Užitočné tipy

9 spôsobov, ako ušetriť na pohybe

Pin
Send
Share
Send
Send


Chcete, aby sa byt pohyboval bez úderov do nervov, majetku a peňazí? Potom pozorne čítajte alebo sledujte!

Text a video sa navzájom dopĺňajú. Lepšie vidieť a čítať. Ak máte otázky alebo návrhy na zlepšenie článku, napíšte na adresu [email protected] Poďme na to.

„Ako ušetriť peniaze na presťahovaní bytov? Praktický sprievodca.“

„Vedúci výrobného oddelenia hovorí, ako sa dobre pohybovať a ako ušetriť peniaze.“

Náklady na každý pohyb sú súčtom nákladov:

Baliaci materiál, Krabice, filmy, lepenka, škótska páska, papier atď.

Práca odborníkov, Balia, rozoberajú nábytok, nakladajú, prenášajú, montujú a nie sú hrubí.

Práce na motorových vozidlách, Nákladný automobil s vodičom.

Zvážte, ako môžete ušetriť v každej fáze.

Ušetrite na obale

Balenie si objednajte vopred, Ak si objednáte obalový materiál vopred, môžete si sami zabaliť niektoré veci: spodnú bielizeň, oblečenie, riad a suveníry. Nechajte nábytok, chladničku a práčku na balenie. Runtime s týmto prístupom sa zníži. Aj náklady.

Správny výber balenia, Úlohou obalového materiálu je chrániť váš majetok pred bitkou, škrabancami a prachom. Ak si objednáte malé balenie, niečo sa pokazí. Ak veľa - preplatok. Ak chcete vybrať správny balík, obráťte sa na správcu. Kompetentný manažér najskôr počuje, čo prepravujete, a potom vám poradí o optimálnom balení.

Objednajte si jednorazové balenie, Porozprávajte sa s manažérom a dohodnite si objednanie balíka s rezervou za predpokladu, že platíte iba za to, čo používate. Ak si kúpite malé balenie, musíte si kúpiť viac. Vy sami strávite čas alebo doručenie objednávky, a to sú dodatočné náklady.

Je nebezpečné šetriť na obalových materiáloch, Je nebezpečné kúpiť málo alebo nesprávne balenie. Napríklad manažér vám odporúča kúpiť si film vzduchovej bubliny a vlnitú fóliu pre zrkadlo a vy sa rozhodnete zabaliť ich do novín. Úspora nákladov na balenie drahého nábytku alebo zariadení môže mať za následok podstatne väčšie množstvo počas opravy alebo obnovy. Avaricious v tomto prípade platí dvakrát.

Šetríme na špecialistov

Pripravte sa na pohyb, Zabalte si oblečenie, obuv, riad, osobné veci. Vytvorte si plán novej miestnosti na papieri a očíslujte miestnosti. Balené škatule, tašky a vrecká podľa čísel. Tým sa skráti pracovný čas odborníkov.

Je nebezpečné šetriť na schopnostiach sťahovateľov, Je lepšie si objednať profesionálov, pretože majú nástroje a skúsenosti. Profesionál nezaberie čas a pozná rozdiel medzi balením televízora a počítača. Je možné odpojiť práčku a spôsob prepravy chladničky. Ak si objednáte tadžických správcov rýchlosťou 100 rubľov za hodinu, nakoniec zaplatíte viac ako za profesionálov za 450 rubľov za hodinu.


Špecialisti sú vždy vo forme, s nástrojmi, elegantní a slušní.

Je nebezpečné ušetriť na počte ťahačov, Čo urobia 4 ľudia za 4 hodiny, 2. miesto neurobia 8, ale 10, pretože budú unavení viac. Ak chcete zistiť optimálne množstvo, musíte manažérovi podrobne povedať o nasledujúcom ťahu.

Šetríme na vozidlách

Objednajte si auto o 1-2 hodiny neskôr ako odborníci, Automobil nie je potrebný, keď odborníci rozoberajú nábytok alebo balia chladničku. Pretože neexistuje žiadne auto, za to neplatíte. Hlavnou vecou je správne vypočítať čas medzi začiatkom práce baliarne a príchodom automobilu. Ak to chcete urobiť, kontaktujte skúseného manažéra.

Objednajte viac špecialistov, Ako v príklade vyššie, asi 4 osoby a 4 hodiny - auto je v prevádzke 4 hodiny. A ak by 2 ľudia pracovali 8 hodín, museli by za auto platiť 8 hodín, a nie 4 hodiny.

Posaďte sa pri vstupe na adresy nakladania a vykladania, Čím bližšie je auto k verande, tým menšie nakladače budú musieť niesť vaše veci. Čas sa skracuje - platiť menej.

1. Presný objem a hmotnosť

Vypočítate náklady v dopravnej spoločnosti? Buďte pripravení tieto údaje poskytnúť. Podľa našich skúseností sa zákazníci, ktorí odhadujú tieto parametre „očami“, v troch zo štyroch prípadoch veľmi mýlia. Výsledkom je, že si objednajú automobily s väčším objemom, ako je potrebné. A samozrejme sú drahšie ... Ruleta a domáce váhy na pomoc - je lepšie stráviť hodinu času, než platiť za prepravovaný „vzduch“. Úspory - niekedy občas.

Naozaj potrebujete samostatné auto? Môžete odovzdať a prijať veci podľa inventára, takže sa nič nestratí. A zo skutočnosti, že spolu s vašimi vecami budú 2-3 palety čistého komerčného nákladu, náklady klesnú o 15-30%.

6. Poistenie nákladu pre všetky riziká

Požiadajte dopravnú spoločnosť, aby uzavrela poistenie. Spravidla pôsobia ako agenti poisťovacích spoločností a vzhľadom na to, že poistia veľa a často, urobia z vás lacnejšie, ako keby ste sa priamo spojili s poistením. Niektoré spoločnosti, napríklad spoločnosť 1st Transportnaya http://1-trk.ru/, zabezpečujú poistenie nákladu až do pol milióna rubľov ako darček.

9. Spolupracujte so spoločnosťou, ktorá je už dlho na trhu

Buďme úprimní - žiadne dohody vám nezaručujú, že v prípade vyššej moci nebudete extrémne. Prinajmenšom preto, že dopravné spoločnosti v tejto oblasti už nejaký čas pracujú, a všetko je v súlade so zmluvami. Preto sa pozeráme na život spoločnosti - to je presne to, čo naznačuje, že spoločnosť sa bude snažiť vyriešiť všetky rozdiely, aby si udržala dobrú povesť, dokonca aj so stratou pre seba.

Pin
Send
Share
Send
Send