Užitočné tipy

Ako zistiť, kde sedí odsúdený podľa mena?

Pin
Send
Share
Send
Send


Aspoň 8 znakov sa takmer nepochybne dozviete, či bola osoba vo väzení? Len nerobte unáhlené závery. Všetko individuálne.

Pred uverejnením článku vo verejnej doméne som navštívil presne 11 fór.

Niektoré vyhlásenia sa mi zdali slabo spoľahlivé.

Ale tie, ktoré čítate, môžu naznačovať, že určitá osoba patrí do trestného sveta.

* Najbežnejším príznakom sú tetovania na tele bývalého odsúdeného. A všetko by bolo v poriadku, keby nebolo módy stúpať v týraných salónoch.

* Ak niekto sedel, potom v jeho spôsobe komunikácie zlodejov môže byť niekedy vystopovaný, neznámy pre vás. Tento zvyk je podľa nich veľmi ťažké prekonať.

* Rozoznávaš väzňa a všimne si si, že sám vyrába príliš silný čaj. A kategoricky odmieta kávu.

* Nadmerná zdvorilosť spojená s konkrétnou trestnou kastou (dôverovať). Ale sledujte pohľad: húževnatosť, priľnavosť v ňom, ako by cez ňu niekto vŕtala.

* Ďalším charakteristickým rysom je chôdza s rukami prekríženými za jeho chrbtom.

* Osoba sediaca vo väzení (nie všetci) fajčia podľa starej spomienky lacné cigarety, prechádzajú do nepretržitého suchého kašľa a vyplivujú ťažké spútum.

* Nie vždy, ale slobodní ľudia si vo vašej neprítomnosti môžu dovoliť, aby som tak povedal, vyzdvihnúť zaujímavú vec, aby určili jej hodnotu očami. V žiadnom prípade nehovorím, že by ju chceli vreckovať. Stáva sa to nekontrolovateľne, automaticky. A ak ste si istí, že povedzme, že hodinky neklamú tam, kde by mali byť, môžete vziať hriech do našich sŕdc.

* Ak chcete zistiť, či bol niekto vo väzení alebo nie, skúste hovoriť o téme tábora. Napríklad: von, susedný sused sa nedávno naklonil a povedal, že je autoritou v zóne. Zaujímalo by ma, či bunchet alebo nie? Zvyčajne sa bývalí zločinci snažia nehrať vtip o čase väzenia. Ale je tu šanca ho pripojiť.

V každom prípade si urobte čas na označenie. Všetky znaky by sa mali posudzovať spoločne, a nie samostatne. Pravdepodobnosť urobenia chyby bude potom zanedbateľná.

Materiál pripravil I. Edwin Vostryakovsky.

Je možné nájsť vo väzení priezvisko?

Najprv by ste mali zistiť nasledujúce informácie o odsúdenom:

 1. Priezvisko, meno, mecenáš,
 2. Dátum narodenia
 3. Miesto narodenia
 4. Osobitné príklady
 5. Dátum a dôvod zadržania
 6. Číslo trestného článku, podľa ktorého bol odsúdený odsúdený.

Ďalej musíte zistiť, v ktorej kolónii by sa mal odsúdený nachádzať. V Rusku existujú dva typy väzníc:

Hlavný typ väzníc, v ktorých sú zločinci odsúdení na dlhodobé tresty odňatia slobody, je jeden rok.

Je určený na výkon trestu osôb odsúdených na krátkodobé väzenie (od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov). Na odsúdenie môžu tiež čakať ľudia.

Je možné zistiť, kde odsúdený sedí na internete?

Ako teda viete, v ktorom väzení osoba sedí na internete a pozná iba svoje meno a osobné údaje? Na záchranu prídu internetové vyhľadávacie nástroje a oficiálne stránky nápravných zariadení. V takom prípade musíte nájsť mimo okresu alebo federálneho väzenia v regióne, kde bol odsúdený zadržaný. Ak tieto informácie nemáte, môžete sa pokúsiť nájsť osobu vo väzení v oblasti svojho bydliska.

 • Okresné väzenia (ak trest odňatia slobody nepresahuje 12 mesiacov)

Okresné väznice sa snažia prevádzkovať svoje vlastné databázy, kde môžete zistiť, kde odsúdený sedí. Údaje v ňom sú však minimalizované a väzňa je vyhľadávaný iba podľa mena a dátumu narodenia.

Ak navštívite webovú stránku okresného väzenia, do vyhľadávacieho menu sa zadajú informácie o väzňovi: celé meno, dátum narodenia a dátum uväznenia. Ak sa vám nepodarí zistiť, kde sa odsúdený nachádza, môžete skúsiť svoje šťastie vo väzenských lokalitách susedných okresov.

 • Federálne väzenia (doba odňatia slobody odsúdeného na jeden rok alebo viac)

Ak chcete zistiť, v ktorej kolónii sa osoba nachádza, musíte navštíviť oficiálnu webovú stránku Federálnej väzenskej správy Ruskej federácie. Tu nájdete, kde odsúdený sedí, podľa priezviska bez ohľadu na to, v ktorom regióne bol zadržaný, pretože stránka obsahuje všetky údaje o absolútne všetkých federálnych väzeniach Ruskej federácie. Vyhľadávanie na mieste sa vykonáva podľa štandardného algoritmu, ktorý je totožný s vyhľadávaním na stránkach okresných väzníc.

Ak teda potrebujete zistiť, kde je odsúdený podľa priezviska online, musíte postupovať podľa nasledujúceho algoritmu:

 1. Zistiť osobné údaje väzňa,
 2. Zistite trest odňatia slobody, za ktorý bol odsúdený,
 3. Navštívte oficiálnu webovú stránku Federálnej väzenskej správy Ruskej federácie alebo okresného väzenia vo vašom regióne,
 4. Pri vyhľadávaní na webe uveďte informácie o väzňovi.

Toto hľadanie spravidla nespôsobuje žiadne zvláštne ťažkosti. Je pravda, že údaje o väzňoch sa často nedajú verejne sprístupniť, aby sa neporušili normy federálneho zákona Ruskej federácie „Zadržiavanie podozrivých a obvinených zo zločinov“.

Aktualizácie na nápravných zariadeniach trvajú jeden deň až týždeň, buďte preto trpezliví a vyhľadávací dopyt aktualizujte každý deň.

Máte otázku pre právnika? Spýtajte sa teraz, zavolajte a získajte bezplatnú konzultáciu od popredných právnikov vo vašom meste. Na vaše otázky odpovieme rýchlo a pokúsime sa pomôcť s vaším konkrétnym prípadom.

Telefón v Moskve a Moskovskej oblasti:
+7 (499) 110-80-26

Telefón v Petrohrade a Leningradskej oblasti:
+7 (812) 317-55-02

Špeciálne služby a služby

Na zistenie, v ktorej väznici sa osoba nachádza, môžete využiť služby špecializovaných služieb, ktoré poskytujú informácie o tom, kde odsúdený sedí. Ich údaje sú však obmedzené aj vyššie uvedeným spolkovým zákonom, že osobné informácie a údaje o mieste zadržania odsúdených alebo podozrivých zo spáchania trestného činu nemôžu byť verejne prístupné na zverejnenie.

Neexistujú žiadne špecializované služby na vyhľadávanie, kde odsúdený sedí v Rusku, a nemôžu byť podľa zákona zakazujúceho zverejňovanie takýchto údajov o verejných väzňoch.

Napriek takémuto zákazu však môžete vždy použiť štandardné vyhľadávanie, napríklad Google, Yandex a ďalšie systémy, ktoré sú pre vás najvýhodnejšie. Za týmto účelom môžete zadať vyhľadávací dopyt v prehliadači:

 • Pasové údaje odsúdeného,
 • Meno odsúdeného
 • Článok veta
 • Podrobnosti a adresa miesta súdu,
 • Žiadny trestný prípad,
 • Meno sudcu.

Takéto vyšetrovania vám môžu pomôcť nájsť dokumenty, ktoré sú verejne dostupné, ako napríklad rozsudok súdu, kasačné odvolanie a ďalšie súdne dokumenty. Ak si vyhľadáte čas, v jednom z týchto dokumentov je celkom možné nájsť presnú adresu nápravného zariadenia, v ktorom sedí odsúdený.

Nájdite odsúdeného na policajnej stanici

Ak chcete vedieť, kde sedí odsúdený, môžete samozrejme jednoducho kontaktovať najbližšiu policajnú stanicu.

Iba najbližší príbuzní a právnici môžu prostredníctvom policajnej stanice zistiť adresu väzenia, kde sedí odsúdený.

Takže, aby sa s vami stretli úradníci orgánov činných v trestnom konaní a poskytli informácie o jeho mieste pobytu, musíte predložiť dokumenty potvrdzujúce svoju príbuznosť. Budú tiež potrebovať:

 1. Cestovné pasy väzňa,
 2. Číslo trestného prípadu
 3. Dátum zadržania.

Na základe získaných informácií pošlú žiadosť do vnútornej databázy všetkých väzňov a budú vám môcť dať identifikačné číslo väzňa a adresu väzenia, v ktorom vykonáva trest.

Nájdite odsúdeného prostredníctvom nápravného prostriedku

Takže viete, v ktorom regióne bol rozsudok vynesený, a obsahuje zoznam väzníc vhodných pre vášho príbuzného na výkon trestu. Teraz môžete zistiť, kde odsúdený sedí, a obrátiť sa priamo do väzenia, ktoré je údajným miestom väzňa. Správu nápravných opatrení môžete kontaktovať:

 1. Osobné odvolanie
 2. E-mail,
 3. Telefónne spojenie
 4. Doporučenou poštou.

Môžete tiež požiadať o pomoc exekútorov územnej pobočky FSSP alebo policajnej stanice, na území ktorej bol odsúdený vzatý do väzby. Na odvolanie budete potrebovať aj pasové údaje odsúdeného a dátum jeho zadržania.

Je najúčinnejšie obrátiť sa na právnika, pretože policajní dôstojníci s nimi častejšie prichádzajú do styku ako s príbuznými „zlomenými srdcom“.

Advokát bude okrem toho môcť nielen zasielať vyšetrovania rôznym štátnym orgánom s cieľom zistiť, kde sa nachádza odsúdený, ale aj pokračovať v komunikácii medzi ním a jeho príbuznými, ako aj hľadať ich stretnutie a prepravu potravín a osobných vecí.

Malý životný hack: Ak chcete rýchlo zistiť, kde odsúdený príbuzný sedí, môžete zástupcovi činnému v trestnom konaní povedať, že hľadáte chýbajúceho príbuzného.

Upozorňujeme na skutočnosť, že ruská legislatíva sa neustále mení a informácie, ktoré napíšeme, môžu byť neaktuálne. Na vyriešenie vašej otázky týkajúcej sa trestného práva vám odporúčame vyhľadať právnu radu na podporu tejto stránky.

Spôsoby získania údajov

Ako zistiť, či bola osoba vo väzení? To sa dá urobiť rôznymi spôsobmi. A každá osoba sa rozhodne, ako dostávať relevantné údaje.

Dnes môžete venovať pozornosť takým spôsobom riešenia problému:

 • odvolanie na orgány činné v trestnom konaní,
 • analýza ľudského vzhľadu,
 • hodnotenie správania občanov.

Nakoniec sa človek môže jednoducho opýtať „podozrivého“, čo ho trápi. Je pravda, že toto zarovnanie nie je vždy spoľahlivé. Nikto nie je v bezpečí pred podvodmi.

Vyhodnoťte vzhľad

Odňatie slobody je trest za závažný trestný čin. V skutočnom živote môže byť niekto uväznený, dokonca aj nevinný (čo sa stáva veľmi zriedka). A ak občan nie je vinný, ale slúžil času, bude to mať negatívny vplyv na jeho budúci život.

Ľudia s trestným registrom sa často dajú ľahko identifikovať podľa ich vzhľadu. Napríklad, títo občania majú väzenské tetovanie. Hviezdy na ramenných popruhoch, polonahé ženy, ich ruské meno - to všetko môže naznačovať, že potenciálny podozrivý už bol vo väzení.

Tetovania sa najčastejšie robia na pažiach, prstoch a hrudi. Tetovanie sa zvyčajne robí nedbanlivo, chýba mu krása. A je celkom jednoduché ich odlíšiť od práce v tetovacej miestnosti.

Občan sa môže jednoducho pozrieť na „podozrivého“. V priebehu času sa mení vzhľad osoby, ktorá vykonala určitý termín. Najmä pokiaľ ide o zločince, ktorý závažne porušil zákon.

Navonok môže človek vyzerať ako bandita. Sklapni, chrapľavý hlas, určitá vonkajšia nepokoj - to všetko môže naznačovať, že daná osoba mala vážny záznam v registri trestov. Odchádzaní ľudia sa o seba nestarajú. Vzhľad nie je hlavným faktorom života.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že je najlepšie hľadať väzenské tetovanie od podozrivého. V bežných tetovacích salónoch nie sú vyrobené. A na rozlíšenie také tetovanie môže byť často voľným okom.

Faktory správania

Ako zistiť, či bola osoba vo väzení? Ďalším spôsobom je vykonať analýzu správania občanov.

Niektorí tvrdia, že osoba, ktorá vykonáva určitý čas, zmenila svoj prejav. Môžete naraziť na frázy, ako napríklad „malé veci“, „bezprávie“, „obsadenie“ atď. Ľudia niekedy nielen začnú používať väzenský žargón, ale tiež úplne stratia svoju rečovú gramotnosť.

Správanie odsúdených sa môže líšiť. Niektoré z nich sú mimoriadne agresívne, asertívne. Toto správanie môže vystrašiť a odcudziť takmer každého.

Niektorí veria, že predtým odsúdení by sa vyhli kontaktu z očí do očí, správali sa opatrne a veľmi elegantne. Sediaci ľudia pôsobia úzkostlivo a nervózne. Takéto zmeny sú jasne viditeľné v spoločnosti mužov.

Dôležité! Metódy stanovenia trestného registra navrhované až do tohto bodu nemožno označiť za spoľahlivé. Koniec koncov, vzhľad a správanie sú klamlivé. Preto musíte často hľadať spoľahlivé a zdokumentované informácie.

Odvolanie sa na úrady

Ako zistiť, či bola osoba vo väzení? Najlogickejším a správnym rozhodnutím je odvolať sa na orgány činné v trestnom konaní. Zamestnanci ministerstva vnútra môžu bez problémov „preraziť“ ktorúkoľvek osobu. Databázy príslušných orgánov obsahujú údaje o odsúdených a vyšetrovaných osobách.

Na dosiahnutie požadovaného výsledku spravidla potrebujete:

 1. Pripravte si sériu dokumentov. Je vhodné mať pri sebe občiansky preukaz a dôvody, na základe ktorých bude osoba overená. Informácie o trestnom registri občana sa rovnako neposkytujú tretím stranám.
 2. Kontaktujte akékoľvek oddelenie ministerstva vnútra Ruskej federácie. Môže sa to uskutočniť na diaľku (poštou vrátane elektronickej) a osobne.
 3. Počkajte na príslušné údaje. Služba je poskytovaná čo najskôr.
 4. Nemusíte robiť nič iné. Občan sa môže v prípade potreby obrátiť na ministerstvo vnútra Ruskej federácie, ale na miestnu policajnú stanicu. Sú tiež schopní pomôcť. Iba ak existujú dôvody na šírenie údajov o registri trestov obyvateľstva.

Dôležité! Na miestnych policajných staniciach môžete vidieť reklamy na vyhľadávanie zločincov. Aj v niektorých prípadoch sa kontroluje trestný register. Je možné, že na informačnej tabuli bude zverejnená fotografia potenciálneho podozrivého.

Uplatnenie základne

Existuje niekoľko ďalších scenárov. Informácie o registri trestov občanov sú uložené v orgánoch činných v trestnom konaní. Údaje sa zhromažďujú v špeciálnej databáze. Podľa toho môžete kedykoľvek získať relevantné informácie o tom, kedy a za čo bolo toto alebo ktoré podozrivé súdené.

Niektorí dávajú prednosť kúpe databáz Ministerstva vnútra Ruskej federácie. Predajcovia potom hľadajú informácie, ktoré ich zaujímajú, podľa priezviska, mena a patronymie podozrivého. Je vhodné vedieť, kde je daná osoba zaregistrovaná. Tým sa proces veľmi uľahčí. Informácie o veku potenciálneho votrelca nebudú tiež zbytočné.

Takýto návrh možno považovať za nezákonný. Nákup databáz je porušením právnych predpisov Ruskej federácie. Preto sa neodporúča používať podobný spôsob riešenia problému.

Navyśe navrhovaný spôsob prevodu nápadov do reality nie je vždy spoľahlivý. Údaje o odsúdených sa aktualizujú denne. Predajca databázy teda riskuje získanie neaktuálnych informácií. V tomto prípade občan jednoducho míňa peniaze a je dosť veľký.

Vyžaduje sa pomoc

Ako zistiť, či bola osoba vo väzení? Podľa zákona sú občania povinní túto udalosť za určitých okolností oznámiť. Napríklad počas zamestnania.

Ak sa chcete dozvedieť viac o registri trestov osoby, môžete ho požiadať, aby priniesol osvedčenie o zriadení formulára. Uvádza záznam v registri trestov a dátumy pobytu v miestach pozbavenia osobnej slobody.

Informácie budú spoľahlivé. Stratí svoju relevantnosť, keď občan znovu poruší zákon alebo sa zbaví trestného registra ako celku.

Dôležité! Platnosť príslušného osvedčenia sa pohybuje od 1 do 12 mesiacov. Všetko záleží na dôvode objednania dokumentácie.

Možnosti objednania výpisu

Teraz si povedzme, ako si objednať osvedčenie o registri trestov. Toto je najjednoduchší a najspoľahlivejší spôsob, ako ubezpečiť osobu, že táto osoba nezostala vo väzení.

Môžete poslať požiadavku zavedeného formulára:

 • prostredníctvom MFC,
 • prostredníctvom služieb „jediného okna“,
 • priamym odvolaním na oddelenia ministerstva vnútra.

Žiadosť sa ideálne podáva tým, ktorí chcú skontrolovať trestný register. Potom postup pôjde omnoho rýchlejšie ako „dierovanie“ populácie.

Ak je to potrebné, osoba si môže prostredníctvom „štátnych služieb“ objednať osvedčenie o neexistencii registra trestov. Na tento účel je však potrebné sa vopred zaregistrovať na portáli a potvrdiť svoju totožnosť. V opačnom prípade môžete zabudnúť na túto metódu.

Svojpomocná objednávka

Podrobnejšie preskúmame postup vydávania registrov trestov. Toto je pomerne jednoduchá operácia, ktorej môže čeliť každý. Bez ohľadu na záznam v registri trestov sa proces bude vykonávať podľa rovnakých zásad.

Najprv zvážte osobné odvolanie sa na orgány registrácie. Za týchto okolností bude žiadateľ potrebovať:

 1. Vyplňte žiadosť o vydanie osvedčenia o registri trestov alebo o jeho dostupnosti.
 2. Pripraviť niekoľko príspevkov, bez ktorých nebude možné získať dokumentáciu. Zvyčajne sa jedná o cestovný pas a osvedčenie o registrácii.
 3. S vopred pripravenými výpismi kontaktujte ministerstvo vnútra, políciu alebo IFC.
 4. Vezmite si certifikát v dohodnutom čase, v ktorom budú uvedené informácie, ktoré nás zaujímajú.
 5. Ako ukazuje prax, tento postup nespôsobuje žiadne ťažkosti. Najmä ak osoba nemá záznam v registri trestov.

Dôležité! Ak chýba cestovný pas, musí byť priložená akákoľvek iná identifikačná karta. V opačnom prípade bude služba odmietnutá.

Vyžaduje sa vyhlásenie online

Zistili sme, ako zistiť, či bola osoba vo väzení. Ak sa na túto operáciu pripravíte vopred, môžete sa s ňou ľahko vyrovnať.

Ako už bolo zdôraznené, občania si môžu prostredníctvom ministerstva vnútra objednať výpis z ustanoveného formulára od ministerstva vnútra. Этот прием значительно упрощает всю процедуру.

Алгоритм действий окажется приблизительно таким:

 1. Открыть в любом браузере сайт Gosuslugi.ru.
 2. Пройти авторизацию на соответствующем портале.
 3. Кликнуть по строчке «Каталог услуг».
 4. Do vyhľadávacieho panela napíšte „Osvedčenie o registri trestov“.
 5. Vyberte vhodný výsledok.
 6. Označte región, v ktorom zákazník žije. Zobrazuje sa v pravom hornom rohu stránky.
 7. Kliknite na tlačidlo „Prijať“. ".
 8. Vyplňte žiadosť elektronicky.
 9. Ak je to možné, zvoľte miesto dodania certifikátu. Takéto právo sa neudeľuje vo všetkých regiónoch Ruskej federácie.
 10. Kliknite na tlačidlo „Odoslať“ Coca.

Zostáva len čakať. Len čo bude výpis pripravený, bude ho môcť občan vyzdvihnúť na miestnom oddelení ministerstva vnútra.

Je v pase záznam v trestnom registri? Nie. V tomto dokumente sú zobrazené údaje o deťoch, manželskom stave, registrácii a službe osoby. V pasoch Ruskej federácie sa však registra trestov nenachádza.

Pin
Send
Share
Send
Send