Užitočné tipy

Ako vytvoriť režim spánku

Pin
Send
Share
Send
Send


Spánkový režim je jedným z najdôležitejších rytmov v ľudskom tele. Každé 24 hodín musí mať naše telo spánok od 6 do 8 hodín, aby sa obnovilo a doplnilo zásoba energie na nasledujúcich 24 hodín. Bohužiaľ, niekedy nám život dáva prekvapenie a my musíme urobiť určité úpravy nášho spánkového plánu a také zmeny môžu byť dočasné alebo trvalé. Tento článok vám ukáže, ako nastaviť rozvrh spánku.

Spánok a bdelosť

V skutočnosti nemusí existovať dôvod na obavy. Možno sa týmto spôsobom vracajú k bimodálnemu spôsobu spánku, ktorý praktizovali naši predkovia.

Keď ešte nebola elektrina, ľudia zriedka sedeli so sviečkou až do polnoci. Šli spať so západom slnka. Počas 6 hodín mali mozgy čas na odpočinok natoľko, že sa prebudili uprostred noci, niekde za 2-3. A potom prežil 2 najkľudovejšie a najviac meditatívne hodiny za deň. Potom najčastejšie zaspali pred úsvitom. Najaktívnejšie zostali na svojich nohách až do nasledujúceho západu slnka.

Celý náš život, naše telo, reakcie, správanie, zdravie sú spojené s univerzálnymi procesmi, planetárnymi pohybmi, slnečnými a lunárnymi cyklami. Pre každý druh činnosti má príroda vlastné, najvýhodnejšie obdobie. Človek musí žiť podľa biorytmov, inak ho jeho zdravotné problémy potrestajú.

Čo sa stane, ak nebudeme mať dostatok spánku, cítime príklad jednej noci bez spánku: zlá nálada, podráždenosť, únava, letargia, opuchnutý vzhľad, vrecká pod očami, nezdravá žiara pokožky. Ak sa toto opakuje systematicky, následky sú ešte horšie.

Vedci aj teológovia sa zhodujú na tom, že interval medzi 3:00 a 4:00 je najlepší čas na duchovnú prax (modlitba, meditácia, recitácia mantry) alebo, jednoducho povedané, čistenie myšlienok.

Počas spánku sa obnovuje mentálna energia človeka. V zásade od 21 do 4. Nočná práca sa považuje za mimoriadne nepriaznivý druh činnosti a zvyšok je prirodzená ochranná mentálna funkcia tela.

Veľa pozornosti sa venuje každodennej rutine Ved. Podľa ich spisov, myseľ človeka odpočíva a získava silu od 21 do polnoci. Vzhľadom k tomu, že potrebujete vstávať až 6 a množstvo spánku, ktoré je potrebné pre väčšinu, je 6-7 hodín, potom optimálny čas na stanovenie je možné zvážiť o 22:00.

Ak človek ľahne na polnoci po polnoci, jeho myseľ unavuje. Výsledkom oneskoreného znášania sú zlé návyky: fajčenie, káva a tiež zdravotné problémy.

Ak človek nespí od 23 do 1, jeho životná energia sa zníži. Ten, kto nespí od 1 do 3, trpí svojou emočnou silou.

Spánok a bdelosť dieťaťa do 3 rokov sa mierne líši od režimu pre dospelých. Počas dňa môže zaspať niekoľko hodín bez akýchkoľvek následkov. Dieťa žije v súlade so svojimi biorytmami. Hlavnou vecou nie je ich zbúrať: nestohujte sa a nevybuďte ich násilím.

Účinok dňa obrovské zdravie. Viac informácií o vzťahu medzi nasledujúcimi biorytmami a zdravotným stavom nájdete v ďalších článkoch. Postupujte podľa odkazov.

Pin
Send
Share
Send
Send