbajte sa vysokým a príliš nízkym teplotám,
 • Vylúčiť prítomnosť fajčiarov a akýchkoľvek zdrojov alergií v blízkosti pacienta,
 • Vykonajte niekoľko vdýchnutí harmančeka alebo šalvie,
 • Zdvojnásobte množstvo použitej tekutiny, počnúc teplou vodou, čajom atď.

Nevšímajte si návštevy lekára, aj keď na chvíľu ustúpia ostré kašeľové záchvaty. Zistite príčinu choroby, ktorá je sprevádzaná hlbokým kašľom, je potrebné čo najskôr.

Na záver

Ochorenia dýchacích ciest sú najčastejšie sprevádzané hlbokým kašľom. Musíte byť schopní to ovládať podľa pomerne jednoduchých pravidiel:

 • Keď sa záchvat kašľa len začína, zhlboka sa nadýchnite, aby ste naplnili pľúca vzduchom.
 • Počas inšpirácie musíte cítiť, ako sa bránica dotýka horného brucha.
 • Musíte kašľať tak tvrdo, aby fungovali vaše brušné svaly.
 • Takýto postup je potrebné vykonať niekoľkokrát, aby nahromadené hlieno zmizlo.

Začnite okamžite piť veľa tekutín, aby ste zlepšili zloženie krvi. Nezabudnite navštíviť lekára, aby ste sa sami neliečili. Čím skôr získate správnu diagnózu, je predpísaná príslušná terapia, tým rýchlejšie zmiznú záchvaty hlbokého oslabujúceho kašľa.

Liečba mokrého kašľa

Pri takejto reakcii tela na zápalový proces v dýchacích cestách pomáha kašeľ zbaviť sa spúta obsahujúceho veľa škodlivých látok - výsledok činnosti mikroorganizmov. Ale ak je hlien príliš silný, je zle vykašliavaný. Preto sa musí riediť mukolytikami (mukolytikami).

 • Pivte listy podstavca, aby ste získali bohatý a príjemný vývar.

Pite namiesto čaju. Účinné sú aj infúzie banánových listov a oregana.

 • Na zvlhčenie kašľa zmierňuje kŕče a zápal pomáha zmesi 2 s. sladké drievko, 2.s. ocot, 2.s. med.

Vezmite 1 lyžičku. 5-krát denne.

 • Pridajte 1/3 lyžičky do pohára teplého mlieka zázvorový prášok, 1/2 lyžičky med, na špičke kurkumského noža.

Piť v malých dúškoch.

 • Šťava z kapusty, odvar bobúľ, kvetov z kaliny alebo maliny

- úžasné prostriedky na chudnutie spúta.

Hlboký kašeľ u dieťaťa

Akútny kašeľ u detí sa vyskytuje na pozadí akútnych respiračných chorôb, ako aj faryngitídy, laryngitídy, bronchitídy, tracheitídy alebo pneumónie.

Pri faryngitíde je kašeľ sprevádzaný bolesťou v krku, čo spôsobuje nepohodlie dieťaťa. V krku je pocit hrče.

Pri laryngitíde je kašeľ štekajúci, suchý a sprevádzaný chrapľavosťou. Na pozadí choroby sa hrtan môže u dieťaťa zúžiť, čo je veľmi nebezpečné.

Kašeľ u dieťaťa s tracheitídou je hlboký a je sprevádzaný bolesťou za hrudnou kosťou. Pri tracheitíde je možný súčasný zápal hrtanu a priedušnice.

Počas bronchitídy je kašeľ nahlas a hlasno, ale nespôsobuje bolesť. Existuje veľa spúta. Piskot sa suší v pľúcach. Na pozadí akútnych respiračných vírusových infekcií sa u dieťaťa môže vyvinúť obštrukčná bronchitída. Dieťa neznesiteľne kašle, zatiaľ čo počuje sípanie a ťažké dýchanie.

Počas choroby s chlamýdiovou pneumóniou majú deti záchvaty s čistým a suchým kašľom a teplota stúpa.

Kašeľ je pri bolestivosti bolestivý a bez spúta. Kašeľ sa zhlboka nadýchne. Pri veľkej akumulácii pleurálnej tekutiny sa môže objaviť dýchavičnosť.

Ak je dieťa choré s osýpkami, druhý alebo tretí deň choroby sa kašeľ stáva drsným a objavujú sa kožné vyrážky.

Kašeľ počas čierneho kašľa je sprevádzaný záchvatmi udusenia a môže mať za následok zvracanie s prepustením spúta.

Kašeľ s ochorením čierneho kašľa je rovnaká ako u čierneho kašľa, ale choroba je jednoduchšia.

Ak dieťa ochorie ascariasis, potom sa počas migrácie lariev objaví kašeľ. Kašeľ je suchý, horší v noci. Teplota stúpa a v spúte sa môže objaviť krv.

U malých detí môže byť kašeľ príznakom adenoidov, rinitídy alebo sínusitídy.

Gastrointestinálny reflux môže byť ďalšou príčinou kašľa. Kašeľ je suchý a bolestivý, sprevádzaný malou sekréciou spúta.

Hlboký kašeľ

Pri kašľaní stúpa tlak na hrudníku, čo vedie k kontrakcii svalov a k vytlačeniu hlienu a spúta. U zdravého človeka pri čistení priedušiek vzduch vychádza rýchlosťou 250 m / s.

Kašeľ s hlbokým dychom môže byť suchý a mokrý. Taký kašeľ spôsobuje silnú bolesť. Bolesť môže byť ostrá a silná alebo slabá a ťahaná.

Ľudové lieky vyliečia kašeľ

 • Mletie a získanie šťavy z aloe stonky, pridajte rovnaké množstvo mierne zahriateho medu.

Vezmite 1.s. trikrát denne.

 • Vezmi vývar z tekvicového kašľa.

Túto metódu odporučila aj spoločnosť Avicenna.

 • Šťavu z reďkovky alebo mrkvy zmiešajte s rovnakým množstvom mlieka.

Vezmite 1.s. 5-6 krát denne.

 • Jemne nakrájaná reďkev, posypaná cukrom.

Vezmite šťavu na 1 čajová lyžička. každú hodinu, ak neexistujú choroby srdca a pečene. Tento nástroj tiež pomáha liečiť kašeľ fajčiara.

 • Nakrájajte 10 cibule, jednu hlavu cesnaku, povarte v litri mlieka, aby zmäkli, pridajte trochu medu.

Vezmite 1.s. raz za hodinu.

 • Ako vykašliavačku berte 1/2 šálky hroznovej šťavy s medom.

Tento ľudový liek lieči nachladnutie a 1-2 dni.

 • Rozdrvte bobule horského popola, pridajte do kyslej smotany, nechajte pôsobiť 10 minút na miernom ohni, nechajte vychladnúť.

Vezmite 1.s. 3-4 krát denne.

 • Variť pohár vriacej vody 1.s. med, šťava jedného monolimónu, dve surové kuracie vajcia, premiešajte, nechajte vychladnúť.

Liečba hlbokého kašľa

Na liečbu hlbokého kašľa u dieťaťa musíte dodržiavať pravidlá:

 1. Miestnosť by mala byť teplá a pohodlná s teplotou vzduchu asi dvadsaťdva stupňov.
 2. Zabráňte kontaktu s tabakovým dymom, prachom a čistiacimi chemikáliami.
 3. Vytvorte kúpeľ s horúcimi nohami.
 4. Vdýchnite liečivé byliny.
 5. Dajte svojmu dieťaťu teplejšiu tekutinu. Môže to byť čaj, šťava, mlieko, neperlivá minerálna voda.
 6. Zahrňte tekutú mliečnu kašu do svojej stravy.

Je potrebné zistiť príčinu kašľa, ktorá je iba príznakom choroby.

Lieky, tak u dospelých, ako aj u detí, zahŕňajú použitie antitusických liekov, ktoré blokujú reflex kašľa na úrovni receptorov.

 1. Používajú sa antitusiká, ktoré pôsobia na receptory dýchacích ciest.
 2. Na liečenie kašľa sa používajú kombinované lieky.
 3. Bylinné lieky dobre pomáhajú.
 4. Školenie prsníkov, ktoré zahŕňa oregano, matku a nevlastnú matku, marshmallow, je dobrým vykašliavateľom.
 5. Veľmi účinný prostriedok je aj zber prsníkov s anízom, sladkým drievkom, feniklom, píniovými púčikmi a marshmallow.
 6. Na odstránenie kašľa sú predpísané tabletky s mätou a eukalyptom.
 7. Ľudové lieky na liečbu kašľa sú dostupné a účinné.
 8. Čierna reďkovková šťava je vynikajúcim liekom na odstránenie kašľa. Odrežte stred do reďkovky a vložte med dovnútra. Po dvoch až troch hodinách sa šťava zhromaždí v reďkovke, ktorú musíte vypiť a znovu vložiť do medu. Urob to niekoľkokrát.
 9. Eukalyptová tinktúra sa má užívať dvadsať kvapiek na štvrť šálky vody trikrát denne.
 10. Do horúceho mlieka pridajte v rovnakom pomere minerálnu vodu.
 11. Figy sa pridávajú k dieťaťu na liečenie kašľa v horúcom mlieku.
 12. Brusnicová šťava s cukrovým sirupom a medom pomôže pri kašli oddeliť hlien.
 13. Varte desať cibule a hlavu cesnaku v mlieku. Pridajte medovú a mätovú šťavu. Hodinu po útoku na kašeľ si dajte lyžicu.

Pin
Send
Share
Send
Send