Užitočné tipy

Horúca orechová čokoláda

Pin
Send
Share
Send
Send


Horúca čokoláda s cestovinami Nutella je vynikajúca a výživná, v chladných zimných mesiacoch je vynikajúcim nápojom. Vďaka Nutella paste získava horúca čokoláda príjemnú pachuť a arómu lieskových orechov. Ľadovú čokoládu si môžete vyrobiť aj spolu s Nutellou - bude to skvelý dezert, ktorý osvieži a dodá energiu v horúcich letných dňoch. Ak máte v chladničke mlieko a čokoládovú orieškovú pastu Nutella, môžete si doma ľahko a rýchlo pripraviť chutnú horúcu čokoládu.

Hodnota horúcej čokolády

Medzi najužitočnejšie a najcennejšie vlastnosti tohto sladkého nápoja patria:

  • Prítomnosť vitamínov B, ako aj stopových prvkov: horčík, mangán a selén, vďaka ktorým je tento nápoj obzvlášť užitočný pre tých, ktorí sa vážne zaoberajú zdravím,
  • Horká čokoláda, ktorá má osviežujúci účinok na telo vďaka kofeínu obsiahnutému v kakaových bôboch, je ideálna na stimuláciu a zvýšenie vitality.
  • Nízkokalorický obsah vám umožňuje piť tento nápoj všetkým, ktorí sa snažia udržať štíhlu postavu a získať elegantný tvar,
  • Nutričná hodnota produktu je veľmi vysoká, čo vám umožňuje rýchlo sa cítiť naplno po konzumácii.

V kombinácii s uvedenými kvalitami má horúca čokoláda tiež lahodnú chuť, vďaka ktorej bol tento nápoj obzvlášť obľúbený a vyžadovaný aj od najnáročnejších gurmánov.

Ako variť?

Tento nápoj je možné pripraviť niekoľkými spôsobmi, ale jedným z najchutnejších bude horúca čokoláda z Nutely. Pri príprave takéhoto nápoja nie sú prakticky žiadne ťažkosti, ale chuť poteší každého, kto ho vyskúšal.

Jemná a výrazná chuť horúcej čokolády v kombinácii s jemnosťou chuti a textúry robí z tohto nápoja jednu z najbežnejších, navyše je príprava dostupná aj pre veľmi mladé ženy v domácnosti. To poskytuje vynikajúcu príležitosť na jeho diverzifikáciu známeho rodinného menu vrátane horúcej čokolády Nutella v ponuke. Pozrime sa, ako pripraviť horúcu čokoládu z Nutelly podrobnejšie.

Kroky na výrobu horúcej čokolády s Nutella

Pretože Nutella je čokoládová hmota pripravená na konzumáciu, pri príprave tohto nápoja by sa nemala dlho variť, ale do dobre zahriateho mlieka jednoducho pridajte čokoládovú pastu.

Dôkladným premiešaním mlieka dosiahneme jednotnú konzistenciu nápoja, pričom použijeme také množstvo čokoládovej pasty Nutella, ktorá vám umožní získať nápoj požadovanej hustoty.

Pre výraznejšiu chuť a hustotu nápoja by ste mali pridať do pohára mlieka asi 5-8 polievkových lyžíc Nutelly, ale ak by nápoj nemal byť príliš sladký a hustý, postačí 3 - 5 polievkových lyžíc cestovín.

Aby sa zlepšila konzistencia a dodala sa jej nádhera a vzdušnosť, výsledná hmota sa rozotrie šľahačkou, až kým sa nevytvorí pena. Hneď po šľahaní sa horúca čokoláda môže podávať tak, aby sa neznížila vzdušnosť.

Takýto nápoj sa stane skutočnou ozdobou stola, ak doň počas prípravy pridáte jemne nakrájané orechy, škoricu alebo vanilín - to všetko dodá rozmanitosť a umožní vám začať deň zdieľaním dobrej a dobrej nálady.

Pin
Send
Share
Send
Send