Užitočné tipy

Navel piercing: ako to urobiť, koľko sa lieči a ako sa starať o defekt

Pin
Send
Share
Send
Send


Tento článok napísal Sarah Gehrke, RN. Sarah Gerke je registrovaná sestra v Texase. V roku 2013 získala magisterský titul v odbore ošetrovateľstvo na University of Phoenix.

Počet zdrojov použitých v tomto článku je 17. Zoznam ich zdrojov nájdete v dolnej časti stránky.

Zatiaľ čo piercing pupka sa uzdraví, je veľmi dôležité sa ho nedotknúť, aby nedošlo k ešte väčšiemu zápalu. Okrem toho by ste tiež mali zabrániť vzniku infekcie, aby ste minimalizovali riziko zápalu. Najdôležitejším aspektom pri prevencii a liečbe infekcií spôsobených piercingom pupka je jeho čistenie. Na zníženie zápalu spôsobeného infekciou musí byť piercing pravidelne chránený a dezinfikovaný.

Všetko o tom, čo robiť, ak je piercing zhnitý

Pri nákupe šperkov vo forme piercingu na tele si musíte pamätať na zodpovednosť neustáleho ošetrovania rany až do jej úplného zahojenia. Tento proces môže trvať jeden až šesť mesiacov. Závisí to hlavne od imunity tela, citlivosti kože a kvality poskytovaných služieb. Podľa pozorovaní sa len asi 15% všetkých vpichov lieči bezbolestne a rýchlo.

Fotografie zhnitého piercingu - čo robiť

Dôvody potlačenia piercingu:

1. Kapitán nevykonal postup ani doma.

2. Nedostatočne dezinfikované nástroje, miesto vpichu alebo dekorácie.

3. Technológia piercingu sa nedodržiava.

4.Kontakty s vlhkým, infikovaným alebo chladným prostredím v prvých dňoch.

5. Alergická reakcia na kov, z ktorého pozostáva dekorácia.

6. Nedostatočná veľkosť náušnice, ktorá spôsobuje neustále stláčanie kože.

7.Nedodržiavanie pravidiel starostlivosti o defekt.

Ak piercing slávi a situácia nadobudla nezvratný proces, je potrebné brať situáciu veľmi vážne. Bez liekov sa neobídete.

Drogy a použitie

Ručné umývaniePred každým ošetrením si umyte ruky antibakteriálnym mydlom bez farbív, vonných látok alebo akýchkoľvek prísad. umývaniePri hnisaní sa uvoľňuje krv alebo anémia, ktorá vyschne a vyžaduje komprimáciu do 5 až 10 minút. Nemôžete ich odtrhnúť - povedie to k väčšiemu zápalu a bolesti. Ako materiál na utieranie používajte špongie z mäkkej bavlny.

Je potrebné opláchnuť chlórhexidínom alebo miramistínom, ktoré si po dlhú dobu zachovávajú antibakteriálny účinok na ranu.

Nepoužívajte peroxid vodíka, alkohol, kolínsky roztok, soľný roztok, jód, brilantnú zelenú - dráždia. Cranking decorationČinnosť sa vykonáva až po premytí, aby sa dosiahla lepšia penetrácia antibakteriálnej tekutiny. Otáča sa 1 - 2 krát. Nie je potrebné odstrániť šperky ani na chvíľu, môže to viesť k prilepeniu vpichu a bolestivému opakovanému obliekaniu. Dekorácia sa odstráni, ak sa nahradí inou, ak sa zistí alergická reakcia na pôvodnej. Aplikácia mastiNaneste chloramfenikol alebo masť tetracyklínu. Aplikujú sa priamo na ranu, ale nie až do uzdravenia, ale až do hnisania. Majú antimikrobiálne a protizápalové účinky. bandážPri liečbe punkcie v noci musíte použiť obväz zo sterilných materiálov zakúpených v lekárni. Ráno je odstránená a popoludní sa neoblieka. Príjem vitamínuDoplnenie vitamínu sa odporúča na pomoc telu. Vyžaduje sa vitamín C (kyselina askorbová) a zinok (vyskytujú sa v potravinách ako hydina, syr, cibuľa, cesnak, pohánka, šošovica, citrusové plody, orechy, jablká).

Pri pozorovaní počas dvoch až troch dní nosič piercingu nevidí zlepšenie, čo znamená, že je potrebné vyhľadať lekársku pomoc od chirurga. Vyberie súbor vhodných liekov a postupov, ktoré urýchľujú hojenie.

Aké náušnice si vybrať na piercing?

Myšlienka, ktorá sa objavila v staroveku medzi africkými kmeňmi, umožnila moderným ženám vyjadriť sa originálnym a módnym spôsobom. Dnes možno brušnú výzdobu nájsť u dievčat zaoberajúcich sa orientálnym tancom alebo tyčovým tancom. A tiež pre tie dámy, pre ktoré je punkcia pupku krásnou a špeciálnou ozdobou.

Po rozhodnutí o tomto postupe je dôležité zvoliť si vhodné náušnice, pretože šperky majú rôzny tvar a sú vyrobené z rôznych kovov. Existuje niekoľko druhov šperkov na prepichnutie pupka pre každý vkus.

 • Prsteň: výrobok kruhového tvaru,
 • Barbell: náušnice s dvoma korálkami okolo okrajov,
 • Kruhový: náušnice s guličkami na okrajoch,
 • Banán: zakrivená tyčinka s guličkami rôznych veľkostí.

Ďalej uvádzame kovy, z ktorých sa piercing vyrába, ich výhody a nevýhody.

 • Medstal: je nerezová zliatina vyrobená z ocele, chrómu a niklu. Vo všeobecnosti je kov bezpečný: v zriedkavých prípadoch sa vyskytujú alergické reakcie. Cena takýchto výrobkov je spravidla nízka.
 • Titán: odolný nerezový kov, ktorý má vysokú mieru prežitia a nespôsobuje komplikácie.
 • Zlato: drahý nealergénny kov. Nevýhody zahŕňajú vysoké náklady na produkt.
 • Striebro: lacný kov, nespôsobuje alergie. Nevýhody - časom môže stmavnúť.
 • Bioplasty: výrobky používané na dočasné prepichnutie pupka. Slúžia ako náhrada za kovové šperky v prípade hnisania rán.

Bolí piercing pupku?

Prah bolesti pre všetkých ľudí je odlišný, takže nie je možné dať jednoznačnú odpoveď na túto otázku. Pri vykonávaní postupu u ľudí s nízkym prahom bolesti sa môže použiť anestézia. V tomto prípade to nebude bolieť prepichnúť pupok, proces vpichu je navyše pomerne rýchly. Pocity bolesti sa objavia po „odchode“ z drogy.

Ako je pupok prepichnutý?

Mnohí, ktorí sa rozhodli pre prepichnutie, nevedia, ako urobiť vpich na pupku. Vo všeobecnosti je postup pomerne rýchly:

 1. Majster si oblieka jednorazové rukavice a dezinfikuje šperky.
 2. Potom pomocou značky načrtne miesto na pupku, kde sa bude nachádzať vpich.
 3. Potom sa vykoná anestézia, dezinfekcia kože a prepichne sa ihla.
 4. Potom sa nainštaluje dekorácia a rana sa ošetrí antiseptikom.

Je potrebné vedieť, že kvalifikovaní remeselníci vykonávajú piercing pupku iba ihlou. Použitie pištole nie je povolené, pretože poškodzuje tkanivo a odďaľuje proces hojenia.

Po všetkých manipuláciách prepichovač vysvetľuje, ako správne spracovávať pupok a ako sa starať o defekt pre rýchle uzdravenie.

Je možné prepichnúť plné pupky pupka?

Ktorékoľvek dievča môže prepichnúť pupok bez ohľadu na pleť, pretože vkus a preferencie všetkých ľudí sú rôzne. Niektorí majú radi svieži a zaoblený tvar, zatiaľ čo iní majú radi plochý žalúdok s kockami.

U ľudí s nadváhou sa však môžu vyskytnúť určité komplikácie. Prebytočný tuk v žalúdku a okolo pupka v skutočnosti znižuje prísun krvi do tejto časti tela, čo spomaľuje hojenie pupka po vpichu. Piercing pupka sa preto neodporúča u diabetikov s nadváhou, pretože v týchto prípadoch nie je možné vylúčiť riziko vzniku edému alebo iných závažnejších infekcií.

Ako sa starať o piercing do pupka?

Ak urobíte vpich v salóne, profesionálny majster vám podrobne povie, ako sa starať o piercing, ako aj dať poznámku, ktorú si môžete vziať so sebou.

Ak sa to však z nejakého dôvodu nestalo, môžete si prečítať podrobné pokyny na starostlivosť opísané nižšie. Na uľahčenie predčasného uzdravenia je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:

 1. Prvé 2 týždne, ráno a večer, je potrebné ošetriť pupok roztokom morskej soli. Roztok sa pripraví takto: v 200 ml teplej vody je potrebné rozpustiť 1 polievkovú lyžicu soli. Tento postup sa musí vykonať na odstránenie vytečenej lymfy a vysušených krustov, ktoré môžu poškodiť punkciu.
 2. Počas dňa by sa pleťové vody mali vyrábať z bavlnených vankúšikov namočených antiseptikom, napríklad chlorhexidínom alebo Miramistinom 2 až 3 krát.
 3. Pri nosení odevov a pred spaním musí byť pupok utesnený pásom, pretože nadmerné trenie môže pokožku poškodiť.
 4. Potom sa v priebehu nasledujúcich 1,5 mesiaca punkcia dvakrát premyje mydlovým roztokom.

Po počiatočnom uzdravení môžete experimentovať s druhmi šperkov a vložiť ďalšie náušnice. Nezabudnite však na hygienu: piercing musí byť odstránený najmenej raz za mesiac a prepichnutie musí byť dôkladne opláchnuté.

Potom, po niekoľkých rokoch, keď sa telo prispôsobí, bude možné chodiť bez dekorácie omnoho dlhšie: prepichnutie nebude zarastať.

Čo sa nedá urobiť po punkcii?

 1. Nedotýkajte sa, neposúvajte ani netahajte šperky, najmä špinavými rukami: spomaľuje to proces hojenia.
 2. Je zakázané manipulovať s piercingom pupka alkoholovými vodami, peroxidom vodíka a masťami. Prvý môže vyvolať chemické popáleniny a masti - upchávajú póry a pôsobia ako prostriedok na šírenie patogénnej mikroflóry.
 3. Počas prvých 2 týždňov by ste sa mali zdržať návštevy fitnescentra a fyzickej aktivity všeobecne. Cvičenie na tlači je možné až po 2 mesiacoch, pretože zbytočné pohyby môžu poškodiť pokožku v blízkosti náušnice.
 4. Aby sa infekcia v procese hojenia rán nezachytila, je potrebné vyhnúť sa plávaniu v sladkej vode vrátane bazénov počas 1-2 mesiacov.
 5. 2 mesiace po zákroku sa neodporúča užívať horúce kúpele ani chodiť do kúpeľa alebo do sauny.

Navel piercing sa nehojí - čo robiť?

Po prepichnutí existujú určité riziká: pupok sa môže zapáliť a ochabnúť. Tieto javy sa často pozorujú v prípadoch, keď majster poruší hygienické predpisy: pracuje bez rukavíc, nesprávne dezinfikuje nástroje a pokožku. A tiež, keď sa človek sám nezaujíma o piercing.

Je dôležité riadiť sa odporúčaniami, ktoré vám dáva pán, aby pupok prerástol po vpiche bez zjavných negatívnych dôsledkov.

Ak sa punkcia v pupku nebude liečiť dlhšiu dobu, pravdepodobne sa k rane pripojí mikrobiálna infekcia. V takom prípade musíte navštíviť lekára: odporučí vhodnú masť s antibiotikom, ktorá eliminuje nepríjemné príznaky, ktoré sa objavili po prepichnutí. Tiež musíte ísť do nemocnice v prípadoch, keď:

 • koža okolo punkcie získala bohatý červený odtieň,
 • v pupku sa objavila pulzujúca bolesť
 • hnis začal vystupovať z rany (žltý alebo zelený výtok s nepríjemným zápachom),
 • došlo k alergickej reakcii na kov produktu,
 • vytvoril sa ekzém.

Prečo nemôže prepichnúť pupok?

Mnoho dievčat prepichuje pupok spontánne bez toho, aby sa brali do úvahy dôsledky, ktoré môžu mať tieto procedúry. Piercing pupka má však okrem vekových obmedzení aj niekoľko kontraindikácií. Nakoniec ani skúsený majster nebude schopný predvídať možné komplikácie bez toho, aby poznal charakteristiky vášho tela.

Ak chcete predvídať negatívne následky, neprepichujte pupok, ak máte:

 • HIV AIDS
 • psoriáza a iné chronické zápaly kože,
 • poruchy krvácania
 • vysoká hladina cukru v krvi
 • porucha alebo poškodenie pečene,
 • infekčné a zápalové procesy vyskytujúce sa v tele,
 • alergie a individuálna neznášanlivosť na lieky proti bolesti a kovy.

Dôsledky piercingu pupka vo vyššie uvedených prípadoch sa prejavujú v skutočnosti, že punkcia sa zapáli, dlhodobo sa nehojí, nestráca, opucháva atď.

Význam pupočníkového piercingu - čl


Nakoniec, existuje veľa ľudí, ktorí považujú svoje telo za druh látky, takže neváhajte nosiť všetky druhy tetovaní a piercingov, takže pridanie jedného do tlačidla na bruchu bude ako vloženie nového umeleckého diela do vášho tela.

Vo väčšine prípadov títo ľudia, ktorí vidia piercing a tetovanie ako umenie a svoje telo ako plátno, sa nezastavia pri jednoduchých piercingoch pupku, ale rozširujú svoju prácu oveľa viac. Pre mnohých nie je tento piercing pupku ničím viac ako doplnkom, súčasťou umeleckého diela, ktoré považujú za svoje telo.

Najčastejšou príčinou zápalu piercingu pupka je nesprávna starostlivosť. Musíte poznať základné riziká zápalu a pravidlá správnej starostlivosti. Najskôr sa opýtajte pána, ktorý vám dá piercing. Na záchranu prídu aj internet a priatelia, ktorí už narazili na podobný problém.

Navel Piercing Význam - Veľa šťastia


Jednoduchý a pohodlný spôsob, ako nosiť niečo, čo pre vás veľa znamená. Rovnako ako veľa ľudí nosí prívesok, prsteň alebo akýkoľvek vtipný prívesok na kľúče alebo fotografiu, ktorá prináša šťastie alebo vás cíti sprevádzaná, veľa ľudí tiež dáva prednosť prepichnutiu brušného tlačidla, aby prilákalo šťastie alebo spoločnosť.

Dierovač alebo kozmetológ presne vie, kde a v akej vzdialenosti by sa mal vykonať punkcia, aby sa minimalizovalo riziko infekcie, krvácania a poškodenia nervových zakončení. Ak sa však stále pýtate, či je zapálenie piercingu, na záchranu prídu nasledujúce profesionálne tipy:

Navel Piercing Význam - sexualita


Môže to byť obruč alebo malý kameň, čo pre vás znamená veľa a čo si môžete vziať so sebou obmedzeným alebo úžasným spôsobom v závislosti od vášho vkusu. Nemohli sme hovoriť o piercingoch, nehovoriac o sexualite. V mnohých kultúrach, ak nie vo väčšine, je oblasť maternice veľmi zmyselná a keď bola v minulosti ozdobená, odkázala na znamenia a ich možnosti alebo ponuku.

- Bolesť v oblasti piercingu, keď sa jej dotknete rukou a dokonca aj v normálnom stave. Bolesť môže byť ostrá alebo boľavá a oblasť vpichu sa zmení na červenú.
- Pálenie okolo piercingu a sčervenanie pokožky.
- Oblasť vpichu je opuchnutá a sčervenaná.
- Hodvábna niť, ktorá sa vkladá po prepichnutí, získala žltkasto-šedý alebo dokonca zelenkavý odtieň - je to jasný znak infekcie. Okrem toho je možné pozorovať vylučovanie hnisu a nepríjemný zápach.
- Vzhľad malých pustúl (pupienkov bielej farby) okolo punkcie.
- výskyt abscesov, ktoré, ak sa nelieči, môžu viesť k otrave krvi.

Nakoniec môžeme povedať, že typ piercingu, ktorý nosíme, môže určiť zámer, ktorý s ním chceme dosiahnuť. Môžu existovať piercingy, ktoré sú akýmsi amuletom, iné sú jednoduché prstene alebo iné s oveľa cudzími alebo farebnejšími vzormi. V každom prípade je zrejmé, že nech sú čokoľvek, ľudia, ktorí majú piercing do pupku, majú na to dobrý dôvod.

Riziká použitia piercingu do brucha

Použitie fialového piercingu môže byť veľmi atraktívne, má však aj určité riziká. Oblasť pupka je vystavená plesniam a baktériám, ktoré môžu spôsobiť infekcie, takže od chvíle, kedy to urobíte, musíte byť obzvlášť opatrní a hygienickí, a to do 3 až 8 mesiacov po aplikácii, čo je potrebné na ošetrenie úplne dierky.

Nemôžete si pomôcť, ale všimnite si, ak je zapálené piercing. Vaše telo vám povie, že to nie je v poriadku a mali by ste konať. Do 6 mesiacov po prepichnutí pupka (takto dlho trvá proces hojenia) odborníci odporúčajú dodržiavať tieto odporúčania:

- Vyčistite priestor na piercing niekoľkokrát denne soľným roztokom, aby ste dezinfikovali pokožku. Zdrojom infekcie môžu byť pot, špinavá voda, špinavé prsty.
- Nedotýkajte sa piercingu čistenými rukami. Najskôr ich umyte antibakteriálnym mydlom.
- Nevyberajte šperky z pupka sami. Požiadajte o pomoc lekára alebo kozmetičku. Iba on sa môže rozhodnúť, či si vezme náušnicu. Ak sami šperky vyberiete, prepichnutie sa uzavrie a vo vnútri je riziko ešte závažnejšej infekcie.

Navel piercing, ako to urobiť

Osobitná pozornosť by sa mala venovať použitiu tohto materiálu, pretože zle sterilizované nástroje môžu spôsobiť prenos baktérií a dokonca aj chorôb, ako je hepatitída.


Na piercing je dôležité mať správne nástroje. Nerobte žiadne domáce piercingy so šijacími ihlami alebo tak niečo. Malo by to pracovať s odborníkmi so sterilizovanými kalibračnými ihlami. Okrem toho by ste mali mať k dispozícii pár pinziet na prepichnutie, značku na označenie oblasti, kde sa bude piercing uskutočňovať, na dezinfekciu alkohol a trochu bavlny.

Dierovač odporučí pre vašu starostlivosť dezinfekčnú masť. Neaplikujte príliš veľa, aby sa nadmerné množstvo nestalo zdrojom bakteriálnej reprodukcie. Produkt by sa mal pokožkou úplne absorbovať. Ak je to potrebné, odstráňte prebytok kozmetickou utierkou. Ak existujú pľuzgiere a zápaly, možno budete musieť absolvovať liečbu antibiotikami, ktoré odporučí kozmetička. Это очень важно, чтобы избежать более серьезных осложнений.

Не больно ли пирсинг пупка?

Получение пирсинга в любой части тела включает в себя отверстие в коже, которое, как можно сказать, обычно. Однако это не невыносимая боль или что-то в этом роде. Конечно, надо сказать, что есть места, которые более чувствительны и что пупок - один из них.

Malo by sa tiež poznamenať, že hoci piercing nie je zvlášť bolestivý, môže sa stať, že perforácia je infikovaná, pretože môže vytvárať kôry hnisu alebo infekcie na strane oblasti. Preto musíme prijať mimoriadne opatrenia.

Navel Piercing - Infekcie

Pupok je oblasť, ktorá sa ťažko potí a ktorá prestáva hromadiť kliny a iné nečistoty. Tento pot alebo špinu môžu prenášať vírusy alebo baktérie, ktoré môžu preniknúť cez otvorenú ranu. Preto je veľmi dôležité pri takýchto piercingoch postupovať opatrne, najmä pokiaľ ide o hygienu.

Je tiež dôležité zvoliť správne šperky na piercing do pupka. Odporúčajú sa šperky z titánu alebo chirurgickej ocele. Je tiež potrebné zvoliť šperky pre piercing vo veľkosti tak, aby šperky vyzerali harmonicky a prirodzene. Vyberte si jednoduché a ľahké piercingové šperky, aby nepretiahli pokožku a nespôsobovali podráždenie.

Preto je veľmi dôležité, aby ste s piercingom zaobchádzali vždy čistými rukami. Naviac by sa pupok mal čistiť najmenej dvakrát denne antibakteriálnym mydlom. Tu vám zanecháme ďalšie znakové symboly, ak vás môžu zaujímať. Navel piercing: to naozaj bolí?

Piercing Navel bol klasický už mnoho rokov, aj keď bol veľmi uľahčený popularitou tetovaní, stále je jedným z najvyhľadávanejších piercingov, ktoré chcú byť odlišné. Je sexy, je odvážny a dá sa nosiť mnohými spôsobmi. Vďaka kúzlom a doplnkom všetkého druhu sa teraz môžeme pochváliť v celej svojej kráse.

Piercing je najstarší spôsob zdobenia tela. V rôznych dobách ľudia používali náušnice na označenie svojho postavenia a vyčnievali z davu. Punkcia v pupku hovorila o príslušnosti k šľachetnej rodine. Dnes je spôsob sebavyjadrenia. Aby zákrok nepriniesol komplikácie, musíte vedieť, aký druh piercingovej starostlivosti musíte vykonať.

Nie je nič zlé na tom, že chcete perforovať takýmto spôsobom, ale skôr, ako sa rozhodnete úplne, určite musíte vedieť o veciach, ako sú riziká, ktoré to so sebou prináša, ak to bude bolieť a aké sú jeho následky. najhorší scenár.

Funkcie piercingu

Obľúbené miesta vpichu sú nos, obočie, bradavky, uši a pupok.

Nikdy nevykonávajte procedúru s majstrami, ktorí pracujú doma alebo v malých kanceláriách!

Je to vážna lekárska manipulácia, pri ktorej sa môžu poškodiť krvné cievy alebo nervové zakončenie. Iba špecialista vie, kde vytvoriť jamku.

Majte však na pamäti, že bolesť je spojená aj s odborníkom vykonávajúcim vŕtanie. Osoba, ktorá vie, čo robí, vkladá piercing do správnej oblasti, pričom znižuje bolesť na maximum. Okrem toho by ste mali zvážiť aj náušnice, ktoré sú hypoalergénne, aby sa zabránilo negatívnym kožným reakciám.

Navel Piercing Care

Akonáhle ste prepichli brucho, musíte počkať primeraný čas na jeho odhalenie. Je bežné, že si všimnete, že je zapálené a že v prvých dňoch cítite miernu bolesť. Ak ste sa liečili v profesionálnej inštitúcii, sú to niektoré z obáv, ktoré vám odporúčame vziať.

Piercing do uší je najviac žiadaný. Proces nespôsobuje ťažkosti, pretože biologické body sú minimálne a cievy úplne chýbajú. Ihla sa vkladá zozadu. Do náušnice je vložený katéter, ktorý je vytiahnutý zozadu. Pokožka sa musí udržiavať napnutá, až kým šperky nezapadnú na svoje miesto. Najjednoduchší spôsob, ako prepichnúť, je pištoľ.

Aké sú riziká piercingu pupka?

Nevystavujte sa slnku. Ak sa rozhodnete nosiť piercing na pláži alebo niečo také, budete ho musieť nosiť s veľkým očakávaním, pretože slnko môže dráždiť pupok alebo zhoršovať vašu citlivosť. Podobne, ak idete na more alebo do bazéna kvôli problému s chlórom. Je dôležité počkať, kým sa pokožka nevráti k normálu, aby vaše veci boli pokojné. Ideálne je to robiť vždy lícom nahor, pretože trenie alebo váha vášho tela v tejto oblasti vám môžu sťažovať prácu. Rešpektujte liečebné obdobie. To sa môže líšiť od 3 mesiacov do 8, v závislosti od citlivosti pokožky a mali by ste ju sledovať písmenom. Extrémne čistenie a dezinfekcia pupka. Perforácia nesie malú ranu, takže tento krok je dôležitý.

 • Nie je v kontakte s vodou alebo pieskom.
 • Nespajte na bruchu.
Rovnako ako všetky estetické postupy tohto typu, piercing pupku predstavuje určité riziká, ktorých pravdepodobnosť sa zvyšuje, ak si vyberiete lacnú inštitúciu alebo nemáte správne hygienické opatrenia.

Ak je nosové krídlo prepichnuté, kozmetológ natiahne nosovú dierku tak, aby spona z dekorácie bola umiestnená pozdĺž steny. Tento proces nevyzerá esteticky príjemne, ale výsledok pokrýva všetky nepríjemnosti so záujmom. Ľudia si často vyberú miesto na prepichnutie septa medzi nosovými dierkami.

Vždy by ste sa mali uistiť, že ihly, ktoré s vami používajú, sú nové a sterilizované. Pred použitím je potrebné zistiť, ako sú dezinfikované. Najmenší nesprávny pohyb môže spôsobiť absces, ktorý vedie k infekcii alebo zanecháva na pokožke stopy. Vašou úlohou je liečiť a liečiť ju každý deň v súlade s pokynmi, ktoré vám dávajú. Kým sa uzdravenie neskončí, nemôžete používať žiadne nové šperky ani náušnice.

 • Choroby spôsobené infikovanými ihlami.
 • Nedostatok hygieny Riziká však nekončia, akonáhle ste vŕtali.
Zvážte investovanie svojich peňazí, ak skutočne chcete získať piercing v bezpečí.

Obočie pichne nahor. Je dôležité, aby rana prešla čo najbližšie k okraju obočia av dostatočnej vzdialenosti od nosa, pretože vedľa nej je aktívny biologický bod, ako aj nervy, ktoré ovplyvňujú ostrosť zraku. Tyč môže prebiehať horizontálne alebo vertikálne. Ak počas operácie pacient utrpí silnú silnú bolesť, postup sa ukončí z dôvodu poškodenia cievy.

Možné následky Piercing Navel

To vás nevyľakáva alebo vás núti opustiť vaše rozhodnutie. Ako ste si však možno všimli, najdôležitejšou vecou pri vytváraní diery je uvedomiť si riziká a následky, ktoré vás môžu mať, ako sú tieto,, ak neprijmete bezpečnostné opatrenia.

Aj keď je zápal na začiatku normálny, má tiež svoj limit a nemal by sa stať neznesiteľným nepohodlím. Vyznačuje sa tým, že pokožke okolo pupka dodáva mäsitú konzistenciu, ktorú môže liečiť iba špecialista. Nebojte sa, sú benígne, ale je potrebné ich odstrániť zásahom. A nakoniec stojí za zváženie aj to, že vaše telo môže nakoniec odmietnuť piercing ako metódu ochrany. V tomto prípade nemá čo robiť a bolo by lepšie opustiť túto myšlienku.

 • Po prvé, je to podráždenie kože brucha.
 • Granulom je ďalším dôsledkom zlého piercingu.
 • Otvory v pupku môžu tiež spôsobiť rast nádoru.
Pred perforáciou skontrolujte alergický alebo imunitný systém.

Jazyk je jedným z najpopulárnejších, ale najnebezpečnejších miest. Pod jazykom sa nachádzajú veľké cievy, takže sa priamo v ich smere vytvára diera v smere zdola nahor.

Prepichnutie v intímnej oblasti, bradavkách a pupku sa vykonáva prísne v kabíne skúsenými piercermi. Je dôležité vziať do úvahy veľa odtieňov a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Navel Piercing

Teraz, keď sme prešli všetkými zlými vecami, nejde o sklamanie. Ak skutočne hľadáte piercing do pupka, stačí sa uistiť, že idete do bezpečného a hygienického produktu. A raz si môžete vybrať jeden z týchto štýlov piercingu.

Odtiaľ pochádzajú. Ak niektoré z piercingov vyzerajú načerveno alebo nafúknuté, môžete byť infikovaní. Infekcia je bežná po vykonaní piercingu doma, ale akékoľvek piercing môže spôsobiť nepríjemnú infekciu v priebehu niekoľkých dní, ak sa nebude správne liečiť. Ak si svoje piercing udržujete čisté a zvlhčené počas niekoľkých prvých týždňov, zvyčajne sa môžete vyhnúť problémom, ale niekedy dôjde k infekciám bez ohľadu na to, ako opatrní ste.

Rana v perách trvá 4 až 8 týždňov. V nose (krídlo) - 4-6 týždňov. Najrýchlejšie poškodenie sa oneskorí v jazyku - iba 10-15 dní. V prípade obočia sa toto obdobie predlžuje na 8 - 12 týždňov. Liečia sa pohlavné orgány v priebehu 2 až 6 týždňov a v prípade bradaviek sa tento čas zvyšuje o 2 týždne. Najdlhšia doba rehabilitácie pri vpiche pupka môže trvať až 5 mesiacov. Diera v ušnom lalôčku prestane rušiť po 4 až 6 týždňoch, ale ak sa postup vykonal v chrupavke, bolesť bude v priemere narušiť 10 týždňov.

Za normálne sa považuje, ak sa v mieste vpichu do niekoľkých dní po zákroku pozoruje mierne začervenanie, zápal a opuch. V niektorých prípadoch je pozorovaná sekrécia žlto-bielej farby, čo je dôkazom odmietnutia odumretých kožných buniek a ich nahradenia novými zdravými tkanivami.

Ak sa objavia nasledujúce príznaky, mali by ste okamžite kontaktovať kozmetológa:

 • horúčka a bolesť v tele a v diere,
 • stvrdnutie tkanív a opuchov,
 • dlhotrvajúce začervenanie
 • zmeň farbu výboja na žlto-zelenú.

Ako sa starať

Počas prvých dní po zákroku, keď je rana stále čerstvá a tkanivá sa začnú hojiť, by sa pierceru mala venovať náležitá pozornosť. Je potrebné minimalizovať akýkoľvek kontakt s vodou z vodovodného kohútika a rybníkov a opláchnuť morskou vodou. Dvakrát denne liečte antiseptikami a liečivými masťami.

Punkcia jazyka si vyžaduje neustále spracovanie a starostlivú starostlivosť, v tejto oblasti sa často vyskytujú negatívne následky a komplikácie.

Po vyliečení nezabudnite na piercing a pokračujte v starostlivosti. Zakaždým, keď sa osprchujete, mali by ste ošetrené miesto ošetriť a očistiť od nahromadenia nečistôt a mastnoty, ktoré s malým poškriabaním alebo iným poškodením môžu vstúpiť do krvného obehu a spôsobiť infekciu.

Ak ste alergický na kov, mali by ste nahradiť kovové šperky teflónom alebo odmietnuť nosiť náušnice.

Ak počas hojenia dôjde k náhodnému poškodeniu vonkajšej punkcie, po ktorej nasleduje zápal, je potrebné ranu miramistinom trikrát denne umyť a stlačiť.

Punkcia sliznice si vyžaduje starostlivú starostlivosť, ktorá spočíva v povinnej ústnej preplaške 5x denne a po každom jedle. Ak je pozorovaný rast keloidného tkaniva, okamžite požiadajte o pomoc dermatológa. So zvýšením telesnej teploty, záchvatmi zvracania a závratmi sa odporúča zavolať sanitku, tieto príznaky môžu naznačovať otravu krvi.

Toto sú všeobecné pravidlá o tom, ako sa starať o piercing, ale odborníci odporúčajú zaviesť do stravy počas liečenia špeciálne multivitamínové komplexy. Pomôže telu rýchlejšie sa zotaviť a uzdraví poškodenie.

Antiseptiká a masti na hojenie rán

Na liečenie piercingu sú potrebné lieky Miramistin alebo Chlorhexidín. Prípravky majú široké spektrum účinku, ich zložky majú dlhú dobu pretrvávajúcu kožu a pôsobia proti baktériám.

V počiatočnej fáze liečby je vhodné prať dvakrát denne po prebudení a pred spaním. Naneste bavlnený tampón alebo obrúsku Miramistinom a očistite defekt. Náušnice neťahajte ani neťahajte!

Bez ohľadu na hlavné oplachovanie je po vpichu slabým soľným roztokom dovolené ošetrovať 1-2 krát denne. Príprava roztoku: 1/4 časti čajovej lyžičky sa rozpustí v 220 ml. destilovaná voda.

Na vypláchnutie úst sa uvádzajú roztoky na báze chlórhexidínu - „Lisoplakom“, „Periogard“, „Stomadin“, „Peridex“. Spracovanie sa uskutočňuje 3-4 krát denne.

Ľudové liečivá na báze bylín sú kontraindikované, nezastavujú rozmnožovanie baktérií, ale skôr prispievajú k rozvoju infekcií.

Ak bolo odporúčané mastiť ranu po prepichnutí masťou alebo krémom, potom je na tento účel najvhodnejší Levomekol. Po niekoľkých týždňoch môže byť nahradený Liniment Sinomycínom 10%. Baktozín má silný antiseptický účinok.

Bezpečnostné opatrenia proti vpichu

Alergická reakcia a infekcia sú častými komplikáciami piercingu. Podľa štatistík každý piaty vpich končí infekciou.

To je nebezpečné! V prípade hnisania môže dôjsť k otrave krvi. Pri prepichnutí ucha alebo nosa to môže viesť k deformácii ušného boltca a nosných dierok a zubom môžete stratiť pery. Hnisanie jazyka spôsobuje opuch hrtanu, v dôsledku čoho dochádza k duseniu. Zápal pupka alebo genitálií u žien môže spôsobiť zložité a ťažké pôrody.

Nástroje v kozmetickej kancelárii musia byť sterilné. Spracovanie alkoholom nechráni pred infekciou, vyžaduje sa dôkladné a úplné spracovanie v špeciálnych zariadeniach.

Do niekoľkých dní po zákroku by sa rana mala pravidelne ošetrovať dezinfekčnými prostriedkami, je zakázané užívať tablety na riedenie krvi a alkohol.

Piercing vyzerá krásne a priťahuje pozornosť, najmä ak zdobia krásne ženské telo alebo tvár. Nesprávna starostlivosť a zanedbanie vpichu však môžu viesť k mnohým nepríjemným následkom, vrátane zápalu a zjazvenia, miesta rany. Starostlivo premyslite rozhodnutie ešte pred náročným obdobím rehabilitácie.

Pin
Send
Share
Send
Send