Užitočné tipy

Ako orezať obrázok v - Illustrator

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobré popoludní priatelia! Adobe illustrator je aplikácia pre prácu s vektorovou grafikou na Windows a Mac OS. Používa sa na vytváranie log, reklám, prípravu obrázkov na tlač v tlačiarni. Možnosti editora sú najviac implementované v spojení s Adobe Photoshop, ale mnoho funkcií funguje bez zapojenia jedného programu. Konkrétne možnosť orezania je k dispozícii v ilustrátore.

Existuje v Adobe Illustrator funkcia na orezanie (orezanie) obrázkov

Rovnako ako v mnohých iných grafických aplikáciách, aj Adobe Illustrator má schopnosť meniť veľkosť a tvar rastrového a vektorového obrázka.

Nie vždy tomu tak bolo. V predchádzajúcich verziách editora táto funkcia nebola. Vývojári verili, že existuje Photoshop na orezanie rastrových kresieb a ilustrátor taký nástroj nepotrebuje.

Ako orezať rastrový a vektorový obrázok v aplikácii Adobe Illustrator

Grafický editor ilustrátora Adobe vám umožní orezať vektorové a bitmapové obrázky.

 • otvorte požadovaný súbor,
 • Pomocou nástroja na výber označte okraje orezanej fotografie. Môžete vybrať iba jeden objekt. Štandardné orezanie sa vykonáva iba v tvare obdĺžnika. Výsledný obvod sa nemôže otáčať,
 • na ovládacom paneli kliknite na „Orezať obrázok“, kliknite na Enter, ak pracujete na oknách, vráťte sa, keď používate Mac OS alebo „použiť“.

Na tablete s oknami takáto funkcia neexistuje.

V prípade, že pracujete so súvisiacimi súbormi, orezanie povedie k ich kombinácii.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zmeniť rozmery obrysu použitého na orezanie:

 • roztiahnite boky a rohy rámu,
 • na ovládacom paneli zadajte požadované rozmery.

Podržaním klávesu shift môžete zväčšiť pomer. Stlačením alt sa priblíži stred.

Ako orezať obrázok v ilustrácii tvarom (kontúrou)

Adobe Illustrator umožňuje orezať bitmapový obrázok pozdĺž obrysu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako orezať ilustrácie z obrysu:

 • nakreslite požadovaný obrys alebo tvar v aplikácii. Použite ju ako masku pre obrázok, ktorý upravujete. Horný obrys slúži ako šablóna,
 • vziať gumu a odstrániť nepotrebné údaje,
 • vytvorte kontúru vo Photoshope (napríklad načrtnite obrázok, ktorý vás zaujíma), uložte súbor vo formáte PSD, umiestnite ho do ilustrátora, umiestnite ho nad orezanú ilustráciu a použite orezanie.

Adobe Illustrator má obmedzenú funkciu orezania. Na tento účel je vhodnejšie použiť iných editorov Adobe. V tejto aplikácii však môžete orezať.

Návod na použitie

 1. Otvorte aplikáciu Adobe Illustrator a kliknite na položku ponuky Súbor, vyberte príkaz Otvoriť a vyberte požadovaný obrázok v počítači, kliknite na tlačidlo „Otvoriť“. Na otvorenie okna prehľadávania môžete použiť klávesovú skratku Ctrl + O.
 2. Aktivujte funkciu Obdĺžnikového nástroja a na jej vyvolanie použite klávesovú skratku M. Funkcia nástroja obdĺžnik

Nastavte hodnotu na paneli nástrojov, v poli Zdvih na 1, av poli na výber farby obdĺžnika nastavte hodnotu na Žiadne. Pomocou tohto nástroja zakrúžkujte požadovanú časť obrázka, ktorá by mala zostať.

 • Teraz musíte prejsť na panel Vrstvy. Ak to chcete urobiť, otvorte ponuku Windows a vyberte príkaz Vrstvy alebo stlačte klávesovú skratku F7. Na klávesnici počítača podržte stlačené tlačidlo Ctrl a kliknite na malý kruh, ktorý sa nachádza vedľa vybratého fragmentu obrázka. Po vykonaní týchto krokov by značka mala byť zvýraznená ďalším kruhom, čo znamená, že je vybratá požadovaná vrstva obrázka.
 • Uistite sa, že ste oblasť orezania správne označili a kliknite na ponuku Objekt, vyberte funkciu Orezová maska ​​a vyberte položku Urobiť. Orezová maska ​​a funkcie

  Tieto akcie je možné vykonať pomocou klávesovej skratky Ctrl + 7.

 • Ak chcete orezať obrázok v aplikácii Adobe Illustrator, môžete použiť niekoľko ďalších nástrojov. Napríklad vo vyššie uvedenej metóde nahraďte nástroj Obdĺžnik za voľbu Typový nástroj (môžete ho nazvať „horúcim tlačidlom“ T). Z obrázku môžete vystrihnúť nielen obdĺžnik, ale z obrazu môžete vytvoriť aj určitý nápis, ktorého pozadie nebude vyplnené farbou, ale fragmentmi obrázka. Môžete experimentovať s orezaním pomocou nástroja Pen Tool alebo Paintbrush Tool a mnohých ďalších, všetky sú originálne a dajú vám príležitosť ukázať svoju kreativitu.
 • Otvorte ponuku Súbor a vyberte možnosť Uložiť ako, zadajte adresár na uloženie obrázka, zadajte jeho názov a vyberte príponu jpg. Na klávesnici stlačte kláves Enter.
 • Metóda 1: Nástroj na kreslenie kartónov

  Pomocou tohto nástroja môžete orezať pracovnú oblasť spolu so všetkými tam umiestnenými objektmi. Táto metóda je vynikajúca pre jednoduché vektorové tvary a jednoduché obrázky. Inštrukcia je nasledovná:

   Pred orezaním kresby sa odporúča uložiť svoju prácu v jednom z formátov Illustratora - EPS, AI. Ak chcete uložiť, prejdite na «Súbor»umiestnené v hornej časti okna az rozbaľovacej ponuky vyberte položku „Uložiť ako ...“, Ak potrebujete orezať akýkoľvek obrázok z počítača, uloženie je voliteľné.

  Ak chcete odstrániť časť pracovného priestoru, vyberte požadovaný nástroj v "Panely nástrojov", Jeho ikona vyzerá ako štvorec s malými čiarami vychádzajúcimi z rohov. Môžete tiež použiť klávesovú skratku Shift + opotom sa nástroj vyberie automaticky.

 • Potom sa zbytočná časť obrázka alebo obrázka odstráni spolu s časťou kresleného plátna. Ak niekde došlo k nepresnosti, môžete všetko vrátiť pomocou kombinácie klávesov Ctrl + Z, Potom zopakujte krok 3, aby bol tvar orezaný podľa potreby.
 • Súbor môžete uložiť vo formáte Illustrator, ak ho budete v budúcnosti upravovať. Ak ju chcete zverejniť niekde, musíte ju uložiť vo formáte JPG alebo PNG. Kliknite na «Súbor», vyberte „Uložiť na web“ alebo «Export» (prakticky neexistujú žiadne rozdiely). Pri ukladaní vyberte požadovaný formát, PNG je pôvodná kvalita a priehľadné pozadie a JPG / JPEG nie.

  Malo by byť zrejmé, že táto metóda je vhodná iba pre najprimitívnejšie diela. Používatelia, ktorí často pracujú s aplikáciou Illustrator, uprednostňujú iné metódy.

  Metóda 2: iné tvary orezania

  Táto metóda je o niečo zložitejšia ako predchádzajúca, preto by sa mala zvážiť s konkrétnym príkladom. Predpokladajme, že chcete orezať jeden roh zo štvorca tak, aby bol bod rozhrania okrúhly. Podrobná inštrukcia bude vyzerať takto:

  1. Najprv nakreslite štvorec pomocou vhodného nástroja (namiesto štvorca môže byť aj ľubovoľná figúrka, ktorá sa vytvorí aj pomocou) "Ceruzka" alebo "Pera").
  2. Položte kruh na vrch štvorca (môžete namiesto toho umiestniť ľubovoľný tvar). Kruh musí byť umiestnený na rohu, ktorý chcete odstrániť. Hranicu kruhu možno upraviť priamo do stredu štvorca (Ilustrátor označí stred štvorca v kontakte s hranicou kruhu).

  V našom prípade musíme zabezpečiť, aby sa kruh prekrýval s námestím. Ak ste urobili všetko v súlade s prvým a druhým bodom, bude to na vrchole štvorca. Ak sa nachádza pod ním, v rozbaľovacej ponuke kliknite pravým tlačidlom myši na kruh a presuňte kurzor na «Usporiadať»a potom „Priveďte dopredu“.

 • Teraz vyberte oba tvary a prejdite na nástroj «Pathfinder», Na vás to môže byť v pravom paneli. Ak tam nie je, kliknite na položku «Windows» v hornej časti okna a vyberte z celého zoznamu «Pathfinder», Môžete tiež použiť vyhľadávanie programov, ktoré sa nachádza v pravej hornej časti okna.
 • «Pathfinder» kliknite na položku „Mínus vpredu“, Jeho ikona vyzerá ako dve štvorce, kde tmavý štvorec prekrýva svetlý.

  Pomocou tejto metódy môžete spracovať čísla so strednou zložitosťou. Pracovný priestor sa zároveň nezmenšuje a po orezaní môžete s objektom ďalej pracovať bez obmedzení.

  Metóda 3: Orezová maska

  Túto metódu zvážime aj na príklade kruhu a štvorca, až teraz bude potrebné orezať ¾ z oblasti kruhu. Toto je pokyn pre túto metódu:

   Nakreslite na ňu štvorec a kruh. Obe by mali mať nejaký druh výplne a pokiaľ možno mŕtvicu (potrebné pre pohodlie v budúcej práci, v prípade potreby ju možno odstrániť). Úder môžete vykonať dvoma spôsobmi - v hornej alebo dolnej časti ľavého panela nástrojov vyberte druhú farbu. Ak to chcete urobiť, kliknite na sivý štvorec, ktorý bude umiestnený buď za štvorcom s hlavnou farbou, alebo napravo od neho. V hornej časti okna na «Stroke» nastaviť hrúbku ťahu v pixloch.

 • Upravte veľkosť a polohu tvarov tak, aby orezaná plocha najlepšie vyhovovala vašim očakávaniam. Použite nástroj, ktorý vyzerá ako čierny kurzor. Natiahnutie alebo zúženie čísiel, svorka smena - Týmto spôsobom zaistíte proporcionálnu transformáciu objektov.
 • Vyberte obidva tvary a prejdite na kartu. «Objekt» v hornej ponuke. Nájdite tu „Orezová maska“, v rozbaľovacej ponuke kliknite na «Urobiť», Na zjednodušenie celého postupu jednoducho vyberte oba tvary a použite kombináciu klávesov Ctrl + 7.

 • Po použití orezovej masky zostane obraz neporušený a zdvih zmizne. Objekt sa oreže podľa potreby, zvyšok obrázka sa stane neviditeľným, ale neodstráni sa.
 • Masku je možné nastaviť. Napríklad sa pohybujte v ľubovoľnom smere, zvýšte alebo znížte. Zároveň sa nedeformujú obrazy, ktoré zostávajú pod ňou.
 • Ak chcete masku odstrániť, môžete použiť klávesovú skratku Ctrl + Z, Ak ste už však s hotovou maskou manipulovali, nie je to najrýchlejšia metóda, pretože spočiatku sa zrušia všetky posledné akcie. Ak chcete masku rýchlo a bezbolestne odstrániť, choďte na «Objekt», Tam znova otvorte podponuku „Orezová maska“a potom «Release».

  Pomocou tejto metódy môžete orezať zložitejšie tvary. Len tí, ktorí s programom Illustrator pracujú profesionálne, radšej používajú masky na orezanie obrázkov v programe.

  Metóda 4: maska ​​priehľadnosti

  Táto metóda tiež zahŕňa maskovanie obrázkov a v niektorých bodoch je podobná predchádzajúcej, je však náročnejšia na prácu. Postupná inštrukcia je nasledovná:

  1. Analogicky s prvými krokmi predchádzajúcej metódy je potrebné nakresliť štvorec a kružnicu (vo vašom prípade to môžu byť aj iné tvary, iba ich metóda sa zvažuje pomocou ich príkladu). Nakreslite tieto tvary tak, aby kruh prekrýval námestie. Ak sa vám to nepodarilo, potom v rozbaľovacej ponuke kliknite pravým tlačidlom myši na kruh «Usporiadať»a potom „Priveďte dopredu“, V ďalších krokoch upravte veľkosť a polohu tvarov podľa potreby, aby ste sa vyhli problémom. Zdvih je voliteľný.
  2. Kruh vyplňte čiernobielym prechodom a vyberte ho na palete farieb.

  Pomocou tohto nástroja môžete zmeniť smer gradientu Čiary prechodu v "Panely nástrojov", Táto maska ​​považuje bielu farbu za nepriehľadnú a čiernu za priehľadnú, a preto by v časti, kde by mala byť priehľadná výplň, mali prevládať tmavé odtiene. Ak chcete vytvoriť koláž, môžete namiesto gradientu jednoducho vytvoriť bielu farbu alebo čiernobielu fotografiu.

 • Vyberte dva tvary a vytvorte masku priehľadnosti. Ak to chcete urobiť, na karte «Windows» nájsť «Transparentnosť», Otvorí sa malé okno, kde musíte kliknúť na tlačidlo „Vytvor masku“to je na pravej strane obrazovky. Ak takéto tlačidlo neexistuje, otvorte špeciálnu ponuku pomocou tlačidla v pravom hornom rohu okna. V tejto ponuke budete musieť vybrať "Make Opacity Mask".
 • Po maskovaní je vhodné začiarknuť políčko vedľa funkcie «Clip», Je to potrebné, aby sa orezanie vykonalo čo najpresnejšie.

 • Prehrať s režimami prelínania (toto je rozbaľovacia ponuka, ktorá je predvolene podpísaná «Normal»umiestnené v hornej časti okna). V rôznych režimoch miešania sa maska ​​môže zobraziť odlišne. Zvlášť zaujímavé je zmeniť režimy miešania, ak ste vytvorili masku založenú na nejakej čiernobielej fotografii, a nie monotónnej farbe alebo gradiente.
 • Môžete tiež upraviť priehľadnosť tvaru v «Nepriehľadnosť».
 • Masku označíte kliknutím na tlačidlo v tom istom okne «Release», ktorá by sa mala objaviť po použití masky. Ak toto tlačidlo neexistuje, jednoducho prejdite do ponuky analogicky so štvrtou položkou a vyberte ju „Maska na uvoľnenie krycej vrstvy“.

  Orezanie obrázka alebo obrázka v aplikácii Illustrator má zmysel, iba ak s ním už pracujete v tomto programe. Ak chcete orezať normálny obrázok vo formáte JPG / PNG, je lepšie použiť iné editory obrázkov, napríklad MS Paint, predvolene nainštalované v systéme Windows.

  Ďakujem autorovi, zdieľajte článok o sociálnych sieťach.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send