Užitočné tipy

Ako sa skryť

Pin
Send
Share
Send
Send


6. V prázdnom obale na potraviny

Uvoľnite jeden z plastových obalov z výrobkov, dôkladne ich opláchnite a trezor na uloženie vašich peňazí je pripravený!

Potom to vložte do mrazničky. Peniaze budú samozrejme chladné, keď ich vyberiete z obalu. Ale takáto metóda bude skutočne bezpečná.

Alebo, ak si neželáte nechať peniaze v mrazničke, môžete to isté urobiť aj s prázdnou škatuľou na obilniny.

Na uloženie peňazí môžete použiť aj čisté plechovky od rôznych výrobkov.

Len sa uistite, že niekto náhodou nehadzuje taký trezor do koša.

7. Vnútri odkvapu

Väčšina ríms má konce, ktoré sa oddeľujú.

V takom prípade môžete závesnú tyčinku odstrániť, zaistiť peniaze v tejto dutine tvrdou gumičkou, nasadiť konce späť na uzáver a závesnú tyč znova pripevniť.

8. V pohovke vankúše

Je ľahké skryť peniaze do pohovkových vankúšov.

Je to ľahké, pretože väčšina vankúšov má zips, pomocou ktorého môžete rýchlo vankúš otvoriť, zaplniť ho peniazmi a znova ho zapnúť.

Nasledujúce veci by sa však mali kúpiť za dom, aby sa v nich skrývali peniaze.

Svoju hotovosť si môžete uložiť nielen do tých položiek, ktoré už máte doma, ale tiež si môžete kúpiť veci, ktoré sa zmiešajú s existujúcimi položkami interiéru. Tu je niekoľko z týchto položiek:

9. Falošná elektrická zásuvka

Dobrým nápadom by bolo maskovať trezor pod rúškom bežnej elektrickej zásuvky.

Toto je naozaj neobvyklé miesto, kde môžete skryť peniaze. Uistite sa však, že všetky zásuvky majú rovnakú farbu.

V opačnom prípade môže skutočnosť, že jeden výstup je odlišný od ostatných, spôsobiť podozrenie medzi nepozvaným hosťom.

Váš tajný trezor odhalí nesúlad farieb a zlodej bude mať záujem o taký jasný rozdiel medzi jednou zásuvkou a druhou.

Kde ľudia skrývajú peniaze

10. V prázdnej fľaši Coca Cola

Ďalším skvelým spôsobom, ako skryť svoje peniaze, je prázdna nádoba Coca Cola. Aká je výhoda takého trezoru?

Je to jednoduché: okrem toho, že plechovka je cínová a nepriehľadná, málokto môže mať podozrenie na obyčajnú plechovku, že obsahuje také cenné bohatstvo.

Len dajte pozor, aby ste náhodou nevyhodili taký mini-trezor.

11. V plechovke s prázdnym holiacim krémom

Pretože v podstate každý človek potrebuje holenie každý deň, žiadny obyčajný krém na holenie na poličke v kúpeľni nespôsobí podozrenie na kohokoľvek.

Ale takáto prázdna nádoba môže urobiť vynikajúcu prácu: udržať v nej peniaze. Vždy sa oplatí pamätať na to, že nádoba nie je prázdna a odstráňte ju pred zvedavými očami.

12. Plechovka čistiaceho prostriedku

Skvelým miestom na ukladanie peňazí je aj priestor pod umývadlom.

Ak chcete skryť peniaze pod drezom, použite obyčajnú prázdnu nádobku na saponát.

Nezabúdajte však, že okrem toho môže byť ešte jeden s čistiacim prostriedkom, ktorý budete potrebovať v prípade čistenia.

Pred dezodorantom môžete tiež skrývať peniaze v už použitom obale.

13. Balenie čipov

Skryť peniaze v krabici pred čipmi je skvelý nápad, ak vo vašom dome nie sú žiadni častí hostia.

V opačnom prípade by nebolo celkom správne vytiahnuť krabicu s údajne čipmi od jedného z jeho priateľov, ktorí by ju zrazu siahli.

Nehovoríte svojim hosťom: „Ľutujeme, tieto čipy nemôžete jesť, v nich držím peniaze.“

Ak však žijete osamote a nemáte takmer žiadnych hostí, pravdepodobne je pre vás tento spôsob skladovania dobrou voľbou.

14. Kefa na vlasy

Skutočným trezorom, ktorý je navyše funkčný, je kefka na vlasy.

Hrebeň je položka, ktorá sa stará o vlasy a zároveň ukladá hotovosť.

V skutočnosti je to jedno z najobľúbenejších miest, kde si ženy radi nechávajú peniaze. Koniec koncov, v ňom môžete skrývať peniaze a pravidelne ju používať aj v každodennom živote.

Mnoho ďalších možností je určených iba na ukladanie peňazí a tento druh trezoru je tiež užitočný pre ľudí.

Chcete mať svoje peniaze vo svojich knihách, ako to urobil Andy z kultového filmu Vykúpenie Shawshank? Ale to je skutočné.

Aj keď hrdina obrázka na tieto účely použil Bibliu, je vhodný aj slovník alebo iná kniha pôsobivej veľkosti.

Za zmienku stojí dva spôsoby, ako ukladať peniaze do knihy: prvým spôsobom je jednoducho dať účty do silného objemu kníh.

Druhá metóda je vhodná pre pôsobivé množstvo peňazí: vystrihnite v knihe takzvaný stred a do tohto prázdneho miesta vložte zväzok peňazí.

16. Nástenné hodiny

Skrytie peňazí v nástenných hodinách je skvelý nápad.

Ak potrebujete častý a pohodlný prístup k peniazom, použite ako trezor bežné nástenné hodiny.

Ak zavesíte hodiny, možno budete potrebovať rebrík, aby ste z takého trezoru vzali peniaze. To znamená, že nezvaný hosť bude potrebovať veľa úsilia, aby sa dostal do takejto vyrovnávacej pamäte.

Rovnako ako vlasová kefka je tento trezor funkčný a bezpečný.

Predbežné vylepšenie

Pri vypracúvaní plánu je potrebné zodpovedať nasledujúce otázky:

1. Ako dlho sa budeš schovať?

2. Plánujete žiť s úsporami alebo pracovať?

3. Ako ste pripravení zmeniť svoj životný štýl?

Pri prezentácii materiálu predpokladáme, že bude potrebné skrývať sa pred niekoľkými týždňami až niekoľkými mesiacmi. Ak hovoríme o rokoch, je to už trochu iné. V tomto prípade sa musíte reinkarnovať do novej osobnosti a skutočne začať nový život. Dostať sa na dno a stále zarábať peniaze je mimoriadne náročná úloha, preto v rámci tohto materiálu predpokladáme existenciu úspor, z ktorých môžeme žiť. Pokiaľ ide o zmenu životného štýlu, bude sa do istej miery musieť zmeniť. Ak sa však chystáte vrátiť do svojho predchádzajúceho života, je nepravdepodobné, že by boli potrebné globálne zmeny.

spôsob života

Ak si niekto myslí, že v prípade nebezpečenstva dokáže rýchlo zobrať všetko potrebné a bez stopy zmizne, bude čeliť krutému sklamaniu. Týmto spôsobom je možné od amatérov uniknúť, a to aj potom nie na dlho, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou sa budete musieť pravidelne objavovať na známych miestach a dostať sa do kontaktu, aby ste vyriešili súčasné problémy a uľahčili každodenný život. Najmenej 90% úspechu spadá presne do prípravnej fázy a udržiavania vhodného životného štýlu. Aký druh životného štýlu musíte viesť, aby ste si v každom okamihu mohli dovoliť luxus úkrytu pred niekým?

1. Závislosti. Ak na vás závisia nejaké živé bytosti, počnúc mačiatkami a končiac malými deťmi, nebudete sa môcť schovať. To by nemalo byť, alebo by ste mali byť schopní to všetko delegovať na dobu neurčitú na ľudí, ktorých potom nemôžete ovládať. Na druhej strane by ste mali venovať pozornosť svojim závislostiam. Pre pacientov závislých od inzulínu alebo od drogovo závislých je to o niečo zložitejšie, a dokonca taký maličkosť, že zvyk fajčenia môže za určitých okolností život značne skomplikovať.

2. Prípady. Ak ste podnikateľom alebo zastávate seriózne postavenie, vaša firma s najväčšou pravdepodobnosťou neprežije vašu neprítomnosť na mesiac alebo dlhšie. Nemalo by to byť, alebo by ste mali byť pripravení stratiť. V niektorých prípadoch prípad vydrží zachovanie alebo vzdialená správa, ale spoliehať sa na to sa neodporúča. Najmä v druhej možnosti, slúži jeden z medzier, pomocou ktorého môžete nájsť.

3. Majetok. Aby ste mohli pokojne ležať s pokojnou dušou, musíte si byť istí, že váš byt nebude spálený, nebude zaplavený a nebude vyplienený. Alebo mať taký byt, že to všetko veľa nezkazí. Ľudia, ktorí naznačujú, že je potrebné skrývať, sa odporúča bývať v byte (alebo dome), ktorý v zásade nie je škoda odísť. V žiadnom prípade žiadne zbierky, žiadne starožitnosti a cennosti, žiadne drahé opravy. A majte na pamäti: všetko, čo je na pulte nainštalované v mieste bydliska, môžu útočníci navíjať takým spôsobom, že platenie neskôr bude problematické. Mimochodom, to sa dá použiť na vyvíjanie psychologického tlaku. Takže v ideálnom prípade nemusíte mať doma vôbec svoj domov.

To isté platí pre iný majetok. Veľmi sa odrádza od registrácie zbraní. Ak s tým zmiznete, môže sa to prejaviť dosť škaredo. Všetko, čo sa nemôže skryť v malom kufri, musí byť buď prenajaté, alebo na jedno použitie. Časť peňazí môže byť uložená v banke, ale tak, aby bolo možné ich previesť na kartu na diaľku a potom ich vyplatiť v ktoromkoľvek bankomate. Je však lepšie držať fixný majetok v hotovosti a, ak nie je nijak zvlášť, v úkrytoch. Zvážte možnosť bitcoínu.

4. Zdravie. Mnohé veci začíname vnímať iba stratou. Patrí sem napríklad schopnosť zavolať sanitku alebo navštíviť lekára. Napriek tomu, že teraz môžete získať lekársku starostlivosť na platenej klinike bez prílišnej publicity, je to dosť problematické. Takže skôr, ako sa vážne chystáte dostať na dno, musíte sa starostlivo starať o svoje zdravie a získať zručnosti samoliečby. Nemali by ste trénovať, aby ste si ušili rany, ako je Rambo, ale musíte byť schopní vybaviť lekárničku a s istotou používať jej obsah. Prečítajte si o tom viac tu.

Zrátané a podčiarknuté: Každý, kto chce byť schopný sa skryť, by mal viesť veľmi špecifický životný štýl a popierať niektoré podrobnosti, ktoré sú pre väčšinu dôležité. A práve týmto spôsobom života je možné vypočítať potenciálneho „bežca“. Keď sú vysoké stávky, majú v úmysle obkľúčiť sa údajne domorodými tvormi, ktorí potom bezohľadne ponáhľajú na milosrdenstvo osudu. Pretože prvou vecou, ​​ktorú ťa nájdu seriózni ľudia, je položiť prsty na dvere ľuďom, ktorí sú najbližšie k tebe. Doplňte obrazový význam slova. Alebo priamo.

Prípravná fáza

Realizácia prípravnej fázy je rozdelená na dve časti, ktoré sa musia vykonávať súčasne. Prvá časť sa zaoberá tým, čo opúšťate. V skutočnosti ide o prijatie vyššie uvedeného životného štýlu. Zbavte sa všetkého, čo je nemožné vziať so sebou. A spolu s tým sa ukáže, že vezme iba dokumenty, peniaze a laptop. Buďte zvlášť opatrní, aby ste sa chránili pred problémami tých, ktorí sú vám skutočne blízki. Nebudete s nimi musieť komunikovať na telefóne, ktorý je vám zaregistrovaný, nemali by byť priateľmi na stránkach sociálnych sietí a v kontaktoch vášho Skype. A budete ich musieť vidieť, ako dodržiavajú skutočne špionážne opatrenia. V niektorých prípadoch sú takéto kontakty maskované ako pracovníci. Ak je to možné, urobte tak.

Druhá časť je miesto, kam idete. V skutočnosti ide o organizáciu životného priestoru, v ktorom musíte existovať počas celého obdobia podstielky. Náročnú cestu na získanie bytu môžete absolvovať prostredníctvom nominovaných alebo sa dokonca pokúsiť preraziť do zahraničia. Niektorí remeselníci si metodicky „rozvíjajú“ nový život pre seba na novom mieste, pravidelne sa objavujú, objavujú sa pod iným menom a rastú v putách. To dáva niekoľko výhod, najmä ak musíte nielen ležať na dne, ale tiež pracovať. Ale nedoporučujeme. Čím je systém zložitejší, tým zraniteľnejší je, nehovoriac o nákladoch. Každý, kto sa venuje vašim X denným plánom, je potenciálnym zdrojom úniku informácií.

Pre mimoriadne zdravých milovníkov absolútne vzrušujúcich je diametrálne opačný spôsob, ako sa skryť. Zručná aplikácia toho môže priniesť úžasné výsledky, čo človeku umožní doslova sa rozpustiť vo vzduchu a vybaviť dokonca spálené detektívy. Najmä bohatý človek. Konkrétne - premeniť sa na osobu bez domova. Nikomu by nikdy nenapadlo, že by sa šéf mohol dobrovoľne presunúť do koša, najmä preto, že taký trik vyžaduje vynikajúce voliteľné a herecké schopnosti. Nie je však čo myslieť na to bez prípravy. Ak sú stávky vysoké a uvažujete týmto spôsobom ako o pracovnej možnosti, mali by ste sa pripraviť vopred. Budete sa musieť pravidelne snažiť o maškarádu a stať sa, ak nie sami, oboznámení s miestnymi ľuďmi bez domova. Je to užitočné nielen ako cvičenie, ale aj pre bezpečnosť. Odborník na špionážne hry sa môže opýtať miestnych popálenín, ak sa náhle objaví nový tramp. Ak vás niektorý z týchto tréningov chytí, všetko sa dá vysvetliť sporom alebo extrémnou prehliadkou. A majte na pamäti - transformácia na bezdomovca si vyžaduje znalosť psychológie marginalizovaných častí spoločnosti a virtuóznu schopnosť pracovať s miestami na schovávanie. Táto technika sa používa hlavne na implementáciu prvej časti plánu mimo dosahu. Nepočítajte s možnosťou dlhodobej existencie v tomto stave.

Našim kadetom zvyčajne odporúčame, aby nešli do extrémov, ale aby sa vydali jednoduchou, ale pravdivou cestou, ktorá je zlatým priemerom. Ak to chcete urobiť, musíte si prenajať najlacnejší byt v rezidenčnej štvrti v najbližšom meste s počtom obyvateľov vyšším ako jeden milión a uviesť, že ste prišli do práce. Ak prenajímateľ nie je veteránom špeciálnych služieb a nevytvoríte záhadnú tvár a jemne odpoviete na jednoduché otázky, maximálne údaje z pasu sa prepíšu na kúsok papiera, ktorý sa stratí za tri dni. A vy, všetci zabudnutí, budete môcť žiť v odstránenom pasákovi, až kým ho buldozéri nezbúrajú. Pri presťahovaní a následnom bývaní v prenajatom byte budete, samozrejme, musieť prísne dodržiavať určité pravidlá, ktoré budú uvedené nižšie. A čo je najdôležitejšie, nevykonávajte svoj debut v „bojových“ podmienkach. Nebuďte lenivý a cvičte v uvoľnenej atmosfére. Strávte jednu z dovoleniek nie v Španielsku alebo Turecku, ale na vzrušujúcej prehliadke slumov v Moskve alebo Petrohrade. Získate neoceniteľný zážitok a veľa dojmov!

zmiznutie

Moment, keď prestanete byť dosiahnuteľný, je krátky, ale nesmierne dôležitý. Aby ste sa vyhli chybám, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá.

1. Náhla náhoda. Je potrebné náhle zmiznúť. Nikto by nemal vedieť o vašich plánoch, s výnimkou tých, ktorí sú do nich priamo zapojení. Je však lepšie, že nevedia, s čím presne vám pomáhajú. A ešte lepšie je, že vôbec neboli. V žiadnom prípade by nikto nemal byť vopred upozornený. Vytvorte vzhľad plánovanej búrlivej činnosti - vyplňte denník, dohodnite si schôdzky, kúpte si lístky do divadla. V žiadnom prípade by nemalo byť zrejmé, že zatvárate veci.

2. Bežné. Vaše správanie by malo byť také bežné, že neobvyklý okamih nemá podozrenie ani tých najcitlivejších. Najčastejšími chybami sú rozptýlené rozvážnosť, stuhnutosť, netrpezlivosť a rozhliadanie sa okolo seba. Teraz v poriadku. Človek, ktorý ide a bojí sa na niečo zabudnúť, ponorený do seba trochu viac ako obvykle, môže reagovať pomaly a na mieste. Tuhosť je najviac viditeľná pri chôdzi. Ak sa niekto pokúša znázorniť krok pešo, ale zároveň sa drží ako páčidlo, uistite sa, že s ním niečo nie je v poriadku. Ponáhľajte sa a predmety vypadnuté z ruky hovoria samy za seba. Rozhliadnuť sa je oveľa zaujímavejšie. Dychtivo sa človek nevedome začína rozhliadať častejšie. Pri analýze záznamu z video sledovania psychológ určite vypočíta, koľkokrát ste sa obzreli a vyvodili závery. Priatelia a kolegovia sa samozrejme nebudú počítať, ale váš pocit úzkosti sa im môže preniesť a budú podvedome podozrieť, že niečo nie je v poriadku.

3. Rýchlosť. Je potrebné rýchlo zmiznúť. Čím kratší čas trvá a čím väčšia je vzdialenosť, ktorú môžete prejsť za jednotku času, tým lepšie. Faktom je, že všetky štruktúry sú inertné. A čím väčšia a silnejšia štruktúra, tým pomalšia je. V ideálnom prípade by ste nemali začať hľadať skôr, ako dosiahnete konečný bod vašej cesty. Potom existujú dobré šance aj proti veľmi vážnym súperom. Musíte sa tiež postarať, aby ste nikoho vopred neupozornili. Povedať svojej manželke, že prídete do piatich minút alebo si vezmete dovolenku na toaletu na stretnutie, po ktorom vás už nikto neuvidí, je dobrý nápad pre mystického thrillera, ale nie pre skutočný život.

4. Vhodné podmienky. Každý sabotér vie - dobré počasie je zlé počasie. Vrtuľníky s prieskumnými tímami nelietajú v daždi a búrke, radary a komunikácia sú vo všeobecnosti horšie. Meteorologovia majú bolesti hlavy, krútené kĺby a zhoršujú pozornosť. A keďže ľudia, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou budú hľadať teba osobne, proti tebe nemajú nič, znova niečo preveria v lejaku alebo silnom mraze. Preto, ak je možné zvoliť si, vyberte príslušné podmienky, ktoré sa majú skryť. A nie nevyhnutne počasie. Pre mestské podmienky je najlepšia dovolenka. Ak 31. decembra zmiznete, bude pre vás jednoduchšie zmiešať sa s nečinným davom, menej početných a uvoľnenejších účinkujúcich vás bude hľadať. И не исключено, что вас вообще хватятся только после новогодних каникул.

Центральным звеном всей операции является подготовка и размещение тревожного комплекта, или, как его еще называют, тревожного чемоданчика. О том, как его правильно укомплектовать, подробно читайте здесь. А сейчас мы поговорим о том, как им воспользоваться.

Начнем с того, что тревожных чемоданчиков может быть несколько, с одинаковым содержимым. Najdôležitejšia vec - dokumenty, peniaze a USB flash disk - môžete mať vždy pri sebe a zvyšok je rozložený na rôznych miestach v rovnakej konfigurácii. Takto bude možné úspešne zmiznúť z práce, z domu a z akéhokoľvek iného vhodného miesta. Budík musíte umiestniť na miesto, kde sa k nemu ľahko dostanete, zatiaľ čo ostatní nebudú mať takúto príležitosť. Doma je to celkom jednoduché, v práci je to zložitejšie. Aj keď ste šéfom alebo máte na pracovisku vlastnú izbu, je ťažké chrániť kufor pred prístupom cudzincov. Preto na takýchto miestach musíte dodatočne nastaviť alarm, ktorého činnosť vás upozorní na pohyb alebo narušenie integrity zostavy. Ak máte dostatočné znalosti o technike práce s úkrytom, výstražné sady sa môžu umiestniť na niekoľko úkrytov na pravdepodobných trasách. Kešu by sa samozrejme nemalo robiť v lese alebo na otvorenom poli, ale skôr v blízkosti preplnených miest. Ak je potrebné ísť na opustené miesta, bude užitočné postaviť si po celej trase caches s potravinami a inými užitočnými maličkosťami.

Ak nie ste super-špionáž, o ktorý sa starajú všetky svetové špeciálne služby, potom maximum, na ktoré sa môžete spoľahnúť, je sledovanie pohybu na vašom mobilnom telefóne, maják v šatách a / alebo aute, na niektorých miestach odpočúvanie a stagnujúce vedenie jedným vonkajším tímom. Ale vo všeobecnosti ide o strop, ktorý, mimochodom, bude stáť zákazníka za okrúhlu sumu. V praxi je v drvivej väčšine prípadov záležitosť obmedzená na maják a pochybnú profesionalitu ako „opatrovníctvo“ niekoho z vášho prostredia, ktorému sa podarilo vymyslieť. Ten sa občas prehrabáva cez vaše veci, prečíta si denník a bude sa snažiť kopírovať informácie z vášho notebooku. Čo sa samozrejme musí použiť na kŕmenie zainteresovaných ľudí lahodnými dezinformáciami.

Samotný okamih, keď prechádzate zo svojho zvyčajného stavu do neviditeľného, ​​je veľmi jednoduchý. Je nevyhnutné zložiť absolútne všetky odevy, topánky a vo všeobecnosti všetko, čo je nejako pripevnené alebo nasadené na tele, vymeňte oblečenie a vymeňte topánky v obsahu výstražnej súpravy. Bez úplného vypnutia, ale vypnutia zvuku, nechajte telefón, darované šperky a všetko ostatné, kde môže hniezdiť elektronické prekvapenie. Zo súpravy, ktorá nezahŕňa ani nevkladá batériu, získajte úplne nový telefón s anonymnou alebo zakúpenou kartou v mene drop card. Ďalej pomocou prostriedkov získaných z rovnakej sady nástrojov musíte zmeniť vzhľad a prijať mestskú dopravu. Táto možnosť je najvhodnejšia na opustenie domu alebo pracoviska, kde môžete vybaviť vyrovnávaciu pamäť. Potom podľa klasiky žánru opúšťajú pri práci podkrovie z iného vchodu alebo zo zadných dverí. Táto metóda má výhodu - vonkajšia reklama zaznamená váš pobyt doma a normálne signály prichádzajú pravidelne z elektronických zariadení. Ale po nájdení vecí, ktoré by nemali byť, je zrejmé, že ste mali dobre naplánovanú akciu. V ideálnom prípade táto možnosť funguje na miestach, kde môžete ukladať vymeniteľné oblečenie a obuv bez toho, aby to spôsobilo podozrenie.

Pri odchode do prírody sa dajú veci a pomôcky zvážiť a hodiť do hlbokej nádrže. Iba je potrebné ťažšie s okrajom - hromada vecí nie je tak ľahké rýchlo utopiť. Ak máte nainštalované majáky alebo ak je váš telefón neustále sledovaný na signál, táto akcia spôsobí medzi zainteresovanými občanmi veľké vzrušenie. Preto musíte zabaliť v poslednú chvíľu a okamžite sa pohybovať veľmi rýchlo. V špeciálnych prípadoch sa používajú kontajnery, ktoré neprepúšťajú rádiové vlny, a v mikrovlnnej rúre dokonca smažia veci, ale vo všeobecnosti to nepotrebuje žiadne exotické.

Skrytie vpravo

Po prepnutí do „neviditeľného“ stavu musíte zaistiť, aby zostal. Po vybratí súpravy alarmov z vyrovnávacej pamäte a odstránení starých vecí nemusíte byť rozpoznaní, a najmä nie pripevnení k fotoaparátu. Stačí len mierne zmeniť vzhľad a chôdzu a obliecť sa do vecí, ktoré sú pre vás atypické. Je však dôležité, aby ste to nepreháňali - čierne okuliare s polo tváre, kapucne a kapucne stiahnuté upútajú pozornosť polície. Pokúste sa použiť verejnú dopravu a vyhnúť sa kamerám, ak sú tam nainštalované. Na dlhé cesty používajte taxi. Prilákajte súkromných obchodníkov opatrne, môžu to byť banditi. Je lepšie začať používať taxík mimo miesta, z ktorého ste začali cestu, pretože vodiči taxislužby môžu byť vypočúvaní.

Mali by ste dodržiavať nasledujúce bezpečnostné opatrenia:

1. Nekategoricky nevolajte, nestretajte sa a žiadnym iným spôsobom sa nestretajte s ľuďmi, ktorí vás poznali predtým.

2. Nezobrazujte sa na miestach, kde vás môžu spoznať. Vyvarujte sa navštevovaniu miest vybavených kamerovým systémom.

3. Nepoužívajte bankové karty a neregistrujte nič so sebou. Je tiež prísne zakázané online, aby ste sa mohli identifikovať. Vo väčšine prípadov stačí na to, aby ste so starými prihlasovacími údajmi nechodili do žiadnej služby.

Trochu špionážnej psychológie

Ak ste nikdy nežili v nelegálnej situácii, psychologicky to bude pre vás na začiatku veľmi ťažké. Pravdepodobne to bude pocit osamelosti, opustenia zo strany každého, ako aj pocit, že okolie sa hemží predátormi pripravenými na prehltnutie. Toto je, samozrejme, ilúzia. Svet je z veľkej časti ľahostajný, s výnimkou tých jednotiek, ktoré snívajú o vyrovnaní účtov s vami. A samozrejme sa nezmenil, keď ste šli na dno. Keď sa v ňom rozpustí, časom prestanete byť zaujímaví aj pre tých, ktorí sa na vás veľmi hnevajú - čas vymaže a otupí všetko.

Vnútorné zážitky by však nemali objektívne kaziť život a viesť k neochote. Nemali by ste nasledovať svoju túžbu skrývať sa v dreze vo všetkých prejavoch života, pretože osoba, ktorá niečo skrýva, naopak priťahuje dodatočnú pozornosť. Nepozerajte sa dozadu, nesklonte sa, nedržte ruky vo vreckách, neskrývajte svoju tvár za čiernymi okuliarmi, nad očami zdvihnutým golierom a klobúkom. Hovorte normálnym tónom a normálnou hlasitosťou pre vaše okolie. Nikdy nemeňte tempo alebo trajektóriu svojho pohybu a nepozerajte sa ďalej, keď uvidíte hliadku. Pohľad by sa mal pohybovať normálnou rýchlosťou z jedného objektu na ulici do druhého a akoby prešiel okolo ľudí.

A posledná. Pri navrhovaní operácie zvážte nielen to, ako sa skryť, ale aj ako sa znova objaviť. Na to budete potrebovať nástroje na monitorovanie situácie v mieste vašej neprítomnosti. Je veľmi dôležité objaviť sa v správnom okamihu, keď sa okolnosti začnú hrať na vašej strane. Nie je vhodné nechať si ujsť túto chvíľu, pretože sa situácia môže následne zmeniť.

Pin
Send
Share
Send
Send