Užitočné tipy

Ako stráviť víkend: 43 nápadov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako stráviť víkend oddychom a prísť v pondelok s čerstvou hlavou do práce? Mnohí z nás počítajú dni do dlho očakávanej soboty, snívajú a dokonca robia plány. Často však zostávajú sklamaní. Víkendy letí rýchlo, chaoticky a vôbec nie, ako sa snívalo na pracovisku. Nerobte si starosti, v tomto probléme určite nie ste sami. Aby bolo možné relaxovať, je to tiež umenie, ktoré sa môže a malo by sa naučiť.

Ako stráviť víkend: 6 hlavných pravidiel

Sú nám poskytnuté dva dni voľna, aby sme si oddýchli od pracovného týždňa a obnovili našu silu. Každý z nás používa tento čas rôznymi spôsobmi, ale chce to urobiť v prospech nás samých. Ak viete, ako stráviť víkend správne, môžete dosiahnuť výrazný úspech v profesionálnom raste, osobnom rozvoji, rodinných záležitostiach, vytvorení života a oveľa viac. To je to, čo si myslíme, keď sme zaneprázdnení prácou. Mali by sme nejaký voľný čas, takže hádzame po horách!

Keď sa však tento čas objaví, zúfalo odkladáme alebo nerobíme vôbec to, čo by sme chceli. Prečo?

Odpoveď je jednoduchá a zároveň jednoduchá. Pretože nevieme, ako relaxovať. Buď si vyčítame pre nečinnosť, alebo sa naťahujeme prácou, alebo sa pokúsime nejako uvoľniť a urobiť niečo užitočné.

Ale byť produktívny cez víkend je skutočný. Ak budete postupovať podľa týchto 6 pravidiel, váš víkend pôjde podľa vašich snov.

1. Sledujte režim spánku

Často sa snažíme spať v sobotu a nedeľu celý týždeň. Potom sa cítime ohromení a unavení. Faktom je, že týmto spôsobom nie je možné vyrovnať stratené hodiny spánku. Aby bol víkend aktívny, musíte začať úpravou režimu spánku na celý týždeň. To znamená, že budete musieť ísť do postele a zobudiť sa súčasne. Cez víkendy si môžete dovoliť malú odchýlku od režimu, ale nie viac ako 1 alebo 2 hodiny.

Režim spánku vám poskytne veľa výhod. Počas pracovného týždňa získate dostatok spánku a cez víkendy budete mať čas na implementáciu svojich plánov.

2. Nepracujte cez víkendy

Pre niektorých to môže znieť ako nerealistický dopyt, ale pomôže to zbaviť sa frustrácie. Sobotu a nedeľu nechajte na ďalšie veci, ktoré sú pre vás rovnako dôležité. Nech je vaša priorita rodina, priatelia, voľný čas, koníčky, ale nepracujte.

Odpojenie od práce vám pomôže pri prijímaní tvrdých rozhodnutí a niekoľkých tipov:

Naplánujte si nasledujúci pracovný týždeň nie v nedeľu, ale v piatok. V piatok večer si urobte zoznam úloh a odložte ho až do pondelka.

Varujte kolegov, šéfov, partnerovže cez víkendy nevyriešite pracovné problémy.

Neponáhľajte sa stráviť piatok večer na niečo extrémneho, vo forme výletov do klubu alebo dlhých stretnutí pri počítači. Choď spať ako obvykle. Potom v sobotu ráno prebudíte odpočinok a energiu na dokonalý víkend.

Ak si stále musíte urobiť malú záležitosť, nevysmievajte sa. Niekedy je naliehavá práca, ktorá si vyžaduje váš zásah. Pokúste sa vyriešiť pracovné problémy čo najrýchlejšie, bez toho, aby bola dotknutá vaša relaxácia. A to by mala byť iba výnimka, ale nie vaše pravidlo.

3. Naplánujte si víkend

Celý týždeň ste podrobení určitému režimu, takže si myslíte, že odpočinok je spontánna záležitosť a vôľa náhody. Túto možnosť nevylúčime, je tiež úspešná. Neplánovaný víkend však končí častejšie z rohu do rohu a myšlienkami, čo by bolo také zaujímavé. Jednoduché plánovanie pomôže vyhnúť sa otáľaniu a bolestivým rozhodnutiam.

Môžete naplánovať správny víkend, ktorý chcete stráviť sám a venovať sa osobnej starostlivosti. Vytvorte zoznam domácich kúpeľných procedúr, kníh, ktoré si chcete prečítať, a televíznych relácií, ktoré chcete sledovať.

Alebo nechajte aktívny deň pre celú rodinu. Dovolenka s deťmi si vyžaduje najmä starostlivú prípravu, ktorá pomôže vyhnúť sa ťažkým situáciám a užiť si dovolenku.

Mimochodom, ak si nie ste istí, ako presne chcete stráviť víkend, príďte s niekoľkými nápadmi. V sobotu sa rozhodnete, ktorý deň je pre tento deň najlepší.

4. Nepokúšajte sa prispôsobiť všetky plány do jedného až dvoch dní

O víkendoch sa zvyčajne snažíme dobehnúť všetko, čo sme počas týždňa nemali. Chceme upratať byt, starať sa o záhradu, ísť na prechádzku s deťmi, pripraviť rodinnú večeru, stretnúť sa s priateľmi a prečítať si zaujímavú knihu. To všetko sa dá urobiť cez víkend. Najlepšie je určiť prioritu a vybrať najdôležitejšie v tejto chvíli.

Tu vám tiež pomôže plánovanie. Časť úloh môže byť odložená na budúci víkend, niečo delegovať alebo vyriešiť cez víkendy, niečo zredukovať. Napríklad ste už dlho chceli usporiadať rodinný víkend a dostať sa so svojimi deťmi do mesta alebo na vidiek. Ale dom vyžaduje čistenie, musíte si kúpiť jedlo, choďte do chaty. Komunikujte s rodinou na prvom mieste, skráťte čas čistenia na minimum a objednajte si donášku jedla domov. A transfer na chalupu na budúci víkend.

5. Vyberte si víkendové aktivity, ktoré sú v rozpore s každodennými aktivitami.

Chceme stráviť víkend zaujímavo, ale na tento účel si vyberáme nesprávne ponaučenia. Pokúste sa stráviť víkend na rozdiel od vašich pracovných dní. Ak máte sedavé zamestnanie, venujte sa v sobotu športovým a outdoorovým aktivitám. Pre tých, ktorí pracujú doma, by ste sa mali dostať von na preplnené miesta a stretnúť sa s priateľmi. Vyberte si pre vás nové a nezvyčajné aktivity, ktoré sa budú líšiť od vášho každodenného života. Pomôže to vyrovnať váš život, získať zaujímavé dojmy a nápady, oddýchnuť si od rutiny.

6. Postupujte podľa rituálov

Vedci tvrdia, že príliš veľa možností nás vedie k stresu a nervozite. Namiesto relaxácie a relaxácie sa snažíme chytiť všade a okamžite. Týka sa to nielen práce, ale aj relaxácie. V okolí je toľko ponúk a príležitostí, že chceme vyskúšať všetko. Nudí nás to a neumožňuje nám relaxovať.

Ak chcete čeliť hektický víkend, môžete rituály a tradície. Ponoria nás do známeho a známeho prostredia, pomôžu nám oddýchnuť si od zhone. Preto stanovte tradície voľna: rodinnú večeru, návštevu kina alebo múzea, ráno jogu.

Zahrňte tieto činnosti do víkendových plánov, aby ste si ľahšie spravovali svoj čas.

Produktívny víkend: stručná výučba

Každý z nás má svoje idey na ideálny víkend. Snažili sme sa pre vás zhromaždiť najdôležitejšie tipy, ktoré pomôžu vášmu víkendu stať sa zaujímavejším a produktívnejším.

Dokončite svoju prácu v piatok.

Vytvorte víkendový akčný plán.

Stanovte priority a príliš neplánujte.

Postarajte sa o to, čo v pracovných dňoch nie je dosť času a príležitostí.

Vytvorte víkendové tradície.

Prajem pekný a produktívny víkend!

Možno vás bude zaujímať: Gymnastika pre kanceláriu.

Ako stráviť víkend

1. Pešo. Prechádzka je nielen príjemnou zábavou, ale aj zdravou udalosťou.

2. Navštívte bazén. Vydajte sa zaplávať do športového areálu.

3. Tímové športy. Pripojiť sa môže dostatočný počet futbalových, volejbalových a basketbalových tímov. Využite príležitosť spoznať nových ľudí počas súťaže a tiež sa bavte cez víkend.

4. Choďte na kemp. Ponoriť sa do lesa a cítiť jednotu s prírodou, obklopenú blízkymi ľuďmi ... Čo by mohlo byť lepšie?

5. Stretnutie s priateľmi. Dohodnite si stretnutie s priateľmi a strávte spolu deň voľna, rozprávajte sa a bavte sa.

6. Staňte sa dobrovoľníkom. Staňte sa dobrovoľníkom alebo účastníkom podujatia. Môžete sa pobaviť, získať voľný prístup k udalosti, o ktorú máte záujem, ako aj spoznať nových ľudí.

7. Vytvorte domácu pizzu. Nie ste dobrí v kulinárskych špecialitách? Takže je čas načerpať svoje zručnosti a stráviť víkend chutným a zdravým spôsobom.

8. Výkres. Všetko, čo potrebujete, sú ceruzky a papier. Dajte slobodu svojej fantázii.

9. Origami. Zapojte sa do origami. Na mnohých internetových stránkach nájdete zaujímavé vzory, ktoré môžete implementovať pomocou obyčajného papiera.

10. Tvorivé písanie. Počítač, pero a papier sú všetko potrebné na to, aby sa z nich stal spisovateľ. Nemusíte byť Hemingway, len začnite písať, čo vám príde do hlavy.

11. Postavte domovú chatu. Zostavte si dom pre seba a svoju rodinu a užite si detstvo celý deň voľna.

12. Čítanie. Čítanie je skvelý spôsob, ako stráviť víkend so ziskom. Zásobte sa zaujímavými knihami a choďte do sveta nových poznatkov a rozvoja.

13. Naučte sa cudzí jazyk. Vaše želanie ovládať angličtinu, nemčinu, francúzštinu, španielčinu alebo dokonca čínštinu nemôže nič ovplyvniť.

14. Získajte domáceho maznáčika. Napríklad pes alebo mačka vám môže poskytnúť veľa zábavy, ak neviete, ako stráviť víkend.

15. Navštívte ľadový palác. Korčuľovanie bude pre vás zábavou a zábavou. Nevieš korčuľovať? To je dôvod, prečo sa učiť.

16. Spite dobre. Chronický nedostatok spánku zvyšuje riziko srdcových chorôb, mŕtvice a cukrovky. Z krátkodobého hľadiska má nedostatok spánku negatívny vplyv na pocit bdelosti, znižuje pozornosť a zhoršuje pamäť.

17. Usporiadajte deň bez záväzku. Ste tak zvyknutí robiť plány, niekde bežať, robiť niečo. Majte pôstný deň. Urobte, čo chcete, a ak nechcete, nerobte nič.

18. Do meditácie. Meditácia môže pomôcť znížiť vysoký krvný tlak, znížiť stres a zvýšiť produktivitu, kreativitu a pohodu.

19. Dozviete sa niečo nové. Školenie vám nielen poskytuje nové znalosti, ale tiež zvyšuje vašu dôveru. Určite zručnosti, ktoré vás zaujímajú, ktoré chcete rozvíjať, alebo oblasť znalostí, ktoré chcete hlbšie preskúmať, a zapojte sa do zlepšovania seba samého.

20. Analýza a zlepšenie. Venujte čas analýze udalostí minulého týždňa a premýšľajte o svojich cieľoch a oblastiach života, ktoré môžete zlepšiť.

21. Navštívte zábavný park. Jedzte cukrovú vatu, jazdite na horskej dráhe, vrhnite sa do detstva.

22. Choďte do kaviarne. Tu si môžete oddýchnuť v príjemnej spoločnosti, jesť niečo sladké a nielen.

23. Bowling alebo biliard. Trávte čas kombináciou športu, súťaže a relaxácie.

24. Kino. Páči sa vám pozerať filmy? Potom určite potešíte návštevu kina.

25. Cestovanie. Choďte do iného mesta a strávte víkend zmiznutím v dave cudzincov.

26. Dovolenka pre deti. Vezmite svoje deti do cirkusu, zoo alebo do zábavného centra a večer si zahrajte rodinné hry s doskovými hrami.

27. Extrémne. Ak neviete, ako stráviť víkend, skok padákom alebo skákanie cez švihadlo vám umožní tieto chvíle zapamätať.

28. Paintball. Máte veľa priateľov? Potom sa spojte a zúčastnite sa vojenského konfliktu. Poskytne vám pocit adrenalínu a bolesti svalov.

29. Divadlo. Boli ste už dlho v tomto pokojnom kultúrnom mieste? Možno tento deň príde o nadchádzajúci víkend.

30. Záľuby. Nastal okamih, aby ste si spomenuli, čo sa vám páči a urobte to.

31. Futbalový alebo hokejový zápas. Ste horlivý fanúšik a fanúšik tímových športov? Potom strávte víkendový večer sledovaním hry vášho obľúbeného tímu - to je to, čo potrebujete.

32. Úloha alebo miestnosť strachu. Aby sa fanúšikovia mohli zúčastňovať na intelektuálnych udalostiach, ako aj na štekľavých nervoch, komentáre nie sú potrebné.

33. Zoznámenie s dievčatami. Ak nie ste vo vzťahu, choďte von a spoznajte dievča.

34. Kúpeľný dom. Víkend nebude zbytočný, ak sa rozhodnete ísť do kúpeľov.

35. Terénne vozidlá. Prejdite sa na štvorkolkách a cítite plnú silu týchto príšer.

36. romantický rande. Urobte zo svojej priateľky príjemné prekvapenie: pozvite ju na romantickú večeru.

37. Chôdza na bicykloch. Ak chcete stráviť víkend zábavou, zaujímavou a užitočnou, potom choďte so svojou priateľkou na bicykel.

38. Odpočívaj v dedine. Prenájom domu na vidieku a zabezpečenie veľkého stretnutia s priateľmi.

39. Pešo do obchodného centra. Ak ste šatník dlhšiu dobu neaktualizovali, nebude pre vás zbytočné nakupovať nové oblečenie.

40. Vodný park. Staňte sa súčasťou tejto vodnej zábavy, cítite sa priamo a bezstarostne.

41. Nočný klub. Ak naozaj nemáte čo robiť a telo si vyžaduje odpočinok, tak prečo nenavštíviť nočný klub.

42. Koncert. Prichádza váš idol do vášho alebo do susedného mesta? Určite by ste mali navštíviť jeho koncert, cítiť aký živý zvuk a dav fanúšikov.

43. Stretnutie s rodičmi. Nezabudnite na svojich najbližších ľudí, najmä ak ste ich už dlho nevideli.

Čo robiť v deň voľna

Už dávno uplynulo, keď cez víkendy ľudia horlivo vykonávali domáce práce a snažili sa umývať a upratovať ďalší pracovný týždeň. Tí, ktorí vyrastali v postsovietskom období, stále viac plánujú tráviť voľný čas organizovaným a prospešným spôsobom. Nikto to samozrejme nezakazuje - o víkendoch sa môžete zaoberať opravami. Ak si však chcete niečo pamätať neskôr, mali by ste sa aspoň raz týždenne vymaniť z bežnej činnosti domácnosti - jednej alebo celej rodiny.

Nápady na dovolenku závisia od mnohých faktorov. Voľba voľného času je teda ovplyvnená:

 • osobné vlastnosti osoby - vek, fyzická zdatnosť, temperament,
 • rodinný stav
 • úroveň príjmu
 • ročné obdobie a počasie
 • miesto bydliska.

Podľa toho si ľudia môžu zvoliť aktívny alebo pasívny odpočinok. Rodičia s malými deťmi nebudú môcť padákovať s celou rodinou. A nie každý bude schopný opaľovať sa v zamračenom zimnom dni, s výnimkou tých, ktorí si ich môžu dovoliť jazdiť cez víkend do teplých oblastí a vzdialených krajín. Aj keď v zime môžete myslieť na veľa vecí:

Áno, a zvyšok sa môže výrazne líšiť. Môže to byť:

 • kognitívne,
 • dobré pre zdravie
 • aktívny,
 • extrém,
 • pasívne,
 • príjemný
 • zábavy.

Pozrime sa, na čo sa vzťahuje každá z týchto kategórií.

Kognitívne zábava

Ako si viete predstaviť, najväčšie zdroje vedomostí o rôznych oblastiach nášho života sú:

 • moderné a historické múzeá,
 • galérie umenia:
 • stále, dočasné a putovné výstavy,
 • divadlá činohry, opery a baletu, opery a rôznych experimentálnych inscenácií,
 • výlety do historických miest, miest alebo zisťovania faktov.

Takúto dovolenku si vyberá menšia časť ľudí, ktorí plánujú svoj víkend, a to úplne zbytočne. Múzeá majú osobitnú atmosféru preniknutú históriou. Takýto výlet je obzvlášť dôležitý pre školákov, ktorí prostredníctvom pozemkov v obrazoch a starých domácich spotrebičoch osobne uvidia, že svet nebol vždy taký istý, aký je dnes, s mobilnými telefónmi, počítačmi, tabletmi a ďalším vybavením. Áno, a teraz nie je taký pre všetkých.

Návšteva výstavy súčasného avantgardného umelca pomôže pochopiť, že umenie sa môže líšiť. Nie je vôbec potrebné, aby umelec na plátne fotograficky zachytil to, čo vidí. Maľovanie je niekedy vnútornou víziou úplne bežných vecí a zápletiek.

Divadlo ponúka aj široký výber: balet, opera, dráma - ak sa na scénu len neprídete a hlúpo pozriete, ale zaujímate sa o dej, tvorbu, éru, v ktorej výkon odráža, môžete vidieť a dozvedieť sa veľa zaujímavých vecí.

Exkurzia nemusí byť nutne dlhá cesta do iného mesta. Mnoho rôznych malých múzeí venovaných spisovateľom, básnikom a umelcom otvorí dvere a zasvieti život týchto slávnych ľudí do málo známych detailov.

Dokonca aj prehliadka mesta rodným mestom môže objaviť veľa nových a neznámych. Jedna vec je jednoducho prechádzať sa po krásnych budovách a druhá je poznať ich históriu. Nezabudnite preto na takéto príležitosti dozvedieť sa viac o svojej vlastnej kultúre, niekedy môžu byť tieto znalosti užitočné. Tu je napríklad príklad, ktorý som napísal vo svojej správe zo scény.

Nedávno dokonca aj niektoré továrne pohostinne otvorili dvere tým, ktorí chcú vidieť z prvej ruky, ako vyrábajú výrobky a veci, ktoré potom používame v každodennom živote. Zatiaľ čo predtým boli s takou cťou poctení iba školáci, teraz sa na túto prechádzku môže prihlásiť každý.

A ak ste nielen zvedaví, ale aj praktickí ľudia, potom vám všetky druhy majstrovských kurzov pomôžu zvládnuť rôzne užitočné zručnosti, od varenia po opravu. Takéto akcie sa často konajú v nákupných centrách, aby prilákali viac kupujúcich.

Zdravý pobyt

Poznávacie výlety sa dajú samozrejme nazvať aj užitočné, ale skôr pre kultúrny rozvoj. А в данном случае под полезным я подразумеваю отдых полезный для здоровья.

To sa líši od aktívneho alebo extrémneho, pretože aj prechádzka v lese alebo piknik v prírode môžu byť dobré pre vaše zdravie, pokiaľ sa, samozrejme, neoddychujeme obľubou a nadmerným oslobodením, ako som to urobil, keď som spadol zo skútra.

V lete môžete kombinovať výlety do prírody s plávaním a opaľovaním na slnku. Takéto také unavujúce hry, ako je bedminton, vám umožnia stráviť čas užitočne, dýchať na čerstvom vzduchu a nechať hlavu a oči odpočívať pri práci na počítači v kancelárii alebo dokonca doma.

Rybolov tiež zodpovedá charakteristikám užitočného, ​​ale nie príliš aktívneho odpočinku: rybár sedí alebo stojí viac, ako sa pohybuje. Ale keďže sa to deje na čerstvom vzduchu, v tichu a jednote s prírodou, pre takúto zábavu je určite prospešná pre psychiku a mozog. A ak existuje úlovok, potom aj materiál.

V zime sa každý nemusí odvážiť stráviť celý deň vonku, najmä pokiaľ ide o rodinu s deťmi, pretože výlety môžu byť kratšie, a teda aj mobilnejšie. Sánkovanie, hranie snehových gúľ - to poteší každého milovníka zimnej zábavy bez ohľadu na vek. Chcem sa naučiť všetko lyžovať, alebo skôr korčuľovať.

Ale ak ste lojálny fanúšik kúpania, ako ja, potom môžete v chladnom období plávať v krytých vodných parkoch - dnes sú takmer v každom meste. Aj keď nie je čerstvý vzduch, bude možné sa zahriať a plávať.

Príbeh o zdravej dovolenke by bol neúplný bez toho, aby sme spomenuli zábavu, o ktorej veľa žien sníva, vrátane mojej manželky, v kúpeľoch. Masky na tvár a telo, masáže, peeling, manikúru a pedikúru - všetky tieto činnosti sú navrhnuté nielen na obnovenie krásy, ale tiež poskytujú príležitosť na oddych a odovzdanie schopných rúk majstrov a remeseliek.

Aktívne zábava

Takáto udalosť môže byť pravidelná alebo časovo zameraná na hromadnú akciu: maratón, jazda na bicykli pre milovníkov - tieto športy nevyžadujú zvlášť zložité zručnosti, len želanie, oblečenie a v prípade jazdy na bicykli - bicykel a prilbu.

Športoví fanúšikovia veľmi často trávia cez víkendy priateľské futbalové, basketbalové a volejbalové zápasy na školských alebo dvorských štadiónoch. Táto dovolenka však nie je vhodná pre každého - je ťažké sa zapojiť do aktívnej športovej hry alebo súťaže bez fyzickej prípravy. Preto je lepšie sa na takúto udalosť pripraviť vopred, školiť raz alebo dvakrát týždenne.

Fyzicky aktívny oddych je celkom možné pripísať turistickému výletu: obyčajne sa vykonáva rýchlym tempom, pretože turisti sa snažia ísť čo najviac. Následný odpočinok okolo ohňa s povinnými piesňami s gitarou a ovsenou kašou v zahalenom bowleru dáva tomuto výletu zvláštne čaro. Pochodový pochod často netrvá jeden, ale dva dni. Potom sa na to musíte pripraviť opatrnejšie: získajte nielen batoh, ale aj stan a spacák.

Jednodňový výlet na huby a bobule je krížom medzi zdravou a aktívnou dovolenkou. Toto stanovisko určite príde od tých, ktorí bez zvyku „klaňať sa“ každému bobuľa alebo huby večer večer vyjdu z lesa a držia sa spodnej časti chrbta. Okrem dobrej prechádzky a zahrievania však môžete zbierať kôš chutných a zdravých darov prírody, ktoré vám v tejto zachovanej podobe dlho pripomínajú túto prechádzku.

Do lesa však nemôžete ísť bez prípravy: musíte poznať miesta, alebo ísť s niekým, kto ich pozná, pripraviť sa na rôzne prekvapenia počasia a prírody - dážď, vietor, komáre a stredy.

Korčuľovanie a kolieskové korčuľovanie už nie je sezónnou udalosťou, pretože takmer v každom nákupnom a zábavnom centre nájdete aspoň rodokmeň. A vo väčšej miere - a na štadióne, k dispozícii kedykoľvek počas roka. Dokonca aj hodinu pokojnej jazdy, ak je to možné, a pokusy o udržanie rovnováhy, ak nie, vám poskytnú príležitosť tvrdo pracovať na svale na nohách a svalovom korzete. Pretože najčastejšie sa prenajímajú lyžiarske prostriedky, môžete tam bezpečne chodiť s celou rodinou - pre každého sú k dispozícii korčule alebo korčule. Ide o moju manželku - kandidátku na majstra športu v krasokorčuľovaní a fanúšiku športového tanca.

Ak náhle nemáte šťastie a takéto stredisko nie je vo vašom okolí, môžete si takýto výcvik zariadiť sami. Je pravda, že potom musíte chytiť to správne počasie: na kolieskových korčuliach si môžete zariadiť preteky v suchom a teplom počasí a korčule sa objavia v chladných zimných dňoch - ak sa v blízkosti nachádza klzisko alebo zamrznuté rybníky.

Uchádzači o vzrušenie, ktorí chcú vzorovať ľadové výbežky jazier a riek, by si mali pamätať, že existujú bezpečnostné pravidlá, ktoré by sa nemali zanedbávať, ak plánujete oslavu svojich budúcich narodenín v dobrom zdraví.

 1. Ak mínusová teplota trvá iba niekoľko dní alebo hlavne v noci, ľad bude príliš tenký na to, aby vydržal osobu a nebol by prasknutý pod jeho hmotnosťou.
 2. Rybári, prví, ktorí osviežia ľadové priestranstvá, nie sú vôbec príkladom: každý rok sú správy plné správ o udalostiach s týmito milovníkmi ľadového rybolovu. Preto sa pred rozhodnutím, ako sa k týmto odvážlivcom dostanete cez ľadovú plochu, skontrolujte predpoveď počasia.
 3. V žiadnom prípade by ste nemali ísť korčuľovať sami, alebo riskujete, že budete v ľadovej vode bez akejkoľvek pomoci.
 4. Ak máte spoločnosť, je lepšie ísť do tesnej skupiny alebo jeden po druhom - aj keď nezrelé ľady vydržia váhu jedného alebo dvoch ľudí, nie je skutočnosťou, že sa pre neho stane niekoľko ľudí bremenom.
 5. V prípade, že sa chcete uistiť, že ľad je silný, a skontrolovať ho pomocou dobrých zásahov, je lepšie urobiť ho z brehu a nie v strede nádrže, kde neúspešná kontrola môže viesť k smutnému výsledku.
 6. Je vhodné mať pri sebe dlhú, silnú palicu, ktorá, ak je ulovená v paline, vám pomôže zostať na povrchu.
 7. Takýto milovaný a pohodlný batoh môže hrať fatálnu úlohu, ak je na chrbte osoby, ktorá zlyhala v paline: rýchlo sa naplní vodou a bude taká ťažká, že pritiahne aj tých, ktorí môžu plávať na dno.

Som si však istý, že všetci dobre viete pravidlá správania sa na ľade a naučili ste to svoje deti.

Vráťme sa však k aktívnym a nie tak riskantným typom rekreácie. Organizované výlety, ktoré zahŕňajú krátku túru pešo, na bicykli alebo na koňoch, môžu osloviť aj vonkajších nadšencov.

Ďalšou aktívnou voľnočasové aktivity sú vodné aktivity: surfovanie, windsurfing, kiting, jazda na kajaku. Tento koníček však nie je zďaleka prístupný pre všetkých - iba pre tých, ktorí žijú v blízkosti mora, jazera a rieky, kde sú miesta na prenájom potrebného vybavenia. Je zrejmé, že ide o sezónne činnosti, ktorým sa môžete oddávať v našich zemepisných šírkach iba v teplom období.

Ak nechcete opustiť mesto a čerstvý vzduch je naplnený dažďom a snehom, môžete ísť bowlingom. Špeciálne vybavená izba, všetko sa robí pre pohodlie zákazníkov a budete mávať rukami ťažkou loptou, takže v pondelok to nebude fungovať. V priemere som vyradil 110 - 130 bodov. A čo ty?

Stále to nie je príliš bežné, ale veľmi zábavná atrakcia - trampolína pre dospelých. Každý si pamätá, ako v detstve jazdil na posteliach a pohovkách, aby im hrozil krik rodičov. V skutočnosti je to užitočné pre všetkých bez ohľadu na vek.

Extrémna zábava

Ak sa vám život zdal príliš nudný a predvídateľný, predstavte do toho prvok prekvapenia a rizika. Teraz môžete nájsť veľa možností, ako si štekliť nervy takmer bezpečné na celý život.

Takéto udalosti možno rozdeliť podľa:

 • trvanie - jednorazová, relácia alebo do výsledku,
 • pripravenosť - ktoré vyžadujú alebo nevyžadujú špeciálne zručnosti.

Ak hovoríme o udalostiach, ktoré si nevyžadujú špeciálne školenie a vybavenie, môžete skákať - rôzne bezplatné skoky - na lano, na elastickú pásku, z kopca na špeciálnu lanovku - široký výber. Pre tieto triedy potrebujete iba morálne odhodlanie - vybavenie a poistenie poskytujú tí, ktorí túto atrakciu obsluhujú. Pretože pri týchto skokoch stále existuje určité riziko, osoba musí byť dospelou a musí mať určitú hmotnosť: najmenej 45 a najviac 115 kg. Je vhodné zaistiť, aby príťažlivosť podľa vášho výberu trvalo fungovala a bola povolená na prevádzku a aby nepredstavovala pochybné lano zviazané lukom k zábradliu mosta.

Na tieto opatrenia je potrebný aspoň základný telesný tréning, pretože pri netrénovaných svaloch existuje riziko ostrého trhania a zranenia.

Parašutizmus je ďalší spôsob, ako zistiť, že svet je omnoho väčší, ako sa zdá zeme. Pre začiatočníkov sa takéto skoky vykonávajú spolu s inštruktorom - stojí to viac, ale aj bezpečnejšie, pretože v blízkosti je skúsený človek, ktorý postup dobre pozná a nebude panikáriť, ak sa niečo pokazí.

Dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú zostať na oblohe dlhšie, je jazda balónom. Aj keď sa takýto let zo zeme javí ako veľmi príjemný, cíti sa celkom inak v malom kymácejícím sa koši, stratenom medzi oblakmi a lietajúcim vo vetre vetra.

Pre milovníkov podvodnej krásy je vhodné potápanie - potápanie. Je však opäť k dispozícii v teplom období a iba pre obyvateľov alebo hostí námorných letovísk. Je nepravdepodobné, že by niekto rád potápal do riek a jazier v blízkosti priemyselných odtokov.

Lietanie vo veternom tuneli - pre tých, ktorí veria, že človek vie, ako má lietať. Úžasný spôsob, ako sa nielen cítiť ako vták, ale aj naučiť sa ovládať svoje telo vo vzduchu, ak to neriskujete, prudko stúpa na otvorenej oblohe. Moja sestra išla do Moskvy - mala to rada.

Pomerne novým typom aktívnej zábavy je zorbing: voľný zostup v špeciálnej sférickej a priehľadnej kapsule. Elastický zorb vyrobený z odolného polyuretánu alebo polyvinylchloridu chráni vnútornú časť pred nárazmi, avšak otáča sa po voľnej dráhe a rýchlo sa otáča vo všetkých smeroch. Takže ak existujú problémy s vestibulárnym aparátom, je lepšie neriskovať ho.

Lanové mesto - atrakcia prístupná milovníkom horolezectva alebo tým, ktorí sa na to pripravujú. Takéto miesta na lezenie často organizujú nadšenci v mestských parkoch.

Fanúšikovia rôznych pretekov si tiež môžu vybrať. Motokáry - preteky na malých, ale veľmi rýchlych a svižných automobiloch sú prakticky bezpečné, pretože mapa s nízkou pozíciou bráni jej prevráteniu a pri prudkých zákrutách jazdcov ju chránia hory pneumatík stojacich po špeciálne vybavenej trati. Milovníci rýchlosti sú obmedzení iba tým, že:

 • nie všade sú kartodrómy,
 • hoci tam bude, nie každý bude chcieť ísť na druhý koniec mesta na polhodinovú registráciu.

Ale nebojte sa: môžete skúsiť svoju ruku na pretekoch ATV. Príchody milovníkov extrémnej jazdy sa odohrávajú nad prírodnou krajinou, čo umožňuje ich uskutočnenie na rôznych miestach. Zostáva iba nájsť zapožičané auto.

V zime a na úpätí sa takéto jazdy vôbec nezastavia, pretože sa dajú vykonávať na snežných skútroch. Ľadový vietor vo vašej tvári nezastaví milovníkov rýchlosti, musíte však dostať teplé oblečenie, ktoré neprepúšťa chlad.

A tu je ďalší spôsob, ako štekliť nervy a vyskúšať svoju obratnosť, pozornosť a schopnosť vyhrať - toto je paintball. Čo môže poskytnúť viac adrenalínu, ako je potreba „zabiť a nezabiť sa“, aj keď namiesto pušky máte v puške malú pušku? Ale ak vás farba obťažuje, možno budete chcieť laserové boje (laserová značka).

Myslíte si, že mestská civilizácia spôsobuje, že človek je príliš skutočný a nevhodný pre skutočný život? Potom môžete zvýšiť svoje prežitie tým, že pôjdete na extrémne zájazdy - kurzy prežitia v lese. Schopnosť ohňa v daždi bez kompasu, určiť, kde je sever alebo juh, nájsť jedlé rastliny, poskytnúť prvú pomoc, je skvelým doplnkom zručností pre tých, ktorí už vedia, ako postaviť stan, navigovať mapu a kompas. Nájdite skupinu „pozostalých“, ktorí zdieľajú svoje zručnosti s tými, ktorí si želajú mierny poplatok - a sú vám poskytnuté kúzla divočiny.

Extrémne pre skúsených

Ďalej zvážime triedy, ktoré si vyžadujú nielen odvahu, ale aj zručnosti, školenie a vybavenie. Aj keď mnohí sa oddávajú týmto záľubám so skutočnou vášňou. Možno v tomto popise nájdete, čo sa v nasledujúcich rokoch stane vaším koníčkom?

Rafting - rafting na horskej rieke. Každý, kto sa nebojí vody, sa môže dobre zabaviť na rýchlobežnej rieke v gumenej lodi. Schopnosť potlačiť vzpurný prvok a viesť vašu loď bez toho, aby padla a utopila sa vo vode, nie je daná každému a určite nie okamžite. Obmedzenie: sezónnosť a prítomnosť horských riek v blízkosti miesta bydliska. Inak sa takáto zábava bude môcť oddávať iba na dovolenke, ale nie cez víkend.

Alpské lyžovanie a surfovanie sú ďalším spôsobom, ako dobyť prvky, tentoraz zasnežené svahy. Je to celkom populárne zamestnanie, ktoré vyžaduje obratnosť a zručnosť. Obmedzenie: opäť sezónnosť a prítomnosť hôr s vybavenými stopami v bezprostrednej blízkosti. Napríklad v Moskve je stredisko Snezhkom, kde sa môžete naučiť základy:

Horolezectvo je zručnosť, ktorá si vyžaduje pravidelný výcvik. Nadšenci horolezectva sú pomerne početní, preto neprekvapuje, že hľadajú príležitosť na pravidelný výcvik aj tam, kde nie sú vhodné hory. A radi vzdelávajú tých, ktorí si to želajú. Preto je v mnohých mestách možné pozvať na školenia rôzneho stupňa obtiažnosti.

Speleológia - ak sa nebojíte uzavretého priestoru a netopierov, potom cestovanie po podzemných chodbách vytvorených samotnou prírodou môže mať nezmazateľný dojem. Na taký výlet budete potrebovať zručnosti horolezca, schopnosť plávať a dokonca sa potápať a schopnosť dobre sa orientovať. Aj keď väčšina exkurzií sa uskutočňuje po dávno známych, vyskúšaných a relatívne bezpečných trasách, ktoré po získaní skúseností vedia, možno sa pripojíte k skupine priekopníkov. Obmedzením tejto zábavy je prítomnosť jaskýň v okolí.

Už vás už unavuje jedno čítanie o zábave pre rizikových ľudí? Relax, teraz ideme k relaxácii pre lenivých.

Výhodou takejto dovolenky je, že ju nemusíte plánovať. Aj keď musíte pripraviť zásoby na všetko, čo potrebujete.

Firemný recept: v piatok večer choďte do obchodu s potravinami a doplňte sladkosti. Najlepšie škodlivé, ktoré si za normálnych okolností nedovolíte jesť. Lepšie iné, pretože niečo za dva dni môže byť nudné. Nezabudnite na nápoje. A v nedeľu večer je tento článok určený pre vás.

Ak ste milovníkom kníh, uložte knihu, ktorú ste si už dlho chceli prečítať. Ak máte radi filmy a televízne programy viac, je to pre vás jednoduchšie. Pridaním hodnoty k tejto lekcii sledovaním pôvodnej zahraničnej filmovej produkcie. Je vhodné, aby to bol jazyk, ktorý sa chcete naučiť, inak nemá zmysel pozrieť sa na utrpenie otroka Isauru v portugalčine a biografiu sultánov v turečtine.

V sobotu alebo v nedeľu nevystúpte z postele do 12:00. Snažte sa prebudiť príliš veľa, pretože v stave Peppy bude ťažšie urobiť.

Vstávanie v poludnie, neumývanie, chytenie sladkostí a položenie na dĺžku paže. Vyberte si knihu alebo zapnite počítač pomocou filmu, ktorý chcete zobraziť. Ak je to skutočne lenivé, chytte diaľkové ovládanie televízora so sebou a hľadajte niečo, čo by ste chceli počas jedla sledovať. Urobte to až do večera.

Ok, hovoríte, lenivá dovolenka je naozaj na hovno. Nemôžete o tom ani povedať svojim priateľom. A budete mať pravdu! Preto teraz zvážime možnosti pre príjemný pobyt, ktorý si pamätáte, povedzte kolegom a dokonca aj ukážte fotografie. Takéto udalosti sú dobré pre jednu osobu, ale je oveľa zaujímavejšie tráviť čas s niekým takým. Pre dámy sa nemusím čudovať, čo robiť s manželom cez víkend.

Sauna alebo ruské kúpele sú nielen príjemné, ale aj užitočné. Dobre pariace, môžete zlepšiť telo, pretože póry na koži otvorené, toxíny sú vylučované, teplotný kontrast aktivuje imunitný systém. A situácia prispieva k uvoľneniu, uvoľneniu z nervového napätia. Hlavnou vecou nie je nechať sa unášať alkoholom, všetci vieme, ako výlety do kúpeľov skončia pred Novým rokom.

Nedávno chodím do mestskej sauny, kde si môžete vypiť pivo s priateľmi a všetko, čo pre mňa potrebujete. Ak potrebujem niečo myslieť, starostlivo pracovať na novej úlohe alebo len obrátiť svoju pozornosť, vezmem laptop a idem sám do sauny. Asi štyri hodiny sa kúpam, pijem čaj vo vírivke a pracujem.

Chodiť do reštaurácie je ďalší spôsob, ako sa cez víkend dostať k ľuďom. V každom, dokonca aj najmenšom meste, sú útulné alebo slávnostné miesta, kde môžete vyskúšať originálne a vynikajúce jedlá, ktoré doma neviete uvariť. A na niektorých miestach ich je dokonca veľa. Возможность спокойно посидеть за тарелкой деликатеса с бокалом вина может стать хорошим семейным вечером, когда супруги вспомнят о том, что свело их вместе. Мы предпочитаем суши.

Ну а жители большого города могут устроить для себя целый гастротур, пройдясь по заведениям, которые специализируются на кухнях разных народов мира — иногда это можно сделать с семьей, даже не выходя из одного торгово-развлекательного центра. Takže môžete objaviť veľa zaujímavých tajomstiev, ktoré sa potom vzťahujú na domáce jedlá.

Nevieš, že gruzínske jedlo s tajomne krásnym menom lobio je jednoduché dusené fazule ochutené rôznymi koreninami a chmeľ-slnečnica a koriandrová zelenina im dáva nezvyčajnú chuť? Potom choďte do gruzínskej reštaurácie a presvedčte sa sami!

Takáto informačná a zábavná udalosť ako gastro prehliadka sa často organizuje na rôznych turistických cestách. Toto je jeden zo spôsobov, ako sa prostredníctvom preferencie vkusu naučiť tradíciám a charakteristikám cudzej krajiny. Ale buďme úprimní: v skutočnosti je to dobrá príležitosť na chutné jedlo.

Ďalšia udalosť, ktorá je známa každému, kto niekedy navštívil miesto, kde sa rozvíja výroba vína alebo výroba piva: návšteva miesta výroby. Tam môžete nielen vidieť, ako sa nápoje, ktoré majú radi mnohí, zbierajú, stláčajú a starnú, ale tiež vyskúšajú hotový výrobok, ako sa hovorí, z vane.

Tradícia stretnutí so pohárom piva v príjemnej spoločnosti k nám neprišla s príchodom krčiem. Ale priniesli svoje anglické kúzlo do takej zábavy. Niektoré z týchto zariadení sa špecializujú na športové vysielanie, zatiaľ čo iné organizujú tematické hudobné noci. Vychutnajte si príjemný nápoj so živou hudbou - tento víkend určite nájde niekto ten najoptimálnejší.

Ak nemáte radi pitie piva, ale oceníte príjemnú a úprimnú atmosféru, mali by ste navštíviť lounge bar: mäkká hudba, pohodlné pohovky, mäkké tlmené svetlo - samotný dizajn týchto zariadení vedie k relaxácii a príjemnej komunikácii vo večerných hodinách cez víkend. Často do nich vložili vodnú fajku - a potom sa môžete aspoň večer pri tejto činnosti oddávať spoločnosti. Milujem vodnú fajku, často chodím do vodnej fajky s knihou notebooku - sedím, fajčím, myslím, pracujem.

Radi varíte sami a snívate o účasti na programe „Master Chef“? Potom pre svojich blízkych zabezpečte domácu gastro prehliadku, ktorá prijme niekoľko originálnych receptov z rôznych krajín. Toto je príjemná, ale skôr nepríjemná udalosť, bude užitočná pre tých, ktorí sa zaoberajú varením. Zvyšok si jednoducho pochutná na dobrotách. Dúfam, že ich dostanú - v závislosti od kulinárskych schopností nadšenca. Poslednú vec, ktorú som uvaril, bolo húbové rizoto. A čo ty?

Aj keď milovníci tejto aktivity so mnou nebudú súhlasiť, napriek tomu kvalifikujem biliard ako príjemnú zábavu. Áno, som si vedomý toho, že pre túto hru je potrebná presná rana a dobré oko, a rokovania o zahrnutí tohto športu na olympijské hry prebiehajú už niekoľko rokov. Pre tých, ktorí si nevyrábajú biliard, sa môže stať, že to môže byť ľahká a príjemná dovolenka, ktorá si nevyžaduje príliš veľa úsilia.

Nočný klub nie je vždy možné nazvať pasívnou relaxáciou - všetko záleží na tom, čo v ňom treba urobiť. Ak celú noc skočíte na hudbu, potom áno, môže to byť veľmi únavné. Ale ak striedate tanec s relaxáciou v bare a popíjajúcimi kokteilmi, potom bude výlet do klubu len príjemným večerom. V mojich študentských dňoch to bola moja častá zábava.

zábavný

Zábavná zábava môže byť príjemná, trochu aktívna a trochu poučná. Nie príliš veľa na to, aby ste boli úplne nudní. Pozrime sa, čo patrí do tejto kategórie.

Podľa mnohých intelektuálov ísť na rôzne koncerty súčasnej hudby nie je veľmi užitočnou udalosťou. Príležitosť počúvať dobrú hudbu alebo sledovať kvalitné popové tance však určite poteší fanúšikov tohto typu moderného umenia. Aj keď je hudba maková a tanec nebude nosiť prvky vysokého umenia, hlavná vec je, že sa vám páči. Nedávno sme s manželkou išli na koncert BI-2.

Návšteva jazdy môže štekliť nervy - samozrejme, ak nechcete jazdiť na karuseli pre najmenších. Milovníci výšok sa môžu tešiť na rýchly výstup na ruské koleso a tí, ktorí sa chcú trochu nabiť adrenalínom, si užijú ostré zákruty horskej dráhy. Hlavnou vecou je zaistiť, aby boli jazdy samy osebe bezpečné, a nesnažiť sa viac porušovať bezpečnostné pravidlá.

Úloha miestnosti je skvelá zábava pre milovníkov puzzle. Počas jeho pasáže budete musieť dosť namáhať mozog a riešiť hádanky rôznej zložitosti. Dobrý dôvod na rozšírenie hraníc vedomia, ktorý sa snaží premýšľať mimo poľa.

Karaoke v kaviarni alebo doma s priateľmi je ideálny pre milovníkov spevu. Hlavná vec je spievať nahlas a úprimne a nezáleží na tom, či sa dostanete do poznámok alebo nie. Kto vie, možno sa Luciano Pavarotti vo vašej duši skrýva hlboko alebo sa skrýva lady Gaga.

Víkendové aktivity doma

Viete, ale stále sa vraciam k téme, ako stráviť víkend doma. Aj keď si mnohí budú myslieť, že bojujem za lenivú zábavu, nie je tomu tak. Aj domáca dovolenka môže byť zaujímavá, informačná a príjemná.

Nechcete nikam ísť a počasie vás núti chodiť na jeseň alebo v zime? Nezáleží na tom, vždy si môžete zariadiť zaujímavý a nezabudnuteľný deň bez toho, aby ste išli von z dverí.

V závislosti od rodinného stavu to môže byť:

Rodinná dovolenka, ak má rodina dieťa alebo deti rôzneho veku, podrobnejšie to preskúmame o niečo neskôr, ale tu budeme venovať väčšiu pozornosť posledným dvom.

Ak sa chcete dobre oddýchnuť a baviť sa, nemusíte chodiť vôbec von. Útulné stretnutia si môžu vychutnať mnohí, hlavnou vecou je postarať sa o všetko vopred.

Romantický večer môžu usporiadať aj manželia so značnými skúsenosťami. Požadované atribúty takejto udalosti sú zvyčajne:

 • ľahká, gurmánska večera,
 • dobré víno
 • stretnutia pri krbe / pozeranie romantického filmu.

Samozrejme, ak sa o všetky prípravy stará iba jedna osoba, je lepšie urobiť druhé prekvapenie. Potom bude jeho úsilie odôvodnené jeho prekvapením a radosťou. Nie je to však vôbec zlé, ak sa obidve zúčastňujú na príprave - to zvýši hodnotu udalosti pre všetkých.

Ľahkou možnosťou pre mužov alebo príliš zaneprázdnených žien je objednať si jedlo z reštaurácie. Potom sa čas prípravy výrazne skráti.

Ak sa zdá, že rutina každodenného života zmenila vzťahy na každodenný život, môžete takto dýchať nové pocity a pripomínať tie magické pocity, ktoré ste k sebe cítili na samom začiatku známosti.

A pre nový vzťah bude taký večer úplne nezabudnuteľný.

Človek však nemusí vždy tráviť čas iba spolu. Priatelia sú dôležitou súčasťou nášho života. A môžete ich zbierať nielen o nejakom výročí: narodeniny, svadobné výročie alebo povýšenie.

Nie je potrebné mať dostatok hostín - táto tradícia sa čoraz viac stáva minulosťou. Ľahké občerstvenie a zaujímavá spoločná zábava - to je to, čo urobí sobotné alebo nedeľné stretnutie zábavným a nezabudnuteľným.

V USA ľudia často organizujú takéto podujatia, pri tejto príležitosti sa konajú športové súťaže, na ktorých sa stretávajú celé spoločnosti, ktoré trávia čas zakorenením miestneho tímu, rozprávaním a zábavou.

Môže to byť aj karaoke: dokonca aj tí, ktorí sa veľmi nezaujímajú o spev, môžu pociťovať potešenie zo spievania známych piesní. Jednoducho netiahnite večer až do noci: po prvé, susedia nebudú mať radosť z počúvania vašich rúd a po druhý deň môžu vaši hostia cítiť nepríjemné následky nadmerného napätia hlasiviek.

Ako vidíte, odpoveď na otázku, čo robiť cez víkend, poskytuje dostatok možností.

Pin
Send
Share
Send
Send