Užitočné tipy

Pevný disk pre notebook: ľahká inštalácia, radosť z používania

Pin
Send
Share
Send
Send


Po niekoľkých rokoch prevádzky má počítačová technológia tendenciu sa zlomiť. Pre väčšinu vlastníkov desktopov nie je výmena položky veľkým problémom. Napríklad výmena pevného disku alebo jednotky môže byť pomerne jednoduchá. Pre majiteľov prenosných počítačov to však môže byť problém, pretože mnohí si dávajú pozor na prácu vnútorných častí svojich prenosných počítačov. Ak však váš pevný disk havaruje v prenosnom počítači alebo potrebujete viac miesta, môžete ho ľahko nahradiť prečítaním tohto článku.

Dôvody výmeny pevného disku

V niektorých prípadoch môže byť potrebné vymeniť pevný disk prenosného počítača za nový pevný disk? Existujú tri hlavné dôvody:

V prípade osobných počítačov je všetko jednoduchšie. Ak potrebujete zväčšiť veľkosť pamäte, stačí nainštalovať ďalší pevný disk (prostredníctvom konektora SATA - vnútri alebo cez USB - vonku). Notebooky jednoducho nemajú miesto na inštaláciu druhého pevného disku, takže jediný spôsob, ako sa dostať von, je nahradiť disk nainštalovaný výrobcom za väčší disk.

Keď je disk starý, čas nahrávania na magnetických platniach sa zvyšuje, čo vedie k periodickému zablokovaniu OS. Čítanie informácií je tiež vážne spomaľované. Inštalácia nového pevného disku pomôže situáciu napraviť.

Tu je všetko zrejmé: bez nového pevného disku nebudete môcť vytvoriť normálnu prevádzku prenosného počítača. Ak je pevný disk mimo prevádzky, vo väčšine prípadov ho nie je možné opraviť, je ľahšie kúpiť nový.

 1. Musíte zvýšiť hlasitosť jednotky
 2. Chcete zrýchliť systém a zvýšiť jeho výkon
 3. Starý disk nefunguje správne alebo vôbec nefunguje

O starších prenosných počítačoch

Ak máte starý model prenosného počítača, je možné, že sa vám nepodarí zvýšiť objem pevného disku. Faktom je, že použité notebooky v Bios majú určité obmedzenia, ktoré neumožňujú inštaláciu (disk jednoducho nemôže systém určiť). Aj keď na takomto notebooku môžete zvýšiť hlasitosť, najčastejšie musíte hľadať staré pevné disky, pretože moderné pevné disky im nevyhovujú.

Znamená to, že je čas vymeniť pevný disk:

 • Hlasité kliknutia a ďalšie zvuky, ktoré porušujú monotónnosť práce, sú od nej neustále počuť,
 • Keď zapnete prenosný počítač, jednotka nie je viditeľná,
 • Zariadenie zobrazí správu, že neexistuje žiadny operačný systém,
 • Počas prevádzky sa výrazne zvýšil čas otvárania priečinkov,
 • OS topánky príliš dlho
 • OS pravidelne zamrzne
 • Samotné zariadenie sa začne reštartovať,
 • Na prenosnom počítači sa niekedy objaví modrá obrazovka (BSOD).

Výmena jednotky

Postup výmeny jednotky prenosného počítača za nový je možné vykonať nezávisle. Postupujte takto:

 • Vypnite laptop, odpojte nabíjačku,
 • Otočte zariadenie, vyberte batériu (hoci v mnohých modeloch batéria nebude rušiť výmenu),
 • Uvoľnite skrutky (zvyčajne umiestnené pod zástrčkami (nohami) prenosného počítača). Pod jednou z týchto skrutiek bude umiestnený pevný disk. Po odskrutkovaní všetkých skrutiek môžete ľahko rozšíriť podvozok jednotky (u starších modelov prenosných počítačov môže byť potrebná kompletná demontáž),
 • Opatrne vyberte originálny obal, v ktorom sa nachádza pevný disk,
 • Odskrutkujte pevný disk z tohto poľa,
 • Vezmite nový disk a podobne ho vložte do puzdra a potom do skrinky, ktorá zasúva do puzdra,
 • Zaskrutkujte vonkajšie skrutky,
 • Ak ste batériu vytiahli, vložte ju späť.

Starý pevný disk, ak je viac alebo menej efektívny, sa dá použiť ako externý pevný disk. Aby nedošlo k poškodeniu puzdra pevného disku (zvyčajne je veľa mikroobvodov umiestnených priamo na povrchu), odporúča sa ho umiestniť do špeciálneho puzdra (dá sa kúpiť v obchode s počítačmi).

Výmena starého disku za nový je však iba prvým krokom. Teraz je potrebné disk na prenosnom počítači naformátovať a nainštalovať na ňom operačný systém. Môžete skúsiť zapnúť prenosný počítač a uvidíte, že systém sa nenaštartuje.

OS môžete nainštalovať z disku alebo jednotky Flash. Proces inštalácie sa nelíši od podobného procesu v počítači. Zvyčajne stačí postupovať podľa pokynov sprievodcu inštaláciou, ktorý nezávisle nakonfiguruje štandardné parametre obrazovky, pracovnej plochy a ďalších funkcií.

Jednotky SSD pre prenosné počítače

Jednotky SSD alebo SSD sa dnes stávajú populárnejšie. Jedná sa o nemechanické úložné zariadenia, na základe ktorých pre HDD neexistuje žiadny tradičný magnetický disk. Všetky informácie sa zapíšu na taký disk okamžite v čipe.

Výhody jednotky SSD:

 • Sú odolné proti nárazom a vibráciám, pretože v štruktúre nie sú žiadne mechanické pohyblivé prvky. To dáva notebooku spoľahlivosť. Predtým by akýkoľvek pokles notebooku mohol viesť k zlyhaniu pevného disku. Teraz už ani významné mechanické vplyvy disk vôbec neovplyvňujú.
 • Jednotky SSD majú v porovnaní s tradičnými pevnými diskami vysokú rýchlosť čítania a zápisu. Navyše táto výhoda nie je symbolická, rýchlosť čítania je niekoľkokrát vyššia. Dôvodom je skutočnosť, že všetky informácie sa čítajú priamo z mikroobvodu bez účasti magnetických prvkov. To zvyšuje rýchlosť zapínania OS a rýchlosť prenosného počítača ako celku.
 • SSD šetrí energiu. Okamžite si to všimnete, keď uvidíte, ako dlho vaše prenosné zariadenie funguje bez nabíjania.
 • Takmer tichá prevádzka, pretože neexistujú žiadne pohyblivé prvky. Z rovnakého dôvodu sa disk vyznačuje nízkym odvodom tepla.

Dôležité: Pri kúpe nového disku je potrebné, aby spĺňal parametre povoleného napätia notebooku. V opačnom prípade môže notebook zlyhať veľmi skoro - napájanie nevydrží záťaž (a jej nahradenie nie je také ľahké ako pevný disk). Odporúča sa konzultovať s odborníkom. Odporúča pevný disk vhodný pre váš model prenosného počítača.

Výmena pevného disku v notebooku je už rutinou. Môžete to urobiť sami. Ak ste aspoň raz nainštalovali nový pevný disk do počítača, táto úloha by vám nemala spôsobiť problémy s príkladom prenosného počítača.

Pevný disk - čo to je?

Najprv musíme zistiť, ako pevný disk vyzerá a aký je jeho účel. Úložné zariadenie pre laptop, ktorého hlavnou funkciou je zhromažďovanie a ukladanie informácií, čo je malý kompaktný box, ktorý môže byť:

- Individuálne (kompatibilné iba s konkrétnymi modelmi).
- Univerzálny (vhodný pre niekoľko modelov naraz).

Táto funkcia je veľmi dôležitá pri výbere nového úložného zariadenia pre váš prenosný počítač.

Musíte tiež objasniť, či je možné vykonať takúto operáciu s prenosným počítačom vôbec. Ak používate starý model prenosného počítača, existuje šanca, že sa vám nepodarí vymeniť pevný disk. Faktom je, že v systéme BIOS (systém, ktorý poskytuje OS prístup ku všetkým zariadeniam), strach z notebookov, existujú obmedzenia, ktoré jednoducho nebudú chcieť akceptovať nový pevný disk. To je možné iba v prípade, že vyberiete starý pevný disk, pretože moderné modely nebudú fungovať.

Pochopili sme teda, čo je pevný disk a aký je jeho účel v počítači. Blížime sa k hlavnej téme. Ľudia, ktorí sa nikdy nedotkli zariadenia počítača, si pravdepodobne budú myslieť, že ak chcete získať pevný disk (pevný disk), budete musieť demontovať podlahu prenosného počítača od skrutiek. Budeme vás nútení rozrušiť. Tu je všetko jednoduché. Ak chcete nainštalovať pevný disk do prenosného počítača, musíte vykonať nasledujúce kroky:

1. Najprv odpojte prenosný počítač a odpojte ho.
2. Potom zatvorte kryt a otočte zariadenie hore nohami. Odporúča sa vybrať batériu, hoci na niektorých modeloch to nezasahuje do inštalácie nového pevného disku.
3. Uvidíte kryt, ktorý je namontovaný na niekoľkých skrutkách (na niektorých modeloch tento kryt nie je naskrutkovaný, ale jednoducho vložený do určitého druhu drážok). Tento kryt musíte odstrániť. Pod týmto krytom sa pevný disk skryje. Tomu môžete porozumieť zodpovedajúcimi nálepkami alebo jednoducho porovnajte s novým pevným diskom, ktorý chcete vymeniť.

Dôležitý tip: Odporúča sa používať špeciálnu sadu skrutkovačov. Napríklad strážcovia. Tieto skrutkovače sú oveľa menšie ako štandardné a bude pre nich oveľa pohodlnejšie odskrutkovať skrutky prenosného počítača. Na všetkých prenosných počítačoch je úložné zariadenie nainštalované na osobitných sprievodcoch. Pred vybratím pevného disku musíte najskôr odskrutkovať tieto vodiace lišty (diapozitívy). Pevný disk má špeciálny jazyk, ktorý je potrebný, aby ste mohli bezpečne vybrať pevný disk z prenosného počítača bez poškodenia jedného alebo druhého.

4. Ak pevný disk neobsahuje všetky montážne skrutky, vyberte ho.

Pri preinštalovaní nového pevného disku musíte vykonať všetky uvedené akcie, ale iba v opačnom poradí.

1. Vložte nový pevný disk.
2. Upevnite ho k zariadeniu pomocou upevňovacích skrutiek.
3. Zatvorte veko, ktoré potom musí byť upevnené skrutkami (ak je to potrebné).
4. Vložte batériu.
5. Otočte prenosný počítač.
6. Pripojte sa k sieti a potom zapnite prenosný počítač.

Toto bola iba prvá fáza inštalácie nového pevného disku.

Druhá fáza - inštalácia nového pevného disku

V druhej fáze musíme pracovať so samotným operačným systémom a prinútiť notebook, aby prijal nové úložné zariadenie. Je potrebné nainštalovať operačný systém na nový pevný disk a predtým, ako bude potrebné naformátovať. Tento proces sa prakticky nelíši od obvyklej inštalácie na počítači. Stačí vložiť inštalačný program operačného systému cez USB flash disk do prenosného počítača a postupujte podľa pokynov „Sprievodcu inštaláciou“. Urobí všetku prácu za nás. Dúfame, že vám náš článok veľmi pomohol a vy ste, podľa algoritmu na inštaláciu nového pevného disku, ľahko vymenili starý pevný disk za nový.

Spôsoby pripojenia 2 jednotiek k notebooku

Možnosť číslo 1: nainštalujte disk do druhého slotu v prenosnom počítači

Niektoré notebooky majú dva sloty pre pevné disky (aj keď chcem hneď povedať, že ich konfigurácia je pomerne zriedkavá). V zásade sú takéto notebooky klasifikované ako hry a sú dosť drahé.

Ak chcete zistiť, koľko slotov máte, stačí sa na ne pozrieť. charakteristika prenosného počítača (ak pre zariadenie nemáte dokumenty, môžete si pozrieť model prenosného počítača na internete), alebo jednoducho odstrániť ochranný kryt zo zadnej časti prenosného počítača a pozrieť sa sami (Dôležité! Neotvárajte kryt, ak je prenosný počítač v záruke - to môže byť dôvod na zamietnutie zo záručného servisu).

pretože šanca, že máte dva sloty, je malá, nesústredím sa na túto možnosť. Príklad takéhoto zariadenia je mimochodom na fotografii nižšie.

Odporúčam to!

Ak si chcete kúpiť disk pre prenosný počítač, ale neviete, na čo sa zastaviť, odporúčame vám prečítať tento článok tu: https://ocomp.info/kak-vyibrat-disk-dlya-noutbuka.html

Variant číslo 2: nainštalujte SSD do špeciálneho zariadenia. konektor (M.2)

Ak máte nový moderný prenosný počítač, je možné, že máte konektor M.2 (konektor SSD je prítomný v mnohých nových produktoch (zvyčajne tie, ktoré sú drahšie ako ☺)). Vytvorené ako náhrada za mSATA. Umožňuje vám získať maximálny výkon pri inštalácii jednotky SSD.

Ak chcete zistiť, či máte takýto konektor, môžete:

 1. poznať model notebooku (ako zistiť model), pozrite sa na jeho techniku. charakteristiky (internet je plný stránok so všetkými modelmi mobilných zariadení ☺),
 2. stačí jednoducho otvoriť zadný kryt prenosného počítača a osobne vyhľadať požadovaný konektor.

Prenosný počítač Acer Aspire R 13 - je tu priestor pre ďalšiu jednotku

Dôležité!

Mimochodom, tento konektor M.2 je dosť „zákerný“ (dokonca aj mnohí skúsení používatelia sú zmätení). Faktom je, že má veľa odrôd. Preto, aj keď máte podobný konektor, pred objednaním nového disku si prečítajte tento článok tu: https://ocomp.info/ssd-m2-kak-vyibrat-nakopitel.html

Možnosť č. 3: pripojte externý HDD / SSD k USB portu

Externý pevný disk môže významne rozšíriť priestor. Je to malá škatuľka veľkosti bežného telefónu. Pripojenie k bežnému portu USB. Takáto jednotka môže dnes v priemere pojať približne 1 000 až 4 000 GB (t. J. 1 až 4 TB).

Ak uvažujete o modeloch s dodatočným napájaním (adaptér sa zvyčajne dodáva s niektorými jednotkami), kapacita môže dosiahnuť až 8 TB! Myslím si, že v priebehu času to bude ešte vyššie.

POZOR! Externé pevné disky si môžete kúpiť lacnejšie ako v bežnom obchode na AliExpress - https://ocomp.info/kak-zakazat-tovar-na-aliekspres.html.

Externý pevný disk

Existujú určité určité nevýhody tejto možnosti: ďalšie káble na stole, nižšia rýchlosť interakcie s diskom (ak je HDD - potom v priemere až 60 MB / s cez USB 3.0) a nepohodlie pri prenášaní prenosného počítača (jedna vec je vziať laptop do jednej ruky a ísť a ďalšie - navyše sa pohrávať s externou jednotkou.).

Je pravda, že existujú nepopierateľné výhody: taký disk sa dá pripojiť k akémukoľvek notebooku alebo PC, môže prenášať informácie z jedného počítača do druhého (nezaberie to veľa miesta vo vrecku), môžete si kúpiť niekoľko takýchto diskov a používať ich naraz.

Voľba číslo 4: Nainštalujte iný disk namiesto jednotky CD / DVD

Najobľúbenejšou možnosťou je vybrať jednotku CD / DVD z prenosného počítača (prevažná väčšina modelov ju má) a namiesto toho vložiť špeciálny adaptér (niektorí to nazývajú vreckami) s iným diskom (HDD alebo SSD). Túto možnosť vykreslím podrobnejšie.

Aký druh adaptéra potrebujete? Sme odhodlaní.

Najprv musíte správne nájsť a vybrať tento adaptér. V našich obvyklých obchodoch s počítačmi sa to zriedka nájde (musíte si objednať v niektorom čínskom internetovom obchode, napríklad na AliExpress - https://ocomp.info/kak-zakazat-tovar-na-aliekspres.html).

Poznámka: v angličtine sa taký adaptér nazýva „caddy for laptop“ (presne to sa pýtaš vo vyhľadávacom paneli obchodov).

Univerzálny adaptér na inštaláciu druhého disku v notebooku namiesto jednotky CD (2. HDD Caddy 12,7 mm 2,5 SATA 3.0)

Existujú 2 dôležité body:

 • adaptéry majú rôznu hrúbku! V skutočnosti, rovnako ako disky a jednotky CD / DVD. Najbežnejšie sú 12, 7 mm a 9,5 mm. tj pred zakúpením adaptéra - musíte zmerať hrúbku jednotky CD / DVD (najlepšie pomocou barového kompasu, v najhoršom prípade - pomocou pravítka)!
 • Jednotky CD a DVD a jednotky môžu byť dodávané s rôznymi portami (SATA,>

Meranie hrúbky jednotky pre kompaktné disky

Ako vybrať jednotku CD / DVD z prenosného počítača

Všeobecne platí, že veľa záleží na dizajne vášho notebooku. Najbežnejší prípad: na zadnej strane prenosného počítača je špeciálny ochranný kryt, ktorý sa odníma - môžete vidieť montážnu skrutku, ktorá zaisťuje disk k otvoru pre prenosný počítač. Po odskrutkovaní tejto skrutky je teda možné pohon voľne vybrať.

Niektoré modely prenosných počítačov nemajú ochranný kryt - a aby ste sa dostali dovnútra, musíte zariadenie úplne rozobrať.

Poznámka: Pred odstránením ochranného krytu (a skutočne vykonaním akejkoľvek manipulácie s prenosným počítačom) ho odpojte a odpojte batériu.

Ako vybrať jednotku CD z prenosného počítača

Najčastejšie je pohon pripevnený jednou skrutkou (pozri fotografiu nižšie). Na jej odstránenie vo väčšine prípadov potrebujete skrutkovač Phillips.

Odskrutkujte skrutku, ktorá drží jednotku CD

Po odstránení skrutky iba jemne potiahnite podnos jednotky - mal by z podnosu vyjsť s malým úsilím (pozri fotografiu nižšie).

Vyberieme disk zo slotu

Inštalácia jednotky SSD / HDD do adaptéra a adaptéra do prenosného počítača

Inštalácia jednotky SSD / HDD do adaptéra nie je nič zložité. Stačí to dať do špeciálov. „vrecko“, potom vložte do vnútorného portu a pripevnite ho pomocou skrutiek (skrutky sú súčasťou adaptéra).

Miesto pre inštaláciu disku

Obrázok nižšie zobrazuje nainštalovanú jednotku SSD v podobnom adaptéri.

SSD je nainštalovaný v adaptéri a upevnený pomocou skrutiek

Ak bola hrúbka adaptéra a disku vybraná správne (nie viac ako je hrúbka jednotky CD / DVD), potom sa môže tiež ticho zasunúť do štrbiny a upevniť pomocou skrutky (ak je taký adaptér na adaptéri).

Ak je hrúbka disku / adaptéra nastavená správne, ale vyskytnú sa problémy s vložením do štrbiny, venujte pozornosť kompenzačným skrutkám na adaptéri: niektoré modely sú nimi vybavené (umiestnené na bočných stenách adaptéra). Stačí ich odstrániť (alebo utopiť).

inštalácia adaptéra s jednotkou SSD do otvoru pre jednotku CD

Po nainštalovaní adaptéra s diskom do otvoru pre jednotku vložte čistý adaptér do adaptéra tak, aby vyzeral ako skutočná jednotka a nenarušil vzhľad prenosného počítača. Takéto zásuvky sa zvyčajne dodávajú s adaptérmi v súprave (môžete ich tiež vybrať z odstránenej jednotky CD).

Kontrola, či sa disk zobrazuje v systéme BIOS

После того, как установите второй диск, рекомендую после включения ноутбука зайти сразу же в BIOS и посмотреть, определился ли диск, видно ли его. Чаще всего, определившееся диски можно найти в основном меню: main , information и пр. (см. фото ниже).

1) Если не знаете как войти в БИОС, рекомендую вот этот материал: https://ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html

2) Возможно вам будет полезна статья о том, как перенести Windows с жесткого диска (HDD) на SSD накопитель (без переустановки системы) - https://ocomp.info/windows-s-hdd-na-ssd.html

Итоги (что важно)

 1. первоначально, проверьте, нет ли у вас в ноутбуке еще одного слота для жесткого диска, или нового разъема для SSD M.2,
 2. сейчас в продаже есть множество внешних накопителей, подключаемых к USB-порту - возможно это лучший выход, чтобы расширить свободное место,
 3. перед покупкой переходника для установки диска вместо привода компакт дисков - узнайте какой толщины у вас сам CD/DVD привод и какие порты используются (самые популярные толщины: 9,5 и 12,7 мм),
 4. Ak je váš notebook v záruke, neotvárajte ochranný kryt (môže to byť dôvod odmietnutia záručného servisu),
 5. pravdepodobne po inštalácii nového disku systém Windows odmietne spustiť systém. V takom prípade musíte skontrolovať nastavenia systému BIOS (či bol nový disk detekovaný a zaradený do správneho zavádzacieho frontu) av niektorých prípadoch môže byť potrebné obnoviť zavádzač. O tom tu: https://ocomp.info/vosstanovlenie-windows-10.html#__Windows

To je všetko za pozmeňujúce a doplňujúce návrhy a doplnenia - ďakujem vám osobitne.

 • MONTÁŽ videa
  Skvelý softvér na začatie vytvárania vlastných videí (všetky kroky sú kroky!).
  Video bude mať aj začiatočník.
 • Počítačový urýchľovač
  Program na čistenie systému Windows od odpadu (zrýchľuje systém, odstraňuje odpadky, optimalizuje register).

Povedzte mi z vlastnej skúsenosti, ako najlepšie postupovať v mojom prípade. Táto otázka je viac k tomuto článku, v druhom ste neodpovedali.

V režime RAID 0 je potrebné dva pevné disky, aby sa do konektora mSATA doručil tretí SSD. Chcem preniesť systém Windows 7 na disk SSD, aby sa zvýšila rýchlosť prenosného počítača a zároveň sa uvoľnil priestor pre pevný disk, ktorý bude špeciálne určený pre moje súbory.

Nerozumiem úplne nuansám. V ďalších článkoch sa píše, že ak do pevného disku doručíte ďalší disk SSD, musíte zmeniť režim BIOS na režim ANSI. Potom sa odporúča, aby bol OS čistý a nie z obrazu.

Všetko je už pre mňa pripravené a zdá sa mi, že jednoduchšie presunúť týchto sedem.
Windows 7 je licencovaný, ovládače sú tiež oficiálne. Ktorú možnosť je vhodné zvoliť v mojom prípade, aby v budúcnosti notebook fungoval bez problémov? Možno som si niečo zahrával? Ďakujem za odpoveď.

Zdá sa, že som odpovedal, že som ti úplne nerozumel, ale napriek tomu.

1. SSD bude pracovať rýchlejšie (myslím, že vaše zariadenie podporuje SATA II III), ako vaše pevné disky v RAID 0, takže má zmysel inštalovať SSD (najmä preto, že na to máte voľný slot, ako tomu rozumiem).

2. Po prevode dôjde k chybám alebo nebude ťažké povedať (a je nepravdepodobné, že niekto bude schopný poskytnúť záruky). Je len na vyskúšanie. Ak budete postupovať podľa pokynov, neodstránite nič z pevných diskov a zostanú v bezpečí a zvuku: ak sa niečo pokazí, môžete vždy vrátiť všetko do pôvodného stavu (stačí odstrániť disk SSD a vrátiť nastavenia systému BIOS na originál).

3. Chápem, že sa obávate, že po prenose Windows z HDD na SSD: rýchlosť s IDE bude nízka (+ Trim nebude fungovať). Ak prepnete na ACHI, systém sa nebude zavádzať, pretože Pôvodne bol nainštalovaný na pevný disk v režime IDE. Tak čo?

Urobil by som to: preniesť systém z HDD na SSD. Potom som stiahol migrovaný Windows 7 z SSD. Potom, čo vo vetve registra HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet services msahci (HKEY_LOCAL_MACHINE System CurrentControlSet Services IastorV) upravil počiatočný parameter na 0 (pravdepodobne bude mať 3-4).
Ďalej by som reštartoval laptop, choď do BIOSu a zmenil som sa na ACHI. Po reštarte - Windows 7 začne inštalovať palivové drevo. (ideálne, ak všetko pôjde dobre)

4. Niektorí odporúčajú nastavenie čisté ako predchádzajúce „zameranie“, ktoré som opísal, nie vždy prechádza a Windows po prepnutí na ACHI sa nemusí zaviesť.

5. Celkom: pre začiatočníkov by som sa pokúsil preniesť systém a zistiť, čo a ako (samozrejme, bez odstránenia všetkého z pevného disku, aby sa všetko mohlo vrátiť späť). Ak to nepomôže, nainštalujte na SSD čistý OS (pred inštaláciou vyberte ACHI) a bez problémov preneste údaje a softvér. Niečo také.

Áno, odpovedali ste, ale len na môj prvý komentár)
1. Správne, existuje bezplatný slot pre mSATA, zdá sa, že ide o verziu SATA II.
2. Jasné, vďaka.
3. Nemám obavy o rýchlosť, len som o tom čítal a bol tu názor, že SSD môže pracovať s HDD iba v režime AHCI, a nie inak.
Myslím, že chápem, že sa pri klonovaní OS s týmito programami ukázalo, že SSD môže pracovať súčasne s HDD a v režime IDE (alebo ktokoľvek má predvolené nastavenie BIOS, mám RAID).
Najprv sa pokúsim preniesť OS bez manipulácie s registrom a bez prepnutia na AHCI. Alebo ak to nefunguje, potom s AHCI a preinštalujte OS.

Zaujímavý článok, ďakujem.

Vyskytuje sa nasledujúca situácia: prenosný počítač Lenovo G510, I7, 12 GB RAM, 1 TB pevný disk. Namiesto toho hlavného som nainštaloval Kingston SSD 240 GB a namiesto zásobníka som vložil starý HDD. Prehodil som systém cez Paragon Migrate OS na SSD ™ 4.0, všetko sa zdalo byť dobré za prvý mesiac.

Potom sa začala zábava: občas druhý pevný disk 1 TB zastavil prenosný počítač, hoci bol zapnutý, uprostred dňa sa zistilo, že bolo pripojené nové zariadenie. Všetky skrutky sú utiahnuté, podnos je pevne spojený. A peklo sa vo všeobecnosti začalo nedávno - pri načítavaní notebook začal mrznúť (zvuk uvítacieho pozdravu uviazol a kurzor myši pôsobil trhavo) - keď je zásobník vypnutý, všetko funguje perfektne. Reštartujte najmenej 10 krát. Overil som to tvrdo, je to v dobrom stave prostredníctvom programu.

Moja otázka dozrela: je možné, že prenosný počítač nemá dostatok energie? (Blokovať natívny, výkonný)

Samozrejme si myslím, že vložím ďalší zásobník, drahší, ale sakra je hanba vyhodiť dobrú sumu, ak to nie je v zásobníku.

Ehm.
1) Pokúste sa nainštalovať namiesto zásobníka SSD (nie HDD) - je to menej náročné (majú rovnaké napätie, ale podľa ampérov. Stále existuje rozdiel). Súčasne s týmto testom skontrolujte samotný zásobník.
2) Vo všeobecnosti existuje podozrenie, že problém je s pevným diskom alebo s týmto adaptérom / zásobníkom * (aspoň to vyzerá veľmi podobne a je pravdepodobnejšie ako prvé). Určite to môžete povedať až po testoch.
Tiež by som odporučil pripojiť tvrdé k inému zariadeniu a viesť vozidlo.

Dobré popoludnie Kúpil som si laptop ako r540mb. Povedz mi, ako môžem pridať druhú železnicu, ak nemám disk DVD, neuvažujem o pripojení cez USB.
Vopred ďakujem.

ahoj
Podľa špecifikácií má váš laptop jeden slot pre HDD a pre jednotku m2 nie je žiadna jednotka ani slot. Preto sem vložte väčší disk alebo USB.

Dobrý deň, mám laptop Toshiba SATELLITE A300-1MT, je tu druhý pevný disk, ale tento slot nemá konektory pre samotný pevný disk, myslel som si, že táto séria notebookov je takto? Mohlo by to byť? )

ahoj
Samozrejme to môže, a to nielen s HDD, ale aj napríklad s RAM.

Pin
Send
Share
Send
Send