Užitočné tipy

Ako si zvyknúť na ľavostrannú premávku

Pin
Send
Share
Send
Send


Prečo niektorí ľudia jazdia po pravej strane cesty a považujú túto metódu za jedinú pravú, zatiaľ čo iní vás naopak presvedčia penou pri výhodách odbočenia vľavo? Ako je možné, že ľudstvo, ktoré už bolo rozdelené náboženskými, rasovými a ekonomickými charakteristikami, má navždy spoločné „pravostranné“ a „pravostranné“? A čo si musíte pamätať pre tých, ktorí cestujú z „pravostrannej jazdy“ po „ľavostrannú jazdu“ a naopak, aby sa čo najviac chránili?

KDE SA Jazdíte doľava?

Existuje veľa teórií vysvetľujúcich, prečo sa ľudia v konkrétnych prípadoch rozhodli presunúť ľavú alebo pravú stranu cesty. Predpokladá sa napríklad, že v Anglicku zostala ľavostranná premávka už od čias, keď hlavným vozidlom boli koňské povozy, kde tréner sedel hore. Ten istý tréner, keby bol pravák, prenasledoval koňa bičom, mohol s ním náhodou naraziť na chodcov. Preto sa konské povozy snažili ísť po ľavej strane. Pravda alebo nie, je však nepravdepodobné, že to zistíme teraz.

Anglicko, ktoré legálne konsolidovalo ľavicové hnutie, dalo „dedičstvom“ takmer všetky jeho kolónie. Preto na malom Cypre a Malte a vo veľkej Indii a Austrálii cestujú po ľavej strane. Existuje tiež niekoľko krajín, ktoré nikdy neboli v koloniálnej závislosti od Anglicka, napriek tomu si vybrali ľavostrannú premávku.

Ide napríklad o Japonsko, Thajsko a Indonéziu. Prečo to nie je vždy jasné. Napríklad v Japonsku existuje legenda, že samuraj sa pohyboval po ľavej strane cesty, aby sa navzájom nedotýkali mečmi visiac zľava. Všeobecne sa odhaduje, že asi jedna tretina svetovej populácie cestuje vľavo.

AKO ŠVÉDSKO SA ZMENilo VŠETKO

V histórii sa vyskytli aj prípady, keď určitý stav z rôznych dôvodov zmenil spôsob pohybu. Najvýznamnejší projekt v nedávnej histórii prechodu z ľavostrannej na pravostrannú premávku sa uskutočnil v septembri 1967 vo Švédsku. Vyžadovalo to všetku škandinávsku silu a škandinávsku vytrvalosť. Je desivé predstaviť si, čo by mohlo vyplynúť z takého projektu na Cypre.

Bola vydaná 30-stranová informačná brožúra, bolo vyvinuté a rozšírené špeciálne logo (až po výkresy na dámskom spodnom prádle). Rozdali dvojtónové vodičské rukavice: ľavú červenú, pravú zelenú. Pieseň „Hold Right, Svensson“ sa vysielala v rádiu. V prvých dvoch dňoch nebola zaregistrovaná ani jedna smrteľná nehoda - podľa denníka The Time „to stálo s pokrčenými krídlami a bolelo to.“

Chodci! ZOBRAZIŤ PRVÉ PRÁVO!

Naši spoluobčania na Cypre, zvyknutí na pravostrannú premávku doma, najprv čelili ťažkostiam, ale Briti sa cítia ako ryba vo vode. Problémy nevznikajú iba pre vodičov, ale aj pre chodcov, ktorí sú zvyknutí prejsť cestu doma a najprv sa pozerajú doľava a potom doprava.

Okrem vtipov to môže byť naozaj drahé. Kultový japonský spisovateľ Haruki Murakami mal dokonca takúto postavu - Japonca, ktorý skončil v inej krajine a bol zasiahnutý autom, keď sa pokúšal prekročiť cestu. Muž sa stal obeťou zábudlivosti - aj v jeho rodnom Japonsku jazdí po ľavej strane.

Takže, pre nebesia, buďte pri strážení pri ceste. Ak nedokážete okamžite zistiť, kde hľadať, otočte hlavu vo všetkých smeroch, bude to spoľahlivejšie. A ešte jedna vec: ak idete niekam pešo, určite choďte „smerom“ k pohybu, to znamená na pravej strane cesty.

Vo všeobecnosti platí pravidlo, že sa musíme stretávať s pohybujúcimi sa vozidlami všeobecne a uplatňovať sa všade, ale na Cypre je to mimoriadne dôležité vzhľadom na neúctu miestnych vodičov voči chodcom a takmer úplnú absenciu chodníkov.

POKYNY PRE ZAČIATOČNÍKOV

Čo by si malo pamätať na tých, ktorí sa práve dostali za „pravé koleso“? Skúste postupovať podľa jednoduchých pravidiel uvedených nižšie:

1. Pred jazdou na chvíľu sledujte pohyb: uľahčí vám to vnímanie myšlienky „ľavej strany“.

2. Pred začiatkom sa pozrite doprava.

3. Počas jazdy dávajte pozor na ostatných účastníkov pohybu, aby ste sa ľahšie navigovali.

4. Pravý riadok je „rýchly“. Predbiehajte iba vpravo.

5. Pri zatáčaní, najmä pri odbočovaní doprava, postupujte mimoriadne opatrne. Na konci manévru sa často „praví“ vodiči zvyknutí ocitnú v nasledujúcom jazdnom pruhu a idú pozdĺž neho, akoby sa nič nestalo.

6. Nezabudnite venovať pozornosť dopravným značkám a značeniu. Široká biela čiara nakreslená cez cestu pred opustením križovatky znamená, že musíte ustúpiť (najčastejšie je táto čiara sprevádzaná značkou „Stop“, ale nemusí to byť!).

7. Pri kruhových objazdoch buďte opatrní (tzv. „Kruhové objazdy“). V Rusku tento spôsob organizácie dopravy nie je príliš populárny, častejšie sa používajú semafory. Na kruhových objazdoch sa autá pohybujú v smere hodinových ručičiek, na rozdiel od krajín s pravostrannou premávkou, kde jazdia proti smeru hodinových ručičiek. Výhodou sú stroje s kruhovým objazdom, t. môžete vstúpiť do ringu iba tak, že sa nikoho neobťažujete.

8. Na Cypre sú zriedkavé prípady, keď na križovatke nie sú údaje o tom, ktorá z ciest je hlavná. Čo ak však na križovatke nie je žiadna stopa alebo semafor? V krajinách „s pravou rukou“ existuje pravidlo „zasahovania do pravého“, to znamená, že ten, kto má motorové vozidlá priblížené sprava, by sa mu mal vzdať. Na Cypre sa teda uplatňuje rovnaké pravidlo, to znamená, že ten, kto nasleduje po pravej strane, má výhodu, a nie naopak, ako sa dá predpokladať.

9. Pri jazde po prestávke alebo bezprostredne po jazde na pravej strane buďte opatrní - v takých časoch ste náchylní k chybám.

VŠETKO JE VLASTNÍCI

Prax ukazuje, že „perestrojka“ z jednej strany na druhú je dostatočne rýchla a po nadobudnutí solídnych skúseností s jazdou na Cypre mnohí naši spoluobčania dospeli k záveru, že ľavostranná premávka je oveľa jednoduchšia.

Presvedčení ospravedlňovatelia ľavostrannej premávky tvrdia, že ide o prirodzenejší a bezpečnejší spôsob jazdy, pretože pravé oko u človeka je rozvinutejšie a vodičovi ľahšie ovláda prichádzajúcu premávku z pravej strany pravým okom. Vo všeobecnosti platí, že všetko má svoje výhody.

Na fotografii nápis na znamenie „Pozor! Ľavá premávka!“

Ľavostranné riadenie

Tento článok som sa rozhodol napísať po cestovaní na Srí Lanku, kde sme si prenajali auto a jazdili po ňom jeden a pol tisíc kilometrov. Na Srí Lanke, rovnako ako v mnohých ázijských krajinách, je hnutie ľavou rukou. Jazda v krajinách s ľavostranným riadením nie je pre mňa prvá. Motocykel v Indii, Thajsku, Indonézii, auto v Austrálii a na Cypre. Mnoho ľudí kladie otázku, či nie je strašidelné viesť auto v krajine s ľavostrannou premávkou, dokonca aj v Ázii? Tu sa chcem podeliť o svoje skúsenosti a povedať o funkciách ovládania stroja pri zmene pohybu zprava na ľavú stranu.

Stručne povedané, nie je to desivé a tí, ktorí nikdy necestovali v krajinách s ľavostrannou premávkou, sa nemusia báť. Všetko záleží na vašej skúsenosti a túžbe. Každá osoba, ktorá má bežné skúsenosti s jazdou, si môže zvyknúť na zmenu smeru pohybu.

Zároveň by ste sa nemali relaxovať, zvlášť na začiatku. Vždy musíte pamätať na to, že smer pohybu sa zmenil a ovládajte svoje činnosti.

Pri jazde doľava:

  • pri odbočovaní doľava nekrižujeme nasledujúci jazdný pruh (ako v prípade pravostrannej premávky, odbočte doprava)
  • pri odbočke doprava prejdite po nasledujúcom pruhu (ako pri premávke po pravej strane odbočte doľava)

Všetko sa zdá byť banálne a zrejmé, dokonca aj po pár týždňoch po šoférovaní, z času na čas bola túžba otočiť nesprávny jazdný pruh, keď sa križovatka na križovatke. V obidvoch prípadoch je dôležité pamätať na to, že ak pôjdete doprava, keď odbočíte doprava, nemusíte prechádzať po nasledujúcom jazdnom pruhu, potom pri jazde vľavo je to presne naopak. Odbočte doľava bez toho, aby ste prešli po nasledujúcom pruhu, ale križujte doprava.

S autom je tu ešte jedna veľmi dôležitá nuancia - to je pocit rozmerov automobilu vo vzťahu k vodičovi. Pri výmene automobilu, v ktorom je volant umiestnený vľavo, pri automobile s pravým kolesom, zmena v pocitoch. Vysvetlím to podrobnejšie. Pri jazde doprava sedíte vľavo a už ste zvyknutí na to, že po ľavej strane nie je miesto, ale napravo sedadlo spolujazdca, ktoré vytvára priestor od vodiča po okraj vozidla asi meter. A počas jazdy: opustenie parkoviska. Pri jazde v jazdnom pruhu, pri zmene jazdného pruhu, si toto už podvedome pamätáte a necháte medzeru medzi pravým okrajom vozidla a predmetmi na ceste. Pri prechode na auto s pravou rukou v krajine s ľavostrannou premávkou zostáva miesto, na ktoré ste zvyknutí byť vpravo. V takom prípade máte pocit, že ľavý okraj stroja je na ľavej strane. Ale to nie je tak, cestujúci je teraz po vašej ľavej strane!

A mali by ste si to vždy pamätať a nezabudnúť, kým si na túto zmenu nezvyknete. V mojom prípade to viedlo k tomu, že pri jazde v jazdnom pruhu som často silno tlačil buď na stranu prípadu jedného jazdného pruhu v smere, alebo na susedný jazdný pruh, ak boli dva alebo tri. Tiež pri opustení parkoviska pozdĺž cesty, ak bolo pred nami auto, medzi mojou kapotou na ľavej strane a zadným krídlom bolo niekedy katastrofálne málo miesta. Niekoľkokrát som skoro zasiahla. Pri jazde na skútri alebo na motocykli sa táto vlastnosť nevyskytuje, pretože rozloženie rozmerov vozidla vzhľadom na vodiča sa nemení.

Tentoraz došlo k malej cestnej nehode, ktorá stála roztrhané ľavé zrkadlo na našom železnom koni.

To viedlo z časti, čo som povedal vyššie, ale pravdepodobne veľkú úlohu zohralo nadmerné sebavedomie. V meste, s hustou premávkou, som robil manévre rýchlosťou. Ticho pokračujte.)

To všetko je spôsobené skutočnosťou, že zabudnete, že rozloženie rozmerov vozidla vzhľadom na vodiča sa zmenilo. Zvyknutie trvá niekoľko dní až pár týždňov, v závislosti od frekvencie jazdy a skúseností vodiča. Celú túto dobu si musíte pamätať a mentálne ovládať, kým sa neuloží na podvedomie. Pri návrate do obvyklej pravostrannej premávky je tiež treba si zvyknúť, ale v tomto prípade sa to stáva oveľa rýchlejšie.

Ďalším bodom nie je obvyklé usporiadanie ovládacích prvkov vozidla.

Vo vozidlách s pravou rukou je ovládanie svetiel, svetlometov a smerových svetiel umiestnené na pravej strane volantu, ovládanie stieračov a ostrekovač okna vľavo. V obvyklých automobiloch na ľavú stranu platí opak. V praxi to pri zmene umiestnenia volantu vedie k tomu, že pred alebo počas manévru zákruty alebo prestavenia chcete zapnúť smerové svetlá a stierače sa zapnú. Ak chcete blikať diaľkovým svetlom, zapne sa sklenená podložka.

A naopak, ak chcete zapnúť umývacie sklo, zapnite ostrekovače alebo stierače, potom osvetľovacie prvky, svetlá, ukazovatele smeru atď.

Toto sú možno hlavné body, nevšimol som si iné nuansy a veci, na ktoré musíte zvyknúť pri zmene pravostrannej premávky na ľavostrannú premávku.

Ak máte otázky týkajúce sa vedenia vozidla alebo motocykla v krajinách s ľavostrannou premávkou, neváhajte sa spýtať v komentároch.

Možno vás budú zaujímať články:

Ľavá prevádzka: ako si na to zvyknúť, jazdné vlastnosti: 3 komentáre

Veľmi dobre napísané o ľavostrannej premávke, úplne v solidarite! Všetky rovnaké chyby sa museli poučiť z osobnej skúsenosti.

Musím zmeniť krajinu s rôznymi pohybmi 2 až 3-krát do roka. Skutočnosť, že prichádzajúce automobily a spínač zatáčok sú umiestnené na bočnej strane okna, upchala moje podvedomie. Teraz je ľahšie prestavať. Dúfam, že niekto môže pomôcť s radou

Ahoj, Lyudmila! Združenie sa považuje za jeden z najlepších spôsobov na zapamätanie. Ďakujeme za osobný zážitok, ktorý cestujúcim pomôže zvyknúť si na zmenu pohybu z pravého na ľavého a naopak rýchlejšie.

Pin
Send
Share
Send
Send