Užitočné tipy

Živý strom pre nový rok 2019: strom v kvetináči - ako si vybrať, pravidlá starostlivosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdravím milí čitatelia. Čo je Nový rok bez vianočného stromu? Áno, nie. Toto je tradícia, ktorá je hlboko zakorenená v našich dušiach. A každý rok sa začína večná debata: ktorý strom je lepší, živý alebo umelý. Pomôžeme vám pochopiť, ako si vybrať vianočný stromček na Nový rok, pretože my sami sme opakovane čelili takémuto problému, a tak poďme.

Obsah:

Predtým, ako sa rozhodnete pre výber vianočného stromčeka, navrhujem, aby ste sa najprv zaoberali osobitne živým a umelým vianočným stromčekom. Potom bude ľahšie vyzdvihnúť všetky výhody a nevýhody, ktoré sú pre vás to pravé, pretože, ako sa hovorí, niet žiadneho kamaráta v chuti a farbe.

Choďte do lesa a odrežte ho.

To bolo to, čo robili v mojom detstve, bolo fascinujúce prechádzať lesom so svojím otcom a vybrať si vianočný stromček. Ale dnes je to zákonom zakázané. Možno je to tak, je tu veľa ľudí a lesy sú stále menej. Každý výrub spôsobuje nenapraviteľnú škodu našej povahe.
Môžete však ísť do lesníctva a kúpiť si vianočný stromček. Dozviete sa, kde môžete znížiť, ísť a nasekať. Kontrola je vždy s vami. Navyše musíte stále vysádzať niekoľko stromov naspäť (nepamätám sa, koľko, asi 3 kusy sadenice) - správne.
Ak vás polícia chytí, nelegálne vyťaženie vianočného stromu je obrovská pokuta, vianočný strom nestojí za to.

Alebo stačí ísť na vianočný trh a kúpiť si tam vianočný stromček.

Minimálne problémy, výber je veľký, ale nie vždy vysoká kvalita.

Toto je druhá metóda a hovorte podrobnejšie. Ako správne zvoliť vianočný stromček? Na bazári ponúkajú hlavne smrek (náklady nie viac ako 10 dní), borovica (nie viac ako 12 dní), jedľa (asi 14 dní). Smrek sa veľmi bojí teplých miestností, takže ak chcete smrek, je lepšie brať modrú, nebojí sa tepla.

Vzhľadom k tomu, že živý vianočný strom nestojí dlho (časom vyschne a rozpadnú sa ihly), je lepšie kúpiť si vianočný strom skôr ako 25. decembra. Predtým to nedáva zmysel, do nového roka nemusí „prežiť“. A je vhodné prísť na trh ráno, takže existuje viac možností. Mimochodom, je lepšie kúpiť vianočný strom v špecializovanej škôlke alebo na trhu. Vianočné stromčeky sa tu zvyčajne pestujú na predaj. A tak budete mať istotu, že sa nestanete spolupáchateľom nelegálnej ťažby dreva.

Pri výbere vianočného stromu sa rozhodnite, kde bude stáť. Ak je v strede miestnosti, potom si musíte vybrať vianočný stromček symetrický, ak na stene alebo v rohu, môžete jednostranný. A pozerajte sa aj na výšku, aby ste nemuseli vianočný strom vyrezávať alebo dierovať do stropu (ahoj, susedia).

Kmeň stromu by mal byť hrubý: asi 1,5 m hrubý, kmeň by mal byť hrubý asi 6 cm. Na reze by mala byť čerstvá živica, čím väčšia, tým lepšia. To naznačuje, že strom bol nedávno vyrezaný. Na trupe a konáre by nemali byť tmavé škvrny, poškodenie, plesne, plesne.

Ihly by mali byť jasne zelené, nie sivé alebo matné. Mali by sedieť pevne na vetvách, nie sa rozpadať. Odtrhnite pár ihiel a hnajte prstami. Mali by dať príjemnú vôňu.

Otočte strom a znova ho skontrolujte. Mali by ste to mať radi a spodné vetvy by mali byť nasmerované nahor. Keď všetko vyhovuje, kúpite si.

Ihneď po zakúpení by mal byť strom zabalený do pytloviny a priviazaný. Môžete len dobre pliesť.

Ak je nesený na rukách, potom dolný koniec kufra vpred. Keď však prinesiete vianočný stromček do miestnosti, musíte mať hornú časť vpred.

Strom môžete prepravovať autom. Ak je na vrchu trup, otočte vrcholom späť a dobre ho pripevnite lanami. Ak nie je kmeň, položte pod vianočný stromček látku, aby sa auto nepoškrabalo.

Je tiež možné prepravovať vo vnútri priestoru pre cestujúcich odstránením predného a zadného sedadla. Ak sa strom nezmestí a vystrčí sa na ulicu, upevnite ho dobre a prepravujte ho v súlade s pravidlami SDA.

Starostlivosť o vianočný stromček.

Ešte predtým, ako si kúpite vianočný stromček, musíte sa rozhodnúť, čo a na čom bude stáť. môže to byť statív alebo držiak špeciálnych kusov. Je potrebné určiť, v čom bude stáť: vo vode, v piesku alebo len zabaliť navlhčenou tkaninou.

Vianočný strom nemôžete priviesť ihneď z chladu. Je potrebné, aby stála trochu na balkóne alebo v garáži, ak je to možné. V blízkosti batérie nemôžete umiestniť vianočný stromček.

Je lepšie dať strom do piesku a pravidelne ho zaliať pri izbovej teplote. Ihly je tiež potrebné napojiť. Vianočný stromček môže byť vyživovaný: na 2 litre vody pridajte 1 lyžicu cukru, stolový ocot a 1 tabletu aspirínu.

Pred postrekovaním nezabudnite odpojiť girlandy zo zásuviek.

Keď ozdobíte vianočný strom, nezabudnite pozorne sledovať elektrické girlandy. Musia byť neporušené, nepoškodené a funkčné, aby sa príliš nezohrievali. Keď strom vyschne, môže dôjsť k jeho skratu, buďte opatrní.

Vianočný stromček

Neponáhľajte sa obliecť. Rybie kosti by mali stáť v byte trochu chmýří.

Z hľadiska požiarnej bezpečnosti odporúčam vždy mať malý hasiaci prístroj doma. Nesmiete ho používať, ale buďte pokojní.

Keď príde čas na vyčistenie stromu, ihly sa výrazne rozpadnú. Potom si musíte obliecť tesné rukavice a odevy s dlhým rukávom. Vetvy musia byť rezané čo najbližšie ku kmeňu. Samotné konáre by mali byť vložené do tašky a vyhodené spolu s kmeňom. Takže vyhodíte menej odpadu a je oveľa pohodlnejšie vyhodiť ho. A kto má kúrenie na kachle, všetko je oveľa jednoduchšie - zastavte sa v peci a je to.

A ako si vybrať umelý vianočný stromček?

Ako si vybrať vianočný stromček, ak je umelý? Túto otázku som dlho premýšľal, kúpil si nie drahý a ľutoval som to. Strašne cítila a skončila plešatá pre sezónu 3, všetky umelé ihly sa rozpadali (ako suchý živý strom, sakra).

Poďme do poriadku. Umelé vianočné stromčeky prichádzajú v rôznych veľkostiach, farbách, s umelým snehom, so žiarovkami v ihličkách a tak ďalej. To všetko je záležitosťou vkusu pre všetkých. Materiál nie je taký jednoduchý.

Existujú PVC vianočné stromčeky, trvanlivé, ale nie príliš dlhé (mal som jeden). Ich cena je nízka, ale kvalita je zlá. Číňania sú väčšinou zfalšovaní a nevyzerajú prirodzene.

Vianočné stromčeky z polypropylénu sú dnes najvyššou kvalitou. Sú veľmi podobné skutočným vianočným stromčekom, ale ich cena je vysoká. Vyrábajú sa v Európe.

Existujú aj vianočné stromčeky vyrobené z rybárskeho vlasca (monofilná priadza), ich cena tiež nie je vysoká, ale vyzerajú trochu ako prírodné stromy.

Existujú aj vianočné stromčeky z papierovej verzie, ktoré nie sú odolné a mimoriadne horľavé.

Okrem iného sú obsadené vianočné stromčeky, ale neexistujú žiadne komentáre, ani to nezohľadňujem.

Čokoľvek sú vianočné stromčeky, môže byť falošný každý, preto požiadajte predajcov o osvedčenia o kvalite a skúste nekupovať na podozrivých miestach. Ako si však vybrať vianočný stromček a kde je len na vás.

Pri kúpe strom rozbaľte, skontrolujte, skontrolujte, ako sú vetvy pripevnené a ihly. Spoje musia byť spoľahlivé. Skontrolujte ihly tak, že bežia proti smeru ihiel, šklbajte ich. Cítiť strom sám, nemal by vonieť, uvoľňovať toxické látky.

Ako sa starať.

Ako si vybrať vianočný strom trochu prišiel, ale stále musíte pochopiť, ako sa o neho starať.

Vytiahnutie stromu raz ročne, musíte ho vyčistiť od prachu. Ale všetko záleží na kvalite vianočného stromu. Napríklad kvalitný vianočný stromček (rozobratý) sa môže namočiť do veľkej nádoby s vodou a saponátom po dobu 30 minút. Potom ju iba pretrepte z vody, opláchnite a osušte.

Ak je strom vyrobený z PVC, stačí ho zozbierať a utrieť vlhkou handrou. Je to naozaj únavné, ale inak sa všetko rozpadne, odlúpne sa.

Pamätajte, že vianočné stromčeky nemôžete navlhčiť papierovými ihlami, žiarovkami ani hudbou. Vo všeobecnosti platí, že drôty idú do vianočného stromu, potom si jednoducho vezmeme suchú handričku a utrieme ju.

Ktorý z nich si vybrať?

No, ako si vybrať vianočný strom alebo radšej ktorý? Pozrime sa na všetky klady a zápory.

Živý strom:

 • Lesná aróma v dome, vôňa ihiel, decht. Existuje pocit, že sa blíži Nový rok, rozprávka.
 • Živý strom čistí dom od prachu a škodlivých látok.

Vianočný bazár

 • Je užitočný pre dýchacie cesty (najmä v prípade choroby).
  • Náklady sú niekedy vysoké.
  • Rezanie vianočných stromčekov ročne spôsobuje veľké škody na životnom prostredí. Situácia sa však mení. Existujú škôlky, kde sa vianočné stromčeky špeciálne pestujú na predaj.
  • Postupom času sa strom rozpadá a bude sa musieť vyhodiť.
  • Každý rok musíte kúpiť živý vianočný stromček.

  Umelé vianočné stromčeky:

  1. Ihly sa nerozpadnú (ako živé), takže ich milujú deti. Taký vianočný strom bude stáť najmenej 5 rokov.
  2. Pre vôňu smreku stačí ozdobiť párom vetvičiek alebo vencom živých konárov.

  Umelý vianočný strom v obchode

 • Taký vianočný strom nevyžaduje vodu ani top dressing.
 • Moderné a kvalitné vianočné stromčeky sú vyrobené z ohňa a bezpečné. Nehoria a sú neškodné pre deti.
 • Niektoré vianočné stromčeky sa dodávajú s gumovými hrotmi na koncoch vetiev, aby sa malé deti neubližovali.
 • Existuje obrovský výber odrôd vianočných stromčekov: farba ihličiek, snehu, svetla, hudby a podobne.
  1. Čím viac to vyzerá ako skutočné, tým drahšie. Čím lepšia kvalita, tým drahšie.
  2. Rybie kosti niekedy zaberajú veľa úložného priestoru. Musí sa skladovať v pôvodnom obale a vždy vo zvislej polohe. Na vrchol nemôžete dať niečo, zvlášť ťažké.
  3. Nízke kvalitné vianočné stromčeky nie sú trvanlivé, niekedy sa detaily rozbijú rýchlo a vianočný strom sa už nedá zostaviť alebo stráca svoju krásu.

  Na základe toho si každý môže vybrať podľa porovnania výhod a nevýhod. Napríklad by som radšej kúpil umelý vianočný stromček. Nie je to lacné, ale vydrží to dlho, viac plusy, každý rok nemusíte kupovať a nepoškodzujem životné prostredie.

  Ale tento rok dám živý vianočný stromček. Áno, taký paradox. Mám len malého syna, chcem skutočnú dovolenku a navyše je veľmi užitočná pre ľudí, najmä pre deti.

  Čo si vyberiete? Zanechajte svoje pripomienky nižšie.

  Bezpečnostné tipy pre vianočný stromček na Nový rok.

  Dúfam, že sme sa rozhodli, ako zvoliť vianočný stromček pre nový rok. A bez ohľadu na to, aký vianočný strom máte, chcem venovať hlúpeho času bezpečnosti. Je to dôležité, najmä ak sú v rodine deti.

  • Pred zavesením girlandy na vianočný stromček sa uistite, že ste skontrolovali jeho fungovanie a starostlivo sa presvedčte, či nie sú rozstrapkané drôty. Je lepšie nekupovať lacný čínsky veniec, ale kúpiť v továrni s certifikátom kvality. Kúpte si menej výkonný veniec - toto riziko požiaru v prípade poruchy je menšie.
  • Girlandy by nemali zostať zapnuté, keď idete spať alebo odchádzate z domu. Na vianočný stromček nezaveste niekoľko elektrických girlandov.
  • Ak máte vo svojom dome živý strom, uistite sa, že sa nepreklopí - je pevne pripevnený na špeciálnom stojane alebo pevne sedí v vedre piesku. Ak je to potrebné, zaistite ho hrubou rybárskou šnúrou alebo povrazom, zatlačením klinca do steny.
  • Dajte vianočný strom preč od radiátorov, krby, stojacie lampy a ohrievače.
  • Malé a veľmi krehké hračky, podobné jedlu (ovocie, zelenina, bobule atď.), Je lepšie nezaviazať sa na vianočný stromček, aby malé dieťa nemalo pokušenie vtiahnuť ho do úst.
  • Na živom vianočnom strome nezabudnite odrezať spodné konáre tak, aby sa dieťaťu nemohli zraniť ihlami
  • Pravidelne zalejte vodou a striekajte živý strom tak, aby z neho ihly striekali menej a bezbolestne nepichli holé nohy vašich detí.
  • Na strom neumiestňujte zapálené sviečky ani iné pyrotechnické hračky, aj keď sa vám zdajú byť bezpečné.
  • Majte niekde nablízku domáci hasiaci prístroj a naučte ho používať ho (ak sú to deti, potom tí, ktorí rozumejú závažnosti záležitosti a dokážu sa ňou zaoberať).

  To je pre mňa všetko, napíšte nižšie komentáre, zdieľajte príspevok na sociálnych sieťach, rozlúčte sa a vidíme vás všetkých.

  Ako si vybrať správny vianočný stromček pre Nový rok 2019

  Výber vianočného stromu, najmä živého, musí byť urobený správne, berúc do úvahy množstvo odtieňov:

  • Kúpte si vianočný stromček v kvetináči „pre rast“, aby ste ho mohli ozdobiť niekoľko rokov v rade.
  • Nakúpte (prineste domov) strom niekoľko týždňov pred Novým rokom, aby sa rastlina dokázala prispôsobiť novému prostrediu,
  • Je lepšie priniesť vianočný stromček postupne: z ulice na balkón alebo na verandu a až potom do teplej miestnosti.
  • Veľmi dôležitou podmienkou nie je udržiavať strom v teple dlhšie ako 10 dní! Aby bol vianočný strom krásny a zdravý, a to nielen na Nový rok a na Vianoce, ale aj na celý zvyšok života, je lepšie držať krásu dlhšie v chladnej miestnosti alebo na balkóne.
  • Nákup živého vianočného stromčeka v kvetináči by mal byť v špecializovaných záhradných centrách, kde sú rastliny vonku, a nie v interiéri a v teple. Len táto podmienka zaručuje kvalitu stálezelenej krásy.

  Kontrola vianočného stromu pred nákupom:

  Pred zakúpením stromu musíte samozrejme skontrolovať: nemal by mať praskliny, tmavé škvrny a suché konáre. Živý vianočný strom tiež nemusí byť pevne zabalený.

  Čo by sme mali venovať osobitnú pozornosť pri pohľade na váš strom:

  • Rastlina by mala byť vysadená v kvetináči, v ktorom je dostatok pôdneho substrátu. Pozrite sa na holé korene v malom hrnci okolo.
  • Pred nákupom skontrolujte substrát, aby ste vedeli, ako sa starať o živý strom skôr, ako sa objavíte v jeho živote: pôda v kvetináči by mala byť mäkká a vlhká, nie suchá a tvrdá,
  • Majte na pamäti, že strom s výškou 175 - 200 cm si vyžaduje veľké množstvo koreňov, takže hrniec musí byť objemný, musí v ňom byť veľa zeme a musí byť neustále vlhký. Preto všetok tento luxus bude mať hmotnosť asi 100 kg. Preto, ako sme už povedali - je lepšie kúpiť menší a mladší vianočný stromček - bude s ním jednoduchšie vysporiadať sa.

  Jedľa kráľovská (modrá)

  Premýšľajte o získaní ušľachtilej jedle ( Abies procera ), jeden z najlepších vianočných stromčekov s krásnou smrekovou arómou a luxusnou farbou ihiel. Jedľa kráľovská má dlhé strieborné ihly a krátke tvrdé konáre, vďaka ktorým je ideálna pre novoročný interiér.

  Nórsky smrek

  Nórsky smrek ( Picea abies ) je kontroverznou voľbou. Správna forma s ostrými, ľahkými ihlami jasne hovorí v jej prospech, ale tento smrek veľmi rýchlo začína padať ihly do miestnosti.

  Stojí to menej ako všetky ostatné odrody, ale odporúča sa, aby ste si ho nechali doma polovicu, ako iné druhy živých vianočných stromčekov.

  Srbský smrek

  Srbský smrek ( Picea omorika ) je veľmi svieža s početnými vzostupnými vetvami, ktoré tvoria krásny pravidelný tvar. Na takomto vianočnom stromčeku budú dekorácie vyzerať veľmi krásne a jeho obliekanie bude ľahké a príjemné!

  Modrý smrek ( Picea pungens Glauca Group) je drahšia ako ostatné, ale veľmi efektívna a krásna.

  Má však dosť silné konáre, takže na šperkoch musíte zväčšiť slučku. Budú však podporovať ťažké šperky bez ochabovania.

  Bližší pohľad na samotný strom by mal mať:

  • pravidelný tvar s priamymi konármi vzhliadajúcimi.
  • strom by mal mať jednu centrálnu vedúcu vetvu smerovanú zvisle nahor - aby nedošlo k nákupu stromu s dvoma vedúcimi vetvami.
  • Nekupujte smrek, ktorý bol odrezaný od vrcholu.
  • V zdravom vianočnom strome by ihly mali byť zelené a lesklé, aby sa nerozpadli po dotyku ruky alebo jemnom chvení.

  Kam umiestniť živý vianočný stromček, starajte sa o živý vianočný stromček

  Živé vianočné stromčeky sú odolné rastliny, ktoré sa zvyknú žiť na čerstvom vzduchu. Neznášajú ústredné kúrenie, takže ich nechávajte na záhrade čo najdlhšie, a potom ich postupne aklimatizujte a premiestnite mierne teplejšie miesto na niekoľko dní, napríklad na verandu alebo chladnú zimnú záhradu Verandu alebo balkón.

  Po privedení vianočného stromu do domu ho postavte mimo dosahu ohňa alebo radiátorov, aby strom nestratil vlhkosť. Pravidelne (ako vrchná vrstva pôdy v kvetináči zaschne) zalejeme strom - strom sa tým ušetrí predčasnou stratou ihiel.

  Ako obliecť živý vianočný stromček pre Nový rok: čo je možné a nemožné z vianočných hračiek

  V skutočnosti neexistujú žiadne zvláštne obmedzenia - stačí ozdobiť živý strom veľmi opatrne a snažiť sa nepoškodiť konáre a ihly.

  Girlandy sa však najlepšie používajú s malými žiarovkami - čím viac žiaroviek - tým viac zahrievajú a poškodzujú strom.

  Po prázdninách presunieme strom k lúču - znova si zvykneme na chlad. Iba o pár dní neskôr môžete strom presunúť na ulicu.

  Pre tých, ktorí chcú strom znovu použiť ako vianočnú ozdobu, je najlepším riešením ponechať ho v nádobe.

  Jediné, čo musíte urobiť, je transplantácia stromu na jar do väčšieho hrnca - to sa musí urobiť tak, aby sa vyvinul koreňový systém stromu a samotný strom nezačal chradnúť a odhadzovať ihly.

  Prirodzene, nový hrniec / nádoba musí byť naplnený pôdnou zmesou vhodnou pre pestovanie smreka.

  Ktorý ihličnatý strom si vyberiete, určíte tvar a veľkosť

  Predtým, ako pôjdete na trh s vianočnými stromčekmi, musíte sa rozhodnúť, ktorý vianočný stromček si kúpite.

  "data-medium-file =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kakoe-hvojnoe-derevo-vybrat-opredelyaemsya-s-formoj-i-razmerom. png? fit = 300% 2C176 & ssl = 1 "data-large-file =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kakoe-hvojnoe-derevo-vybrat-opredelyaemsya -s-formoj-i-razmerom.png? fit = 955% 2C561 & ssl = 1 "src =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kakoe-hvojnoe- derevo-výber-opredelyaemsya-s-formoj-i-razmerom.png "alt =" kakoe-hvojnoe-derevo-výber-opredelyaemsya-s-formoj-i-razmerom "> Ktorý ihličnatý strom si vyberiete, určte tvar a veľkosť

  Zmerajte výšku stropu. Bude to škoda, ak budete musieť odrezať novoročnú krásu. Koniec koncov, čím vyšší je strom, tým vyššia je cena. Priemerná výška je vhodná pre každý byt od 1 do 2 metrov. Если вы хотите украсить стол, то подойдет деревце высотой 30-50 см.

  Ровные круглые ели смотрятся лучше, но и стоят дороже. Если вы планируете ставить ее в угол, то можно сэкономить приобретя несимметричное дерево. И стороной где ветви пожиже поставить к стене.

  • Обыкновенная ель — один из самых бюджетных и наиболее распространенных вариантов. Именно они продаются на большинстве елочных базаров. Ее легко узнать по зеленой хвое длиной 1,5-2 сантиметра. Ветки обычно опущены немного вниз. Из недостатков стоит отметить что ее хвоя достаточно быстро начинает осыпаться. Ниже разберемся как отсрочить этот момент.
  • Сосна — тоже нередко встречается в продаже. Хвоя у сосны парная (по 2 иголки), 4-7 см в длину, темно-зеленого цвета. Ветви очень пышные, растут вверх, за счет этого елочные игрушки надежнее держаться. Иголки у сосны практически не осыпаются. Что позволяет оставаться в квартире свежей больше месяца.
  • Голубая ель — это дерево больше приспособлено для нахождения в теплом помещении. Иголки у этой ели очень жесткие и колючие, выделяются своим сизо-голубым цветом, более пушистые, иголки имеют длину 2-3 сантиметра. Хвоя равномерно распределена вокруг ветки. Выглядит очень презентабельно.
  • Канадские и датские ели — наиболее дорогие, специально выращиваемые в питомниках. Эти хвойные лучше всех подходят для украшения дома. Nadýchané a rovnomerné konáre, mäkké a krátke ihly, ktoré sa nerozpadnú pred 2,5 mesiacom, vytvoria slávnostnú náladu na dlhú dobu.

  Čas a miesto na kúpu vianočného stromu

  Čím bližšie sú novoročné sviatky, tým viac smrek vianočné trhy formované na cestách, zastávkach, v nákupných centrách a na iných preplnených miestach. Vianočné stromčeky sú zvyčajne lacnejšie. Sú pripravené vopred, čo znamená, že všetky sviatky pravdepodobne nebudú v dobrom stave.

  Aby ste si boli istí, že príroda nebola poškodená, je potrebné kúpiť vianočný stromček špecializovaný bazár, Nájdenie neporušeného stromu je ťažké. pretože na prepravu sú konáre veľmi pevne spojené s kmeňom. Dobrí predajcovia strom určite zbavia lán, aby si kupujúci mohli skontrolovať strom v jeho skutočnej hodnote.

  Najlepší výber vianočných stromčekov v škôlkach a lesníctve, Tu si môžete byť istí, že strom je čerstvý. A ceny sú tu oveľa nižšie ako v meste. Musíte však vyriešiť problém s prepravou. Potrebné vrece a laná bude potrebné pripraviť vopred.

  "data-medium-file =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/vremya-i-mesto-dlya-pokupki-novogodnej-elki.png?fit= 300% 2C198 & ssl = 1 "data-large-file =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/vremya-i-mesto-dlya-pokupki-novogodnej-elki .png? fit = 953% 2C629 & ssl = 1 "src =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/vremya-i-mesto-dlya-pokupki-novogodnej- elki.png "alt =" vremya-i-mesto-dlya-pokupki-novogodnej-elki "> Čas a miesto, kde si môžete kúpiť vianočný stromček

  Najlepší čas na nákup Uvažuje sa o týždni. V teplom suchom vzduchu ihličnan nevydrží dlho. Ak máte možnosť uložiť strom v chladnej miestnosti, napríklad na balkón alebo v garáži, môžete si ho kúpiť trochu vopred. A ak odložíte nákup vianočného stromu na poslednú chvíľu, musíte si vybrať z toho, čo zostalo.

  Ako si vybrať dobrý živý vianočný stromček

  Včasne rezané a zdravé smreky vytvárajú sviatočnú atmosféru po dlhú dobu vďaka svojej ihličnatej aróme. Na Nový rok strom stál dlhšie musíte starostlivo zvážiť jej výber.

  "data-medium-file =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kak-vybrat-horoshuyu-zhivuyu-elku.png?fit=300%2C169&ssl= 1 "data-large-file =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kak-vybrat-horoshuyu-zhivuyu-elku.png?fit=848%2C477&ssl = 1 "src =" https://i0.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kak-vybrat-horoshuyu-zhivuyu-elku.png "alt =" kak-výber-horoshuyu -zhivuyu-elku "> Ako si vybrať dobrý živý vianočný stromček

  1. Kmeň stromu. Hrúbka kmeňa zdravého rozvinutého stromu vo výške asi 1,5 m by mala byť 5 až 7 cm. Kmeň a konáre by mali byť pokryté ihlami. Skontrolujte, či v kôre nie sú choroby - plesne alebo huby.
  2. Vetva. Šírka dobrého vianočného stromu by mala byť asi polovica jeho výšky. Pobočky jednej vrstvy by mali byť na rovnakej úrovni. Ak chcete väčšiu nadýchanie, buďte rovnomerní a hustí. Mierne nepravidelný tvar nie je chybou. Čerstvosť smreku môže byť určená elasticitou vetiev. Musia byť pružné, pri ohnutí nesmú byť chrumkavé a ani pri mraze sa nesmú lámať. Ak sa vetvy zlomia, je to znamenie, že strom bol vyrezaný na dlhú dobu a podarilo sa mu vyschnúť.
  3. Ihly. Čerstvý a zdravý smrek má jednotnú farbu zdola nahor. Ihly by nemali byť žlté, sýto zelené. Ak si medzi prsty pretrete niekoľko ihiel, mala by zostať mastná stopa a objaví sa vôňa ihličnatej živice. Na čerstvom strome držia ihly pevne na konáre, a to aj keď chytíte kmeň a narazíte pílou na zem, ihly by sa nemali drobiť.
  4. Vypil som to. Venujte pozornosť miestnej pile. Nemal by mať praskliny alebo vločky. Malo by byť jasné a čisté. Ak má tmavý okraj niekoľko centimetrov, taký strom nebude dlho stáť.

  Ako prepraviť vianočný stromček

  Aby ste mohli bezpečne priniesť hlavný novoročný atribút do vášho domu, musíte vetvy pritlačiť smerom k korunke, zabaliť ich látkou a zviazať provazom. Nemusíte silne vyžmýkať vetvy, pretože v chlade je všetko krehké a smrek môžete náhodne poškodiť. Pytlovina alebo iná tkanina tiež chráni vaše oblečenie a čalúnenie pred dechtom, ak prepravujete vo vnútri automobilu. Je pohodlnejšie prepravovať strom hornou časťou chrbta.

  "data-medium-file =" https://i1.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kak-transportirovat-novogodnyuyu-elku.png?fit=300%2C223&ssl=1 " data-large-file = "https://i1.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kak-transportirovat-novogodnyuyu-elku.png?fit=639%2C475&ssl=1" src = "https://i1.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/kak-transportirovat-novogodnyuyu-elku.png" alt = "kak-transportirovat-novogodnyuyu-elku"> Ako prepravovať vianočný strom

  Pokiaľ je to možné, nepriveďte strom z ulice okamžite do bytu. Vďaka prudkému poklesu teploty sa strom môže rozpadať rýchlejšie. Aspoň pol hodiny by to malo stačiť na to, aby sa strom roztopil.

  Čo robiť, aby sa živý strom postavil na dlhú dobu

  Vyberte si miesto na inštaláciu mimo ohrievačov. Ihličnany sa zle skladujú na suchom vzduchu. Ak máte zvlhčovač, umiestnite ho bližšie k stromu. Na zvýšenie vlhkosti môžete na batériu vložiť aj mokrý uterák. Ihly striekajte niekoľkokrát denne vodou zo striekacej pištole.

  Aby strom zostal dlhší, je potrebné zabezpečiť aj nabíjanie vlhkosťou. Najlepší spôsob je umiestniť strom do vedra vlhkého piesku. Na zvýšenie absorbovanej vlhkosti musí strom vyčistiť spodnú časť kmeňa z kôry vysokej 10 - 20 cm, pokiaľ nie je možné strom umiestniť do vedra, vložte ho do nádoby s vodou alebo aspoň zabalte spodnú časť kmeňa látkou a pravidelne navlhčite.

  "data-medium-file =" https://i2.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/chto-delat-chtoby-zhivaya-elka-prostoyala-dolgo.png?fit= 300% 2C241 & ssl = 1 "data-large-file =" https://i2.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/chto-delat-chtoby-zhivaya-elka-prostoyala-dolgo .png? fit = 888% 2C713 & ssl = 1 "src =" https://i2.wp.com/bytfin.ru/wp-content/uploads/2018/12/chto-delat-chtoby-zhivaya-elka-prostoyala- dolgo.png "alt =" chto-delat-chtoby-zhivaya-elka-prostoyala-dolgo "> Čo robiť, ak chcete, aby bol živý strom dlho státím

  Zalievanie vianočného stromu je najlepšie so špeciálne pripraveným riešením. Na 1 liter vody zoberte 3-4 čajové lyžičky cukru a štipku soli. Poskytne stromu základné živiny. Taktiež tam pridajte tabletu pravidelného aspirínu, ktorá zabráni tvorbe hnilobných baktérií.

  záver

  Ľudia na silvestrovských sviatkoch v poslednej dobe uprednostňujú umelý vianočný stromček. To dáva zmysel. Ihly z nej sa nerozpadnú. To sa kupuje raz na mnoho rokov. Menej problémov, menej starostí.

  Ale aj keď sú v dome deti alebo vy sami ste dieťa v sprche, odporúčam zvoliť skutočný strom. Pretože v živom strome existuje nepolapiteľná mágia, ktorú nikdy nemožno dať do škatule s umelým smrekom.

  Ak chcete zachovať slávnostnú náladu dlhšie, musíte sa kvalifikovane priblížiť k výberu živého vianočného stromu.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send