Užitočné tipy

15 trikov na použitie očných viečok, ktoré vám pomôžu nakresliť dokonalé šípy

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri dekoratívnom makeupe sa osobitná pozornosť venuje výrobkom, ktoré zdôrazňujú krásu očí. V kozmetickej taške každej ženy je pravidelné očné linky. Ideálna šípka dokáže vizuálne zmeniť tvar viečok a vylepšiť tak obraz. Ako používať očné linky a aký typ kozmetického výrobku uprednostniť?

druh

Ako krásne priniesť očné linky? Najskôr je potrebné spomedzi najrôznejších kozmetických výrobkov zvoliť najvhodnejšiu možnosť individuálneho použitia. Aké typy očných viečok nám ponúkajú svetoví výrobcovia? Ako sa líšia a aké sú ich výhody?

Mäkké kozmetické ceruzky nikdy nestratia popularitu. Používali ich aj naše babičky, pretože pomocou tohto kozmetického produktu môžete nenápadne zdôrazniť obrys viečok, nakresliť silné a tenké šípy, vytvoriť efekt dymových očí. Osobitnou výhodou olovnatých ceruziek sú ich prijateľné náklady.

Používajú ho profesionálni vizážisti. Ako používať gélové očné linky? Nanáša sa špeciálnou skosenou kefou, ktorú je potrebné zakúpiť samostatne. Má vysokú stabilitu, má bohatú farbu a je ekonomicky použiteľný. Po aplikácii rýchlo zasychá, ale zachováva lesklý lesk. Aby ste mohli pracovať s gélovými vložkami, potrebujete dobré skúsenosti, pretože ak sa ruka v tomto procese trasie, bude ťažké opraviť chybu v linke.

Najlepšia voľba pre domáce použitie a profesionálny make-up. Veľmi často sa pýtajú, ako maľovať oči tekutými očami? Majú tenkú kefu, ktorá umožňuje čo najviac zjednodušiť postup a rýchlo vysušiť tekutinu. Podšívky dobrej kvality nedoťahujú pokožku a nerozpadajú sa, línie, ktoré používajú, sú zreteľne viditeľné, čo vám umožňuje vytvoriť komplexný dizajn na horných viečkach.

Krémové vodítka sa zvyčajne používajú ako podklad pod očné tiene. Predáva sa v nádobách a na aplikáciu je potrebné dodatočne kúpiť kefu so skosenou hromádkou. Vyžaduje si presnosť pri kreslení čiar, inak sa šípky ukážu ako príliš silné a neetické.

V nedávnej dobe sa v kozmetických taškách pre ženy usadili očné linky. Jeho popularita je vďaka praktickému aplikátoru, ktorý umožňuje nastaviť šírku šípky a rovnomernosť farby obrysu. Zostáva dlho na pokožke a za pár sekúnd schne. Ako nakresliť šípy perom? Postačí jemne nakresliť špičku pozdĺž obrysu horného alebo dolného viečka a nedostatky pri použití maskary sa skryjú a šípky sa ukážu rovnomerne a zreteľne.

Všetky vložky sú k dispozícii v širokej palete farieb, takže výber správneho odtieňa nie je zložitý. Ako môžem vymeniť očné linky? Pomerne často sa na odvodenie šípok používajú tiene. Kombináciou niekoľkých odtieňov môžete dosiahnuť veľmi krásny prechod z jedného odtieňa do druhého.

Krásne šípy - vrcholom make-upu

Neúspešné oči vyzerajú veľmi výrazne a okamžite priťahujú pozornosť. Ak chcete, aby bol vzhľad zvodný pomocou moderných vložiek, musíte vedieť všetko o zložitosti ich použitia. Ako používať očné linky pre začiatočníkov? Ak potrebujete líčiť šípkami, nemali by ste sa okamžite pokúsiť získať dokonalý výsledok pomocou kvapaliny, gélu alebo krémovej látky. Začiatočníci by sa mali začať oboznámiť s fixkou alebo ceruzkou s jemnou textúrou.

Ako si vytvoriť očné linky? Naučiť sa kresliť šípky:

 • pred zrkadlom mentálne predĺžte čiaru dolného viečka a potom s vložkou označte bodkou odhadované miesto cieľa,
 • kresliť ťahy pozdĺž línie mihalníc
 • spojiť pomlčky do jedného riadku,
 • zarovnanie šípu, zväčšenie jeho hrúbky,
 • vypustiť cigaru dizajn.

Chyby spôsobené počas prevádzky by sa mali odstrániť bavlneným tampónom. Po zvládnutí najjednoduchšieho make-upu na očné linky môžete prejsť na zložitejšie materiály a techniky.

Vynašiel veľa druhov zdôrazňujúcich krásu očí. Sú rozdelené do 3 hlavných kategórií:

Každodenné možnosti vyzerajú skromne, stručne a veľmi elegantne. Ako maľovať takéto šípy na očné očné linky? Najprv položili pomlčku na vnútorný roh a chvost. Potom sú tieto pravítka spojené pevným obrysom, prázdne miesta sú natreté.

Ako nanášať očné linky, ak potrebujete urobiť večerný make-up? Tu je vhodná hladká šípka s ostrým koncom. Dá očiam zaujímavý tvar a bude vyzerať mizerne. Ak to chcete urobiť, musíte:

 • natiahnite čiaru dolného viečka a potom nakreslite chvost,
 • nakreslite čiaru presne opakujúcu tvar horného viečka z vnútorného rohu oka,
 • tieňujte kontúry.

Ako maľovať očné linky tak, aby boli čiary čisté a zostali na dlhú dobu? Pred nanesením farbiacej zmesi je potrebné očné viečka odmastiť micelárnou vodou alebo krémom.

Správne kritériá

Dnes v profesionálnych kozmetických obchodoch a v bežných nákupných centrách môžete vidieť obrovské stojany plné rôznych textúr, tvarov, farieb a odolných vložiek na kreslenie šípok.. Už sme prišli na to, ako si vytvoriť očné linky, ale poďme sa porozprávať o tom, ktoré kritériá sú práve vybrané.

 1. Dajte pozor na označenie. V prípade by sa malo uviesť číslo trupu, dátum výroby a dátum exspirácie kozmetických výrobkov, krajina výroby, podrobné zloženie.
 2. Očné linky by nemali mať výraznú chemickú vôňu.
 3. Pred nákupom produkt otestujte - na zápästie naneste čiaru na tenkú pokožku. Tento test pomôže určiť mäkkosť dotykového pera, sýtosť farieb, ľahkosť použitia. Po niekoľkých minútach môžete posúdiť prítomnosť alergických reakcií na zložky kozmetického výrobku a vyhodnotiť jeho trvanlivosť.

Vyberte si očné linky so zameraním na recenzie priateľov alebo príbuzných, ktorým sa už podarilo vyskúšať niekoľko rôznych typov a objektívne zhodnotiť ich nedostatky a výhody.

Čo robiť, ak je očné linky suché

Ak sa používanie vašej obľúbenej kozmetiky stane nevhodným, ale nemôžete dočasne prideliť peniaze na nový vysoko kvalitný produkt, môžete ho oživiť. Ako oživiť očné linky?

 1. Pridajte do fľaše pár očných kvapiek a dobre pretrepte. Podobným spôsobom môžete použiť aj šošovkovú tekutinu.
 2. Na kefu naneste 2 kvapky alkoholu alebo akýchkoľvek produktov obsahujúcich alkohol (parfumy alebo kolínske vody).
 3. Zriedenie vložky šťavou z aloe. Na to, aby ste ju opäť oživili, stačí 2-3 kvapky.
 4. Teleso produktu ponorte do horúcej vody a nechajte ho pôsobiť 10 minút.
 5. Pre gélové očné linky sa v obchodoch predávajú špeciálne riedidlá.

1. Náčrt ceruzkou

Očné linky sú dosť zákerné. Preto, ak ste nováčikom v oblasti kreslenia šípok, najprv vyneste oči jemnou ceruzkou rovnakého odtieňa ako vložka. Línia bude pravdepodobne dosť široká a je nepravdepodobné, že sa budete môcť priblížiť k mihalniciam. Potom je však možné túto medzeru medzi mihalnicami a líniou ceruzky ľahko natrieť očné linky. Tieto široké šípky sú späť v móde.

5. Nájdite stred otáčania

Profesionáli, ktorí vedia, ako správne zafarbiť oči očnou linkou, môžu kresliť perfektné šípy bez toho, aby sa pozreli do zrkadla. Ale pre začiatočníkov je lepšie opraviť ruku tak, aby sa v najkritickejšom okamihu nekĺzla. Položte lakte na stôl a mierne zdvihnite a pripevnite stred obočia prstom druhej ruky. To umožní špičke aplikátora dosiahnuť korene mihalníc.

6. Začnite s tieňmi.

Ak neviete, ako použiť očné linky alebo nie je po ruke správny odtieň, použite tiene. Toto je najjednoduchšia možnosť. Navlhčite tenkú kefu zľahka vodou (farba viečok sa ukáže byť sýtejšia, ale tiene sa nerozpadnú) a niekoľkokrát ju naneste pozdĺž rastovej línie rias. Po nanesení druhej, a ak je to potrebné, tretej vrstvy na zlepšenie farby a vyrovnanie škvŕn.

7. Posuňte sa dozadu

Skutoční vizážisti, ktorí vedia, ako správne priviesť svoje oči do očných liniek, samozrejme, vždy nakreslia šípku z vnútorného rohu oka na vonkajšiu stranu. Avšak nie každý môže urobiť priamu líniu jedným ťahom. Začiatočníci môžu nechať oči z vonkajšieho rohu oka. Vyskúšajte - je to oveľa jednoduchšie!

13. Think Creative

Viacfarebné vložky, ktoré nás nedávno trápili, vstupujú stále viac do každodenného života. Šedá, hnedá, modrá sú vhodné na každodenné nosenie. Zlato, striebro, neón - pre veľký východ. Makeup vyzerá veľmi krásne, keď je na začiatku nakreslená čierna šípka a nad ňou zlatá alebo strieborná šípka. Môžete použiť niekoľko farieb, ale nie vždy je možné, aby ste to technicky vykonali sami. Najjednoduchšie je nakresliť oči farebnou ceruzkou a potom nakresliť tenkú čiernu čiaru pozdĺž riasenky.

15. Zostaňte naladení

Otázka - ako zafarbiť oči očnými očami - vás stále mrzí? Odporúčame vám používať horné šípky. Bohužiaľ, príslušenstvo sa neuvoľní vo veľkých množstvách. Pravidelne sa však objavuje v sezónnych make-upových zbierkach niektorých značiek. Napríklad, zrkadlové oči s falošnými šípkami boli zahrnuté do vianočnej kolekcie Dior. Prilepia sa na horné viečko a vy ich môžete použiť mnohokrát. Skvelé riešenie, keď potrebujete rýchlo vytvoriť veľkolepý vzhľad.

Vydavateľstvo Hirst Shkulev

Moskva, ul. Shabolovka, dom 31b, 6. vchod (vchod z Horse Lane)

Pin
Send
Share
Send
Send