Užitočné tipy

16 spôsobov, ako sa zbaviť účinkov hlučnej strany

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo svojich článkoch neustále hovorím o nebezpečenstvách alkoholu a cigariet. Snažím sa ľuďom pomôcť zbaviť sa škodlivých závislostí a užívať si triezvy život. Chcem učiť ľudí vnímať život bez drog ako šťastie a slobodu, a nie ako večný represívny zákaz potešenia.


Z tohto dôvodu musí byť osobnosť prestavaná. Triezvy životný štýl je ťažký. Je to oveľa ťažšie ako neustále sa oddávať svojim slabostiam a nájsť si radosť z alkoholu.

Človek bude musieť „rásť“ do tej miery, že sa pre neho triezvy život stane zdrojom radosti a rozvoja. Musí sa zbaviť osobných dôvodov svojej závislosti. Inak sa triezvosť pre človeka stane sklamaním.

Preto nesúhlasím s metódami, ktoré sú „kódované“, s výnimkou ich použitia výlučne v zložitých prípadoch. Pretože v takýchto situáciách môže existovať výrazný rozdiel medzi rozvojom osobnosti a novým spôsobom života. Koniec koncov, človek zanecháva zlé návyky výlučne na základe donútenia, bez toho, aby pochopil, prečo pije.

Samozrejme, bude mať stále príležitosť prísť na to, ale ak si bude myslieť, že keď stratil príležitosť piť, problém úplne vyrieši, mýli sa. Aby si mohol užiť triezvosť, bude musieť zmeniť svoje zvyky, kultúru voľného času a vyriešiť mnoho osobných problémov. Inak je odsúdený na utrpenie kvôli neschopnosti vrátiť sa k starému zvyku.

Kolektívna kultúra voľného času

Jednou z dôležitých súčastí týchto prospešných premien je zmena kultúry voľného času vrátane kolektívnej kultúry.

Človek sa musí naučiť dobre baviť bez drog, užiť si zvyšok, od komunikácie, byť triezvy.

To bude téma tohto článku. Poviem vám, aké podmienky pre voľný čas by sa mali splniť, aby ste mohli zažiť radosť z triezvy zábavy.

Na objasnenie mojej ďalšej myšlienky uvediem gastronomický príklad.

Predtým, ako som sa stretol s vegetariánskou kuchyňou, som si myslel, že vegetariáni jedia rovnako ako ostatní ľudia, iba vylučujú mäso zo svojej stravy. Napríklad jete ryžovú placku a vegetarián jej len ryžu.

V skutočnosti to nie je úplne pravda. Vegetariánska kuchyňa je úplne iná kultúra varenia a kombinovania ingrediencií. Mnohí vegetariáni nejedia iba pokrmy známe všetkým, ale iba bez mäsa, najedia sa s úplne inými pokrmami, v ktorých je dostatok zeleniny, strukovín, korenín atď. Vyžaduje sa pestrá strava a ak človek zje iba „ryžu bez mäsových guličiek“, nedostane všetky potrebné vitamíny.

Rovnaká zásada platí aj pri vzdávaní sa alkoholu. Aby ste si mohli vychutnať triezvu dovolenku, nemal by zmiznúť nielen alkohol, ale mali by sa zmeniť aj komponenty tejto dovolenky.

Nebude to „rovnaké, iba bez piva“. Prečo? Faktom je, že mnohým z nás vnáša myšlienka relaxácie spojená výlučne so spoločným užívaním drog vrátane etylalkoholu. Tento koncept odpočinku zahŕňa nočné kluby, hlučné bary, stretnutia v dymovej kuchyni na fľašu atď.

Takáto zábava dopĺňa alkohol, rovnako ako ryža dopĺňa placky v známej miske. Ale bez alkoholu to bude rovnaké ako ryža bez kotletiek.

Podmienky vytvorené v kluboch a baroch sú špeciálne upravené na pitie. Preto bude triezvy človek v takýchto podmienkach nepríjemný. Preto musíte zmeniť kultúru odpočinku, potom vám poviem, ako na to.

Aké by malo byť miesto?

V prvom rade by vám toto miesto malo umožniť oddych. Podľa môjho názoru sa v baroch av mnohých kluboch vytvárajú nepríjemné podmienky: nepohodlné sedadlá, úzke stoly, nedostatok miesta na sedenie, hlasná hudba, hluk. V takomto prostredí je veľmi ťažké relaxovať bez alkoholu. Ľudia začínajú piť a dopĺňajú peňaženku majiteľa inštitúcie.

Ak chcete prestať piť alkohol, musíte najskôr vylúčiť takéto miesta zo zoznamu miest svojho voľného času. Žiadne bary, krčmy, hlučné, rušné kluby. Žiadne podzemné chodby, obchody v chlade a na iných miestach, kde sa cítite nepohodlne.

Najprv by ste mali sedieť, nestojať a to vám umožní relaxovať. Mal by existovať dostatočný priestor a pohodlie. Nepotrebujete veľa hluku a veľa cudzincov.

Pokojné, útulné kaviarne alebo dokonca slušný klub s dobrou hudbou. Inštitúcia by sa nemala špecializovať výlučne na alkohol. Nebude to „pivná reštaurácia“ s oblakom dymu pod stropom. Toto nie je klub, kde sa len opíjajú.

Ak relaxujete v prírode, postarajte sa o svoje pohodlie a poskytnite sebe a priateľom miesta, kde si môžete sadnúť alebo ľahnúť.

Je to príliš komplikované? Môžete tvrdiť, že alkohol zjednodušuje veci. Nie je potrebné hľadať žiadne zvláštne miesta na oddych. S ním je všade dobrý, dokonca aj v tých najoblačnejších a nevyhovujúcich normálnym odpočinkovým zariadeniam.

Áno, je. S alkoholom je všetko oveľa jednoduchšie. Existuje však jeden veľký „VUT“. Keď pijete v bare alebo v preplnenom klube, nezastavíte sa, neobnovíte nervové bunky, ale naopak ich zničíte a zabijete svoje telo. Nemôžete to nazvať dovolenkou. Ďalej na vás budúci deň čakať ďalšie nepríjemné následky vo forme syndrómu kocoviny.

Alkohol vás robí menej náročným. Je vám jedno, kto ste, kde ste alebo čo v súčasnosti robíte.

Pred párty

Vezmite dvojnásobnú dávku multivitamínov. Podľa lekárov sa pocit nevoľnosti po búrlivej noci často spája nie s dehydratáciou, ako sa bežne verí, ale s oxidačnými procesmi, ktoré sa začínajú vyskytovať v tele. Aby ste tomu zabránili, venujte pozornosť potravinám bohatým na antioxidanty: pomôžu znížiť škody. Na tieto účely je tiež vhodný zelený čaj a šťava z granátového jablka.

Objednajte si hamburger namiesto šalátu. V niektorých prípadoch sa človek začína cítiť zle, nie z dôvodu nadmerného množstva alkoholu podaného o deň skôr, ale preto, že si pre neho vybral nesprávny „sprievod“. Ak sa chystáte na zábavnú večierok, nezabudnite na výdatnú večeru. Vaše menu by malo obsahovať potraviny bohaté na uhľohydráty, bielkoviny a tuky, napríklad steak strednej veľkosti alebo hamburger.

Pred prestávkou si urobte prestávku. Ak viete, že ochutnávate nové kokteilové menu, je lepšie mať dostatok spánku v predvečer udalosti, pretože sen zvýši vašu imunitu a bude pre telo ľahšie zvládnuť bolesti hlavy nasledujúce ráno.

Počas večierky

Nepite šampanské. Lekári tvrdia, že šumivé vína sa pijú oveľa ľahšie a rýchlejšie ako tie bežné. Preto, ak sa chcete obmedziť konzumáciou alkoholu, vyberte si nápoje bez bublín.

Urobte si prestávky. Nezabudnite na jednoduché pravidlo: vždy vypite pohár vody medzi koktaily, aby nedošlo k dehydratácii. A ešte lepšie - nahraďte ho kokosovou šťavou alebo nápojom obohateným o vitamíny, pomôžu telu rýchlejšie sa zotaviť.

Zabudnite na cigarety. Po vykonaní testu na 113 žiakoch vedci dospeli k záveru, že nikotín zvyšuje kocovinu, takže je lepšie prestať fajčiť počas hlučného večeru.

Vyberte si čisté nápoje. Lekári tvrdia, že nápoje, ako je vodka alebo gin, obsahujú omnoho menej nečistôt a toxínov ako whisky alebo tmavý rum, takže je lepšie uprednostniť číry alkohol druhý deň ráno, aby sa predišlo bolestiam hlavy.

Miešajte nápoje pomocou prírodných štiav. Čerstvá šťava vylisovaná na rozdiel od sódy obsahuje vitamíny, ktoré môžu znížiť škodlivé účinky alkoholu na vaše telo.

Umývajte si ruky často. Pod vplyvom alkoholu je imunita človeka značne znížená, takže pravdepodobnosť, že sa ochorie, sa výrazne zvyšuje.

Pite drahé nápoje. Zberateľné whisky sú filtrované oveľa dlhšie ako lacnejšie náprotivky, čo znamená, že obsahujú menej nečistôt a toxínov, čo spôsobuje opicu. Okrem toho budete piť drahé nápoje oveľa pomalšie, aby ste cítili ich chuť, a preto sa môžete zastaviť včas.

Než pôjdete spať

Nepite príliš veľa vody. Pred spaním mnohí urobia chybu, keď začnú v noci piť príliš veľa vody, aby „zabránili kocovine“. V skutočnosti sa nadmerné množstvo tekutiny môže stať skutočným stresom pre telo. Obmedzte sa na jedno alebo dve poháre a ráno si dajte ďalšie.

Noste spánkovú masku. Po nadmernej konzumácii silných nápojov je telo veľmi ťažké „upadnúť“ do hlbokého, obnovujúceho silového spánku. Najmä ak ste prišli na večierok ráno a doslova o pár hodín neskôr začalo slnko svietiť cez okno. Preto, aby ste predišli predčasnému prebudeniu, používajte maximum na spánok.

Ráno po večierku

Vyrobte si miešané vajcia. Vedci nedávno zistili, že vajcia obsahujú cysteín, ktorý pomáha pri zvládaní toxínov produkovaných telom počas „boja“ s alkoholom.

Pite Sprite alebo Seltzer. Po analýze 57 rôznych nápojov dospeli čínski vedci k záveru, že Sprite, Fanta alebo seltzer pomáhajú vyrovnať sa s kocovinou, pretože zrýchľujú metabolizmus a v dôsledku toho skracujú čas, ktorý sa z tela vylučuje.

Vyhnite sa bylinkovým čajom. Tá istá štúdia dokázala, že bylinné čaje naopak spomaľujú proces „spracovania“ tela alkoholu, a preto musíte bojovať s bolesťou hlavy dlhšie.

Vydavateľstvo Hirst Shkulev

Moskva, ul. Shabolovka, dom 31b, 6. vchod (vchod z Horse Lane)

Miesto stretnutia sa nedá zmeniť: kde stráviť večierok

Ak to dovolí sezóna a počasie, je najlepšie usporiadať udalosť v krajine, v vidieckom dome alebo na pikniku. Niet divu, že v Európe organizujú pivní festivaly pod holým nebom. Môžete si tiež objednať stôl alebo si dokonca prenajať izbu v reštaurácii alebo bare, ale taká večierok sa môže konať doma - takže veľa ušetríte. Pri zábave nie je dôležitá oblasť, ale celková atmosféra a nálada.

Ako usporiadať párty

Najprv musíte pripraviť akčný plán. Nie je pravda, že všetko pôjde hladko, preto stojí za zváženie možnosti zálohovania, ktoré pobavia hostí. Na tento účel je potrebné dodržať niekoľko podmienok:

  • veľa piva a žiadne ďalšie liehoviny,
  • atribúty piva v dizajne stola a miestnosti,
  • pravé menu,
  • tematické (pivo) hry a zábava.

Ak budete dodržiavať tieto pravidlá, potom sa pivná párty ukáže byť úspešná a zábavná.

Ako si vyrobiť spoločenskú sálu na pivo?

Ako dekorácie môžete použiť balóniky vo forme pohárov alebo fliaš na pivo. Z viacfarebných plechoviek na pivo sa môžu pripraviť girlandy, ktoré sa najlepšie zavesia pozdĺž stien a pod strop. Zaujímavé slogany o pive nebudú na mieste, z ktorých si môžete vyrobiť bannery podľa typu reklamných bannerov.

Ako pripraviť stôl na pivo?

Je lepšie si vybrať obrus a obrúsky v bavorskom štýle (bielo-modrá bunka alebo kosoštvorce) a ako hlavné atribúty používajte iba špeciálne hrnčeky alebo poháre na pivo. Pivné tácky sú povinné - stojany na poháre. V strede stola by mal byť umiestnený sud na pivo alebo veľká misa s občerstvením: raky a krevety.

Postavte stôl: doplňte na desiatu

Pijú pivo iba na pivnom večierku a okrem obvyklých (už nudených) sušienok a hranoliek môže ponuka obsahovať:

  • horúco: vyprážané párky, kuracie krídla, párky, párky, dusená kapusta s bravčovým kolenom, vyprážané zemiaky,
  • občerstvenie: raky, krevety, syr, krutóny, sendviče, zelenina a ryby v cestíčku, mäsové pečivo,
  • šaláty: vinaigrety s rybami a sleďmi, šaláty s morskými plodmi,
  • výrobky z cesta: slané sušienky, závin s mäsom, slamky na syr.

Pocta tradícii, pridávanie orechov, hranoliek, sušienok. Ak chcete zmeniť, skúste si sami vyrobiť sušienky na pivo. Ražný chlieb nakrájajte na malé kocky, opečte v horúcom rastlinnom oleji. Na piknik pridajte korenie, cesnak alebo suché korenie.

Existuje veľa rôznych receptov na varenie pokrmov vhodných pre pivo. Budete môcť nájsť a vybrať, čo sa vám najviac páči. Hlavná vec je nebáť sa experimentovať.

Pivo Scrabble Kvíz

Hostia sú vyzvaní, aby odpovedali na otázky týkajúce sa geografie, histórie piva a tradícií piva. Tu je ukážkový zoznam otázok: „Čo je to pivní tácek?“, „Kde sa vyrobil najväčší pivný džbán na svete?“, „Aká je najvyššia etiketa na fľaše na pivo?“, „Koľko váži pivo korok?“.

Súťaž pre dvoch: "Literball"

Prvý súťažiaci vezme jeden dúšok piva, ďalšie dva. Potom prvé - tri, druhé - štyri. Takže kým jeden z nich odmietne ďalšiu časť piva. Je lepšie používať nápoje ľahkých odrôd, pretože obsahujú menej alkoholu. V opačnom prípade strana nemusí ísť podľa plánu.

Súťaž o ochutnávku piva

Pivá rôznych druhov a značiek sa plnia do niekoľkých hrnčekov. Účastníci musia určiť chuť toho piva a džbánu, v ktorom sa nachádzajú. Víťazom je ten, kto uhádol najviac. Ako cenu môžete dať tričko s nápisom „Najlepší znalec piva“.

A môžete čeliť pivu brucho, súťažiť v počte vymyslených komplimentov pivu. Hodí sa tiež súťaž o rýchle vyprázdnenie pohára na pivo. Súťaž o presnosť si môžete usporiadať hádzaním mincí do kruhov alebo hádzaním svetlých krúžkov na fľaše. A nikto nezrušil známu hru na fľaše. Na pivo si môžete zahrať čokoľvek, hlavnou vecou je prítomnosť hlavného atribútu: penový nápoj.

Poznámka: Pri príprave akčného plánu nezabudnite, že nie všetci hostia sa budú chcieť zúčastniť súťaží. Takže príďte s niečím špeciálnym, čo by znudení priatelia mohli urobiť. Do miestnosti môžete umiestniť veľkú televíziu (požičať si od priateľov, ak ju nemáte), hodiť vankúše na zem a zapnúť film. Pivný večierok môže byť načasovaný tak, aby sa časovo zhodoval s futbalovým zápasom. Potom nemusíte pripravovať skript - každý bude mať pádlo.

Koniec takejto dovolenky by mal byť korunováciou. Tajným alebo otvoreným hlasovaním vyberte kráľa piva a kráľovnú. Ale bez ohľadu na to, kto padol na výber, pani, ktorá dokázala zorganizovať tak zaujímavú, zábavnú a chutnú večernú večeru, bude skutočnou kráľovnou!

Aké by mali byť ľudia?

Budú to tí ľudia, s ktorými vás zaujíma, s ktorými máte veľa spoločného. Nejedná sa iba o známe osobnosti, nie sú to len ľudia, s ktorými je zábavné „prestať“ a piť. Musia to byť vaši blízki priatelia.

Naučte sa byť otvorený a úprimný v komunikácii. Vaša otvorenosť a úprimnosť prinesie vašim účastníkom rovnaké vlastnosti. Vďaka tomu bude komunikácia zaujímavá a úprimná.

Hlboký dialóg môže oslobodiť človeka bez alkoholu.

Zároveň vaše vedomie zostane čisté a triezvy, nedovolíte si príliš veľa a nebudete hovoriť o tom, čo budete neskôr ľutovať.

Aké by mali byť aktivity?

Môžete prísť s nejakou zábavou, alebo sa bez nej môžete obísť, ak chcete len chatovať. Existuje mnoho stolových hier a iných spôsobov, ako diverzifikovať voľný čas.

Ak ste v miestach prirodzenej rekreácie a v podmienkach teplej klímy, existuje veľa spôsobov, ako sa dobre zabaviť, napríklad kúpanie.

Skvelý spôsob, ako triezvy oddych, je spoločná outdoorová aktivita s prvkami zábavy: lyžovanie, snowboarding, cyklistika, horská turistika atď. Je to skvelá a obohacujúca zábava, ktorá vás prirodzene nabije dobrou náladou a pozitívnymi emóciami.

Píšem tento článok a mám pocit, že opisujem zrejmé fakty. Zdá sa, že každý už vie, čo môžete robiť vo svojom voľnom čase.

Vidím však, že kultúra triezvych relaxácií nie je veľmi populárna, najmä v našej krajine. Preto si myslím, že nebude nič zlého, ak pripomeniem ľuďom bežné veci.

Chcem prinajmenšom zanedbateľne prispieť k obnove kultúry triezvyho, aktívneho a produktívneho trávenia voľného času, preto o tom píšem.

Aká by mala byť tvoja nálada?

Mnohí ľudia sú zvyknutí na skutočnosť, že ich zábava, ich nálada nevyžaduje od seba takmer nič. Prichádzajú na večierok, začínajú vyprázdňovať pohár po pohári a nálada sa postupne objavuje sama o sebe.

Pod vplyvom alkoholu sa ľudia oslobodzujú, sú ochotní páchať tie najodvážnejšie činy. A potom dobrodružstvá a nálady, ako to bolo, nájdu samotní ľudia.

Ak sa na večierku nebudete piť, budete sa musieť zabaviť, prekonať plachosť a izoláciu. Budete musieť nájsť témy na konverzáciu a komunikáciu s ľuďmi bez toho, aby ste sa museli hanbiť.

Áno, je zložitejšie než piť a čakať na to, aby sa rozhovor rozbehol sám. Ale je to oveľa lepšie! Prečo?

Если вы привыкли веселиться только будучи пьяными, то, отказавшись от алкоголя, вы будете сидеть на встрече компании с понурым лицом, пребывая в уверенности, что веселье возможно только с алкоголем. Ale to tak nie je.

Пожалуйста, не думайте, что я изобретаю какие-то лишние трудности, когда можно все решить более простыми и доступными средствами: «выпил и весело».

Эта трудность оправдывается результатом. В своей статье зачем нужно общение я писал, что коммуникации – отличный источник самопознания. Dá sa povedať, že komunikácia uráža obrovské množstvo „reťazcov vašej osobnosti“, čo spôsobuje určité psychologické reakcie.

Ak pozorujete tieto reakcie, môžete sa o sebe veľa dozvedieť. „Prečo som v rozpakoch pri diskusii o tomto probléme? Prečo je pre mňa také ťažké hovoriť o sebe? Prečo chcem vyzerať lepšie, ako skutočne som? “

Tieto nespočetné „Prečo?“ Pomôžu vám spoznať seba a zbaviť sa mnohých obáv, komplexov a sociálnych fóbií.

A alkohol tieto reakcie tlmí, potláča vedomie. A z tohto dôvodu nevyberiete z komunikácie tie lekcie, ktoré by ste sa z nej mohli poučiť, byť triezvy.

Mnoho ľudí miluje a oceňuje pôsobenie etylalkoholu, pretože pod ním sa ľudia zbavujú hanby. Ale to sa deje iba na chvíľu. A alkohol maskuje iba váš problém. Vaše obavy a komplexy nejdú nikam, ale zostanú s vami po prechode intoxikácie.

Iba stretnutím sa s komplexmi tvárou v tvár, v triezvych mysliach ich dokážete rozpoznať a zničiť, rozvíjať svoje komunikačné schopnosti a sebakontrola.

Emancipácia, ktorú alkohol dáva, je nepredvídateľná. Mnoho ľudí pozná situáciu, keď ľudia hovorili o mnohých nepotrebných veciach, ktoré by sa nemali povedať.

Otrava navyše aktivuje najnižšie ľudské túžby. Možno povedať, že alkohol stimuluje vaše ego. Opitý človek chce skutočne urobiť dojem na ostatných a často si ani neuvedomuje komiks týchto akcií. Chce vyzerať lepšie, ako v skutočnosti je, byť „správny“, „ušľachtilý“, „sofistikovaný v každej otázke“, „najpôvabnejší a najchytrejší“.

Opitý človek počúva menej druhých, chce čo najskôr odhaliť obsah svojho vnútorného sveta, hovoriť skôr ako ostatní, urobiť dojem.

Otrava alkoholom spravidla nerobí ľudí lepšou, múdrejším.

Tupá, núti vás zaujať, preceňuje vaše schopnosti a potláča schopnosť porozumieť iným ľuďom.

Všetky tieto veci, ktoré som uviedol vyššie, bránia úplnej a zdravej komunikácii. Výsledkom týchto vecí je iba zvieracia zábava, v ktorej jednu potrebuje druhá osoba, aby si udržala túto náladu! Zatiaľ čo stredobodom tejto zábavy nie je sám človek, ale alkohol.

Preto je triezve komunikovanie lepšie ako jeho opitá podoba! Zdravá komunikácia je prospešná, pomáha vám uvedomiť si svoje nedostatky a vysporiadať sa s nimi. Nie vždy to vedie k nepredvídateľným výsledkom a je, samozrejme, užitočné iba pre vaše zdravie, pretože spôsobuje pozitívne emócie.

Alkohol samozrejme pomáha mnohým ľuďom stýkať sa, spríjemňuje ich. Sila osobnosti je však dosiahnuť tieto stavy bez použitia omamných látok!
Preto sa nevzdávajte ťažkostí. Naučte sa komunikovať, naučte sa byť úprimní a úprimní v triezvom stave. Naučte sa prekonávať svoje komplexy a vnútorný stres. Ak sa to dozviete, bude to vaša obrovská výhoda!

Už skoro rok nepijem alkohol. Naposledy som to pil na Nový rok 2013. Ale už v tých dňoch sa jej používanie stalo pre mňa epizodickým. Po oslave nového roka som sa presvedčil, že alkohol mi už neprináša radosť. Stalo sa pre mňa niečo zbytočné. Uvedomil som si, že bez neho dokážem.

Od tej doby som získal dobrú zručnosť v radovaní si večierkov a stretávaní priateľov bez alkoholu. Cítim sa celkom pohodlne a môžem sa baviť, keď som triezvy. Pre mňa to nie je žiadny problém. To je celkom prirodzené.

Oslavil som svoje posledné narodeniny a dokonca aj moju svadbu bez toho, aby som vypil mililiter alkoholu (na rozdiel od mojich hostí =)). Napriek tomu som mal skvelý čas.
Priznávam však, že keď sa vzdáte alkoholu na večierkoch, je tu jeden zákerný moment. A mali by ste o ňom vedieť, či sa chcete naučiť, ako sa baviť bez alkoholu.

Prvýkrát na nejakej párty (nie na každej, ale stáva sa to) sa môžem trochu trochu cítiť nepríjemne. Musí to byť prirodzené a je to dôsledok drastickej zmeny scenérie. Zrazu sa ocitnem vo veľkom množstve ľudí, potrebujem zmobilizovať niektoré svoje duševné zdroje a pokiaľ to neurobím, budem sa cítiť trochu nesvoj.

Vždy som zabil tento stav alkoholom. Ale teraz viem, že musíte nechať mozog trochu sa pohodlne v novom prostredí. Nie je potrebné interpretovať taký stav ako príkaz na pitie (to je zákernosť tejto chvíle - veľa ľudí to nestojí a spadne na fľašu). Trochu s tým vydržte, potom si na to zvyknite a zapojte sa do zábavy a chytania vlny. Nečakajte, že okamžite to bude zábava. Stačí si na to zvyknúť, nejako sa „vzbudiť“ a všetko pôjde ako hodinky.

Áno, ako som už povedal, je ťažšie brať a piť. Ale bude rozvíjať vynikajúce schopnosti riadenia nálady.

Sobriety poskytuje výber

Samozrejme nemôžem povedať, že bez alkoholu je všetko rovnaké ako s ním. Teraz sotva môžem zabaliť celú noc až do rána a potom spať až do večera. Odchádzam, keď ma moje telo informuje, že je unavený. Nezdržiavam sa na udalostiach, ktoré sa mi nepáčia. Nakoniec ušetrím peniaze, pretože ich neutrácam za alkohol.

Sobriety mi umožňuje vybrať si: buď zostať alebo odísť a mať dostatok spánku, choď sám alebo zostaň za volantom. Dáva mi príležitosť neľutovať moje správanie.
Všeobecne platí, že triezve večierky, zábava bez alkoholu - to nie je nejaká perverzia. Pre mnohých ľudí vrátane tých, ktorí žijú v iných krajinách, je to niečo samozrejmé. Len v rámci našej kultúry nasýtenej alkoholom to vyzerá veľmi divoko a nezvyčajne. Je to však možné. Vyskúšajte to!

Pin
Send
Share
Send
Send