Užitočné tipy

Ako drviť červené korenie?

Pin
Send
Share
Send
Send


Rozdrvené vločky červenej papriky nie sú nič viac ako sušené papriky (zvyčajne kajenské korenie), ktoré boli nasekané natoľko, aby vám zanechali zmes obilnín, semien a mletého korenia. Takže, ak máte sušenú papriku v sušičke, je veľmi ľahké vytvoriť si vlastné koreninové vločky.

Stačí uchopiť pár sušených paprík, odstrániť stonky a potom ich vo vírivke rýchlo zvinúť. Teraz máte domáce vločky z mletého červeného korenia, ktoré môžete použiť vo vašom recepte.

To je skutočne všetko, čo je potrebné.

Jedna vec, ktorú treba mať na pamäti: rôzne papriky majú rôzne úrovne tepla. Takže, ak chcete dobrú chuť, skúste použiť kajenské korenie. Tu je graf, ktorý odhaduje úroveň tepla všetkých rôznych paprík. Ak je všetko skutočne horúce, sušené papriky, nepotte sa. Stačí použiť vo svojom recepte menej korenia, aby ste nahradili rozdiel. Chcete zvýšiť alebo znížiť korenitosť vášho receptu? Stačí si z grafu vybrať korenie s požadovanou úrovňou tepla.

Keď pracujete s korením, majte na ruke rukavice. Kapsaicín, ktorý je zodpovedný za podávanie papriky, môže spôsobiť podráždenie, ak ho dostanete na pokožku alebo do očí.

Dobrý náhradný mletý kajenský korenie

Pretože mleté ​​kajenské korenie sa vyrába z toho istého korenia ako drvené vločky z červeného korenia, je tiež dobrou náhradou. Na dosiahnutie rovnakej úrovne tepla od 1/2 do 3/4 použite toľko zeminy ako pre kajenský cukor. Odporúčam začať menej a prispôsobovať sa chuti.

Je ľahšie pridávať teplo, ako ho brať.

Stále dobré - chilli

Ak vo svojej špajzi nemáte sušenú papriku alebo mleté ​​kajenské korenie, použite chilli. Nie je to tak horúco, ale ak zdvojnásobíte požadované množstvo, urobí svoju prácu.

Ak nemáte nič z toho, len si z vašej špajze vezmite fľašu horúcej omáčky a do receptu pridajte niekoľko sprejov. Pretože úroveň tepla v horúcej omáčke sa môže značne líšiť, je najlepšie začať s malým množstvom, dať miske rýchlu chuť a potom pridať ďalšie podľa potreby.

Horúca omáčka môže byť najlepšou náhradou, ak varíte pre niektorých ľudí, ktorí majú radi korenené jedlo a niektorí nie. To je niečo, čo môžete pridať k stolu na úpravu úrovne tepla, takže každý je šťastný vrátane kuchára.

Pomohlo vám toto nahradenie?

Ak áno, nezabudnite pridať záložku alebo si zapísať náhradný zoznam pre celú zložku. Zahŕňa vyše 70 náhradníkov, ktorí vám pomôžu stolovať na stole bez ďalších výletov do obchodu.

Zobraziť všetky substitučné prísady

Pozri tiež: Ako zmraziť papriku

Uverejnil používateľ

Dosiahnutý úspech dňa 22.8.2018

Nedá sa povedať, že táto iná odpoveď bude správna alebo nesprávna, pretože existuje veľa spôsobov, ako brúsiť výrobok, a každá z týchto metód (ak dosiahne svoj cieľ) má právo na existenciu. Začnime sušením. Červené papriky sa sušia zavesením za stonku v tieni. Tým dochádza k prirodzenému sušeniu produktu. Po zaschnutí korenia môže byť mletá. Najjednoduchší spôsob je zomletie v mlynčeku na kávu. Dôležité! Pred stlačením tlačidla Štart - uistite sa, že ste odstránili stopku korenia. Červenú papriku je tiež možné rozdrviť v trecej miske (tento spôsob mletia korenín je výhodný, pretože pri mletí v trecej miske sa uvoľňujú viac éterické oleje, ktoré zlepšujú chuť misky). Môžem tiež odporučiť skladovanie papriky celé, v strukoch a brúsenie bezprostredne pred použitím v požadovanom množstve.

To znamená, že ak som vám správne porozumel, je zbytočné brúsiť stopku a semená. Raz som však ochutnal semená červeného korenia a žuval ich. Zdalo sa mi dosť horiace. Alebo sú jedovatí?

Brúsenie stopky je zbytočné a škodlivé pre mlynček na mäso. Nemá žiadnu chuť. Je to len stonka rastliny. V rozdrvenej forme kazí chuť produktu a opäť otupí nôž mlynčeka na kávu. Pokiaľ ide o semená, nie sú vôbec jedovaté. Chcel by som sa pozrieť na rastlinu s jedovatými semenami, ktorá sa konzumuje.) Máte úplnú pravdu, že veľká časť pálenia červenej papriky padá na semená. V prvej odpovedi som sa nezaujímal, pretože som správne veril, že keďže človek používa pálivú papriku, chce mať pálivú papriku. Ak teda chcete korenie, múčte struky spolu so semenami ostrejšie. Ak chcete menej horieť, odstráňte semená. Po manipulácii s korením je potrebné používať rukavice alebo si dôkladne umyť ruky. To isté platí pre mlynček na kávu. Ak nechcete piť kávu „korenie“, po jej rozomletí ju dôkladne umyte.

Na okennom parapete rastie horúca a horúca paprika. Čakám, až ovocie dozrie a zloží ich. Suché za normálnych podmienok pri izbovej teplote, veľmi rýchle. Niekedy ich neodstránim a zaschnú priamo na kríku. Pred nasekaním ich očistím od semien. Zasadím veľmi horkú a horúcu papriku, takže nepotrebujem semená, pár nechám na ďalšiu výsadbu. Prechádzam korením mlynom (kúpil som si zvlášť malú), môžete ju pomeliť v mlynčeku na kávu. Ponechávam určitú sumu, nevyfrézovanú len pre prípad.

Červené korenie, aj keď sa predáva už v mletej forme, ale v porovnaní s vlastnou mletou feferónkou to nie je v chuti a štipľavosti.
Varenie červeného mletého korenia doma:
1. Získajte alebo pestujte niekoľko trikov čerstvej papriky. Vyberte si stredne veľké stehy v jasne červenej farbe bez poškodenia.
2. Korenie dôkladne umyte a očistite od stonky a semien (semená môžete nechať, ale radšej ich usuším bez nich).
3. Každý korenie nakrájame na dve polovice a vyrazíme do sucha. Najlepším miestom na sušenie by bolo tmavé, teplé, suché a dobre vetrané miesto (suším na kuchynskej linke, zakrývajúcou korenie novinami).
4. Dobre strávené stehy brúsim rukami a pošlem ich do ručnej mlynčeky na kávu. Týmto spôsobom sa získa veľmi jemný prášok. Ak uprednostňujete väčšie brúsenie, môžete použiť mixér s uzavretou miskou. Mleté korenie s mixérom vyzerá ako malé kúsky a je vhodnejšie pre polievky a omáčky.

Pin
Send
Share
Send
Send