Užitočné tipy

Ako k tomu nákresy oblečenia: sprievodca pre začiatočníkov

Pin
Send
Share
Send
SendKto povedal, že skutočné umenie sú farby a plátna? Sme pripravení vám povedať o smerovaní v umení, ktoré dobre vlastnili a vlastnili takí majstri ako Vrubel alebo Brian Duey. Kresby dokonale dokončili jednoduchou ceruzkou. A tieto diela vzrušujú, radujú a prinášajú potešenie. Je možné prijať ich techniku ​​a naučiť sa kresliť podobným spôsobom? Samozrejme môžete! Ako a čo je na to potrebné?

Existuje na týchto obrázkoch nejaké zvláštne tajomstvo? Tam je! A sme pripravení zdieľať to s našimi priateľmi a hosťami:

 1. Na úvod povedzme, prečo stojí za to venovať pozornosť tomuto smeru.
 2. Ďalšou dôležitou otázkou, na ktorú sa zameriame, sú tajomstvá kresby.
 3. Túto exkurziu dokončíme do sveta, kde čierne a biele obrázky vládnu malým, ale príjemným darčekom.

Monochromatické kresby ceruzkou

Keď už hovoríme o veľkosti a genialite všetkých jednoduchých, človek si nemôže pomôcť, ale spomenúť si na obyčajnú ceruzku. Kto z nás ho nepozná a nedržal ho v našich rukách. Od detstva to všetci dobre ovládame. Samozrejme, pre začiatočníkov, pre veľmi malé deti sa zdá, že je tak ľahké vziať si do ruky ceruzku a začať „vytvárať“ kalyaki-malyaki.

obsah

Rovnako ako stavba domu nikdy nezačína bez projektu, aj oblečenie nie je šité bez náčrtu. Vo svete módy sú nové modely odevov pred ich stelesnením vzorované a šité, najprv ručne natiahnuté. Najskôr sa vyrobí skica - realistická postava v podobe módneho modelu, na ktorom sa vyskúšajú vynaliezané šaty, slnečné šaty, sukne, blúzky, vesty. Náčrt poskytuje predstavu o tom, ako bude na konci vyzerať výstroj.

Náčrt je akýmsi mostom medzi módnym návrhárom a znalcami, ktorí ho podporujú alebo kritizujú. Potrebujú predstaviť úžasný a jedinečný dizajnový nápad vo farbe a obrázkoch, aby ich uchytil.

Ako nakresliť náčrtky oblečenia pre začínajúcich dizajnérov? Budeme o tom hovoriť.

V akom štýle bude kresba?

Teraz musíte premýšľať o tom, ako urobiť to isté chytľavé predbežné technické kreslenie - v akademickom alebo módnom štýle? Prvá metóda samozrejme zobrazuje na papieri všetky proporcie tela, ale oblečenie bude úprimne povedané nudné.

Mimochodom, módna kresba je veľmi populárna: na všetkých oddeleniach dizajnu sa jej venuje veľa času. Táto metóda zahŕňa zobrazenie čísiel bežných modelov s normálnymi proporciami, s výnimkou jedného detailu - neprimerane dlhých nôh. Tieto postavy musia byť oblečené vo svetlých, výrazných, farebných, mierne prehnaných značkových odevoch navrhnutých v estetike časopisov.

Naučiť sa kresliť tvary

Aby ste nakreslili náčrt oblečenia, musíte najprv správne znázorniť postavu, na ktorej sa bude tento odev nosiť. Hlavným problémom je prenos ohybov rúk, nôh a bokov, otočenie hlavy. Aby ste to dosiahli, musíte sa aspoň niečo naučiť o anatomickej štruktúre človeka, opornej nohe a rovnováhe tela a predstaviť si, kde padne tieň.

Na tento účel sa pozrite na pohyby tiel na fotografiách a skúste to nakresliť. Všetko bude fungovať s určitým školením. Objaví sa spomienka na prsty a potom môžete krásne znázorniť oblečenie.

Ako k tomu elegantné šaty ľahko

 • Šaty 3. apríla 2016

Zdravím! Už sme sa pokúsili nakresliť rôzne šaty, ale tentoraz sa pokúsime nakresliť elegantné - svadobné alebo plesové šaty. Najlepšia vec je, že kreslenie je veľmi ľahké, tak to skúsme.

Ako ľahko kresliť klobúk

 • Ako nakresliť oblečenie / návody na kreslenie pre deti 2. apríla 2016

V tomto návode nájdete jednoduchý spôsob, ako nakresliť zimnú čiapku pre začiatočníkov. Vyberte ceruzku, papier, gumu a môžete začať proces.

Ako k tomu tričko

 • Ako kresliť oblečenie 1. apríla 2016

Stránka Lessdraw už má veľa lekcií v oblasti kreslenia odevov a obuvi, zatiaľ sme sa však nenaučili kresliť košeľu. Vyplňte túto medzeru a pokúste sa nakresliť košeľu ceruzkou.

Ako k tomu palčiaky

 • Ako nakresliť oblečenie / lekciu pre deti 31.03.2016

Tu sa dozviete, ako ľahko a krok za krokom kresliť palčiaky alebo palčiaky. Je zvlášť dobré kresliť ich na zimné alebo novoročné kresby.

Kreslenie pracovného modelu

Začnite vyznačením obrázka - nakreslite na list papiera priamu čiaru zhora nadol. Toto bude ťažisko vášho modelu, druh kostry. Potom nakreslite ovál - budúcu hlavu. Pri navrhovaní odevov nie je potrebné dodržiavať proporcie, pretože v popredí je odev, nie anatómia.

Ako nakresliť ruské letné šaty v etapách

 • Šaty 8. novembra 2015

Ahoj priatelia! O odevoch a topánkach už bolo veľa lekcií, ale v tejto lekcii sa budeme snažiť ceruzkou nakresliť skutočný ľudový kroj - ruskú slnečník. Nie je to ťažké, ak budete postupovať podľa podrobných pokynov, takže pokračujte.

Ako k tomu topánky ceruzkou

 • Topánky 28 sep. 2015

Dievčatá radi často kreslia krásne princezny, bábiky a elegantné topánky, môžu kombinovať nádherné šaty a elegantný účes. V tomto tutoriále by som chcel ukázať, ako kresliť topánky po etapách.

Krk a hlava

Krk je jednou tretinou šírky ramien a polovicou dĺžky hlavy. Hlava by mala byť úmerná telu. Vymažte pôvodný ovál. Týmto spôsobom je možné znázorniť obrázok hlavy, a to nakláňaním nadol, vpravo, vľavo alebo hore.

Ich dĺžka je najmenej 4 góly. Pozostávajú z bokov - od spodnej časti panvového štvorca po koleno a teľatá - od kolien po členky. Podľa spôsobu dizajnérov môžete zväčšiť rast modelu predĺžením nôh. Stehno má rovnakú šírku ako hlava. Na koleno - zúžené na tretinu najširšej časti stehna. Potom zúžiť ďalej na členky, ktoré by sa mali rovnať štvrtine šírky hlavy.

Ako k tomu krátke svadobné šaty

 • Video návody / šaty 8. mája 2015

V tejto lekcii vidíte, ako sú nakreslené krátke svadobné šaty. Je ľahké nakresliť, stačí to zopakovať po autorovi. Ďalšie informácie nájdete vo videu.

Ako k tomu krásne šaty

 • Šaty 24. marca 2015

V tomto návode vám ukážem podrobne, ako nakresliť krásne šaty. Pozrime sa, čo dostaneme. Najprv musíme načrtnúť základ, na ktorom sa budeme riadiť. Základňa sprostredkuje tvar šatstva, jeho dĺžku a šírku.

Kreslíme oblečenie a doplnky

Teraz je čas vložiť svoju postavu do oblečenia, ktoré ste vymysleli. Nakreslite na látku výtlačky, volánky alebo mašle, pridajte príslušenstvo. Obojok, krk, zipsy, opasky, gombíky, flitre, vrecká, švy - všetko je dôležité.

Natiahnite záhyby a záhyby tkaniva na lakte, v páse, na zápästiach. Ak má budúca tkanina hodvábnu a tenkú textúru, potom by sa na výkrese malo zdať, že steká po tele. Tesný, rovnako ako denim, mierne zakryje tvar tela. Na správne znázornenie smeru záhybov sa používajú prerušované mäkké ťahy. Keď sa učíte skica, nerobte hrubé čiary. Ľahké línie sa ľahšie opravujú alebo umývajú. Opatrne ťahajte záhyby, vrásky a záhyby vo forme slučiek, zvlnených čiar.

Ako k tomu nevesta - dievča vo svadobných šatách

 • Ako nakresliť osobu / Ako nakresliť oblečenie / Šaty 24.03.2015

V tomto návode vám ukážem, ako nakresliť dievča vo svadobných šatách so závojom. Ak chcete nakresliť dievča, musíte použiť jednoduchú lekciu. Najprv nakreslíme dievčenské telo, na ktoré môžeme.

Odtiene a odtiene

Záverečná fáza modelovania - pridajte tiene, farby a odtiene. Vymažte čiary a poznámky ceruzkou a potom opatrne vymaľte oblečenie pomocou značiek, tlačiarenských farieb alebo farieb vo farbách a odtieňoch, ktoré ste plánovali. Pridajte vlasy, slnečné okuliare a urobte z vášho modelu človeka. Tieto dotyky spôsobia, že vaša skica bude plná krvi.

Ako k tomu steampunk šaty

 • Ako kresliť oblečenie / šaty 23.03.2015

Ahoj priatelia! Chcel by som vám ukázať, ako môžete kresliť steampunk šaty. Všeobecne platí, že steampunk je veľmi zaujímavý, krásny a dokonca aj rozprávkový štýl, oblečenie tohto typu vyzerá jednoducho úžasne. Takže začíname kresliť naše šaty.

Ako k tomu nádherné plesové šaty

 • Pre začiatočníkov / Ako nakresliť oblečenie / Šaty 23.03.2015

V tejto lekcii kreslenia ukážem, ako môžete nakresliť nadýchané šaty pre dievča, ktoré je ideálne pre ples, maturitu alebo svadbu. Najprv načrtneme tvar šatstva. Bude to na jednom ramene, teda na hornom.

Ako nakresliť videá v niekoľkých fázach

 • Pre začiatočníkov / Ako nakresliť oblečenie / topánky 7. januára 2015

V tejto lekcii výkresu vám ukážem, ako nakresliť valčeky. Každým krokom kreslime ceruzkou po etapách a určite sa s ňou vyrovnáte, aj keď ste začiatočník. Začnime. Krok 1 V prvej fáze kreslenia videí pre nás.

Ako nakresliť topánky pointe ceruzkou

 • Pre začiatočníkov / Ako nakresliť oblečenie / topánky 26.12.2014

V tomto návode vám ukážem, ako nakresliť ceruzkou topánky. Pointe topánky sú špeciálne topánky pre baleríny, ktoré im umožňujú stáť na nohách. Baletky vyzerajú skvele, ale nie každý vie, že ich honované pohyby sú.

Kreslíme šperky: koruna, náušnice, náhrdelník a prsteň

 • Pre začiatočníkov / Ako nakresliť oblečenie 25. decembra 2014

Ako k tomu dekorácie. Ahoj priatelia! V tejto lekcii sa naučíte, ako perom kresliť šperky po stupňoch. Ako viete, šperky sa môžu veľmi líšiť a ja sa ich fyzicky nedotknem.

Kreslíme tenisky po etapách

 • Pre začiatočníkov / Ako nakresliť oblečenie / topánky 14.12.2014

Ahoj priatelia! V tomto návode by som vám chcel ukázať, ako nakresliť gymnastiku v etapách. Môžete použiť všetky dostupné nástroje a nakreslite tenisku ceruzkou, farbami alebo na počítači. Poďme na kreslenie. Fáza 1

Kreslíme dámske a pánske šortky

 • Pre začiatočníkov / Ako nakresliť oblečenie 14. decembra 2014

V tomto návode vám ukážem, ako nakresliť krátke nohavice. Pokúsime sa nakresliť dva typy - dámske krátke a krátke pánske. Začnime prvou možnosťou. Poďme! Pre dievčatá Najprv nakreslíme dámske šortky.

Ako nakresliť šaty v niekoľkých etapách

 • Pre začiatočníkov / Ako k tomu oblečenie 9. decembra 2014

Tento návod popisuje, ako nakresliť župan. Spočiatku sa zdá, že úloha je náročná, ale v procese kreslenia pochopíte, že kreslenie županu nie je vôbec ťažké. Začnime! Aby sme mohli nakresliť rúcho, musíme nakresliť základňu.

Ako k tomu šaty

 • Pre začiatočníkov / Ako nakresliť oblečenie / Šaty / Lekcie kreslenia pre deti 3. decembra 2014

V tomto návode vám ukážem, ako nakresliť krásne šaty v niekoľkých etapách. Každé dievča sníva o krásnych šatách, ale nie vždy je možné ich oživiť, pretože nájsť dokonalé šaty nie je také jednoduché. Skúsme to.

Ako k tomu?

 • Ceruzka. Najjednoduchší a najintuitívnejší nástroj na kreslenie, ktorý budete v každom prípade potrebovať. Aj keď sa chcete naučiť maľovať, na vytvorenie náčrtu budete potrebovať jednoduchú ceruzku. Nie všetky ceruzky sú rovnaké. Niektoré sú určené na kreslenie, iné na kreslenie a iné na každodenné úlohy. Tužky, ktoré sú príliš tvrdé (3H, 4H alebo viac), sa najlepšie vyhnú: papier sa ľahko poškriabe a roztrhne.
 • Akvarel. Vo vode rozpustná farba je známa svojou ľahkosťou, priehľadnosťou a širokou paletou odtieňov. Kreslenie s vodovodmi je však dosť ťažké: musíte sa naučiť, ako používať jeho vlastnosti, a dobre vedieť, ako sa maľuje papier. Na druhú stranu, ak urobíte dosť úsilia, potom sa naučte kresliť jednou z najpôsobivejších techník.
 • Gvaše. Jedná sa o hustú matnú farbu, ktorá sa riedi vodou. Je ideálny pre prvé kroky pri kreslení. Vďaka hustej textúre kvaša sa tmavé tóny dajú ľahko prekrývať s tmavšími. To je veľmi dôležité, pretože potom môžu byť odstránené všetky nedostatky a nedostatky. Ďalšia dobrá správa: kvaš je lacný.
 • Pastel (suchý). Tieto pastelky sa používajú na vytváranie kresieb v jemných farbách. Vďaka svojej štruktúre je pastel veľmi ľahko odtieňovateľný, čo vám umožňuje vytvárať prekrásne prechody medzi odtieňmi. Okamžite by ste sa mali pripraviť na to, že prsty a stôl (aspoň) budú znečistené prachom a drobčekmi pastelu. Hotový pastelový vzor sa ľahko maže, takže pigmenty na papieri bude potrebné fixovať lakom alebo fixačným prostriedkom.
 • Značky („kópia“). Požiadali sme umeleckú ilustrátorku a učiteľku Annu Rastorguevovú, aby povedali o tomto relatívne neznámom nástroji. Pretože kreslí pomocou značiek a robí to skvele. Nejde o zvýrazňovače a nie o jednoduché fixy, ale o značkovače alkoholu, ktoré kvôli svojmu základu nedeformujú papier a umožňujú vám dosiahnuť plynulé prechody medzi odtieňmi.
Kolidzei / Shutterstock.com

Existuje mnoho výrobcov takýchto nástrojov, tu sú japonské značky, nemecké a čínske, kórejské a ruské. Cena sa tiež líši - od 160 do 600 rubľov za kus, takže dokonca aj začiatočník môže vyzdvihnúť malú súpravu na spustenie.

Palety tohto typu markerov sú nezvyčajne široké a majú v priemere 300 farieb. Aby ste sa neplietli, môžete si kúpiť hotovú súpravu, obvykle vybranú na konkrétnu tému: architektúra, príroda, manga.

Anna Rastorgueva, ilustrátorka, učiteľka

Čo keď neviem, čo k tomu?

Ak neviete, čo kresliť, ale naozaj chcete kopírovať, načrtávať a opakovať po ostatných. S tým nie je nič zlé. Naopak, toto je normálny proces. Nasnímajte obrázok, ktorý sa vám páči, postavte ho pred seba a začnite.

Video návody veľa pomáhajú. Na rozdiel od tipov v štýle „nakresliť kruh, nakresliť palice, pridať podrobnosti - získate skvelé plátno“, tieto poznámky neklamú. Uvidíte, ako je výkres vytvorený.

Pamätajte: kreativita je medzinárodná záležitosť. Nemusíte sa báť zapojiť sa do kanálov anglicky hovoriacich blogerov v službe YouTube, aj keď nerozumiete tomu, čo hovoria.

Skúste začať s týmito kanálmi:

 • PROKO. Absolútna nevyhnutnosť pre každého, kto sa chce naučiť kresliť. Umelec jasne, jednoducho, jasne vysvetľuje najťažšiu vec - ako kresliť človeka. Toto je základňa a nadácia, takže kanál bude pravdepodobne existovať vo vašich záložkách.
 • Mark Crilley. Umelec pracuje v kreslenom štýle, takže tí, ktorí sa chcú naučiť kresliť roztomilé a roztomilé kresby, tu nájdu všetko, čo potrebujú. Umelec ukazuje rôzne techniky a podrobne, jednotlivé snímky, ukazuje najjednoduchšie techniky na vytvorenie veľkolepého obrázka.
 • Sycra. Kanál osloví každého, kto miluje japonské karikatúry a chce sa naučiť kresliť anime. Video lekcie pokrývajú tému od do: štruktúra tela, rysy tváre, kostýmy a všetko-všetko-všetko.
 • Bob Ross Bob Ross je americká televízna legenda. Asi najinšpiratívnejším programom na svete bol tento muž, ktorý už 11 rokov učil ľudí, aby na plátne robili zázraky. Nerozumiete tomu, čo hovorí Bob jemným hlasom, ale nemôžete odolať umelcovmu talentu prenikajúcemu priamo z obrazovky.

Vo všeobecnosti je výber témy druhou zásadnou otázkou po výbere materiálu. A tu vôbec nie je potrebné obmedzovať sa na tradičné žánre: portrét, zátišie alebo krajina. V dnešnej dobe si čoraz viac obľubujú denné náčrty domácnosti. Podobne ako fotografie na Instagrame, umelci plynule zachytávajú vzrušujúce témy vo svojich zápisníkoch, zverejňujú ich na sociálnych sieťach, učia sa a spolu komunikujú. Predmetom záujmu sa môže stať absolútne ľubovoľný objekt - od makier náčrtov hmyzu po podrobné cestovné denníky rozšírené vo všetkých detailoch.

Anna Rastorgueva, ilustrátorka, učiteľka

Čo čítať, aby ste sa naučili kresliť?

"Môžete čerpať do 30 dní," Mark Kistler. Jedna z najslávnejších kníh o kresbe. Ako vyplýva z mnohoročného pozorovania, všetci sa po prečítaní a, čo je dôležité, podľa pokynov, všetci naučili kresliť.

"Objavte interpreta v sebe," Betty Edwards. Pochybnosti môžu byť okamžite informované: podľa tejto knihy sa asi 2 milióny tých, ktorí sa považovali za „bez zbraní“, naučili kresliť. Pre tých, ktorí neveria vo svoje silné stránky a myslia si, že všetci umelci vedia nejaké tajomstvo krásnych obrazov, hovoríme: áno, existuje tajomstvo. V tejto knihe je skrytá.

"Skicár, ktorý vás naučí kresliť!", Robin Landa. Pretože Robin je sám učiteľ, vie, že študenti čerpajú najlepšie z učebnicových stránok. To je miesto, kde sa splní fantázia! Preto vytvoril knihu, do ktorej môžete (a musíte ju kresliť). A v tomto procese učiť.

Pin
Send
Share
Send
Send