Užitočné tipy

Ako sa zaregistrovať a kúpiť doménu (názov domény) pre web - jednoduchá postupná inštrukcia

Pin
Send
Share
Send
Send


Iba 12 dolárov ročne. Dobre. Extra nuly nemusia byť pridané. Je pravda, že ho bude možné použiť iba za pár minút.

Bývalý zamestnanec spoločnosti Goodness Corporation Sanmey Ved hľadal dobré doménové meno v zóne .com prostredníctvom služby Google Domains a zrazu narazil na predaj položky Google.com. Okrem toho služba ponúknutá na kúpu jedného z najznámejších doménových mien na internete nie za miliardy, nie za milióny a dokonca ani za stovky amerických dolárov - iba za 12 dolárov ročne.

Vedy bez váhania stlačili „kúpiť“ a skontrolovali zostatok svojej kreditnej karty. Uistil sa, že z nej boli odčítané peniaze. Prešiel do Konzoly vyhľadávania Google a všimol si správu o pridaní domény Google.com. Ten šťastný sa však nemal dlho tešiť. O niekoľko minút neskôr dostal oznámenie o zrušení objednávky.

Spoločnosť Kind Corporation dokázala tento problém rýchlo a úspešne vyriešiť a znova zabezpečiť web Google.com, pretože vlastní službu registrácie domén Google Domains. V opačnom prípade by sa incident stal zdrojom vážnych bolestí hlavy pre top manažérov vyhľadávacieho gigantu.

Nie je jasné, čo presne umožnilo získanie slávnej domény bežným správcom webu. Zástupcovia spoločnosti Google odmietli komentovať, čo sa stalo, a poznamenali len, že spoločnosť začala interné vyšetrovanie incidentu.

Zoznam overených registrátorov

Na internete existuje veľa rôznych registrátorských spoločností, kde si môžete zaregistrovať doménu. Odporúčam používať domény iba od úradne overených registrátorov.

 • REG.RU (odporúča sa) - registrátor č. 1 v Rusku. Kúpim iba od neho.
 • 2domains.ru je oficiálnym partnerom Reg.ru.
 • Centrum RU je najväčší profesionálny registrátor.
 • Beget.ru je dobrý registrátor domén a doménových mien.

Existujú projekty, ktoré vás môžu nalákať rôznymi propagačnými akciami a zľavami, ktoré ponúkajú možnosť kúpiť si doménu veľmi lacno alebo dokonca zadarmo ako darček na nejaký druh služby.

Ak chcete prenasledovať freebie, pozorne si prečítajte podmienky týchto propagačných akcií, aby ste ich neskôr nechali prázdne. Uistite sa, že vidíte podmienky nákupu, na ktorých je adresa zaregistrovaná a aké budú náklady na obnovu.

Názvy domén sa zvyčajne nakupujú na jeden rok. Po roku sa bude musieť obnoviť a suma na obnovenie je toľkokrát, koľko je.

Používam iba jedného registrátora, preto som na jeho príklade vydal pokyny. Pre ostatných sa proces nákupu môže líšiť, ale princíp je rovnaký. Myslím, že to dokážete ľahko zistiť, ak vôbec niečo, napíšte do komentárov, napíšte samostatnú inštrukciu.

Čo je to doménové meno?

Ak chcete vytvoriť webovú stránku, musíte mať názov domény. Čo je ale sakra toto doménové meno?

Toto je v podstate reťazec rozpoznateľných slov, ktoré keď sú zadané v prehliadači, presmerujú používateľa na IP adresu vášho servera.

Vidíte, že keď je webová stránka vytvorená, má často jedinečnú adresu, známu ako server názvov domén (DNS), ktorý často vyzerá takto:

Je veľmi ťažké si ich zapamätať a napísať. Preto si používatelia budú ľahšie zapamätať a napísať jedinečný názov domény.

Ďalšie technické informácie o názve domény nájdete v príručke od Jerry.

Návrhy názvov domén

Názov vašej domény je vaša identita. Takto ťa ľudia nájdu, meno zákazníkov ide k ostatným.

Netreba dodávať, že nič nie je dôležitejšie.

Podniknite krok správnym smerom a vyberte si dokonalé doménové meno - tu je niekoľko tipov na nájdenie skvelých doménových mien.

 • Nechajte si to krátke a ľahko zapamätateľné (naša doména „Tajomstvo odhalenia webhostingu“ je zlým príkladom!)
 • Vyhnite sa ochranným známkam
 • Získajte .com alebo .net, kedykoľvek je to možné.
 • Nebojte sa pridať slovo ani použiť zložené slovo (napríklad FaceBook, YouTube, Google, LinkedIn)
 • Pred nákupom si to napíšte a prečítajte si ho znova (príklad - buďte veľmi opatrní, ak je názov vašej spoločnosti „Dickson Web“)
 • Relevantné kľúčové slovo *

* Poznámka. Na správne fungovanie so spoločnosťou Google nepotrebujete kľúčové slovo v názve domény. Je však dobré umiestniť názov vašej domény okolo kľúčového slova, pretože návštevníkom poskytne rýchly pohľad na váš web.

predhovor

Ak udržiavate stránku v sociálnej sieti alebo blog na webe niekoho iného, ​​môžete sa kedykoľvek stať obeťou rozhodnutí iných ľudí, či už odstránením stien príspevkov, vložením reklamných príspevkov zmiešaných s vašimi alebo odstránením účtu úplne.

Podniky, blogeri a skupiny ľudí so spoločnými záujmami potrebujú svoje vlastné webové stránky na vytvorenie nezávislého ostrova v informačnom svete, kde iba vy rozhodujete o tom, ako dlho bude stránka fungovať.

Na umiestnenie lokality v sieti potrebujete tri komponenty:

1. Hosting. Ukladanie súborov a databáz stránok. Môžete si kúpiť lacný a relatívne ľahko spravovateľný zdieľaný hosting (zdieľaný hosting v inej terminológii), alebo môžete byť zmätení a kúpiť si server. Odporúčam vám pozrieť sa na moju poznámku Ako si vybrať hosting VPS - niekoľko tipov na pochopenie výhod a nevýhod rôznych prístupov k webovým stránkam.

2. Doména. Toto slovo má niekoľko významov. V tomto kontexte je to meno, ktoré zadáte na otvorenie stránky. V skutočnosti bude tento článok hovoriť o tom, ako ho kúpiť. Dokonca si ho kúpim pred vašimi očami, aby som jasne ukázal, ako tento systém funguje. A samozrejme vám ukážem, ako prepojiť IP adresu servera a domény, aby sa stránka otvorila v prehliadači.

3. CMS (Systém na správu obsahu). Jednoducho povedané, je to program, ktorý vám po vytvorení umožní vytvoriť stránky, ktoré návštevníci uvidia. Napríklad WordPress. Prečítajte si viac v článku Čo je WordPress a prečo je to dôležité.

Ako si zvoliť názov domény

Doména nie je iba názov stránky, ale aj spôsob, ako sa k nej dostať. Preto je dôležité prísť s názvom, ktorý:

a) Ľahko zapamätateľné. Čím kratšie, tým lepšie. Používajte písmená anglickej abecedy. Čísla a spojovníky sú nežiaduce. Nepokúšajte sa mentálne rozlišovať medzi veľkými a malými písmenami - je to zbytočná komplikácia. Ak sú slová rozpoznateľné, BezTakogoKoverkanya túto doménu ľahko prečíta. Doménové meno s azbukou (tipatogo.rf) je možné kúpiť ako zrkadlo hlavnej stránky, je lepšie ho nepoužiť ako hlavnú.

b) Jednoduché písanie na klávesnici. Vrátane telefónu. Väčšina používateľov sedí na mobilných zariadeniach, takže sa znova vyhnite číslam (na mobilných klávesniciach nie je vždy zrejmý spôsob, ako ich zadať, zvyčajne je potrebné držať horný rad kláves) a písmen, ktoré sú od seba veľmi vzdialené. Pokúste sa ubezpečiť, že písmená sú na rovnakom riadku a že ich sada nevyžaduje hádzanie prstom rôznymi smermi.

c) Nezmieňuje sa o značkách iných ľudí. Je lepšie nepoužívať zahraničné duševné vlastníctvo. Ak predávate perlivú vodu, nemusíte vytvárať webovú stránku kak-pepsi.ru - nároky držiteľa autorských práv sú možné. Vytvorte si svoju vlastnú značku.

Mnoho stránok, ktoré predávajú domény, má primitívne generátory mien. Radím vám, aby ste sa oddávať, ale ísť zadarmo service ru.yodo.name a vytvorte v ňom zoznam domén.

Toto je najviac premyslený spôsob: môžete prepojiť tematické slovníky, zadať kľúčové slová, dĺžku mena a okamžite skontrolovať dostupnosť pre nákup.

Ak generátory mien nie sú potrebné, skontrolujte dostupnosť domény, ak to nie je potrebné. Nikdy to nevieš, majiteľom takého „dáma“ sa náhle doména bude páčiť a budú ju kupovať skôr. Skontrolujte na webe niektorého z akreditovaných registrátorov, napríklad nic.ru.

Anatómia doménových mien

Prečo potrebujeme domény? Pred desiatimi rokmi by som napísal, že domény spájajú digitálnu adresu servera s priateľským menom, aby sa ľuďom uľahčil život. Čo môžem zadať do panela s adresou prehľadávača digitálnu adresu formulára 5.255.255.50 a otvorili by ste napríklad Yandex. Teraz to nefunguje (takmer).

Teraz môžu byť spojené s jednou IP adresou stovky tisíc názvy domén. A naopak - rôzni návštevníci môžu otvoriť web z rôznych digitálnych adries. Preto teraz domény nie sú iba zjednodušiť otvárajú stránky sú potrebné za ich objavenie.

Názov domény v adrese stránky webu

Názov domény nie je celá adresa.

V riadku formulára https://glashkoff.com/category/webdev/ doména je iba glashkoff.com. Hovorím to, pretože vidím nedorozumenie. Dvakrát ma kontaktoval problém: pri kúpe domény si kúpili certifikát SSL a očakávali, že sa stránka otvorí pomocou zabezpečeného protokolu HTTPS (https: // namiesto toho na začiatok adresy http: //). Je to normálne, pretože doména a protokol sú dve rôzne veci, z ktorých každá je nastavená osobitne.

Prečo nemožno HTTPS upustiť od moderného internetu, popísal som v poznámke Výhody protokolu HTTPS. a kúpiť certifikát sa na tento účel nevyžaduje.

Názov domény sa skladá z niekoľkých úrovní oddelených bodkami.

Na adresu glashkoff. com prvá úroveň (zóna) bude. com, druhý je glashkoff. Pred prvou úrovňou je na konci adresy nulový (koreňový) bod. Zvyčajne to nenapíšu.

Ako vlastník domény druhej úrovne mi nič nebráni pridať názvy nasledujúcich úrovní formulára eto.dmitriy.glashkoff.com.

Kde kúpiť doménu

Pre tento článok som si kúpil doménu na dnar.ru.

Drvivá väčšina hostingových služieb má službu. Jedna platba je vhodná na zaplatenie za umiestnenie stránky, ale nejde o ekonomickú možnosť. Registrátori a predajcovia sú plné, ceny sa veľmi líšia, preto je rozumné hľadať najlepšie riešenie. Pozrite sa na aktualizovaný zoznam najlacnejších registrátorov na stránke Ru.Board.

Za rozumnú cenu zlyhá vytvorenie domény prvej úrovne vo forme vasyapupkin (bez „.com“). Teoreticky je to možné v rámci programu ICANN New gTLD, ale ... naozaj to potrebujete? Ale kúpiť si doménové meno druhej úrovne v zónach .com, .ru, .org atď. - prosím.

Čo potrebujete vedieť pred nákupom domény

1. Je potrebné ho rozšíriť. „Nákup“ je nesprávny pojem. Vlastne ty nájomnézvyčajne jeden rok. Mesiac pred ukončením registrácie vám registrátor pošle listy s pripomenutím, aby ste peniaze zaplatili. Ak vynecháte platbu, stav domény sa zmení z „aktívneho“ na „pozastavené“ a stránka sa prestane otvárať (aj pri platenom hostingu), po chvíli - na „uvoľnenie“ a potom „čakanie na vymazanie“. U svojho registrátora uveďte podmienky pobytu v rôznych stavoch. Je lepšie nepokúšať osud a vkladať viac peňazí vopred zapnutím služby automatického obnovenia - majú to všetci bežní registrátori.

2. Môže byť použitý a má zlú históriu. Dôvody, prečo vlastník neobnovuje doménu a je k dispozícii na opätovnú registráciu, sú veľmi odlišné: od straty relevantnosti po sankcie zo strany vyhľadávacích nástrojov a vládnych agentúr. Neexistuje spoľahlivý spôsob kontroly pred nákupom, či je doména vo všetkých možných zoznamoch zakázaných položiek. Teoreticky môžete doménu vylúčiť z akejkoľvek represie, v praxi je príliš dlhá a nákladná, takže sa pozrite na web.archive.org do minulosti, či stránka existovala predtým as akým obsahom. Ak sa vyskytlo niečo nezákonné alebo morálne neetické - je lepšie nekupovať ani konzultovať s odborníkmi v oblasti propagácie vyhľadávačov. V Rusku sú aj služby kontroly prístupnosti (2ip.ru/rkn-blacklist/ atď.).

3. Pamätajte si, kto je a súkromná osoba. Whois sú informácie vo verejnom vlastníctve (aj pre IP), ktoré ukazujú kontakty registrátora služieb a spôsob, ako kontaktovať majiteľa. Niekedy môžu existovať všetky informácie o kúpe domény až do adresy bydliska. Na skrytie osobných údajov je aktivovaná služba súkromných osôb bezplatne v zónach .ru a .рф. Štandardne by to malo byť povolené pre všetkých vlastníkov - jednotlivcov v zónach .ru, .su, .rf z dôvodu zákona o osobných údajoch, ale z nejakého dôvodu na to zabudnú (dôkaz).

Dajte si pozor na nepriehľadné ceny

V Rusku bolo 46 akreditovaných registrátorov (zoznam) a stovky, ak nie tisíce predajcov. Niektoré informácie o nákladoch pokračovanie na ťažko dostupných miestach. Ak vidíte iba registračnú cenu - dvakrát premyslite, či stojí za to kontaktovať takého predajcu.

Na hlavnej stránke registrátora je možné zavesiť chutné ceny s vynikajúcimi zľavami.

A o rok neskôr, keď príde čas na obnovenie domény, sa ukáže, že náklady na obnovu sú trikrát drahšie ako registrácia!

Formálne to nie je podvod kupujúcich, ale zlá marketingová technika. Náklady na obnovu sú uvedené na samostatnej stránke, a to aj pri rozdelení podľa taríf, a nemôžete okamžite pochopiť, čo je to za tarifu.

Zakaždým, keď si kúpim doménu, skontrolujem ceny a vyššie uvedené vlákno fóra Ru-Board. Ale pre mňa nie je hlavná vec nízka cena, ale viditeľná poctivosť registrátor. Preto som si dnes vybral dnar.ru.

Najchutnejšie ceny sú aktívne.domény - 139 rubľov za ŽP. Nanešťastie pre nich je moja opatrnosť silnejšia ako chamtivosť. Na adrese tejto právnickej osoby v Kaliningrade je niekoľko ďalších spoločností s podobnými stránkami a rôznyceny domén. Kto vie, prečo sa to robí, je lepšie to riskovať.

Potom som sa prihlásil s predajcom cooperertino.ru, ktorý krásne maľoval nákupné a obnovovacie ceny - oboje za 185 rubľov. pre ŽP. Bohužiaľ, so zavedením peňazí došlo k prekrytiu: Yandex.Money nebol na zozname spôsobov platby, a to napriek deklarovanej podpore (ikona na hlavnej). Technická podpora stíchla viac ako jeden deň, potom sa ponúkla možnosť presunúť peniaze na číslo Yandex.Wallet, ktoré nebolo na webe uvedené. Kvôli zvláštnemu tajnému spôsobu platby im prišliderci.

V spoločnosti Dnar náklady na domény .ru boli 159 rubľov (vrátane poplatkov za platobné systémy, v skutočnosti zaplatených 166,95 rubľov). Ale na .com trochu drahšie - 1075 rubľov, nájdete polovicu ceny, takže glashkoff.com nebudem na ne prevádzať.

Ako kúpiť doménu

Musíte zarobiť peniaze a platiť. Akcie sú podobné nákupu tovaru v internetových obchodoch.

Bohužiaľ a našťastie je správcovský panel môjho vybraného predajcu napísaný samostatne. Bohužiaľ, pretože väčšina predajcov používa ovládací panel ISPmanager a snímky obrazovky nižšie vám veľmi nepomôžu. Prečo našťastie? Rozhranie ISPmanager uviazlo niekde začiatkom roku 2000 a akýkoľvek iný panel správcov je omnoho jednoduchší a pohodlnejší, takže som rád.

Najprv musíte vložiť peniaze na účet stlačením (+). Nekupujte pôžičku.

Najprv v programe ISPmanager prejdite do sekcie Platitelia, kliknite na položku Vytvoriť, vyplňte formulár s malými textovými poľami a potom kliknite na položku Vytvoriť v sekcii Financie - Platby, vyberte spôsob platby, platiteľ ... Vo všeobecnosti rozumiete prečo sa mi ISPmanager nepáči.

Potom v sekcii „Domény“ - tlačidlo „Registrovať doménu“.

Potom zadajte názov domény.

Ak nie je s niekým zaneprázdnený (dúfam, že ste už predtým skontrolovali dostupnosť domény na hlavnej stránke registrátora?), Zobrazí sa krok 2. A tu, zo strany Dnar, existuje malý dohľad - na súkromnej službe nebola žiadna prehrabávka, musel som ju nainštalovať sám. Všetko ostatné môže zostať predvolene.

Ak ste na svoj účet vložili viac ako jednu registráciu, zapnite automatické obnovenie domény a zabudnite na obnovenie v nasledujúcich rokoch.

Po kliknutí na možnosť „Registrovať doménu“ v najlepšej tradícii sa radíme do fronty:

Nečakal som dlho, napriek neskorému nedeľu večer. Zdá sa, že softvér stále nemá voľno. Približne po desiatich minútach prišla v e-maile list s nasledujúcim obsahom:

Vždy venujte pozornosť obsahu listu zaslaného pri registrácii domény. Akreditovaní registrátori sa toho nezaujímajú, ale niektorí zlí predajcovia v časti „Osoba“ záznamu Whois označujú, kto nekupoval, ale sami. Zvyčajne sa to deje so zásobami formulára “Kúpte si hosting od nás a získajte zadarmo svoju doménu!". Odchýlka je taká, že podľa pravidiel ICANN je vlastníkom osoba alebo organizácia uvedená v časti „Osoba“. To vám umožní znovu získať kontrolu nad doménou (získať heslo pre panel správcov), ak sa predajca zatvoril a služba prešla k nadradenému registrátorovi. Preto pri registrácii domény musíte o sebe poskytnúť spoľahlivé informácie.

Ak registrátor uviedol v sekcii Whois, Osoba, nie vy, ale ľavá osoba alebo vy sami, prerušte technickú podporu a požiadajte o zmenu údajov. V opačnom prípade sa ukáže, že po pol roku bude váš mega-úspešný internetový obchod v nesprávnych rukách.

Akreditovaní registrátori sa to nedovolia (ich ceny sú vysoké), takže v takom prípade môžete podať sťažnosť aj niekomu, od ktorého predajca nakupuje domény.

Čo robiť s doménou po registrácii

Bez registrácie domény je možné na počítači otvoriť web pridaním nasledujúceho riadku do súboru c: windows system32 drivers etc hosts:

Kde x.x.x.x je IP server s webom. Potom váš (a iba váš!) Počítač bude vedieť, na ktorý server sa má prihlásiť, keď zadáte adresu moisait.ru. V skutočnosti musíte kúpiť domény, aby bol taký záznam zaregistrovaný na všetkých serveroch DNS na svete a každý počítač vedel, kam má ísť.

Všetky informácie o doméne sa ukladajú ako záznamy na serveroch DNS (systém názvov domén). Existuje veľa názvových serverov, ich oblasti zodpovednosti sú rôzne, opis princípu ich práce tento článok veľmi nafúkne.

Pripojíme DNS z Yandexu a dostaneme poštu v doméne

A kde je e-mail, keď hovorím o stránke? V skutočnosti tu nie je žiadne spojenie a tento krok môžete preskočiť. Ale ... ak pripojíte servery DNS zadarmo od spoločnosti Yandex a získate poštovú schránku v zóne @ vashdomen.ru, zabijeme troch vtákov jedným kameňom:

1) Сервера Яндекса довольно стабильные. Значит, шанс того, что основной DNS-сервер упадёт и ваш сайт станет временно недоступен, минимизируется, ведь обслуживать сервер будет крупная компания с первоклассными специалистами.

2) Можно получить до 1000 почтовых ящиков в зоне вашего домена, обслуживаемых серверами Яндекса. Получение почты не будет зависеть от работы сервера, на котором запущен сайт. Сайта вообще может не существовать!

3) Редактор DNS у Яндекса прост и удобен. Он действительно удобен в использовании. Položky potrebné pre správnu funkciu e-mailu sa pridajú automaticky. Zostáva pridať položku pre fungovanie stránky.

Zdôrazňujem, že tento krok je voliteľný. Nemusíte vytvárať poštové schránky. Nedelegujte servery. Služby spoločnosti Yandex sa nepoužívajú. Hovorím o svojom pracovnom scenári, váš výber sa môže líšiť.

Ak chcete delegovať doménu na Yandex, musíte urobiť niekoľko krokov. Nie sú komplikované, ale vyžadujú si čas, pretože zmena záznamov DNS nie je rýchla, niekedy je potrebná deň alebo dva aktualizovať informácie.

Je vhodné uviesť skutočné mená, takže v prípade straty hesla je ľahké obnoviť prístup. A nakonfigurujte dvojfaktorovú autorizáciu (https://passport.yandex.ru/profile/access/2fa?origin=passport_profile), aby bolo ťažké ukradnúť účet.

2. Prejdite na stránku pripojenia domény: https://pdd.yandex.ru/domains_add/

Na tomto mieste zadajte názov svojej domény a kliknite na „Pridať doménu“.

Pridanie domény do účtu Yandex

Zobrazí sa stránka s popisom, ako overiť vlastníctvo domény. Je to tak, že nikto nemôže na svoj účet pridať iba doménu niekoho iného.

Metódy overovania vlastníctva domény

Pretože doména bola práve zaregistrovaná a zatiaľ nemá položku smerujúcu na server so serverom, prvá metóda potvrdenia s umiestnením súboru nie je vhodná. Druhá možnosť je však vhodná: akonáhle pridáme záznam cez administrátorský panel registrátora, potom môžete delegovať doménu na servery Yandex DNS a vykonať ďalšiu konfiguráciu v praktickom editore.

3. V administračnej oblasti registrátora, kde doménu kúpili, je potrebné nájsť editor záznamov DNS. Mám to tu:

4. Zoznam položiek bude pravdepodobne prázdny. Pridajte záznam typu CNAME, ktorý je uvedený ako jeden zo spôsobov potvrdenia vlastníctva.

Terminológia vo vašom editore sa môže veľmi líšiť. Dokonca som stretol iba dve polia bez nápisov. Najčastejšie najprv za názvom záznamu nasleduje názov záznamu (hostiteľa).

Dovoľte mi pripomenúť: názov záznamu yamail- * a jeho hodnota (nezabudnite na bodku na konci!) Sú uvedené na stránke s potvrdením domény.

Po pridaní musíte byť trpezliví. Môžete bezpečne zatvoriť prehliadač a neskôr otvoriť časť „Moje domény“ na stránke pdd.yandex.ru. Keď Yandex uvidí pridaný záznam (pripomeniem vám, že overenie môže trvať deň alebo dlhšie), stav sa zmení na „Čaká sa na inštaláciu záznamov MX.“

Druhý krok ponúkne vytvorenie záznamov MX, ale nie je to potrebné - objavia sa po ďalšom kroku.

5. Ak chcete prepnúť na nový menný server Yandex, musíte znova vstúpiť do administrátorskej oblasti registrátora. Toto je naposledy, čo už tam nebudem posielať!

Vo fáze nákupu domény nemôžete zadať server Yandex DNS, pretože úpravy záznamov nie sú možné bez potvrdenia vlastníckych práv.

Požadované nastavenie môže vyzerať ako riadky záznamov typu NS v DNS editore alebo je možné ich špecifikovať osobitne. Všetko záleží na registračnom paneli. V mojom prípade sú záznamy NS viditeľné, ale v editore ich nemožno upravovať. Iba prostredníctvom tohto tlačidla v zozname domén:

Zmena domény servera DNS

Tam som bol schopný vybrať položku "Môj zoznam serverov DNS" a určiť server dns1.yandex.net. a dns2.yandex.net. (body na konci sú dôležité!).

Delegácia domén na serveri Yandex

Potom nebude úprava DNS záznamov cez administrátorský panel registrátora platná, všetky zmeny sa vykonávajú na serveroch Yandex.

Delegácia bude tiež trvať dlho, ale nikto vám nebude vadiť, aby ste vopred upravili záznamy mena servera Yandex.

Ak je doména delegovaná, vyzerá to takto:

Stav domény po kontrole delegovania názvových serverov

Stav sa však niekedy „zmrazí“ v kroku potvrdenia vlastníckych práv k doméne: stav „Doména je pripojená„Bez vety“... a delegovaný na Yandex«.

S týmto som sa stretol aj pri písaní poznámky. Interná verifikačná služba dlho nevidela, že dns1.yandex.net je registrovaná v záznamoch NS. a dns2.yandex.net. Môže to trvať niekoľko dní, ale potom doména dostane dlho očakávanú „medailu“, netreba panikáriť.

6. Pridajte poštové schránky. Odkaz na túto akciu je na poprednom mieste na stránke pdd.yandex.ru.

Pridanie poštovej schránky vo vašej doméne

Je prirodzené, že ľudia majú byť zapečatení, takže všetky listy odoslané na adresy, ktoré neexistujú vo vašej doméne, prichádzajú do poštovej schránky, choďte na správu domén:

A zadajte predvolenú adresu:

Ako vidno na snímkach obrazovky, vytvoril som admin @ box. Viete prečo správca? Pretože na rôzne účely prišli s určitými menami, napríklad support @, security @, kde skutoční ľudia môžu posielať listy (a spameri, ale teraz sú dobre filtrovaní). A bolo by pre vás pekné, keby ste ich mali, zrazu pošlú niečo užitočné (nikdy som to nemal).

Aby sa nevytvorilo veľa polí, stačí pridať mená do aliasu existujúceho:

Zoznam často používaných mien sa pozerá na Habré: Niečo o konvenciách o názvoch poštových schránok.

Stačí sa prihlásiť do e-mailu (prostredníctvom stránky mail.yourdomain.com alebo yandex.ru) a používať ho ako akékoľvek iné. Alebo prekonfigurujte adresovanie do svojej hlavnej schránky.

Poštovú schránku bude obsluhovať poštový systém Yandex, čo znamená, že je pohodlné a známe použitie.

Priradenie domény k serveru

Zostáva uviesť v záznamoch názvu domény, na ktorú adresu IP by sa mala adresa.

Existuje asi štyridsať typov záznamov DNS, môžete tu uložiť veľa rôznych informácií, z ktorých môžem pomenovať viac či menej populárne 11. Teraz je potrebný iba typ A.

(zo slova adresa) ukladá IP adresu servera cez IPv4, pomocou ktorej prehliadač nájde danú stránku. Môže existovať niekoľko záznamov.

Subdomény sa označujú aj prostredníctvom záznamu A. Často vytvárajte názov „www“ a hodnotu IP servera tak, aby sa stránka otvárala na adrese formulára http://www.moydomen.ru (za predpokladu, že serverový softvér je príslušne nakonfigurovaný). IP adresy nemusia byť nevyhnutne rovnaké. Subdomény akejkoľvek úrovne môžu byť otvorené z ľubovoľného servera.

Lifehack: ak sú všetky vaše subdomény hostené na rovnakom serveri, namiesto položiek pre každý z nich vytvorte jednu s názvom hostiteľa „*“.

AAAA - Analógový protokol A pre protokol IPv6 sa doteraz len zriedka využíva kvôli zriedkavej podpore hostenia protokolu IPv6.

CNAME (Kanonický názov alebo kanonický názov) - používa sa na vytváranie aliasov domén (aliasov). Je to podobné typu A, ale namiesto adresy IP musíte zadať názvy domén. V dôsledku vyhľadávania na serveroch DNS bude otváranie pomalšie. Preposielanie však môžete nakonfigurovať prepojením napríklad mail.moydomen.ru a mail.yandex.ru. Neodporúčam na použitie, môže dôjsť ku konfliktom s inými typmi záznamov.

TXT - Viacúčelový záznam pre textové údaje. Používa sa napríklad na potvrdenie práva na používanie domény.

MX - záznamy označujúce poštový server, ktorý používa doména. Správne nastavenie vyžaduje hlboké znalosti a nebude fungovať, aby sa zmestili do tohto článku. Namiesto toho vám neskôr poviem, ako prepojiť poštu z Yandexu, kde je všetko vopred zaregistrované.

SRV - potrebné na konfiguráciu rôznych služieb. Napríklad, ak chcete spustiť svoj vlastný server Jabber.

NS - záznamy (najmenej dva) označujú server DNS, na ktorom môže správca zmeniť záznamy vlastníka.

PTS - položka je opakom typu A. Neprirodzuje názov domény k IP, ale IP k doméne. Tento záznam v skutočnosti hovorí: „Áno, áno, táto IP určite zodpovedá takejto a takej doméne!". Spravidla sa používa na kontrolu správ prijímaním poštových serverov tak, aby správa odoslaná z falošného servera smerovala do spamu.

SPF - Táto položka je špeciálne vytvorená na ochranu proti falšovaniu listov a umožňuje vám uviesť zoznam dôveryhodných domén v zázname TXT.

SOA - počiatočný záznam zóny označujúci, na ktorom serveri sú uložené referenčné informácie o doméne, obsahuje kontaktné informácie osoby zodpovednej za túto zónu, časové parametre pre informácie o zóne ukladania do pamäte cache a interakciu serverov DNS.

TTL - čas na aktualizáciu nastavení. Ako som už uviedol vyššie, vykonanie zmien si vyžaduje čas. Menové servery spravidla aktualizujú informácie každých 86400 sekúnd (dni). Teoreticky sa interval dá zmeniť zápisom TTL. V praxi je lepšie sa jej nedotknúť, pretože zníženie intervalu zvýši zaťaženie menného servera. Áno, a mnoho serverov TTL ignoruje.

Otvorte editor DNS. Odkaz na to na významnom mieste:

A pridajte položku s hostiteľom „@“, napíšte A. Do hodnoty zadajte IP servera. Malo by to byť toto:

Po kliknutí na tlačidlo „Pridať záznam DNS“ sa tento záznam zaznamená do záznamov na serveroch Yandex.

Na otvorenie stránky stačí záznam. Zvyšok je voliteľný.

Týmto sa väzba dokončí. Ale ... akonáhle sa pokúsite prejsť na web, zobrazí sa chyba „ERR_NAME_NOT_RESOLVED“ („Nemožno získať prístup na web“, „Nepodarilo sa nájsť IP adresu servera“).

Ako som už uviedol vyššie, aktualizácia zoznamu záznamov nie je rýchla záležitosť, počkať.

Čo robiť ďalej

Uplynul teda čas, boli zadané údaje a všetky počítače na svete vrátane vašich susedov vedia, z ktorého servera sa majú stránky prevziať. Ale stránka ešte neexistuje!

Ak na serveri nie je vôbec žiadny softvér, ktorý dokáže vykresliť stránky, vyskytne sa chyba „ERR_CONNECTION_REFUSED“ („Nemožno získať prístup k webu“, „Stránka neumožňuje nadviazať spojenie“):

Ak máte obavy z inštalácie softvéru na server alebo zdieľaný hosting, vyskytne sa chyba s kódom 503 alebo 404:

Vytvorenie lokality na serveri je témou pre jednotlivé poznámky. Pre virtuálny (zdieľaný) hosting, jeden spôsob inštalácie, pre VPS / VDS - iný. Už som napísal pokyny na používanie bezplatného ovládacieho panela VestaCP („Konfigurácia VPS pre WordPress Quick Work (VestaCP + Nginx + MySQL)“)), ale keďže najnovšie verzie sú buggy, prepol som na terminál Webinoly, o ktorom sa dočítate v mojej recenzii:

Preto na vytvorenie blogu na WordPress stačí zadať niekoľko príkazov v konzole:

Prvý vytvorí web na WordPress, druhý obsahuje šifrovaný protokol HTTPS zadarmo.

Stačí, ak sa web otvorí po zadaní názvu kúpenej domény.

Váš web sa pravdepodobne vytvorí inak. A samozrejme, po veľa práce, ktorú treba urobiť:

 1. Vyberte šablónu návrhu.
 2. Zabezpečenie zabezpečením vypnutím nepotrebných funkcií.
 3. Naplňte stránku obsahom.
 4. Zapojte sa do optimalizácie a propagácie vyhľadávacích nástrojov.

Časť odpovedí nájdete práve tu v sekcii Vytváranie stránok (užívajte si čítanie!), O zvyšku napíšem neskôr.

Veľa šťastia pri nákupe vašej domény a môže byť sila vedomostí s vami!

Ako si môžem kúpiť nové doménové meno od registrátora?

Získanie vlastnej domény sa deje dvoma spôsobmi:

 1. Kúpte a zaregistrujte úplne novú doménu alebo
 2. Kúpou toho, ktorý v súčasnosti patrí niekomu inému.

Existujú výhody a nevýhody v oboch smeroch, ale nakoniec je len na vás, či sa rozhodnete platiť za drahé, ale dobre známe adresy (aktívne domény) alebo lacnejšie, ale menej známe (nové domény).

Musíte premýšľať o tom, ako pomenovať svoju doménu.

Ako už bolo spomenuté, skutočne dobré doménové meno môže byť rozhodujúcim faktorom, ktorý robí alebo rozbije vašu značku, takže si ju vyberte múdro.

1. Overte dostupnosť domény

Teraz, keď ste sa rozhodli pre skutočne úžasný názov domény, je čas skontrolovať, či je názov domény k dispozícii alebo nie.

Kontrola dostupnosti názvu domény je pomerne jednoduchá. Môžete vykonať jednoduché vyhľadávanie u jedného z registrátorov domén alebo pomocou vyhľadávacích nástrojov Whois zabezpečiť, aby bol názov vašej domény k dispozícii alebo zaneprázdnený.

Ak požadovaný názov domény nie je k dispozícii, skúste zistiť, či sú k dispozícii ďalšie rozšírenia.

Pomocou funkcie Hang môžete skontrolovať, či je názov domény k dispozícii.

Najlepšie miesto na kúpu domény

Môžete zaregistrovať doménu, ak je k dispozícii. Ale ako to robíš?

Najlepším spôsobom je prejsť na webovú stránku registračnej služby pre registrátorov. Registrátor domény vám umožní zaregistrovať vaše doménové meno vo forme ročnej zmluvy alebo dlhodobej zmluvy.

Registrátori doméncenyOchrana osobných údajov WHOIS
.com, netto
123 reg£ 11.99£ 11 .994,99 GBP ročne
Domain.com9,99 $ ročne10,99 dolárov za rok
Gandi12,54 € / rok16,50 € / rok
GoDaddy12,17 USD / rok12,17 USD / rok7,99 dolárov ročne
vznášať sa12,99 $ ročne15,49 dolárov ročne-
Názov Lacné10,69 dolárov ročne12,88 dolárov ročne-
Sieťové riešenia34,99 dolárov za rok32,99 dolárov ročne9,99 $ ročne

Webové stránky registrátorov domén vám budú účtovať malý poplatok, ktorý sa zvyčajne pohybuje medzi 10 - 15 $ za rok, ale doménové mená s vysokým dopytom vás budú stáť viac pri pôvodnom nákupe.

Drahé domény môžu dosiahnuť tisíce dolárov, ale potom je obnovovací poplatok celkom nominálny (10 až 15 dolárov ročne).

Čo je to úschovná doména?

Podmienené vlastníctvo doménových mien je v podstate nezávislý agent tretej strany, ktorý pomáha v procese nákupu a predaja doménových mien na internete. Tieto stránky poskytujú kupujúcim bezpečný spôsob nákupu doménových mien od predajcov, ktorí sa chcú vzdať svojho doménového mena.

Existuje niekoľko služieb viazaných domén, ale tu je niekoľko, ktoré si môžete vyskúšať: Escrow.com, Sedo a BuyDomains.

Ako nakupovať domény pomocou dohody

Predpokladajme, že ste našli doménové meno, a vy a predajca ste určili sumu. Hádanka sa stáva: ako bezpečne platíte peniaze a zabezpečíte, aby vlastník previedol vlastníctvo domény na vás?

Tu sa uskutočňuje vklad. Na zabezpečenie hladkého priebehu transakcie môžete použiť služby úschovy. Ako to vlastne robíte? Tu je postup:

 1. Nastavte vkladovú transakciu medzi vami a predajcom
  Zaregistrujte si účet na webovej stránke služieb úschovy a stanovte podmienky transakcie medzi vami a predajcom, ktorá obsahuje názov (názvy) domény a predajnú cenu.
 2. Uskutočnite platbu viazanej spoločnosti
  Po tom, ako ste sa rozhodli pre túto sumu, vykonáte platbu (bankovým prevodom, kreditnou kartou alebo iným spôsobom) spoločnosti, ktorá je viazaná na úschovu.
 3. Potom sa názov domény prevedie z predajcu
  Keď úschovná spoločnosť dostane a overí platbu, potom dá pokyn predajcovi, aby vám previedol názov domény.
 4. Uistite sa, že získate vlastníctvo domény
  Budete musieť potvrdiť, že spoločnosť s viazaným majetkom preniesla na vás vlastníctvo názvu domény. pomocou nástroja WHOIS alebo WHSR Web Host Spy na kontrolu, či je profil vlastníka aktualizovaný alebo nie.
 5. Predajca dostáva peniaze z viazaného webu
  Podmienená spoločnosť overí, či bolo prevedené doménové meno, a potom prevedú peniaze predajcovi po odpočítaní ich poplatkov. (Môžete sa vopred rozhodnúť, ktorá strana platí províziu alebo ju zdieľa uprostred).

Ako určiť hodnotu názvu domény

Ak hľadáte názov domény, ktorý sa zvyčajne nachádza v popredajných službách, súkromných predajcoch a aukčných domoch, všimnete si, že ich hodnota sa môže pohybovať od niekoľkých dolárov po šesť alebo šesť sedemciferných čísel.

Toto nemusí byť najlepšie miesto na získanie názvu domény, ak práve začínate.

Spôsob získania ceny existujúcej domény môže byť určený množstvom faktorov, ako je dĺžka, jazyk, trendy a demografia. Neexistuje žiadna metóda, ktorá by vám poskytla perfektnú cenu. Existuje však spôsob, ako vám poskytnúť hrubý odhad názvu domény, a to si vyžaduje trochu prieskumu z vašej strany.

1 - Používanie najnovšieho predaja domény

Dobrým pravidlom na pochopenie cenových cien domén je pozrieť sa na nedávny predaj. Pohľad na nedávny predaj vám môže poskytnúť predstavu o tom, aké typy domén sa nakupujú a koľko.

DNJournal publikuje správu o predaji domén, ktorú pravidelne aktualizuje, a uvádza zoznam doménových mien, ktoré boli nedávno predané z niekoľkých prémiových doménových služieb. Pri prehliadaní vyhľadajte kľúčové slová, dĺžku a ďalšie súvisiace faktory, aby ste získali predstavu o hodnotení doménového mena.

Správa o predaji domén publikovaná v časopise DN (máj 2018) Snímka obrazovky správy o predaji domény DN Journal.

Je dôležité poznamenať, že správa sa týka iba malého počtu doménových mien, preto nejde o najkomplexnejší zoznam.

2- Používanie online nástrojov na oceňovanie domén

Ďalším spôsobom, ako určiť hodnotu domény, je služba oceňovania domén alebo online hodnotiaci nástroj. Tieto stránky vám umožnia zadať konkrétny názov domény a poskytnúť vám požadovanú cenu.

Niektoré zo stránok, ktoré môžete vyskúšať, sú Estibot, WebsiteOutlook a Hodnotenie URL.

Tieto weby určujú hodnotu domény pomocou faktorov súvisiacich s SEO, ako sú poradie vyhľadávania, kľúčové slová, hodnotenie Alexa, mesačné vyhľadávacie dopyty, počet vyhľadávaní a cena za kliknutie.

Je potrebné poznamenať, že rôzne stránky vám môžu dať rôzne hodnotenia. Dobrým plánom by bolo použiť niekoľko rôznych zdrojov a porovnať ich, aby ste získali presnejšie hodnotenie významu názvu domény.

Opäť neexistujú žiadne konečné ceny za nákup doménového mena a môžete očakávať, že budú často kolísať. Ak chcete získať všeobecnú predstavu o cenách doménových mien, môžete prejsť na webové stránky ako Afternic alebo Buy Domains a zistiť cenu.

Nalaďte sa na doménu a potom začnite

Teraz by ste mali mať dostatok informácií, ktoré vám pomôžu zaregistrovať názov vašej domény pre svoju značku alebo firmu.

Bez ohľadu na webovú stránku alebo webovú stránku registrátora domény by vlastníctvo doménového mena malo byť prvou vecou, ​​ktorú dokončíte skôr, ako začnete bývať. Akonáhle budete mať, je čas sa zamerať na budovanie vašich stránok.

KROK 1. Registrácia v službe REG.RU

Переходите на сайт https://www.reg.ru/ и проходите простую регистрацию личного кабинета, из которого вы будете управлять купленными доменами.

Нужно просто ввести свой e-mail адрес, на который придут данные для доступа к кабинету.

Находите письмо на почте с логином и паролем и авторизуетесь на сайте.

После создания аккаунта я рекомендую сразу настроить защиту по СМС и заполнить базовую анкету владельца аккаунта. Эту анкету при покупке домена всё равно придётся заполнять.

Для регистрации домена в национальной зоне .ru .рф и т. д. необходимо будет указывать реальные паспортные данные. Pri registrácii medzinárodných zón je to voliteľné.

KROK 2. Výber názvu domény zadarmo

Po nastavení účtu pokračujeme v hľadaní bezplatnej domény, ak ste ju predtým nenašli.

V hornej časti stránky zadajte názov domény alebo slovo, ktoré chcete v názve použiť, a kliknite na tlačidlo „Vyzdvihnúť“.

Služba okamžite ukáže, či je zaneprázdnená alebo nie, a tiež ponúka možnosti v iných oblastiach a rôznych variantoch.

Všetky adresy, oproti ktorým je tlačidlo "Vybrať"sú zadarmo a môžete si ich kúpiť. Nájdite vhodný a kliknite na toto tlačidlo.

Zobrazí sa okno s tlačidlom "Registrácia".

KROK 3. Rezervácia a platba

Pokračujeme v procese registrácie. Otvorí sa okno s informáciami o doméne a ponukou doplnkových služieb. Neodporúčam nič iné.

Jediné, čo budete potrebovať, je certifikát SSL. Čo je to, poviem v samostatnom článku. O niečo neskôr bude k dispozícii zadarmo.

Prejdite všetky vety a kliknite na tlačidlo "Pokračovať".

Teraz musíte vyplniť informácie o správcovi názvu domény. Ak ste vyplnili dotazník počas registrácie, jednoducho vyberte profil a zobrazia sa údaje z dotazníka.

V ďalšom kroku musíte zaregistrovať server DNS. Ak ste ešte nezakúpili hostingový priestor, vyberte možnosť „Použiť registrátorské servery - ZADARMO“. Potom ukážem, kde ich zmeniť, aby som prepojil doménu webu s hostingom.

Kliknite na tlačidlo Pokračovať a pokračujte v platbe. Doména spadá do koša. Na doplnenie zostatku a zaplatenie za službu budete mať 5 dní.

Vyberte spôsob platby a platte. Po zaplatení budete musieť chvíľu počkať, kým sa doména neaktivuje. Na e-mail bude doručené upozornenie.

Zakúpená doména, čo ďalej?

Teraz musíte kúpiť hosting a zviazať s ním svoju doménu. Hosting je miesto, kde sa budú ukladať údaje o vašich stránkach.

Pre mladé stránky s nízkou návštevnosťou môžem odporučiť Beget.ru. Mám na tom niekoľko stránok. Problémy sa nevyskytovali 3 roky a cena 100 - 150 rubľov mesačne je pomerne lacná. Ako ju používať na blogu, budem tiež podrobne analyzovať.

Po zakúpení miesta na hostingu musíte nájsť jeho adresy DNS, aby ste ich mohli určiť v nastaveniach domény.

Vyzerajú takto.

Keď ste ich našli a v e-maile ste dostali upozornenie, že doména je zaregistrovaná, prejdite na svoj osobný účet REG.RU. ďalej „Moje domény“.

Vyberte svoju doménu zo zoznamu. Kliknite naň a spadnite pod jeho kontrolu. Vyhľadajte odkaz v pravom stĺpci „DNS servery“.

Príďte a zaregistrujte si DNS svojho hostingu.

To je všetko, teraz musíte chvíľu počkať, zvyčajne od niekoľkých minút do niekoľkých hodín (do 48 hodín), kým sa informácie neaktualizujú a doména nezačne fungovať.

Naozaj dúfam, že vám moja výučba pomohla a všetko dopadlo. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu doménového mena a postupu jeho registrácie, opýtajte sa ich na poznámky uvedené nižšie. Určite vám to pomôžeme zistiť a vyriešiť problém.

To je dnes všetko. Prajem vám veľa úspechov!

Zabudol som! Ak si chcete vytvoriť svoj vlastný blog alebo informačnú stránku a naučiť sa z nej zarobiť 30 000 rubľov, pozývam vás na náš kurz v databáze znalostí „Ako vytvoriť svoj blog od nuly“. Na lekciách prejdete všetky potrebné kroky k výsledku.

Pin
Send
Share
Send
Send