Užitočné tipy

10 spôsobov, ako zlepšiť svoju angličtinu

Pin
Send
Share
Send
Send


Vyučoval si angličtina cudzí jazyk takmer zo základnej školy. Jeho úroveň vlastníctva je však vhodná len pre otázky v tureckom hoteli, kde sa podávajú raňajky. Známe situácie? Smutné, ale opraviteľné.

V ideálnom prípade by ste mohli chvíľu žiť v zahraničí, kde môžete získať neoceniteľné skúsenosti s rodenými hovorcami. Ak sa však takáto príležitosť neočakáva, musíme využiť to, čo je. Ale múdrosťou a výhodami pre seba. Ako teda zlepšiť svoju znalosť cudzieho jazyka bez toho, aby ste opustili krajinu?

počúvania:

Zohráva dôležitú úlohu v procese výučby akéhokoľvek cudzieho jazyka. Vďaka vysoko kvalitnému počúvaniu budete nielen schopní porozumieť reči iných ľudí, ale naučíte sa presnejšie a presnejšie vyjadrovať svoje vlastné myšlienky. Ako teda zlepšíte porozumenie počúvania? Odpoveď je jednoduchá: musíte veľa počúvať a venovať pozornosť nielen tomu, čo sa hovorí, ale aj tomu, ako sa to robí. Z dostupných zdrojov môžete venovať pozornosť:

1. Hudba. Bez ohľadu na to, aké to bude, moderné hity alebo piesne, ktoré boli populárne pred mnohými rokmi. Vyberte si, čo sa vám najviac páči. Nezabudnite venovať pozornosť slovám (niekedy pred ich počúvaním by ste sa mali pozrieť do textov - bude ľahšie porozumieť významu).

2. Filmy, televízne programy, správy, zábava, rádio atď. Začnite klasikou žánru, teda filmu. Je lepšie sledovať ten istý film niekoľkokrát: najskôr s titulkami a potom, keď sa cítite istejšie, bez. Môžete tiež počúvať rádio - nielen doma, ale aj z telefónu na akomkoľvek vhodnom mieste. Aj keď si nepočúvate, vaše uši si stále zvyknú na zvuky cudzej reči.

3. Výstavy, predstavenia, prednášky v angličtine. Jazykové školy a iné organizácie a kultúrne centrá často organizujú podujatia tohto druhu.

Často sa ukáže, že je to najzložitejšia schopnosť zvládnuť. Skúste hovoriť, aj keď sa len začínate učiť angličtinu. Existuje veľa užitočných a zaujímavých metód na zlepšenie reči:

4. Pripojte sa k hlasovému chatu. Technológie sociálnych sietí sa posunuli vpred, takže bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate, môžete sa stať členom tematického chatu.
5. Zaznamenajte svoju reč. Toto odporúčanie môže znieť trochu vtipne, ale po vypočutí nahrávok budete skutočne vidieť svoje nedostatky a začnete robiť opakované nahrávky, až kým nebudete s výsledkom spokojní.
6. Rozprávajte sa s deťmi vo vašej anglickej skupine a mimo školy.
Môžete sa spolu stretávať a hrať hry, organizovať čajové večierky alebo túry v kaviarňach a len si spolu chatovať.

Ide o zložitý proces, ktorý prebieha v mozgu. Je potrebné spojiť význam so slovami a frázami, ktoré sú na liste vyjadrené pomocou určitých znakov. Okrem toho pri čítaní tejto alebo tej pasáže je dôležité porozumieť gramatike a štruktúre jazyka. Ak sa naučíte čítať dobre, bude to pre vás v budúcnosti veľmi užitočné. Môžete:

7. Čítajte knihy a články na internete. Obzvlášť vhodné sú tie diela, ktoré ste už čítali vo svojom rodnom jazyku, alebo diela, ktoré boli vyrobené vo filmoch. Začnite ľahkými knihami, napríklad detskou literatúrou alebo komiksom. Obrázky pomôžu pochopiť význam, aj keď narazíte na veľa neznámych slov.
8. Zmeňte jazyk na angličtinu v nastaveniach mobilného telefónu / počítača / tabletu.
Túto alebo tú funkciu priradíte ku konkrétnemu slovu, čím doplníte svoju slovnú zásobu.

Aj keď sa mnohí obávajú písomne ​​vyjadriť svoje myšlienky, môže sa to každý naučiť s náležitou túžbou a trpezlivosťou.

9. Napíšte si slová a frázy, ktoré sa vám zdajú užitočné. Zapíšte si novú slovnú zásobu spolu s prekladom a príkladmi, pretože je ľahšie a efektívnejšie zapamätať si slová v kontexte. Bolo by dobré mať špeciálny slovník poznámok.
10. Napíšte komentáre k blogom v anglickom jazyku.
Blogy teraz fungujú ako denník alebo denník. Ľudia tu zdieľajú svoje nápady a myšlienky. Témy blogov sa môžu líšiť od pletacích šál až po sofistikovanejšie technické alebo filozofické témy. Všetky blogy majú však jednu spoločnú vec: sú interaktívne. To znamená, že čitatelia môžu zanechať komentáre a diskutovať o tom, čo čítajú. Aj keď nie ste fanúšikmi blogov, nájdete ten, ktorý by vás mohol zaujímať. Len to vyskúšajte. Nie je potrebné, aby ste boli odborníkom na napísanie niekoľkých viet a po prečítaní tohto alebo tohto príspevku, čo ste si mysleli alebo cítili.

Všetky tieto tipy môžu byť zredukované na jeden: PRAX, PRAX a A opäť PRAX! Bez ohľadu na zvolenú metodológiu a váš rodný jazyk je hlavnou vecou štúdium angličtiny tak často, ako je to možné.

Prečo sa musíte aj naďalej učiť angličtinu

„Pokračovaním“ máme na mysli ľudí, ktorí sú „zaseknutí“ na stredne pokročilej a vyššej úrovni. V článku „Do akej úrovne sa učiť angličtinu alebo 8 dôvodov„ žiť podľa stredne pokročilého “sme uviedli dobré dôvody na dosiahnutie strednej úrovne. Zdá sa, že táto úroveň znalostí je celkom dobrým úspechom, tak prečo sa aj naďalej učiť jazyk?

Čím lepšie anglicky viete, tým viac možností pre jej použitie je vo všetkých oblastiach života:

 1. V zamestnaní, Ak sa stále dajú nájsť pracovníci s priemernou úrovňou angličtiny, vyššie úrovne sú už zriedkavosťou. Potenciálny zamestnávateľ si určite všimne životopis, ktorý naznačuje úroveň stredne pokročilého alebo pokročilého, a ešte viac, ak je potvrdený medzinárodným certifikátom. A nejde len o to, že v práci budete pravdepodobne potrebovať znalosť angličtiny. Dosiahnutie vysokej úrovne je dôkazom toho, že viete, ako dokončiť to, čo ste začali až do konca, a to je hodnotná vlastnosť pre zamestnanca v akomkoľvek odbore.
 2. Na čítanie odbornej literatúry, Stredná úroveň spravidla stále nestačí na prečítanie špecifickej literatúry s použitím terminológie. Choďte hore a budete ako prvý používať „čipy“ zahraničných spoločností.
 3. Rozšíriť okruh priateľov, Môžete sa zoznámiť s ľuďmi z rôznych častí sveta, komunikovať so zaujímavými ľuďmi z iných krajín na fórach, na jazykových výmenách, na blogoch. Zároveň, na stránkach pre výmenu jazykov, rodení hovoriaci angličtiny uprednostňujú komunikáciu s študentmi angličtiny, ktorí majú pomerne vysokú úroveň znalostí, potom je komunikácia jednoduchšia a zaujímavejšia.
 4. Rozšíriť svoje obzory, Hlavným zdrojom poznatkov moderného človeka je internet, kde je 9-krát viac informácií v angličtine ako v ruštine. Znalosť angličtiny na vysokej úrovni umožňuje študovať viac informácií o téme, ktorá vás zaujíma, kresliť nápady na zahraničných fórach a weboch.
 5. Pozeranie videa, Ak na priemernej úrovni môže byť pre vás ťažké sledovať videá akéhokoľvek subjektu, potom na vyšších úrovniach ste prakticky neobmedzení a môžete sledovať filmy a televízne programy akéhokoľvek žánru v origináli.
 6. Pre rodinu, Na vysokej úrovni vedomostí už viete, ako sa učiť angličtinu a ako to „funguje“, ako zaujať svoje deti, príbuzných alebo priateľov.

Vymenovali sme niekoľko bežných dôvodov, aby sme „prežili“ strednú úroveň a naďalej sa učili angličtinu. Odporúčame tiež prečítať si článok „Prečo sa ľudia učia angličtinu: skúmanie cieľov našich študentov“, myslíme si, že si môžete tiež nájsť svoju vlastnú motiváciu. Avšak bez ohľadu na to, ako ste motivovaní, skôr alebo neskôr, na priemernej úrovni, takmer všetci učiaci sa angličtiny sa stretnú s plató efektom, tj „dupaním na mieste“. Pozrime sa bližšie na podstatu tohto fenoménu a na jeho riešenie.

Efekt náhornej plošiny pri výučbe angličtiny: odkiaľ pochádza a ako sa s tým vysporiadať

„Stomping na jednom mieste“ je takmer nevyhnutnou súčasťou procesu zlepšovania. Bez ohľadu na to, či študujete angličtinu, skúste schudnúť alebo sa naučte pliesť, všade nájdete efekt plató. A to môže byť ťažké prekonať, a to ani fyzicky, ale psychicky. Chceme mať všetko naraz a len málo z nich je pripravených systematicky pracovať na dosiahnutí tohto cieľa.

Prečo dochádza k prelomu presne v strede spôsobu učenia sa angličtiny? Keď sa začnete učiť cudzí jazyk, rýchlo dosiahnete pozitívne výsledky: pred mesiacom ste nič nevedeli, a dnes už môžete povedať niekoľko jednoduchých fráz o sebe v jazyku, ktorý sa učíte. Takéto jednoduché, ale zreteľne viditeľné úspechy inšpirujú každého človeka, zdá sa, že angličtina je daná veľmi ľahko a po niekoľkých rokoch budete vedieť jazyk na úrovni priemerného Američana.

K takémuto rýchlemu vývoju udalostí však dochádza len na priemernú úroveň znalosti anglického jazyka. A na stredne pokročilej úrovni začína anglický jazyk vzdorovať. Každý deň sa učíte nové slová a každý deň ste prekvapení, že napriek všetkému úsiliu sa neustále stretávate s neznámym slovníkom. A ak vy (Bože!) Pozrite sa do slovníka Oxford a uvedomte si, že z 500 000 slov viete „iba“ 2000 - 3 000, potom sa podozrenie začne vplížiť do vašich myšlienok, že za dva roky sa nestanete Američanmi. Pokiaľ ide o gramatiku, aj tu na strednej úrovni môžu „prekvapenia“ čakať vo forme zložitých prípadov použitia jedného alebo druhého času a „veľkého a hrozného“ pasívneho hlasu, o ktorom ste pravdepodobne počuli strašidelné príbehy v predchádzajúcich fázach tréningu.

Okrem toho sú študenti angličtiny frustrovaní skutočnosťou, že v prvých krokoch absolvovali každý výcvikový kurz za 5 až 7 mesiacov a od stredne pokročilej úrovne každý krok môže trvať od 7 do 12 mesiacov. Preto sa ľudia pýtajú: „Prečo tak dlho? Naozaj som „zaseknutý“ uprostred cesty? Ako zlepšiť úroveň angličtiny? “

Faktom je, že pred stredne pokročilým ste sa naučili „vrcholy“ angličtiny potrebné na prežitie. Na stredne pokročilej úrovni sa zaoberáte „koreňmi“: ponorte sa do každej témy, študujte zložitejšie nuansy, synonymá slov, slang, frázové slovesá atď. Existuje veľa podobných jemností v akomkoľvek jazyku, takže sa ukáže, že musíte tráviť viac času. zvýšiť svoju úroveň angličtiny.

Našťastie plató efekt je každodenný problém, ktorý môže vyriešiť každý. Prvým krokom, ktorý musíte urobiť, je pochopiť, že náhorná plošina je úplne normálna udalosť. Každá osoba sa s ním skôr či neskôr stretne, takže nejde o vaše schopnosti, ale o znaky procesu učenia sa cudzieho jazyka. Len to berte ako samozrejmosť a pokračujte v učení angličtiny, aby ste rýchlo prekonali náhornú plošinu.

Ďalej uvádzame techniky, ktoré vám pomôžu „vyraziť“ svoju angličtinu a zlepšiť vaše znalosti. Všetky techniky sú vybrané tak, že sa môžete zbaviť najbežnejších problémov spojených s výučbou angličtiny na stredne pokročilej a vyššej úrovni.

Myslenie neprekoná strach, ale konanie.

Myšlienky neprekonajú strach, ale môžu to urobiť činy.

W. Clement Stone

1. Pokračujte s učiteľom

„Neviem, čo sa chopiť najskôr“ je jedným z hlavných dôvodov, prečo je pre študenta ťažké prekonať plató efekt. Na strednej úrovni je pre vás otvorených veľa ciest: môžete počúvať podcasty, čítať knihy, sledovať filmy, atď. Preto veľa študentov angličtiny z tejto úrovne vypadáva s učiteľom a začínajú samostatne študovať. Je však ťažké zvoliť si ten správny spôsob, ako sa učiť angličtinu sami, pretože ste boli prvýkrát na takejto vidličke. Preto, aby ste rýchlo zvýšili úroveň anglického jazyka, odporúčame vám, aby ste pokračovali v práci so svojím učiteľom, ktorý zažil účinok náhornej plošiny na seba a svojich študentov a vie, ako sa s tým vysporiadať. Okrem toho hodiny s učiteľskou disciplínou: budete menej v pokušení preskočiť triedu alebo niečo odložiť „na neskôr“.

2. Vyskúšajte hodiny rodeného hovoriaceho

Hovorenie je zručnosť, na ktorej musíte ďalej tvrdo pracovať. A na strednej úrovni efektívnym spôsobom rozvoja tejto zručnosti budú triedy s rodeným hovorcom anglického jazyka. Naučí vás prirodzene komunikovať, používať idiómy, frázové slovesá, slang - tie „zdôrazňuje“ jazyk, ktorý odlišuje reč osoby s vysokou úrovňou angličtiny od osoby so strednou úrovňou znalostí. Takto môžete prejsť na ďalšiu úroveň znalosti cudzieho jazyka. Ak si želáte, môžete kombinovať hodiny s dopravcom a hodiny s rusky hovoriacim učiteľom, bude to tiež účinné.

3. Nezpomalujte

Mohlo by sa zdať, že po dosiahnutí priemernej úrovne sa tempo školenia môže znížiť: zdá sa, že toho veľa vieš a zostáva len zlepšiť svoje vedomosti. V skutočnosti to tak nie je: materiál na stredných a vysokých úrovniach vzdelávania je zložitejší a objemnejší ako na predchádzajúcich úrovniach. Z tohto dôvodu odporúčame nezpomaliť a ešte lepšie - zrýchliť ho. Okrem toho je najlepšie zvýšiť intenzitu vďaka nezávislému štúdiu a ak študujete v skupine alebo s učiteľom, môžete tiež predĺžiť trvanie vyučovania. V hodinách s učiteľom venujte maximálny čas rečníckej praxi, aby ste sa učili kompetentne a plynulo.

4. Nájdite ľudí, s ktorými sa chcete rozprávať v angličtine

Je to najťažšia a zároveň najdôležitejšia úloha, pretože najprv sa učíme angličtinu, aby sme ju mohli hovoriť. Využite každú príležitosť na komunikáciu v jazyku, ktorý študujete: choďte do diskusných klubov v anglickom jazyku, zúčastnite sa skupinových hodín a porozprávajte sa so spolužiakmi, nájdite na webe priateľa na výmenu jazykov alebo navštívte konverzačné kluby. Môžete si nájsť partnera, ktorý využije zdroje z článku „Kde v angličtine môžete hovoriť“. A samozrejme, naši učitelia angličtiny sú vždy pripravení vám pomôcť „hovoriť“.

5. Pripravte sa na skúšku

Najistejším spôsobom, ako zistiť, či ste dosiahli ďalšiu úroveň angličtiny, je zložiť medzinárodnú skúšku. V takom prípade dostanete nezávislé hodnotenie svojich znalostí. Napríklad, ak sú vaše vedomosti na stredne pokročilej úrovni, stanovte si cieľ absolvovania FCE. V tomto prípade počas prípravy vyriešite rôzne úlohy zodpovedajúce ďalšej úrovni - Upper-Intermediate a sami uvidíte, čo by ste mali vedieť na tejto novej úrovni. A potom, čo vám budú odovzdané osvedčenie o úspešnom zložení skúšky, nebude na plató žiadna stopa.

6. Naučte sa anglickú gramatiku, aby ste mohli pokračovať

Mohlo by sa zdať, že až po úroveň stredne pokročilých ste sa už oboznámili so všetkými obdobiami angličtiny, existujú však dôležité gramatické konštrukcie, ktoré sú potrebné na prechod na ďalšiu úroveň znalostí. Pri štúdiu anglickej gramatiky pre nasledovníkov označíme zdroje, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

 • bez dobrý návod štúdium gramatiky bude ťažké, pretože všetko je v knihe systematizované. Odporúčame stúpencov učebnice „Modrá Murphy“ - „Angličtina gramatiky v používaní“ na stredne pokročilej úrovni (tiež sa hodí pre stredne pokročilých). Môžete si tiež vziať úroveň Oxford Practice Grammar Intermediate. Teória je stručne a jasne uvedená v týchto knihách a je predstavených veľa praktických cvičení.
 • že oboznámiť sa s teóriou a precvičiť ju pomocou praktických cvičení, pozrite si náš blog, ktorý predstavuje anglickú gramatiku pre stredne pokročilú úroveň, vyberte kartu „Stredná úroveň“.
 • Ako sa učíte gramatiku vyskúšajte saaby sme videli, ako sa plató efekt postupne nahrádza efektom stúpania na ďalšiu úroveň vedomostí. V článku „8 skvelých stránok s online anglickými gramatickými testami“ nájdete zdroje na otestovanie vašich úspechov

7. Pokračujte v učení nových slov

Vaša slovná zásoba je už dosť veľká, ale čím viac ju rozširujete, tým rýchlejšie budete môcť zdokonaliť svoju angličtinu.

Aké slová sa naučiť pokračovať:

 • Slovník zo špeciálnych učebníc, Učebnice anglického slovníka sú najlepším pomocníkom pre tých, ktorí pokračujú. Ich význam spočíva v tom, že dostávajú tematické zbierky slov prezentovaných v textoch, dialógoch a praktických cvičeniach. Takéto príručky vás učia nielen novými slovami, ale aj pravidlami ich používania. Odporúčame pokračovanie v tutoriáloch pre nasledujúce príručky: „Používaný anglický slovník“ na úrovni pre stredne pokročilých - stredne pokročilých alebo vyšších - stredne pokročilých - pokročilých, „Oxfordské slovné zručnosti“ na stredne pokročilých alebo pokročilých úrovniach a série 4 000 základných slov anglických slov. Tieto knihy obsahujú odpovede na všetky úlohy, takže sa z nich môžete učiť aj sami.
 • Neznáme slová z textov, Knihy alebo články v angličtine sú cenným zdrojom novej slovnej zásoby. Zapíšte neznáme slová, ktoré sa často nachádzajú v texte, alebo zohrávajú dôležitú úlohu pri porozumení významu toho, čo čítate, a naučte sa ich. При этом отдайте предпочтение современной литературе, адаптированным для вашего уровня знаний книгам и статьям в Интернете на английском языке.
 • Синонимы и антонимы уже знакомых вам слов, Слова good и bad хорошо использовать на начальных уровнях. На средней же ступени нужно расширять свой словарный запас синонимами и антонимами подобных слов. К счастью, их даже не придется искать самостоятельно, вы всегда можете найти эти сведения в электронных словарях. Например, в строку поиска на сайте merriam-webster.com введите слово good, и под заголовком “Related to GOOD” увидите довольно обширный список синонимов и антонимов к нему.
 • Фразовые глаголы, Фразовые глаголы используются так же широко и учатся так же непросто, как и идиомы.Odporúčame vám študovať takúto slovnú zásobu pomocou špeciálnej učebnice „Frázové slovesá v prevádzke“, ako aj vziať na vedomie aplikáciu „Frázové slovesá“ (Android, iOS).
 • slovné spojenie, Kolokácie - trvalé kolokácie. Musia sa učiť, aby vám uľahčili správne vyberanie slov a vytváranie viet. Okrem toho sú frázy ľahšie zapamätateľné ako jednotlivé slová. Učiť sa takéto frázy sa najlepšie dá v učebniciach anglických kolokvií v Use Intermediate. Môžete tiež použiť špeciálny slovník Oxford Dictionary Collocations.
 • idiómy, Tento slovník ozdobí vašu reč, urobí ju prirodzenejšou a výraznejšou. Rodení hovoriaci používajú idiómy všade, dokonca aj vo formálnej reči. Odporúčame vám používať špeciálnu učebnicu English Idioms in Use Intermediate, predstavuje rôzne praktické cvičenia, ktoré vám pomôžu spomenúť si stabilné výrazy a pravidlá ich používania. Učiť sa príslovia a idiomy nie je vždy ľahké, preto sme napísali niekoľko užitočných článkov: „Ako sa učiť anglické idiómy a či ich študovať“, „7 najlepších webov s anglickými idiotmi: študujeme a pamätáme si.“ Okrem toho si môžete do svojho modulu gadget nainštalovať aplikáciu na štúdium fráz „English Idioms and Phrases“ (Android) a „Illustrated English Idioms Illustrated“ (iOS).
 • slang, Slangové slová a frázy sa nachádzajú takmer vo všetkých knihách, filmoch a televíznych reláciách. Preto je dôležité si zapamätať takúto slovnú zásobu, aby sa zvýšila úroveň anglického jazyka. Význam slangových výrazov nájdete v špecializovanom slovníku Urban Dictionary.
 • Učíme sa zoznamy blogov, Prečítajte si články zo série „tip na jazyk“ na stránkach online slovníka Macmillan. Každá z týchto malých poznámok poskytuje príklady viet s užitočným slovníkom na konkrétnu tému.
 • Slová o špeciálnych elektronických zdrojoch, Špeciálne stránky na učenie slov pre sledovateľov vám pomôžu naučiť sa novú slovnú zásobu pomocou rôznych testov. Odporúčame používať esl.fis.edu alebo englishteststore.net, sú zamerané iba na ľudí s priemernou úrovňou angličtiny.

8. Počúvajte zvuk a sledujte video

Je dôležité pre tých, ktorí si naďalej rozvíjajú svoje schopnosti počúvať v angličtine. Navyše, ak predtým bolo potrebné porozumieť aspoň niečomu, čo bolo povedané na jednoduchom zázname, teraz musíte svoju úlohu skomplikovať - ​​pokúste sa porozumieť 70 - 80% toho, čo počujete. Okrem toho si môžete vypočuť zložitejšie zvukové nahrávky a pozerať videá, v ktorých ľudia hovoria rôznymi prízvukmi, a potom skúsiť vysvetliť myšlienku videa svojimi vlastnými slovami a zároveň precvičiť reč.

 • podcasty - Vynikajúci tréner pre študentov angličtiny. Okrem toho je to aj prenosný simulátor: môžete ukladať súbory do smartfónu alebo tabletu a robiť to, keď vám to vyhovuje. Odporúčame 6 stránok s najzaujímavejšími podcastmi v angličtine, kde nájdete veľa bezplatných školiacich materiálov. Venujte pozornosť aj zdroju ted.com, kde nájdete fascinujúce videonávody o akejkoľvek téme, ktorá vás zaujíma.
 • Sledovanie filmov a televíznych relácií - Najpríjemnejšia a najzaujímavejšia technika, ktorá pomáha zlepšiť vnímanie anglickej reči. Môžete ich jednoducho sledovať vo svojom voľnom čase pre vaše potešenie, ale je lepšie použiť triky z článku „Ako sa učiť angličtinu z filmov a televíznych seriálov“.
 • Online diktáty vám pomôžu rozvíjať zručnosti počúvania aj pravopisu. Odporúčame navštíviť 5 stránok s online diktátmi v anglickom jazyku, kde nájdete krátke úlohy rôznych úrovní obtiažnosti. Takéto školenie nebude trvať príliš dlho a bude užitočné.

9. Čítajte v angličtine

Čítanie textov v angličtine je vynikajúcou príležitosťou vidieť, ako študovaná gramatika a slovná zásoba „funguje“ v praxi, učiť sa nové slová a je to len vzrušujúca lekcia.

 • Prispôsobené knihy je to výhodné, pretože do slovníka nemusíte chodiť často. Text nebude obsahovať viac ako 3 až 10 neznámych slov na stránku a na konci každej publikácie sa nachádza slovník. Prispôsobenú literatúru nájdete na stránkach english-e-books.net a english-easy-ebooks.com.
 • Pôvodná literatúra je dobrou výzvou pre priemernú úroveň vedomostí. Čítanie knihy na začiatku nemusí byť ľahké, naučíte sa však veľa nových slov a užívate si čítanie diela spôsobom, v akom ho autor vytvoril. Mnoho kníh nájdete v angličtine na stránke e-reading.club.
 • Moderné články na internete sú vhodnou alternatívou pre tých, ktorí nemajú čas ani túžbu prečítať si dlhé dielo. Malé články rôznych predmetov nájdete na 7 vynikajúcich stránkach s textami na čítanie v angličtine. A vážnejšie a komplexnejšie materiály si môžete prečítať v online novinách „The Guardian“, „The Washington Post“, „The Daily Telegraph“.

10. Napíšte v angličtine

Keď niečo napíšete v angličtine, naučíte sa formulovať svoje myšlienky v jazyku, ktorý sa učíte, môžete použiť slová, ktoré ste sa práve naučili, a opraviť ich v pamäti. Ak budete neskôr musieť v konverzácii povedať podobnú frázu, bude pre vás ľahšie sformulovať ju, takže zručnosti v písaní je potrebné zlepšiť aj pre tých, ktorí chcú prekročiť náhornú plošinu a zvýšiť úroveň anglického jazyka.

Ako zlepšiť písacie schopnosti:

 • Prekladateľské cvičenia vás naučí, ako vytvárať vety v angličtine. A to je užitočné pre písaný aj hovorený jazyk. Pozrite si náš článok „Prečo potrebujete cvičenia na preklad z ruštiny do angličtiny?“, Z toho sa dozviete, prečo a ako tieto cvičenia vykonávať. A v recenzii anglických gramatických učebníc si prečítajte o 2 najlepších príručkách s prekladovými cvičeniami.
 • Online diktáty, O nich sme už písali v predchádzajúcom odseku, takže môžeme povedať, že toto je univerzálne cvičenie, ktoré zabije dvoch vtákov jedným kameňom.
 • Esej, Písaním esejí o rôznych témach dosiahnete dva ciele: naučiť sa vyjadrovať svoje myšlienky v angličtine a učiť sa nové slová. Doplnenie slovnej zásoby sa uskutoční, ak sa neobmedzujete iba na používanie slovnej zásoby, ktorá je vám už známa, ale na hľadanie nových slov v slovníku a na ich použitie vo vašej eseji. Nové slovo teda okamžite použijete v kontexte a pri písaní tiež používate mechanickú pamäť, ktorá tiež uľahčuje zapamätanie. Mali by sme však vziať do úvahy skutočnosť, že takáto práca má zmysel, keď ju kontroluje osoba, ktorá dobre pozná angličtinu. Preto sa pre maximálny úžitok pokúste nájsť učiteľa alebo inú osobu, ktorá si prečíta vaše eseje.
 • Skupiny sociálnych médií, Na Facebooku a Vkontakte môžete na výučbu angličtiny počítať viac ako sto skupín. V tejto verejnej korešpondencii v angličtine je vítaná iba: môžete komentovať svoje obľúbené príspevky alebo chatovať v jednej z otvorených tém. Venujte pozornosť našim anglickým študijným skupinám na Vkontakte a Facebooku. V nich môžete nielen hovoriť, ale aj položiť otázku o výučbe angličtiny.
 • Recenzie a recenzie, Písanie recenzií a recenzií, ako aj písanie esejí, pomáha naučiť sa formulovať vety a učiť sa nové slová. Stránky so zahraničnými filmami a knihami budú vynikajúcou platformou na vzdelávanie v písaní: neváhajte napísať svoj názor, zatiaľ čo môžete vidieť, ako ho formulujú ostatní účastníci a učiť sa od nich nové prejavy.
 • Príspevky vo fóre, Komunikácia na fóre je ďalším dobrým spôsobom, ako pracovať na písomnej reči. Odporúčame vám nájsť zahraničné fórum tém, ktoré vás zaujímajú, a aktívne o nich komunikovať. V procese komunikácie s rodenými hovoriacimi sa dozviete veľa informatívnych informácií o téme, ktorá vás zaujíma, a naučíte sa nové slová a výrazy.
 • Pero priatelia, Vaša slovná zásoba vám už umožňuje pomerne slobodnú komunikáciu o bežných témach, takže môžete bezpečne začať komunikovať s cudzincami. Nájdete sa navzájom na stránkach pen4pals.com alebo mylanguageexchange.com.

11. výslovnosť grind

Ak sa chceme na počiatočných úrovniach jazykového vzdelávania chcieť rozprávať rýchlejšie anglicky a naučiť sa jej porozumieť podľa ucha a výslovnosť sa nezdá tak dôležitá, potom pre tých, ktorí pokračujú v práci na výslovnosti, je to súčasť procesu zvyšovania úrovne vedomostí.

Ako pracovať na výslovnosti:

 • Vyladiť výslovnosť zvukov, Na tento účel vám odporúčame použiť užitočné videá a tipy z článku „Chyby TOP-13„ Ruské “v anglickej výslovnosti.“
 • Použite naše tipy. V článku „Ako zlepšiť výslovnosť v angličtine: sprievodca po akcii“, sme napísali podrobné pokyny, ako vylepšiť výslovnosť.

12. Neprestávajte

Musíte byť pripravení na skutočnosť, že ani keď budete postupovať podľa všetkých týchto odporúčaní, nebudete cítiť pokrok príliš rýchlo. Buďte pripravení na tvrdú prácu a vaše úsilie sa vyplatí, pretože vysoká úroveň znalostí anglického jazyka je vážnym úspechom, ktorý vám otvára veľa príležitostí.

Nemôžete jednoducho vziať a zvýšiť úroveň angličtiny za dva týždne. © Inglex

Dúfame, že vám bude náš článok užitočný o tom, ako zlepšiť svoju úroveň angličtiny sami alebo s učiteľom a ako eliminovať efekt plató. Ste pripravení sa naučiť angličtinu pre tých, ktorí pokračujú. Bez ohľadu na to, či to urobíte sami alebo s učiteľom, odporúčame vám pripraviť sa na tvrdú prácu. Čím ťažšie pracujete na svojej angličtine, tým rýchlejšie dosiahnete požadovanú úroveň. Aby sme vám uľahčili vyhľadávanie materiálov na školenie, pripravili sme praktický článok „Ako sa učiť angličtinu samostatne a zadarmo + 156 zdrojov“. Chcete dosiahnuť angličtinu? Potom vám odporúčame, aby ste sa poučili zo zdrojov článku „Ako sa učiť angličtinu na vysokej úrovni + 65 zdrojov“.

Ako vidíte, úloha nie je ľahká a každý, kto ju chce splniť sám, sa musí dôkladne potiť. Ak chcete zvýšiť svoju znalosť angličtiny rýchlejšie, vyskúšajte hodiny Skype angličtiny s našimi učiteľmi. Pomôžeme každému, kto pokračuje v dosahovaní vysokej úrovne vedomostí!

Pin
Send
Share
Send
Send