Užitočné tipy

Ako zorganizovať veľkú zákaznícku párty

Pin
Send
Share
Send
Send


1. Zoznam hostí. Zoznam pozvaných je potrebné dôkladne premyslieť. Zásnubný večierok je neformálnejšia a priateľskejšia udalosť, ktorá nemusí pozývať všetkých príbuzných a priateľov tých, ktorých plánujete svadať. Na druhej strane sa oplatí pozvať iba tých, ktorých chcete vidieť na budúcej oslave, aby ste sa vyhli zášti.

2. Čas. Najlepšie je držať sa zlatého priemeru - neponáhľať sa, ale tiež príliš dlho odkladať, než sa ponoríte do plánovania a organizácie samotnej svadby. Doprajte sebe a svojim blízkym pokojnú a pokojnú relaxáciu bez prílišného zhonu a rozruchu. Výnimka, ako už bolo uvedené, je pred svadobným nasadením starostlivo naplánovaná, zapísaná do rozpočtu a určujúca tón pre nadchádzajúcu svadbu.

3. Miesto konania. Od zákazníckej večierky si môžete vybrať miesto, ktoré je pre váš pár významné: miesto prvého stretnutia, prvý deň, obľúbená reštaurácia. Miesto, ktoré ste si vybrali s prihliadnutím na záujmy a záľuby vašich aj pozvaných, však urobí.

4. Ak sú vaši priatelia a príbuzní v niečom talentovaní, nechajte ich preukázať sa a na večierku si vytvorte číslo.

5. Formát a téma dovolenky. S formátom je všetko celkom jednoduché - budú to pokojné duchovné stretnutia v kruhu blízkych alebo veľká párty? Téma je už širšou oblasťou myslenia. Môže to byť štylizované alebo tematické podujatie alebo obyčajná oslava formátu výletu do vašej obľúbenej reštaurácie alebo klubu alebo do domácej hostiny. Môžete tiež urobiť aktívnu párty - motokáry, paintball, bowling alebo korčuľovanie.

6. Dizajn. Ak plánujete štylizovaný alebo tematický večierok, mali by ste si dekor vopred rozmyslieť. Nie je potrebné robiť všetko podrobne a vo veľkom merítku, ako napríklad pri svadbe, ale nebude to bolieť na vytvorenie aspoň všeobecnej atmosféry. Dizajn banketového stola a malý dekor miestnosti vám môžu pomôcť. A môžete požiadať pozvaných o pomoc s rekvizitami.

6. Už pri príležitosti oslavy zákazky môžete hosťom sprístupniť knihu s prianím a milými slovami.

7. Zábava. Ak plánujete samoorganizovaný večierok a nie spoločný výlet niekde, mali by ste sa postarať o zábavný program. Výherné možnosti - foto stánok, živá hudba, predstavenia alebo majstrovské triedy a originálne súťaže.

8. Ako suvenír môžete vydať svadobné oznámenie, ak je už stanovený dátum. V každom prípade však stojí za to postarať sa o malé dary.

9. Párty môžu byť kompletne vyzdobené vlastnými rukami alebo prilákať niekoľko blízkych priateľov.

10. Vynikajúcim nápadom je domáci banket jedál, ktorý úplne pripravila novo vyrobená nevesta a ženích.

11. Môžete mať prekvapujúcu párty: zhromaždite všetkých pozvaných bez toho, aby ste ich prezradili.

12. Zásnubný večierok je vynikajúcou príležitosťou na kontrolu vybraných svadobných odborníkov, ako sú dekoratéri, fotografi, stravovacie služby.

13. Uistite sa, že občerstvenie a nápoje sú pre všetkých hostí dostatočné. Mimochodom, môžete vyskúšať niektoré jedlá, ktoré sa budú nachádzať vo svadobnom menu.

14. Dort na mnohých zásnubných večierkoch je nevyhnutnou súčasťou oslavy. Samozrejme by to malo byť oveľa skromnejšie ako svadobné - malej veľkosti, ozdobené roztomilými nápismi (napríklad „povedala áno!“) Alebo mená nevesty a ženícha. Namiesto jedného zákusku si môžete pripraviť niekoľko rôznych - makaróny, košíčky, marshmallows, zmrzlinu, karamelizované jablká, cukrovú vatu alebo chutné pečivo.

15. Budúca nevesta by nemala brať príliš vážne výber oblečenia pre svoju svadobnú oslavu. V celej svojej kráse je lepšie objaviť sa na samotnej svadbe, ale zatiaľ - udržujte intriku. Môžete nosiť jednoduché, ženské šaty v bielej, krémovej alebo šampanskej. Hostia majú tiež lepšie obliecť spoločenské šaty až do lepších časov a rozhodnúť sa pre bežné veci.

16. Pokúste sa všetko usporiadať tak, aby vás počas večierky nič neodviedlo od komunikácie a zábavy. Stále je to vaša dovolenka. Napríklad si objednajte bufet, aby si každý hosť mohol slúžiť sám, a vy sa nemusíte rozptyľovať prázdnymi taniermi a myšlienkami o svojej nehostinnosti.

17. Pozvite profesionálneho fotografa, ktorý počas večera sleduje tie najživšie, dojímavé, vtipné, najsladšie chvíle a zachytí ich za vás. Ak sa niečo pokazí, požiadajte vopred niekoľko svojich blízkych priateľov, aby vám pri oslave pomohli.

18. Po skončení večierky nezabudnite na svojich hostí povedať pár slov. Ďakujem im za príchod a zdieľanie radosti s vami, za ich blahoželanie a možné dary. Ak plánujete skromnú svadbu a niektorí hostia vašej zákazky nie sú zahrnutí do zoznamu pozvaných na hlavnú oslavu, informujte o tom túto skutočnosť, aby neskôr nedošlo k nedorozumeniam a urážkam.


Autori fotografie: http://sk.hellomagazine.com, www.punchbowl.com
Na základe materiálov: https://wedwillow.ru, http://ru.hellomagazine.com, www.korporativ-vecherinka.ru

Párty formát

Okamžite zvážte, v akom formáte chcete mať dovolenku: bude to skromná rodinná oslava alebo chcete zavolať veľa ľudí a baviť sa, oslávite samostatne s príbuznými, osobitne s priateľmi alebo chcete spojiť svojich blízkych na jednej udalosti? Miesto konania a rozpočet budú závisieť od počtu pozvaných a formátu strany.

Nezabudnite, že samotná svadba je veľmi drahá radosť, a ak k nej pridáte bakalársku a bakalársku párty, ako aj zásnubnú párty, suma bude úplne astronomická. Preto prideľujte náklady podľa času - je vhodnejšie, ak pred svadbou je ešte veľa času a všetky sviatky sa budú konať v určitom intervale.

Okamžite načrtnite kruh pozvaných strán na zákazku. Bolo by neslušné pozvať niekoho, aby sa s vami podelil o túto radostnú príležitosť, a potom túto osobu nepozvať na samotnú svadbu. Takže okamžite premýšľajte dopredu.

Zapojenie je možné zaznamenať v reštaurácii aj doma. Reštaurácia je oficiálnejšia a drahšia, domáca párty je pre malý počet pozvaných a teplých, takmer rodinných stretnutí. Vidiecky dom je ideálny, na ktorého pozemku si môžete dať tabuľky a organizovať hudbu. Môžete si tiež prenajať dom s verandou v niektorom rekreačnom stredisku a zariadiť neformálne grilovanie.

Pokúste sa zariadiť oslavu s miestom konania svadby - je možné, že dostanete dobrú zľavu. Výhodou reštaurácie je, že nemusíte variť a vyčistiť následky dovolenky po párty sami.

Párty téma

Najzábavnejšie strany sú tematické. Vaša zásnubná mini-oslava poskytuje vynikajúcu príležitosť „nacvičiť“ svadbu a vyskúšať si ako organizátora akcie. Existujú dve možnosti:

 • Na svadbe pokračujete v téme nastavenej na zákazke.
 • Zásnubný večierok bude mať úplne inú tému ako svadba.

Prvá možnosť je dobrá, ak pochybujete o téme, ktorú ste si vybrali, a chcete, ako sa hovorí, vyskúšať ju na hromadnom publiku. A druhá - ak máte radi viac ako jednu tému: takže si môžete uvedomiť svoje dve tvorivé nápady naraz.

Zásnubný večierok je vynikajúcou príležitosťou na vyskúšanie svadobných expertov, ako sú dekoratéri, fotografi, stravovacie služby.

Angažovanosť - význam tohto obradu

V súčasnej dobe nie je dodržiavanie tohto zvyku dôležitou podmienkou pre svadbu, a ak k zákazke dôjde, potom vo veľmi zjednodušenej verzii.

Celá podstata tohto obradu sa obmedzuje na skutočnosť, že v tento deň mladý pár informuje svojich príbuzných o pripravovanej svadbe. Od tej chvíle sú oficiálne považovaní za nevestu a ženícha a začínajú sa pripravovať na svadbu. V tento deň je stanovený svadobný deň, zvyčajne obdobie zákazky trvá od troch mesiacov do šiestich mesiacov. Počas tejto doby by nevesta a ženích mali vyriešiť všetky organizačné záležitosti týkajúce sa svadobnej oslavy. Zároveň dostanú viac času na vyskúšanie svojich pocitov.

Organizácia tradičného zapojenia

Iniciatíva zaangažovania by mala pochádzať od mladého človeka. Musí sa pripraviť na stretnutie svojich príbuzných a súhlasiť s rodičmi dievčaťa. Najlepšia voľba by bola, keby už boli navzájom oboznámení.

Na určitý deň je naplánovaná strana, ktorá sa spravidla koná v dome budúcej nevesty. Na túto rodinnú dovolenku sú pozvaní iba najbližší príbuzní - sú to rodičia, bratia a sestry, dedi a babičky, krstní rodičia. Dátum zákazky môžete kombinovať s rodinnou dovolenkou.

V prípade potreby však miestom konania zákazky môže byť malá reštaurácia alebo kaviareň. Hlavná vec je, že všetci účastníci sa cítia dobre.

Dlho očakávaný večer zasnúbenia

Ak chcete liečiť hostí, mali by ste si pripraviť malý bufet, skvelý nápad je osláviť túto významnú udalosť šampanským.

Zapojenie by sa malo uskutočniť v domáckej, uvoľnenej atmosfére. Jeho organizácia nevyžaduje konkurenčné programy a tance. Ale stále to musíte nejako diverzifikovať. S svedkami môže ženích ponúknuť budúcej neveste kľačením a ponúknutím prsteňa. Alebo sa spýtaj jej ruky od otca dievčaťa.

V pamäti udalosti musíte pamäť nechať vo forme fotografií. Potom všetci účastníci strany diskutujú o podrobnostiach nadchádzajúcej svadby a plánujú prípravné akcie. Príbuzní rozdeľujú zodpovednosti, kto je za čo zodpovedný.

Gratulujeme a darujeme

Existuje mnoho možností, ako zablahoželať mladému páru k ich angažovanosti. Môžete vytvárať dojemné verše, jednoducho vyjadriť svoje pocity vlastnými slovami alebo hľadať texty gratulácií na tematických fórach. Hlavná vec je, že všetko, čo bolo povedané, pochádza zo srdca - úprimne a úprimne. Napríklad originálne zablahoželanie bude banner inštalovaný na nápadnom mieste.

Dôležitou otázkou je téma darček pre zákazku. Čo predstaviť budúcej neveste a ženíchovi, aby deň ich zasnúbenia zostal navždy v ich pamäti?

Hlavným darom pre nevestu je samozrejme - zásnubný prsteň. Nemalo by sa to zamieňať s krúžkami, ktoré si novomanželia vymieňajú v matrike. Je bežné, že zásnubný prsteň má klenot. A samozrejme, nádherná kytica musí byť nevyhnutnosťou!

Za starých čias bola košeľa šitá samotnou nevestou darom pre ženícha. Dnes málokto sleduje tento zvyk. Dobrým darčekom pre neho bude drahé štýlové tričko od známej značky. Tento darček dokonale dopĺňajú manžetové gombíky zo vzácnych kovov.

Je potrebné venovať malým darčekom rodičom. Ako prezentáciu je možné predstaviť: štýlové šatky, drahé toaletné vody.

Od príbuzných sa nevyžadujú žiadne dary. Môže ísť napríklad o kvety, osvedčenie o romantickej večeri v reštaurácii alebo o niečo užitočné pre rodinný život - napríklad posteľnú bielizeň, malé domáce spotrebiče.

Angažovanosť v modernom štýle

V súčasnosti je možné robiť zmeny v skripte angažovanosti, ktorý zodpovedá modernému životu. Tu je niekoľko z nich:

 • s pomocou kamarátov zorganizujte flash mob - ktorého vyvrcholenie bude originálnym spôsobom, ako ponúknuť nevestine zásnubný prsteň,
 • môžete sa uchýliť k pomoci umelcov - napríklad ponúknuť ponuku počas koncertu alebo cirkusového predstavenia,
 • tematická párty - založte príbeh z romantického filmu a zahrajte si ho,
 • naplniť drahocennú túžbu milovanej dievčatá - zorganizovať návštevu svojho milovaného múzea, reštaurácie, dať šteňaťu,
 • usporiadať romantický výlet do exotickej krajiny so starými rodinnými tradíciami - môže to byť výlet do Japonska.

Neexistuje lepší spôsob, ako ukázať svoju lásku - ako naplniť aj najmenší, ale drahocenný sen svojho milovaného!

Tipy na organizáciu

Zásnubná strana nevyžaduje podrobný scenár, starostlivé premyslenie a zapojenie odborníkov ako následnej svadby, pokiaľ nie je usporiadané krátko pred a neodzrkadľuje nadchádzajúcu oslavu. V každom prípade je však organizácia dovolenky pri príležitosti dlho očakávaného záväzku povinná premýšľať o niekoľkých dôležitých aspektoch.

 • Čas. Najlepšie je držať sa zlatého priemeru - neponáhľať sa, ale tiež príliš dlho odkladať, než sa ponoríte do plánovania a organizácie samotnej svadby. Doprajte sebe a svojim blízkym pokojnú a pokojnú relaxáciu bez prílišného zhonu a rozruchu. Výnimka, ako už bolo uvedené, je pred svadobným nasadením starostlivo naplánovaná, zapísaná do rozpočtu a určujúca tón pre nadchádzajúcu svadbu.
 • Miesto. Od zákazníckej večierky si môžete vybrať miesto, ktoré je pre váš pár významné: miesto prvého stretnutia, prvý deň, obľúbená reštaurácia. Miesto, ktoré ste si vybrali s prihliadnutím na záujmy a záľuby vašich aj pozvaných, však urobí.
 • Zoznam hostí. Zoznam pozvaných je potrebné dôkladne premyslieť. Zásnubný večierok je neformálnejšia a priateľskejšia udalosť, ktorá nemusí pozývať všetkých príbuzných a priateľov tých, ktorých plánujete svadať. Na druhej strane sa oplatí pozvať iba tých, ktorých chcete vidieť na budúcej oslave, aby ste sa vyhli zášti.
 • Formát a téma dovolenky. S formátom je všetko celkom jednoduché - budú to pokojné duchovné stretnutia v kruhu blízkych alebo veľká párty? Téma je už širšou oblasťou myslenia. Môže to byť štylizované alebo tematické podujatie alebo obyčajná oslava formátu výletu do vašej obľúbenej reštaurácie alebo klubu alebo do domácej hostiny. Môžete tiež urobiť aktívnu párty - motokáry, paintball, bowling alebo korčuľovanie.
 • Vôľa. Ak plánujete štylizovaný alebo tematický večierok, mali by ste si dekor vopred rozmyslieť. Nie je potrebné robiť všetko podrobne a vo veľkom merítku, ako napríklad pri svadbe, ale nebude to bolieť na vytvorenie aspoň všeobecnej atmosféry. Dizajn banketového stola a malý dekor miestnosti vám môžu pomôcť. A môžete požiadať pozvaných o pomoc s rekvizitami.
 • Entertainment. Ak plánujete samoorganizovaný večierok a nie spoločný výlet niekde, mali by ste sa postarať o zábavný program. Výherné možnosti - foto stánok, živá hudba, predstavenia alebo majstrovské triedy a originálne súťaže.

Zábava pre hostí

Ak plánujete pozvať na svoju oslavu veľa hostí, nie všetci, ktorých poznáte, je lepšie sa o zábavný program postarať vopred. Tu je niekoľko dobrých možností, ako zaistiť spokojnosť hostí.

 • Zábavné hry v prírode
 • Živá hudba
 • Zaujímavá a nezvyčajná show alebo majstrovská hodina pre hostí
 • Videoklip s príbehom vašej lásky
 • Fotografický banner alebo fotografická zóna
 • / 101151-64-idey-organizatsii-fotozony /
 • / 103779-fotozona-iz-dozhdika /
 • / 101919-kak-sdelat-fotozonu-iz-girlyand /
 • / 101390-fon-dlya-fotozony-cheshuya /

Jedlo a pitie

Uistite sa, že občerstvenie a nápoje sú pre všetkých hostí dostatočné. Mimochodom, môžete vyskúšať niektoré jedlá, ktoré sa budú nachádzať vo svadobnom menu. V našich článkoch nájdete užitočné nápady na usporiadanie bufetu.

 • / 102106-alternativa-banketu-svadebnyy-furshet /
 • / 103053-12-neobychnykh-idey-dlya-svadebnogo-menyu /
 • / 101922-pirozhnoe-makarun-na-vashey-svadbe /
 • / 103605-menyu-dlya-rustikalnoy-svadby-zakuski-i-napitki /
 • / 103037-privetstvennyy-kokteyl-na-svadbe /
 • / 103366-cake-pops-na-svadbe /

A pre tých, ktorí si chcú vyskúšať úlohu maliara, naše workshopy prídu vhod - nájdete tu veľa nápadov na zdobenie sviatkov.

Pin
Send
Share
Send
Send